M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kolga & Aegir ~ My sweet little princess!
 :: Oslo határain túl
minden más játék
 :: A tengereken túl ;;

Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
2 posters


Magnus Wiker
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Szer. Május 10, 2023 5:16 pm

Aina Morstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kolga & Aegir

-Mindenki a saját változatát hangoztatja. - feleltem kifelé pillantva az ablakon, aztán elmosolyodtam miközben bólintottam egyet.
-Úgy néz ki igen. Örülök, hogy talált valakit maga mellé, akivel megértik egymást.
Mindig is jobb szerettem volna ezt az egészet higgadtan kezelni, és úgy cselekedni, ahogy annak lennie kellene. Civilizált módon, és nem harcias fúriaként dúlva, bár talán én sem reagáltam volna másként, ha ellenkező helyzet alakult volna. Talán még tovább is mentem volna, ám ezt inkább megtartottam magamnak.
Aztán persze jött a gondolat, mit is kellene mondani az embereknek, hogyan érkeztem ide, és miképpen akarok innen távozni, bár ha kicsit jobban belegondolva, igaza lehet abban, hogy nem épp a legjobb lenne az emberek szeme elé tárni az igazságot, hisz vagy nem hinnék el, vagy hazugságnak gondolnák az egészet, még akkor is, hogyha én magam jobban örültem volna az igazságnak.
Aztán ajánlatára ráemeltem tekintetem. Megingattam a fejem.
-Nem kell kimenned a szobádból. Aludj nyugodtan a helyeden. - nem igazán szoktam aludni mostanában. Ahhoz túl sok gondolat, és elképzelés szaladgál a fejemben, meg aztán nem is volt szükségünk olyan sok alvásra, vagy csak én voltam olyan csodabogár.
-Elleszek a közös térben addig. És ne félj, nem lépek le köszönés nélkül… - tettem még hozzá, miközben felkeltem addigi helyemről, majd megálltam vele szemben egy pillanatra.
A maradás lehetősége melegséggel töltötte el szívem. Talán annyira nem is haragudott rám, és lehet áthidalható a közöttünk éktelenkedő szakadék. Örültem volna annak, ha kicsit gyakrabban futunk össze, s már megszületett bennem a gondolat arra is, hogy igaza lehet, és tényleg be kellene mutatnom őt rendesen Kat-nek, aki meglehet, hogy neheztelne rám, amiért eddig nem mondtam el neki ki is a leányom, és hogy tulajdonképpen ismeri is.
Visszaléptem az ablakhoz, kicsit megtámasztottam rajta karjaim, miközben a sűrű fehérséget figyeltem, s a gondolattól is kirázott a hideg, hogy talán a fagy is utolérne odakint.
Szavaira mosoly kúszott át arcomon, hisz lelki szemeim előtt láttam már ahogy együtt vannak mind a kilencen, veszekednek, de azért akadnak dolgok, amikben mindannyian egyetértenek.
Kedves emlékek suhantak át fejemben, mikre csodálatos érzés volt visszagondolni. Én gyönyörű hullámaim!
-Olykor Himinglæva meglátogat. Beszélgetünk keveset, de sosem marad sokáig – feleltem végül. - Tudom, hogy rajtuk tartod a szemed. Szétszéledtetek. De remélem idővel mindannyiótokat felkereshetem. - őszintén beszéltem. Szívem vágya volt mindegyikükkel megismertetni fiaim, hogy láthassák, mennyire remek „emberek” váltak belőlük.
Igaz Aaron még némi csiszolásra szorúl, de idővel tökéletesen ragyog majd, és büszke lehet arra ki is ő, és nem önti el a harag, ha arra gondol, hogy én vagyok az apja.
Igaz a kapcsolatunk nyugodt szakaszban pihent egy ideig, ám még is volt benne egy olyan csavar, ami nem hagyta a nyugodt mederben a dolgaink, és én egymagam indultam el erre az útra.
-Összeülni, és beszélgetni… nem lenne olyan idilli, mint amilyennek képzeled! - nevettem el magam, ráemelve tekintetem. - De anyád nem viselné el a jelenlétem.
- 577 szó  // zene: Aláfestő zene //Somewhere in the North Pole
- -
Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Vas. Május 07, 2023 9:34 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.


      to Aegir
Figyelmesen hallgatom az Ő történetét. Anyuét már hallottam. Természetesen ő úgy mesélte el, hogy apa volt a legnagyobb féreg. Értem miért érezte így, de a vajon akkor anya még szerette őt? Vagy inkább csak az egoját sértette, hogy őt csalták meg? Nem is akarok igazságot tenni közöttük. Örülök, hogy apa őszintén elmondta nekem, hogy ő hogyan élte meg a dolgot és mik történtek még azon kívül, amit anya elárult nekem. Majdnem megölte a fiát? Értem, hogy apára mérges… De a gyerekek nem tehetnek az ilyenekről… Fájdalmat akart okozni apának… Azt vérontás nélkül is lehet. Tényleg képes lett volna megölni egy ártatlant?
-Sajnálom, hogy így alakult. Persze ebből anya sok mindent nem mondott el nekem. Jó végre hallani a te oldaladat is.-Mosolyodom el.
-Szerencsére most már túl vagytok ezen. Ő is megtalálta az újabb szerelmét. Szóval, minden happy.-Anyának is van egy új élete. Most azzal van elfoglalva és talán már a sértettséget is a múltban hagyta. Apának már csak egy hibát kell kijavítania, de erről egyelőre nem mondok neki semmit. Talán majd rájön magától, hogy mi is hiányzik a történetből.
-Ehm… Ezt nem mondhatjuk nekik. Mondjuk azt, hogy hójáróval indultál neki a hajótól, de lerobbant vagy felborult, mert nem vettél észre egy szoklát a viharban és menedéket kerestél. Holnap meg majd ketten nekivágunk. Megkapod a szobám, én majd az egyik kolléganőmhöz bekéredzkedek.-Vannak matracaink, majd alszom a földön.
-De amúgy maradhatsz még pár napot. De nem tudok mindennap veled tartani a kutatásban.-Van elég ételünk. Így nem hiszem, hogy a többieket zavarná, ha apa párnapig itt maradna. Mondjuk akkor ki kell találni egy okot, hogy miért is, de azt hiszem ezt ráér majd később.
-És melyik húgommal találkoztál mostanában? Próbálom messziről figyelni őket, de nem egyszerű egy dolog. Oké tudom, hogy nem vagyok olyan sokkal idősebb, mint ők, de mégis úgy érzem, hogy elsőként „feladatom” figyelni rájuk. Bár szerintem ha nem lennék első is megtenném. A testvéreim. fontosak nekem, ahogy ti is… Jó lenne egyszer együtt összeülni.-Bár tudom, hogy olykor elviselhetetlenek voltunk egy fedél alatt, de néha azért tarthatnánk ilyen összejöveteleket.
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Szomb. Feb. 25, 2023 6:54 pm
Kolga && Aegir

-Amíg meg nem próbálod addig nem fogod megtudni. - ráemeltem tekintetem, s engedtem magamnak egy biztató mosolyt. Igaz kíváncsi voltam a mai napig, hogy ki lehet a fiú apja, de mégsem kérdezősködtem. Majd a kellő időben, és pillanatban úgy is megfogom tudni, ha akarom, ha nem, így a szemére nem vetettem leányomnak.
Nem akart maga mellé senkit, és nekem elég volt a válasza, szóval megadón magam elé emeltem kezeim, jelezvén megértettem.
-Majd cselekszel, ha másként érzel. - bólintottam még hozzá egyet, aztán apró mosoly került arcomra, majd megemlítettem, hogy lemaradtam a fiaim életéről, pedig abszolút nem erről voltam híres. De voltak hátráltató tényezőim, amikről addig nem tettem említést.
Kis ideig hallgattam, lattolgatva magamban, vajon elhinné e ha elmondanám miért is volt úgy ahogy, aztán végül elhatároztam, nem érdekel elhiszi e vagy sem, de tudnia kellett róla.
-Vannak dolgok, amiket meg kell tenned, ha valaki fontos a számodra. Mikor anyád megtudta mi történt, éktelen haragra gerjedt. Választanom kellett… vagy az állandó viaskodást választom, vagy elmegyek. Messze, hogy még csak ne is érezze a jelenlétem. Azt mondta, akkor nem fogja őket megölni. Hát elmentem, és nem adtam magamról jelet. Még a tengertől is messze mentem egy ideig. - egy pillanatra elhallgattam, tekintetem a hóesésre szegeztem, s figyeltem azok vad táncát odakint. - Pár évig bírtam is, de minduntalan visszavágyott a szívem. Annyival másabb volt mint az anyád… magával ragadott, és a hiánya folyamatosan ott égett bennem. De második alkalommal sem maradhattam sokáig. Majd visszatértem, úgy gondolván, nekem elég volt a megalázkodtatásból, és abból, hogy úgy táncoljak, ahogy anyátok fütyül...ám ez a szerelem úgy tűnt nem nekem kedvez… - megingattam a fejem, s jó ideig hallgatásba temetkeztem, aztán hozzátettem. - Egy évvel ezelőtt anyád majdnem megölte a fiam. Akkor úgy döntöttem éppen ott az ideje annak, hogy visszatérjek. Persze távolról figyeltem rájuk, óvtam őket, de az közel sem olyan gyerekkor, mint ami nektek adatott meg.
Csendben ültem egy darabig, aztán szó esett Aaron-ról, és bevallottam, milyen sokat jelent számomra. Viszonylag még gyerek volt, az én olvasatomban pedig akármilyen nagynak is képzelte magát, tényleg gyermek volt még.
-Talán úgy lesz. De eddig sem tettem. - bólintottam rá, bár az egy másik tény, hogy mivel az ego is dolgozott bennem, így biztosra vettem, hogy nem fogok a kegyeiért térden csúszni. Még egy mosolyt is megengedtem magamnak, ami aztán következő szavaira kiszélesedett.
-Ha nem vagyok útban, éppen maradhatok is. - ráemeltem tekintetem, majd komoly tekintettel, s még komolyabb ábrázattal tettem hozzá. - Hajóval… egy darabig. Aztán kikötöttem egy szigeten, és  tenger isten révén… - széttártam karjaim, megvontam vállaim. - Aztán gyalog. Útközben láttam pár érdekes és szép dolgot, majdnem belepottyantam egy gleccser szakadékba, de az mellékes. A kaland része. - mosolyom ottmaradt az arcomon. Szerettem a kalandokat, s az igazat megvallva, rég nem volt részem egyben sem, és erre már igen is szükségem volt, még akkor is, ha nem vallottam volna be még magamnak sem.
- 577 szó  // zene: Aláfestő zene //Somewhere in the North Pole
- -
Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Vas. Feb. 12, 2023 10:13 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.


      to Aegir
-Csak nem tudom az átok neki, vagy a hasznára fog vállni.-Vallom be ezt apának. Tudom, hogy velem sem könnyű és én látom benne az apja vonásait is. Persze ezt inkább nem kezdem el kifejteni apának. Így se örült neki, mikor nem mondtam el, hogy ki is az apja… De a mai napig úgy hiszem jobb, ha nem tudja meg, hogy az egyik legnagyobb ellenségének a gyereke az ő unokája.
-Nem lehet minden tökéletes apa. Még egy isten sem. Meg ahogy mondtam jelenleg nem is ez foglalkoztat engem. Ha ennyi ideig megvoltam nélküle, ez után is megleszek.-Rántom meg a vállam Persze emlékszem az első szerelmemre és nem mondom azt, hogy jégből van a szívem. De tényleg nem ezt tartom a legfontosabbnak . Talán majd egyszer találkozom valakivel, aki elvisel, aki nem akar megváltoztatni és elfogad. De nem fogok depresszióba zuhanni, ha mégsem. Lehet az én életem így van megírva…
Érdeklődve hallgatom a válaszát a fiúkról. Kissé meg is lepődöm rajta. Nem tudtam, hogy ennyire elszakadt tőlük még ideje korán… De akkor mit csinált annyi ideig? Hisz velünk sem volt.
-Tudom, hogy anya sem éppen úgy reagálta le a dolgokat, ahogy talán kellett volna. Vagy hát… Lehet én is így reagáltam volna, nem tudom… Így el tudom képzelni, hogy ő is csinált olyat, amit talán nem kellett volna… De akkor hol voltál? Én visszavártalak téged, de azt hittem velük vagy. Most meg azt mondod, hogy nem… Hát akkor? Miért nem jöttél hozzánk? És most nem anyára gondolok, hanem ránk, a lányaidra… Bár jelenleg leginkább rám, még ha önzően is hangzik.-Szeretem a testvéreimet és igyekszem figyelni az életüket, ott lenni, ha szükségük van segítségre, támaszra. De apával talán nekem volt a legerősebb kapcsolatom.
-A gyereked. Egyértelmű, hogy sokat jelent neked. Mindig is jó apa voltál. Nem az a fajta, aki nem szereti a gyerekeit. Szóval e miatt ne aggódj. Axel is biztosan idővel jobban fog feléd közeledni. Csak ne erőltess semmit.-Vagy legalább is nekem ez a véleményem. Annyira még nem ismerem azokat a gyerekeket, hogy tudjam rájuk mi hat. Nekem az kellett volna, hogy felkeressem. Láthatja nem haraptam volna le a fejét, csak vártam, hogy végre átbeszéljük ezt az egészet.
-Amúgy akkor ugye ma estére itt maradsz? Talán holnapra enyhül annyira a vihar, hogy ki lehessen menni… Mondjuk tényleg… Mivel is jöttél el ide?-Mert ezt még nem árulta el nekem.
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Szer. Jan. 25, 2023 5:12 pm

Aaron Bergström and Aina Morstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kolga && Aegir

Felnézett ránk, és bántotta, hogy nem alkottunk tovább egy párt. Úgy éreztem mindannyiuk hasonlóképpen érzett, és gondolt akkoriban, de egy idő után kezdtem úgy érezni, s gondolni, jobb ha nem erőltetjük azt, ami nem megy, és elengedjük azokat a szálakat. Meghoztuk a döntéseinket, én az enyémeket, ő is az övéit, bár kicsit hosszabb ideig tartott neki az elengedés mint nekem. De mindig is indulatos volt.
-Vannak dolgok, amik sosem fognak megvalósulni. - feleltem komoly hangon, majd megvontam a vállam. - Egy ideje már jobbak vagyunk külön.
Elmeséltem miért keresem az üstöt, és bizony úgy gondoltam, jobb őszintének lennem, mintsem hazudni, hogy szándékosan miatta érkeztem erre a helyre.
Szerettem volna azt mondani, hogy egyszer még minden visszaáll a normál kerékvágásba, de nem voltam rá képes, hisz nem akartam. Hazugság meg messze állt mindentől. Hozzá pedig mindig is őszinte voltam.
Szavaira felszaladt a szemöldököm, majd elmosolyodtam.
-Csak meglesz a megfelelő magyarázat. - morfondíroztam, vajon mi lenne a megfelelő szöveg, vajon mit kellene mondanom azzal kapcsolatban, hogy szinte a semmi közepén jelentem meg gyalogszerrel, mindenféle felszerelés nélkül. De arra nem számítottam, hogy nem tudok majd tovább menni akkor, amikor az éppen nekem tetszik.
Persze, nyilván az emberek miatt nem mehetek ki a viharban, mert megbotránkoznának miatta.
-Rendben! - mosolyodtam el ismételten, miközben letelepedtem, s rákérdeztem a fiára, s mosolyom ottmaradt még egy ideig az ábrázatomon.
-A munka sokunkat képes magával ragadni.De talán egyszer majd összefutunk vele is... - bólintottam, aztán kitekintettem a hóesésbe. - Már kicsinek is olyan volt mint te Hercegnőm!
Megdörgöltem a tarkómat, aztán karba fontam karjaim. Mindig is helyén volt a szíve, és mindig tudta mit kell tennie, és mit mikor mondani. Édes virágszál volt gyermekkorától kezdve. Legalább is az én szememben biztos.
-Azt hittem, akadt valaki melléd ennyi idő eltelte után. - jegyeztem meg csendesen, majd jött a kérdése a fiúkról, s egy kicsit gondolkodóba ejtett. Vajon mit is kellene elmondanom róluk? Vajon mennyi mindent mondhatok el? Végül belekezdtem.
-Axel jó gyerek… gyerek… felnőtt férfi… nem igényli a társaságom. Lemaradtam mindenről az életében. - rettenetesen bántam az egészet. Akartam, hogy Axel is az életem része lehessen. Akartam, hogy visszatekerhessem az idő kerekét, és megvárhassam születését. Hogy ott lehessek akkor, mikor a világra jön, és mikor ...minden pillanatban. - Aaron nagyon hasonlít rám. De még nem tudja uralni a haragját. Jó gyerek ő is, csak nagyon hírtelen. - vontam meg a vállam, s közben hangom végig szeretettel volt tele. Olyasfajta szeretettel, mint amit akkor szoktam megejteni, mikor Kolga-hoz beszéltem, vagy róla. - Vigyáznom kell rá. Segítenem neki. Nem kötelességből, hanem mert ezt akarom. Sokat jelent nekem… - vallottam meg.
- 577 szó  // zene: Aláfestő zene //Somewhere in the North Pole
- -
Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Csüt. Jan. 19, 2023 8:19 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.


      to Aegir
-Akármennyire is vágyunk rá semmi sem lehet tökéletes. De… tény rossz volt látni titeket veszekedni. Mindig felnéztem rátok, hogy milyen csodás a kapcsolatotok. Szóval rossz volt látni ezt az egészet, de ahogy korábban is mondtam ezt már elfogadtam és anya is jól van. Szóval tényleg úgy tűnik, hogy jót tett nektek ez a távolság. Mondjuk az is jó lenne, ha meg tudnátok lenni egy fedél alatt.-Bár tudom ez anyától is függ, de neki is szoktam emlegetni. Néha jó lenne megint összeülni, ahogy régen. Persze nem lenne ugyanolyan. De mégis együtt lennénk. Rég nem volt már ilyen. De ezt inkább nem hozom fel. Nem hiszem, hogy ő nagyon vágyna egy ilyenre.
-Nos drukkolok neked, hogy meglegyen. Ha holnap alább hagy a havazás tudok kicsit segíteni. Majd kitalálok valami kamu dumát nekik. Egy kis idegenvezetés az apámnak? Bár neked is ki kell találnod valamit arra, hogy mégis hogy kerültél ide… gyalog…-Mert járművek nélkül nem lehet megközelíteni ezt a helyet.
Érdeklődik irántam, de sok mindent nem tudok mesélni neki. A legtöbb időmet a munkára fordítom. Lekötöm magam vele és szeretem is csinálni.
-Skye? Jól van. Bár most nincs barátnője. Nincs szerencséje a lányokkal, vagy egyszerűen őt nem izgatja annyira a dolog. Kicsit olyan, mint én. Ő is szeret belemerülni a munkájába. De azt csinálja, amit szeret és én úgy látom, hogy boldog.-És azt hiszem ez a legfontosabb. Nem kell kötelezően párkapcsolatban élni. Majd megtalálja őt a szerelem, amikor eljön az ideje.
-Én is megvagyok. Amint látod a munka halad… A szívem meg a helyén. Nem azért vagyok itt, hogy a szívemmel foglalkozzak.-Rántom meg a vállam. Nem érzem azt, hogy lenne időm ilyennel foglalkozni. Persze voltam már szerelmes, nem is egyszer, de leginkább mindig az eszemre hallgattam. Amiről persze nem igazán meséltem apának sem, de úgy szinte senkinek.
-És mit kell tudni a fiaidról? Mennyire örökölték a rossz tulajdonságaidat?-Mosolyodom el. Neki több mesélni valója van, mint nekem. Én meg amúgy sem szeretek magamról beszélni, szóval inkább hallgatom őt.
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 10, 2023 5:17 pm
Kolga && Aegir

A forró csoki sosem volt az én világom. Nem sikerült megszeretnem, és még a gondolatára is fintorognom kell, de hát nem lehetünk egyformák. Ő szereti én nem. Bár általában a nők jobban szeretik az ilyesmit, hisz Katnek is nagy kedvence.
-Nem lehetünk egyformák. - elmosolyodtam.
Meséltem neki. Elmondtam, hogyan találkoztunk, miként lett több egyszerű barátságnál ismeretségünk. Elrabolta a szívem, és nem is akartam rajta változtatni. Fontos volt a számomra, mint fuldoklónak a levegő.
-El akartam mesélni, hogy tisztában legyén mindennel ami engem illet. - egy pillanatra elhallgattam, majd vettem egy nagyobb levegőt. - Tudod mennyit veszekedtünk anyáddal minden apróság miatt. Lépni kellett valamerre. De a távolságból… - nem fejeztem be a mondatot, helyette csak újfent a hóra emeltem tekintetem, mi egyre szorgosabban esett, kavargott a szélben, csodás táncot járva.
Aztán elmeséltem, miért is keresem a katlant, és bizony azt a reakciót kaptam, amire számítottam. Igazat szóltam, hisz nem szerettem hazudni. Oké, pár alkalommal megtettem, de a végén mindig megjártam, vagy éppen megbántam, még azzal a pár alkalommal is, meg épp elég volt azt mondani én vagyok Magnus Wiker… hazugság volt, de nem ártottam vele senkinek sem.
-Mert ismersz jól. Mert tudod, hogy mennyire szerettek hozzánk járni, és lakomázni… - megvontam a vállam.
-De én már eleget beszéltem. Mesélj te. Hogy van a fiad? És te? Elfoglalták már a szíved? - őszintén kíváncsi voltam, hisz eddig csak hallgatni tudtam, s gondolataimban lefolytatni beszélgetéseket lányaimmal. A találkozások igaz elmaradtak egy ideje, de folyton gondoltam az Én csodás hullámaimra, édes leányaimra, kik oly’ kedvesek voltak szívemnek.
Ám hiába is bizonygatnám, hogy sosem feledtem el őket, hogy gondolataim feléjük kavarogtak rengeteg alkalommal.
Kitekintettem újfent az ablakon, míg nem beszélt, s mesélt nekem, s eszembe jutott Kat.
Ám mikor Kolga beszélni kezdett, ha megtette, akkor minden figyelmem neki szenteltem. Nem csapongtak gondolataim. Őszinte kíváncsiság égett bennem. Tudni mi van vele, hogy ment sora, anélkül, hogy bármit is elmondanék, még is mennyire tartottam szemmel.
A Hercegnőm volt, és az is marad. Ebből nem lehet kinőni. Olyan ez, amit ha egyszer megkapsz, mindig viselni fogod. Veled marad, akár egy sebhely. Elsőnek furcsa, ám végül annyira megszokod, hogy hiánya válik keserűvé, s nem az elnevezés, vagy éppen sebhely, mit magadon viselsz.
- 577 szó  // zene: Aláfestő zene //Somewhere in the North Pole
- -
Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Vas. Jan. 08, 2023 2:51 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.


      to Aegir
Érdeklődve hallgatom az új történetét, amit ez idáig nem mesélt nekem. Sok mesét már kívülről fújok mert vagy milliószor hallottam kislány koromban. De a mostaninak minden szavára oda figyelek. Egy mosoly kúszik az arcomra a forrócsoki említésére. Én a legtöbb édességet szeretem, amit az emberek kitaláltak.
-Nem is értem, hogy nem lehet azt szeretni. A legjobb mikor még rengeteg tejszínhab is van rajta, meg megszórják egy kis fahéjjal. Imádom!-Az emberek azt szokták mondani, hogy a nők jobban szeretik az édeset, mint a férfiak. Nos se megcáfolni, se megerősíteni nem tudom, mert van olyan férfi kollégám, aki nálam is jobban imádja a csokit, vagy bármit, ami cukros.
Életem során én is voltam már szerelmes, de tény nem igazán avattam be őt ebbe. A szívem azt diktálta minden erejével, hogy vágjak bele, engedjek neki, de az agyam nagyon is az ellenkezőjét mondta…Végül az utóbbira hallgattam. Nem volt könnyű, de így kellett lennie. De most sem említem meg neki, hogy nagyon is jól tudom, hogy milyen az, ha valaki szerelmes…
-Köszönöm, hogy megosztottad ezt velem.-Őszintén örülök neki és azt a részét megértem, hogy miért nem maradt anya mellett. Egy mérgező kapcsolat senkinek sem jó.
-Szervezhetnél valami ismerkedős estet vagy nem tudom… Ne vonj ki minket abból a családosból.-Oké mesélt rólunk, de Katrine mégsem tudja, hogy ki vagyok. Nem vagyok a családja ellen. Örömmel megismerném őket, bár ennek már korábban meg kellett volna történnie.
-Szóval csak a piáról van szó. Ezen miért is nem lepődőm meg?... De amúgy jó ötlet.-Számíthat majd a segítségemre az ívó létrehozásában is. Érdeklődve figyelem őt Összeráncolom  homlokom, ahogy elém lép. Engedek a húzásának, de nem értem, hogy mit is akar tőlem.
Nem kicsit lepődőm meg mikor átölel. Egy ideig csak mereven állok, nem lököm el magamtól, de nem is viszonzom az ölelést, csak pár pillanattal később, mikor feleszmélek arra, hogy mennyire is hiányzott ez nekem. Gyengéden ölelem, miközben fejem a mellkasához szorítom. Bár lehet bizarul hangzik, de nagyon is hiányzott a közelsége, az illata. Kislányként mindig megnyugtatott engem. Most ugyanazt a nyugalmat érzem.
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Szer. Jan. 04, 2023 5:01 pm
Kolga && Aegir

Mosoly játszott arcomon. Kedves emlék volt, amire jólesett visszagondolni. Ő és én, apa és az ő hercegnője. Olyan pillanatok, amiket nem lehet sehogy sem elvenni tőlünk, még akkor sem, hogyha szomorúság, vagy csalódottság ül valamelyikünk szívén.
Érdekelte mi van velem, s ez jóleső érzés volt, ahogy az is, hogy hajlandó meghallgatni mondanivalómat, szóval bólintottam.
-Tudod, olyan lány volt, aki nem ítélkezett. Nem félt… nem rohant világgá miután szemtanúja volt mindannak, amit halandó ember már rég nem tapasztalt, s miről azt hitték mese az egész. Ott maradt, és azáltal érdekessé vált számomra. Például akkor jöttem rá, hogy utálom a forró csokit… - elfintorodtam. - Te szereted? Kóstoltad már? Én ki nem állhatom! - megingattam a fejem. Annyi idő távlatában is undorítónak találtam. - Egyre többet találkoztunk, én meséltem neki a múltról, a családomról, a harcokról, szörnyetegekről… magamról… és az idő múlásával magam észre sem vettem, de elkezdett másképpen érdekelni. Már nem csak egy leányt láttam benne… a barátságból valami egészen més lett. Rég nem éreztem olyat mint akkor. Meglódul a szíved mikor szerelmes leszel… mikor arra gondolsz, aki szívednek kedves. Egyre hevesebben kalapál, és csak arra vágysz, hogy végre megcsókold. - felsóhajtottam, s kezeimre ejtettem tekintetem. - Anyáddal régen nagyon szerettük egymást, de az egy idő után már csak állandó veszekedés, és harc volt. Minden megváltozott, és úgy gondoltam, jobb ha elmegyek. Csak világot látni, de a sors másképpen akarta.
Elhallgattam, ráemeltem tekintetem, aztán beszélgettünk az apró sikerek mibenlétéről is, s valóban büszke voltam rá. Büszke voltam, hogy képes volt beilleszkedni az emberek világába, és nem vonult el a világ elől.
- Tudom. - mosolyodtam el. - Eltettem az újságot… szentimentális, de megtettem. - vontam meg a vállam.
-Szeretném, ha változnának a dolgok. Ha nem kellene fájnia semminek sem. Ha helyrejönne minden, és ismét része lennél az életemnek...ha részesei lennétek… - elhallgattam, hisz csippant a telefonja, majd az üzenetet nekem is megmutatta, s elnevettem magam. Beletúrtam hajamba, majd megingattam fejem. - Megmondtam. - ismét nevettem egyet, aztán a térképre emeltem tekintetem, s végig gondoltam mit is akarnék csinálni, s miért is kellene nekem az a katlan.
-Emlékszel, mikor Odin elhozta? Olyan sört főztünk, amit még sosem kóstoltak...Nem tudunk hazamenni...de talán azzal, ha a Katlan ismét nálam lesz… egy darabot tudok nekik adni abból ami odaviszi a szívük. Meg aztán… mi haszna az italnak, ami nem képes még csak spiccessé varázsolni sem? - vontam meg a vállam. - Arra gondoltam, nyitok egy ivót a magunk fajtáknak...A névvel még hadilábon állok. - magyaráztam, majd felkeltem, majd lányom elé léptem, finoman megfogtam kezét ha hagyta, majd felhúztam, s finoman magamhoz öleltem. Hosszan, lágyan, ahogy apa öleli gyermekét.
-Tudom, ez nem oldja meg, és nem hozza vissza az elvesztegetett időt, de tudnod kell, hogy sajnálom. Sajnálom, hogy nem kerestelek.
- 577 szó  // zene: Aláfestő zene //Somewhere in the North Pole
- -
Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 03, 2023 9:01 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.


      to Aegir
Emlékszem én is azokra az időkre, mikor kislányként ittam apa minden szavát. Nekem is a legszebb emlékeimhez tartoznak azok.
-Tényleg szerettem a meséidet. Főleg, amiben sok szörny volt.-Mosolyodom el, de hamar észre veszem magam és visszatér a komor ábrázatom.
-Persze, hogy érdekel engem is, hogy mi van veled. Szeretném megismerni ezt a történetet is. Talán akkor jobban megértem majd a döntésedet.-De nem fogom ismét kérni őt. Ha mesél én annak örülök, de ha nem akkor megpróbálom elfogadni, még ha nem is fogom megérteni.
-De félő, hogy ezekkel az apró sikerekkel kicsúszunk az időből.-Nem vagyok teljesen negatív, mert én is látom a haladást, de attól tényleg félek, hogy végül hiába lesz az egész, mert elfogy az időnk. Talán többet érnénk el, ha összefognánk. Gondolom neki is megvan a csapa… De ő most más miatt harcol.
-Jelentem már meg újságban…-Motyogom halkan az orrom alatt, majd felé pillantok. Nem hiszem azt, hogy szívtelen lenne. De ha nagyon akarta volna már rég nem lennénk idegenek egymásnak az új családjával.
-Én sem utállak, továbbra is az apám vagy, akit szeretek… Különben nem fájna ennyire ez a dolog.-Ha nem éreznék iránta semmit hidegen hagyna, hogy mit csinál, hogy felém se néz. Miért ilyen bonyolult minden? Korábban azt hittem csak az embereknek lehetnek ilyen nagy gondjaik, vagy ennél is nagyobbak… De néha esküszöm úgy érzem magam, mintha én is csak egy lennék közülük.
-Szerintem, ha az emberek megtalálták volna arról hallanánk. Most vagy egy múzeumban lenne, vagy éppen menne a harc érte. Szóval szerintem ezt kizárhatjuk… De akkor miből gondolod, hogy erre lehet?-Nem igazán értem most ezt az egészt. Korábban még nagyon is határozottan mondta, hogy anya volt az, amit ki is nézek belőle. A telefonom pityeg egyet, kezembe is veszem azt. Egy mosoly kúszik az arcomra.
-Anyuval tényleg nem megyünk sokra.-Megmutatom neki is a választ, majd el is teszem a telefont. Jól esik a közelsége és nagyon is vágynék arra az ölelésre, de nem fogom mondani neki. Kislányként még habozás nélkül ugrottam a nyakába, mikor megláttam őt… De sok minden változott.
A szavaira kap egy halvány mosolyt válaszként, de többet inkább nem mondok, mert nem tudnék most kedveset válaszolni erre.
-Amúgy miért kell neked ennyire? Mit csinálsz, ha végre megtalálod?-
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 03, 2023 5:00 pm
Kolga && Aegir

-Mesélhetek többet is. Régen szeretted a meséimet. - elmosolyodtam az emlékre. - Emlékszem mikor kicsi voltál… a testvéreid másfelé játszottak a csarnokok valamelyikében, de te letelepedtél elém, majd az ölembe másztál, mellkasomra döntötted apró fejed, s kérted meséljek neked… - lelki szemeim előtt újra láttam az évek közös pillanatait, s jóleső kedves mosoly költözött arcomra, aztán Kolgára pillantottam.
Elmondtam, hogy büszke vagyok rá, s hogy figyelemmel kísértem élete alakulását.
- Az apró sikerek is sikerek. Elég arra gondolnom, mennyi bálnavadászt fékeztem meg… és nézd meg… még mindig nincs vége. Még mindig akad, aki meggyalázza a tengerek élővilágát. - kékjeim haragosan izzottak fel néhány pillanatra. - De vannak pici sikerek. Aprók, de ahogy mondani szokták, egy csepp eső is növeli a tengert.
Egy ideig csendben ültem, aztán kérdésére összeszaladt a szemöldököm, kicsit előrébb hajoltam, mélyen szemeibe néztem, miközben megtámasztottam alkarjaimat a combjaimon.
- Miért hiszed, hogy említésre sem méltattalak titeket Hercegnőm? Miért hiszed azt, hogy ennyire szívtelen vagyok? - szomorúság költözött lélektükreimbe, majd az ablakon kitekintve tovább figyeltem a hópelyhek vad táncát. - Meséltem neki anyátokról, és rólatok is. Fénykép híján, csak mesélni tudtam rólatok, de tisztában van vele, hogy léteztek. A fiúk is tudnak rólatok, bár nekik nem én mondtam el... - összepréseltem ajkaim, szemöldököm összeszaladt. - Nem értem miért Kolga. Akárhogy is alakult, s akármennyire haragszol rám azért amit tettem, én nem felejtettelek el szeretni titeket.
Csendben üldögéltem egy darabig, miután bocsánatot kért, s nem akart veszekedni, amit persze én magam sem akartam, elvégre nem azért mentem oda.
Kis idő múlva, mikor előszedte a térképet, kíváncsian emeltem rá tekintetem, s közelebb helyezkedtem, majd megmutattam rajta, merre is jártam.
-Az is lehet, hogy nem ő volt. - vontam meg a vállam, aztán megdörgöltem államat. - Én a helyében, valami távoli tengertől mentes helyet választottam volna… főleg, hogy olyan helyen nem leltem, ahová én tettem volna...De az emberek leleményesek, s lehet azért nem lelem, mert Ők találták meg. - elmélkedtem hangosan, miközben a térképet figyeltem. Visszagondoltam, milyen eredménytelen volt az eddigi utam, ám ha kicsit jobban belegondoltam, egy pozitívumot még is csak találtam.
-De egy jó dolog van ebben a keresésben. - kedves mosoly ült ki arcomra, s ha hagyta, hát lélektükreimet övéire szegeztem. - Megtaláltalak Téged… - többet nem mondtam, s nem is mozdultam el helyemről, hisz úgy gondoltam, biztosan nem akarna egy ölelést tőlem, s bizonyára legszívesebben egy légtérben sem lenne velem. Szóval inkább maradtam a seggemen, s ismét a hóesés volt az, ami lekötötte a figyelmem egy részét, aztán pedig a térképet kezdtem el fixálni.
- 577 szó  // zene: Aláfestő zene //Somewhere in the North Pole
- -
Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 03, 2023 3:32 pm

      to Aegir
Egy pillanatra elmosolyodom, de igazából legbelül szomorúságot érzek, de nem hagyom, hogy eluralkodjon rajtam.
-Tudod, hogy most először mesélsz róla? Sosem ültünk le erről beszélgetni. Sose mondtad el, hogy miért azt az utat választottad. Csak elmentél… Nem kell visszaforgatni semmit. Egyszerűen csak jó lett volna, ha nem csak távolról figyelsz minket!-Kezdem úgy érezni, hogy talán felesleges erről tovább beszélgetnünk. Máshogy éltük meg és kész.
Legszívesebben kimennék és sétálnék egyet, de ebben a viharban őrültség lenne. Nem esne bajom, de a kollégák igen nagyon meglepődnének. Ahogy azon is meglepődtek, hogy apának semmi baja nem esett.
De nem igazán tudom, hogy mit mondhatnék még neki. Az a kapcsolat, ami kettőnk között volt úgy érzem már elveszett.
-Amit elértem?... Nem sok mindent értem el… Az emberek ugyanúgy pusztítják a Földet. Feladatomat istenként sem tudom elvégezni nem, hogy emberként… -Ami iszonyatosan bosszant engem. Persze tehetnék többet is, de az túl sok áldozattal járna és nem az a célom, hogy büntessük az embereket. Inkább jobb lenne elérni azt, hogy tényleg felfogják mivel jár az, ha ezt az életet folytatják.
-Meséltél rólunk nekik? Tudják, hogy létezünk? Nem szeretnéd egyszer bemutatni őket nekünk? Ha ennyire fontosak ők is neked, akkor jó lenne végre megismerni őket… Bár tudod, hogy Katrine is az egyetemen dolgozik… Már nem egyszer találkoztam vele, de persze nem mondtam neki semmit arról, hogy ki is vagyok én. Úgy vélem ezt neked kell majd elmondanod neki, ha egyáltalán akarod.-Nem akarom őt letámadni, de nem tudtam tovább bent tartani. Ha tényleg megfigyelt engem, akkor nagyon is jól tudja, hogy az egyetemen dolgozunk mind a ketten, de mégsem mondta el neki, hogy az egyik lánya a kollégája.
-Bocsánat. Lehet jobb, ha inkább nem beszélünk erről többet. Nem akarok veled összeveszni.-Az asztalom felé fordulok és előveszek egy térképet, majd azzal és egy filccel a kezemben leülök mellé. Bejelölgetem azokat a helyeket, ahol elvileg már járt.
-Sok helyen jártam én is, de tény én nem azt kerestem, így simán lehet, hogy elmentem mellette. De nem hiszem, hogy valami nagyon eldugott helyen lenne… Mármint, ha megpróbálok anya fejével gondolkozni… Nem hiszem, hogy olyan idegállapotban végig gondolta volna a cselekedetét. Vagy legalább is én biztos nem tettem volna, ha mérges lennék arra, aki megbántott.-Rántom meg a vállam.
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 03, 2023 12:52 pm
Kolga && Aegir

-Nem. Az mindegyikünk hibája.- emeltem rá tekintetem, majd elmosolyodtam egy pillanatra. Valóban úgy gondoltam. Hibás voltam, amiért csak a távolból figyeltem, és sosem gratuláltam semmihez, és hibás volt ő is, amiért nem keresett meg, pedig tudhatta merre talál. A tenger árulkodik, s nem hittem hogy csak nekem súg.
Úgy éreztem nem követtem el hibát azzal, hogy nem kerestem.
Ám az ő szemében nyilván úgy jött le a dolog, hogy nem csak az anyjàt cseréltem le, hanem őket is. A gyönyörűséges lányaim, pedig sosem tennék olyat.
-Nem vagyok képes visszaforgatni az idő kerekét, de azt tudom, hogy Szeretlek, és mindig számíthatsz rám.- letettem a tányéromat, aztán az ablak felé pillantottam.
-Nem akartam új életet. Eredetileg nem. Azt akartam, hogy legyen valami ami nem a viaskodáshoz, vitákhoz köt. Békét és nyugalmat. Aztán a vízből kilépve meglátott. A döbbenet az arcán...-az emlékre elmosolyodtam.-Valahogy belecsöppentem az életébe Ő elhitte mi vagyok, én meséltem. - megvontam a vállam, aztán csendben maradtam. Nem hittem, hogy annyira kívàncsi lett volna arra, miképpen éledt fel a szívem, s lettem szerelmes, hogy miképpen hagytam, hogy formálódjak, csak azért, hogy az emberek között is elfogadjanak, s mit tettem meg azért, hogy beilleszkedhessek abba a családba, ahová szívem hölgye tartozott, ám arra úgyvéltem Kolga nem volt kíváncsi.
Talán ha egyszer valaki elrabolja a szívét, rádöbben mennyire hatalmas a szív szava.
-Sosem felejtettelek el titeket. Nyomon követtem a munkásságod, és büszke vagyok mindarra amit elértél Hercegnőm. - fordultam felé, hisz akkor már ott álltam az ablak mellett. Megtámaszkodtam a párkányon, majd ellöktem magam onnan, hogy visszaüljek oda, ahol addig foglaltam helyet.- A testvéreidre is figyelek, s bármikor megyek ha segítség kellene, vagy épp csak szükség lenne rám. Olykor kishúgod felkeres, beszélgetünk.- elmosolyodtam mikor Himinglæva-ra gondoltam. Mind kedves volt szívemnek. Az összes csodás hullámom.
Aztán próbáltam lebeszélni hogy nem kell üzenetet írnia az anyjának, hisz úgy is gondoltam miféle választ kapnék rá. A felajánlásra elmosolyodtam.
-Sok felé kerestem már, de nem leltem. Bár több szem többet lát.- engedtem meg magamnak egy mosolyt irányába.
-A jól alakulás rengeteg időbe telt Kolga. Nem volt olyan egyszerű, mint ahogy gondolnád. - hátradültem a székemben, aztán kitekintettem. Odakint egyre erősebben fújt a szél, tekerve a havat maga előtt.

- 577 szó  // zene: Aláfestő zene //Somewhere in the North Pole
- -
Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Hétf. Jan. 02, 2023 6:42 pm

      to Aegir
-Szóval most már az én hibám az, hogy nem kerestelek fel?-Szökik fel az egyik szemöldököm. Én nem érzem magam bűnösnek. Nem bántottam senkit. Nem bántottam a fiait, vagy az új feleségét. Ők nem tehetnek róla, hogy apa így döntött. Gondolom nem igazán mesélt rólunk nekik.
Nagyon is jól tudom, hogy nem gúnyból hív engem hercegnőnek. Bár néhány testvéremben okozott kis irigységet, amitől sokszor olyat tettek, ami bántó volt, de sose panaszkodtam miatta apának, vagy akár anyának. Vagy visszaadtam nekik, mit kaptam tőlük, vagy egyszerűen csak elviseltem reménykedve, hogy talán egyszer megunják.
-Ez igaz. Mellettünk voltál mindig, de ettől függetlenül felnőttként, ennyi idősen is lehet igényem a szüleim közelségére. Te azt mondod, hogy én miért nem kerestelek… Azért nem mert nekem ezzel a tettel azt üzented akarva, vagy akaratlanul, hogy nem vagy már ránk kíváncsi, hogy mi már nem vagyunk elegek neked, ezért egy új életet kívánsz magadnak létrehozni. Így egyértelmű, hogy nem fogok felkeresni egy olyan személyt, aki nem kíváncsi rám.-Én így éltem, élem meg ezt az egészet. Talán most már rájön, hogy miért is vagyok ennyire sértett, ahogyan ő fogalmazott. Lehet, hogy nem így akarta ezt az egészet, de ő sem jött oda hozzám soha megbeszélni ezt a lépését, hogy miért döntött úgy, hogy azt a nőt választja a családja helyett.
-Soha nem kérném, hogy hagyd ott őket. Csak azt, hogy ne felejtsd el, hogy rajtuk kívül még van kilenc lányod. Igaz az ő nevükben nem fogok beszélni. Lehet, hogy őket nem érinti ilyen érzékenyen ez a dolog, mint engem. Nekem viszont mindig is fontosak voltatok.-Figyelem őt egy ideig, majd csak magam elé kezdek el bambulni. Pontosabban a cipőm orrát. Csak akkor emelem vissza rá tekintetem, mikor szóba kerül anya. Megforgatom szemeimet. Mégis miért lenne érdeke neki hazudni?
-Ahogy mondod boldog és éli az életét, így miért hazudna nekem? És miből gondolod, hogy vele értenék egyet? Egyikőtök pártját sem fogom. Lehet eleinte valóban inkább anya mellett álltam, de ahogy mondtad te is, már boldog. Szóval jól alakult nektek ez az egész szétválás. -De amint mondtam már korábban nem is ez, amivel problémám van.
-Ha akarod a vihar után segítek neked megkeresni.-Közben azért előveszem a telefonom és írok anyának. Talán elárulja, hogy mégis hol lehet az a fránya katlan.
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Pént. Dec. 30, 2022 8:19 am
Kolga && Aegir

Megbántottam, csak éppen azt nem tudtam mi volt a bűn, mit ellene elkövettem. Szerettem volna ha helyre áll a rend, és minden visszaáll abba az ütembe, amikor még nem nyomtam ennyi „ember” csőrét, s nem egy olyan dolog miatt lenne rajtam egy bélyegzés, amiért az, aki ellen elkövettem már megbékélt.
Felvontam szemöldököm, úgy emeltem rá tekintetem.
-Drága sértett gyermek...- felsóhajtottam.- Semmi sem képezett volna gátat az ellen, hogy felkeress, és fejemhez vágd te is bűneimet. Melyikünk az, ki még egyszer sem követett el semmit családja ellen? – hangom szeliden csendült, s nem adott teret haragnak, hisz én magam nem haragudtam. Békésen figyeltem arcvonásait, miközben tagjaim már teljesen felolvadtak a több napi mászkálás után.
Az étel felajánlást elfogadtam, s mikor megkaptam lassan enni kezdtem. Szavaira elmosolyodtam.
-Ettem már rosszabbat is.- melegsége jólesőn öntötte el belsőm.  Kellemes, bár valóban nem a legjobb fogás volt, még is elégedett voltam vele.
-Mindig is az voltál... Az emberek hülyesége miatt, hogy gúnyt űztek belőle, s bélyegként rásütik valakire, nem fogok változtatni, mert tudhatnád, hogy én magam nem gúnyként akasztom rád, csak mint egy apa, ki szereti gyermekét. -magyaráztam, félre téve a tányért, kedves mosolyt költöztetve néhány pillanatra az arcomra.
Visszagondolva addig még egy alkalommal sem gondoltam mögé hátrányos gúnyt. A hercegnőm volt mindig is, kiért a több ezer év múltával is tűzbe mennék, még akkor is, hogyha az egészet nem képes elfogadni, vagy épp csak gyermeki dacból nem akarta.
-Kiléptem egy kapcsolatból, de azzal nem titeket hagytalak el. Felnőttetek már rég, és mertem azt feltételezni, kicsit érettebben kezelitek az egészet.- karba fontam karjaim, s egy pillanatra összeszaladt szemöldökkel pillantottam felé, majd vonásaim megenyhültek némi idő elteltével. -Úgy hiszed, elhagytalak... Lecseréltelek másvalakire. De hosszú évekig nem lehettem velük. Nektek végig kísértem gyermekkorotok, tanultatok, szeretetet kaptatok, nem dobtalak oda titeket egyetlen kérőnek sem soha.- felkeltem helyemről, az ablakhoz léptem, megtámaszkodtam elötte, majd lehajtottam fejem. -Nem akarom a káoszt mit  okozhatnak...mit Aaron okozhat. Szüksége van rám, és nem fogom otthagyni őket Lányom.- felé fordultam, rá emeltem tekintetem, majd megfordultam, karba fontam karjaim, aztán leengedtem azokat testem mellé.
-A Mariaana ároknál, itt a sarkon, Norvégia partjainál, és még rengeteg helyen. De nem kell belevonni anyádat. Úgy is azt mondaná, bevágta egy vulkánba, és te egyetértenél vele.- engedtem meg egy mosolyt magamnak.- Jól megvagyunk anyáddal egymás nélkül. Anyád boldog, éli az életét, akár csak ti Hercegnőm.

- 577 szó  // zene: Aláfestő zene //Somewhere in the North Pole
- -
Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Szer. Dec. 28, 2022 7:00 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.


      to Aegir
A szavai nem igazán javítanak a helyzeten. Legszívesebben rögtön válszolnék neki, de e helyett inkább várok egy kicsit, hogy összeszedjem a gondolataimat. Jó lenne, ha nem az ordításunktól zengene az állomás.
-Ha az, hogy megbántottál sértettség, nos akkor legyen így.-Nem tudok erre mit mondani neki. Sose beszéltünk arról, ami történt. Sose kérdezte meg, hogy mi hogyan is éltük meg ezt az egészet. Igaz felnőttek vagyunk, több ezer évvel a hátunk mögött, de a család akkor is család és talán pont ezért is fáj, mert mindig ott volt mellettünk…
Egy bólintás, majd ki is sétálok a konyhából, hogy szerezzek neki valami ennivalót. Nincs sokféle ételünk és nem is a legfinomabbak, de nem éppen egy Michelin csillagos étterem vagyunk, így meg kell elégednie ezzel is. Sikerül találnom neki valami főtt krumplis, húsos kaját. Bedobom a mikróba, majd azzal együtt és az evőeszközökkel megyek vissza. Odaadom neki az én adagomat. Nekünk úgy sincs annyira szükségünk ezekre. Bár ettől függetlenül nem kell rám kényszeríteni, hogy megegyem.
-Tessék! Nem a legjobb, de ehető.-Miután átadom neki vissza is sétálok a helyemre, azaz az asztalom elé, hátat fordítva annak.
-Ne nevezz így apa. Nem vagyok a Hercegnőd.-Kislány koromban még szerettem, amikor így hívott, de ez már nem aranyos… Az emberek inkább csúfolásra használják, mint kedves „bóknak”.
-Szerintem nagyon is jól tudod, mi az ami bánt engem.-Elején igaz azért is mérges voltam rá, hogy hogy tehette ezt anyuval, de ez igazából annyira már nem is zavar, vagy foglalkoztat, hisz anya nem egyszer mondta azóta, hogy nagyon is boldog. Ennél fontosabb azt hiszem nem is kell. De ő nem is keresett minket. Mintha teljesen megfeledkezett volna rólunk. De persze, ha ezt ne tudja megérteni, akkor felesleges róla beszélnünk. Ő máshogy gondolja ezt az egészet, máshogy élte meg.
-És merre kerested már? Ha akarod rákérdezek anyunál, talán emlékszik rá, hogy mégis merre… Már az is siker, ha kicsit le tudjuk szűkíteni a területet.-
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Csüt. Dec. 22, 2022 12:51 pm

Aaron Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kolga && Aegir

Szavaiból arra következtettem, hogy némiképp féltékeny volt, bár nem igazán értettem mire fel. Azt kerestem ami elveszett, és nem azt, amiről tudtam, hogy hol van.
Jó persze arra sem számítottam, hogy majd éppen itt fogom őt megtalálni, főleg, hogy nem is kerestem.
Volt bennem egy olyan furcsa szokás, ami arra sarkalt, hogy olyasvalakit keressek, aki ezt felém nem tette meg, még akkor sem, hogyha az a valaki a leányom volt, szóval megjegyzésére nem ejtettem szót. Hagytam, hogy csendben eloldalogjon körülöttünk a válasza, s inkább tereltem a szót az emberek viselkedésére, mire ismét egy sértődött gyermek válaszát kaptam.
Megingattam fejem, karba fontam karjaim, majd enyhén oldalra billentettem fejem.
-Régi idők szele az már, de látom sértettséged mit sem változott. -  leengedtem karjaim, tartást váltottam, majd egyik lábamról másikra helyeztem át súlypontomat, aztán az ablak felé pillantottam, s megemlítettem vihar tart errefelé, mi estére talán ideér.
-Gyakran néznek őrültnek. - vontam meg a vállam, aztán széttártam egy pillanatra karjaim, miközben kibújtam kabátomból, hisz nem volt rá szükségem. - Nem köszönöm… bár talán egy keveset.
Az igazat megvallva, el is felejtettem enni a napokban. Nem volt rá szükségem, vagy egyszerűen csak túlságosan lefoglalt a keresgetés. Míg elment a szobából, én addig odaléptem az ablakhoz, már ha volt, s figyelmem a havas tájra szegeztem. Csak remélni tudtam nem szendvicset kapok, mert azt valahogy az évek során sem sikerült megkedvelnem. Furcsa emberi csemegének tartottam, akár csak a forró csokoládét. Köszöntem egyszer bőven elég volt belőle, hogy soha többet ne akarjak olyat. Nem tudtam elképzelni, milyen is az, amikor valaki szereti azt az édes valamit!
Mikor visszaért, s meghozta az ételt, elvettem a felém nyújtott adagot, s akármi is volt az, már illendőségbő is elfogadtam, kivéve persze ha az említett édes vacak is ott szerepelt közöttük, mert akkor azt finoman visszautasítottam.
Az evéshez letelepedtem, majd megengedtem magamnak egy apró mosolyt.
-Köszönöm! - aztán nekiláttam az evésnek, s közben tekintetem lányomra emeltem.
-Na elő a farbával! Mi nyomja a lelked Hercegnőm! - valóban kíváncsi voltam, és nem csak azért érdeklődtem, mert messzire akartam kergetni a csendet, mi körbevett minket. Odakint már fújt a szél erőteljesen, s a hó is erőteljesebben esett, én meg örültem annak, hogy legalább fedél van a fejem felett, s hogy a hajót sokkal messzebb hagytam, így nem fog belefagyni a vízbe.

- 577 szó  // zene: Aláfestő zene //Somewhere in the North Pole
- -
Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Szer. Dec. 21, 2022 7:35 pm

Reidar Asheim felhasználónak tetszik ez a poszt.


      to Aegir
Sok féle módon elképzeltem azt, hogy hogyan is fogok megint apával találkozni, de ez a jelenet nem volt benne. Egyáltalán nem számítottam arra, hogy pont itt a „semmi” közepén fogunk hosszú idők után ismét találkozni.
Lehet most nagyon is örülnöm kellene neki, de ez valamiért elmarad. Persze jó látni, de… Sok mindent eszembe juttat, ami nem éppen pozitív. A többiek most nem igazán érdekelnek engem. Bár nagy eséllyel hamarosan úgy is elhúzza a csíkot.
Végre kettesben maradunk és már el is kezdem őt faggatni. A választól nem lepődőm meg, de mégis kisé szarul esik nekem. Végül is mit vártam? Hogy eljön ide északra csak azért, hogy meglátogassa a lányát?
-Hmm értem… Mégis mi másért.-Mondom egy kis gúnnyal a hangomban. Nos anyát sem kell félteni. Sőt szerintem többet is adhatott volna apának… De ez az ő ügyük. Engem nem az bánt, hogy már nincsenek együtt, hisz anya nagyon is jól van. Boldog és ez pont elég.
-Most tényleg azt hiszed, hogy ennyi idő után elég csak megjelenned és úgy fogunk beszélgetni, mintha semmi sem történt volna?-Nézek rá kissé értetlenül. Most komolyan azt gondolta, hogy majd itt meghitten elbeszélgetünk a munkáinkról? Elmondom mi mindent fedeztünk fel, vagy milyen nehézségekkel küszködünk? Hát akkor nagyon más világban él.
-Nos akkor gondolom egy ideig még itt maradsz. Mégsem mehetsz ki abba a viharba. A kollégáim őrültnek néznének.-Tudom, hogy nem esne semmi baja, de ha a halandók előtt fogná megát és a legnagyobb viharban útra kelne… Szerintem nem kell folytatnom, hogy akkor mi történne.
-Éhes vagy? Hozzak neked valamit enni?-Nem vagyok lelketlen és bármennyire rossz most a kapcsolatunk nem fogok úgy tenni, mintha itt se lenne. Ha kér valamit elmegyek és hozok neki, de ha nem akkor csak a helyemen maradok és figyelem őt. Nem tudom, hogy mit mondhatnék neki. Igazából sok mindenről tudnék mesélni neki, de jelenleg egy igen magas fal van kettőnk között. Idő lesz mire ismét úgy meg tudok nyílni felé, mint régen.

Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Szer. Dec. 21, 2022 7:58 am

Aina Morstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

]
Kolga && Aegir

Nem kis meglepetést szereztem azzal az embereknek, hogy megjelentem a semmi közepén. Akadt is fenforgás rendesen, viszont meglehet ezzel a szurkáló érzéssel szerencsém volt, bár a hideg nem árt, azonban tud okozni kellemetlenségeket.
A lényeg az volt, hogy megkaptam a teámat, amit nem is kértem, a közben fagyás nyomait keresték rajtam, én meg csak mosolyogtam magamban.
Egészen addig folytatódott ez, míg Kolga fel nem bukkant, én pedig köszöntöttem a döbbenete ellenére.
Igaz idősebbnek látszottam, mint a valós alakom, de ez sem akadályozta meg a felismerésben.
-Meglepetés!- keltem fel a helyemről, bár elsőre nem igazán akarták megengedni. Egyre azt magyarázták, hogy nekem bizony ott kell maradnom, míg nem lát orvos, ám én még is felkeltem, s leányom után mentem.
Rég volt már, mikor utoljára találkoztunk, ám bíztam benne utálata nem győzte le hajdani szeretetét.
-A Katlanom... Anyád eltüntette, és szükségem lenne rá.- vontam meg a vállam, miután betettem magam után az ajtót, aztán ismét két kezembe fogtam a bögrét, hogy kortyolhassak egyet.
-Hogy halad a kutatás? - tudakoltam.
Igaz, neki nem kellett tudnia, de nyomon követtem munkásságát, mióta tudomást szereztem itt létéről, és büszke voltam rá. Nagyon büszke.
-Régóta itt vagytok? Kicsit izgágák a többiek...- böktem az ajtó felé, majd ismét kortyoltam egyet a teába, majd az üres poharat letettem egy polcra.
Leülni nem ültem le, inkább ott maradtam az addigi helyemen, bár magam sem tudtam miért. Meglehet, talán a napok megszokása, amit meneteléssel, és kutakodással töltöttem.
Nem kérdeztem többet, pusztán figyeltem arcvonásait, igyekezve nem magamra haragitani, hisz az bizonyára nem lenne szép látvány.
Én a magam részéről nem akartam veszekedni vele, hisz nem haragudtam semmiért.
Mindkettőnknek megvolt a maga dolga, a cselekedetei. Én is védtem azokat, akik nem tudták védeni magukat, s ő is hasonlóképpen cselekedett, s egyfajta tisztelet alakult ki bennem irányába.
Nem kezdtem szónoklatokba, nem kezdtem azzal sem hencegni, hogy miképpen jutottam el eddig, vagy hogy mi mindent láttam idefelé jövet, ahogy Kat-nek sem mondtom majd el, hogy majdnem beszakadtam egy gleccser hasadékba egy rossz lépésnek köszönhetően. Felesleges izgalmat, és aggodalmat szülne csak.
-Nagy vihar tart errefelé... Éjszakára ideér...- mormogtam kifelé tekintve, ahol az ablaknak kellene lennie.
A teám elfogyott, így a bögrém lepakoltam valamerre, ahol találtam neki helyet. Karba fontam karjaim, tekintetem pedig lányomra emeltem.


- 577 szó  // zene: Aláfestő zene //Somewhere in the North Pole
- -
Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess! F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Kedd Dec. 20, 2022 6:57 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.


      to Aegir
Régóta vagyunk már itt kint a jég födte tájon. Sokan már rég hazamennének, kezd elegük lenni ebből a hidegből. Én viszont nagyon is jól érzem magam ezen a terepen. De, ha be akarok olvadni közéjük kénytelen vagyok én is hasonlóan gondolkozni erről a hidegről, mint ők.
Igazából már nem kell sokáig itt maradnunk, de utána sokáig nem fogunk tudni kijönni ide. Ennél durvább hidegek is járnak errefelé és nagyon is veszélyes egy halandónak itt tartózkodnia. Így, amíg lehet minden pillanatot ki kell használni.
Éppen a szobám nyugalmát élvezem, mikor az egyik kolléga beront hozzám azzal a hírrel, hogy egy idegen fickó esett be hozzánk szó szerint. Azt sem tudják honnan jött, de úgy tűnik nincs semmi baja. Őszinte kíváncsisággal indulok meg utána.
Az ajtóba érve megtorpanok ahogy megpillantom a fickó arcát. Ha ember lennék azt gondolnám elment az eszem, vagy káprázik a szemem, de nem. Ez valóban Ő!
-Apa?-Teszem fel ezt az ostoba kérdést, hisz tudom, hogy ő az. De mégsem értem, hogy mégis mi a francot keres itt. A többiek meglepetten pislognak rám, majd vissza rá.
-Ő tényleg az apád?-Én csak bólintok egyet. Nem is tudom mikor láttam őt utoljára. Talán akkor, mikor anya végleg ott hagyta őt… Bár követtem én is az életét, ahogyan anyáét és a testvéreimét is. Sokszor gondoltam rá, hogy felkeresem őt, de végül mindig lebeszéltem magam róla. Hisz mégis csak ő hagyott ott minket. Neki kellett valami más. Az elején még talán mérges is voltam rá, de leginkább csak fájdalmat éreztem… Vagyis érzek.
Végül csak intek neki egyet, hogy kövessen. Mégsem beszélhetjük meg itt a dolgokat. Túl sok a halandó. Jobb, ha nem lesznek fültanúi a beszélgetésünknek. Bár félek a kiabálásunkat is így meghallják majd.
Ahogy ismét a szobámhoz érek belépek oda, majd az asztalomnak támaszkodva várom meg, hogy belépjen ő is. Csak akkor szólalok meg, mikor az ajtó becsukódik mögötte.
-Te mégis mit keresel itt?-A hangom nyugodt, nincs benne harag, inkább csak értetlenkedés. Mégis mi vette rá őt, hogy ilyen időben kirándulni induljon? Nem hiszem, hogy pont én… Ennyi év után egyszer sem keresett.
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Kolga & Aegir ~ My sweet little princess!
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kolga, Aegir & Aaron
» Anger, rampage...clairvoyance? ~ Kolga & Aegir
» sweet little secrets
» Kolga
»  Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Oslo határain túl
minden más játék
 :: A tengereken túl ;;
-
Ugrás: