M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Aaron Bergström


Anonymous


Vendég —
Gratulálunk, elfogadva!
fáradj beljebb, lépj be közénk


Az előtörténetedben nem találtunk kifogásolnivalót, így hát az istenek nevében felhatalmazunk rá, hogy birtokba vedd Oslo utcáit!

Mielőtt még azonban fejest ugranál a játéktérbe, lenne néhány fontos kérésünk. Az első és legfontosabb, hogy tégy egy kört a foglalóinknál! Mindenképpen szükséged lesz az avatarod és a neved lefoglalására, nehogy mást is megkísértsenek a vonásaid, vagy éppen a neved csengése. Feltételezzük azt is, hogy mindenkinek van munkahelye - legyen az legális, vagy kevésbé legális -, ami ráadásul remek kiinduló alapja lehet jövőbeli plotoknak, ne felejtsd hát el megmutatni, mivel foglalkozol! Oldalunk tematikája szorosan összefügg a skandináv mitológiával és annak valamennyi szereplőjével, de mindenkinek furcsa lenne, ha Mindenek Atyja egyszerre két ember képében is az emberek között járna, igaz? Nagyon fontos tehát, hogy lefoglald a rendeltetésedet is, amennyiben a skandináv mitológia egy jelentős szereplőjét alkottad meg, annak leszármazottja vagy, vagy éppen egy óriással gazdagítottad a karakterek táborát.

A foglalók maradéktalan kitöltése után mindenképp szakíts időt annak ellenőrzésére, hogy kitöltötted-e a profilodban a fő karakteredre vonatkozó részt. Ne aggódj, ezt csak a Staff látja majd, és ha nem szeretnéd, nem is adják tovább senkinek a titkodat, nekik azonban fontos információként szolgál mindez.

Ha pedig minden fenti kötelező lépéseken túl vagy, nincs más hátra, mint előre! Ne aggódj, ha nincs még partnered az első játékodhoz, csak be kell lesned a ebbe a topikba és feladni egy csábító hirdetést, vagy épp lecsapni egy hozzád hasonlóan pajti után ácsorgóra. Az sem baj, ha van a fejedben egy konkrét plot, az ilyen irányú kecsegtető hirdetéseknek is kialakítottuk a megfelelő platformot. Esetleg egy konkrét személy hiányzik az életedből? A keresett karaktereink között neki is lesz helye.

Ne feledd: ha úgy érzed, valami igazán nagy és meghatározó dolog történik veled, ami másokra is hatással lehet, ne habozz egyeztetni a Staffal, érdeklődve hallgatunk!

Plotban és reagokban gazdag időtöltést és jó játékokat kívánunk!

Vissza az elejére Go down
Aaron Bergström
Kiskép :
Aaron Bergström Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aaron Bergström Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aaron Bergström Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Szomb. Feb. 19, 2022 5:57 pm
Aaron  Bergström
Félisten
Aegir fia
A családom szerint figyelem hiányos vagyok •
Mielőtt megismernél úgyis eltünsz, vagy meghalsz, vagy megutálsz és még ezernyi dolgot felsorolhatnék… De az egyszer biztos, hogy semmi sem tart örökké. Akkor meg nem mindegy neked, hogy milyen vagyok?  Hogy ki volnék én? Azt hiszem ez egy olyan kérdés, amire még magam sem tudom igazán a tökéletes választ. Régen, nagyjából 5 éves koromban, nyugodtabb voltam, könnyen kezelhető embernek tartottak. Olyasvalakinek, aki  nem hazudik, vagy épp csal, megtartja a rábízott titkokat. Segítőkész és megbízható voltam, az esetek 90%-ában megőriztem a hidegvérem, a maradék tízben képtelen voltam, ilyenkor talán túlságosan hamar elpattant a cérna, ezt be kell, hogy valljam, ilyenkor pedig nem voltam egy túl könnyű eset.
Tényleg ilyen voltam. Gyorsan, szinte átmenet nélkül változtam meg.  
Az ellenségeim szerint Őrült vagyok •
Talán ha most hasonlítani kellene magam valamihez, az egy hatalmas időzített bomba lenne, ami bármelyik percben robbanhat.  Ami a szívemen, az a számon. Nem félek mások képébe mondani a véleményemet, nem törődök a következményekkel. Bár ez nem azt jelenti, hogy bizonyos dolgokat nem tartok meg magamnak. Szándékosan vagy sem; mindenkit elmarok a közelemből. Akik mégis kitartottak mellettem, azokat tárt karokkal fogadom. Megérdemlik. Indulatos vagyok, könnyen dühbe jövök, és ha bepöccentem, nem is maradok igazán nyugton. Ha magadra haragítasz, gyorsan a képedben találhatod az öklöm. Ha felhúznak, képes vagyok kifordulni önmagamból. Finoman szólva problémáim vannak az indulataim levezetésével. Akármilyen hülyeségen képes vagyok felhergelni mostanában magam, és ha valami különösen betalál nálam, nem mindig vagyok képes visszafogni magam. Akár egy aprócska szó vagy tett által is neked eshetem. Szabályok? Utálom őket. Kicsit sajátosan értelmezem azokat a megkötéseket, amiket be kell(ene) tartani. Igen, tudom, hogy néha nem jó, néha fejjel megyek a falnak és néha tényleg nagy veszélybe sodrom saját magam, de nem érdekel. Agresszív Impulzus kontroll zavar? Orvosi csacska beszéd. Örökölt betegség? Ki tudja? Engem nem érdekel.
Szerintem meg nem értett; vagyok •
Azt akarod tudni, milyen vagyok? Hamar rá fogsz jönni, ha kicsit is megismersz, mert nem igazán szoktam megjátszani magamat. Tehát szabad szájú vagyok, és nem épp finomkodásról híres, de ez csak így általánosságban. Tudok jól nevelt lenni, udvarias, kedves… ha akarok. Vakmerő vagyok, de nem hülye. Annyi mindent megéltem már, hogy néha úgy érzem, a jég hátán is lazán meglennék. Ha valaki fontos nekem, azért tűzön-vízen képes vagyok átmenni, és nem vagyok épp sértődékeny, de ha valaki keresztbe tesz nekem, ellenem fordul, annak nem bocsátok meg könnyen, és főleg nem felejtek. Ami még elmondható rólam, hogy nem tárulkozok ki könnyedén. Ha valamit nagyon akarok, komoly munka kell hozzá, hogy lebeszéljen valaki, és még ekkor sincs rá garancia, hogy sikerül. Röviden tehát? Egy rém agresszív tahó és dührohamokkal küzdő srác vagyok, ugyanakkor higgadt ám mégis ... hangulatember.


play by
 Cody Christian
életkor
17
foglalkozás
elvebakken high school student (-> oslo university)
a karakter
Keresett
hirdető
Axel Bergström
fő karakterem
Aaron Bergström
 
Mindenkiben rejlik egy történet
meséld el a tiéd
Magatartásbéli problémák bontakoztak ki nálam néhány hónapja. Belekötöttem fűbe, fába anyám nagy fájdalmára. A kérdezgetéseim abbamaradtak, nem zargattam az ostoba érdeklődéseimmel.
Három perccel van hajnali 1 után, az egész figyelmemet a város fényeinek szentelem. Az éjszakai utat taposom, valahogy még nem érzem, hogy haza kellene mennem. Sötét van, csak a hold az, ami bevilágítja előttem a terepet.  Elszívok egy cigarettát, amíg senki nem figyel rám... De figyeltek rám valaha is? Talán csak akkor, amikor dühöngtem, amikor elhaló hangom megbicsaklott az utolsó szavamon, és mikor egy hosszabb pillanatra lefagytam, mint akit kiemeltek térből és időből.
A cigaretta vége felparázslik, fekete dunhill, az utolsó ebből a csomagból, áhítattal szívok bele. Igyekszem elszakadni ettől a világtól, elképzelni, hogy nem is vagyok itt, hanem magasan szárnyalok, valahol a felhők közt, ahol csak én vagyok és a semmiség, ahol nincsenek problémák, nincsenek képmutató emberek. Kellemes, kecsegtető gondolat, el is mosolyodok rá, de mosolyom hamar le is hervad, elmém kiürül, és csak nézek a városra hosszasan néma magányomban. Az elmém.  Ő nem tágít, csak csacsog a semmiről és a mindenről, és egyszer csak azon kapom magam, hogy figyelek szavaira, mintha csak a megváltást hoznák el számomra. Mindebből mamika zökkent ki a magány tornyából. Valami nőről beszél, a boltosról, panaszkodik rá, én meg csak halkan felnevetek, majd némaságomba burkolózom, mint holmi köpenybe, tekintetem rá függesztve. Csillogó szemeinek pillantását keresem, de ő a várost nézi, míg én őt, és a szemkontaktust nem tudom vele fenntartani pár másodpercnél tovább, ami elkeserít. Fantáziám már rég messze kalandozik szavain, míg pillantásom mereven tartom az arcán, rajta.
- És te? - Rám néz, pislog párat, s ajkam halvány mosolyra húzódnak, ahogy szólásra nyitom azt.
- Én?  - ...és egy pillanatra elveszek, mikor ajkai halvány mosolyra húzódnak, és akkor egy pillanatra megint szabad vagyok. Nagymama csak figyelt, a tekintetében az értelem táncolt, de nem szólt semmit, csak kicsit kikerekedett szemmel pislogott rám, mint egy őz, akit megvakított az éjszakai úton a reflektor, mikor közöltem vele, megint szétvertük egymást a haverokkal.  Én egyre jobban belemelegedtem a dolgokba, mármint ami a beszédet illette. Aztán jött felőle a nevetés is, megint. … Láttam a fején, mennyire elégedett volt magával, száz wattos mosollyal nézett rám, állta a tekintetem,  nem volt dühös … mintha máris megfejtette volna az ittlétem okát. Micsoda magabiztosságod van anyóó!
Igen, ez voltam én. Maga az eleven tűz, az őrült akarat, a fékezhetetlen félisten. Rám mosolygott, én visszamosolyogtam rá. Érdekes. Semmi csinnadratta, semmi akaratoskodás, semmi leszólás, csak terepszemlézett.  A várost figyelte.
- Ha az ördögöt fested a falra, ne lepődj meg, hogy meg is jelenik.
Halványan elmosolyodtam a saját kis poénomon … Hahaha, na, ezzel teljesítettem a napi kvótát, még két tirpák beszólással lógok a bátyámnak, és meg is vagyok. De a bátyám már rég nem jött vissza.
Magabiztosság hatványozva, önimádat a negyediken, bátorság már nem is tudom hányadikon, tehát ilyen állapotban mindenkivel dulakodni akarok. Ha nem is a szokásos módon, de pörögjünk. Amíg szórakozhatok, nekem addig tökéletesen megfelel ez az életstílus. Mondjuk én meg az önuralom amúgy nem vagyunk épp jóban általában, de... Bizonyára csak akarat kérdése, az meg bőven kijutott. Nem mintha keresném a bajt, egyszerűen csak bejelez a radarom. Gyakran van ez így és már kezdem megtanulni hogyan hagyjam figyelmen kívül. Nem mondom, hogy annyira elégedett vagyok ezzel a helyzettel, komolyan jobban próbára teszi amúgy is rongyosra csellózott idegeimet.   Olyan az egész, mint egy nagy budi. Beülsz, és undorodsz, de ha rád zárják, és eltelik két óra, már észre sem veszed a szagot.
Vannak napok, mikor nem válaszolok a kérdésekre. De nem csak anyámat tisztelem meg ezzel a hóbortommal, hanem a fantasztikus testvéremet is. Már amikor látom őt. A családomé a legnagyobb tiszteletem és pofátlanságom is olykor, de én így vagyok teljes. Meg egész, meg önfeledt. És őrült, hiszen a zsaruk orra előtt húztam el olykor a mézesmadzagot, akik persze egyből ugrottak a dologra. Nem is egyszer ültem be a rácsok mögé a balhéim miatt, de a tesóm mindig kiszedett onnan. Már amikor tudott.
Az adrenalin remek dolog, nem tudsz betelni és leállni vele, ezzel élek amióta az eszemet tudom és az sem érdekel, ha ezzel a családom agyára megyek. Mit is mondtak legutóbb? Áh hát persze, ez az örültség fog egyszer a sírba vinni. Hülye vagyok és én élvezem. A bátyám meg bekaphatja. Folyton az idegeimre megy az okoskodásaival. Nem vagyok valami kellemes alak, mikor őrjöngők, szóval megértem, ha változtatásokat akarnának eszközölni az életemben.

A kanapén ébredek, nem, ez túlzás, hiszen erőnek erejével kényszerítem magam, hogy ébren maradjak míg tudok, inkább volna ez szenvedés a két állapot között, - ma is, mint minden áldott éjjel, mióta a bátyám halálhíre kínoz. Innen figyelem a csönd hangjait, eggyé olvadok a házzal, figyelem a legapróbb zajait, csak így érzem biztonságban magam. Kíváncsi lennék, kinek volna mersze megközelíteni engem, józan ésszel senki, csakhogy vannak olyanok, akik nem értik az érveket. Feltápászkodok inkább és a bejárathoz sétálok, lassú mozdulatokkal kitántorgok rajta, és a verandát elhagyva jó pár métert teszek. Anya több napja elhangzott szavai valahogy megérintettek, pedig nem szánta őket többet cukkolásnál, nem is hittem, hogy megragad az elmémben. Pedig a tudatalattim igenis foglalkozik vele, azóta sem hagy nyugtot. Fura érzések keringenek bennem, olyan elánnal, hogy abba képes lennék beleszédülni. Egyrészt a mellkasom tombol a benne dübörgő szívem hatására, ami mint egy jól működő motorpumpa kapcsol nagyobb és nagyobb fokozatra. Van amikor a valóságot nem vagyunk képesek feldolgozni, különben nem tudnánk szembenézni a ránk nehezedő kíméletlen valósággal. Nélküle semmi vagyok. Egy nulla, egy apró és felesleges pont ebben a kibaszott világban, amikor elveszítettem én is elvesztem, megszűntem létezni. A fájdalom ismerősen csap le rám, összeszorul a torkom és képtelen vagyok lélegezni, fuldoklom az érzésektől, a kíntól, a tehetetlen érzelmek sokaságától. Sokszor elképzeltem őt magányos óráimban, minden percben az emlékeibe kapaszkodtam, de képtelen voltam elviselni a tudatot, hogy pusztán csak ebből táplálkozhatom és soha nem érinthetem, nem hallgathatom kedves szavait. Pokolian hiányzik nekem. Kitépték a szívem, lelkem. Ennek a játéknak én vagyok az alanya s talán megérdemlem a sorsom, nem tehetek ellene, még arra is képtelen vagyok, hogy meghaljak. Sokkal jobb lenne mindenkinek, senkinek nem tűnne fel, ha egy újabb trógerrel lenne kevesebb. Lehunyom a szemem végül, így az érzelmeim kavalkádja által az utcai tűzcsapból kicsapódik a víz. Fájdalmasan szorul össze a mellkasom, valahol tudom, hogy ez nem lehet valóság, hogy ez nem lehet a jelen. A szemeim hirtelen pattannak ki, erősen zihálok. Tompán jutnak el hozzám anyám szavai, csak fokozatosan élesedik meg újra minden, ez van amikor kezdem elveszíteni a fejem. Mintha csak egy időzített bomba ketyegne a mellkasomban, azzal a különbséggel, hogy én nagyobbat szólok...
Vissza az elejére Go down
 
Aaron Bergström
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Aaron Bergström
» Aaron Bergström
» Mrs. Bergström
» Katrine Bergström
» Axel Bergström

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Karakteralkotó mûhely
a karakteralkotás lépései
 :: A kilenc birodalom lakói ;; :: Elfogadott félistenek ;;
-
Ugrás: