M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time!
2 posters


Milo Elden
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! UWigIoI
Rendeltetésem :
Mani vagyok
play by :
Chad Michael Murray
Posztok száma :
31
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
24
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
g.-i lovarda vezetője
Előtörténet :
Moon
Keresem :
Sköll & Hati
Hjúki
Kristine & Liam


Milo Elden
Elküldésének ideje — Szomb. Ápr. 15, 2023 11:29 am


Is it New Moon time?
I think it’s New Moon time!
Bil & Mani
- Nem tudok úgy gondolni rájuk, mintha milliárdnyi csillag lennének. – válaszolom őszintén, de ettől függetlenül próbálkozom. Próbálkozom azt képzelni, hogy csak magunk vagyunk, senki sem figyel minket, hogy minden rendben van, csak paranoiás vagyok semmiség az egész. De ennél sokkal többről van szó.
- Talán majd egyszer sikerülni fog, amikor hozzájuk szokok. Ám addig még van mit fejlödnöm. – még nekem is, hiába vagyok nyitott az új dolgokra és fogékonyabb rájuk, mint képzeltem. Valószínűleg a gyerekek is észrevették magukon, hogy milyen könnyedén megy nekik beilleszkedni az emberek közé. Vagy legalábbis nekem úgy tűnik messziről nézve, hogy mi az igazság az megint más.
- Hjúki előtt ezt ne mondd, lehet, hogy az ő visszafeleselése már nem lesz ilyen kegyes és mindennél jobban fog fájni. Nem akarom, hogy veszekedjetek. – mondjuk most, ha veszekednek legalább nem előttem teszik, mindig csak utólag derül ki, hogy miért vannak a terem két különböző szegletében vagy egy teljesen másik helyen, ha nagyon-nagyon megbántották egymást. Persze eddig mindig kibékültek és annál nagyobb lett az egymás iránti szeretetük és féltésük. Vagyis úgy hiszem.
- El is várom, hogy segíts. – nézek rá komolyan. – A családban mindenkinek helye van és okkal az, ami. De ha ráunnál szólj, mindig kitudok találni valamit, csak egyeztetnem kell Sol-al is. – nem szándékosan, de mindig egyeztetnem kell Sol-al, hogyha az ő elképzelése ütközne az enyémmel, akkor közös nevezőre tudjunk jutni. Ez fontos volt a számomra. Hogy mindketten lemondjunk valamiről, amit akarunk, de mégse teljesen.
- Hjúki említette, hogy ő szívesen járna egyetemre, téged nem érdekel ilyesmi? – kíváncsiskodtam. Mondjuk az tény, hogy a testvére csak úgy felvettette, mint lehetőséget. Ő szórakozásnak gondolja ezt, hogy még inkább beilleszkedjen az emberek közé. Ki tudja, hogy meddig maradhatunk itt és nem állunk-e tovább, amikor a talpunk alatt melegedni kezd a helyzet.
- Inkább van apakülsőm, mint barát, de egyszer ráijeszthetünk a testvéreinkre azzal, hogy fiatalabb külsőt öltök magamra. – kis gonosz voltam én az ötletemmel tudom, de való igaz, hogy az idősebb és tekintélyesebb oldalamat jobban szerettem én magam is. Szerettem, ha komolyan vettek. Fiatalarccal pedig, ez nem mindig sikerült volna, mert az emberek az idős korral asszociálják az értelmet, a tapasztalatot, muszáj alkalmazkodnom hozzájuk nekem is.
- Kedves tőled. – vicceskedek. De már tényleg nem kell sok ahhoz, hogy elérjük a célunkat. Meggyorsítom a lépteimet, hogy ne maradjak túlságosan le. Mennék én gyorsabban is, csak az talán túlságosan ijesztő lenne a halandóknak. Ijedelmet meg magam körül nem akarok kelteni.
- Itt is vagyunk. – amint odaértünk meg is álltam a boltocska előtt. A Gudenes Skatter már idekintről is nagyon tetszettős volt, csak képeket láttam erről a helyről, de már úgy éreztem magam, mint egy kisgyerek a játékboltban. Hirtelen fogott el az öröm és a vágy, hogy elkezdjek halmozni innen dolgokat, de aztán ugyanilyen hirtelen alább is hagyott. Nem eshetek túlzásokba.
- Nézzünk szét, mit szólsz? Addig leteszem a kis csomagokat a csomagmegőrzőjükbe. – a bejárat mellett ott sorakoztak a megszámozott kis szekrények, amibe be lehetett pakolni. Kettőre volt szükségem. Már meg se lepődők igazából. – Na nézzük. Láttam valami olyasmit, hogy az egyik terméküket elnevezték Freya könnyének, vagy Fenrir fogának a másikat, de a kedvencem Sol vére volt. Az egyszerű akácmézet nevezték el így. – mutatok rá, még mielőtt valami rosszra gondolna ezalatt.




Vissza az elejére Go down
Ylla Moren
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F09634188cd427be493dec0a0b75cd14a57060e5
Rendeltetésem :
Bil
play by :
Sydney Sweeney
Posztok száma :
44
User neve :
Ylla
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
21
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
modell, reklámarc
Előtörténet :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F5fbe46707a2fc5b30ca2bba06c793db72f13b83
a new moon rises
Keresem :
my other half


Ylla Moren
Elküldésének ideje — Vas. Márc. 19, 2023 7:08 pm

Milo Elden felhasználónak tetszik ez a poszt.

Ylla Moren írta:


I feel

pretty independent.

Ahogy kijöttünk az üzletből, kissé kezdett alábbhagyni az előbbi hirtelen önostorozó hullámom és próbáltam ezt azzal elősegíteni, hogy fejben inkább azon dolgoztam, hogy megoldjam az okozott galibát. Ez egyre többször működött, de a kezdeti pánikot, amit éreztem ilyenkor nem volt olyan egyszerű legyűrni és ezesetben nem volt túl hasznos az sem, hogy a szokásos Újholdas dolog mellett még Stig is képbe került. Valamiért neki csalódást okozni majdnem olyan rossznak érződött, mint Maninak, pedig a srácot csak pár hónapja ismerem és nem köszönhetem neki az életem… Na mindegy, ettől függetlenül nem akartam, hogy Mani kezelje vele ezt a szituációt, inkább magamhoz ragadtam a kezdeményezést.

- Még ma este felhívom - mondom végül egy hirtelen ötlettől vezérelve. - Amíg még friss a dolog. És komolyan fog venni, ne aggódj - mosolygok rá kicsit magabiztosabban. Kedves, ahogy pontosan arra bátorít, amivel neki is gyakran akad problémája: hogy határozott legyen, de ha valakivel, a fotóssal (remélem) nem kell attól tartanom, hogy megsértődne. Manira lehet, de rám kizárt, hiszen barátok vagyunk. - Stíg amúgy is komolyan vesz - teszem hozzá még, de nem megyek bele a részletekbe, nem kell tudja, hogy több kezd köztünk lenni, mint sima munkakapcsolat. Azt meg főleg nem, hogy már a “menyasszonya” is vagyok…

- Dehogynem - biztatom most én, szinte viszonozva az előbbi bátorítását. - Annyira nem ijesztőek, csak… sokan vannak - pillantok körbe újra, ahogy ő megpördül, majd elnevetem magam a látványán. - Gondolj úgy rájuk, mint a csillagokra, amik mellett elsuhantál anno az utadon az égen.

Hát ez a terv csodálatos. És meglepő. Főleg épp most.
De nem fogok panaszkodni, hogy vásárolni akar velem menni és megmutatni egy mindkettőnk számára új, de annál érdekesebb koncepciójú üzletet. Akkor sem, ha még mindig friss bennem a szégyen és a bűntudat, hogy egy szó nélkül leléptem otthonról, amikor szükség lett volna rám.
- Igen, Mani…? - kérdezek vissza incselkedve, mintha nem érteném a dorgáló tónusát a bátyámra tett megjegyzésemet követően. Persze, Hjúki a testvérem, a fél karom, vagy lehet az életem is odaadnám érte, de senki nem mondhatja, hogy az irányta érzett mély szeretet és hála kizárja, hogy viccesnek találjam, ha valami alantas tárgyat neveztek el utána vagy valami okos tréfa áldozatává válik. Sőt, kishúgként szinte kötelező magam lenni az említettek elősegítője és ezt bizonyára a nevelőapánk is pontosan tudja. Vagy legalábbis leszűrhette már ezt a tanulságot az elmúlt években…

- Örülök, hogy segíthettem - szólok halkan mellette álldogálva és hozzá vigyorgok, mert az izgalmas kis spontán kincskeresésben végre kicsit hasznosnak is érezhetem magam. Ahogy a pláza útmutató felé irányítom magunk, kicsit meg is nyugszom és egy pillanatra átfut az agyamon, hogy mennyire szeretem őt tényleg. Mármint azt, ahogy pár perc alatt a majdnem agyvérzéstől odáig ért, hogy ő javasolja hova menjünk még, hogy úgy tud tenni mintha mi sem történt volna. Bár lehet segít az is, hogy több mint elég gyakorlatot szerzett a baklövéseim kezelésében az elmúlt párszáz évben.

Reménykedő pillantással várom, hogy mit szól a hirtelen jött ötletemhez, amihez egy apró, bocsánatkérő mosoly is társul. Nagyon remélem, hogy nem tud jelenleg ellenállni a kérlelésnek és belemegy. És persze, hogy belemegy!
- Köszi! - csapom össze izgatottan a kezemet és máris úgy toporgok mellette, mint aki nem bír magával. - Tudom mi a gyengéd, isteni a karamellás fagyijuk! - biztosítom azért még mielőtt a táblán mutatott irányba indulnék és a vállam fölött még cinkosan hátrapillantok rá. - Mondanám, hogy fogd a kezem, nehogy elkeveredj a tömegben, de lehet furán néznének ránk - húzom tovább az agyát, mert amikor kicsi voltam, mindig kézenfogva mentünk mindenhova. Először Mani ragaszkodott hozzá, de utólag belegondolva, én is sokkal nagyobb biztonságban éreztem magam úgy, főleg ha valami ismeretlen vagy forgalmas helyen jártunk, mint most.

- És amúgy is tele van a kezed a sok szatyrommal, szóval csak kövess - teszem hozzá, ahogy a mozgólépcsőre lépek és körbepillantok magunkon. - Innen már csak pár lépés… szörnyen kíváncsi vagyok!
 
And time just flies.


Vissza az elejére Go down
Milo Elden
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! UWigIoI
Rendeltetésem :
Mani vagyok
play by :
Chad Michael Murray
Posztok száma :
31
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
24
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
g.-i lovarda vezetője
Előtörténet :
Moon
Keresem :
Sköll & Hati
Hjúki
Kristine & Liam


Milo Elden
Elküldésének ideje — Hétf. Márc. 06, 2023 9:41 pm

Ylla Moren felhasználónak tetszik ez a poszt.



Is it New Moon time?
I think it’s New Moon time!
Bil & Mani
Bízhattam volna jobban is Bil-ben és Hjúki-ban, de én túlságosan féltettem őket, még a saját életem sem volt ennyire fontos, mint ők. De még sosem mondtam ki nekik, hogy én beletörődtem a végbe, már nem magam miatt harcolok, hanem értük. Feltett szándékom az utolsó erőmmel is őket védeni, de még nem tudom hogyan tegyem. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem fogok előállni egy tökéletes tervvel. Mindig kipattan valamilyen ötlet, ami vagy használható vagy nem, de ők tökéletesítik, ha kell úgyis. Összhangban vagyok velük, nem félek, hogy nem találnánk ki valamit közösen, ezért is olyan irigylésre méltó a mi kapcsolatunk.
- Oké, te tudod. Nem szólok bele a szempillarebegtetésbe, csak légy meggyőző és ne fájjon miatta a fejem, hogy erre bátorítottalak. – megpróbálok határozottan nézni rá, hogy tudja számítok rá és nem szívesen csalódnék… újra és újra és újra. Pedig már hozzá szoktam.
- Csak légy határozott, ha határozott vagy szerintem mindenki komolyan vesz téged. – láttam rajta, hogy egy kicsit félszeg, ezért is éreztem úgy, hogy jobb, ha bátorítom őt egy kicsit. Még csak az kell, hogy szomorú legyen és rosszul érezze magát.
- Bár ne lenne. Ehhez sosem fogok hozzá szokni. – körbe mutattam a kezemmel miközben a csomagokat is fogtam benne, valójában úgy nézhettem ki, mint aki éppen azt mutatja a lányának, hogy még mennyi hely van ahová bemehetnénk, válasszon nyugodtan. De nem erről volt szó.
Kellett volna még egy kávé is. Na mindegy. Nem finnyáskodom a nappalok miatt, nélkülük én sem lennék az éjszakák fénypontja a gyerekekkel ez biztos. A Gudenes Skatter-ről elég jó értékelések voltak a neten és sok jó vélemény, ami azért számított egy kicsit amikor utána néztem, hogy miről is van szó éppen. Persze, hogy nem vinném el akárhová a lányomat! Ő is a legjobbat érdemli mindenből, ahogy a testvére.
- Nem kell félned, nem tűnik rossz helynek. – kontrázok egyből az ajajra, mert nem tudom megállni, hogy ne biztosítsam őt arról megéri a fáradalmakat a Gudenes Skatter.
- Bil… - sose ment igazán a megdorgálás vagy a csúnyán nézés, amiért leszólta a testvérét, de tudtam, hogy szereti őt, csak utálja beismerni. Sokat köszönhetnek egymásnak, nem is értem néha min vesznek össze.
- Rajta vagyok, rajta ám, csak… - ez nehezebb, mint gondoltam. – Oh tényleg! Ez nem jutott az eszembe! Látod? Jó, hogy itt vagy mellettem! – vigyorgok. Most már őszintén. Látszik, hogy kiürült a pohár, ami tele volt feszültséggel és stresszel, amit szépen meghintettek aggódalommal is. Követtem őt oda ahová mutatott. Én még nem nagyon igazodtam ki ezen a helyen, de örültem, hogy Bil egész jól kezeli a helyzetet. Már kezdtem elhinni, hogy akár az életemet is rá bízhatnám. De aztán elhessegettem ezt a gondolatot.
- Áh szuper! Az már nincs olyan messze. – legalábbis úgy tűnt a „Te most itt vagy” feliratocska szerint. Bár ezek a mértékek kicsit becsaposak lehettek. Gyorsan megnéztem, hogy mi melyik butikok között vagyunk és hogy hová is tartunk majd. Egész követhető térkép amíg tudom hová kell tartanom Bil-el. Most már nem vagyunk elveszettek.
Kíváncsian nézek Bil-re amikor feldobja a fagyi ötletét és elmondja hozzá a kérlelő szövegét. Összehúzom a szemeimet, mintha nagyon gyanús lenne és arra próbálnék meg rájönni vajon hol és miben lehet a bökkenő, de aztán elhessegetem ezt. Bil csak jót akar. Mindig csak jót akar. Nem az ő hibája, hogy a dolgok balul sülnek el. Rá kellene akadnunk az ő nornájára, esküszöm úgy elbeszélgetnék vele… De úgy… Tudom, sejtem, hogy a szavaim nem hatnák meg, sőt rontanék Bil helyzetén. Azt azonba nem mondom, hogy sosem fordult meg a fejemben tenni mindenféle rossz ellen, amit ő bevonz az akarata nélkül.
- Jól van, jól van. Legyen gyereknapod. Megpróbálhatsz kiengesztelni. – azt nem tettem hozzá, hogy már lecsillapodtam és felesleges próbálkoznia. Ha jól akarta érezni magát akkor nem álltam az útjába. Úgyis tudta, hogy a citromos-sós karamellás fagyinak nem tudnék nemet mondani egykönnyen.
- Nem mondom, hogy nem fog sikerülni, de azt sem, hogy igen. – játszottam a megsértettet, már csak azért is, mert jól szórakoztam a társaságában. Ha sikerült elfelejteni, hogy ki is vagyok valójában és mit vonzok magamhoz, egész elviselhető voltam, vagyis lettem volna szerintem.
Nem akartam tovább ácsorogni itt, szóval hogyha ő elindult akkor én is léptem, hogy elérhessünk az első emeleti helyiséghez, ahová készültünk. Már előre izgultam.



Vissza az elejére Go down
Ylla Moren
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F09634188cd427be493dec0a0b75cd14a57060e5
Rendeltetésem :
Bil
play by :
Sydney Sweeney
Posztok száma :
44
User neve :
Ylla
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
21
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
modell, reklámarc
Előtörténet :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F5fbe46707a2fc5b30ca2bba06c793db72f13b83
a new moon rises
Keresem :
my other half


Ylla Moren
Elküldésének ideje — Pént. Feb. 24, 2023 5:33 pm

Milo Elden felhasználónak tetszik ez a poszt.



I feel

pretty independent.

Értetlenkedő arckifejezésére csak azért nem forgatom meg a szemem, mert nem akarom tovább feszíteni a húrt, így is meglehetősen jól kezelte a helyzetet, de egyetérteni aligha tudnék azzal, hogy Stig nem számít. Hát nem ezért van ez az egész kiakadás? Mert nem voltam ott, amikor a fotós érkezett?

Jobban belegondolva, persze elfogult vagyok, mert jóval többet jelent nekem Stig és a vele töltött idő, mint azt Mani sejtheti. Szeretem azt gondolni, hogy az elmúlt hónapokban talán már barátsággá fejlődött köztünk a kapcsolat, hogy számíthatnék rá emberként is, akkor is, ha apám nem fizetne neki minden hónapban egy jóképű összeget a fáradalmaiért és a képekért, amiket készít a birtokról. Szörnyen hálás vagyok neki, hogy annyi időt, energiát áldoz rám, hogy mindig türelemmel rendez és irányít, ezért is esik most olyan rosszul, hogy elvesztegettem a mai alkalmat és Mani meg csak azon izgul, hogy nem tudja hol vagyok.
A válasza viszont mégis mosolyt csal az arcomra, hiszen mi mást szeretne jobban hallani egy lány, mint hogy ő mindennél fontosabb a Hős Hercegnek, még ha az a nevelőapja is. Egy jelentősségteljes pillantással tudatom is vele, hogy milyen sokat jelentenek nekem a szavak, de nem mondok semmi többet, csak bólogatok.

- Nyugi, extrakedves leszek vele és nem tud majd ellenállni a szempilla rebegtetésemnek - viccelődök máris, de azért a csokikat is elviszem biztosítéknak. - Nem okozok csalódást. Újra... - teszem hozzá kissé félszegebben, de tényleg komolyan gondolva. És amúgy is, Stig nem olyan, lehet kicsit majd kioktat, hogy mennyire fontos a pontosság a szakmában és egy apró hiba is a jóhírembe kerülhet, de kétlem, hogy személyeskedni kezdene emiatt. Elvégre tényleg csak benéztem a dátumot, nem direkt járatom vele és Manival a bolondját.
- Ebben sajnos igazad van - vágok egy grimaszt, de végül csak nem tudom elfolytani a szórakozásom jeleit, ahogy elképzelem apámat a nővére szoknyája mögött rejtőzködni egy csapat halandó elől.

Aztán amikor sikerül visszakomolyodni kicsit és Mani végre újra átölel, érzem, ahogy szétfoszlik az addig torkomban ragadt gombóc, elsimulnak az idegeim és egy mély sóhajjal el tudom engedni és magam mögött hagyni a rossz érzéseket, amik az üzletben hatalmukba kerítettek.
Apámnak is vannak hibái - többek között az, hogy mennyire óv és félt mindentől -, de a nap végén kívánni sem tudnék tőle megértőbb, önfeláldozóbb, türelmesebb pártfogót. A legtöbb isten már valószínűleg kiátkozott volna a “különleges képességem” miatt, de nem ő. Ő minden hónapban elviseli, hogy az idegein táncolok és kiborítom, aztán szinte minden alkalommal ki tudunk békülni és folytatni tudjuk a közös kis életünket, amiért annyira hálás vagyok neki.

A megjegyzésemre adott válasza nem túl meggyőző, de Mani soha nem volt olyan, aki könnyen vette volna a bókokat vagy a dicséretet, szóval ezen nem lepődök meg különösebben, az azt követő vigyorán viszont annál jobban.
- Ajaj… - adok is hangot a gyanakvásomnak, hogy ha külön kérnie kell a bizalmamat, az semmi jó nem sejtet, de mégis ugyanolyan szélesen mosolygok mint ő, amikor felfedi a tervét. Ilyenkor megvillantja azt a ritkán látott, szinte gyermeki arcát, amit mindig igyekszik a komoly, precíz, megbízható, gazdasági igazgató Milo arca mögé rejteni és szerintem mondanom sem kell, hogy ilyenkor szórakozunk együtt a legjobban mi ketten. A két kistesó, a két bajkeverő.

- Milyen kár - forgatom a szemeimet csalódottságot mímelve, hogy a bátyám nem a hozzá leginkább illő tárgy névadója lett, de valójában nagyon érdekel, hogy egyáltalán neveztek-e el rólunk bármit a halandók. Mármint… Mani és Sol egészen ismertek, de mi Hjúkival nem igazán örvendtünk nagy hírnévnek soha sem, hisz pár tudóst meg látót leszámítva nem sokan áldoztak nekünk és a mondákban sem kaptunk nagy szerepet. Nem mintha ezt bánnám, csak na… - Mindenképp, de előbb találjuk meg! - indultam is el a folyosón, szememmel a jobb oldali üzletsort kémlelve, eredménytelenül.

- Áh, hagyd az appot, van ilyen virtuális térkép - mutatok ez egyik mozgólépcső mellett elhelyezett elektronikus táblára, ami megkönnyíti az eligazodást ebben a modern kori vásárcsarnokban. Nem is várok sok választ, karon ragadom Manit és magammal húzom az eszközig, majd pár gombnyomással már meg is találom az említett üzletet. - Itt is van: első emelet, rögtön az éttermek mellett a liftek közelében - pillantok cinkosan apámra. - Ha megnéztük az üzletet, eszünk egy fagyit is? - vetem be a kiskutyaszemeket egyből. - Tudom, hogy ma nem érdemlem meg, de meghívlak. A saját pénzemből - húzom ki magam, mint aki büszke az ötletére, mert biztos vagyok benne, hogy Mani látja a szememben csillogó izgatottságot és nem fog tudni egy ilyen remek üzleti lehetőségre nemet mondani. - Engesztelésül, hogy rád hoztam a frászt?
 
And time just flies.


Vissza az elejére Go down
Milo Elden
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! UWigIoI
Rendeltetésem :
Mani vagyok
play by :
Chad Michael Murray
Posztok száma :
31
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
24
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
g.-i lovarda vezetője
Előtörténet :
Moon
Keresem :
Sköll & Hati
Hjúki
Kristine & Liam


Milo Elden
Elküldésének ideje — Szer. Feb. 22, 2023 7:57 pm

Ylla Moren felhasználónak tetszik ez a poszt.



Is it New Moon time?
I think it’s New Moon time!
Bil & Mani
A kérdésére kicsit összeszűkülnek a szemeim. Mi mást tehettem volna? Jó, talán felhívni és rákérdezni, hogy mégis hol van, de mindezt úgy, hogy a hangom nyugodt maradjon, szinte lehetetlennek tűnt. Szerintem fel sem vette volna. Vagy igen? Mindegy, ezt már nem tudhatom meg.
- Ne haragudj, de te fontosabb vagy a számomra. Mindennél. – tettem hozzá, ez az egész lovarda köré épített csillámlás csak azért kellett, hogy új célt találjunk az életünknek és közben ne feledkezzünk meg arról, hogy kik vagyunk. De ha egyszer bele kezdtünk, akkor nem hátrálhatunk csak úgy ki belőle. Főleg, hogy néha jól érzem magam tőle és annyira belemerülők az apró részletekbe, hogy elfelejtem az isteni gondjaimat a farkasokkal.
- Én is úgy gondolom. Nincs kedvem mást keresni a helyére, szóval kérlek ne szúrd el a beszélgetést vele. – szándékosan cukkolom őt, ennyit visszakaphat amiért rám hozta a szívbajt. Ebből is látszik, hogy kezdek lenyugodni, idegesen nem állna az eszem a vicceskedésre sem.
- Rendben, számítok rád. – most nem fogok a háttérben megoldani mindent, kíváncsi vagyok mit fog mondani és tenni. Kell neki is egy kis nyomás, hiába kímélem meg és óvom mindentől.
- Mindig könnyebb elbújni Sol szoknyája mögé, mint szembe nézni a halandókkal. – csak tréfálkoztam, de mégis volt benne valami igazság. Hogyha bájcsevegni kellett valakikkel – egy személlyel még úgy ahogy elbírok, de ha csoportosan jönnek, hát attól kitudok futni a világból, vagy legalábbis régen ez volt, most igyekszem változtatni ezen a viselkedésemen.
Csak enyhén bólintok amikor megérti mit akarok mondani neki, még úgy is, hogy nem mondom ki teljesen. Bil okos lány tud lenni, ha akar, csak nem bízik önmagában elégé. Talán egy nap, majd ő is elhiszi ezt magáról, talán akkor amikor nem leszek mellette többé, amikor erősnek kell lennie, úgy tiszta igazán.
Amint kijön a kis boltból, valahogy nem tudok úgy elindulni, hogy nem biztosítanám őt arról, hogy már nem is haragszom igazán, csak féltem őt és túlreagáltam a dolgot, már megint. De nem akarok én kezdeményezni, csak megadni neki a lehetőséget, amivel szerencsémre él is. Ilyenkor még nagyon szerencsésnek érzem magam, de átkozottul rossz apának is. Túl sok mindent elhallgatok elölük, ezzel egy csomó mindent felülírnék a hitükkel és érzésükkel kapcsolatban, amit belém vetettek. Nem vagyok én a legjobb apa. Erről azonban jobb, ha nem is tudnak.
- Ezt jó hallani. – függetlenül attól, hogy mi az igazság. – Most? Csak bízz bennem. – vigyorgok egyet. Nem ez nem jó jel, mindig azt jelzi, hogy csöppet sem helyénvaló ötletem támadt és a munkámmal kellene foglalkoznom, de az várhat. Ha eddig megvárt, ezután is meg fog.
- Nekem mondod? – én is körbe pillantottam ahogy ő az imént. Ez nem lesz sétagalopp az biztos, de minden szenvedést meg fog érni, ebben nem kételkedem.
Amint elmondom neki, hogy mit is keresek tulajdonképpen, örömömre szolgál látni rajta, hogy felkeltettem az ő érdeklődését is vele.
- Nem hallottál még róla? Ezt orvosolnunk kell rögtön! – csak találjuk meg ugyebár.
- Nem. Nyilván nem. – elnevetem magam, az a baj, hogy képtelen vagyok a viccét komolyan végig fapofával hallgatni most.
- Egyetértek. Ha megtetszik a hely, akkor elcsábítjuk ide a többieket is. – kacsintottam egyet, bár megígérni, hogy ők is eljönnek nem tudtam. Valahogy nem tudok elképzelni egy nagy családolós programot amint ott vagyunk abban az üzletben, ami egyáltalán nem emlékeztet Asgardra, de hajaz rá a maga különlegességeivel, különleges hétköznapi dolgaival, hogy úgy mondjam. De jó reklámfogás, nem? Az ilyet mindig könnyen és hamar kiszúrom.
- A Gudenes Skatter felíratott keresd, én nézem a bal oldalt, tiéd lehet a jobb. – kérem rá őt meg végül. Muszáj elárulnom neki, hogy mit keressen, mert az őszintét megvallva nem igazodom ki ezen a helyen.
- Nincs valami app ehhez a helyhez, ami megmutatja, hogy mi hol található? – kíváncsiskodom. Őszintén szólva nem is nagyon tudom eldönteni, hogy mire számítsak, de azért egy mobilos térkép arról mi hol található, csak van nem? Vagy ez már túl nagy elvárás egy magamfajtának?
Mindegy. Hozom Bil cuccait és igyekszem kikerülni az embereket, meg a tekintetüket is. Ha egy kicsit beljebb megyünk és sétálunk még, biztosan feltűnik a Gudenes is.





Vissza az elejére Go down
Ylla Moren
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F09634188cd427be493dec0a0b75cd14a57060e5
Rendeltetésem :
Bil
play by :
Sydney Sweeney
Posztok száma :
44
User neve :
Ylla
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
21
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
modell, reklámarc
Előtörténet :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F5fbe46707a2fc5b30ca2bba06c793db72f13b83
a new moon rises
Keresem :
my other half


Ylla Moren
Elküldésének ideje — Kedd Feb. 21, 2023 10:25 pm

Milo Elden felhasználónak tetszik ez a poszt.



I feel

pretty independent.

- Hát? Csak úgy otthagytad? - kerekednek el a szemeim a válaszára. Komolyan, néha mintha senki nem gondolkodna otthon azon, hogy hogyan viselkedünk a halandókkal, akik körülvesznek minket, minden isten (akit ismerek) mintha csak biodíszletnek tartaná őket, amikor valami fontosabb feltűnik a színen. De persze nem róhattam ezt fel Maninak, nem volt hozzászokva ehhez és nyilván nem is tölt annyi időt Stiggel, mint én.
A kezdeti időkben még ő is ott volt a fotózásokon, most már csak elküldi emailen a listát, hogy milyen anyagokat szeretne kapni és általában én kalauzolom a birtokon a fotóst, akivel bevallom szívesebben is vagyok egyedül. A család előtt kicsit feszengősnek érezném a pózolást meg a beszélgetés is könnyebben folyik nélkülük…
Mani sóhajára újra az arcára pillantok és meglepve hallgatom a megenyhült szavait.

- De, nagyon is - vágom rá egyből a kérdésére, kicsit talán sietősebben, mint a helyzet indokolná, de abszolút nem akartam másik fotóst. Stiget akartam. Mármint vele már megvolt az összhang és tényleg rengeteg segítséget kaptam tőle az elmúlt hónapokban, nem akartam, hogy emiatt esetleg szerződést bontson. Bár őt ismerve, azért ennyire csak nem veszi a lelkére, hogy egyszer elfelejtkeztem magamról. Ugye nem? - Beszélek vele, amint hazaértünk - ígérem azért megerősítve, hogy vettem a mondandóját. Biztos fogok találni valami módot rá, hogy kiengeszteljem. Lehet őt könnyebb is lesz, mint Manit…

- Tudom, tudom, nem bírod te sem a tömeget, különösen ilyenkor - bólogatok a magyarázatára, hogy miért a Månelysttel jött - nem mintha bármilyen magyarázattal tartozott volna nekem, különösen ebben. Én viszont nagyon is úgy érzem, hogy magyarázkodnom kell a történteket és a rengeteg szatyrot elnézve.
Szerencsére apám magától is érti, hogy nem csak puszta szórakozásból költöttem a pénzét és gyűjtöttem össze a sok ruhát meg egyéb apróságot. Még azt is majdnem megállja, hogy újra figyelmeztessen, hogy legközelebb legyen több eszem.
- Tudom - szólok halkan, csak hogy tudja, hallom és értem, amit mondani akar. Sőt, értékelem, hogy nem ragadott karon az első percben, amikor meglátott, hogy hazaráncigáljon.

És úgy fest a meglepetések sora még így sem ért véget, mert mielőtt a pénztárhoz járulhatnék, Mani titokzatoskodva magával hív, “valahová, ahova régen el akar menni”. Ahogy a kassza felé lépdelek, még kicsit cikáznak a gondolataim, hogy mégis hova és miért akar magával vinni. Mani nem gyakran járt el otthonról, főleg nem nélkülünk, így elképzelni sem tudtam, hogy mit akar nekem mutatni, de az tuti, hogy a kíváncsiságomat felkeltette.
Persze a fizetés nem vesz igénybe sok időt és már mellette is termek a pláza folyosólyán, ahol folyamatosan sietnek mellettünk erre-arra az emberek, akik bizonyára nem tudják mit álldogálunk mindennek a kellős közepén. Legalábbis az arcuk erről árulkodott, ahogy kerülgettek minket.
Persze Mani jól fogadja a bocsánatkérésemet és nem tudom leküzdeni az arcomra szökő mosolyt a szavai hallatán, ami csak szélesedik, amikor ölelésre nyújtja a karjait. Egyből viszonzom a gesztust és szorosan odabújok hozzá, egy hosszú, megkönnyebbült sóhajt eleresztve, ahogy körém fonódnak azok a kezek, amik olyan kicsi korom óta mindig megnyugtattak.

- Te vagy a legjobb apa, ugye tudod? - mormolom a mellkasába halkan mielőtt elhúzódnék és még egy utolsó kis mosolyt küldenék felé, éreztetve, hogy tényleg mennyire értékelem azt ahogy kezeli a kialakult helyzetet. Talán kívánni sem tudnék jobbat. - És most? - pillantok aztán körbe, várva, hogy merre szeretne elindulni. Nem is kell sokat várnom, hogy elkezdje a tervét előadni.

- Elég sok bolt van itt… - döntöttem oldalra a fejem kíváncsian, de türelmet erőltettem magamra és nem kérdeztem többet, hagytam, hogy ő fejtse ki az elképzelését, amitől nekem is egyből felcsillannak a szemeim. - Erről még nem is hallottam, de nagyon izgalmasan hangzik… - csapom össze a kezeim izgatottan, majd ahogy jobban belegondolok a koncepcióba, gonoszul elvigyorodok. - Mondd, hogy Hjúkiról egy WC-kefét neveztek el! - nem bírom ki, el is nevetem magam a saját poénomon, mintha az előbb még nem majdnem könnyekben törtem volna ki. - Muszáj megkeresnünk ezt a boltot, bűn lenne kihagyni - bólogatok serényen a kérdésére és a szememmel máris a folyosót kutatom, hátha feltűnik valami a környéken. - Mutasd az utat, Mani!
 
And time just flies.


Vissza az elejére Go down
Milo Elden
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! UWigIoI
Rendeltetésem :
Mani vagyok
play by :
Chad Michael Murray
Posztok száma :
31
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
24
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
g.-i lovarda vezetője
Előtörténet :
Moon
Keresem :
Sköll & Hati
Hjúki
Kristine & Liam


Milo Elden
Elküldésének ideje — Szer. Feb. 15, 2023 5:29 pm

Ylla Moren felhasználónak tetszik ez a poszt.



Is it New Moon time?
I think it’s New Moon time!
Bil & Mani
Lehettem volna sokkal kedvesebb is, akkor valószínűleg nem zaklatom őt fel ennyire. Nem kellett mondania, ismertem már őt, hogy tudjam hogyan érezhet. A hosszú élet velejárója. Ez az, ami összekovácsol bennünket és elvileg megedz.
- Fogalmam sincs. Nem kötöttem a lelkére, hogy töltse ott az idejét. – nézek egy kissé komoran rá, de amint felajánlja, hogy esetleg ő akarná megoldani a dolgokat… Ma ne, ma csak ne akarjon ilyesmivel foglalkozni. De aztán elhessegetem ezt az érzést és felsóhajtok. Ismét. Nem lehetek mindig ilyen vele, ha valamit elront. Hagynom kell, hogy ő oldja meg.
- Jól van Bil, szégyenkezz egy kicsit, ha ezt szeretnéd. Beszélhetsz te a fiúval. Légy őszinte amennyire szeretnél, de nem akarok új fotóst keresni. Jól végzi a dolgát nem? – adom be végül a derekam és kérdezek rá arra, hogy ő mit gondol a fotósunkról. Az egy dolog, hogy mi az én véleményem, de ha ő rosszul érzi magát a közelében akkor tényleg ki kell találnom valami mást, amit még nem tudom, hogyan kellene megoldanom. De azt remélem, hogy nincs vele nagyobb baja, csak simán szeleburdi az én csodás lányom és emiatt felejtette el a fotózást.
- Nem sétálhattam el idáig, nem mintha megerőltető lenne, de amikor ilyen magasan van fent a Nap, akkor is magamon érzem az emberek tekintetét, ha közben háttal állnak nekem. – egyszerűen az éjszaka volt az én nyugodt kis időszakom, amíg nincsenek farkasok a közelben persze.
Ha ránézek akkor egy kicsit magamat látom viszont benne, a jól leutánzott grimaszokat nyilván csak tőlem örökölhette, én miattam ilyen, nem más miatt és ezt tudom.
- Nem kell szabadkoznod, ha erre mind szükséged volt, teljesen megértem. Csak legközelebb…- szólj róla, lehetett volna a mondatom vége, de nem folytattam. Nem volt rá semmi szükség. Kezdtem megint túlzásba vinni és jobb volt időben megállni és hagyni, hogy még megvegye amit szeretne.
- Valahová, ahová már régóta elakarok menni. – veled Bil, csak veled a testvéreink nélkül. Erre pedig egy kicsivel derűsebben próbáltam gondolni. Muszáj egy kicsit önmagunknak lennünk, a ránk nehezedő nyomás nélkül. Az eszembe kell vésnem, hogy ő már nem gyerek, nyugodtan elengedhetném a kezét, de nem merem.
Elveszem a csomagokat tehát és szépen kimegyek a butik előtt lévő folyosóra, az ablakból figyelem ahogy elintézi a fizetést, majd jön kifele. Bárcsak boldogabb lehetne, hogyha nem zavarom őt meg, akkor biztosan így lenne, de most… mindent elrontottam. Én és az a nagy szám és türelmetlenségem, haza jött volna egyedül is, biztos vagyok benne, úgy, hogy egy haja szála se görbül maximum kifáradtan a tekerés miatt, nem tudom hová pakolta volna el ezt a sok cuccot amúgy, de biztos megoldotta volna ha nem avatkozom közbe.
Csak magamat hibáztathatom az egész miatt, neki ehhez semmi köze, ő csak élni akar semmi több, meg kell értenem és el kell végre fogadnom. Ahogy mellém lép és azt mondja sajnálja az egészet kicsit enyhül a borongósságam, csak arra koncentrálok ahová menni akarok vele.
- Kedves tőled, hogy így sajnálod. De nem kell, te is az én gyermekem vagy, ahogy a testvéred, az a legfontosabb, ha te jól érzed magad. Akkor egy kicsit én is megnyugszom. – tudom, hogy ők sosem úgy értelmezték a szavaim, ahogyan én mondtam nekik, de így egy kicsit úgy éreztem nem titkolom előttük az igazságot. Pedig pontosan azt csináltam. Hosszú ideje már nem az örökbefogadott, nevelt és hasonló jelentéssel bíró szavacskák kipótlásával illettem őket, hanem ezek nélkül. Egyrészt belefáradtam, másrészt már túlságosan megszokták, hogy ki volt az apjuk és én ki vagyok nekik. Ettől függetlenül mielőtt újra megragadnám a szatyrokat és indulásra készen állnék, kinyújtom a karjaim ölelésre készen, most nem fogom magamhoz húzni őt, mindkettőnknek meg kell békélnie ezzel a helyzettel, így neki is.
- Van itt valahol egy különleges bolt, azt keresem. – osztottam meg egy aprócska részletet abból, amit kerestem, vagy kereshettünk. – Van mindenféléjük, de ami a legizgalmasabb, hogy a termékeiket, aminek egyszerű megnevezése is lehetne, mégis a norvég mitológia alakjairól nevezték el. Nem tudod miről beszélek ugye? A minap az Instán láttam és annyira, de annyira megtetszett, hogy most kíváncsi vagyok. – vallottam be neki. Eskü nem most találtam ki, hogyha kell azt hiszem még vissza is tudnám keresni neki mire gondoltam éppen.
- Na? – szerintem amilyen könnyen letudom lombozni őt, ugyanilyen profin megy a lelkesítése is. Bár most cseppet sem tűnők felnőttesnek, ezt aláírom.




Vissza az elejére Go down
Ylla Moren
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F09634188cd427be493dec0a0b75cd14a57060e5
Rendeltetésem :
Bil
play by :
Sydney Sweeney
Posztok száma :
44
User neve :
Ylla
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
21
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
modell, reklámarc
Előtörténet :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F5fbe46707a2fc5b30ca2bba06c793db72f13b83
a new moon rises
Keresem :
my other half


Ylla Moren
Elküldésének ideje — Kedd Feb. 14, 2023 11:40 pm

Milo Elden felhasználónak tetszik ez a poszt.



I feel

pretty independent.

- Nem, valóban nem te tehetsz róla.
Hiába szánta megnyugtatónak ezt a mondatot, mégsem éreztem, hogy komolyan is gondolja. Fáradt sóhaja, valahogy azt üzente, hogy persze, mindketten tudjuk, hogy nem tehetek róla és mégis… lehet, hogy tehetnék valamit ellene?
Nem latolgattam korábban, legalábbis soha sem komolyan, hogy esetleg elköltözzek, hogy… különváljak Manitól, pedig az biztosan megszüntetné ezt a periódikus összeveszést. Logikusnak hangzana, de mégsincsen értelme, ezt tökéletesen meg is erősíti a következő mondata.

A sorsunkat nem mi irányítjuk.
Nem tudok vele vitatkozni, de nyilván ez sem könnyíti meg a beletörődést, ami látszólag az apukámnak olyan könnyen megy. Kutató tekintettel pillantok az arcára, elkapva a fintort, ami a szavait kíséri és tudat alatt le is utánzom, pont ugyanúgy húzva el a szám, mint ő. Egyáltalán nem tetszik a kijelentése, a mondandója véglegessége, a gondolat, hogy mindennek pontosan így kell lennie.
Én ezt nem akarom elhinni, én nem akarok beletörődni és nem akarom örökké felidegesíteni az én Hercegemet - épp ellenkezőleg. Szeretném Manit boldoggá, büszkévé tenni, megmutatni neki, hogy nem kell folyton aggódnia, idegeskednie, hogy mit fogok elrontani legközelebb, milyen bajba keveredek éppen. Talán ezért is érzem magam olyan borzasztó butának most is. Megint csalódást okoztam, ráhoztam a frászt és még Stiggel is kitoltam.

Meglep, hogy a fotós utáni érdeklődésemre milyen közömbösen reagál, de talán érthető, hogy nem vele volt elfoglalva, amikor nem tudta hol vagyok.
- Akkor még van esély, hogy megvár minket és mégis meg tudjuk tartani a fotózást még ma? - kérdezek azért vissza mégis, azon tanakodva, hogy Stig egyáltalán még ott lesz-e a lovardában, mire mi hazakeveredünk. - De persze ha új időpontot kell egyeztetni, akkor is vállalom, hogy lebeszélem vele én. Elvégre én néztem be az időpontot - ajánlom fel békítőleg, próbálva felelősségteljesen kezelni a dolgokat és nem Manira hagyni, hogy továbbra is takarítson és magyarázkodjon miattam.
Sajnos ő is és a bátyám is hajlamosak ilyenkor venni egy nagy levegőt és inkább megoldani mindent helyettem, mert az egyszerűbbnek tűnik, de mostanság már nem annyira értékelem ezt, mint régen. Olyan… kicsinek és haszontalannak érzem magamat, amikor még csak nem is hagyják, hogy esetleg megpróbáljam magam helyrehozni a kialakult helyzetet.

- Gondolhattam volna, persze… - legyintek fél kézzel a válaszára, hiszen mi mással is jött volna… Biciklivel? El sem tudom képzelni Manit egy biciklin! És az arckifejezéséből ítélve, ő se nagyon tud engem elképzelni kerekezni, ami minden zavarom és csalódottságom ellenére mosolyt csal az arcomra egy pár rövid pillanatra. Közben egy hirtelen ötlettől vezérelve megkerülöm őt és elveszek két tábla csokit a sor végén kihelyeztett polcról és a kosaramba ejtem őket. A minimum, amit Stig megérdemel kárpótlásul…

- Nem gondoltam, hogy ennyi mindent fogok venni… - vakarom meg a tarkómat végül odafordulva Manihoz, aki újra komorsággal fogad, így én is elkomolyodok. - Köszi - bököm ki, meg sem várva, hogy befejezze a mondatát és amikor megkér, hogy tartsak vele, eléggé meg is lepődök. - Öhm… Oké - próbálok nyugodt maradni. - Hova megyünk? - kérdezek rá mégis, próbálva kideríteni, hogy mégis most hova akar túrázni, amikor így is el vagyunk késve.

Válaszától függetlenül beleegyezőleg biccentek, amikor felnyalábolja a szatyraimat a földről és a kassza felé veszem az irányt, ahol a kosaram tartalmát gyors mozdulatokkal a szalagra pakolom. Kicsit még bűntudatom van, ahogy lehúzom a Manitól tartott kártyát a terminálon és felmarkolom a szatyorkollekcióm legújabb tagját. Meg sem érdemlem azt a csodás illatú epres sampont…

- Sajnálom, Mani, tényleg - lépek oda hozzá, de a hangomban most nyoma sincsen a szokásos kislányos elveszettségnek, teljesen komolyan gondolom és nem a sajnálatára, hanem a megbocsátására vágyok. Meg talán egy jó szoros ölelésre, amitől mindig helyrebillen a kis univerzumom.  
And time just flies.


Vissza az elejére Go down
Milo Elden
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! UWigIoI
Rendeltetésem :
Mani vagyok
play by :
Chad Michael Murray
Posztok száma :
31
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
24
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
g.-i lovarda vezetője
Előtörténet :
Moon
Keresem :
Sköll & Hati
Hjúki
Kristine & Liam


Milo Elden
Elküldésének ideje — Vas. Jan. 22, 2023 5:31 pm


Is it New Moon time?
I think it’s New Moon time!
Bil & Mani
- Nem, valóban nem te tehetsz róla. – felsóhajtok, végső soron én vagyok az, aki gyerekként kezeli őt, amikor ő már régen nem is az. Csak a felelőségérzet az, ami nem engedi, hogy ezt elfogadjam a szívem mélyén is. A testvérével különlegesek a számomra, nem kell ehhez nagy kunszt, hogy bárki lássa ezt és megértse próbálok valamit rendbe hozni, amit régen elrontottam. Persze ez nem ennyire nyilvánvaló. Sose játszottam nyílt lapokkal, a titkok olyasmik, amik a sötét oldalamhoz tartoznak, amit jobb nem is emlegetni vagy nem tudni a létezéséről egyáltalán. Elég, ha két személy tud róla, vagyis mostanában egy…
- A sorsunkat nem mi irányítjuk sajnos. – elhúzom a szám, nem hiszem, hogy a nornákról most kellene felelevenítenem a tudását, elég, ha tudja, egyikünk se tehet róla, ne vegye túlságosan a szívére. Nekem sem kellene úgy tennem, mintha befolyásolni tudnám ezt.
Persze szívesen szeretném, hogy mindketten megtanulják ugyanazt, amit én tudok, mert ha összefognak a testvérével… talán nem lesznek olyan elveszettek, amikor lejár az én időm, akármikor is legyen az.
Végig nézek rajta, elég nevetséges helyzetbe hoztam mindkettőnket ez tény, de ha nem az én kötelességem vigyázni rá akkor senki másé. Az apja vagyok, ha én nem törődnek vele, akkor egy idegentől hiába várhatna bármit is.
Már nagyon hosszú – hosszú ideje élnek mellettem, elvileg ismerniük kellene minden titkomat, de ez nincs így. Szándékosan hallgatok el olyan információkat, ami felforgatná az életüket, de végre minden a helyére kerülne. Minden egyes aprócska részlet, ami hiányzik a kirakósunkból – leginkább miattam, mert szépen a szőnyeg alá sepertem azt, ami minden egyes döntésemet befolyásolja. Persze, hogy utálom miatta magam, de ez nem jelenti azt valaha is változtatni akarok ezen. Talán csak az utolsó pillanatban, amikor a remény elfogy és a vég közel.
Figyeltem őt, a környezetünket is egy kicsit. Nem tudom, hogy mit fognak gondolni rólunk, ha elmegyünk, de talán nem is számít, az emberek szemében biztosan ismeretlenek maradunk. Vagy mégsem.
- Nem tudom, nem beszéltem vele sokat. – magyarázkodom kicsit elnézve, őt sokkal fontosabbnak tartottam, mint megbeszélni Svig-gel egy másik időpontot esetleg, ha ő mégse kerülne időben elő.
Aztán újra visszapillantottam rá, amikor megmondta, hogy mivel jött. Kicsit érthetetlen arcot vágtam, mégis, hogy akarta hazahozni ezt a sok cuccot a biciklijével? Egyrészt talán jó is, hogy eljöttem felkutatni őt.
- A Månelyst-el (Holdfény) jöttem. Tudod. – nem kellett bemutatnom neki a járművemet, ismerte, tudta miről van szó.
- Elviszem a cuccaidat. De előtte még… - egy kicsit komoran néztem rá, valami nagy és komoly kijelentésnek kellett volna most jönnie, ami még inkább elkedvetleníti őt.
- Tarts velem egy kicsit, jó? – persze, hogy szándékosan nem mondom meg, hogy hová akarok menni. A helyzet az, hogy még én se tudom, de ha meglátom a lehetséges úti célunkat akkor biztos szólni fogok neki.
- Fizessük ezeket ki és menjünk tovább. – ha beleegyezett akkor a már megvett dolgait szépen összeszedtem és magam mellett tartottam amíg ő jön. Már elég nagy ahhoz, hogy a kasszához ne kelljen elkísérnem őt.



Vissza az elejére Go down
Ylla Moren
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F09634188cd427be493dec0a0b75cd14a57060e5
Rendeltetésem :
Bil
play by :
Sydney Sweeney
Posztok száma :
44
User neve :
Ylla
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
21
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
modell, reklámarc
Előtörténet :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F5fbe46707a2fc5b30ca2bba06c793db72f13b83
a new moon rises
Keresem :
my other half


Ylla Moren
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 17, 2023 7:10 pm

Milo Elden felhasználónak tetszik ez a poszt.



I feel

pretty independent.

- Nagyon jól tudod, Mani, hogy nem direkt csinálom! - csattanok fel, még magamat is meglepve kissé. Nem jellemző rám, hogy felemeljem a hangomat - én inkább az a lány vagyok, aki egyből elsírja magát, amikor ideges - , de most még a sor végén pakolgató árufeltöltő hölgy is felpillantott a dobozából. Bocsánatkérő pillantást küldök felé, majd a nevelőapám felé is némileg bűnbánóan fordulok. - Nem tehetek róla, hogy ezt a nemes feladatot kaptam… - teszem hozzá egy fokkal higgadtabban, de annál több iróniával.

Mióta Mani magához vett minket, amikor eljön az Újhold ideje, akkor mindig történik valami közöttünk, ami megbontja a rendet, a békét. Van hogy csak egy aprócska bénázásom, van hogy egy komolyabb veszekedés, esetleg valaminek a szándékos vagy véletlen tönkretétele, de valami mindig történik, ami kibillenti az apánkat a nyugalmából. Ami persze aztán engem is kiborít és pár nap mindig kell, hogy mindketten összeszedjük magunkat egy-egy ilyen alkalom után, hogy újra barátok legyünk. Persze Mani megértő és közel sem konfrontatív, szóval nem szoktunk csúnyn összeveszni, de ilyenkor inkább Sol társaságát keresem és Hjúkira bízom a dolgok (=Mani idegeinek) elsimítását, aki a hideg racionalizmusával mindig meg tud nyugtatni mindkettőnket.

A naptáras megjegyzéseire már csak az orrom alatt mormolok valami “tudom” félét, ahogy figyelem, hogy leengedi a kezeit az iménti haragos tartásból. Nyilván mindketten tudjuk, hogy nem szándékosan felejtettem el a mai időpontot Stiggel, soha nem ültetném fel a kedvenc fotósomat és úgy fest Mani is nagyon erősen próbálkozik nem mérgesnek lenni, amitől még inkább rosszul érzem magam.
Mindegy mennyire próbálkozok, valamit mindig elrontok, még ha nem is akarom, még ha külön vigyázok is, hogy ne legyek ügyetlen, még ha felírom a naptáramba és a telefonomba is… Az egész szörnyen frusztráló és megint eszembe juttatja azt a fájdalmas kérdést, amit apám, az igazi apám hangján hallok a fejemben ismétlődni minden alkalommal: vajon hányszor bánta már meg Mani, hogy magához vett? Vajon hányszor gondolta azt, hogy bár otthagyott volna azon az éjszakán?

Ezért is nem értettem soha miért ilyen engedékeny és… hogy tud a maga módján még így is szeretni? Mert a következő szavai megint csak arra utalnak, hogy igenis szeret és félt. A szájam lebiggyed és a szemeimbe könnyek szöknek, így felelet helyett csak gyorsan elfordulok tőle, próbálva úgy tenni, mint aki újra a tusfürdőkre koncentrál. Komolyan, már azt sem tudom mit érzek… Dühös vagyok magamra és dühös vagyok Manira is, hogy nem hajlandó ilyenkor megbüntetni. Pedig megérdemelném, azzal legalább törleszthetném azt a sok galibát, amit okozok. Utálok neki csalódást okozni és tudom, sok minden mással ezt ellensúlyozom, de akkor is.

A töprengésből újra egy kérdéssel zökkent ki és én már rázom is a fejem válaszul a kérdésére. Hogyan is tudnék még most vásárolgatni, amikor tudom, hogy Stig már biztos agybajt kap Lune-tól otthon.
- Nem, dehogy, menjünk - sóhajtok nagyot a kosaram tartalmára pillantva, felmérve gyorsan, hogy ez egy ideig elegendő cucc lesz. - Stig mennyire akadt ki, hogy megfeledkeztem a fotózásról? - nézek fel rá újra, kissé kíváncsian, de a kassza felé véve közben az irányt.

Az ő témaváltásán megütközök egy pillanatra, aztán megvonom a vállamat.
- Biciklivel - bököm ki. - A taxi azért túlzás lett volna és tudod, a múltkori után nem akartam megkockáztatni a buszt… - tűrök a fülem mögé egy tincset újra zavarba jőve csak a gondolattól is. - És te… mivel jöttél? - próbálom sután, de életben tartani ezt az új témát, hátha most sikerül mindkettőnknek megnyugodnia mielőtt hazaérnénk. Igazán nem lenne szerencsés, ha kisírt szemmel kellene kamera elé állnom.
And time just flies.


Vissza az elejére Go down
Milo Elden
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! UWigIoI
Rendeltetésem :
Mani vagyok
play by :
Chad Michael Murray
Posztok száma :
31
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
24
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
g.-i lovarda vezetője
Előtörténet :
Moon
Keresem :
Sköll & Hati
Hjúki
Kristine & Liam


Milo Elden
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 17, 2023 10:24 am


Is it New Moon time?
I think it’s New Moon time!
Bil & Mani
Nem hibáztathatom őt azért csak, mert egy kicsit élni akart és térre volt szüksége. A nagy bevásárlásával nem is lett volna baj. Igazából szemet tudnék hunyni előtte, azt is fogom tenni. Holnapra már el is felejtem az egészet, vagy saját magamat fogok kinevetni, amiért ennyire kiborultam egy ilyen apróság miatt. Aludnom kéne. Ha kipihenném magam, akkor nem leszek olyan, mint a Grincs karácsonykor vagy úgy általában az év többi napján.
Nem fogom a szavait utánozni és azt mondani, hogy igen így vagy úgy kellett volna tennie, de most már mindegy. Nem tudok nyugodtan nézni rá és azt mondani, hogy minden rendben lesz, csak adjon két percet.
- Néha hanyagolhatnád a különleges képességed gyakorlását, ami az én kiborításomat okozza. Csak egy kis ideig. – már hozzá kellett volna szoknom, Asgardban el is fogadtam, hogy a dolgok így mentek, de amióta Midgardban vagyunk… A sokféle embertől elbizonytalanodom és az egyszerű dolgom sokkal bonyolultabbá válik, amig rájövök mi a gyengéjük és mivel lehet hatni rájuk. Az istenekkel könnyű volt, ha különböztek is ugyanaz volt a végső vágyuk, minél több hívőt gyűjteni és hatalmat. Az erő fontosabb volt mindennél. Észre sem vettem, hogy közben Bil szabadságra vágyik, egy kis én időre. Körültekintőbb lehettem volna, olvasnom kellett volna benne.
- Néha érdemes volna. Nem díszből tettük ki a faladra, emlékszel? – a mobiljába is beírta szerintem, csak nem vette észre az emlékeztetőt. Most már kár ezen rágódni. Arra, hogy most már emlékszik szándékosan nem mondtam semmit csak szemet forgattam és kivételesen ahelyett, hogy karba téve hagytam volna a karjaim, leengedtem őket. Mérges vagyok, de nem lehetek fenyegető is. A szavaim se olyan élesek, mint amilyenek lehetnének, velük szemben úgysem bocsátanám meg magamnak, ha rosszul bánnék velük. Nem érdemlik meg.
- Mi lesz a büntetésed? – visszakérdeztem a kérdésével, ez is egy olyan dolog, amivel szeretem húzni az ő türelmüket, ha már ők az enyémmel hasonlóképpen cselekednek.
- Nem vagy már kisgyerek Bil… - szólalok meg halkabban. – Csak féltelek, mert nem ismerem ezt a világot annyira, mint amennyire szeretném. – Asgardban más volt, itt kénytelenek vagyunk alkalmazkodni és elvegyülni a halandók között, addig sem keltünk túl nagy feltűnést. Ellenpólusnak persze ott vannak a lovarda sikerei. Mi az, ha nem egy útmutató hozzánk a Naphoz és a Holdhoz?
- Nem lényeges… Van, amit meg szeretnél még venni innen? – végig mutattam a felhozatalon és ami véleményem szerint lefoglalta a figyelmét is teljesen addig amíg ide nem jöttem hozzá.
- Különben mivel jöttél el idáig? Taxival? – nyilván érdekel és szándékosan terelem el a témát magamról és az érzéseimről. Rendbe fogok jönni, persze. Csak az eszemet is használnom kell a féltő szívem helyett.



Vissza az elejére Go down
Ylla Moren
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F09634188cd427be493dec0a0b75cd14a57060e5
Rendeltetésem :
Bil
play by :
Sydney Sweeney
Posztok száma :
44
User neve :
Ylla
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
21
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
modell, reklámarc
Előtörténet :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F5fbe46707a2fc5b30ca2bba06c793db72f13b83
a new moon rises
Keresem :
my other half


Ylla Moren
Elküldésének ideje — Vas. Jan. 08, 2023 8:21 pm

Milo Elden felhasználónak tetszik ez a poszt.



I feel

pretty independent.

Már Mani hangjából tudtam, hogy bajban vagyok: abból ahogy próbált nyugalmat erőltetni magára, mégis még a nyakán is feszültek az inak, ahogy megerősítette a kilétét, majd visszafordítja a kérdésemet. Zavartan vakarom meg a tarkómat, hirtelen realizálva, hogy tényleg nem tudhatta, hogy hol vagyok. Ez egy kicsit gáz, ezt nekem is el kell ismernem… de nem történt velem semmi, ez csak számít, nem? Szóltam volna, ha valami gondom akad, esküszöm.
Látom, ahogy majdnem kibukik belőle valami, de továbbra is visszafogja magát, úgy mint mindig. Innen tudtam, hogy ő nem olyan, mint az apánk volt, hogy Mani jó és kedves, mert nem rajtunk tölti ki a haragját - még ha néha megérdemelnénk is. Ő visszatartotta a saját érzéseit és ettől csak még rosszabb volt a bűntudat, amit a kérdése keltett bennem. Persze, hogy baj van, mindig baj van, amikor csak ismételgeti szavaim és tőmondatokban kommunikál.

Csalódottan hajtom le a fejem a magyarázata hallatán és egy sóhaj szakad ki belőlem, amikor összefonja a karjait. Így olyan szomorúnak és haragosnak néz ki, mintha direkt belerúgtam volna Skuggiba.
- Ó, Mani… - felelem bűnbánóan. - Szólnom kellett volna, csak… azt hiszem elragadtattam magam, annyira élveztem a szabadnapomat - kezdek magyarázkodni. - Csak szerettem volna egy kicsit magammal foglalkozni és lehet túlságosan is sikerült csak magamra gondolnom - fejtegetem hangosan az okaim, mielőtt észreveszem magam és gyorsan elhallgatok. Egy pillantást még megkockáztatok az arcára mielőtt újra beszélni kezd.

Ahogy felemlegeti a fotózást meg az időpont cserét, összeáll a kép: Tudnom kellett volna, hogy minden túl nyugalmasan alakul, itt lennie kell valami bibinek.
Mert igen, valahogy különleges érzékem van ahhoz, hogy minden szándékom és igyekezetem ellenére elszerencsétlenkedjek valamit. Komolyan, szerintem az a csoda, hogy még élek! Bár a dolgokat kicsit messzebbről szemügyre véve, inkább kis dolgokat baltázok el, nem életfontosságúakat. A legnagyobb félelmem, hogy egyszer én vezetem nyomra azokat a nyamvadt fenevadakat, amik a családunkra pályáznak, de egyelőre még nem sikerült és ezért hálásnak kell lennem valamelyik nornának, ami az én életem fonalát gombolyítja.

De a hála érzése sajnos semmit sem tud tenni a dühhel, amit magam iránt érzek épp. Ez nem lehet igaz… Miért történik mindig ez?
- De, de, emlékszek, most már emlékszek - dörzsölöm meg a homlokom szégyenemben, hogy ezek szerint ennyire elálmodoztam a nagyvilágba megint. Szükség lett volna rám és én nem voltam ott; Mani teljes joggal mérges. Miért nem kiabál velem? Megérdemelném.

- Rá se néztem a naptárra napok óta - bököm ki frusztráltan, de igazából magamra haragszom. Mégis hogy lehettem ilyen vak. - Mi lesz a büntetésem? - kérdezek rá félhangosan, hozzá hasonlóan összefonva magam előtt a karjaim, tudva, hogy ennek most következményei kell legyenek. Annyira elúsztam a nagy jólétben meg a függetlenségemben, pedig mindent Maninak köszönhetek: a pénzt amit költök, a munkát, amit szeretek, a családot, az életemet! Miért nem tudok megjegyezni egy nyomorult dátumot cserébe és nem a frászt hozni rá azzal, hogy még csak nem is szólok neki, hogy eltűnök?!
- Nagyon haragszol?
And time just flies.


Vissza az elejére Go down
Milo Elden
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! UWigIoI
Rendeltetésem :
Mani vagyok
play by :
Chad Michael Murray
Posztok száma :
31
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
24
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
g.-i lovarda vezetője
Előtörténet :
Moon
Keresem :
Sköll & Hati
Hjúki
Kristine & Liam


Milo Elden
Elküldésének ideje — Vas. Jan. 08, 2023 7:14 pm

Ylla Moren felhasználónak tetszik ez a poszt.



Is it New Moon time?
I think it’s New Moon time!
Bil & Mani
Néha indokolatlanul sokat aggódom, pedig tudom, hogy nem kellene. A gyerekek már nem olyan kicsik, mint hajdanán. De ha ugyanazt nézem, akkor a farkasok se olyan kölykök már, mint a kezdetekor. Az idő múlásával egyre éhesebbek és kitartóbbak, ezt látni rajtuk, ha nem így lenne már régen feladták volna az üldözésünket. Az érzéseimen pedig a rémálmok sem sokat segítenek, ezért esik meg, hogy már nem látogatom Niorun csarnokait olyan rendszeresen. Mindig a végzetemmel súlyt mostanában.
Lehet a kialvatlanságom is okozhatja ezt a sok stresszt, hogy mindenki árnyékában a rossz szándékot veszem észre már, még akkor is, ha ilyesmiről szó sincs. Ez az egész valójában nem is Bil hibája, csak egy kifogást kerestem mindig is, amivel kibújhatok az elől, hogy bevalljam nem csupán szép oldalam van.
- Igen, én vagyok az. – válaszoltam halkan, igyekeztem nem túl goromba lenni. Bil nem érdemli meg, hogy ilyen legyek vele.
- Ezt én is kérdezhetném tőled. – szándékosan kerülöm a válaszadást. Pedig egyszerűbb lenne kimondani, hogy miatta vagyok itt, mert féltem őt és egy csupa felesleges aggódó apa szöveg, amivel mindketten tudjuk, hogy csak nevetségessé tenném magam.
- Hogy baj van-e? – nem szabad kiborulnom, tényleg le kellene nyugodnom mielőtt megszólalok. Csak azt nem idebent fogom, ahol a kedves elárusítónő nő figyel minket és a kamerák is szépen veszik az egyre növekvő hisztit rajtam. Mert ez csak hiszti volt. Egy plusz kitérő, ami a számításaimba belecsöppent és nem a legalkalmasabbkor, pedig számítanom kellett volna rá.
- Nem szóltál, hogy eljössz otthonról és azt hittem, hogy valami bajod esett. – elhúzom a szám. Szépen menni fog ez, nem kell kiabálnom vele, azzal csak mindkettőnket kiakasztanám és az itt dolgozót is.
- Még a testvérednek sem… - tettem hozzá, csak úgy mellékesen és magam előtt összefontam a karjaimat. Továbbra is igyekeztem, nem a hattyú herceg halálát előadni neki, de ha valami baja esik akkor az én figyelmetlen hibám lesz, nem az övé. Megesküdtem, hogy vigyázni fogok rájuk.
- Ma háromtól lett volna a fotózásod Svig-gel, nem emlékszel? A jövőhétről mára tettük át, mert ő most ért volna rá. – még mindig reménykedtem abban, hogy Lune valahogy megértette a sráccal, hogy kelleni fog nekünk a mai napra csak akadt egy kis problémánk.
- Fontos lett volna, ha minél előbb túl esel rajta és utána szabad lettél volna egy darabig. – szándékosan próbálok meg úgy fogalmazni, hogy a szabad ideje jobb színbe tűnjön fel neki és ne azt lássa én szabom meg neki, hogy mit kell tennie.
- Nem… Ennyire nem emlékeztél rá? Még a fali naptáradon is ott volt… bekarikázva. – bár az bármi egyebet is jelenthetett. Mit tudom én, hogy ő a mai napra mit tervezett pontosan, csak azt gondoltam, hogy ő is ennyire szívén viseli a munkáját és örül neki. Sose vettem ki a szavaiból azt, hogy elégedetlen lenne.



Vissza az elejére Go down
Ylla Moren
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F09634188cd427be493dec0a0b75cd14a57060e5
Rendeltetésem :
Bil
play by :
Sydney Sweeney
Posztok száma :
44
User neve :
Ylla
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
21
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
modell, reklámarc
Előtörténet :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F5fbe46707a2fc5b30ca2bba06c793db72f13b83
a new moon rises
Keresem :
my other half


Ylla Moren
Elküldésének ideje — Vas. Jan. 08, 2023 11:24 am

Milo Elden felhasználónak tetszik ez a poszt.



I feel

pretty independent.

Békésen gyűjtögettem a cuccokat a kosaramba, míg lábammal néha arrább tologattam a már korábban szerzett szatyraimat, nehogy hátrahagyjam őket valahol az üzletben. Nem igazán néztem az árakat, hogy őszinte legyek, a pénz koncepcióját még nem egészen sikerült magamévá tenni az elmúlt hónapokban, hiszen korábban soha nem volt hozzáférésem vagy akár csak szükségem sem arra, hogy önállóan üzleteljek bármivel is. És amúgy is, Maninak volt elég pénze, hogy bármit megvegyen… vagy legalábbis én így érzékeltem a sok számjegyet, amit az applikáció mutatott. Plusz minden, amit vettem szükséges volt a midgardi élethez vagy a munkámhoz. Igen, a munkámhoz, amit ugyan a családom számára végeztem és ezért nem is kaptam érte fizetést, de attól még nagyon komolyan vettem.

Ez volt az első olyan dolog, amit egyedül csináltam és sikerem volt benne. Se Hjúki, se Mani, de még Sol sem segített benne, csak Stig irányított néha pár tippel, hogy merre fordítsam a fejem vagy hova helyezzem a testsúlyom, amikor fotózott. És amikor megmutatta a képeket mindig csodálkoztam, hogy a lány a képeken én vagyok. A képeken mindig olyan magabiztosnak és természetesnek tűntem, hogy minél többet csináltuk, annál jobban elhittem, hogy az is vagyok. A kamera előtt nem kellett aggódnom, hogy valamit rosszul csinálok vagy hogy galibát okozok, útban vagyok, csak el kellett engednem magam és hagyni, hogy Stig kattintgasson és dicsérjen és megtöltsön azzal az édes önbizalommal, amire annyira éheztem.

Bevallom, még többre vágytam.
Mármint nem több elismerésre, csak inkább… más szerepekre. Olyan munkákra, ahol magamon kívül másnak is kell lenni, ahol nem elég egy széles boldog mosoly, hanem az ember tényleg egy szerepet kell játsszon. Mindent ki akartam próbálni: titokzatosnak lenni, veszélyesnek, könnyednek, éterinek és talán egy kicsit… szexinek? Nem voltam benne biztos mennyire normális, hogy korom ellenére ezt az oldalamat még nem fedeztem fel. A TV-ben, az interneten, a közösségi médiában mindenki olyan egyedinek és tökéletesnek tűnt és én még azt sem tudtam ki vagyok valójában. Vagy hogy ki akarok lenni.
De persze ezt nem a plázában terveztem kitalálni, itt inkább csak építgettem az ízlésemet és dobáltam a kosaramba, ami csak egy kicsit is megtetszett, menetközben döntve el, hogy tényleg akarom-e. Szeretem én a vanília illatát? Vagy finomabb ez a mangós testápoló? Vagy a bőrömnek a teafaolajos lenne a legjobb? Lehetetlen döntésnek tűnt, hiszen a címkék mindenfélét ígértek, aztán annyit már megtanultam, hogy nem szabad mindent elhinni nekik.

Épp egy kókuszos sampont szagolgattam, amikor valaki hirtelen mellettem termett. Önkéntelenül is összerezzentem és tettem egy lépést hátra, hogy felnézhessek az érkezőre, közben majdnem átesve a földön heverő szatyrokon.
- Mani? - tettem a kezem a vadul verő szívem fölé, ahogy a vállaim megkönnyebbülten ereszkedtek le a tudattól, hogy nem valami idegen támadott rám a semmiből. - Mit csinálsz te itt? - ráncoltam hirtelen össze a szemöldököm, amikor láttam mennyire fújtat. Az egész jelenet indokolatlannak tűnt. Mani utálja a forgalmas helyeket és a tekintetéből ítélve ez nem változott - de akkor meg mit keres itt? - Valami baj van? - kérdeztem rá az egyetlen logikus eshetőségre, ahogy a kezemben tartott flakont visszaraktam a polcra és teljes testemmel felé fordultam.

A következő kérdése még inkább váratlanul ért.
- Milyen nap van ma? - ismételtem meg a kérdését bután, míg a fejemben cikáztak a gondolatok, hogy mégis mit felejthettem el már megint. - Kedd? - nyúltam az egyértelműhöz zavaromban. Gyakran előfordult, hogy a napok összefolytak, főleg amikor Mani ilyen sokat volt fent, hogy napközben is vígan levadászott a plázában a találóskérdéseivel. Ilyenkor nehezebben tudtam én is eldönteni, hogy milyen napszak van, de most határozottan úgy emlékeztem, hogy kedd van… - Csak mondd el mit felejtettem el - adtam fel végül, frusztráltan lebiggyesztve az ajkaimat és keresztbefonva a karjaim. Nem is én lennék, ha még ezt a tökéletes napot is el ne tudnám rontani valahogy…
And time just flies.


Vissza az elejére Go down
Milo Elden
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! UWigIoI
Rendeltetésem :
Mani vagyok
play by :
Chad Michael Murray
Posztok száma :
31
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
24
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
g.-i lovarda vezetője
Előtörténet :
Moon
Keresem :
Sköll & Hati
Hjúki
Kristine & Liam


Milo Elden
Elküldésének ideje — Szomb. Jan. 07, 2023 8:17 pm

Ylla Moren felhasználónak tetszik ez a poszt.



Is it New Moon time?
I think it’s New Moon time!
Bil & Mani
Mélyet sóhajtottam a nagy embertömeget meglátva. Ez nehezebb lesz, mint gondoltam. Mintha a legszebb csillagot keresném az égbolton milliárdnyi társa között. Sol nem volt mellettem, Hjúki sem, nem volt, aki lenyugtathasson azzal, hogy beszél hozzám és elvonja a figyelmem az emberekről. Újra megnéztem a markomban szorongatott mobilt, rá csatlakoztam a pláza wifijére is, hátha keresnek valahonnan és így a távolból kell gyorsan válaszolnom. Csakhogy! Itt jön a nagy felvilágosodás! Tucatnyi értesítést kaptam arról, hogy milyen szép összegek tűntek el a bankszámlámról. Mindketten tudták, hogy a nevükből összerakott számok a kód és ha megvolt hozzá az appjuk akkor egy szempillantás alatt megvehették maguknak azt, amit szerettek volna. Persze, hogy adtam nekik hozzáférést, megérdemelték, nem akartam legalább ebben titkolózni nekik. Nem kellett szólniuk, ha vesznek valami apróságot. Valami apróságot… Jobb napokon szemet is hunytam felette, de ma…
Egy ugyanennyi spam üzenetet kaptam az itteni butikoktól is. Annyira utáltam ezt. 50 %-os kedvezmény itt, 25 %-os ott, három az egyben ajánlatok és valami nyereményjáték, sorsolás és társaik, amitől úgy éreztem, hogy kalapácsolnak a fejem mindkét oldalán a kis holdkő éhes manók.
Ez a sok zagyvaság csak azt jelentette, hogy jó helyen járok. Meg kellett volna nyugtatnia a gondolatnak. De nem ez történt. A legfrissebb spam üzenetet néztem meg, hogy honnan is jött, majd körbepillantottam a helyen. Sok sikert Mani! Ez egy kész labirintus, tele emberekkel. Bil meg sehol a közelben. Elindultam egy kicsit beljebb hátha meglátom valahol. Most egy kicsit mindent megadtam volna azért, hogy olyan jó szemem legyen, mint Heimdall-nak csak úgy mellékesen megjegyzem.

Aztán egyszer csak, hogy-hogy nem, de befele is pillantottam a soron következő butikokba. Az első két alkalomkor amikor azt hittem Bil-t látom kiderült, hogy csak képzelődtem, idegenek voltak, nem pedig ő. De, amikor már harmadjára is egy Bil-szerű lányt pillantottam meg… Figyeltem egy kicsit, hogy mit is csinál éppen. Nem mentem be, nem rontottam rá. Kellemesen nyugodtnak tűnt. Nem tűnt úgy, mint aki bajban van. De a lábai előtt heverő bevásárlószatyrokra pillantva csak még inkább úgy éreztem, hogy muszáj lenyugodnom. Biztos vagyok abban, hogy nem szándékosan csinálja. Ha több időm lett volna akkor távol is maradok tőle, de az a baj, hogy valaki sikeresen elrontotta a napomat és az bizonyos pohár már csordultig tele volt.
- Jól szórakozol? – szólaltam meg amikor már mellette teremtem. Mély levegő, kifúj. Nyugalom. Nyugalom! Legalább egy haja szála se görbült. Ennek meg kellene nyugtatnia. Le kellene csillapodnom. Nem számított, hogy megleptem, hogy esetleg ráijesztettem. Ő is rám ijesztett azzal, hogy nem volt otthon! Otthon, ahol tudom, hogy biztonságban van, ahol nem eshet semmi baja, mert mi ott vagyunk. De itt, ha nem szólt róla hová megy persze, hogy baja eshetett volna. Sosem lehet tudni! Én meg… Pont az ő elvesztésére nem állok készen. Hjúki-éra se, de ő legalább otthon van és használja a fejét néha. Van, amikor ő is kiborít, ezt aláírom, de nem ennyire basszus.
- Elfelejtetted, hogy milyen nap van ma? – kíváncsiskodom csak úgy mellékesen. Hátha eszébe jut, hogy mégse annyira szabad, mint gondolta először. Lehet emlékeztetnem kellett volna őt a tegnap este. Most már mindegy.




Vissza az elejére Go down
Ylla Moren
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F09634188cd427be493dec0a0b75cd14a57060e5
Rendeltetésem :
Bil
play by :
Sydney Sweeney
Posztok száma :
44
User neve :
Ylla
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
21
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
modell, reklámarc
Előtörténet :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! F5fbe46707a2fc5b30ca2bba06c793db72f13b83
a new moon rises
Keresem :
my other half


Ylla Moren
Elküldésének ideje — Szomb. Jan. 07, 2023 4:33 pm

Milo Elden felhasználónak tetszik ez a poszt.



I feel

pretty independent.

Ma úgy keltem fel, hogy minden tökéletesen fog alakulni. Végre egy szabad nap, amikor nincsen se fotózás, se verseny a hétvégén, hogy arra kelljen készíteni a lovakat, se más teendő. Persze ez az érzés némileg megfakult, amikor a szekrényem elé álltam és végigpillantottam a ruháimon. Csupa lovaglófelszerelés, sötét sportnadrágok, pár ruha, ami épp nem felelt meg az évszaknak és a kedvenc otthoni pulcsijaim mosolyogtak vissza rám. Na meg a szuperpuha pizsamáim, amik könyörögtek, hogy vegyem fel őket és csak maradjak otthon, begubózva a szobámban amíg hagynak.
Az ötlet bár kecsegtető volt, a látvány mégis megerősített abban, hogy be kell ma mennem a Sentrumba. Nem állapot, hogy kb. csak a fotózásos ruháim vannak meg az istállótakarítósak. Nem mintha Ubbe hagyta volna mostanság, hogy segítsek neki ebben a nemes feladatban… A lényeg, hogy a mosásban lévő cuccok kiesésével a szekrényemben talált ruhák közül alig bírtam összehalászni egy szalonképes outfitet - de végül sikerült és pattanhattam biciklire, hogy betekerjek a városba.

A biciklizés amúgy elég mókás tevékenység, valahogy az autókat könnyebben megszoktam, mint a kétkerekű járgányt, amit magam hajtok, irányítok, mégis tudok közben nézelődni és gyorsabban eljuttat a legtöbb helyre, mint a tömegközlekedés. A buszt még próbáltam kerülni. Túl sok ember.
Szóval vidáman bekerekeztem a plázáig és elkezdtem körbejárni a boltokat. Eddig többnyire online vásároltam, de eléggé zavart a sok visszáruzás meg a várakozás a futárra… szinte el is felejtettem mit vettem, mire megérkezett. Sokkal jobban élveztem, ha meg tudtam fogdosni, fel tudtam próbálni a ruhákat. Asgardban nagyon ritkán voltunk szinte bármit vásárolni. Főleg mert Mani már ott sem bírta a tömeget, de azért is mert ott nincs ennyiféle választék és a ruhák általában rendelésre készülnek. A Midgardi üzletekben viszont könnyű volt eldönteni mi tetszik, mi nem tetszik és csak akkor kellett megvenni, ha tényleg akartam, semmi tukmálás. Ezt eléggé élveztem, ahogy azt is, hogy végre magam dönthetek arról mit veszek fel. Nem mintha annyira korlátozott volna bármiben bárki, egyszerűen csak… nem volt ilyen szinten rám bízva és nem is nagyon volt hova kiöltözni annyira.

Na de itt! Itt mindenkinek saját stílusa van és a ruhák színesek és a szabások érdekesek. Itt árulkodik az ember személyiségéről az öltözéke, míg otthon inkább a feladatodról, rangodról mesél a megjelenésed. Jó persze itt is minden foglalkozásnak megvan a maga munkaruhája, de nem tudom… nekem jobban tetszik ami itt van, így örömmel vetem bele magam a fogasok soraiba.
Pár fiatalos üzlet után és kb. 5 szatyor ruhával gazdagabban, benézek az egyik drogériába is. Bevallom a sminkek is érdekelnek. Nem a nagyon durva dolgok, de talán Atla Instagramján láttam, hogy mennyire ki tudja emelni még egy istennő legjobb vonásait is egy kis extra festék. Néztem pár videót is a telefonomon korábban a témában és kicsit még mindig bizonytalan vagyok annak kapcsán, hogy mennyire van ehhez kézügyességem. A fotózásokra általában magamat sminkelem - a fotós, Stig azt mondta muszáj legalább egy kis alapozót és szempillaspirált használni -, csak hogy az erős fények közt is jól nézzek ki, de annyira nem merültem még el ebben a dologban. Mondhatni még csak bontogatom a szárnyaim.

Szóval nyugisan elidőztem az alapozók kenegetésével a kézfejemre és a highlighter teszterek tapogatásával, mielőtt áttértem a parfüm szekcióba kölniket szagolgatni. Hihetetlen gyógyító ereje volt ennek az egyedüllétnek, a függetlenségnek, amit az új otthonomban végre jobban megtapasztalhattam, annak, hogy végre nem csak a Hold egyik nevelt gyereke voltam, hanem egy önálló, mondhatni felnőtt nő. Nem is tudtam, milyen rég vágytam erre, amíg át nem éltem ezekben a kis hülye pillanatokban, mint a mostani. Ki gondolta volna, hogy a boldogság számomra egy plázában állni egyedül és Dior kölniket locsolni a korábban összeszemfestékezett csuklómra?
And time just flies.


Vissza az elejére Go down
Milo Elden
Kiskép :
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time! UWigIoI
Rendeltetésem :
Mani vagyok
play by :
Chad Michael Murray
Posztok száma :
31
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
24
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
g.-i lovarda vezetője
Előtörténet :
Moon
Keresem :
Sköll & Hati
Hjúki
Kristine & Liam


Milo Elden
Elküldésének ideje — Szomb. Jan. 07, 2023 2:51 pm

Ylla Moren felhasználónak tetszik ez a poszt.



Is it New Moon time?
I think it’s New Moon time!
Bil & Mani
A mai nap, minden tökéletes volt. Túl tökéletes és még simán is mentek a dolgok egészen addig amíg be nem köszöntött a gyomorszájon rúgás érzése, amikor az idő a leginkább sürgetett. Mára még egy sor fotózás is be volt tervezve, idehívtam a srácot is, aki a hivatalos fotósunkká nőte ki magát. Szép képeket készít, igazán profi, látszik rajta, hogy ért ehhez, a fényeket is szépen állítja be a fotókon és mindig megmosolyogtat vele minket. Főleg Bil-t, de gondolom csak annak örül, hogy valaki a legjobbat hozza ki belőle és ezt végre ő is észreveszi magán. A fotókon túl meglátszik, hogy milyen, ha van egy kis önbizalma és neki erre van most szüksége. Mindig is erre volt, én pedig igyekeztem megértetni vele, hogy ami számára gyengeséget jelent azt valójában fel tudja használni és erőt kovácsolhat a félelméből, motiválhatja őt arra, hogy kitartson vagy szembe nézzen vele. Persze tisztában vagyok azzal, hogy nem a legjobb példát mutatom neki azzal, hogy menekülök a farkasok elől és nem nézek szembe velük. Ha szembe néznék… Nincs az az energia, amivel egy csettintésre fel tudnám robbantani őket, túl nagyok, túl hatalmasok és nem csak magamat veszélyeztetném ezzel, hanem másokat is, akik fontosak a számomra. Mi szerencsére még mindig gyorsabban haladunk, mint a farkasok. Ez pedig még egy darabig megnyugtat, az már nem, hogy igy is úgy is ránk pályáznak és semmi sem állítja meg őket, szerintem még a halálunk sem. Ettől függetlenül a gyerekekre büszke vagyok, ha össze fognak akkor képesek lesznek még engem is túlszárnyalni, csak ahhoz térre lesz szükségük, még nagyobbra, mint amit az egész világ el tud képzelni. Azt pedig még nem adhatom meg nekik.
Nappal mindig ilyen borongós vagyok, már látszik, hogy én is talpon vagyok, ez pedig odafent az égen is meglátszik, halványan a kék égbolton a Nappal ellentétes irányban ott pislákol a Hold is. Nem mindig látszik ez szabad szemmel, de amikor igen, az csak azt jelenti, hogy valami közeleg. Vagy legalábbis az én szempontomból igen. Hogy egész nap talpon leszek, mert kis energiával zombi ábrázattal az álmatlanság miatt, pörögnem kell, még akkor is, ha takarékon kellene lennem. De, mint mondtam eddig minden sínen volt. Többször voltam az irodán kívül, mint belül. Arra számítottam, hogy nem kell a fél szemem a kamerákon tartani, mert az őr ügyes és megteszi helyettem, plusz a recepciónál Lune is lát mindent, ha éppen a megfelelő képernyőre néz. Most vele is beszélgetett valaki. Így nem akartam megzavarni őt, biztos voltam abban, hogy a karikák a szemem alatt egyből elárulnak, hogy nyughatatlan vagyok. Ő mindig próbál valami szépet mondani, udvariasságból, megszokásból, tudja, hogy mikor vállok robbanó puskaporos hordóvá. Én is érzem, hogy valami közeleg, de ez nem a farkas, még nem. Amikor szembe találkozom Hjúki-val akkor esik le, hogy mit vagy inkább kit hiányoltam reggel óta. Vagy legalábbis azóta, amióta legutoljára láttam.
- A húgod merre van? – semmi felvezető szöveg, hanem egyből a közepébe vágok, amikor észreveszi rajtam, hogy valamit szeretnék tőle időben megáll. Megvonja a vállát.
- Nincs a közelben, ez biztos. – válaszolja egykedvűen. Erre mondjuk én is rájöttem magamtól, hogy nincs itt.
- Mindjárt jelenése lesz a fotósnál, azt hittem arra készül. Nincs a szobájában? – tudakolom, hátha mégis valamit rosszul feltételezünk és csak azért nem vesszük észre a jelenlétét mert minden lefoglalt és arra koncentrálunk.
- Onnan jövök és ott nem volt. – elhúzom a szám Hjúki válaszára. De nem akartam feltartani őt, ezért inkább elengedtem, hadd menjen a dolgára.
Felhívhattam volna telefonon, de tudom, hogy némára van beállítva a telefonja, ha hívják meg úgy általában. Szóval a hívásra csak akkor reagálna, ha eszébe jut használni a telefonját, nála meg sosem lehet tudni pontosan az mikor is jött el. Ha Bil lennék hová mennék? Vajon önszántából ment el? Akkor hagynia kellett volna egy smst legalább, nem? Előhúztam a zsebemből a mobilt és megnéztem, hogy nem érkezett-e valami üzenet féleség akárhol, de semmi. Legalábbis semmi olyan, ami Bil-től érkezhetett volna. Ez fasza. Kezdtem felturbózni magam, már mindenféle rémkép megjelent a szemeim előtt, a dolgon pedig az sem segített, hogy a fotós is megjelent az ajtóban. Pontos, mint mindig. Kurva életbe! Legalább ő késhetett volna egy kicsit, amíg rájövök hol is van Bil.
Lune még mindig elfoglalt volt, de kénytelen voltam odamenni hozzá és szólni, hogy sürgősen el kell mennem. A fotósunkat pedig próbálja meg itt tartani, ha el akarna menni. Kellenek azok a fotók, még ma, minél előbb annál jobb. Ő is hamarabb tudja majd elküldeni nekünk és mindenki elégedett lesz. De addig… addig mérget evett egér módjára lődörögnöm kell a városban, hogy megtaláljam Bil jelenlétének nyomait. Először a környékünkön lévő the Vortex club előtt álltam meg a kocsival, de nem száltam ki, nem volt itt, teljesen felesleges lett volna ide benéznem. Volt a helyben valami… számomra taszító. Szóval innen szépen tovább álltam. Figyeltem az utcákat, hátha felbukkan valahol Bil arca.
Miért nem üzent? Otthon hagyta volna a telefonját? Mondjuk ezt nem ellenőriztem le, szóval még egy nyomos ok arra, hogy a paranoiám kabátként fogjon körbe és telepedjen rám. Csodás érzés lett volna, ha nyugalommal tölt el, de a nyugalomnak most helye sem volt itt.
Az Oslo City Plaza előtt hajtottam el, amikor beötlött, hogy ez az a hely, ahová, ha Bil lennék, akkor tuti benéznék. Szóval miután elmentem a hatalmas épületkolosszus mellett szépen tennem kellett egy hatalmas kerülőt, hogy a parkolójuk bejáratához érjek. Még volt szabadhely a kijelző szerint, el is vettem a parkolócetlit, de ahhoz le kellett mennem a föld alá, valahová a mínusz negyedik szintre, mert tele volt autókkal a hely és mindemellett még szűk és kanyargós is a lefele vezető út. Vigyáznom kellett, hogy ne csúszanak meg a kerekek, így is úgy cincogott mind a négy, mintha egerek költöztek volna a gumikerekekbe és levegő helyett azzal lenne tele. Ez is felhergelt. De valahogy sikerült találni egy helyet, ahová leparkolhattam. Innen már csak a felfele vezető utat kellett megtalálnom az autórengetegben. Úgy éreztem magam, mint aki egy hatalmas autókereskedésben lenne és nem tudná eldönteni melyik a legkényelmesebb, legjobb, leggyorsabb kocsi. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért voltam ennyire stresszes, de amint sikerült kétszeri körbejárás után megtalálni a felfele vezető liftet már csak az kellett, hogy belelássak Bil fejébe. Persze csak képletesen értve. Ha itt se lesz… Én nem tudom mit csinálok. Kiszállva a liftből pedig megérkezve a földszintre, egyből szembe találtam magam a nyüzsgő emberekkel. Ha azt hittem, hogy egy rendezvényen sokan vannak és tőlük rosszul érzem magam, hát akkor ez ennek a kényelmetlen érzésnek a sokszorosa volt. Nem vagyok oda a nagy tömegért. De valamerre csak el kellett indulnom. Vajon merre tovább?



Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time!
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Mani & Jaya | get me the Moon
»  Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror
» Sol & Mani - Maybe I'm in the wrong world
» The Moon
» Moon pieces

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Isten hozott Oslo városában
sétálgass a fjord partjain
 :: Oslo Sentrum ;; :: Oslo City plaza ;;
-
Ugrás: