M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror
2 posters


Milo Elden
Kiskép :
 Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror UWigIoI
Rendeltetésem :
Mani vagyok
play by :
Chad Michael Murray
Posztok száma :
31
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
24
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
g.-i lovarda vezetője
Előtörténet :
Moon
Keresem :
Sköll & Hati
Hjúki
Kristine & Liam


Milo Elden
Elküldésének ideje — Szomb. Ápr. 15, 2023 11:29 am


The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror
Kolga & Mani
Elmosolyodom Kolga megjegyzésén, amivel a testvéreit illeti. Elismerem, ha nekem több testvérem lenne Sol-on kívül valószínűleg nem tudnám ilyen jól egyben tartani a családot. Mindahányan más utat választanánk, nehéz lenne megtalálni a közös hangot, éppen ezért nem is irigylésre méltó az a sok testvér.
- Nem irigyellek. – adtam hangot is annak, ami a fejemben járt.
- Az lenne a legkevesebb, amit tehetnek. Hiszem, hogy van sokkal rosszabb is a háborúnál. – maga a káosz, amibe sok mindent bele lehet mesélni, a háború csak annak az előfutárra lenne.
- Nézőpont kérdése, hogy ki a jó. – válaszolom röviden, én már csak tudom. A Hold két oldala egészen szemléletes tud lenni, ha csak a szimbólumok terén maradunk meg.
- Úgy lesz. Majd közel a tengerhez keresek egy farmot, hogy ne kelljen túl sokat utaznod. – az tűnt nekem a legegyszerűbbnek, csak akkor valószínűleg egy másik országot választok, nem pont ezt. Mondjuk… még nem tudom. Kétlem, hogy lenne választási lehetőségem.
- A kezdetekor én jobban szerettem a meleget, de aztán ez változott. Én magam vagyok a fagy, ha nem figyelek oda. – hogy Sol közelében maradjak, vagy legalábbis abban a világban, amiben ő is van. A hideggel nekem sincs semmi bajom, de úgy elhalványulni, mint annak idején történt nem akarok.
- Még nem igazán terveztünk semmi fejlesztést. Nem olyan régóta üzemel a lovarda, hogy újítást kelljen eszközölni. Az érdeklődőket még vonzza szerencsére. – nem tettem hozzá, hogy teszünk is érte mindannyian, akik itt dolgoznak.
Most, hogy elmondta ő is a hideget szereti, már nem nagyon tartottam attól, hogy esetleg vissza kellene fognom a belőlem áradó hűvösséget. Kicsit nyugodtabb is lettem.
- Figyelj csak... – megálltam, magamban elszámoltam háromig és akkor végre az égők is bekapcsoltak. Nem én irányítom őket nyilván, csak sejtettem, hogy már itt volt az ideje annak, hogy az égők felkapcsolódjanak és olyan legyen, mintha apró csillagocskák csüngnének az ágak között. Csak erre az alkalomra szereltük fel őket.
- Egy kicsit olyan, mintha az égbolton lennénk, persze ez másabb, műbb, de az ember gyerekeket ez is lázba hozza. Nézd csak… - elfordultam abba az irányba, ahol éppen az egyikük kezdett el felfele mutogatni és újongni. Egy kicsit Bil-re és Hjúki-ra emlékeztetett, amikor ennyi idősek lehettek. Milyen szép is volt ez akkor! Most már sokkal több kell ahhoz, hogy ők örüljenek valaminek.
- Addig jó, amíg így örülnek, ha felnőnek a gondok száma is növekszik velük. – ezen csak halványan elmosolyodtam.
- Szereted az őszigyümölcsöket? – nagyon hirtelen váltás volt, igen, tudom. De ha igennel válaszol, akkor máris tudom mi lesz a legközelebbi célunk, amit meg akarok mutatni neki.



Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
 Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Vas. Márc. 19, 2023 10:11 pm

      to Mani
-Nah igen a testvérek. Van nekem nyolc is, de mindenki elvan a maga kis életével. Persze ahogy tudok figyelek rájuk is… Mégis csak én vagyok a legidősebb, még ha nem is olyan sokkal.-Mosolyodom el. Nem szoktam ezt hangoztatni, de ettől függetlenül úgy érzem, hogy figyelnem kell rájuk, még ha néha csak távolból is.
A legtöbb ember azt hiszi az isteneknek jó dolguk van, de ha tudnák az igazságot. Tény halhatatlanok vagyunk és nem kell aggódnunk azon, hogy másnap miből teszünk ételt az asztalra, de nekünk is megvanna a magunk bajai, a saját átkaink. Főleg, hogy ebben a világban egyre kevésbé hisznek már bennünk. Néha érdeklődve kérdezgetem meg az ismerőseimet, hogy mégis mit gondolnak róluk… Nos szomorú volt megtapasztalni, hogy nem sokan ismerik már a nevem.
-Nah igen… Szerintem is az lenne. Egymásnak esnének az emberek… A politikusok megijednének és hadat üzennének… -A történelem során nem egyszer fordult ez elő. Szóval továbbra is jobb, ha inkább eltitkoljuk előlük azt, hogy közöttük élünk. Jobb a békesség mindenki számára.
-Úgy gondolod? Ez kicsit mesébe illő nem? Mindig csak a jó győzhet… -Elmerülök kicsit a gondolataimba. Nem hiszem azt, hogy mindig a jó az erősebb, meg mi is pontosan a jó? Én annak érzem magam, de közben lehet más szemében nem lennék az… Sőt soka támadják a munkánkat. Na jó… inkább azok a cégek, amiket mi is támadunk…
-Ha így lesz elvárom, hogy felkeress és meghívj a csirkefarmodra!-Nézek rá egy pillanatig komolyan, majd elmosolyodom ismét. Ezek után már csak azért is kedvem lenne őt elvinni egy ilyen helyre és megnézni mégis hogyan boldogulna a kis sárga bolyhoskákkal.
-Ezt megértem. Én is jobban érzem magam odafent északon. A meleg nem a barátom. Nem is értem, hogy mit is tudnak szeretni abban az emberek. Nem mondom azt, gyönyörű helyek vannak azokon a területeken is. De a jéghegyek számomra izgalmasabbak, mint a homokos tengerpart.-Ezt sose titkoltam és nem is fogom. Szerencsére jobban is bírom a hideget, mint az emberek. Néha meg is feledkezem erről és csak akkor kapok észhez, mikor azt látom, hogy a kollégáim már mind dideregnek én meg nagy vidáman dolgozgatok.
-Amúgy vannak terveitek a jövőre nézve? Esetleg valami fejlesztés? Vagy ami most van nektek elég?-Egyáltalán nem lenéző a kérdésem. Lehet ők teljesen meg vannak elégedve ezzel is és az szuper.
Vissza az elejére Go down
Milo Elden
Kiskép :
 Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror UWigIoI
Rendeltetésem :
Mani vagyok
play by :
Chad Michael Murray
Posztok száma :
31
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
24
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
g.-i lovarda vezetője
Előtörténet :
Moon
Keresem :
Sköll & Hati
Hjúki
Kristine & Liam


Milo Elden
Elküldésének ideje — Hétf. Feb. 13, 2023 9:12 pm

Aina Morstad felhasználónak tetszik ez a poszt.



The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror
Kolga & Mani
Szívesen hallgatom az itt töltött élményeit, igazából még nekem is szokatlan a midgardi életem, de furcsa módon jól viszonyultam eddig az újdonságokhoz. Nem azt mondom, hogy olyan mintha éveken át itt éltem volna, de sokat segít az, ha nem vagyok zárkózott és felfuvalkodott aki lenézi a halandókat és minden más lényt akik itt akarnak boldogulni Midgardban, nem pedig máshol, esetleg ott ahol születtek.
- Idővel hozzá szoksz, nem kell félned ettől. Nekem sokat segített, hogy itt van mellettem a testvérem. – nem akartam felidézni azt az időszakot amikor Sol Midgardban járt és belebetegedtem a hiányába. Évekkel ezelőtt volt, bárki elfelejthette már. Csodálkoznék, ha valaki emlékezne azokra a fagyos időszakokra.
- Tudom milyen úgy élni, hogy tudod az életed egyszer véget ér. – pontosan így élek a jóslat és a farkasok megjelenése óta. – Az a fontos, hogy önmagadat add, de közben ne felejtsd el, hogy istennő vagy. – az utolsó kérdésénél egy kicsit megálltam mielőtt válaszolhattam volna. Addig is úgy tettem, mintha csak a fényeket nézném, amit az ünnepség váltott ki a sötétedő tájban. Tündéri látvány volt, én mondom. Azzal kecsegtetett, hogy esetleg lehetne jobb jövő, de a valóság az, hogy sejtem a komor valóság más, mint amilyenek néhányan szeretnénk. – Káosz. Az ő esetükben a tudás nem a hatalmat jelentené, hanem a kétségbeesést, amire az ármányos Loki úgy vár. – visszapillantottam rá, csak azt mondtam, amit erről gondolok, nem akartam, hogy naivan higgyen a jó változásban. A változás pedig katasztrofálisan közel vonzotta volna a halálunk napját Sol-lal, amire őszintén nem vágytam. – De minden vég után a jó győz, csak ez vigasztal. – nem akartam túlságosan negatív lenni, ezért persze, hogy derűlátó próbálok lenni. Nem minden vég jelent rosszat, legalábbis valaki számára biztosan nem. A kifutók mellett sétáltunk el, a kis ösvény felé vezettem őt, ahol azt reméltem üres padok is lesznek, de ezt őszintén a mai napon kétlem.
- Mi is odafigyelünk a természetre, természetes, hogy meghallgatom, ha valaki róla beszél. – szándékosan nem tettem hozzá, hogyha ő beszél róla, mert ugyanúgy meghallgatom a kis Thunberg lányt is, vagy az Attenborough bácsikát is, mert ahhoz képest, hogy emberek még tudnak értelmesek is lenni.
Amikor nevet én is vele együtt nevetek, nem sértődőm meg azon, hogy azt gondolja nem kapnék el egy csirkét, elég gyors vagyok, nem hiszek a csirkék sebes rohanásában. Kivéve, ha valami isteni erővel megáldott csirkék lennének és olyan sebesen rohannának, hogy még a farkasok se kapják el őket, na akkor talán esetleg…
- Tudom, talán majd a következő életemben csirkefarmot alapítok, nem lovardát. – viccelődtem, természetesen. Nem tudom, hogy lesz-e következő életem.
- Amíg a családommal lehetek bárhol jó. – kezdtem bele nyugodtan. – Mondjuk azért Muspellheimre nem költöznék, ott csak Sol érezné jól magát, én kevésbé. Kikészülnék abban a forróságban. – meg is borzongtam, de nem csak a hőség tehetett róla, hanem a régi emlékek is, amit mindig mélyen elnyomok magamban, ahogy most is.



Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
 Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Vas. Feb. 05, 2023 11:04 pm

Milo Elden felhasználónak tetszik ez a poszt.


      to Mani
Elmosolyodom a kedves szavaira.
-Ez kedves tőled, de nem szégyenkezem, csak furcsa. Korábban csak egy-egy napra, vagy pár órára léptem ki a tengerből. De nem panaszkodni szeretnék. Szeretek itt lenni, még ha sok mindent még nem is értek.-Sok olyan dolgot tesznek az emberek, amire nem találok magyarázatot és lehet nem is fogok.
Bár a lokvakhoz nem igazán értek és nem is vonzanak annyira, mint másokat, de örömmel kipróbálnám milyen is a hátukon ülni. De azt egy másik nap fogom megtenni, mikor kevesebben vannak itt.
-Igen… Ők mások, vagyis nekik más, hisz ők szembe néznek az elmúlással is. Ez mi nem igazán tudjuk felfogni, hogy milyen is lehet úgy élni, hogy tudod egyszer véget ér… Nem lehet könnyű. De igazad van, lehet túlságosan is igyekezni próbálok, hogy hozzájuk hasonlítsak… Szerinted mi történne, ha megtudnák, hogy mi istenek közöttük élünk?-Nézek rá kíváncsian. Vannak olyan emberek, akik már tudják ezt, hisz sok félisten született már… Ott van apám példája is. De félek nem minden ember fogadná ilyen jól a dolgot. Vagy túl negatív vagyok?
Kissé meglepődön a kijelentésén. Igaz részt vettünk egy interjún, amit le is adtak a tévében, de nem számítottam arra, hogy egy ismerős fogj ezt felhozni.
-Most megleptél. Nem gondoltam volna, hogy fogok olyan ismerőssel találkozni, aki látta azt az interjút. Mondjuk érdekes egy beszélgetés volt, csak túl rövid. Még annyi mindent mondtam volna, hogy az emberek tényleg felfogják, hogy milyen veszélyek vannak… De bízom benne, hogy így van néhány, aki legalább elgondolkozott a dolgon.-Nap, mint nap látom a halandókat ahogy rohannak a munkába, majd haza és nem feltétlenül azzal foglalkoznak, hogy a Földnek mi a jó vagy mi nem. Pedig ez nekik is fontos lenne.
Elnevetem magam, ahogy elképzelem Manit, amint éppen kergeti azokat a pici törékeny kis sárga csirkéket.
-Az valóban vicces látvány lenne. A hatalmas Mani kergeti a kis csibéket, akik könnyen kifognak rajta.-Ismét felnevetek, majd bocsánat kérően pillantok rá. Érzem rajta, hogy sokkal hidegebb, mint az emberek, vagy a többi Isten, akiket ismerek. De engem cseppet sem zavar a dolog. Én magam jobban szívlelem a hideget a melegnél. Különben nem is tudnám olyan jól bírni az Északi-sarkon töltött időket.
-És neked hogy tetszik itt az élet, az embere között?-Bár a jelek azt mutatják, hogy nagyon jól elvannak, de lehet közben annyira azért nem élvezi ezt a közeget.
Vissza az elejére Go down
Milo Elden
Kiskép :
 Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror UWigIoI
Rendeltetésem :
Mani vagyok
play by :
Chad Michael Murray
Posztok száma :
31
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
24
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
g.-i lovarda vezetője
Előtörténet :
Moon
Keresem :
Sköll & Hati
Hjúki
Kristine & Liam


Milo Elden
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 17, 2023 10:25 am


The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror
Kolga & Mani
Kevesen láttak így személyesen az emberi alakomban az asgardi istenek közül ez bizonyos, de arra nem számítottam, hogy ez valakinek kuriózumnak fog számítani. Sosem gondolkodtam azon, hogy milyen lennék, hogyha nem isten volnék, hanem egyszerű halandó, akinek a napjai megvannak számlálva – mondjuk istenként is megvan, egyszer be fog következni, ami elkerülhetetlen a jóslat szerint, de addig is… - akkor is így néznék ki vagy másképp? A lényeg, hogy én sosem vertem ezt nagy dobra, nyilván azért, mert sosem a külsőségek vonzottak – ettől függetlenül persze adtam a külsőre is, hogyha más lenyűgözéséről volt szó. Örülök, hogy ez másnak is feltűnik.
- Ha úgy érzed szégyenkezned kell amiért halandónak kell kiadnod magad, akkor hidd el nem kell. Semmit nem veszítettél a szépségedből. – vallom be őszintén, noha ritkán bókolok abban biztos vagyok, hogy ezzel őt is meg magamat is megleptem. Egy istennő mindig szép, még akkor is, ha nem hiszi el magáról vagy ha rá sem lehet nézni, mert annyira vakító a fénye. Igen, most Sol-ról beszéltem.
- Sol örülni fog, ha akadnak új érdeklődök. Biztosan szívesen segít majd, akkor is, ha csak egyszeri alkalom lesz. – arra, hogy a halandók miért is szeretnek lovagolni biztosan többfajta válasz is létezett, amit mindenki jobb, ha maga dönti el mi az.
Látom rajta, hogy érdeklődik, ezért se vész el a lelkesedésem, hanem egyre nő, mert meglepő módon hallgatóságra találtam.
- Nehézségeid adódnak az álcád fenntartásával? Szerintem ezzel egy kicsit mind így vagyunk. Túlságosan olyanok akarunk lenni, mint ők és közben elfelejtjük, hogy míg egy halandó élete számunkra hamar lepereg addig a miénk sokkal tovább tart. – nagyon úgy tűnhettem ezzel a kijelentésemmel, mintha lenézném a halandókat, de nem erről volt szó. Ha kellett bárkivel együtt tudtam érezni, de mindig emlékeztettem magam rá, hogy amit ők éreznek és élnek meg, azt én sosem fogom, mert én vagyok a Hold, kötelességeim vannak, amit nem veszek félvállról hosszú ideje.
- Áh a jégsapkák… - ez olyan téma, amihez azt kívánnám, hogy bár ne lenne közöm. De bizonyára csak van valamennyi, amióta Sol járt egyedül idelent, biztos az akaratán kívül tett valamit a természettel. Persze ez csak találgatás. Nem akarom azt mondani, hogy az emberek tudatlanságára és környezet szennyezésére Sol nagy bánata is tett egy lapáttal. Ha tűz a napfény, azt én is megérzem és olyankor, nincs az a világ ahová el tudnék rejtőzni előle.
- Én… láttálak a tévében. – legalábbis ez rémlik, a memóriám szerencsére még jó.
Miután elfogadta a karom és belém karolt minden kontrollomat össze kellett szednem, hogy ne fagyasszam halálra.
- Ez csak egy egyszerű lovarda Kolga, nincsenek más állataink. – nem kioktatni akartam, csak nem akartam, hogy feleslegesen reménykedjen cuki nyulakban, rikácsoló tyúkokban és csipogó csirkékben vagy egyéb házi állatokban.
- Vicces lenne nem igaz, ha csirkéket terelgetve látnál engem?



Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
 Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Vas. Jan. 08, 2023 8:58 pm

Milo Elden felhasználónak tetszik ez a poszt.


      to Mani
-Mondjuk fura is így látni téged, bár gondolom fordítva is igaz.-Azt nem tudom, hogy mennyit tudhat rólam. Annyira nem vagyunk nagy istenek. Mondjuk engem ez nem izgat annyira. Nem akarnék olyan hatalmat. Amim van bőven elég. Így is sokszor úgy érzem meg sem érdemlem azt, hogy istenként tekintsenek rám
-Bevallom őszintén még sosem lovagoltam, szóval lehet egyszer máskor benézek, mikor kevesebben vannak és kipróbálom, hogy miért is szeretik ennyire az emberek.-Most nem akarnám még ilyen plusz terhet akasztani a nyakába.
Érdeklődve hallgatom végig a válaszát. Egy nagyot bólintok a végén. Végül is teljesen logikus így. Nem is jutott eszembe, hogy nekik a lovaikról is kell gondoskodniuk.
-Akkor valóban a tökéletes álcát választottátok. Néha még nekem is nehéz úgy tenni, mintha csak sima ember lennék. Néztek már rám furcsán, de eddig szerencsére mindig sikerült kimagyaráznom magam. Nem könnyű ez.-De abba bele se merek gondolni, hogy mi lenne, ha megtudnák, hogy az isteneik közöttük élnek. Mondjuk persze vannak kivételek, akik elfogadnának minket, de van egy olyan érzésem, hogy azok vannak kevesebben. Viszont azt jó hallani, hogy összetartunk és segítjük egymást. Én is bármelyik istennek segítenék, ha hozzám jönne.
-Hidd el teljes mértékben elhiszem, amit mondasz. Én is olyan munkát próbáltam találni, ami mellett az isteni énemet nem kell olyan nagyon rejtegetnem. Ezért lettem biológus és kemény harcot vívunk azért, hogy megmentsük a jégsapkákat és az élővilágát.-Bár nem kérdezte, de nem is titok. Írtak rólunk már az újságokban, sőt a tévében is szerepeltünk már.
-Igen, kérlek!-Legalább addig is tudunk még beszélgetni. Ha már miattuk jöttem, akkor szeretném kihasználni az időt rendesen. Bele is karolok a felkínált karjába.
-Amúgy más állataitok is van, vagy csak lovak?-
Vissza az elejére Go down
Milo Elden
Kiskép :
 Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror UWigIoI
Rendeltetésem :
Mani vagyok
play by :
Chad Michael Murray
Posztok száma :
31
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
24
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
g.-i lovarda vezetője
Előtörténet :
Moon
Keresem :
Sköll & Hati
Hjúki
Kristine & Liam


Milo Elden
Elküldésének ideje — Szer. Jan. 04, 2023 9:28 pm

Aina Morstad felhasználónak tetszik ez a poszt.



The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror
Kolga & Mani
Egy ideje elfogadtam, hogy nem zárkózhatok el mások elől, szembe kell néznem velük és úgy kell viselkednem, mint a többi ember vagy vállalkozó, ha úgy tetszik. Nem sokszor adtam az arcom a rendezvényeinkhez, de amikor elkerülhetetlen volt, vezetőként kénytelen voltam nyilatkozni, ha a helyzet úgy kívánta. A média dolgozói szeretik mindenre felkapni a fejük, főleg, ha a hír megér egy próbát, aztán még egyet és a végén már csak azon kapja magát az ember, hogy bármi történik itt, arról ők is tudni akarnak. Én meg egyre csak felbátorodok. Ismerem azokat az embereket, akik minden rendezvényem fellendítői lehetnek, már nem kell csak a szerencsére hagyatkoznom. De persze aláírom, hogy mindig meglepő ráismerni valakire az istenek közül főleg ilyenkor, amikor a legkevésbé számítok bármelyikükre is éppen itt.
- Nem meglepő, biztosan sok dolgod van neked is és elfoglalt lehetsz. – könnyedén meglehet ez is, bár az igazságot egyedül Kolga tudja ezzel kapcsolatban és én nem is akarom beleártani magam ebbe. Nem rám tartozik. Mindkettőnknek megvan a saját köre.
Amikor elmondja, hogy miért van itt valójában először nem tudom mit mondjak. Másodszor pedig megpróbálok nem arra gondolni, hogy azért ilyen érdeklődő, mert Sköllnek és Hatinak szurkol. Mondjuk ez nevetséges lenne és a feltételezés már magában is sértő, még szerencse, hogy ennek nem adok hangot.
- Mindig elhaladunk a vizeitek fellett, azt hiszem érthető, ha megakarsz ismerni minket. – szándékosan nem gondoltam csak magamra végtére is ő is a többest használta. – Nem kell elmenned. Innen is minden irányítást a kezemben tartok. – vagyis Hjúki ott van és ez pont elég, remélhetőleg nem lesz káosz abból, ha én itt vagyok. – Bármikor máskor is eljöhetsz ide, ha szeretnél, a kapuink este hétig nyitva vannak. – ma persze sokkal tovább, de ezt nem kell hozzátennem, a rendezvény lényege pontosan ez.
- Köszi, igyekeztünk. – még jó, hogy nem hagytam magam lebeszélni a dologról, most nem lenne alkalmam beszélgetni Kolga-val sem.
- Miért pont lovarda? Hmmm… - úgy tettem mintha nagyon el kellene gondolkoznom ezen. De valójában tudtam nagyon jól a választ. – Az ikernővéremmel nem tudjuk mellőzni a lovainkat, az életünk részei, így először nekik akartunk egy biztonságos menedéket létrehozni. Másodszor pedig kerülnünk kellett a feltűnést is így amikor be kellett illeszkednünk ide egy lovarda megalapítása tűnt a legegyszerűbbnek. Főleg, hogy nem csak a mi lovaink nyugalmáról akartunk gondoskodni, hanem másokéról is. Itt van például Heimdallr lova is, meg nem mondanád, hogy Gulltopp ott van abban a lovas boxban elől. – a távolba mutattam, nem kellett tudnia, hogy melyik az, csak az irányt tudja merre találja, ha érdekli.
- Persze a weboldalunkon lévő sztorit is elhiheted, van valóság alapja azt sokkal könnyebb megértetni a halandókkal, mint az eredetit. – amit most nincs kedvem idézni neki, valószínűleg nem a kitalációmra kíváncsi.
- Körbe vezethetlek? – felajánlottam neki a jobbom, hogyha elfogadta akkor tőlem telhetően igyekeztem nem feszengeni és továbbra is békés maradni. Nem hagyhattam, hogy eluralkodjon rajtam a zavarom, mert arról van szó, hogy nem szoktam magamhoz közel engedni másokat, az enyéimen kívül. Róluk tudtam, hogy elviselnek minden hideget, ami belőlem áradhat, de másokról fogalmam sem volt.



Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
 Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Hétf. Jan. 02, 2023 5:29 pm

Milo Elden felhasználónak tetszik ez a poszt.


      to Mani
Sokan vagyunk, mi istenek, így nem meglepő, ha nem ismerünk mindenkit személyesen. Persze tudunk a másik létezéséről, de nem feltétlenül volt alkalmunk találkozni is vele. Viszont most adódott egy alkalom és nem láttam okát annak, hogy miért is ne használjam ki. Igaz nem vagyok éppen az a nagyon barátkozós típus, nem nyílok meg egykönnyek mások felé, de sokszor a kíváncsiság erősebb és minden korlátot átlép. Mondjuk arra nem is számítottam, hogy pont így fogok az egyikükbe belebotlani, de nincs okom panaszkodni. A mosolyom felé őszinte és örömmel tölt el, hogy hasonló kedvvel fogad el engem. Féltem inkább csak a terhére leszek, hisz elég sok dolga lehet egy ilyen rendezvénnyel.
-Nos én is csak tegnap döntöttem el, hogy ellátogatok ide.-Vallom be neki őszintén. Sejtettem, hogy nagy tömeg lesz, ami nem éppen a szívem csücske, de ismétlem a kíváncsiság most nagyon átvette az uralmat.
-Hmm nos bevallom őszintén nem a rendezvény miatt jöttem. Inkább csak jó alkalomnak tűnt arra, hogy végre megismerhesselek titeket személyesen is. Mindennap látni titeket odafent ragyogni, de ennél többet nem tudok rólatok. Szóval gondoltam hátha lesz alkalmunk összefutni és lám, tényleg sikerült. De persze, ha most nem igazán alkalmas akkor visszajövök máskor.-Nem fogok megsértődni, ha most inkább azt mondja menjek haza mert nincs ideje velem foglalkozni.
-Igazán remek kis napot hoztatok össze. Jó sokan eljöttek. Miért pont egy lovarda?-Érdeklődöm kicsit róluk. Igaz aranyos állatok, de nekem nem jutott volna eszembe egy ilyet nyitni főleg, hogy az ilyennel jó sok ember figyelmét felkelthetik.
Vissza az elejére Go down
Milo Elden
Kiskép :
 Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror UWigIoI
Rendeltetésem :
Mani vagyok
play by :
Chad Michael Murray
Posztok száma :
31
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
24
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
g.-i lovarda vezetője
Előtörténet :
Moon
Keresem :
Sköll & Hati
Hjúki
Kristine & Liam


Milo Elden
Elküldésének ideje — Szer. Dec. 21, 2022 8:15 pm

Aina Morstad felhasználónak tetszik ez a poszt.



The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror
Kolga & Mani
Ha nyugalomra vágytam, akkor egy kicsit mindig elhúzódtam a tömegtől, akár sima halandókról vagy istenekről legyen szó. Talán sokszor meg is bántottam őket ezzel, mert a figyelmemet sose kötötte le a szervezkedésük, ami csak az ő jólétüket szolgálta. Nekem, hála nekik megvolt a magam baja, de sose mondtam el nekik, hogy mekkora baklövést követtek el. A sajnálat és a félelem az ők gyengéjük. Ezért vagyunk mi a nővéremmel az ők szolgálatukban is, mert nem csak utat akartak mutatni nekünk, egy célt adni az életünknek, hanem elvenni mindent, ami nekik megvan, de nekünk nem lehet, mert félnek az apám erejétől. Szerintem még most is. Azok a látszólag eszement óriások nem véletlenül akartak megkaparintani minket és Freya-t az istenektől, ha a szolgálatukba léptek és fizetséget kértek. Freya szépségét nem fogom megkérdőjelezni, Sol-ra pedig nézni se lehet nemhogy összehasonlítani Freya-val, de itt jövök én…
A gondolatmenetemet megszakítja az, hogy hátra lépek és neki megyek valakinek. Ezt szépen megcsináltam mondhatom. De, amikor azt a választ kapom, hogy nem történt semmi vészes már sokkal nyugodtabb vagyok.
- Rendben, ez azért egy kicsit megnyugtató. – az nem lett volna kellemes, hogyha rátaposok a lábára. Igazából tovább hátráltam volna, hacsak a nevemen nem szólít. Az igazi nevemen és elmondja, hogy ő kicsoda. Nem mondom, hogy nem ismerem ezt az arcot. De ismertem, a közösségi médián mindig mindent nagy dobra vernek, főleg, ha valakit még érdekel a környezete. Meg nem mondtam volna, hogy az az aktivista és kutató, akinek a nevét mindig kiemelik egy-egy cikkben az Kolga volt, de most már ezt is tudom.
Amíg Asgardban éltünk kevés dologra figyeltem oda, de ha Sol megkért akkor persze bárhová elkísértem őt, akármennyire is távol maradtam volna mindentől. Így persze tisztában vagyok azzal, hogy ki is az a Kolga és nem félek kedvesen visszamosolyogni rá. Ennyit még ért Lune tanácsa, hogy ne felejtsem el megmutatni másoknak a vidámabb oldalam.
- Szia Kolga. – megfogtam a felém nyújtott kezét, ahogy illik ilyenkor. De hamar vissza is húztam magam mellé, nem azért, mert udvariatlan lennék, csak nem akartam, hogy a hideg érintésemtől megborzongjon.
- Nem számítottam arra, hogy bárki is eljön az istenek közül, de örülök, hogy itt vagy. – teljesen felesleges magáznom őt, ezért kezdtem el egy már-már barátias hangulatban folytatni a beszélgetést.
- Nem tudtam, hogy érdekelnek téged a lovas rendezvények. – valahol persze sejtem, hogy nem a lovak miatt van itt, hanem a köré épített hangulatos kis szolgáltatásokért.




Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
 Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Szer. Dec. 21, 2022 7:03 pm

Milo Elden felhasználónak tetszik ez a poszt.


      to Mani
Elég kellemes a hangulat. A legtöbb vendég arcán mosoly látható.  Persze akad egy-két párnál egy kis veszekedés, de aztán meglátják a lovakat, vagy a pónikat és mintha mi sem történt volna. Csak vigyorogva figyelem őket. Az emberek néha túl dramatizálják a dolgokat… Na jó… az istenek között is vannak ilyenek. hiába próbáljuk ezt tagadni.
A sütim sajnos igen hamar elfogy, de nem állok ismét sorba egy újabb adagért. A végén még felvásárolnám az egész készletüket és nem tudnék innen csak gurulva távozni.
Egészen jó kis családi programot dobtak össze. Gyerekként tényleg nagy kaland lehet, a szülőnek meg inkább fárasztó állandóan odafigyelni rájuk, hogy ne csináljanak valami őrültséget.
A telefonom megcsörren, de szerencsére csak üzenetem érkezett. Viszont nem állom meg, hogy ne válaszoljak, de persze nem állok meg, lábaim tovább visznek engem, aminek köszönhetően az én figyelmem is lecsökkent… mondhatni csak a telefonra. Ennek is köszönhető az, hogy én magam sem veszem észre a közelgő „veszélyt”, csak mikor az megtörténik.
A telefon kiesik a kezemből én már hátrálok egy kicsit. Nem esett semmi komolyabb bajom, még a lábamat sem sikerült megtaposnia.
-Oh nyugi nem történt semmi baj.-Mondom egy halvány mosoly kíséretében, majd fel is veszem a földről a telefonom. Szerencsére semmi baja nem esett. Ahogy ismét a férfira pillantok rájövök, hogy kivel állok szemben. A mosolyom kissé kiszélesedik, majd kezem felé nyújtom.
-Szia Mani! Kolga vagyok.-Hangomat azért halkabbra veszem. Érdeklődve figyelem a reakcióját. Fogalmam sincs, hogy mennyit hallott rólam. Szerintem ő és testvére sokkal ismertebb nálam.
Vissza az elejére Go down
Milo Elden
Kiskép :
 Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror UWigIoI
Rendeltetésem :
Mani vagyok
play by :
Chad Michael Murray
Posztok száma :
31
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
24
Lakhely :
Grünerløkka
Foglalkozás :
g.-i lovarda vezetője
Előtörténet :
Moon
Keresem :
Sköll & Hati
Hjúki
Kristine & Liam


Milo Elden
Elküldésének ideje — Hétf. Dec. 19, 2022 9:39 pm


The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror
Kolga & Mani
Egy sima ötletként indult az egész. Csak megpróbáltam vicceskedni, hogy mennyire menő lenne már ha az ittenieket meglepnénk egy nyílt nappal, amit mindenféle köntössel úgy kell elképzelni, hogy a múzeumok éjszakája ötletet összegyúrtam a mezőgazdasági vásárral – de nem csak - és… tessék. Mondanám, hogy tessék kitaláltam a lovardák éjszakája rendezvényt, de ennyire nem vagyok elszállva az ötlettemtől. Rengeteg átgondolást, módosítást és tervezést igényelt, amit jó volt lépésről-lépésre követni. Nem bízhattam mindent a véletlenre. Össze kellett ismerkednem a helyiekkel, a bizalmukba kellett fogadniuk és ez nem volt olyan könnyű, mert az idegent látták bennem, azt, aki nem idevalósi és úgy tesz, mintha… De elmulasztottam a kételyeiket, meggyőztem őket, hogy itt van ez a hatalmas hely mondanám, hogy kihasználatlanul, de hazugság lenne, így elmondtam nekik, hogy a segítségükre lehetek, ha ők is az enyémre. Nem kértem meg az innen több száz kilométerekre élő gazdákat, hogy hozzák ide a saját készítésü portékájukat, hanem a helyieket győztem meg, hogy próbálkozzanak meg itt, hatalmas terünk van a kifútok mellett, körbevéve fákkal friss oxigénnel és még egy rakás mindent mondtam nekik, amivel próbáltam eladni nekik a helyet. Nem kértem meg rá őket, hogy fizessenek azért, hogy fizessenek azért, hogy itt legyenek és hasonlók, amivel el lehet kedvetleníteni őket, csak azt, hogy ha helyesnek érzik akkor mondjanak egy-két jó szót a helyről a vásárlóiknak, de ne csak, a legfontosabb az, hogy ők is jól érezzék itt magukat. Mert ha jól érzik magukat, akkor az átragad egyik emberről a másikra és ennél nem is kell több. Ez a program elsősorban a családoknak szólt, de valójában nem csak, mert bárki eljöhetett ma, nem kellett érte fizetnie, maximum csak azért, amit megvett a felállított bódékból, de az csak annyiban volt az én dolgom, hogy segédkeztem a felállításukban és elhelyezkedésükben. Tudni kell merről fúj a szél és melyik az az illat, aminek végig kell hasítania a tömegen és melyiknek kevésbé, mert anélkül is venni fogják, hogy azt a levegőben megéreznék. Készültünk néhány „fellépéssel” is, már csak azért is, mert látni akartam az örömöt Sol arcán és a mérhetetlen büszkeséget, amikor a tanítványait látja. Szóval ahelyett, hogy beöltöztem volna valami puccos nem ide illő igazgatói megjelenésbe, csak magamat adtam és kivettem a munkából a részemet. A mai nap nem csak a kis vásár miatt volt különleges, hanem azért, mert majdnem ugyanannyira voltam energikus, mint amennyire nem Sol hatásának köszönhetően. Nappal ugyanis, ha akarnék se tudnék úgy pörögni, mint éjszaka. De ma elég kellemes hangulatban voltam. Ittam egy rakás kávét, megjegyzem teljesen haszontalanul, de Lune megkért arra, hogy legalább a látszat kedvéért tegyek úgy, mintha én lennék a főnök itt és mosolyogjak többet a megszokottnál.
Ez ment egy darabig. Elmondtam a nyitóbeszédemet, mindenkinek gratuláltam ezért a csodás napért, megköszöntem, hogy eljöttek és jó szórakozást kívántam nekik egész… hát jó sokáig maradjunk annyiban. Ezután pedig a porondmesterséget átadtam Hjúki-nak, az ő hangja fiatalosabb és biztos vagyok abban, hogyha nagyon akarja akkor megveszi vele a közönséget. Már nagyon vártam, hogy odafent ne csak halványan, de végre tisztán láthassam… azt a picike darabot magamból, ami éltette az égbolton lévő égitestet. Ezt a napot még a farkasok puszta létezése se ronthatja el. Már csak idő kérdése, hogy a fényeket is fel kelljen kapcsolnunk itt… Na akkor még varázsosabb lesz ez a hely. Csak tudnám kivárni. Persze nem voltam képes rá, ezért is kellett eljönnöm a nagy tömegtől, mert már kezdett sok lenni a gyerekkacaj, a zsibongás és a megfelelő távolság Sol-tól, hogy érvényesülni tudjon ő is meg én is. Ezért kötöttem ki Skuggi és Skundi mellett, lefogadom, hogy hiányoltak már és bár ma holtbiztos lefoglalta őket a gyerekcsapat, attól még reméltem nem fognak megorrolni rám, amiért csak most jövök erőt önteni beléjük. Nem mintha szükségük lenne rá. Ők az én (most póni) lovaim, ha a gyereksereglettől kifáradnának az engem is meglepne a következő farkasos találkozásnál. Most szerencsére senki sem üldözte őket, csak a gyerekek szeretete és ezt jó volt látni. Épp hátra léptem a korláttól, amikor véletlenül neki ütköztem valakinek.
- Elnézést, nem figyeltem. – kezdtem is gyorsan mentegetőzéssel. – Nem esett baja ugye?




Vissza az elejére Go down
Aina Morstad
Kiskép :
 Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror F26513fcb9554d5cbf383a0cf64b717b216955a9
Rendeltetésem :
Kólga vagyok
play by :
Anne Hathaway
Posztok száma :
51
User neve :
Dekker
Csoport :
istennő
Pontgyűjtő :
47
Lakhely :
Frogner
Foglalkozás :
Kutató


Aina Morstad
Elküldésének ideje — Hétf. Dec. 19, 2022 7:22 pm

      to Mani

Érdekes nap a mai, mikor a a világosság és a sötétség megfelezik maguk között az időt. Egyikük sem dolgozik többet. Ma egyenlőek.
A mai napon én is úgy döntöttem, hogy a munkát kicsit félre teszem. Azt hiszem ezt mondják az emberek szabadságnak.
Az idő gyönyörű, és végre nincs az a nagy hőség... Bár úgy hallottam itt még egészen elviselhetőek a nyarak, délebbre sokkal jobban szenvednek az emberek. Lehet sose fogok a déli országokba elmenni. Engem mindig is jobban vonzott a hideg.
Már napokkal korábban megakadt a szemem egy cikken. A helyi lovardáról írtak benne, ami megnyitja kapuit az érdekldök számára. Mindenféle programmal készülnek, leginkább a gyerekeknek... De engem nem is ez keltette fel az érdeklődésem. Nos amennyire az emberek pletykások, annyira az istenek is és hát igen... Hallottam hírét, hogy Sol és Mani vezetésével működik ez a hely. Nem igazán találkoztam még velük. Látni mindennap látom öket, hisz elég csak az égre pillantani. Mindig is csodáltam a Holdat, ahogy tükröződik "fénye" a végelen óceán vizén. Mindig hatalmas nyugalom áraszt el olyankor, mikor őt figyelem. Így érthető, hogy nagyon is kíváncsi vagyok a személyükre. Hogy valójában milyenek is.
A lovardához érve még magam sem tudom, hogy merre is induljak. Elég sokan vannak, kicsit túl sokan is a számomra, de aztán az orrom megérez valamit, amire a gyomrom is reagál. Az emberek eledele... főleg azok a csokisak. Hmmm mégis ki tudna ellenállni neki? nem mondnom az isteni étkek is finomak, de amit a halandók készítenek... Valamiért más, egyszerűek, de mégis nagyon ízletesek.
Veszek is azonnal két csokis kekszet, amit nagy boldogan kezdek el majszolgatni keresve a lovak társaságát.

//Külső//
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Mani & Kolga │ The Moon was so beautiful that the Ocean held up a mirror
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Mani & Jaya | get me the Moon
» Bil & Mani │Is it New Moon time? I think it’s New Moon time!
» Mirage Mirror
» Sol & Mani - Maybe I'm in the wrong world
» Kolga

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Isten hozott Oslo városában
sétálgass a fjord partjain
 :: II. Grünerløkka ;; :: Grünerløkka lovarda ;;
-
Ugrás: