M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


astrid & atla
2 posters


Astrid Friberg
Kiskép :
astrid & atla Tumblr_inline_p7r6fwbmpN1sk47ji_100
Rendeltetésem :
Skadi vagyok
play by :
Kate Beckinsale
Posztok száma :
41
User neve :
Vic
Csoport :
Elátkozott
Pontgyűjtő :
34
Lakhely :
Oslo Vestre Aker
Foglalkozás :
üzletasszony
Előtörténet :

Silvery goddess of the snow,
Your shining beauty melts the cold

Keresem :
lost memories
little troublemaker pocketsatan


Astrid Friberg
Elküldésének ideje — Szomb. Márc. 25, 2023 7:20 pm
A t l a & A s t r i d
You’re always with me, like a handprint on my heart
Olyan jó, hogy te itt vagy nekem és nem kell tovább titkolóznom. Valahol megkönnyebbültem, mégis a másik felem jobban aggódik, mint valaha. Látom a félelmet rajtad és a sokkot, hogy miért éppen a mi családunkkal történik ez. Jelezni akarom feléd, hogy mindenben számíthatsz rám, itt vagyok neked míg el nem jön az istenek alkonya. Ha már nem emlékszem arra ki voltam régen, akkor is a te anyukád leszek, ezen semmi és senki nem változtathat. Örülök, hogy a mindennapos telefonra igent mondasz, ez talán mindkettőnknek megnyugtató lesz. Szükséged van az anyukádra jobban, mint valaha és szeretném megadni neked ezt. Próbállak a jelenben tartani, hogy ne a kényes jövőre gondolj és az elkerülhetetlenre, amit egy ideje látsz a bátyádon. Ismerlek annyira, hogy már most a nyakába ugranál és mindenbe beavatnád, de ennek nem ez a helyes módja a mi esetünkben.
- Rendben, még egyeztetnem kell az edzéstervével, de nem szeretném, ha a munkád rovására menne. Holnap felhívlak miatta, ma már úgyse fogom látni... mostanság elég szórakozott - sóhajtok egyet, majd mosolyogva legyintek - Nehogy elkéss a találkozódról miattam - teszem hozzá, majd felkelek. Eléd sietek, hogy még egyszer utoljára szorosan magamhoz öleljelek mielőtt kilépnél az irodám ajtaján.
- Szeretlek drágám - teszem hozzá búcsúként, hogy egy puszit nyomjak a fejedre. Mindent megteszek azért, hogy rendezzem a dolgokat. Meg kell szabadulnunk az átoktól bármi áron, mindamellett a családot se ártana összehozni végre rendesen. Njörd és én elcsesztük, nagyon sokszor, de sosem tudtunk igazán megszabadulni egymástól. A közöttünk lévő szerelem sokkalta erősebb, mint az ellentét közöttünk és bízom benne, hogy Frey és Njörd is kibékül. Tudom te lennél a legboldogabb, ha a családunk újra egy lenne kiegészülve az öcséddel. Bármire kész vagyok a családunkért.
mamasziv by barb
Vissza az elejére Go down
Atla Estrith Hedeby
Kiskép :
astrid & atla 055cc71011f7909242a53017b2b7130edb6c870f
Rendeltetésem :
Freyja vagyok
play by :
ester expósito
Posztok száma :
36
User neve :
szuszu
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
18
Lakhely :
sentrum
Foglalkozás :
modell, celeb
Előtörténet :
I am not a woman, I'm a god
I am not a martyr, I'm a problem
I am not a legend, I'm a fraud
Keresem :
astrid & atla Idriselba-actor

'cause you're the reason
I believe in fate,
you're my paradise
And I'll do anything
to be your love or
be your sacrifice

astrid & atla C4d9c5d73e42fdb6833cb012c437f7d8b8b57b9e


Atla Estrith Hedeby
Elküldésének ideje — Kedd Márc. 14, 2023 10:04 pm
skadi & freyja
my mother told me...


Nem mondhatnám, hogy sokáig haragudtam rád valaha is. Most sem megy. Valószínűleg a családunk helyzete miatt mindig igyekeztem a legjobbra fókuszálni, a szétszakítottság ellenére is úgy látni a világot, hogy abból a lehető legtöbbet lehessen kihozni. Nehéz lenne hát most nem így hozzáállni ahhoz, amit elmondasz végre nekem. Bármennyire is aggódom érted, az átok miatt - eddig is aggódtam, hogy talán bajod eshet, mint mint a testvéremnek és apámnak -, az öcsém létezésének híre, akkor is örömhír. Ugyanakkor nem tudja felejtetni azt a kellemetlen nyomást a mellkasomban, ami most rám nehezedik egyre inkább: miért az én családom?

Próbálom rendezni az érzéseimet, hogy minél gyorsabban visszanyerjem a viszonylagos nyugalmamat. Nem tudlak vele áltatni, nem is akarlak, veled szemben semmi értelme nem lenne, csak saját magam miatt igyekszem teljesen lenyugodni, már amennyire jelen helyzetben képes leszek erre… Visszaülök a helyemre, de átnyúlok az asztal felett a kezedért. Halványan elmosolyodom, amikor megszorítod az ujjaimat, és biztosítasz arról, amit amúgy is tudok. Semmit sem szeretnék jobban, mint legyőzni az átkot, bármi is ennek az ára. – Rendben – bólintok rá a mindennapos telefonhívásra, amiről nyilvánvalóan tudjuk mindketten, hogy jelen körülmények között nekem van nagyobb szükségem, semmint neked, de azt is tudom, hogy bármit megtennél azért, hogy ne boruljak ki ismételten. És ez rengeteget jelent. Az összes együtt töltött idő sem elég azzal a tudattal, hogy elveszíthetlek, elvégre sok kapcsolat pótolható volna, de a vérkötelék nem: senki más nem lehet az anyukám, csak Te. – Azt hiszem, az jó lenne – bólintok rá, hogy még egyértelműbb legyen, szeretném, ha minden nap felhívnál, ha csak egy percre is, de talán ez segítene, hogy ne őrüljek bele ebbe az egészbe.

Hagyom, hogy eltereld a beszélgetést, hogy tovább haladjunk, de az agyam egy kis zuga nem ereszti el még a helyzetedet. Még nem tudok teljesen továbblépni, pedig nem akarnék már ezzel foglalkozni. Ezért is próbálok inkább a mondandódra koncentrálni. – Az remek lenne – elmosolyodom, amikor arra tereled a beszélgetésünket, hogy szerveznél egy találkozót az öcsémmel, mert valóban érdekel a kölyök. Őszintén szólva, ha lehetne, már akár most rögtön mennék, és a nyakába zúdítanék mindent, hogy bepótoljuk az elvesztegetett időt, de valószínűleg ezt Te nem annyira szeretnéd. Különben nem javasolnád, hogy szervezkedésbe kezdesz ez ügyben. Szóval ezt teljesen rád bízom. – Mondd mikor és hol, én pedig ott leszek – nincs olyan dolgom, amit ne tudnék odébb tolni, hogy megismerhessem az öcsémet.



Vissza az elejére Go down
Astrid Friberg
Kiskép :
astrid & atla Tumblr_inline_p7r6fwbmpN1sk47ji_100
Rendeltetésem :
Skadi vagyok
play by :
Kate Beckinsale
Posztok száma :
41
User neve :
Vic
Csoport :
Elátkozott
Pontgyűjtő :
34
Lakhely :
Oslo Vestre Aker
Foglalkozás :
üzletasszony
Előtörténet :

Silvery goddess of the snow,
Your shining beauty melts the cold

Keresem :
lost memories
little troublemaker pocketsatan


Astrid Friberg
Elküldésének ideje — Szomb. Márc. 04, 2023 9:52 pm
A t l a & A s t r i d
You’re always with me, like a handprint on my heart
Az anyád vagyok, ha tetszik ha nem és amint a helyzet úgy kínánja élik is ezzel a jogommal. Nem voltam mindig melletted ez tény, de ennek ellenére minden alkalmat megragadtam, hogy a közeledben lehessek. Odin elnéző volt velem szemben, talán a múltunk miatt is, ami egyszer csak újfent jelenné vált egy rövid időre. Bárcsak ne vesztünk volna össze akkor este újfent apáddal és Frigg se hajszolta volna mellém a férjét. Ha mindez nem történik meg, akkor most nem lenne egy öcséd, akinek a kilétéről tudomást szerezhetnél. Mennyivel könnyebb lenne az életem. A morgásod nem hat meg, hiszen a szemeid forgatását követően elmosolyodsz, amiből tudom, hogy elmúlt a haragod. Sosem voltál képes sokáig neheztelni rám, ahogy ez visszafelé is igaz, te vagy az egyetlen kislányom és ezért különleges bánásmódban részesítettelek mindig. Az anyukád vagyok, de olyan belsőséges a kapcsolatunk, hogy barátnők is lehetnénk, főleg ebben a világban. Aztán megjegyzés gyanánt hagyom a levegőben az öcséd apjának kilétét, több szót nem is akarok róla ejteni. Végül megrohamoznak az emlékek és elhintem neked, hogy le se tagadhatnátok a testvéri kapcsolatot, mire leneveted magad. Mosollyal az arcomon szemlélem a szép pofidat, ami sokkalta jobban áll, mint a sírás. Most, hogy tudsz róla azt se tagadhatom le, hogy ő tisztában van vele kik a testvérei. Talán így minden sokkalta több értelmet nyer számodra is. Miért kémlelt annyit.
- Köszönöm - válaszolok én is, bár egyértelműen tudom, hogy feleslegesen ejtem ki. Teljes mértékig megbízhatok benned. Éppen ezért mondtam el neked, hogy az átok közel van hozzám vagy már meg is ért.
- Tudom és mindent megteszek azért, hogy legyőzzem ezt az átkot - tényleg szeretném megállítani az átkot, ahogy Freyr érdekében teszem, hogy Njördről ne is beszéljünk. Tudom, hogy a fiam állapota egyre rosszabb és alig emlékszik a régi önmagára, bármennyire próbálja tagadni, egy anyát nem lehet átverni. Nézlek, ahogy visszaülsz a székbe és az asztal fölött megfogod a kezem, mire megszorítom viszonzásul a tiéd.
- Megígérem! - válaszolok egyből őszintén - Ha szeretnéd minden nap felhívlak - teszem hozzá, hátha azzal megtudlak nyugtatni teljesen - ami pedig az öcsédet illeti... ha szeretnéd szervezhetek egy találkozót - fejezem be végül könnyedén, felajánlva egy lehetőséget, hogy megismerd ténylegesen a kisöcsédet.
mamasziv by barb
Vissza az elejére Go down
Atla Estrith Hedeby
Kiskép :
astrid & atla 055cc71011f7909242a53017b2b7130edb6c870f
Rendeltetésem :
Freyja vagyok
play by :
ester expósito
Posztok száma :
36
User neve :
szuszu
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
18
Lakhely :
sentrum
Foglalkozás :
modell, celeb
Előtörténet :
I am not a woman, I'm a god
I am not a martyr, I'm a problem
I am not a legend, I'm a fraud
Keresem :
astrid & atla Idriselba-actor

'cause you're the reason
I believe in fate,
you're my paradise
And I'll do anything
to be your love or
be your sacrifice

astrid & atla C4d9c5d73e42fdb6833cb012c437f7d8b8b57b9e


Atla Estrith Hedeby
Elküldésének ideje — Vas. Feb. 12, 2023 5:31 pm
skadi & freyja
my mother told me...


Amint felelősségre vonlak, amiért nem avattál be korábban a titkodba, rögtön előbújik belőled az “anya” szerep minden árnyoldala, amit kisebb koromban sem kedveltem, de most még annyira sem. És főleg azért nem, mert igazán tudhatnád, mennyire fontos nekem a család, mennyire meg akarom menteni Freyr-t és fiatalabb koromban mennyire rendbe akartam hozni még a házasságotokat is apával, pedig aztán Njörddel sosem volt könnyű kijönni… De mindent megtettem, amit egy lány meg tudhatott tenni a családjáért. És a tény, hogy van egy öcsém, akiről nem tudtam, mert nem engedted, hogy tudjak a létéről… különösen ebben a kegyetlen és elkeserítő helyzetben és időben, amelyet most élünk - talán segíthettem volna.

– Hogy is felejthetném… – megforgatom a szemeimet, de az ajkaim sarkán jól láthatóan mosoly bújik meg. Sosem tudtam igazán sokáig haragot tartani veled, még a kamaszkorom idején sem, amikor folyton összevesztem veled, mert mindenáron a saját fejem után akartam menni, ahelyett, hogy hallgattam volna rád. A megjegyzésed, ahogy felsóhajtasz szöget üt a fejemben, de az a helyzet, hogy nem kifejezetten érdekel a fiú származása, mert csak az számít, hogy a Te gyermeked ő is. És amikor az öcsém kiléte kapcsán azt feleled, ugyanolyan rémes, mint amilyenek mi voltunk Freyr-el, elnevetem magamat. Nem csak Te szenvedtél velünk oly sokat, hanem az Áz istenek is, miután apánk átadott a háború végén Odinnak.

Csak hümmögök, amikor azt mondod, hogy tudja rólam, miképpen kötődöm hozzád és így hozzá is. Ő sem kereste a kapcsolatot velem, talán éppen a titkolózás miatt. De most úgy érzem, hogy sok mindenről lemaradtam, és ilyen módon az öcsém is. Ám most már azt is értem, miért méregetett néhány alkalommal olyan különös tekintettel engem, ami mögött nem tudtam eldönteni, milyen gondolatok bújhatnak meg… Ám most ez is értelmet nyert végre.

– Köszönöm, hogy elmondtad végre. Meg fogom őrizni ezt is – felelem, arra vonatkozólag, hogy nem árulom el az öcsém kilétét másnak sem, és ebbe Freyr is beletartozik. A jelenlegi állapota mellett amúgy sem hiszem, hogy különösebben képes lenne foglalkozni ezzel a hírrel. Azonban, ami téged illet… – Lehet, hogy mi ketten egyelőre biztonságban vagyunk, de neked segítség kell. Ha az a jóslat beteljesül, bármikor elkezdhet romolni az állapotod, és tudod, hogy mennyire hirtelen változik Freyr is. Látom rajta, hogy minden nappal egyre rosszabb az állapota. Nem akarom ezt veled is végig csinálni, ahogyan apával sem – megértem miért nem akarod mindenkinek elmondani a családban, ugyanakkor nem tartom jó ötletnek, hogy ne is foglalkozz vele, márpedig nagyon úgy érzem a szavaidból, nem akarsz komolyan figyelni erre az egész átok kérdésre, amíg nem jelentkeznek a tünetek nálad is. De ez nem jó megoldás. Visszaülök a székbe, veled szemben, és átnyúlok az asztal fölött, hogy megfogjam a kezedet. – Ígérd meg, hogy azonnal szólsz, ha bármi nem stimmelne! – ezt most én is szigorúan mondom, nem akarom, hogy titkolózz előttem csak azért, hogy ne aggódjak érted.



Vissza az elejére Go down
Astrid Friberg
Kiskép :
astrid & atla Tumblr_inline_p7r6fwbmpN1sk47ji_100
Rendeltetésem :
Skadi vagyok
play by :
Kate Beckinsale
Posztok száma :
41
User neve :
Vic
Csoport :
Elátkozott
Pontgyűjtő :
34
Lakhely :
Oslo Vestre Aker
Foglalkozás :
üzletasszony
Előtörténet :

Silvery goddess of the snow,
Your shining beauty melts the cold

Keresem :
lost memories
little troublemaker pocketsatan


Astrid Friberg
Elküldésének ideje — Hétf. Jan. 30, 2023 7:30 pm

Atla Estrith Hedeby felhasználónak tetszik ez a poszt.

A t l a & A s t r i d
You’re always with me, like a handprint on my heart
Látom, hogy mennyire zavarodott vagy a helyzet kapcsán, majd kicsúszik a számon a legnagyobb titkom és eltolsz magadtól. Tudom, hogy az aggodalmad felváltja valami más, amire egyikünk sincs felkészülve. Tudtam, hogy kérdőre fogsz vonni, nem is te lennél drágaságom, ezt is tőlem örökölted. Ha nem aggasztana a jelenlegi helyzet még mosolyognék is a reakciódon. Hányszor csináltam már ezt az apáddal szemben, amikor egy-egy kilengése kapcsán kérdőre vontam. A család mindennél fontosabb, ez benned él mélyen, amit annyira imádom benned. Próbálok szigorú lenni veled szemben, de egyből viszonzod a dolgot, mire megforgatom a szemeimet.
- Drága Freya akkor leszek veled szigorú, amikor csak akarok. Az anyád vagyok, ezt sose feledd - újra megrólak, de kevésbé erőteljesen mint előtte. Az arcodat törölgeted az előbbi könnyektől, de sokkalta jobban érdekel már az öcséd kiléte. Mélyet sóhajtok, nem kellene tudnod róla, hogy ki az apja. Mégis úgy érzem ezek után nincs mit tenni, el kell neked mondanom a teljes igazságot.
- Ó Mindennek Atyja, most még jobban Helheimbe kívánlak... - szakad ki belőlem hirtelen, nem fogom annyira egyértelművé tenni, hogy Odin az apja. Nem tehetem, mert azzal saját magamat és az apád iránt érzett érzéseimet is teljesen elárulnám.
- Ó, le se tagadhatná, hogy egy közülünk. Hihetetlenül hasonlít a gyerekkori énetekre, igazi rémség - haloványan elmosolyodom, ahogy megrohamoznak a halovány emlékek rólad és a testvéredről. Végül azt is elejtem neked, hogy találkoztál vele és igazából ismeritek egymást. Megint nagy levegőt veszek, majd kinézek az ablakon.
- Édesem tudja, hogy a lányom vagy. Nem volt nehéz rájönnie azok alapján, hogy mennyi képem van rólad a házban - mondom ki a nyilvánvalót és ezzel azt is bevallom, hogy igazán mennyire büszke vagyok rád azért, amit elértél itt. Nem is arról van szó, hogy ne tudnál megőrizni egy ekkora titkot, ez inkább annak szól, hogy nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni Odint, arról nem is beszélve, hogy a fiú még mindig csak tanulja kordában tartani az erejét.
- Ez bonyolult. Te vagy a legtöbb titkom tudója, most már mindegyiké - helyesbítem magam, miközben azon gondolkodom hogyan jöjjünk ki jól ebből a slamasztikából - Te és az öcséd biztonságban vagytok, ez biztos, ami pedig engem illet... Kitaláljuk hogyan oldjuk meg az egészet. De erről senki más nem tudtad, se a bátyád, se az apád főleg nem az öcséd! - megint átmegyek anyába és egyre komolyabbak a szavaim. Komolyan gondolom, hogy erről nem beszélhetsz a családunknak.
mamasziv by barb
Vissza az elejére Go down
Atla Estrith Hedeby
Kiskép :
astrid & atla 055cc71011f7909242a53017b2b7130edb6c870f
Rendeltetésem :
Freyja vagyok
play by :
ester expósito
Posztok száma :
36
User neve :
szuszu
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
18
Lakhely :
sentrum
Foglalkozás :
modell, celeb
Előtörténet :
I am not a woman, I'm a god
I am not a martyr, I'm a problem
I am not a legend, I'm a fraud
Keresem :
astrid & atla Idriselba-actor

'cause you're the reason
I believe in fate,
you're my paradise
And I'll do anything
to be your love or
be your sacrifice

astrid & atla C4d9c5d73e42fdb6833cb012c437f7d8b8b57b9e


Atla Estrith Hedeby
Elküldésének ideje — Hétf. Jan. 16, 2023 6:56 pm
skadi & freyja
my mother told me...


Nem akarom elfogadni, amiről beszéltél nekem. Nem lehetséges, hogy Te is áldozata legyél annak, ami apámmal és az ikerbátyámmal történt és történik. Nem. Ez egyszerűen nem történhet meg. Azt akarom mondani, hogy megóvlak ettől, hogy találunk megoldást, hogy kitaláljuk, hogyan kerülhet el téged ez az egész, de nem tudok szavakat formálni, nem tudnak áttörni a sokkon a gondolataim. És a pánikom közepén Te csak simogatod a hajamat, és próbálsz megnyugtatni, édes hazugságokat suttogsz, mint bármelyik anya, ha azt akarja, hogy a gyermeke megnyugodjon és ne féltse őt. Mert bárkik is vagyunk, igazából mindegy, hiszen a legalapvetőbb tulajdonságunk, hogy Te vagy az édesanyám, és én vagyok a lányod. Az egyetlen. Legalábbis így tudom – igaz, eddig úgy hittem, az egyetlen fiad az édestestvérem, ám pillanatok alatt derül ki, hogy minden relatív, és csak az információk egy részével rendelkezve hihettem ezt. Eltávolodom tőled, hogy a szemedbe nézhessek, és kérdőre vonhassalak, mert nem értem mi szükség van arra, hogy eltitkold az öcsém létezését. A hűség kérdése sem nem érdekel, sem nem tartozik rám – felnőtt fejjel egyrészt tudom, hogy nem könnyű senkivel sem hosszú időn keresztül, másrészt apám nem egy szent, csodálom amiért Te ilyen kitartó voltál mindig is a házasságotok alatt. De van egy másik testvérem! Még ha nem is fűzhet olyan szoros kötelék hozzá, mint Freyr-hez, akkor is az öcsémről van szó, és igazán tudhatnád mennyire fontos nekem a család.

– Jajj, ne most akarj szigorú lenni – szakad ki belőlem, látva ahogyan próbálsz megregulázni, mint anya. Alig néhány alkalommal hallottam tőled a nevemet mióta Midgardba jöttünk, és szinte már idegenül cseng a számomra, hiszen mindenki Atlaként ismer ebben a világban. Te közben folytatod, míg én az arcomat törölgetem, a szemeim még mindig könnyesek. – Ki az? – nem kertelek, amikor visszakérdezek a féltestvérem apjára. Megfordul pár lehetőség a fejemben, de aztán pontosítom a kérdést: – Egy közülünk? – tulajdonképpen lehetne egy halandó vagy egy félvér is az apa, igazából csak szeretnék tisztán látni, tulajdonképpen nem olyan fontos ez, és biztos vagyok benne, látod rajtam, hogy nem foglak addig nyaggatni, míg nem válaszolod meg a kérdést.

– Micsoda? De hát, már rég bemutattál minket egymásnak. Ő tudja? Tudja, hogy a nővére vagyok? – kérdezlek aztán tovább, amikor elárulod, hogy tulajdonképpen már számtalan alkalommal futottam össze a műkorcsolyázóval, akire olyan büszke voltál mindig is. Elképzelhetetlennek tűnik most, hogy eddig nem árultad el, ő a testvérem. – Miért nem mondtad el? Tudhatnád, hogy megőriztem volna a titkodat – nem bírom ki, hogy ne adjam ezt a tudtodra, mert igazán bánt, amiért eddig rejtegetted előlem az öcsémet. – És főleg úgy, hogy az Átok megkeseríti mindannyiunk életét… egyre inkább – utalok arra, amiről eredetileg beszéltünk… vagyis hát, leginkább Te, mert én még mindig nem akarom tudomásul venni Gulveig jóslatát, ezt láthatod is az arcomra írva.



Vissza az elejére Go down
Astrid Friberg
Kiskép :
astrid & atla Tumblr_inline_p7r6fwbmpN1sk47ji_100
Rendeltetésem :
Skadi vagyok
play by :
Kate Beckinsale
Posztok száma :
41
User neve :
Vic
Csoport :
Elátkozott
Pontgyűjtő :
34
Lakhely :
Oslo Vestre Aker
Foglalkozás :
üzletasszony
Előtörténet :

Silvery goddess of the snow,
Your shining beauty melts the cold

Keresem :
lost memories
little troublemaker pocketsatan


Astrid Friberg
Elküldésének ideje — Szer. Szept. 28, 2022 1:29 pm
A t l a & A s t r i d
You’re always with me, like a handprint on my heart
Jelenleg minden erőmmel azon vagyok, hogy megnyugtassalak. Sosem szerettem igazán, amikor sírva fakadtál gyerekként is, mindig az volt az érzésem, hogy a tiéddel együtt az én szívem is beleszakad. Egy érzelmi sokkot élsz át újfent, amitől nem menthetlek meg, bárhogy is próbálkozom. Annyit tehetek, hogy melletted vagyok támaszként és apró hazugságokat suttogok, melyekről mindketten tudjuk, hogy végtelenül hamisak. Hallom, amint elcsuklik a hangod és képtelen vagy befejezni a mondandódat, talán nincs is rá szükség. A szavak ebben a helyzetben feleslegesnek tűnnek, mégis az én ajkamat is elhagyják olyanok, melyekre egyikünk sincs felkészülve. Bele se gondolok, hogy az egyik legnagyobb titkomat osztom meg veled, amit sosem akartam az orrotokra kötni, ahogy apátok kicsapongásaitól is kíméltelek annyi éven át. Eltolsz magadtól, miközben mérhetetlen zavartságok vélek felfedezni pillantásodban. Mondhatnám, hogy csak eltévesztettem, de nem áll szándékomban a szemeidbe hazudni, annál sokkal többet ér a kapcsolatunk. Mélyet sóhajtok, hiszen ez megint egy nehéz és hosszú beszélgetésnek ígérkezik. Jogos a felháborodás részedről, mégis gyermeki gesztusként élem meg és jeges pillantásom rád vetül ellenkezést nem tűrve. Megtámaszkodsz az asztal lapján, míg hátrébb tolom a székem és jobban lássalak.
- A Kilenc világ elől titkolom, nem csak előled Freya - direkt az igazi nevedet használom, hogy tudd mennyire komoly dologról van szó. Ritka esetekben hívtalak így, talán egyszer-kétszer mikor anyai szidásokra volt szükség vagy, mikor apátokkal a külön költözés mellett döntöttünk. Sosem volt egyszerű a családunk és az átok se tette ezt könnyebbé. Kinézek a korcsolyapálya felé egy ideig elidőzik rajta a tekintetem, hogy aztán visszavezessem rád.
- Az apjával közösen döntöttünk így - teszem hozzá, jelenve a legnagyobb okot, miért nem beszéltem róla. Természetesen az istenek között "megszokottnak" számított egy-egy félrelépés, ami felett szemet hunytak egymásnak a házastársak. Eddig kivételnek számítottam az istenek körében, ha nem nézzük Siggyn-t, aki maga a hűség.  Mégis a legfőbb ok a drága apuka felesége, akinek haragjától akartam kímélni a legkisebb fiam. Frigg mindig megbocsájtott a férjének, de egyik fattyat se fogadta jó szívvel.
- De láthattad már őt, nem egyszer a parkban, általában a korcsolyapályán van vagy valahol éppen megkeseríti az életem - vonok vállat könnyedén egy halovány mosollyal az arcomon, ami leginkább a gyereknevelésre vonatkozik - Őt edzem a páros versenyekre - teszem hozzá végül egyértelműsítve a testvéred kilétét.   
mamasziv by barb
Vissza az elejére Go down
Atla Estrith Hedeby
Kiskép :
astrid & atla 055cc71011f7909242a53017b2b7130edb6c870f
Rendeltetésem :
Freyja vagyok
play by :
ester expósito
Posztok száma :
36
User neve :
szuszu
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
18
Lakhely :
sentrum
Foglalkozás :
modell, celeb
Előtörténet :
I am not a woman, I'm a god
I am not a martyr, I'm a problem
I am not a legend, I'm a fraud
Keresem :
astrid & atla Idriselba-actor

'cause you're the reason
I believe in fate,
you're my paradise
And I'll do anything
to be your love or
be your sacrifice

astrid & atla C4d9c5d73e42fdb6833cb012c437f7d8b8b57b9e


Atla Estrith Hedeby
Elküldésének ideje — Kedd Aug. 23, 2022 6:52 pm

Astrid Friberg felhasználónak tetszik ez a poszt.

skadi & freyja
my mother told me...


Ismerjük annyira egymást, hogy pontosan tudjam, valami olyasmit halogatsz elmondani, aminek nem fogok örülni, és te is pontosan tudd, akkor helyeskedem a székben hasonló pozícióba, ha kivárok. Nem szokásom ugyanis kikényszeríteni másokból az információt - hacsak nem elkerülhetetlen mindez. Erre a türelmességre Te tanítottál. Arra is tanítottál, hogyan fékezzem meg az érzelmeimet, ám most ennek semmi nyoma nincs, mert képtelenség visszafognom a bennem hirtelen felbuggyanó pánikot. És amikor sikerül megmozdulnom, nem törődöm semmivel sem, csak a nyakadba borulva mondogatom tovább, hogy nem, nem, nem…

A hangod jeges rémülettel tölt el. Tudom, igazad van, Gulveignek nem szokása tévedni, ám a gondolataim tiltakoznak a józan ítélőképesség ellen, sikítanak, egyetlen pocikám sem képes elfogadni annak a lehetőségét, hogy téged is utolérjen az átok. Az egyszerűen lehetetlen. Miért éppen Te?! Annyi isten van még, akire átterjedhetne. Miért az én családom van kitéve ennek a rettenetnek?! Kétségbeesés, düh, elkeseredés, félelem, harag keveredik bennem egyetlen pillanat alatt össze, és mégsem tudom más tenni, csak sírva fakadok, miközben a hajamat kezded simogatni, próbálsz nyugtatni, de úgy érzem minden hasztalan ebben a helyzetben. – Anya… – azt akarom mondani, hogy hazugság az egész, de elcsuklik a hangom. Még ha meg is próbálsz Gulveiggel kitalálni valamit, akkor sem tudod megígérni, hogy nem kerülsz olyan állapotban, mint Freyr, hiszen ez nem rajtad múlik, és olyan kiszámíthatatlanul romlik a bátyám helyzete is, hogy semmi garancia arra, akár egy nap múlva felismer majd. Nem mondja ki, de látom rajta. És nem vagyok képes elviselni a gondolatát annak, hogy veled is ez történhet.

És ekkor valami olyasmit mondasz, ami megállítja az időt egyetlen pillanat alatt. Szipogva tollak kissé távolabb magamtól, zavartan pillantok rád, tudom, hogy nem eltévesztetted a szót, valaki másra gondolsz, nem pedig Freyr-re, de ez a valaki ismeretlen a számomra. – Öcsém? – egyetlen szó jön csak a számra, és miközben előtted térdelek, az arcomra a nyilvánvaló értetlenség ül ki. – Te eltitkoltad előlem, hogy van egy öcsém? – a felháborodás utat tör magának, hiszen amúgy sem vagyok éppen nyugodt, így aztán a pánik könnyedén formálódik egy másik szélsőséggé a belsőmben. Nem értelek. Nem tudom, miért rejtegetsz előlem bármit is… Az asztal lapján támaszkodom meg és úgy egyenesedem fel, a szememben még mindig könnyek csillognak, és az arcom is nedves a sós cseppektől, de nem is törődöm ilyesmivel most.



Vissza az elejére Go down
Astrid Friberg
Kiskép :
astrid & atla Tumblr_inline_p7r6fwbmpN1sk47ji_100
Rendeltetésem :
Skadi vagyok
play by :
Kate Beckinsale
Posztok száma :
41
User neve :
Vic
Csoport :
Elátkozott
Pontgyűjtő :
34
Lakhely :
Oslo Vestre Aker
Foglalkozás :
üzletasszony
Előtörténet :

Silvery goddess of the snow,
Your shining beauty melts the cold

Keresem :
lost memories
little troublemaker pocketsatan


Astrid Friberg
Elküldésének ideje — Csüt. Aug. 04, 2022 5:04 pm
Atla & Astrid
You’re always with me, like a handprint on my heart
A partiban mindennél biztosabb voltam, ahogy abban is mit szeretnék elérni ezzel az egésszel. Éppen ezért csak az utolsó simításoknál avattalak bele, hogy a te szikrázó, gyönyörű tehetséged is megmutatkozhasson. A másik, sokkalta fontosabb kérdés még egy kicsit várat magára, hiszen nem tudom hogyan mondhatnám el a szívbe markoló igazságot. Apró mosoly játszik a szám szélén dicséretedet hallva, majd szóba kerül a menü, amiről konkrét elképzelésem van. Sosem szerettem, ha a meghívottak az étellel voltak elfoglalva egész idő alatt. Nézem, ahogy kényelmesen elhelyezkedsz a fotelban és önkéntelen eszembe jut a gyermekkorod, amikor kislányként ugyanígy viselkedtél. Valami zavar és nálam jobban senki se tudja mi. A hallgatásom megrémít, de félek a szavaim még inkább. Mégsem halogathatom tovább és elmesélem neked a reggelem. Hallom a hisztérikus hangod, ami miatt más esetben megrónálak, de ez olyan jogos felháborodás a részedről, ami miatt nem szidhatlak meg. Kicsikém, bárcsak ne így lenne és mindannyian biztonságban lennénk.
- Te is tudod, hogy a látomásai sosem hazudnak - válaszolok halkan, miközben mélyen a szemeidbe nézek. A bögre hangosan éri az asztalt, épp, hogy nem törik el a mozdulatodtól és a fekete is benne marad. Míg te a nyakamba borulva csimpaszkodsz rajtam, miközben sokkos állapotban ismételgeted a nem szócskát.
- Itt vagyok drágaságom! - önkéntelen kezem el simogatni a hajad nyugtatásként, míg másik kezemmel félig átölellek - Gullveiggel mindent megteszünk, hogy az egész végére járjunk. Nem fogok olyan állapotba kerülni mint a bátyád, ígérem - csalfa ígéret tőlem, amit úgy se fogok tudni betartani, de ebbe jelenleg bele se gondolok igazán. Nálad és a testvéreidnél fontosabb nincs számomra, titeket szeretnélek biztonságban tudni, ha ennek azaz ára, hogy elfelejtem önmagam vállalom.
- Nem lesz semmi baj, te és az öcséd biztonságban vagytok - simogatlak még mindig és észre se veszem, hogy még egy titkot megosztok veled. Az öcséd léte egy olyan sarkalatos pontja az életemnek, amiről nem szívesen beszélek még neked sem, bármennyire szeretlek.
mamasziv by barb
Vissza az elejére Go down
Atla Estrith Hedeby
Kiskép :
astrid & atla 055cc71011f7909242a53017b2b7130edb6c870f
Rendeltetésem :
Freyja vagyok
play by :
ester expósito
Posztok száma :
36
User neve :
szuszu
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
18
Lakhely :
sentrum
Foglalkozás :
modell, celeb
Előtörténet :
I am not a woman, I'm a god
I am not a martyr, I'm a problem
I am not a legend, I'm a fraud
Keresem :
astrid & atla Idriselba-actor

'cause you're the reason
I believe in fate,
you're my paradise
And I'll do anything
to be your love or
be your sacrifice

astrid & atla C4d9c5d73e42fdb6833cb012c437f7d8b8b57b9e


Atla Estrith Hedeby
Elküldésének ideje — Kedd Jún. 28, 2022 8:30 pm
skadi & freyja
my mother told me...


Biztos vagyok, hogy az ízlésemet nem Njördtől kaptam, hanem tőled, aki mindig velem volt. Nem mondhatnám, hogy haragszom még mindig apámra, de annak a régi alkujának Odinnal megvannak a következményei. De Te folyton velünk voltál, nem hagytál magunkra, nem is akartál egyedül hagyni, és az évek alatt megtanultak hálásnak lenni ezért is Friggnek és Odinnak, akik mindezt lehetővé tették. Szóval egészen biztos vagyok benne, azért tudlak olyan jó érzékkel kiegészíteni, mert tőled tanultam meg mindent. Figyellek, amikor kipillantasz a hegyekre, amelyek a tieid, és tudom, hogy ugyan fordul meg a fejedben, mint az enyémben: a szikrázó hóról és a szikrázó pezsgő szín anyagról.

Mindenek Atyja említése azonban érdekesebb egy rövid ideig bárminél, hiszen a testvéremről van szó - persze nem csak róla, de nekem Freyr a legfontosabb - és bármit megtennék azért, hogy visszafordítsam az állapotát. Határozott válasz hangzik tőled, ugyanakkor rövid, ami általában egyet jelentett nálad azzal, hogy nincs értelme firtatni a kérdést, mert ennél többet vagy nem mondhatsz el, vagy - és ez most valószínűbbnek tűnt - nem tudsz többet Te magad sem. Talán Odin sem. - Okos húzás - jegyzem meg, amikor pontosítod Arseni kilétét. Rég találkoztam már Hödr-rel és néha még mindig megzavartak a rokonság midgardiként felvett nevei.

- Jó választás - bólintok rá a menüre, miközben a kényelmes kis foteledben helyezkedem, kibújok a cipőmből és egyik lábamat felhúzom, hogy átölelhessem a karommal, így a térdemen támasztom meg a bögrémet, miután belekortyolok a kávémba. És akkor érzem, hogy változol: a hangulatod, a mozdulataid, hirtelen az egész szoba légköre, és ettől összeszorul a gyomrom, pedig még nem is tudom, mit akarsz mondani, csak azt, hogy eljött az idő, amire készültél, amire én magam is türelmesen vártam. De erre nem vagyok azt hiszem felkészülve… - Nem, nem, nem… NEM! Gullveig biztosan téved - a hangom kissé hisztérikussá válik, én pedig képtelennek érzem egyetlen tagomat is megmozdítani, ezért még egyetlen hosszú percig csak ülök a fenekemen egy helyben, és csak meredten bámulok rád. Aztán felállok, igyekszem úgy letenni a bögrémet, hogy ne boruljon fel, mindez azonban csak automatikus mozdulat, nem is emlékszem rá már abban a pillanatban sem. Megkerülöm az asztalt és a nyakadba borulok, még mindig csak ugyanazt ismételgetem: - Nem, Anya, nem, nem - és nem akarom elfogadni a lehetőségét annak, hogy neked is bajod eshet, hogy talán téged sem tudlak megmenteni.



Vissza az elejére Go down
Astrid Friberg
Kiskép :
astrid & atla Tumblr_inline_p7r6fwbmpN1sk47ji_100
Rendeltetésem :
Skadi vagyok
play by :
Kate Beckinsale
Posztok száma :
41
User neve :
Vic
Csoport :
Elátkozott
Pontgyűjtő :
34
Lakhely :
Oslo Vestre Aker
Foglalkozás :
üzletasszony
Előtörténet :

Silvery goddess of the snow,
Your shining beauty melts the cold

Keresem :
lost memories
little troublemaker pocketsatan


Astrid Friberg
Elküldésének ideje — Hétf. Jún. 13, 2022 9:49 am
Atla & Astrid
You’re always with me, like a handprint on my heart
Fürgén mozognak az ujjaim, ahogy a meglévő anyagokat újabb formában helyezem az asztalra. Különleges, mégis letisztult formákat keresek, melyek tökéletesen tükrözik a finom tavasz jöttét. A gyors rendezést követően eléd helyezem az új kreációt, mire egyből közelebb hajolsz az asztalhoz. Ez egy apró jel, hogy jobban tetszik az általam készített, mint a dekoros ajánlata. Halovány mosoly keretezi az arcomat, ahogy végig futtatom pillantásom a kis kiegészítéseden.
- Igazad van, anélkül túlságosan steril lenne - egyezek bele könnyedén, hiszen tudom mennyire jó ízléssel rendelkezel. Remélni tudom, hogy eme tehetséged tőlem örökölted és nem az apádtól. Végül elnézek a lankás hegyek felé, melyek épp úgy csillognak a rájuk vetülő napfénytől, mint a pezsgő szín anyag. Egy kis extra csillogás mindig kell. Főleg, hogy a királyi családokat látjuk vendégül. Bólintok egyet a kíváncsiskodó kérdésed hallatán, hiszen tudom miért lettél ilyen eleven, akár egy kisgyermek. Te is a megoldást keresed, hiszen matt egyre rosszabb állapotban van és képtelenek vagyunk segíteni rajta.
- Igen, tud róla - egyértelmű, határozott választ hallatok, hogy aztán kicsit eltereljem a figyelmed. Még egy kis időre van szükségem, hogy beavassalak a legújabb fejleményekbe, abba, amit Gullveigtől tudok.
- Igen, rá gondoltam. Nyílt titok, hogy Mads és Leonore fia zongoristának állt, vaksága ellenére - válaszolok, hogy tisztába tegyem a kapcsolati kérdéseket. Így talán még egyértelműbb lesz számodra is a választásom, azt akarom, hogy Odinék mindenképp megjelenjenek az estélyen. Nem kerülgethetem tovább a forró kását, hiába kérdezel a menüről illedelmesen.
- A hagyományos norvég konyha és a modern fog keveredni. Svédasztal lesz apró harapnivalókkal. Nem szeretném, ha az ételek elvonnák a figyelmet az estről - válaszolok könnyeden, legalábbis annak akarok tűnni, de ahogy két kezem közé fogom a bögrém elfehérednek az ujjaim. Mélyet sóhajtok, majd egy korty után félre teszem a bögrét és komolyan rád emelem a tekintetem.
- Reggel Gullveiggel kávéztam, áthívott magához, hogy megosszon velem egy fontos információt. Azért mondtam, olyan biztosan, hogy Mads tud róla, mert Tyr és Frigg is elkapta a kórságot. A háború istene volt az első. Egyre többen kapják meg az átkot, de Gullveig biztosított róla, hogy te biztonságban. Látomása volt rólam vagy megkaptam vagy fogom - az utolsó mondatot egészen halkan ejtem ki. Nehéz elmondanom neked drágaságom, hogy a családod összes tagja rabul esett ennek az ismeretlen betegségnek. Talán téged és az öcsédet nem ér utol.

mamasziv by barb
Vissza az elejére Go down
Atla Estrith Hedeby
Kiskép :
astrid & atla 055cc71011f7909242a53017b2b7130edb6c870f
Rendeltetésem :
Freyja vagyok
play by :
ester expósito
Posztok száma :
36
User neve :
szuszu
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
18
Lakhely :
sentrum
Foglalkozás :
modell, celeb
Előtörténet :
I am not a woman, I'm a god
I am not a martyr, I'm a problem
I am not a legend, I'm a fraud
Keresem :
astrid & atla Idriselba-actor

'cause you're the reason
I believe in fate,
you're my paradise
And I'll do anything
to be your love or
be your sacrifice

astrid & atla C4d9c5d73e42fdb6833cb012c437f7d8b8b57b9e


Atla Estrith Hedeby
Elküldésének ideje — Pént. Május 27, 2022 9:28 pm
skadi & freyja
my mother told me...


Az előttem heverő minták szépek, de nem egy olyan eseményre, amit Te akarsz megszervezni, és tudom, hogy már látod is ezt a véleményt az arcomon, ezért válasz helyett csak magad elé húzod a táblát, és átrendezgeted, majd ismét elém tolod, az új elgondolást, én pedig közelebb hajolok az asztalhoz, egy percig némán nézem csak a mintákat. Végül elveszek egy pezsgő színű organza anyag mintát, amit nem tettél bele az új összeállításba, és ráteszem az egyik színes, virágos képre, hogy félig elfedje azt.

- A csillogásról ne feledkezz meg - és ez azt is jelenti, hogy így már tökéletes minden. Visszadőlök a székemben és belekortyolok a kávémba. Pontosan tudom, mennyire jó ízlésed van, és azt is, hogy valószínűleg Te magad is érzed, hogy kell az a picike kis extra a tervbe, ugyanakkor hagyod nekem, hogy beleszóljak a végleges designba. Semmit nem változtál annyi évszázad alatt, még mindig ugyanolyan figyelemmel és kedvességgel fordulsz hozzám, hiába is nőttem fel azóta. Követem a pillantásodat, ahogyan kitekintesz a hófödte hegyoldalra, miközben megemlíted a királyi családokat. A többes szám pedig nem kerüli el a figyelmemet.

- Igazán? - önös érdekek miatt vagyok ennyire kíváncsi. Pontosabban családi érdekek miatt. - Szerinted Mads tud már valamit erről az egész káoszról? - könnyedén rájöhetsz, hogy Mindenek Atyjára gondolok és arra, hogy vajon vannak-e már információi az átokról, amely a testvéremet sújtja. Nagyon szeretnék Freyr-nek segíteni, de nem tudok semmit, és ezért kértem segítséget minden lehetséges fórumon. A figyelmem azonban el is terelődik pár perccel később, mert egy nevet említesz, amit hirtelen nem tudok hová tenni. - Arseni…? Arseni Lindqvist-re gondolsz? Még nem hallottam játszani, de sokan dicsérik - teszem hozzá, ha bólintasz a személyt illetően. A zongorista kérdését rád bízom, tekintve hogy jobb zenészt nem is tudnék ajánlani neked. - És mi lesz a menü? - kérdezem végül ismét a kávémba kortyolva utána, bár még mindig látom rajtad Anya, hogy valamit nem említesz, ám én még mindig csak várok, hagyom neked, hogy akkor hozd fel a témát, amikor neked kényelmes.


Vissza az elejére Go down
Astrid Friberg
Kiskép :
astrid & atla Tumblr_inline_p7r6fwbmpN1sk47ji_100
Rendeltetésem :
Skadi vagyok
play by :
Kate Beckinsale
Posztok száma :
41
User neve :
Vic
Csoport :
Elátkozott
Pontgyűjtő :
34
Lakhely :
Oslo Vestre Aker
Foglalkozás :
üzletasszony
Előtörténet :

Silvery goddess of the snow,
Your shining beauty melts the cold

Keresem :
lost memories
little troublemaker pocketsatan


Astrid Friberg
Elküldésének ideje — Csüt. Május 12, 2022 3:42 pm

Atla Estrith Hedeby felhasználónak tetszik ez a poszt.

Atla & Astrid
You’re always with me, like a handprint on my heart
Elevenen él bennem a kép aznapról, amikor végleg el kellett volna engednem a kezüket Njörd akaratának eleget téve, de már akkor se voltam engedelmes feleség. Talán valahol Frigg anyai szeretetének is koszonhetem, hogy láthattam őket felnőni, Asgard királynője engedélyezte a látogatásaimat, így a kapcsolatunk megmaradt és az idők folyamán egyre erősebbé vált. Midgardon pedig még közelebb kerültünk egymáshoz Atlával, amiért nem lehetnék elégszer hálás a nornáknak. Egyértelmű, hogy büszke vagyok rád, sosem vállalnám be a testvéreidnek, de titkon mindig is különleges helyed volt a szívemben. Visszamosolygok rád és próbálok felhőtlenül boldog lenni, mert ezek a pillanatok megismételhetetlenek. A kávéfőző zaja mellett nem kezdek komolyabb beszélgetésbe, inkább a partiról fecsegek belesüppedve a helyzetbe, hátha utána könnyebben kitalálom mégis miképpen mondhatnám el a rossz hírt. Mosolygok kiszélesedik, ahogy megtudom temérdek időnk van, hála a nornáknak. Nyugodtabban beszélgethetünk a fontos dolgokról. Eléd tolom a mintákat, miközben megízesítem az italom, hogy aztán elkezdjem kevergetni egy kiskanállal. Meg sem kell szólalnod, látom az arcodon mennyire nem nyerte el a tetszésed a repertoár, túlságosan jól ismerlek már.
- Ezekben az összeállításokban? Egyik se, viszont ha elvonatkoztatunk tőle és egyet hátra lépve nézzük, akkor - kicsit magam felé fordítom a mintákat és a blokkokat szétszedve új kombinációkat alkotok előtte - Ezt, azzal ötvözve egészen használható az anyag, örülnék ha letisztult, mégis káprázatos lenne a díszlet. Inkább a virágok legyenek színesek, ha már tavasz a téma és az anyagok halványabb pasztell színek. Nem kell karneváli színkavalkád, attól túlságosan bóvli lenne. Szerinted? - vissztolom eléd a palettát az általam alakított verzióban és kíváncsian várom a véleményed. Egyet kortyolok a kávéból, majd kinézek a hatalmas ablakon a hófedte hegyekre, melyek az otthont juttatják eszembe, végül az építkezésen állapodik meg a pillantásom. Többet nem csúszhat a jégpálya építése, hiszen kezdődik a szezon.
- Ha minden jól megy a királyi családok is tiszteletüket fogják tenni - direkt többesszámban mondom, amiből tudhatod, hogy a norvég monarchia mellett az isteni is tiszteletét teszi - Szeretném felkérni Arnestit zongorázni. Hatalmas tehetség a vaksága ellenére - nem vagyok benne biztos, hogy hallottad-e már játszani Hödrt, így óvatosan vetem fel a dolgot. Persze itt egyből említést érdemelne az öcséd, akinek ki kellene hagynia az eseményt, bár nem vagyok benne biztos, hogy tudod az okát. Apáddal sosem beszéltünk róla, hogy ne az ő is fia lenne, nem mintha jobban nevelte volna mint titeket. Vajon tudod a titkom?

mamasziv by barb
Vissza az elejére Go down
Atla Estrith Hedeby
Kiskép :
astrid & atla 055cc71011f7909242a53017b2b7130edb6c870f
Rendeltetésem :
Freyja vagyok
play by :
ester expósito
Posztok száma :
36
User neve :
szuszu
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
18
Lakhely :
sentrum
Foglalkozás :
modell, celeb
Előtörténet :
I am not a woman, I'm a god
I am not a martyr, I'm a problem
I am not a legend, I'm a fraud
Keresem :
astrid & atla Idriselba-actor

'cause you're the reason
I believe in fate,
you're my paradise
And I'll do anything
to be your love or
be your sacrifice

astrid & atla C4d9c5d73e42fdb6833cb012c437f7d8b8b57b9e


Atla Estrith Hedeby
Elküldésének ideje — Kedd Márc. 22, 2022 11:48 am
skadi & freyja
my mother told me...


Mindig jó veled találkoznom. Olyan hosszú idő után is mindig tudom, hogy számíthatok rád, ugyanazt a biztonságot adod meg nekem, amire mindig is szükségem volt, és amit soha senki más nem tudott megadni rajtad kívül. Persze ez nem meglepő, mégis különlegesnek érzem, hiszen nem egyszerű halandók vagyunk, akik néhány évtized után meghalnak, így aztán az idő az ellenségünk is lehetne a kapcsolatunk szempontjából. Szerencse, hogy nem vált azzá.

- Köszönöm - most is visszaölellek, ahogy gratulálsz nekem, és örömmel tölt el, hogy büszke vagy rám, amit látok a szemedben, még mielőtt a dedikált példányt kérnéd. - Amint a kezembe kapom a lapszámot, már hozni is fogom - felelem széles mosollyal az arcomon. Nem venném el tőled a lehetőséget, még akkor sem, ha tudom, nem mutogathatod körbe mindenkinek és akárkinek majd, hogy eldicsekedj velem, pedig biztos vagyok benne, ezt tennéd szíved szerint.

Bólintok csak, tudom, hogy igazán nem sértődsz meg, ha elhalasztjuk egy kicsit a találkozónkat, mert ez csak a külvilág számára üzleti tárgyalás. Ugyanakkor pont azért, mert nekünk sokkal fontosabb ez a néhány órányi együtt töltött idő a héten, igyekszem priorizálni minden alkalommal. Mert nem csak neked fontos ez, Anya, hanem nekem is. A családunk jelenlegi állapotában pedig végképp. Egy latte macchiatot választok ki a lehetőségek közül, és csak bambulok ki egy pár percig az irodád ablakán, amíg hallgatlak a szerveznivalókkal kapcsolatban és csinálod a kávékat. A hófödte lejtők szikráznak.

- Semmi más dolgom nincsen ma - rázom meg kissé a fejemet, míg elveszem tőled a kávémat. Van valami, ami mégis zavar most, mintha nem volnál teljesen önmagad, de az a helyzet, hogy mióta Freyr megbetegedett, sokszor beleképzelek olyasmit is a környezetem viselkedésébe, ami nem is valódi. Ezért nem teszem szóvá a dolgot, csak a szín- és anyagmintákra fókuszálok, amelyeket elém teszel. A többféle variáció közül egyik sem meggyőző első pillantásra: - Neked melyik tetszik? - kérdezem ezért, bár azt hiszem, sejted már, hogy én nem vagyok lenyűgözve.


Vissza az elejére Go down
Astrid Friberg
Kiskép :
astrid & atla Tumblr_inline_p7r6fwbmpN1sk47ji_100
Rendeltetésem :
Skadi vagyok
play by :
Kate Beckinsale
Posztok száma :
41
User neve :
Vic
Csoport :
Elátkozott
Pontgyűjtő :
34
Lakhely :
Oslo Vestre Aker
Foglalkozás :
üzletasszony
Előtörténet :

Silvery goddess of the snow,
Your shining beauty melts the cold

Keresem :
lost memories
little troublemaker pocketsatan


Astrid Friberg
Elküldésének ideje — Hétf. Jan. 17, 2022 3:36 pm

Atla Estrith Hedeby felhasználónak tetszik ez a poszt.

Atla & Astrid
You’re always with me, like a handprint on my heart
Melegséggel tölt el, ahogy egyből visszaölelsz, ezen ritka alkalmakkor úgy érzem minden a lehető legnagyobb rendben van. Itt vagy te drágaságom és semmi bajod se eshet az irodám zárt ajtai mögött. Nem akarlak elengedni, ahogy régen gyermekkorodban sem. Túlságosan fáj a mostani információ, amivel gazdagabb lettem. Mégis megteszem és végig nézek rajtad, amit moslyogva hagysz. Végül mesélni kezdesz, mire még jobban kiszélesedik a mosolyom.
- Gratulálok drágám! - újra megölellek, most sokkalta rövidebben. Tudom mennyire fontos volt számodra ez a munka, hiszen mégis csak a Harper's Bazaar címlpajáról van szó, amihez jár egy nagyobb lélegzetvételű interjú is. A karierredre nézve is hatalmas ugrás.
- Remélem kapok majd egy dedikált példányt, hogy kitehessem az irodába - teszem hozzá, akár egy izgatott anyuka, aki a kislánya első trófeáját akarja kiállítani. Már látom magam előtt, hogy hova teszem, számomra jól látható mégse olyan feltűnő helyet fog kapni. A külvilág nem tufhatja az igazi kapcsolatunkat, de ettől független büszke akarok lenni az egy szem lányomra.
- Nem probléma, ha már tudod a pontos időpontot úgy is egyeztetünk - válaszolok könnyedén, hiszen ezek a találkozók nem meetingek, inkább amolyan anya-lánya délutáni szórakozások - legalábbis annak kellene lenniük. Anya Ez a szó mélyre hatol bennem és mindig nagyobb szeretetre sarkall. Egészen könnyedén alakítottuk ki a magunk rendszerét, zárt ajtók mögött nyugodtan lehetünk azok, akik vagyunk. Mielőtt válaszolnék a kérdésedre egy gombnyomással lenyitom az egyik szekrény ajtaját, hogy aztán az elektronikának köszönhetően előbukjon egy kicsi, ám annál kompaktabb nespresso gép, temérdek kávékapszulával és tejválasztékkal. Míg hátradőlsz a vendégszékben én felkelek, hogy elég tegyem a választékot. Mindig megengedem, hogy te döntsd el mit innál, ahhoz mérten mihez van kedved.
- Sok a munka, itt van a bál szervezése a pálya bővítése - válaszolok könnyedén, majd ha kiválasztottad a megfelelő ízt egyből el is készítem a kávéd, ahogy szereted - Remélem mára nem terveztél olyan sok mindent, mert szeretném végig beszélni veled az egészet - értem itt a bálra, aminek remélhetőleg te leszel a díszvendége. A gép halkan búg, majd miután elkészültek a forró italaink eléd helyezem a tiéd, hogy helyet foglaljak újra a székemben veled szemben. Mélyet sóhajtok, úgy fürkészlek pár percig, majd mintha mi se történt volna kihúzom a fiókot és eléd helyzem a dekoratőr javaslatait. Még nem jött el az ideje annak, hogy megosszam veled a mai súlyos információkat, előbb szeretném, ha kiélveznénk a délutánt közösen. Ne rontsuk el egyből az egészet egy komor hírrel.
mamasziv by barb
Vissza az elejére Go down
Atla Estrith Hedeby
Kiskép :
astrid & atla 055cc71011f7909242a53017b2b7130edb6c870f
Rendeltetésem :
Freyja vagyok
play by :
ester expósito
Posztok száma :
36
User neve :
szuszu
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
18
Lakhely :
sentrum
Foglalkozás :
modell, celeb
Előtörténet :
I am not a woman, I'm a god
I am not a martyr, I'm a problem
I am not a legend, I'm a fraud
Keresem :
astrid & atla Idriselba-actor

'cause you're the reason
I believe in fate,
you're my paradise
And I'll do anything
to be your love or
be your sacrifice

astrid & atla C4d9c5d73e42fdb6833cb012c437f7d8b8b57b9e


Atla Estrith Hedeby
Elküldésének ideje — Vas. Jan. 09, 2022 4:44 pm
skadi & freyja
my mother told me...


Becsukom magam mögött az ajtót és viszonzom az ölelésedet. Hazaérkezem ilyenkor, nem meglepő, hogy ezt az érzést csak az anyai ölelés tudja kiváltani. Most mégis tovább szorítasz magadhoz, éppen úgy, mint emberemlékezet előtti időkben, amikor apánk átadott Mindenek Atyjának Freyrrel, és ez feltűnik azonnal, még sem jegyzem meg ezt a benyomásomat. Őszinte voltál mindig is velem és a fivéremmel is, most is meghagyom neked a lehetőséget, hogy Te mondd el, ha történt valami, és remélem nem is kell majd benned csalódnom. Éppen ezért mosolyogva hagyom, hogy végig nézz rajtam, megbizonyosodj róla, rendben vagyok. Én is ezt teszem veled, puhán pillantok rád, a pillantásodat fürkészem, de egyelőre semmi árulkodót nem látok benne.

- Megszereztem a címlapfotózást - jelentem be könnyed hangon, amikor felőlem érdeklődsz. Ez az a munka, amiről meséltem neked legutóbb, néhány hete, és akkor említettem neked, hogy a Harper’s Bazaar címlapjáról van szó, amit még nem döntöttek el, ki legyen a kiemelt modell. Mérföldkőről van szó, hiszen ez nem csak a fotózást jelenti, hanem egy interjút is adok majd a magazinnak, és bár nem csak rólam fog szólni a cikk - a cikk témája a mostani modellgeneráció, akik a közösségi médiából törtek fel -, de egész Európában és az Egyesült Államokban is megjelenik ez a lapszám. Szóval hatalmas lépés lenne a karrierem szempontjából. - Két hét múlva lesz, úgyhogy az akkori találkozónkat át kellene tennünk későbbre - folytatom aztán, kicsit lemondó mosollyal az arcomon, mert bármennyire is szeretnék variálni, most nincs lehetőségem erre. Még Jessának is szólnom kell majd, hogy kivételesen a csütörtököt ki kell hagynom.

- Te hogy vagy, anya? - zárt ajtók mögött megengedem magamnak azt a luxust, hogy anyának hívjalak, hiszen máskor úgy sem tehetném meg. Furcsa volt először ezt a külsődet nem figyelembe venni, miközben így szólítalak, de már megszoktam, mert a tekinteted semmit sem változott. - Kérek, köszönöm! - felelem a kávé kapcsán, miközben leülök veled szemben végre, és hátradőlök a kényelmes vendégszékeid egyikében.



Vissza az elejére Go down
Astrid Friberg
Kiskép :
astrid & atla Tumblr_inline_p7r6fwbmpN1sk47ji_100
Rendeltetésem :
Skadi vagyok
play by :
Kate Beckinsale
Posztok száma :
41
User neve :
Vic
Csoport :
Elátkozott
Pontgyűjtő :
34
Lakhely :
Oslo Vestre Aker
Foglalkozás :
üzletasszony
Előtörténet :

Silvery goddess of the snow,
Your shining beauty melts the cold

Keresem :
lost memories
little troublemaker pocketsatan


Astrid Friberg
Elküldésének ideje — Pént. Jan. 07, 2022 3:04 pm
Atla & Astrid
You’re always with me, like a handprint on my heart
Mély levegőket veszek, ahogy beszállok a kocsiba, percek telnek el, mire indítok. Nem maradhatok sokáig, nem akarom, hogy Eisa azt higgye valami baj van, azon kívül amiről tudunk. Végül felbőg a motor, sebességbe teszem és elindulok egyenesen a hotel felé. Az én kis paradicsomomba, ami egyfajta menedék is egyben. Egy hely, ahol otthon érzem magam, most mégis pokolinak érzem az egészet. Legszívesebben arra a bizonyos tengerpartra hajtanék, hogy aztán semmin se gondolva elvesszek a karjaiban. Ehelyett az irodámban csinálom a dolgom, mert az élet nem áll meg és a munkának folynia kell, sokan számítanak rám. Egyre csak Eisa látomásán gondolkodom, hogy az mit jelent és milyen hatással lesz rám vagy a családomra nézve. Újabb mély levegő. Ha ez így folytatódik apránként megbolondulok, így inkább felkelek az asztaltól és a hatalmas ablakokon nézem az elém terülő hófödte hegyeket. Az emberek boldognak tűnnek, nekem is annak kellene lennem, hiszen mindaz, ami én vagyok virágzik. Mégis magával ragadott az a förtelem, mely behálózta a férjem és a fiamat. Nyakláncomat piszkálom, miközben a semmibe meredek, egyetlen apró pillanatra gondolataimat kizárólag az üzlet tölti ki mindenféle előjel nélkül.  Gondolataimból egy finom kopogás szakít ki, majd meglátom az érkező arcát is. Mosolyogva fogadom Atlat, aki nagyon sokat tesz a síparadicsomért, a követői imádják az itt készült kapcsolatot és vannak egy páran, akik miatta jöttek el. Tökéletes munkakapcsolat van közöttünk, mégsem ez a legjobb az egészben.
- Atla! Semmi gond, gyere csak - mosolyom ellágyul és elindulok felé, amint becsukódik mögöttünk az ajtó, meleg anyai ölelésemmel ajándékozom meg. Nem akarom elengedni, ahogy gyermekkorában, mikor az apja lemondott róla és a testvéréről. Elsődlegesen a bál szervezése miatt hívtam, ám a ma reggeli hírek ezt is más fényben láttatják velem.
- Sok mindenről kell beszélnünk, de előbb mesélj! Mi történt veled az utolsó találkozásunk óta? - mindeközben elengedem jól megnézem magamnak előbb gyönyörű arcát, majd finom alakját, hogy aztán a szemeibe nézzek. Tudom mekkora fájdalmat hordoz magában Matt  miatt. lehet mégsem kellene megosztanom vele a legfrissebb információkat?
- Kávét? - jó vendéglátó módjára kérdezem, miközben visszaülök a székembe, hogy ő is helyet tudjon foglalni velem szemben.
mamasziv by barb
Vissza az elejére Go down
Atla Estrith Hedeby
Kiskép :
astrid & atla 055cc71011f7909242a53017b2b7130edb6c870f
Rendeltetésem :
Freyja vagyok
play by :
ester expósito
Posztok száma :
36
User neve :
szuszu
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
18
Lakhely :
sentrum
Foglalkozás :
modell, celeb
Előtörténet :
I am not a woman, I'm a god
I am not a martyr, I'm a problem
I am not a legend, I'm a fraud
Keresem :
astrid & atla Idriselba-actor

'cause you're the reason
I believe in fate,
you're my paradise
And I'll do anything
to be your love or
be your sacrifice

astrid & atla C4d9c5d73e42fdb6833cb012c437f7d8b8b57b9e


Atla Estrith Hedeby
Elküldésének ideje — Szer. Dec. 29, 2021 9:02 pm
skadi & freyja
my mother told me...


Értékelem a kitartást, amivel próbálod összerendezni a családot. Különösen a mostani helyzetben és időben. Aggódom a bátyámért, még akkor is, ha úgy tűnik, nem különösebben romlott a kezdeti állapotához képest, ugyanakkor nem hiszem, hogy csak néhány apróság esne ki az emlékei közül és ennyi. És aggódom apámért és érted is, mert ti is bármikor áldozatául eshettek az Átoknak. Egy olyan átoknak, amiről semmit sem tudunk, és semmit sem tehetünk ellene. Semmit sem tehetek ellene. Ez a tehetetlenség és kiszolgáltatottság érzés borít ki a legjobban, mégis ez nem látszik az emberi mindennapok során, mert nem látszódhat, nem tehetem ki instára és tiktokra mindezt, nem tehetek úgy, mint Freyja… A világ számára, itt Midgardban, Atla vagyok, Freyr nem a bátyám, és Skadi és Njörd nem a szüleim.

A tehetetlenség és a kiszolgáltatottság ellen akarok tenni, ezért segítek most neked megszervezni ezt a bált a hotelben. A kis magánbirodalmadba, ahonnan rendszerint posztolok lenyűgöző síelős képeket, forralt bort szürcsölgetve a hüttékből, szikrázó napsütésben hunyorogva a még szikrázóbb hótakaró mellett. Mindez persze úgy jelenik meg nálam, mintha semmi közöm nem lenne hozzád, mert a követőim biztosan értetlenül állnának a tény előtt, hogy Te vagy az anyám, elvégre mostani formánkban nővérek is lehetnénk. De jó ez így. Fel sem merül senkiben a kapcsolatunk milyensége és mélysége.

A recepción már megismernek, és könnyedén átengednek a beléptető kapukon. Az alkalmazottaid úgy hiszik, munkakapcsolat van kettőnk között, hiszen kinek ne érné meg, hogy éppen én reklámozzam a hotelkomplexumot és a síparkot? A lifttel felmegyek a megfelelő emeletre, és az irodád felé veszem az irányt. Bekopogok, majd benyitok: - Szia! Bocs, tudom, kicsit korábban jöttem - úgy körülbelül egy fél órával, de írtam neked üzenetet, remélem láttad is.


Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
astrid & atla
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» darius & atla
» Eric & Astrid
» Atla & Jessa | girls' night out
» Astrid & Eisa | the inevitable
» unspoken feelings - Anja & Astrid

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Valhalla csarnokai ;;-
Ugrás: