M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kat & Aegir ~the diary, the apple and the woman
2 posters


Magnus Wiker
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Pént. Ápr. 21, 2023 2:55 pm
Kat & Aegir
 
Önző akartam lenni, és ő is erre sarkalt a szavaival. Boldoggá tett már maga a gondolat is, hogy bűntudat nélkül lehetek önző, és adhatok neki valami olyasmit, amiben tudom, tökéletesen megbízom. Vele lenni, mellette, egy hosszabb életen át. Egy olyan életen, amit neki szántam. Szívem dobbant egy hatalmasat, miközben lélektükreibe fúrtam sajátjaim, s bizony kellett hozzá tartás, hogy ne kapjam a karjaimba, és menjek le vele a fedélközbe… tartás. Olyan rengeteg időt voltunk távol. Olyan sok mindenen kellett keresztülmenni ahhoz, hogy egyszer itt állhassunk egymással szemben ismét, és megadhassam neki azt, amire mindig is vágytam, s reményeim szerint ő maga is vágyott.
-Önző leszek. - ígértem meg, aztán felajánlottam a vezetés gondolatát a számára, én meg odavezettem, finoman fogva rá kezére, hogy kicsit sarkalljam arra, s felhozzam a régi emlékeket, mikor kihajóztunk, és minden olyan csodálatos volt.
-Amerre a hajó visz. Amerre szeretnél. - hangom egy árnyalatnyit mélyült, miközben átkaroltam derekánál, s kicsit jobban fogtam magamhoz. Már annyira nem vonzott az akvárium gondolata. Sokkal jobban foglalkoztatott a gondolat, még is mikor adjam oda azt a rúnát. Mikor ruházzam fel  az árnyalatnyival hosszabb élettel. Az élettel, amit vele akartam eltölteni. Hosszabb idő, mi kijárt nekünk.
Nem akartam gátat szabni, merre vezessen, hová menjünk. Otthon voltam. Bárhová elvittem volna a világon, csak egyetlen szavába került volna.
Nyakához hajolva szívtam be bőrének, hajának illatát, memorizálva a pillanatot, s közben odanyúltam az egyik műszerhez, melyen állítottam kicsikét.
-Valóban jó! - elmosolyodtam, majd egy pillanatra lehunytam szemeim, aztán elengedtem őt is, majd feltelepedtem a korlátra, megtartottam magam lábammal, széttárva karjaim, ismét fiatal arcommal. Nem akartam titkokat. Bár fájdalmat sem akartam okozni számára azzal a tudattal, hogy  én ilyen vagyok. Pontosan olyan, mint azon a napon, ám még is másabb. Rengeteget változtam.
Kicsit kihajoltam, beleérintettem kezem a vízbe, finoman ringó lágy hullámokat generálva. Már csak a delfinek hiányoztak, és minden tökéletes lenne.
Hogy ne hozzam rá a frászt, hogy esetleg kizúgok a hajóból, így visszahúztam magam, s csibészes félmosoly költözött ajkaimra, miközben őt figyeltem, enyhén oldalra billentett fejjel.
-Olyan szép vagy… - dörmögtem, le sem véve róla tekintetem, miközben leszálltam a korlátról, odaléptem hozzá, lélektükreim rá emelve, majd kicsit közelebb hajoltam, s ha hagyta, hát loptam egy csókot. Hosszan, szenvedélyesen, miközben kezem derekára vándorolt, majd megállapodott háta közepén pár pillanatig.
Felszabadító volt teljesen önmagam adni előtte. Azt akartam, hogy minden tökéletes legyen ezen a napon.
Jobbom finoman simított végig nyakán, majd állának élén, s megállapodott álla alatt, hüvelyk, és mutatóujjammal fogva rá lágyan, s ha engedte, ha nem hajtott el, akkor ismét csókot loptam. Fiatal suhancan éreztem magam, akit a vágy hajt előre, s nem tud szabadulni a pillanat szépsége elől. Szívem hatalmasakat dobbant, s fülemben dobolt a vérem, kékjeim felcsillantak.
Ám ha elhessegetett, s rendre intett, akkor benedvesítettem alsó ajkam, vágytól izzó pillantást vetettem rá, beletúrtam hajamba, aztán letelepedtem, s onnan figyeltem, kényelmesen helyezkedve, mosollyal arcomon.
Ha nem… nos akkor karjaimba kaptam, s levittem a kabinomba...  


- 666 szó  // zene: ♥ sziv
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
57


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szomb. Ápr. 15, 2023 11:27 am

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Ægir & Katrine

Ő egy csoda volt, akire a távolból is számíthattam és megérte rá várni ennyi éven keresztül. Nem azon igyekezett most sem, hogy megváltoztasson engem, hanem boldoggá tegyen és őszintén sikerült is neki. Legszívesebben babusgatnám egy kicsit ezt a fiatalabb külsejű énjét, mert rengeteg emléket felidézett bennem, de ellenállok, nem kérem, hogy maradjon még egy kicsit így. Az idősebb külsőjét is nagyon szeretem. Olyankor egy kicsit érettebbnek tűnik, hozzám illőnek. Teljesen megértem, hogy így akart megjeleni előttem aznap, amikor találkoztunk. Azóta sok minden történt, de most itt vagyunk.
Kicsit meg kellene lepnie annak, hogy Aaron egész jól fogadta ezt, de valójában megtudom érteni is őt, egész életében azt sulykoltam belé, hogy az apja egy isten, talán ez volt az elfogadásának egyik jele: nem lepődött meg. Lehet mégis, csak nem tudta mihez kezdjen ezzel. Én sem tudtam mihez kezdjek azzal, amit évekkel ezelőtt láttam. Mégis itt vagyok, nem nevezem magam bolondnak miatta. Sokan menekültek volna el, de én nem tettem. A kíváncsiságom miatt.
- Légy önző, én is az leszek. – mosolyogtam kedvesen és mélyen a szemeibe néztem, amint felemelte az állam. Az alsóajkamba haraptam. Már teljesen elvoltam varázsolva a közelében. De a lábaim még álltak, nem kezdtek el remegni az izgalomtól szerencsére. Tartottam magam.
- Szeretnék veled lenni, egy kicsit hosszabb ideig, mint szabadna. – vallottam be őszintén. – Nem kell gondolkodnom azon, hogy igent mondjak neked Aegir, mert tudom, hogy ezt akarom. – megszorítottam a kezét, mintha így akarnám meg nyomatékosítani, hogy ez tényleg az álmom része volt. Azé az álomé, amiben minden csodálatos és nem rombolja semmilyen viszály szerteszét, darabjaira az elképzeléseinket.
- Vezethetek. Jó lesz, ha ott leszel mellettem. – az emlékezetem már nem teljesen a régi, egy csomó mindent fel kell idéznem és ha ő is segít benne egy kicsit, akkor nagyon hálás leszek érte. Elfogadtam a felém nyújtott kezét és hagytam, hogy a kormányhoz vezessen engem.
- Hová tartunk most? – fordítottam a fejem kicsit felé, hogy láthassa érdekel melyik irányt is kell tartani. Mondjuk itt volt mellettem, ha más irányba kezdenék el kormányozni azt ő megakadályozná és érezném is.
De most minden békés volt, a víz kellemesen hullámzott, érezni lehetett ahogy neki csapódik a hajónak. Arra emlékeztetett, hogy régen milyen volt a hullámokat megtörni a hajóval és utazni egyik városból a másikba a vízen, nem pedig autóval. Autóval nem látnánk ennyi csodát és valószínűleg az útra figyelnénk, hogy ne történjen semmi baj, de itt nyugodtan bámészkodhatunk. Ez pedig tetszett, mindennél jobban. Tényleg bezsongott kislánynak éreztem magam.
- Jó újra a tengeren lenni. – már nem féltem, hogy elnyel a víz és itt fogok megfulladni. Ez pedig nagy szó. Végre sikerült lenyugtatnom magam annyira, hogy sokkal, de sokkal határozottabb legyek és vígan nézzek szembe azzal, ami jönni fog.

Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Pént. Márc. 17, 2023 9:07 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir
 
-Magam sem hittem volna, de meglepően jól viselte a dolgokat.- morfondíroztam el egy pillanatra, hiszen nem mindenki viselné ennyire zökkenőmentesen, ha a szemük láttára mutatnák meg valódi önmagukat. Meglehet kicsit túlzásba vittem akkor, de ha egyszer Axel is tudta már, akkor abban a pillanatban úgy éreztem Aaronnak is meg kell tudnia.
Vele... Vele más volt a helyzet. Vele várni akartam a tökéletes pillanatig, addig, míg eljő a megfelelő pillanat.
Nem akartam titkolózni, főleg nem ő elötte. Ahhoz túl sokat jelentett nekem.
Mindig tudtam, hogy a titkaim nála vannak a legjobb helyen. Megörzi őket, és senkinek sem adja tovább. Vigyáz rájuk, ahogy én is az övéire.
-Nem.- megingattam a fejem. -Ez most más. Egy kicsit másabb. Valós varázs, nem úgy mint a nyaklánc.- közben megérintettem az említett tárnyat a nyakában, kicsit eljátszadoztam vele,majd rá emeltem tekintetem.-Nem okoz kárt bennem, és csak egy kis ideig kellemetlen. Olyan lesz mint egy tetoválás.- leengedtem kezem, majd tekintetem a messzeségre szegeztem.- De lehet akár láthatatlan is.- pillantottam felé, miközben kedves mosoly költözött az arcomra. Szerettem volna azt mondani, hogy egy cseppet sem fog fájni, hogy sima szúnyogcsípésnek fog hatni. Ám ez sosem volt olyan.
-Nekem nem okoz gondot. Nem leszek kevesebb tőle. Attól ugyan úgy megmarad az életem. - finoman magamhoz öleltem ha hagyta, s egy pillanatra lehunytam szemeim közben.-Az okozna szenvedést, ha elveszítenélek...- halkan csengett hangom, ám teljes mértékben őszinte voltam. Mindennél jobban szerettem, s ezt nem titkoltam egy pillanatra sem. Az hogy igent mondott erre... Vagy is inkább csak bíztam benne. Nem álltam készen arra, hogy elveszítsem, hisz olyan kevés időnk adatott meg egymás mellett.
-Tulzott mértékben nem is szabad. De ennyi önzőséget megakarok engedni magamnak, ha Te is akarod... Ha nem, hát elfogadom azt is. -elhallgattam, s felemeltem mutató és hüvelykujjam puha mozdulatával állát, hogy lélektükreibe tekinthessek.
Megelégszem a maradék idejével is, hisz én mindig ugyan olyannak fogom látni, amilyen megismerkedésünkkor volt.
-De ezen ráérsz gondolkodni, és igent, vagy nemet mondani kis tavirózsám!- közelebb hajoltam, s ha hagyta csókot loptam, ám nem léptem távolabb azonnal, de nem is akartam nagyon megmásítani a programot amit felajánlottam a számunkra.
-Szeretnél kicsit vezetni? - kérdeztem végül, miközben távolabb lépve felé nyujtottam kezem.-Ott leszek veled végig. -mosolyom kiszélesedett, s hivogatón kacsintottam egyet.
A bálnák közben odébbúsztak már, így nem állt fent a veszélye annak, hogy a hajóval megsértenénk a bőrüket.
Ha beleegyezett, a kormánynál magam elé állítottam, finoman fogva rá a kezére, hogy érezze alatta a kormányt, majd szabad kezemmel indítottam a motort, majd ha nem emlékezett rá, akkor megmutattam miképpen indulhatunk tovább.
Ha nem, hát akkor magam indítottam el a hajót, s némi segítséggel lendítettem útjára a hajót.
Ám ha beleeggyező választ kaptam, akkor nem mentünk sehová. Akkor kicsit jobban fogtam magamhoz, zártam karjaimba, majd csókot hintettem ajkaira. Beleroppanna a lelkem, ha elveszíteném. Rég nem gondoltam, hogy létezhet szerelem, ami ennyire erős, tiszta, és időtlen lehet.
Kis idő elteltével aztán engedtem az ölelésen, s feltettem a kérdést a vezetéstöl, s ha beleegyezett ugyan úgy segítettem, ám ha nem jutottunk el addig, nos az ellen sem volt kifogásom.



- 666 szó  // zene: ♥ sziv 😏
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
57


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Vas. Márc. 12, 2023 3:14 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Ægir & Katrine

Nem tagadom, hogy hiába voltunk a tengeren úgy éreztem a fellegek között járok Aegir mellett, annyira boldog voltam. Nem tudnám sehogy sem szavakba önteni, mennyire csodálatos és varázslatos volt, hogy ő megmerte mutatni nekem az, akit megismertem még mindig ott van benne s, ha úgy vesszük egy cseppet sem veszített a fiatalosságából. Mindig próbáltam felidézni a fényképeket nézve, hogy milyenek voltunk amikor én fiatal voltam és ő ezt az arcát mutatta nekem akkor is. Nem zavart, hogy Aaron előbb látta így őt, bár arra kíváncsi vagyok, hogy ő miként fogadta ezt.
- Nem ijesztetted őt meg ezzel ugye? – próbálom megtudakolni, hogy a fiunk miként fogadta ezt a jelenséget. Nem tudom minek nevezzem, varázslatnak talán, mert valóban annak tűnt, mint minden, amit nem tudunk mi halandók megmagyarázni a mi értelmünk és értékünk szerint. Ez néha egy kicsit lelombozó tud lenni, de nem zavartattam magam túlságosan sohasem. Van, amit egy isten másképpen fog fel, mint én és ezt elfogadtam már egy jó ideje.
- Aegir…- kerestem a megfelelő szavakat, de nem tudtam mit mondhatnék, annyira meg voltam hatódva és nem akartam elrontani ezt a pillanatot azzal, hogy közbe vágok csak szó nélkül sem akartam hagyni.
- Te vagy a legcsodálatosabb, megérdemled a bizalmamat és azt, hogy a titkaid biztonságban legyenek nálam. – ez nem volt kérdés, hogy hűségesen hallgatok, nem csak azért, mert tisztában voltam azzal, senki sem hinne nekem és bolondnak titulálna, hanem azért, mert számomra az ő bizalma értékes volt. Én is mindent rá mertem bízni, minden titkomat, manapság egyre több minden gondolatomat osztom meg vele és nem hallgatom el hogyha valamiről másképpen vélekedek, mint ő.
Csodálatos volt a közelében lenni, hozzá simulni, elveszni az ölelésében és csókjában. Egyszerűen újra fiatalnak éreztem magam a közelében, ami csak még inkább fokozta azt, hogy ő ilyen felszabadultan beszélt mellettem az érzéseiről. Meg is lepődtem egy kicsit mondjuk.
- Varázslat? Úgy, mint a kagylós nyaklánc, amit tőled kaptam vagy ez most más? – persze hamar megkapom a választ, hogy ő pontosan mire gondolt.
- Nem hangzik önző módon. – megérintem az arcát, mintha csak azt kértem volna tőle, hogy folytassa nyugodtan, amit elkezdett én végig hallgatom őt.
Amikor befejezi egy pillanatig sem áll szándékomban levenni róla a tekintetemet, a kezemet is az ő kézfejére csúsztatom, amivel a korlátba fogózik. Szeretném, ha tudná, hogy itt vagyok. Csak egyszerre vagyok boldog és aggódom miatta.
- Nekem is az minden vágyam, de az idővel nem szabad játszani. Ez a rúna, nem fog neked vagy nekem fájni ugye? Biztonságos? Nem akarom, hogy miattam legyengülj és szenvedj Aegir. – nézek rá komolyan. Ezekről a dolgokról keveset tudtam, nem tudom miért egyből a fájdalom jutott róla az eszembe. Talán mert azt gondoltam, hogy ez valamilyen égető érzés lesz mindkettőnknek? Talán.
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Csüt. Feb. 23, 2023 3:01 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir
 
Szeretni valakit a legcsodálatosabb érzés volt a világon. Szeretni, s ha viszont szeretnek, nos az még a magam fajtának is felemelő érzés volt. Olyan sokat jelentett nekem! Meglehet, a világot is kifordítottam volna a sarkaiból, ha érte kell mennem bárhová. Ha kellene a világ minden rémével, és gonosztevőjével megküzdenék, csak hogy őt biztonságban tudhassam.
Sosem gondoltam volna, hogy egyszer még ennyire szeretni fogok valakit. Bárkit is…
jó persze ott voltak a lányaim, de szeretet, és szeretet között is hatalmas különbségek akadnak.
Miközben figyeltük a bálnákat, eszembe jutott, mennyire szerettem vele hajókázni. Vidám volt mindig, és sosem kételkedett bennem.
A gyűrű átadása, és a csók után, megmutattam neki milyen is vagyok valójában. Hogy mit sem változtam.
-Néha szoktam… Tudod… Aaron egy ideje már tudja… én veled csak az alkalmas pillanatra vártam… - vallottam meg, s meglepetésemre elszégyelltem magam, amiért nem ő volt az első akinek  mindezt megmutattam, s aztán be is vallottam miért tettem, s ő megértő volt mint mindig. Hiába volt csak egy halandó, attól még számomra a legerősebb asszony volt akit valaha ismertem.
Első meglepetése egy kicsit talán megérintett, de mivel nem hátrált el, hát körbeforogtam, majd vissza is vettem megöregített arcomat, ám mikor hozzáért arcomhoz, ismét fiatal magammal találta szembe magát, majd pillanatok alatt fogtam át derekát, s vonva közelebb magamhoz csókot leheltem ajkaira, épp oly szenvedéllyel mint hajdanán. Számomra ugyan olyan volt. Ugyan az a csoda akit akkor a parton megismertem.
Elnyujtottam a csókot, szenvedélyesen, mintegy válaszként, hogy bizony én is szeretem. Aztán a csók után, homlokom homlokának támasztottam, s lehunytam egy pillanatra szemeim, majd kékjeim az övéibe fúrtam kicsit messzebb húzódva, hogy teljes arcát láthassam.
Finoman simítottam meg arcát.
-Ugyan úgy szeretlek… talán kicsit jobban is mint akkor. Nem ismerek nálad erősebb asszonyt a világon...- lehet kicsit nyálas volt az egész, de úgy éreztem, ki kell mondanom. - Te ismersz igazán, tudod milyen vagyok… szinte minden kis titkom tudora vagy… - mosolyodtam el, majd ha hagyta, és nem voltak más elképzelései, kicsit közelebb húztam magamhoz, megöleltem, majd finoman nyakába csókoltam, majd ha hagyta, karjaimba emeltem, s úgy tartva gyönyörködtem benne.
Abéli terveimről még nem beszéltem neki, hogy mire is készülök, de még is bíztam benne, majd beleegyezik, és elfogadja amit neki szántam.
Kis idő múlva letettem, majd hátrább lépve zsebembe csúsztattam kezem, lehajtottam fejem, s miközben a bálnák ismét feljöttek nagy tüdejüket megtölteni, beszélni kezdtem.
-Tudod, hogy képesek vagyunk „varázslatokra”… külső és bármi apróságra… létezik egy rúna amivel megoszthatom az életem egy darabját… - ráemeltem tekintetem, melyben remény fénye csillant. - Nem akarlak elveszíteni… Többször már nem viselném el. Önző módon hangzik, de… - nem fejeztem be, csak elfordultam tőle, s tekintetem a vízre szegeztem, miközben zsebembe ejtettem jobbom, a ballal pedig ráfogtam a korlátra. Sóhaj szakadt ki mellkasomból, majd lehajtottam fejem, s beletúrtam hajamba. - Szükségem van rád, és Önző akarok lenni. Ha örökre nem is… de még is több időt akarok veled… - felé fordultam, s ráemeltem érzelmes tekintetem. Igaz konkrétan nem mondtam ki, de tiszta szándékom volt, neki adni azt a darabját az életemnek.


- 666 szó  // zene: ♥ sziv 😏
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
57


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Hétf. Feb. 13, 2023 9:13 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Ægir & Katrine

Olyan jó volt, hogy itt lehettünk függetlenül a rossz érzéstől a gyomromban, amitől csak nagyon nehezen sikerült megszabadulnom. A fiammal történtek óta nem szívesen száltam hajókra, inkább megmaradtam a tengerparton, ahol jobban éreztem magam és egy kicsivel nagyobb biztonságban. De csak egy kicsivel sosem lehet tudni mikor történik valami hajmeresztő és elszomorító is egyben. Az ő közelében azonban igyekeztem össze szedni magam, nem láthatja, hogy félek a vízen úgy is, hogy mellettem van. A parton könnyű bátornak lenni.
Talán a vízi lények felbukkanása kellett ahhoz, hogy előtörjön belőlem a bátor és kíváncsi énem, mert nem mindennapi látványt nyújtanak.
- Igen, azok! – egyetértően bólogattam. Kinyújtottam a jobb karom feléjük, mintha megakarnám érinteni őket, pedig nem tudtam, csak szimplán csodáltam őket, mint egy kislány. Egy kicsit úgy is éreztem most magam lélekben. Örültem, hogy figyelhettem őket és Aegir nem akart rögvest tovább menni.
Aztán valami olyasmit tett amire sose gondoltam volna, vagyis egyáltalán nem számítottam. Alig akartam elhinni, hogy tényleg megtörténik. Iszonyatosan boldog voltam és úgy bújtam hozzá, mintha ő lenne az egyetlen menedékem ezen a világon, igazából az is volt, semmi értelme nincs hogy szépítsem. A csókunk kellemesen megnyugtatott, már nem is féltem semmitől sem azonban amikor elhúzódtam tőle az idős énje tovatűnt és azt a csodát láttam magam előtt, akivel találkoztam évekkel ezelőtt. Egy kicsit összezavarodtam megmondom az őszintét, de muszáj volt hozzá érnem az arcához, hogy elhiggyem tényleg valóságos. Aztán ellépett és körbe forgott előttem, hogy láthassam ez nem csalás, nem ámítás, ő ilyen is. A szavaira felfigyeltem és értelmesen néztem rá, mindent fel kell fognia az elmémnek. Így is szép volt. Az eszembe juttatta, hogy szépen apránként miként szerettem bele, egy kicsit sem kellett volna meglepnie a miértjeinek. A fiaink valóban nem vették volna komolyan őt, még a képébe is röhögtek volna, hogy egy Axel-lel egykorú vagy nála is fiatalabb férfi mit akar az anyjuktól és tőlük leginkább.
- Teljesen megértem a miértjeidet. – válaszoltam végül miután visszaidősödött egy szempillantás alatt. Ez is valami olyan csoda volt, amit eddig még nem tudtam, de nem sejtettem, hogy lehetséges.
- Szeretnél így mutatkozni otthon, amikor senki sem láthat? – kérdeztem tőle továbbra is rá pillantva, nem fogom levenni róla a szemeimet ez biztos. Kellemes emlékeket idézett fel, hogy így láttam őt, de ugyanakkor szomorúvá is tett egy kicsit, mert én idős voltam már emberi szemmel nézve. Mégsem irigykedtem rá, amiért ilyen fiatalos külsője is volt, hiszen azt akarta, hogy hasonlóak legyünk és ez mi mást jelent, mint a gondoskodó szeretetét?
- Én így is szeretlek téged, ugye tudod? – közelebb léptem hozzá, hogy lássa már nem vagyok bátortalan és elfogadtam, hogy ez a fiatalos külső is azzal jár, hogy ő egy isten.

Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Szer. Jan. 25, 2023 2:09 pm
Kat && Aegir
 
Igaza volt. Mindig is tudtam, hogy másmilyen hatást gyakorol rám, hogy képes vagyok elengedni magam, és teljesen átszellemülni valami olyanná, valaki olyanná, aki a szívével lát. Akinek fontosak az érzései, aki igen is tisztában vannak azzal, hogy hogy a cselekedeteit a szíve, és az érzései vezérlik, és nem a konok elme.
Emlékeztem milyen is voltam találkozásunk első néhány alkalmakor, s miképpen kezdtem formálódni, midőn egyre jobban megismertem, de valamiért még is úgy akartam tenni, mintha mindez  nem lenne igaz.
Szavaira elmosolyodtam, finoman érintettem meg. Szavak nélkül is épp elég beszédes volt tekintetem, ami sugallta, igaza van.
Aztán jöttek a bálnák, és meg kellett mutatnom neki, mindazok ellenére, hogy elsőre alig akarta elengedni a kormányt, és odafordulni feléjük.
Ott voltam vele, vigyáztam rá, nem eshetett baja. Soha sem engedném, hogy bántódás érje.
-Én is kedvelem őket. - elmosolyodtam. - Fenséges szelid óriások.
Aztán hagytam, még egy darabig had nézze az általuk keltett csodát, majd szedtem elő a dobozkát, a gyűrűvel, és felajánlottam a hűségemet, a szívemet, az erőmet, az életemet… talán pontosabb, ha úgy fogalmazok, hogy mindenemet.
Elvenni… az lett volna maga a csoda. Elvenni, és mindent megadni neki, amire csak szüksége lehetett. Elvenni, és királynőként tartani, hordozni, óvni, szeretni, megbecsülni... pont úgy, ahogy eddig tettem, bár talán kicsit még annál is jobban.
Türelmesen vártam, vajon miképpen reagál, aztán észrevettem a bólintást, s szép lassan mosoly kúszott arcomra. Mosoly, amit nem akartam eltüntetni, s közben szavai nyomán a gyűrűt felhúztam az ujjára, emberi szokás szerint, aztán miközben hozzám bújt, átkaroltam derekánál fogva, s csókot hintettem ajkaira, majd immár fiatal valómban álltam előtte, és csak remélni tudtam, hogy nem rémítem meg ezzel a jelenettel, és nem húzódik el tőlem, hisz a csók végén már azt az arcom láthatta maga előtt, mit akkor látott, mikor utoljára látott.
Aztán kicsit távolabb léptem, széttártam karjaim, mintegy megmutatva magam, s még körbe is forogtam, hogy alaposan megtudjon nézni, majd csak aztán álltam meg vele szemben, felcsillanó kékjeimmel.
-Ha eképpen jelentem volna meg… a fiúk sosem vettek volna komolyan… - zsebembe ejtettem kezeim, miközben nekitámaszkodtam a korlátnak, s a cipőmet kezdtem fixírozni. - Az is én vagyok, csak azt akartam, hogy hasonlóak legyünk. Megakartam mutatni neked már egy ideje, de sosem találtam rá alkalmas pillanatot, és meglehet ez sem az… - visszavettem idősebb arcom, ami talán számára természetesebbnek hatott, s úgy pillantottam fel rá ismételten.
Egy cseppet elgondolkodtam, vajon ezzel hibát követtem e el? Vajon ezzel úgy hozta e a sorsom, hogy többet nem mondhatom magaménak, és nem ölelhetem két karomba, s nem csókolhatom ajkait, mert rémület költözik látványomtól szívébe?
Meglehet, az egészet túlagyaltam pillanatok alatt, de a közelében valahogy hajlamos voltam ilyesmire, akár egy botor gyermek.
Szerettem, és a távollét alatt sem változott semmi. Ot voltunk egymásnak. Gondolatban, álmokban, s én hiába próbáltam meg elengedni, nem voltam rá képes. Pedig annyira akartam. Elengedni, hogy új életet kezdhessen, de visszahúzott a szívem, s az érzés, mi akkor kerített hatalmába, mikor egyre jobban megismertem.
A dobozban, még ott lapult a gyűrűje párja, amit letettem a kormánykerék mellé, még a csók előtt.

- 666 szó  // zene: Zene 😏
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
57


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 17, 2023 10:26 am

Magnus Wiker and Aina Morstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

Ægir & Katrine

Természetesen izgultam emiatt az egész hajókázás miatt, régen volt már, hogy én is hajóra száltam és úgy tettem, mint aki ért a kormányzáshoz, pedig nem. Na jó talán egy kicsit igen, Aegir megmutatta, hogy milyen érezni a hajót, merre kell tekerni a kormányt, hogy menetirányba forduljon és a vitorlákat a szélnek megfelelően fordítani. Már azt is megtanultam, hogy széllel szemben nem jó móka vitorlázni, de az újak motorral működnek és az sokat segít.
Mellette békességben töltöttem el az utazást és mivel újra előtört belőlem az az énem, aki nem fél kimondani mit érez és hogyan érzi, neki is elmondtam, hogy imádnivalónak tartom őt. Tudom, hogy egy kicsit kislányosan hangzott, de mellette újra fiatalnak érzem magam, olyannak, akivel találkozott.
- De tudod miről beszélek, ha mellettem vagy egy kicsit mindig előbukkannak az érzelmeid, amiről szerintem te sem tudhattad, hogy léteznek és ilyen erősek tudnak lenni. Nem kell tagadnod, vagy szégyenkezned miatta, én is hasonlóképp érzek a te közeledben. – ilyen a szerelem, mondhattam volna, de ez sokkal több volt szerintem.
Amikor arra kért, hogy figyeljem a vizet, kezdetben nem voltam hajlandó elengedni a kormányt, de mivel itt volt velem Aegir is, arra gondoltam nem történhet semmi rossz, ezért úgy tettem, ahogy kérte.
- Oh Aegir egy… bálna az! – örültem a látványnak, persze, nem mindennapi jelenség ez nekem az biztos.
- Igen az! Imádom őket! – vagyis a bálnákat is, de minden más egyéb „cuki” jelzővel ellátható kis vagy nagy állattal így voltam. Ez pedig mindig eszembe juttatja, hogy a világ tele van csodákkal, amit igenis érdemes megosztani azzal, akit szeretünk.
Aegir kérésére felé pillantottam a korláttól, aminek addig támaszkodtam, hogy megnézhessem a bálnák fel-fel bukkanó fejét és figyelmesen hallgattam őt. Nem tudtam eldönteni mire is akar célozni ezzel egészen addig amíg a zsebéből elő nem vette a dobozkát és féltérdre ereszkedve felém nem nyújtotta azt.
- Aegir… én… - annyira meghatódtam, hogy csak először bólintani tudtam, hogy „igen” elfogadom őt és nem is a gyűrűt. Én mindig úgy voltam vele, hogy nem egy darab papír fogja megmondani vagy engedni nekem, hogy kit szerethetek, anélkül is ment.
- Igen Aegir. Én elfogadlak téged így. Mindig is elfogadtalak téged így. – hagyom, hogy felhúzza az ujjamra a gyűrűt, hogyha ez kielégítő válasz volt a számára. Olyan mérhetetlenül örülök neki. Szinte már magamtól húzódok fel hozzá, miután az arcomhoz ért, hogy megcsókolhasson és ne kelljen annyira lehajolnia hozzám. Magasabb volt nálam, persze, de ez nem jelentette azt, hogy mindig neki kell leereszkednie hozzám, én is tudtam csipeszkedni és most megérte… megérdemelte, hogy jobban éreztessem a szeretetemet.  
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Szomb. Jan. 07, 2023 10:18 pm

Aaron Bergström and Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir
 
Nem akartam sok időt elpazarolni, hisz tökéletes időt akartam. Azt akartam, hogy legyen valami, amire érdemes lesz majd vissza emlékeznie majd. Akartam, hogy boldog legyen, és ne fájjon örökké mindaz ami a múltban történt. Bár én magam mindig bánni fogom. Bánni hogy nem leszek mellette élete során.
Felvázoltam hová mennék vele szívesen bár úgy gondoltam addig úgy sem jutunk el, vagy ha még is, akkor egy kellemes andalgás lesz belőle egy általam imádott csodavilàgban.
Mikor igen mondott rá, elégedett mosoly költözött az arcomra.
-Tudom...- csendesen szóltam, s finoman karoltam át, majd csókoltam nyakába, miközben mögé álltam. Figyeltem a messzeséget, a horizontot fugyeltem, hátha látunk valami csodát. Hátha tudok mutatni neki valami csodàt.
Kiérve az öbölből nyugodtan álltam mögötte, hagyva, hogy hàtát a mellkasomnak döntse, én meg élveztem a pillanatot. Ki akartam élvezni minden pillanatàt.
Kérdésére mosoly költözött az arcomra, s ismét a nyakába csókoltam, s magamhoz öleltem.
-Nem tudom miről beszélsz... Mindig is te voltál az imádnivaló.- duruzsoltam, aztán kicsit fordítottam a kormányon, s irányba állítottam a hajót. - A mosolyod, a kedvességed. De tudod, te voltál az aki felélesztette a szívem.- elléptem mögüle, s mivel elég messze voltunk már a parttól, gondoltam ideje cselekednem, ám a tekintetem megakadt a vízen, ami kör alakban buborékozott. Visszaléptem hozzá, leállítottam a motort.
-Figyeld a vizet Kat...- mutattam arrafelé. egy ideig mintha pezsgett volna a víz, majd egy bálna emelkedett ki, kitàtott szájjal, rengeteg apró halat elnyelve. Mosolyogtam. Mindig is imádtam a bálnákat. A legcsodálatosabb teremtményeknek tartottam őket.
Aztán a bálna visszasűlyedt a vízbe.
Közben végig ott voltam mellette a korlátot fogva, készen arra, hogy cselekedjek ha kellene, majd ráfogtam a kezére, ráemelve tekintetem kedvesen mosolyogva.
-Csodálatos. Igaz? - mosolyom ott játszott arcomon, s közben elgondolkodtam. Megvolt a tökéletes pillanat, hisz jött a következő bálna.
Távolabb léptem, s az arcom pillnatok alatt változott meg, s hangom is cseppet fiatalodott.
-Kat...- ha felém pillantott, egy pillantra lehajtottam fejem, aztán felpillantottam rá, s úgy mosolyodtam el. Benyultam zsebembe, s előszedtem a dobozkát.
-Tudom, elvenni nem tudlak, és hiú ábránd csupán, de tudok valamit amit igen...- féltérdre ereszkedtem, közben a hajó egy pillanatra sem billent ki. Felnyitottam a dobozt, s felé nyujtottam.- Már évek óta megvannak... Régóta készűltem erre... Boldog lennék ha elfogadnád hűségem... A szívem... Mindenem... Úgy, ahogy vagyok.- ráemeltem kékjeim, s vártam. Ha elfogadta, hát ráhúztam ujjára, miután felkeltem. Ha hagyta, finoman érintettem meg arcát, s csókot hintettem ajkaira.

- 666 szó  // zene: Zene 😏
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
57


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szomb. Jan. 07, 2023 1:00 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Ægir & Katrine

- Jó, tégy így. Hagyj neki nyugodtan üzenetet, megköszönöm. Szerintem ő is megfogja, ha itthon lesz és elolvassa. – szerettem ezeket a kis cetliket, mert nem kellett smsben zavarnom szegényt és azt üzennem neki ezzel, hogy legyen itthon vagy maradjon tovább távol. Nem tudom eldönteni, hogy ilyesmire hogyan reagálna szegényem, ezért inkább megkímélem a lelkét és majd itthon derül ki, hogy nem vagyunk itthon. Aaron nem a pesztránk, hogy minden lépésünkről tudjon. Szerencséjére. Én sem kérdezem tőle szüntelen, hogy hol van, mit csinál és kivel beszélget éppen vagy min töri a fejét, mert… egyrészt tudom, hogy nem mondana nekem igazat, másrészt jobb tudatlannak lenni. Addig biztos, hogy más miatt fog fájni a szívem, nem azért, mert hazudik nekem, nekünk most már. A kocsiban nyugodtan figyeltem az utat, hogy merre visz, nem mintha nem tudtam volna, csak mindig szeretek az útra figyelni, még akkor is ha nem én vezetek, hanem más. Rossz szokás vagy nem tudom.
- Jó, menjünk a hirtshalsi Ócenáriumba! Nincs ellenemre, hogy megnézzük. – már csak a lelkes kislányhang – kicsit úgy képzeld el, mint amilyen Umaru-channak is van az animében - utánzásom hiányzott volna, ami fiatalabb koromban lehet, hogy elment most nem hiszem, hogy hozzám illő lenne és ugyanúgy menne, mint régen. Biztosan cincogó egérhangom lenne, attól meg nem csak Aegir fülét, hanem az enyémet is megkímélem.
- Hiszek neked. – mindig lenyűgözött, ha állatkertbe mentünk a szüleimmel, ez most tudom, hogy más lesz egy kicsivel, mert a vízi állatokon lesz a fő hangsúly, de ezzel semmi baj sincs. A legapróbb vízi lényektől a legveszélyesebbekig bármelyiket megmertem nézni.
Nyugodtan kiszálltam az autóból miután kinyitotta nekem az ajtót. Már nem próbálkoztam megelőzni őt azzal, hogy hamarabb kiszállok, mert kitudom nyitni magamnak is az ajtót, de olyan jól esett, hogy végre valaki törődik velem, hogy figyelmes. Ennél többre igazán nem is volt szükségem, csak arra, hogy mellettem legyen és hagyja, hogy szeressem őt.
Elhiszem, hogy néha sok lehetek. De túl sokáig volt távol tőlem, nem kéne csodálkoznia, hogy még mindig nem merítettem ki a szeretetem forrását, amit iránta érzek. Megpróbáltam alkalmazkodni az régi – új helyzethez is. Csak fel kellett volna idéznem, hogy milyen volt régen, de… Túl sok minden kavargott bennem.
Amint a hajón voltunk, a vízen… egy kicsit féltem még akkor is, ha ő a közelben volt. Persze próbáltam elnyomni magamban a félelmet. Ennyire gyáva nem voltam sosem. De Axel hajós incidense óta nem voltam a vízen, valahogy nem vonzott a hajókázás, mert mindenben azt láttam, hogy valami katasztrófa történhet. Ám amikor hozzám lépett és megfogta a kezem s, a kormányhoz csalt engem is és beálltam a kormányhoz ő meg mögém…
- Axel balesete óta nem voltam hajón. Sőt azelőtt sem sokat. – nem volt rá okom, mert mindig a parton voltam. Mindig ott éreztem biztonságban magam, közel a tengerhez, de mégis távol tőle.
A nyakamra kapott apró csóktól majdnem elaléltam, nagyon jól tudja, hogy a nyakam az egy olyan hely, ahol elég, ha megérzem a közelségét és már minden porcikámon ott érzem a jelenlétét miközben fentről le végigfut az érzés rajtam. Lehet, hogy a lábaimban alig éreztem miatta az erőt, de amíg itt volt mellettem és a földön tartott a jelenlétével addig mertem elengedni magam. Sőt a mellkasának dőltem, de mivel a kezeim az övéi alatt voltak éppen a kormányon így a kedves simogatás elmaradt, mocorogni meg nem akartam, hogy elűzzem a közelemből őt. Nem akartam, hogy elhúzódjon tőlem és én sem akartam elhúzódni tőle. Ez a pillanat úgy volt varázsos ahogy volt.
- Magyarázd el nekem, miért vagy ilyen szeretnivaló Aegir? - sóhajtottam egy nagyot utána, nem vártam válaszra. Tudtam én magamtól is, hogy miért szeretem őt. Csak néha szerettem hallgatni a találgatásait.

Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Csüt. Jan. 05, 2023 3:31 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir
 
Meglehet, hamar ráuntam volna, és nem is akartam volna megkeresni, ha túl egyszerűen az ölembe pottyan. Meglehet, jobb szerettem azokat a dolgokat, amikért küzdenem kellett. Amik nem estek egyből a kezembe, mint a sült galamb.
Mindig kellett valami, ami megtart abban a tudatban, hogy a nehéz munka végén jár a jutalom, és érdemes végigmennem a kijelölt utakon.
Hogy félnék e tőle, arra a válasz elég képlékeny volt. Talán félnék, ha olyan dolgok derülnének ki, ami szívfájdalmat okozna, bár meglehet, csak a harag játszana bennem. Meglehet, hogy csak mérges lennék, tombolnék, s végén összetörnék akár egy hajó a szikláknak csapódva.
Még is elnevettem magam, majd megcsókoltam, s elolvastam azt a bizonyos részt a naplóban, mire felhívta a figyelmem, majd ittam néhány korty vizet, s kacsintottam egyet felé, s megingattam a fejem.
- Aaron nagyfiú. Megfogja érteni, hogy csak ketten mentünk, de hogy megnyugodj, hagyok neki egy üzenetet. - azzal már írtam is azt a néhány sort, majd  felmentem átöltözni, és magamhoz venni a kis dobozkát, majd kimentem a kocsihoz.
Nem gondoltam ételre, hisz a hajón mindig volt valami, amit meg lehetett enni, meg aztán nem is arra gondoltam, hogy majd a hajón fogunk enni, de ha ragaszkodott hozzá, és pakolt, akkor nem fogom vele visszavitetni.
Miután ő beszállt, én magam is betettem magam a kocsiba, indítottam, s megkezdhettük az utunkat a kikötő felé.
Mindig olyan jóleső érzés volt visszatérni a víz közelébe. Olyan volt, mintha hazatértem volna… talán így is volt.
- Arra gondoltam, átmehetnénk Hirtshalsba. Van ott egy óceonárium… Mit szólnál, ha megnéznénk? - pillantottam felé, s bevettem egy kanyart, majd lassítottam kicsit, aztán újra felvettem a megfelelő sebességet.
Ha igent mondott, hát elmosolyodtam, s  már is nagyobb lelkesedéssel ültem ott mellette.
Nem akartam egyből a dolgok közepébe vágni, csak egyszerűen azt akartam, hogy minden a megfelelő ütemben folyjon tovább.
Mikor megérkeztünk a kikötőbe, leparkoltam a kocsit, majd kiszállás után, kinyitottam neki az ajtót, aztán nyújtottam kezem, s ha elfogadta, hát kézen fogva indultam vele a hajóm felé.
Tetszeni fog neked! Csodás hely, és annyira nincs is messze. - magyaráztam, majd felsegítettem a fedélzetre, ahol nekiálltam elkötni a köteleket, meg felhúzni a horgonyt.
Jó érzés volt ismét a társaságában a fedélzeten lenni.
Jó persze nem hajóztunk olyan sűrűn, de még is szép emlékek fűztek hozzá.
Mikor mindennel megvoltam, óvatosan kivezettem a hajót a többi közül, s indultam kifelé a keskeny csatornán, a kormányt fogva, az útra figyelve, s reméltem nem fogja nagyon elunni magát addig, míg kiérünk onnan, hisz ott mégsem száguldozhattam úgy, ahogy azt én akartam.
Kis idő után rábíztam a hajót a vízre egy ideig, míg odaléptem hozz, finoman fogva meg kezét, s a kormányhoz vezettem. Beállítottam magam elé, majd kezét a kormányra tettem, kezére pedig a sajátomat.
- Ha nem vagy már olyan jó matróz, akkor nem árt kicsit visszaemlékezni… - villantottam egy mosolyt, miközben nyakához hajoltam, apró csókot hintettem rá, aztán kicsit magasabb fokozatra kapcsoltam, megnyomtam a kürtöt, majd intettem a világító torony őrének, s mehettünk is tovább. Akkor és ott a fedélzeten vele, szabadnak éreztem magam. Olyan szabadság volt ez, mit már rég nem tapasztaltam. Szabad a szív és a lélek, s béke uralkodott körülöttünk. Csak mi voltunk… csak mi ketten, s más nem volt fontos.

- 666 szó  // zene: Zene 😏
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
57


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szer. Jan. 04, 2023 11:18 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Ægir & Katrine

Megfogtam Aegir kezét és úgy néztem a szemeibe. Örültem, hogy végre itt van és beszélhetek neki szinte mindenről. Imádtam beszélni neki mindenről, róla tudtam, hogy elfogad engem ilyennek és ennél többre nem is volt szükségem. Ha a kedves barátaimra gondoltam akkor mindenképpen azt szerettem volna, hogyha ő is megismerkedik velük. Igaz nem mostanában találkoztam velük, de egy próbát megér tenni velük. Hátha nagyobb sikere lesz közöttük, mint anno a rokonaim között. Azonban ahogy az alternatív éltemről beszél kicsit lebiggyesztem a szám. Csak nemlegesen megráztam a fejem. Nekem nem kellett más férj, se tanár, se tudós és ezt neki is tudnia kellene. A naplomból megismerte azt a szerető oldalamat, akit nem lehetett eltántorítani tőle csak úgy.
- Igazad van, túl könnyű lett volna, ha az öledbe pottyannak a naplóim. – gondolnom kellett volna arra is, hogyha minden túlságosan könnyedén az ölébe pottyan akkor semmi kihívást nem lát és elunja az életét a végén.
- Tudod furcsa lenne, ha pont te félnél tőlem. – megsimogattam az arcát a csókunk után, egyszerűen nem tudtam megállni, hogy ne érjek hozzá, olyan szeretnivaló, most teljesen mindegy, hogy miként mutatom ki neki az érzéseimet, amíg érzi, hogy szeretem őt. Hagytam, hogy elhúzódjon az ölelésemből és tanulmányozza az említett részt. Ha pedig úgy érezte, hogy visszavonna magához, hát nem tartottam vissza őt. Jó volt végre a karjaiban lenni és ezt legszívesebben minden egyes nap elmondanám neki, csak félek, hogy egy idő után ráunna vagy túlságosan megszokná. Persze nem tudom elképzelni róla, hogy így érezzen annyi év után, hiszen végre egymás mellett lehetünk. Mosolyra húzom a szám.
- Rendben, ha nem lesz gond Aaron-nal akkor nem látom semminek sem az akadályát. – tudom, hogy őt is érdekelte a hajózás, ezért se szerettem volna hogyha emiatt összekaptak volna a fiúk.
Most már kezdtem azt érezni, hogy végre minden rendben lesz. Hogy nem kell félnem, mert végre megértik egymást és elfogadják a másikat úgy ahogy van. Vagy legalábbis ebben reménykedtem.
- Jó. Öltözz át nyugodtan. Én pakolok oda valami harapnivalót az útra, ha szeretnéd. – valószínűleg nem rossz ötlet, ezért amíg ő odafent van, addig egy kis ételhordóba teszek oda a cézársalátából, amit mára akartam ebédre, de marad elég itthonra belőle szóval nem aggódtam.
Kivételesen nem pakolhattam oda sima szendvicset, Aegir valószínűleg a falra mászna tőle, azt meg most inkább elkerülném. De cézársalátát… az még belefér. Legalábbis ezt gondoltam. Egy kisebb szatyrot vettem elő, amiben jól elfért az elemózsia és nem zavart senkit sem, hogy ott van. Csomagoltam oda evőeszközöket is és szépen befogtam őket szalvétába, hogy tiszták maradhassanak.
Aztán egy kicsit én is felmentem az emeletre, hogy a mosdóban rendbe hozhassam a külsőmet. Ha elkészültem mentem is le Aegirhez, a konyhából elvettem a kis csomagot és mivel nem akartam megváratni őt igyekeztem egy kicsit. Ő már a kocsijánál várt rám karba tett kezekkel. Elkezdtem felhúzni a cipőm és kabátot is vettem fel, sose lehet tudni milyen idő van odakint a tengeren ugyebár alapon.
- Mindjárt megyek. Csak bezárom az ajtót. – szóltam oda neki és amíg a zárral ügyködtem addig megpróbáltam a szívem hevességét lenyugtatni. Imádok vele hajókázni, bár az őszintét megvallva elég régen volt már, hogy felültem egyre. Nem azért, mert nem éreztem volna biztonságban magam a tengeren, csak… csak mindig arra vártam, hogy Aegir mellettem legyen és tényleg biztonságban érezzem magam. Ennyi az egész.
- Mehetünk. – beültem miután kinyitotta nekem az ajtót és ha ő is beszállt akkor be is csatoltam magam.
- Van arra terved, hogy milyen messze szeretnél a parttól hajózni? – kíváncsiskodtam jó szokásomhoz híven.

Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Hétf. Jan. 02, 2023 5:21 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir
 
-Kellemes szabálynak tűnik… kivéve, ha utálják egymást. - feleltem nagy komolyan, aztán elmosolyodtam. - Akkor szombaton nem szabad zavarkodni. Had élvezzék a közös pillanatokat. - magyaráztam, aztán ajánlatot tettem a meglátogatásukra, ha már annyira akarná az egészet.
Azt mondta, nem zavarja, hogy elvettem a szabadon tölthető éveit, hogy olyan fickó voltam az életében, akire sosem lehetett számítani, pedig Odin látja lelkemet, nem akartam olyan lenni. Sokkal jobban vonzott az együttélés gondolata, hogy végre olyas valakivel lehettem, aki képes megdobbantani a szívemet.
A napló sokat jelentett, s a tudat is, hogy minden egyes sora nekem szólt, s minden eseményről írt benne. Bár elmondtam neki a leveleimben,mindent amit tudnia kellett volna, ám sosem tettem.  Sokáig tűrtem a távolságot, s valóban azt hittem talált maga mellé valakit.
- Most lehetne egy férjed, aki tanár, vagy tudós ember… akire büszkék lehetnének a gyerekeitek… ha azon az úton mész…  - magyaráztam, aztán felemeltem a naplót, s közelebb léptem hozzá. - Aztán megtaláltam ezeket, és igen, valóban túlgondoltam a dolgokat, és lehet nem gondolkodtam a te fejeddel, de mi lett volna a kihívás benne, ha egyből megtalálom? - vontam fel a szemöldököm, aztán csókot nyomtam ajkaira ha engedte.
-Említette. - széles mosoly költözött arcomra. - De nézd el nekem, hogy én nem félek tőled… - kiléptem az ölelésből, aztán elolvastam az említett részt, majd becsuktam a naplót, és letettem a pultra.
Aaron valóban ismeri, de még is szerettem volna azt képzelni, vagy inkább hinni és tudni, hogy én magam is ugyan olyan jól ismerem. Igaz nagyon rövid idő adatott meg nekünk egymás mellett, s ha belegondoltam, az ő ideje milyen véges… felsóhajtottam, aztán szorosan fogtam magamhoz, s néhány pillanatig el sem akartam engedni, aztán feltettem a kérdést, majd vágtam egy grimaszt.
- Nem… Aaron megfogja érteni. - mosolyodtam el, hisz Aaron tudott a szándékomról, s nyilván azért is ment át inkább a barátjához, mintsem itthon lenne. - Majd belejössz. - kacsintottam, majd ismét megingattam a fejem. - Nem kell szólni Aaronnak… - aztán megindultam a szobánk felé, hogy valami másik ruhát vegyek magamra. - Átöltözök, és indulhatunk ha gondolod. - s már ott sem voltam.
Fent magamra vettem egy világos farmert, meg egy pólót akasztottam magamra, aztán a szekrényből kiszedtem az apró dobozkát, s bele sűlyesztettem a zsebembe. De ha ő is utánam jött, akkor csak akkor vettem ki onnan a dobozt, amikor bement a fürdőbe, majd odalent felvettem a cipőmet, zsebembe ejtettem a kocsim kulcsait, aztán várakoztam, míg ő is elkészül.
A konyhapulton hagytam egy üzenetet Aaronnak, hogy majd jövünk, és ha gond van a mobilon elér.
Odakint vártam meg Katet, a kocsimnak döntve a hátamat, karba font karokkal, aztán nyitottam neki az ajtót, majd magam is beültem.
Szívem hevesen dobbant, hol ott nem kellett volna izgulnom. Még is úgy éreztem, menten kiszakad a mellkasomból, ám még is nyugodtan ültem, vezettem, s közben ha akart, akkor beszélgettünk. Ha nem akkor a távolságot csendben tettük meg.  


- 666 szó  // zene: Zene 😏
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
57


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szer. Dec. 28, 2022 11:11 am

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Ægir & Katrine

- Jó, csak gondoltam tisztázzuk előre a dolgokat, hogy miért lesznek olyan… furcsák a szokásaik. A szombatokat mindig a családdal töltik, olyankor jöhet árvíz, szél-, és tűzvész biztosan együtt lesznek, mert ez a szabály. – ettől függetlenül keveset tudok a szokásaikról, bizonyára meg sem érteném az összes lényegét, de semmi baj sincs ezzel, szerencsére nem is kell.
- Elmehetünk, vagy őket is áthívhatjuk. Biztos jól kijössz majd velük, csak add önmagad, mint mindig, annak ellenére, hogy vallásosak a fiuk olyan csibészes, mint te. – mert még mindig az, nem mondhatom azt, hogy csak csibészes volt. Az én szememben az idősödő Aegir, még mindig ugyanaz, akibe fiatalon beleszerettem. Senki sem változtathat rajta.
- Engem nem zavar. Tényleg. – komolyan néztem rá, bár kétlem, hogy hinni fog nekem egyhamar. Mindegy. Én igyekeztem meggyőzni arról, hogy nem kell hibáztatnia magát olyasmi miatt, ami miatt én nem teszek így. Megérteném, ha bármiről lemaradtam volna, de nem maradtam le semmiről sem. Sőt! Sokkal jobban megtanított arra, hogy alázatos legyek és megértő. Főleg megértő, a tanárokhoz, a hallgatótársaimhoz, a tudás fontosságáról pedig ne is beszéljünk, mert ugyanolyan nagy szükség volt arra, hogy megértsem mi miért történik és miért van nekem pont arra a tudásra szükségem. Sokkal motiváltabb voltam. Nem csak kifejezetten magam miatt akartam fejlődni, hanem a fiaim miatt is. Az egyetem után már nem mondhatták rám csak úgy, hogy megőrültem, mert aki megőrült az… Persze simán végezhet egyetemet és majd beleőrülhet valamibe, de akkor is…
- Túlgondoltad a dolgokat igaz? Ezért kellett sokat keresgélnetek. Lefogadom, hogy a logikát kerested a dolgaim között, de ott nem volt logika, csak csupa szeretet és emlékek. Sok emlék. Sok apróság. Láttad a rajzaikat is ugye? – kíváncsiskoskodom. A legszebbeket és legviccesebbeket nem tettem be a naplómba, túlságosan nagyra becsültem őket, pedig más számára semmit sem jelentett, szerintem már az övékében is egyenlő volt a nullával. De a számomra, olyan értékes kis apróságok voltak, amiket meg akartam őrizni addig amíg élek. Axel szebbecske rajzait, Aaron mérges irkafirkáit, ami sok vonalból állt, de főleg egymás alatt, hogy senki ne láthassa honnan kezdte azt a káoszt, amivel néha ki is szakította a lapokat. Az óvónéni mindig panaszkodott rá, hogy neki mindig új lapot kellett adni és sosem olyan színűre festette a fűt például, mint amilyenre kellett volna. Szóval sok lila fű és sárga tenger kellett ahhoz, hogy megértsem az ő művészetét is. Viccessé akkor vált az egész, amikor elkezdtem ceruzával kommenteket írni, hogy vajon mit érezhetett akkor vagy miért gondolta úgy, hogy szakít a hagyományokkal és forradalmi ötletet vet be, amit az óvónéni nem értékelt annyira. De az persze régen volt.
- Semmi baj. A lényeg, hogy megtaláltad, nemigaz? – azon már meg sem lepődőm, hogy Aaron milyen jól biztatta az apját és azzal fenyegetőzött, hogy kikap tőlem, ha káosz fog itthon uralkodni.
- Aaron ismer, tudja, hogy szeretem a rendet. De azért nem kell mindent elhinned neki. Vannak dolgok, amivel csak őt szoktam ijesztgetni, amikor nem viselkedik. Akkor persze látszólag semmit sem ér, de most, hogy neked is említette… - nyilván nem fogok magyarázkodni, hogy jobb szeretem a dolgokat a helyükön látni, mint a padlón szétszórva például.
- Aegir… - komolyan néztem rá. Ezek szerint, még nem olvasta az utolsó mondatot. Ha engedte akkor szépen kiemeltem a kezéből a naplót és az utolsó teleírt laphoz nyitottam ki. Minden ott van tisztán, erre pedig úgy emlékszem, mintha tegnap írtam volna le azokat a sorokat.
- Olvasd el magadban azt a picike hosszú megjegyzést. – mutattam rá a soraimra, felé fordítva a naplót és ha visszavette akkor nem erősködtem, hogy mit miért gondolt rosszul. Persze most annyiban módosítanék rajta, hogy legyen nyugodtan mérges rám. Hibáztasson csak engem, amiért nem tettem őt sokkal emberivé a fiaink számára, de akkor nem hittek volna neki sem és nekem sem, még akkor is, ha a saját szemükkel látják azt, amit én láttam. Aztán a kezei közé vette az enyémeket és én újra békésnek éreztem magam, miután csókot lehelt a kézfejemre. Békésnek és gyöngének, mert tudtam, hogy valamit kérni fog ezután, amire nem fogok tudni nemet mondani, nem is akarok.
- Már nem vagyok olyan jó matróz, mint régen. Te is tudod… - felnéztem rá, de amint megcsókolt, minden kis kifogásom kiszökött a gondolataimból és viszonoztam a csókját gondolkodás nélkül. Minek keressek kifogásokat? Ha ő boldog lesz, akkor én is boldog leszek mellette.
- Kettesben szeretnél menni vagy… szóljak esetleg Aaron-nak hátha jönni akarna és ne legyen belőle hiszti? – próbáltam megtudakolni, hogy mik a tervei. Ha a csókom nem lett volna számára egyértelmű igen, akkor… Most nem fogok kimondani úgysem. Kell egy kis rejtélyeskedés. Bár miután a naplómmal találtam őt, kétlem, hogy valaha is rejtélyes tudok lenni a számára.

Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Pént. Dec. 23, 2022 10:16 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir
 
Nem voltam féltékeny, sem pedig haragos. Egyszerűen csak kíváncsi voltam, mi lett azzal a pasassal, akivel össze akarták hozni nem is egy alkalommal.
Szavaira halovány mosoly költözött az arcomra, majd bólintottam. Nem voltam ellene a megismerkedésnek, bár biztos voltam benne, pár megjegyzést valahonnan bízvást kapok majd, ami nem lesz a kedvemnek való. No de mikor is érdekel bárkit is, mi húzódik meg a háttérben? Egyszerűen csak könnyebb ítélkezni, és botot törni más felett. Talán én magam is ítélkező típus vagyok. Talán...
Minden esetre elhessegettem a gondolatokat, s igyekeztem inkább arra összpontosítani amit mondott.
-Nem ítélek el senkit amiért más a vallása, mint ahová én tartozok. - vontam meg a vállam, mint egy egyszerű tényként közölve az egészet. - Egyszer elmehetünk hozzájuk ha szeretnéd. - egyeztem bele, hisz nem akartam semmi ellen fejjel menni, meg aztán hadd legyek már valóságos a szemükben, és ne csak egy olyan fickó, aki kihasznált egy ártatlan leányt, és aztán lelépett a picsába!
Ó ha tudnák, mekkora szívfájdalom volt elmenni innen, és magára hagyni őt! Ha tudnák, mekkora fájdalom volt, hogy nem nézhettem vissza hosszú ideig, és csak én léteztem, meg a világ, őt pedig felejtenem kellett volna, hogy tovább léphessen, ám van mikor a szívnek, még a magunkfajták sem tudnak parancsolni.
Aztán feltettem egy kérdést, amit már régen meg kellett volna tennem. Megkérdeztem megbánta e. De mindaz amit mondott, arra engedett következtetni, sosem gondolt rá úgy, mint veszteségre, én pedig talán majd egyszer elhiszem. Annak ellenére, hogy ott tartottam a kezemben a naplóját, és tudtam mi mindenen ment keresztül, csak elképzelni tudtam mennyi szenvedésen, és viszontagságon ment keresztül, csak azért, mert azt választotta, hogy megtartja azt a gyermeket, és nem érdekli ki mit gondol róla, vagy éppen énrólam.
Mikor átkarolt, viszonoztam a mozdulatot, s fejem fejére hajtottam egy pillanatra, majd csókot hintettem hajára, s talán még egy mosoly is átfutott arcomon.
Megosztottam vele kételyem, miszerint elloptam tőle a lehetőséget, hogy legyen belőle valaki, de erre is csak cáfoló dolgokat tudott mondani, én meg csak hallgattam.
-Bepótoltad... valóban, de mégsem akkor tehetted meg, mikor eredetileg akartad. - hangom halkan csendült fel. Azon már nem kezdtem el rágódni régóta, hogy mi lett volna ha. Nem láttam értelmét, hisz változtatni semmin sem tudtam.
Maradt a fájó pont, ami kapcsot font közénk, s furcsa mód, nem egy ék keletkezett, hanem valami sokkal több. Valami olyan, ami nem engedett a széthúzásnak.
-Sokat bizony! -bólintottam, aztán elmentem vízért mikor elengedett, s ittam még egy kortyot is, hogy  kissé felfrissítsem torkomat. - Férfi szemmel, nem mindig nyilvánvalóak a dolgok... -elmosolyodtam. -Az igazat megvallva, míg Aaron rá nem kérdezett, hol nem néztem még, addig eszembe sem jutott a padlás. - megingattam a fejem, hisz tényleg nem gondoltam a padlásra. -Nem akart segíteni elsőnek, csak húzta a száját, és makacskodott, hogy majd megcsapkodsz, ha meglátod mit műveltem a házzal... de addigra elpakoltam mindent. - megvontam a vállam. Igaz nem egy csettintés volt, de helyrehoztam mindazt amit elrontottam.
Elgondolkodva vontam össze szemöldököm, s fejem egy pillanatra oldalra billentettem.
-Abban mi lett volna a kihívás? Meg aztán... - elléptem onnan, ahol addig álltam, s Kat előtt álltam meg. - Semmi sem garantálta volna, hogy többet kapok, holmi pírnál az arcodon, elutasító szavakkal körítve, miszerint, nem akarod, hogy elolvassam.- megemeltem cseppet a naplót, ami addig ott feküdt a pulton, aztán letettem kezemből a vizesüveggel együtt, majd finoman kezeit két kezembe fogtam, kissé lehajtottam fejem, s úgy emeltem ajkaimhoz kézfejeit.
-Eljössz velem? Elvinnénk egy körre a hajót... majdnem mint régen... - mosolyodtam el, aztán csöppet közelebb húztam magamhoz, s ha felnézett rám, csókot hintettem ajkaira. - Gyere velem...


- 666 szó  // zene: Zene 😏
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
57


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Pént. Dec. 23, 2022 10:58 am

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Ægir & Katrine

A kérdésére csak rosszallóan szemet forgatok először. De mivel nem hallgathatok örökké mély levegőt veszek, megérintem az arcát és elnevetem magam. Olyan édes.
- Mi lenne? Van egy Axelnél két évvel fiatalabb lánya és egy fia, csodás felesége és valószínűleg egy tucat unokája, mert félig zsidók. Vagyis a felesége az és a fia születése után ő… Szóval csak két gyerekük lehet. Mostanában nem beszélgettem velük, mert elfoglalt voltam, de szerintem téged is szívesen megismernének. Nagyon barátságosak, de vallásosak is, sajnos nem a Walhallában hisznek, de attól még kedvesek. - derűsen mosolygok rá. – Nem próbálkoztak mással. Otthon kijelentettem, hogy ne próbáljanak meg kerítőt játszani és Hildet se vegyék rá, mert akkor nem megyek haza soha többé. – amilyen határozott voltam akkor, szerintem az apám meg is ijedhetett tőlem. Mert veszekedtem vele, sírtam is, pont eleget sajnos, de az már a múlté, valahogy elfogadta, hogy én bizony egyedül fogok meghalni és nem akarok boldog lenni csak Aegirrel és senki mással.
Próbálok a szemeibe nézni, hogy láthassa teljesen komolyan beszélek hozzá és a kérdésére is úgy válaszolok.
- Miért bántam volna meg? – kérdőn felvonom a szemöldököm. – Van két csodás fiam. Igaz mindkettejük viselkedése megkérdőjelezhető néha, de attól még a fiaink. Ők az én kincseim Aegir. – nem hiszem, hogy pont neki kellett ezt bizonygatnom, hogyha olvasta a naplóm akkor tisztában van azzal milyen sokat jelent nekem mindkét fiúnk.
Át is karolom őt, hogyha lehetőségem nyílik rá, hogy érezhesse a szeretetem és azt, hogy semmit sem kell megbánnia. Mindent kibírtam. Na jó, majdnem mindent. Például meghallani, hogy Axel nincs többé az fájdalmas volt, de ugyanolyan rémisztően jóleső visszakapni őt.
- Dehogy loptál el tőlem minden lehetőséget. Betudtam pótolni mindent, amit szerettem volna akkor miután Axel és Aaron is felnőtt. Semmi nem veszett el. Sőt idős fejjel jobban megértettem az álmaim követésének fontosságát. – később fejeztem be az egyetemet ez igaz, de mára már nem csak a táncoktatásból élek és ha másképpen történtek volna a dolgok valószínűleg leragadtam volna valahol és unalmas lenne az életem.
- Sokat? Pedig ott volt egy az éjjeli szekrényben. A többi meg a padláson. Elég könnyű kitalálni hol tartom őket, ha a szobámban nem férnek el. – magyarázom úgy, mintha ez magától értetődő lenne. Persze én itt éltem régóta, tudtam, hogy minek hol a helye, de ő… Neki még sokat kell tanulnia, amivel persze nincs is semmi gond.
- Helyes, Aaron tudja, hogy allergiás vagyok a rendetlenségre, főleg, ha azt ő csinálja vagy valaki más. Sose lehet tudni mikor hívom át az egyik barátnőmet kávézni. – magyarázok nagyon értelmes arccal, de aztán elmosolyodom és odébb lépek, hogy elvehesse magának az üveg vizet is.
- Ha kivárod, hogy hazajöjjek és rákérdezel nálam a dologra, talán gond nélkül odaadtam volna neked. De az nem ugyanolyan lett volna. Aaron együttműködött veled a keresésben? – kicsit oldalra döntöm a fejem kíváncsian, ezt már jó jelnek veszem.


Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Csüt. Dec. 22, 2022 7:32 am

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir
 
Nem sokáig maradtam egymagam, hisz Kat hamar hazaért, vagy csak az idő tűnt túl rövidnek az elfoglaltságom miatt.
Mikor belépett, én rendeztem soraimat,s a pultnál áldogálva fogadtam. Kedves mosoly kúszott arcomra, miután az alma kikerült a számból, s bizony nem kerülte el arca pírja figyelmem, miközben közelebb léptem hozzá, s csókot loptam magamnal üdvözlésképpen.
Kérdésére kérdéssel feleltem.
-És mi a helyzet a pasassal, akivel össze akartak hozni? Próbálkoztak többször is? - hangomban nem volt féltékenység, pusztán kiváncsi voltam. Kíváncsi, hogy bizony mennyi mindenről maradtam le eleddig.
Ha a közelben maradhatok, apja talán nem lett volna gonosz, és bizony az álmait sem hagytam volna veszni hagyni.
-Megbántad valaha is azt a napot? Megbántad, hogy olyasvalakire pocsékolod az életed, aki talán sose jön vissza?- ott álldogáltam elötte, lábaimat fixírozva, naplóval, és almával kezeimben, aztán végül még is rá emeltem lélektükreim.
Tudtam, lányaim hibának vélték minden tettem, de még is mondható én voltam a leghűségesebb férj több ezer évig. Ám még a tökéletesnek hitt kapcsolat is tönkremehet, de nem akartam azon rágódni, hisz egyikünk sem akarta visszahozni.
Fájt, hogy nem adhatok halhatatlanságot szívem kedves hölgyének. Fájt, hogy akkor nem vihettem magammal. Fájt, hogy el kellett oly hosszú időre hagynom, s nélkülem reppentek tova az évek. De szerelmem iránta mit sem fakult. Imádtam lényének minden rezdülését. Minden apró ráncot szemei körül, s igyekeztem nem az elmúlásra gondolni, hisz abba beleőrülnék.
Végül felemeltem a naplót, majd letettem a pultra az almával együtt.
-Elloptam tőled minden lehetőséget, amiről álmodoztál akkor. Sajnálnom kellene a dolgot...- hangom halkan csendült, s leszegtem pillantásom. Úgy éreztem ez az egész akár egy álom is lehetne, melyet magányomban szenvedek, de az a rengeteg esemény... Aaron viselkedése, a hasonlóság kettőnk között, Axel tenger utáni vágyakozása, a szenvedélye, kitartása. Oly' valós volt. Igazi, és egyedi. Szükségem volt rájuk. Mindanyiukra, s tudtam, ha halhatatlanságot nem is, de az idő vasfogát egy ideig megállíthatom. Ha kell, rúnákkal vértezem fel, hogy megtarthassam önző mód magamnak. Nem csak a jelent akartam, de a jövő is kellett. A jövő, és a remény, hogy sose lesz vége.
-Sokat keresgéltem mire megleltem őket...- elléptem onnan, s előszedtem egy üveg vizet, majd azt egyik kezemből a másikba dobva folytattam. -Hatalmas volt a kupi...Aaron majdnem felkoncolt miatta...- elmosolyodtam a gondolatra, hisz nem kellett sokáig győzködnöm, hogy segítsen. Az elmúlt napokban sok időt töltöttünk együtt.
Aztán lassan Kat felé fordultam a pultnak támaszkodva.



- 666 szó  // zene: Zene 😏
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
57


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szer. Dec. 21, 2022 10:01 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Ægir & Katrine

Ma minden ment a maga kis nyugodt kerékvágásában a munkahelyemen is és már csak az kellett, hogy szépen hazavezessek, a közeli boltból megvegyem, amit kell és haza állítsak. Mostanában sokkal nagyobb lelkesedéssel érek haza, mert végre nem csak egy morcos Aaron vár rám, hanem minden álmom és vágyam tárgya Aegir. Persze, hogy jól esik hazatérni, a karjaiba bújni és alig hinni annak, hogy végre itt van velem és nem csak álmodom az egészet. Vagy ha mégis álmodnám, hát akkor önző módon azt szeretném, ha örökké tartana ez az álom. Leparkoltam a kocsimat a garázs előtt, ha nem volt eleve elfoglalva a hely. Ha igen, akkor kénytelen voltam a fűre hajtani.
Szépen kiszálltam a kocsiból, a csomagtartóból kivettem a csomagokat, amit sikerült a boltban felhalmoznom és így indultam meg befele a házba. Az egyik kezemből letettem a csomagot, addig amíg kinyitom az ajtót, hogy be tudjak lépni, majd miután bent voltam visszavettem a kezembe és becsuktam magam mögött az ajtót.
Túl nagy a csend. No, nem mintha zajra akartam hazaérni vagy ilyesmi, csak nem tudtam, hogy mire kellene most felkészítenem magam. Kupi nem volt amint beléptem, szóval semmi ilyesmi miatt nem kellett aggódnom. Szépen levettem a cipőmet, a kabátomat pedig felakasztottam a fogasra. Innen pedig a bevásárlószatyrokkal egyenesen a konyhába mentem, hogy elpakolhassam a dolgokat a hűtőbe és a kamrába is.
Aegirt a konyhapult előtt találtam, amint almát eszegetett és… mellé sétáltam, letettem a pultra a csomagokat és kezdtem elpirulni. Persze, hogy nem a méregtől, inkább azért, mert megláttam nála valamit. Valamit, amit nem adtam oda neki. Megpusziltam az arcát mielőtt válaszoltam volna neki arról, hogy milyen napom volt.
- Nekem jó napom volt, ment a munka rendesen. Kevesen akadékoskodtak az irodában. A tiéd milyen volt? – teljesen feleslegesen próbáltam meg leplezni előtte, hogy egyre nagyobb lesz az arcomon a pír. A helyzet az volt, hogy még egyáltalán nem készültem fel arra, hogy így fogom őt találni a naplómmal a kezében. Az ajkamba haraptam, mert sejtettem, hogy most melyik korszakot olvashatta. Nem volt égő, minden egyes leírt soromat akkor és most is komolyan gondoltam, csak… Ha eddig nem tartott „aranyosnak” hát most tuti biztos, hogy kiütöttem nála a cukiságfaktorommal a biztosítékot. Vagy nem tudom. Amikor a naplókat írtam, bevallom nagyon nyálas voltam és tele voltam a hiányával, ha nem minden bekezdésben, de minden egyes részben volt egy kis utalás rá, hogy hiányzik és azt képzelem, hogy itt van velünk, mellettem, még ha testileg nincs is.
- Hol tartasz most? – nyilván nem tudom megállni, hogy ne kérdezzek rá, szóval mindenféle kertelés nélkül rátérek a lényegre.

Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kat & Aegir  ~the diary, the apple and the woman 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Szer. Dec. 21, 2022 12:13 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir
 A küldetést nevezhettem sikeresnek is, hisz megtaláltam azt amit kerestem. A naplókat, a képeket, és mindent, ami idekötött.
Furcsa ezt így kimondani, de akkor és ott, mikor Aaronnak megmutattam pár képet, úgy éreztem, végre hazaértem.
Odaértem egy olyan helyre, egy olyan pillanatba, amitől kezdve bizton állíthattam, végre hazataláltam.
Az egyik piros naplóval a kezemben, miben említést kaptam álltam meg a konyhapult mellett. Tekintetem az almákra siklott.
Aaron nem volt itthon, csak egymagam lehettem, szóval akár játszhattam is volna a cuccaival a tévén, de a napló gondolata valahogy jobban csiklandozta az elmém.
Egy pillanatig hezitáltam, majd elvettem egy pirosas almát, aztán fel s alá járkálva kerülgettem a pultra lerakott naplót.
Mikben nem szerepeltem, nem olvastam bele. Valahogy nem tartottam helyénvalónak.
Persze lehetne mondani, hogy ennyi erővel ne is olvassam el egyiket sem, de az én olvasatomban, mindegyik olyan volt, mint egy levél.
A sokadik kör alma feldobálás, és elkapás után úgy döntöttem, cselekednem kell.
Visszamentem a konyhába, felkaptam a naplót, kinyirottam, majd nekidölve a falnak, az almát a számba véve kezdtem el olvasni azt.
Összeszaladt szemöldökkel olvastam végig a sorokat, s olykor megengedtem magamnak egy mosolyt, majd mikor az almát említette, rápillantottam az addigra már kezemben tartott darabkára, megingattam a fejem. Elmosolyodtam.
-Az alma... - letelepedtem a kanapéra, egy másik alma társaságában, feldobtam lábaim a háttámlára, fejem lelógattam, mint valami gyerek, és úgy olvastam tovább a sorokat.
Sosem gondoltam volna, hogy egyszer majd egy halandó leány fogja elrabolni a szívem, és emiatt nem találok vissza asszonyomhoz, egy kihült kapcsolatba. Ám még is megtörtént. Rabja lett, úgy, hogy szinte észre sem vettem. Apró beszélgetések, véletlen találkozások, melyek mind mind hozzá segítettek ahhoz, hogy végül...
Mellkasomra fektettem a naplót, beletúrtam hajba, aztán a pillanatok tört része alatt rendeztem vonásaim, és pozitúrámat is, mikor a kulcs zörgése megütötte a fülem.
Körbetekintettem, aztán a naplót pedig feltettem a könyvespolcra, én magam pedig az almacsutkákkal kiballagtam a konyhába, s magamm sem tudtam miért, de megragadtam egy sokadikat, majd megálltam a pultnak dülve, immár ismét a piros naplóval a kezemben, almával a számban.
Katrine-re meglátva, elmosolyodtam úgy az almával a számban, a piros csodát pedig a lábam mellé lógattam.
-Milyen napod volt? - kérdeztem, miután haraptam egyet a gyümölcsből. Nem rejtegettem a könyvecskét. Majdhogynem direkt úgy is tartottam, hogy észrevehesse azt.
- 666 szó  // zene: Zene 😏
- -
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Kat & Aegir ~the diary, the apple and the woman
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» An apple tree is just like a person...
»  Aaron & Magnus Let's find a diary!
» Aegir - The Sea himself
» Aegir & Aaron - I want from you...
» Aegir - Logi

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Isten hozott Oslo városában
sétálgass a fjord partjain
 :: II. Grünerløkka ;; :: Lakások Grünerløkka-ban ;;
-
Ugrás: