M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ylla Moren
2 posters


Sigurd Hemmingsen
Kiskép :
Ylla Moren 3WL9
Rendeltetésem :
Surtr és Rán fia vagyok
play by :
jack falahee
Posztok száma :
42
User neve :
benibigyó
Csoport :
isten
Pontgyűjtő :
4
Lakhely :
gamle oslo
Foglalkozás :
journalist
Előtörténet :
they say blood is thicker than water
but I guess the blood is starting to wear thin

Keresem :
we're all looking for something,
something to be
Ylla Moren A8bc42f97f39129211dcc3647583adaa6273bf19


Sigurd Hemmingsen
Elküldésének ideje — Szomb. Jan. 07, 2023 1:02 pm
Gratulálunk, elfogadva!
fáradj beljebb, lépj be közénk

Az előtörténetedben nem találtunk kifogásolnivalót, így hát az istenek nevében felhatalmazunk rá, hogy birtokba vedd Oslo utcáit!

Mielőtt még azonban fejest ugranál a játéktérbe, lenne néhány fontos kérésünk. Az első és legfontosabb, hogy tégy egy kört a foglalóinknál! Mindenképpen szükséged lesz az avatarod és a neved lefoglalására, nehogy mást is megkísértsenek a vonásaid, vagy éppen a neved csengése. Feltételezzük azt is, hogy mindenkinek van munkahelye - legyen az legális, vagy kevésbé legális -, ami ráadásul remek kiinduló alapja lehet jövőbeli plotoknak, ne felejtsd hát el megmutatni, mivel foglalkozol! Oldalunk tematikája szorosan összefügg a skandináv mitológiával és annak valamennyi szereplőjével, de mindenkinek furcsa lenne, ha Mindenek Atyja egyszerre két ember képében is az emberek között járna, igaz? Nagyon fontos tehát, hogy lefoglald a rendeltetésedet is, amennyiben a skandináv mitológia egy jelentős szereplőjét alkottad meg, annak leszármazottja vagy, vagy éppen egy óriással gazdagítottad a karakterek táborát.

A foglalók maradéktalan kitöltése után mindenképp szakíts időt annak ellenőrzésére, hogy kitöltötted-e a profilodban a fő karakteredre vonatkozó részt. Ne aggódj, ezt csak a Staff látja majd, és ha nem szeretnéd, nem is adják tovább senkinek a titkodat, nekik azonban fontos információként szolgál mindez.

Ha pedig minden fenti kötelező lépéseken túl vagy, nincs más hátra, mint előre! Ne aggódj, ha nincs még partnered az első játékodhoz, csak be kell lesned a ebbe a topikba és feladni egy csábító hirdetést, vagy épp lecsapni egy hozzád hasonlóan pajti után ácsorgóra. Az sem baj, ha van a fejedben egy konkrét plot, az ilyen irányú kecsegtető hirdetéseknek is kialakítottuk a megfelelő platformot. Esetleg egy konkrét személy hiányzik az életedből? A keresett karaktereink között neki is lesz helye.

Ne feledd: ha úgy érzed, valami igazán nagy és meghatározó dolog történik veled, ami másokra is hatással lehet, ne habozz egyeztetni a Staffal, érdeklődve hallgatunk!

Plotban és reagokban gazdag időtöltést és jó játékokat kívánunk!



Vissza az elejére Go down
Ylla Moren
Kiskép :
Ylla Moren F09634188cd427be493dec0a0b75cd14a57060e5
Rendeltetésem :
Bil
play by :
Sydney Sweeney
Posztok száma :
44
User neve :
Ylla
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
21
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
modell, reklámarc
Előtörténet :
Ylla Moren F5fbe46707a2fc5b30ca2bba06c793db72f13b83
a new moon rises
Keresem :
my other half


Ylla Moren
Elküldésének ideje — Pént. Jan. 06, 2023 3:47 pm

Frida Elden and Milo Elden felhasználónak tetszik ez a poszt.

Ylla Moren
istennő
Bil
A családom szerint szeretetéhes vagyok • Ez sajnos így igaz, de ahogy minden rosszért, ezért is a halandó életemet tudom csak hibáztatni. Gyerekként mindig azt éreztette velem a tulajdon apám, hogy milyen egy szerencsétlen semmirekellő vagyok és azt hiszem mélyen belémivódott abban az érzékeny, gyermeki korban, hogy nem vagyok méltó szeretetre és soha nem is leszek.

Sokáig az egyetlen, akibe kapaszkodtam, akinek a szeretetét elfogadtam Hjúki volt, később pedig amikor Mani megjelent az életünkben őt és Solt is lassan-lassan befogadtam és elfogadtam a családomként. Velük végre megtapasztaltam milyen szeretve lenni, milyen amikor együtt tudunk ünnepelni, amikor dicséretet kapok vagy amikor kifejezetten az én segítségemre van szükségük - és én mindent megteszek, hogy ez így is maradjon.  

Persze volt már, aki kihasználta, hogy mennyire vágyok a megbecsülésre és tudom, hogy sokszor naiv vagyok és a rossz emberekben bízok meg emiatt, de nem tehetek róla. Csak annyira szeretném, ha valaki végre tényleg őszintén, magamért szeretne.
Az ellenségeim szerint elviselhetetlen vagyok • A Holdnak is van sötét oldala, én sem vagyok ezzel másképp. Ha megbántva, támadva érzem magam, elviselhetetlenül tudok viselkedni: van aki arrogánsnak vagy önteltnek tart ilyenkor, de a valóság, hogy ez a védekezőmechanizmusom. Ha elönt a vörös köd, akkor képes vagyok őrültségeket mondani, csinálni és ennek főleg Mani szokta meginni a levét.

De aki a nyomorból ragadtatott el egy isten által - aki családjának fogadta, aki új életet adott neki -, az nem tud nem minden erejével, minden büszkeségével és képességével fellépni az ellenségei ellen. Az ellenségeink ellen. Mert aki a családom ellensége, az az enyém is és pusztulnia kell.  
Szerintem alkalmazkodó vagyok • Ha nem így lenne, most bizonyára nem beszélgetnénk… Az élet sok hullámvölgyön vezetett át a kezdetektől, Asgardon, Midgardon át és ki tudja még hány helyre fog, de biztos vagyok benne, hogy én meg fogok tudni birkózni vele, bármi is jön.

Amikor Manihoz kerültünk, amikor vele együtt útra keltünk és még most is, hogy folyton üldöznek minket, én soha nem vettem zokon a változást - de Hjúki persze kettőnk helyett is megtette. Ő sokkal óvatosabb, makacsabb, bizalmatlanabb, mint én, de így legalább, amíg együtt maradunk, addig tudunk egymásnak segíteni: én neki alkalmazkodni és ő nekem nem elhamarkodni a döntéseimet.


play by
sydney sweeney
életkor
kortalan
foglalkozás
modell, reklámarc
a karakter
keresett
hirdető
milo elden
fő karakterem
ylla moren
 
Mindenkiben rejlik egy történet
meséld el a tiéd
Amióta az eszemet tudom, csak jó akartam lenni.
Valamiben, bármiben, akármiben.

De persze a nornák nem így működnek, soha nem úgy adják meg nekünk amire vágyunk, mint ahogy mi elképzelnénk és ami velem és a testvéremmel történt, azt soha nem gondoltam volna álmomban sem…

Már nem emlékszem olyan élesen a gyermekkorunkra, hogy pontosan miért utált minket apánk vagy hogy voltunk-e valaha boldogok ott, ahova eredetileg teremtettek minket. Csak a fájdalom éles érzése hasít belém, ha a múlt zavaros vizébe kavarok, a félelem amit a saját otthonomban éreztem magamért, a testvéremért, a szomorúság, csalódottság és düh, ami akkor lakozott bennem. Nem volt élet, amit nemző apánk szánt nekünk, a szemében nem lehettünk többek, mint saját testének kiterjesztett, önjáró darabjai, amik engedelmesen végezték a munkát, amit neki kellett volna. Hiszen csak gyerekek voltunk.
Persze az sem segített, hogy milyen gyenge és ügyetlen voltam mindig is, soha semmit nem tudtam jól csinálni, folyton Hjúki takarított utánam, ő minden hibám ellenére végig kiállt értem és amikor csak tudott megvédett a veréstől, szidástól, miegyébtől. Visszatekintve, talán csak miatta vagyok még életben, neki köszönhetem, hogy nem haltam korai halált.

Na meg persze annak a holdfényes éjszakának, amikor kiküldött minket apánk a hidegbe, hogy vizet hozzunk a kútról az állatok vályújába. Semmi értelme nem volt persze, a kút vize fagyos volt és a jószágok soha nem ittak a kinti vályúból éjszaka, de nem vitatkoztunk - annyira már felfogtuk a helyzetünket, hogy tudjuk jobb engedelmeskedni, mint szembesíteni a tényekkel. A házunk az ő birodalma volt és az ő szabályai felülírták a valóságot is alkalmasint.
Persze annyira remegtem a fagyban, hogy kicsúszott a kezemből a vödör fogantyúja és a nehezen felhúzott víz rám ömlött a kút kávájáról, átáztatva mindenemet egy pillanat alatt. Erre tisztán emlékszem, a harapós, fagyos érzésre, ami a csontomig hatolt, az éles holdfényre, ami megcsillant a kemény földön szerteszét csurgó vízereken, amiknek útját követve Hjúkival egyszerre láttuk meg az idegen férfit.

Bevallom, sokszor fohászkodtam az istenekhez az ágyamban fekve, a bátyám karja alá bújva, szavaimat a közös párnánkba mormolva, hogy szabadítsanak meg minket. Küldjenek egy hőst, aki elvisz minket messzire abból a nyomorúságos házból, aki megbünteti apánkat, aki legalább megérteti vele, hogy mi nem igás állatok vagyunk, hanem csak gyerekek. Azt is bevallom, hogy csak félig hittem, hogy meghallják majd a fohászom, hiszen milyen gyerek az, aki az apjának ilyet kíván, annak aki eteti és ruházza?

De akkor éjjel már nem érdekelt apám vagy hogy milyen hálátlan gyereke is vagyok.
A kívánságom valóra vált, a Hold maga állt előttünk, a mesebeli herceg a szekerével, a prüszkölő lovakkal, miknek orrából füstként párolgott a lélegzet. Soha nem fogom elfelejteni azt a képet, mint egy film, olyan tisztán van előttem ma is.
Emlékszem hogyan szűnt meg a remegésem, ahogy felültetett a kocsira a daliás szőke herceg és betakart a finom plédekkel minket, még ha Hjúki próbált is küzdeni ellene valamennyire. Arra is emlékszem hogy szorította a bátyám egész úton a karom, ahogy az égbe emelkedtünk és mennyire sírt, hogy apánk ki fogja készíteni a bőrünket, ha megtudja.
De soha nem tudta meg, hogy hova tűntünk el vagy miért és én soha nem néztem vissza.

Persze az első időkben nem volt egyszerű megszokni az új “apukánkat”, aki nem sokkal volt bőszavúbb, mint aki felnevelt minket, de legalább nem kiabált és nem ütött meg soha. Ma már tudom, hogy soha nem emelne kezet egyikőnkre sem és bizonyára a saját magányát akarta csak csillapítani, amikor felemelt minket magához.
Egészen Asgardig vitt minket, ahol később sokszor pihentünk meg míg Mani és a nővére Sol a feladatukat végezték. Talán ott voltam először igazán gyermek, az istenek közt, az asztaluk mellett ülve, a meséiket tágra nyílt szemekkel, leesett állal hallgatva, a bátyámmal futkosva a dús kertekben az arany falak között melyeket addig elképzelni sem tudtam.
Az évekkel a feladatunk is kialakult Hjúkival, ő a Telihold, én az Újhold felelőse lettem és Manival jártuk az eget a birodalmak között, békében egymással és magunkkal, a szerepeinkkel és helyünkkel a világ szövevényes rendszerében. Évszázadok telhettek el az egykori otthonunkban, de mi alig öregedtünk, alig éreztük az idő múlását, ahogy a nappalok és éjszakák egybeolvadtak.

Az első rossz ómen Sol távozása volt. Akkor persze még nem fogtuk fel, hogy milyen nagy dolog, hogy Midgardba költözött és hátrahagyott minket Manival. Sokáig fel sem tűnt ez milyen hatással van a Holdra, hiszen egyre önállóbbak, merészebbek voltunk a bátyámmal, sokszor magára hagytuk az istent, akinek mindent köszönhettünk és ő soha nem tartott vissza minket. Csak végezte a feladatát, ahogy mindig is - egyszerűen csak egyre nehezebben bírta a nővére nélkül, amit senki sem tudott volna jobban megérteni, mint én, aki soha nem maradt el sokáig Hjúki mellől. Az ikrek közötti kapocs nem távolságtűrő és ha mégis rákényszerítik, ott valaminek hajlania kell. És mindig a gyengébb testvér hajlik először.

De persze nem maradtunk örökké vakok Mani beteges fáradtságára: hajának hamvassága elfakult és a bőre élettelenné, szinte szürkévé kezdett válni, szemeiből elmorzsolódott az éberség, a határozottság, amit megszoktunk tőle, de hiába kérdeztük, nem akarta elmondani nekünk mitől vagy miért történik ez vele. A helyzet odáig fajult, hogy egy nap, amikor Asgardban pihentünk meg, megkerestem Sol barátját, Heimdallt.
Te mindent látsz, ugye?” kérdeztem tőle, amikor meglepetten ugyan, de szóba állt velem. “Minden birodalmat és istent, minden lényt?” Persze, hogy mindent lát, tudtam én már a szórakozott mosolyra húzódó ajkainak rándulása és apró biccentése előtt is, hiszen minden kis részletet megjegyeztem amit a környezetemben hallottam más istenekről.
Látod azt is, hogy Mani szenved?” erre újra megütközött kissé, de bólintott. “Mi történik vele?Hiányzik a testvére - felelte Heimdall, azzal a hanggal, amit tudtam hogy csak gyerekekkel használnak a felnőttek, amikor altatni próbálják őket. De én már rég túl voltam az estimeséken és a finomkodó válaszokon, főleg, ha az én Hercegemről volt szó, így csak dacosan megráztam a fejemet.
Ugye te is látod, hogy mennyire rosszul van? Nem önmaga, segítened kell rajta.” ragaszkodtam a kérdésemhez, a célomhoz, amivel felkerestem minden kicsinységem ellenére. Talán akkor először mertem utánamenni annak, amit akartam, félelem nélkül. “Sol kedvéért.” vetettem be végül az ászomat is, tudva, hogy sok időt töltöttek együtt míg a Nap itt ragyogott és nem Midgardon.

És akkor ott voltak Mani álmai. Pontosan tudom, hogy néz ki egy ember arca, amikor rosszat álmodik, Hjúkit is sokszor kínozták rémképek éjszakánként és álmában még a Hold sem tudja elrejteni az érzéseit. Hiába tért vissza az élet belé, amikor Sol újra csatlakozott hozzánk és együtt végezhették a feladatuk, mint régen, én valahogy azóta is érzem, hogy valami bántja őt, hogy valamit rejteget még előttünk is. Vagy különösen előlünk.

A farkasokról, a jóslatról és Ragnarökről is csak akkor mondott pár szót, amikor végül úgy döntött, hogy Sollal együtt Midgardra költözünk mind és lovardát nyitnak. Ez utóbbi mondjuk egészen felvillanyozott, mert mindig is szerettem időt tölteni Skuggi és Skundi közelében, imádtam a hátukon lovagolni, a sörényükön gyakorolni a fonásokat és büszkén mondhatom, soha egy csepp vizet sem vesztegettem el, amikor az itatásukra került a sor. Így én örömmel vetettem bele magam az összeverbuválódott kis családunk életének legújabb fejezetébe, immár fiatal felnőttként, alig várva, hogy Midgardot is felfedezhessem.
Ahogy lassanként Mani és Sol felépítették a búvóhelyünk és kialakították az új otthonunkat, kiosztották a szerepeket is egymás között, figyelve, hogy minket se hagyjanak ki az új családi vállalkozásból: Hjúki PR-ral kezdett foglalkozni és besegített Maninak a reklámok területén, engem pedig megkértek, hogy legyek a lovarda reklámarca. Hogyan is mondhattam volna nemet a világ legegyszerűbb feladatára…? Ezt aztán nehéz lenne elszerencsétlenkedni.

De persze nem csak ezzel foglalatoskodok, szeretek időt tölteni a birtokon, az istállókban, a lovakkal - valami megmagyarázhatatlan nyugalom tölt el a társaságukban, ami gyorsan megértette velem, hogy Sol miért választotta ezt a hivatást magának. Még talán azt is megértem, hogy mi foghatta meg Midgardban, ami olyan más, mint bármi amit korábban ismertem, hogy miért pont ezt a birodalmat választotta, amikor anno változásra vágyott.

És a jövőm?
Ki tudja mit hoz… Szeretném folytatni a modellkedést, kipróbálni magam a lovardán kívül is, kicsit talán eltávolodni, függetlenedni a családomtól, ha úgy adódik. Valaha elesett kislány voltam, gyenge és tehetetlen, akinek szüksége volt arra, hogy megvédjék, hogy megmentsék a sorsától, de ma már… istennő vagyok, aki készen áll arra, hogy egyedül is megtalálja a helyét a világban, mert tudja, hogy mindig van egy pár ölelő kar és megértéssel csillogó szem, amihez visszatérhetek.

Most már tudom, hogy tudok jó lenni. Hogy szeretve vagyok, biztonságban és jó emberek - istenek - társaságában.
Vissza az elejére Go down
 
Ylla Moren
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» ylla & atla
» Stíg & Ylla - Take a picture, it'll last longer

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Karakteralkotó mûhely
a karakteralkotás lépései
 :: A kilenc birodalom lakói ;; :: Elfogadott istenek ;;
-
Ugrás: