M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go
2 posters


Katrine Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szer. Jan. 04, 2023 9:29 pm

Aaron Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.


Nem tudom megnyugtatni őt, egyszerűen képtelen vagyok rá, ha azzal hitegetném mindkettőnket, hogy minden rendben lesz, akkor hatalmas tévedésben élnék. Ezután semmi sem lesz ugyanolyan. A testvére éppen annyit számított nekem, mint ő, függetlenül attól, hogy mennyire felnőtt már és semmi szüksége nem volt az én támogatásomra. Nekem szükségem volt rá. Ez pedig csak most érzem a legeslegjobban, amikor biztos az, hogy sosem kapom őt vissza.
Tehetetlen voltam, nem voltak terveim a jövőre nézve és ezt végül Aaronnak is bevallottam. Talán nem kellett volna, hagyhattam volna, hogy azt higgye erős vagyok és képes vagyok komoran elviselni a testvére halálát, de nem ment. Az apám amióta Aegir és én… szóval régóta nem jöttünk ki túl jól, valahol talán hibáztat is engem, amiért a ritka emberek egyikét, akire számítani tudott kénytelen volt miattam megutálni. Sosem meséltem el neki, hogy én hogyan ismertem meg Aegirt és semmi köze sem volt azokhoz a dolgokhoz, amiket később a fejemhez vágott. Akkoriban sok hülyeséget hordott össze vissza, azon pedig az sem segített, hogy az italba fojtotta minden szívfájdalmát és haragját persze.
- Légy jó…kérlek. – szóltam nagyon halkan Aaron után, aki szépen fogta magát és felment táskástól mindenestől a szobájába gondolom.
Egyedül maradtam. Mindennel, az érzéseimmel, az emlékeimmel és azzal, hogy holnap beszélnem kell az apámmal. Utáltam felhívni. Utáltam kedveskedni neki, amikor tudtam, hogy most pont az ő hangját hallanám a legkevésbé. Utáltam ezt az egészet. Utáltam, hogy nem tudtam sosem megbeszélni vele a dolgaimat úgy ahogy szeretném, mert olyan csökönyös volt mindig is. De mégis szerettem őt, nem csak azért, mert az apám volt, hanem azért, mert mellette józan tudtam maradni. Mellette nem tudtam kétségbe esni, mert erőt adott abban, hogy igazán ki tudjak bírni mindent. Az mind mellékes, hogy az az erő tele volt keserűséggel és haraggal, a hatását mindig eléri. Erős leszek és csak ez számít.
Nem sokkal később én is felmentem a szobámba, már túl későre járt és nem akartam, hogy itt érjen a reggel. Nem tudtam nyugodtan aludni. Egyszerűen nem találtam a helyem az ágyban. Ezért felkapcsoltam az éjjeli szekrényen lévő kis olvasólámpámat és elővettem a piros naplómat. Ragasztottam be néhány fényképet oda Axelről és Aaronról is, de most a nagyfiamról kerestem a legutóbbit.
Nem fogok tudni elbúcsúzni tőle semmilyen formában, ez biztos. Összekuporodtam ültömben és a mellkasomba rejtettem a kinyitott „könyvecskémet”, így keseregtem még egy kicsit. Nem is kicsit, jó sokat. Nem tudtam lenyugodni. Nem volt mibe kapaszkodnom és ez megviselt. Nem maradt más hátra, mint másnap szembe nézni az apámmal, akit fel kellett hívnom és meg kellett kérnem, hogy jöjjön ide. Nem mondtam el, hogy miért jöjjön. Sejtettem, hogy anya a közelében van és mindent hallani fog, mert hiába idős fülelni és kíváncsiskodni attól még nagyon is szeret. Ő is beszélni akart velem miután megkértem az apámat, hogy sürgősen jöjjön át. Megkérdezte, hogy vagyok és a szokásos kedvességével próbált felém fordulni, ahogy mindig is szokott. De nem tudtam normális választ adni. Mégis, hogy mondhattam volna azt, hogy jól vagyok és minden rendben van, holott egyáltalán nem volt rendben semmi sem? Talán megérezte, talán nem, talán kivette a hangomból, hogy most nem vagyok közlékeny kedvemben és van valami, amiről nem beszélek, helyette inkább elterelte a témát valami másra. Aaronról érdeklődött, hogy küldene neki valami finomságot mert sütött valamit, ami elvileg az ő kedvence. Nem ellenkeztem, hogy ne fáradjon, mert én is megtudom neki sütni, most nem volt elég erőm hozzá. Hagytam, hogy ha akarja akkor nyugodtan odacsomagolja és majd elteszem a hűtőbe neki. Kétlem, hogy lesz elég étvágya megenni a tegnap történtek után, de reménykedtem.
Letettem a telefont és próbáltam összeszedni minden gondolatomat addig amíg az apám megérkezik. Tudom, hogy megint a fapofájával fog beállítani és nem fog tetszeni neki amiért nem mondtam el miért akartam mindenféle kérdezés nélkül ide jöjjön. Talán sejtheti. Talán nem. Róla sosem lehet tudni mikor mit érez és ez teszi őt olyan különlegesen kiállhatatlanná, mert nekem sincs szívem kötekedni vele. Aaron, ha lent lenne talán helyettem is megtenné. De nem volt lent és én nem mentem be felzavarni őt. Jobb is, ha nincs itt amíg az apámmal beszélek.

// Én is köszönöm :3 Imádtam minden egyes percét! :D//
I'm not strong enough...│Aaron & Katrine



Vissza az elejére Go down
Aaron Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Pént. Dec. 30, 2022 2:30 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Katrine <<>> Aaron
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -
« Zene; Call Your Name»

A szememben az apám nem létezik, mint valós megfogható személy. Eltemettem magamban mélyre, mint egy halottat. Kiábrándultam abból, hogy egyszer majd megjelenik és magyarázatot ad, miért nincs itt. Miért nem kapunk tőle biztos támogatást, segítő kezet, olyan szavakat melyek melegítenék lelkünket. Mondjuk ebben az elcseszett pillanatban? Sokáig hittem némán, de aztán elillant mindez belőlem, hiszen... mindegy. Tiltakoztam magam ellen leginkább. A nagyapámat akarja holnap áthivatni, szóval viselkedjek. Az öreg kemény és kibírja azt a hírt, hogy az egyik unokája meghalt. Szívtelen az öreg, a szavaival legtöbbször kiborít, ahogy okoskodni próbál, ahogy az apám helyett sokszor akart az lenni. Sosem engedtem, vele rosszabb voltam mindig is, engedetlen és bunkó. Nem kedveltem a modora miatt. Nem kedveltem, mert sokszor mondott olyat, amivel űrt hagyott mindenkiben. Mondjuk van aki szereti. Engedek anya kérésének, ám szavakkal már nem mondok semmit. Ahogy a nagyapa jönni fog, én úgy lépek olajra. Nem fogok itt lenni, nem fogok belebeszélni az egészbe. Nem érdekel. Összezuhantam lelkiekben, nem tudom magam összeszedni, hagyom hogy az érzelmeim irányítsanak. Axel érdekelt volna élve. Szóval a beszélgetésünk, az hogy a fivérem meghalt, lényegében vége szakad. Nem akartam beszélni semmiről sem, besszippantott az, hogy egyedül maradtam. Hogy Axel feláldozta az életét azért, hogy megóvjon egy nőt. A nő pedig...hagyta őt meghalni. Egyedül akarok maradni a gondolataimmal, nem akarok társaságot hozzá, gyászolni, önmarcangolni egyedül is megy. Anya majd túlteszi magát rajta a nagyapa mellett...ott lesz neki támasznak. Én nem tudok olyan lenni mint Axel, én nem tudom az ölelésembe vonni az anyámat és azt mondani, hogy minden rendben lesz. Egyáltalán nem lesz semmi sem rendben innentől kezdve. Még akkor sem ha elköltözünk, sem a maradással. Soha semmikor nem jönnek helyre itt a dolgok. Nem volt más, amit mondani akart, ismert, tudta, már túlságosan azon a ponton vagyok, hogy elszáll az agyam. Ráadásul épp most bőgtem egy sort, a gyengeségemet korrigálnám... megindulok a táskámért, felkapom, a szobámba indulok. Nem szólok egy szót se. Becsukom az ajtómat, levágom a táskát az ágyra, ledőlök mellé. A csillagot bámulom. Dühös vagyok. Csalódott. Meggyötört. Elárulva éreztem magam. Olyan érzésem volt, mint akit halálra kínoztak az imént. Elaludni sem tudtam, a gondolataim ezen voltak, Axel halálán, hogy megvédett valakit, ami a halálát okozta. Úgy ment el, hogy... újra lejátszódott bennem az anyámmal való beszélgetés. A könnyeim erőszakkal tolultak fel, a torkom összeszorult. Reggel volt már mikor felkeltem az ágyból. A csillagot figyeltem hosszasan. Magamhoz vettem óvatos mozdulatokkal a csillagot a táskáról, zsebre ejtettem. Aztán lementem. Nagyon korán volt még, odakint is még sötét volt. Anya nem volt már idelent. Fáradt voltam. Nem tudom, hogy testi vagy lelki, de kínoz és gyötör megállás nélkül. Elmegyek a bejárati ajtóig, felveszem a cipőmet, a kabátomat, majd lépek. Az utam aker brygge-hez vezet. A kulcscsomómon Axel kulcsa is megvan, amit a lakásához kaptam nem is olyan régen. Az épületet kívülről nézem meg, eszembe sem jut felmenni a lakásra. Pedig rengeteg emlék köt ide. Meg ugyanannyi veszekedés, de vele tettem meg. Az első alkalom hogy ide hozott régen volt, de közösen néztünk meg egy filmet...
Percekkel később az egyik magasabb épület tetejéről figyelem a várost, figyelem miképp éled fel a város, a tenger halk morajlása miképp ébred. Az utolsó veszekedés pörög le előttem szüntelenül, bemesélem magamnak újra és újra, hogy -talán- ez okozta az oda nem figyelését a harcában, hogy ez miatt veszett oda. Én okoztam mindezt. A halálig üldöztem.  
Elvesztettem őt. Hah! Elvesztettem? Veszteségről beszélni nevetséges most: elveszíteni a cipőjét szokta az ember, meg a kulcscsomóját. Egy testvér halála nem veszteség, hanem katasztrófa, pusztulás, pokol.  
- Szóval neked már nem fáj semmi végett sem a fejed, nem igaz? Te már nem foglalkozol semmivel...te már megnyugodtál...de én? Én mit tegyek most? Hogyan kérjek bocsánatot? Hogyan fogok túllépni azon, hogy semmit sem adtam a pofonon kívül? Soha nem fogom ezt megbocsátani magamnak.  A Bergström bosszú hosszú, nem igaz Axel? - kérdezgetem magam elé révedve, habár nem hiszek se istenben, se a mennyben, se a pokolban, viszont a túlvilágban igen. Elfacsarodik a szívem, és úgy üli meg a bánat, hogy azt érzem, mindjárt megszakad.
- Remélem békére leltél. - motyogom újfent apró mosollyal tűzdelve, a kezembe szorongatom a csillagát. Nem tudom feldolgozni a bátyám halálát, nem tudom elfogadni, hogy itt hagyott minket. Hogy már nincs többé. Hogy Bergström Hadnagy, akire büszke vagyok, vagy voltam, de most is az vagyok halála után is lényegében, már nincs többé. Nem a veszekedések hiányoznak, hiszen a legutolsót ejtettem meg vele. Egy normális beszélgetésünk nem tartott soha 20 percnél tovább. Hogy a múlt fáj-e vagy a hiánya? Hát persze hogy a jóvátehetetlen múlt. Soha nem tehetem mássá azokat az időket és a jövőben soha nem lehetek jó testvére. Könny telepszik szemeimbe, már lassan ki sem látok rajtuk, ám visszanyelem a bánatot. Ez a fájdalom nem fonnyad el az idővel. Nagy nehezen elseprem a rám telepedő nyomást, a gyászt -akkor is ha az mindig ott lebeg majd felettem. Haza kellene mennem, hogy ott legyek ezekben az időkben anyámnak, hogy támogassam, hogy ne egyedül birkózzunk meg ezzel az egésszel. Örökre magányos űrt fog érezni Axel miatt, amit senki sem tölthet be, még én sem. De nem bírok el ekkora fájdalmat. Anyám nem értheti, hiszen mi testvérek voltunk. Különlegesek a magunk módján egymásnak. Ám most kire nézhetek fel mindezek után? Senki nem tudja betölteni ezt az űrt. Üres lettem, mintha a halálával kitéptek volna belőlem valamit. Valamit, amit már soha nem kaphatok vissza. Bármilyen paradoxonnak is tűnik, de mind máshogy éljük meg a gyászt, a halál feldolgozását, a veszteséget. Olyan mintha elhagytak volna az érzések, üresnek érzem magam. Nem tudok szembenézni a tényekkel, egyszerűen nem megy! Hátrálok, figyelem a tengert, figyelem a messzeséget, az ujjaim között forgatom a csillagot. Egyre csak kattognak a fogaskerekeim, hogy mindenáron bocsánatot kell kérnem tőle. De haragszom is rá, így a csillagját visszajuttatom neki. Vagy így vagy úgy. Ha levetem magam innen, csillaggal a kezemben, akkor tényleg átadhatom neki. Mindent, ami nyomja a lelkem... Nekifutok hát, hogy találkozhassak odaát a végzetemmel. Csak egy lendület, egy lépés, egy ugrás. Más nem kell ehhez az egészhez. Menni fog. Visszakapja mindezt. Azonban Axel mosolya és hangja az, ami kicsit változtat a dolgokon.  Ki nem állhatsz engem mi? De testvérekként csak mi vagyunk egymásnak. Én mindig ott leszek neked ha kellek, még ha csak egy leküzdendő akadályként is. Ez a bátyusok kötelessége. Már épp hajítottam volna el a csillagot, már épp a lépés is meg lett volna, mikor az egésznek inkább hátat fordítottam és azzal csapódtam neki a falnak. Az ölelésembe vontam bele a csillagot. Rázkódni kezdett a vállam, a könnyeim útnak eredtek. Oly hatalmas bennem a csend, hogy akár halott is lehetnék.
- Mégis hogy lennék képes elhajítani egy olyan dolgot, ami mindig is kedves emlék számomra!? Tőled kaptam! Segítettél vele! Hálás vagyok érte!! - kiabáltam bele a csendbe végül kétségbeesetten. Képes lettem volna rá. Képes lettem volna eldobni az életem. Miatta! Szerettem őt!  
- Elviselhetetlenül nehéz lesz nélküled! - vallom meg lassan felállve és a tenger felé fordulva. Percekig figyelem, majd zsebembe dugom a kezeimet és leindulok a biztonságosabb részen. Haza kellene mennem, ám fogalmam sincs, hogy az ösvényem hamarosan más felé kanyarodik...hiszen vár rám egy sötétebb út. Egy mocskosabb... letértem a sajátomról oly könnyedén, mint ahogy Axel az életét eldobta azért a nőért, akit annyira szeretett.



//  *-*  *-* Köszönöm a játékot!! Rövidre sikerült, de Aaron már csak Aaron!  :D  tánci  huh  sziv  Imádtam! //  

Öltözet //Kinézet
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szer. Dec. 28, 2022 11:10 am

Eddig is szomorú voltam, de most már még inkább az lettem, amikor láttam Aaront ilyen szörnyű hangulatban. Megfogadtam, hogy mindig az igazat mondom a fiaimnak, kerüljön, amibe kerül és ezzel szembe kell majd néznem ezek után is. Axel alig-alig hitt nekem, Aaron pedig egyáltalán nem hitt egy szót sem abból, hogy az apja egy isten lenne. Nem is tudom mi másra számítok tőle, mint erre.
- Nem. Nem hülyeség. Az apád létezik. – nem fogok veszekedni vele erről, nem fogom újra elmondani neki, a történetek az apjáról, nem fogom elmondani neki, hogy mit láttam amikor találkoztam vele. Pedig ideje lenne jobban beleavatni ebbe az egészbe, de az nem Axel halálhírének a pillanata lesz. Inkább csak mély levegőt veszek, hogy lehiggadhassak, a végén úgyis hinni fog nekem, akármikor is legyen az a pillanat. Most nem. Még nem. A dolgomban persze Aegir sem segít, most nincs itt, hogy valami csodát tegyen a köreinkben és Aaron… Aaron valószínűleg bűvésznek nézné, először el se hinné, amit lát, csak trükknek hinni, szemfényvesztésnek, amit teljesen jogosan tenne. Végül is, mi halandók nem tudjuk mivel magyarázni az istenek erejét és mágiáját vagy mivel is rendelkeznek éppen, amivel mi halandók nem.
- A nagyapád lelkileg erősebb, őt nem viselik meg annyira a temetések, mint a nagyanyádat. – vagy legalábbis ezt próbáltam elhitetni magammal. Neki is sokat jelentett Axel, ő nem olyan, mint az apám. Nem bírnám ki, ha vele együtt kezdenénk elsírni és küzdenénk az érzéseinkkel. Úgy, hogy az apámat hívom van egy kis esélye annak, hogy ő ne érezzen semmit sem vagy ha mégis akkor nem mutassa ki ennyire, mint anya. Az ő komorsága elég ahhoz, hogy erőt vehessek magamon és úgy tehessek, mintha minden rendben lenne, pedig nem lesz rendben semmi sem.
- Jó. Tényleg viselkedj, nincs kedvem megint azt hallani tőle, hogy nem tudtalak megnevelni téged és semmi tisztelet nincs benned. Az más lapra tartozik, hogy ő meg sem érdemli a tiszteletet, de ez köztünk marad. – igyekszem hatni rá, de fogalmam sincs mennyire sikerül. Mindegy, eltántorítani már ő sem tud attól, hogy a nagyapjával intézem ezt a dolgot le. Az apám nem olyan rossz ember, csak iszonyatosan rosszul mutatja ki az érzéseit és ezen az sem segít, hogy szörnyen haragszik rám miközben szeret. Bonyolult egy ember, nem is akartam megfejteni sosem, hogy mit miért csinál, mert számomra logikátlannak tűnt minden. De most nem rólam volt szó. Azt reméltem, hogy segít egy kicsit nekem, félre teszi minden rosszalló érzését és mellettem lesz, ahogy egy apának tennie kellene ilyenkor.
Nem fogok ezen egyhamar túl lenni, ez biztos. Aaron felé fordulok, amikor azt hitte, hogy el szeretnék innen menni csak felvonom a szemöldökömet és nemlegesen megrázom a fejem. Eszem ágában sincs innen elmenni.
- Nem akarok innen elmenni, pont ezt mondom. De ha te már nem éreznéd itt jól magad, akkor… csak akkor költöznék máshová. – persze tisztában vagyok azzal, hogy erre nem leszek képes, ha Aaron kérne rá akkor se. Aegir tudja, hogy itt élek. Ha esetleg úgy döntene, hogy… Ha visszatérne, akkor itt kell lennem a közelben, de mégis távol a tengertől.
- Nincs más. – karba tettem a kezeimet. Felismertem amikor olyan állapotban volt, hogy jobb nem hozzászólni, mert csak rontok a helyzeten. Így is sokat rontottam. Csak nézem őt, és olyan szívesen elmondanám neki, hogy mennyire fontos nekem, de tudom, hogy ellökne magától. Ezért a gondolataimat csak szépen megtartom magamnak.



I'm not strong enough...│Aaron & Katrine



Vissza az elejére Go down
Aaron Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Pént. Dec. 23, 2022 10:52 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Katrine <<>> Aaron
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -
« Zene; Call Your Name»

Szerettem a testvéremet. Nagyon szerettem őt, de végül nem tudtam mellé állni. A testvérünket meg kell védenünk, még ha haragszunk is rá. Ezt még Axel mondta kicsit régebben, talán egy éve is volt már. Hittem neki. Kihasználtam! Tudtam hogy megteheti a rangjának köszönhetően, hogy hamarabb tud segíteni rajtam ha úgy adódik... általában úgy adódott és nem köszöntem meg egyik alkalomal sem és bánom az egészet a picsába! Ha itt lenne és mégis kiderülne hogy egy rohadt átverés...fogalmam sincs mit tennék. Vagy képen törölném, vagy a nyakába omlanék, hogy a bocsánatáért esdekeljek. De semmi ilyesmi nem történik. Így én sem mozdulok a helyemről, csak figyelem, hogy az anyám miképp öleli magához a párnát, hogy az nyújtson vigaszt neki. Nekem kellene odalépnem és átölelnem őt. Mégsem teszem. Miért? Az én fájdalmam úgy hiszem nagyobb ennél. Anya sosem bántotta meg egyikünket sem. Na én a bátyámat annál is többször. Önző mód ellöktem magamtól állandóan kettejüket és mégis minden alkalommal mikor bajba kerültem ők voltak az állandó segítségeim. Anyám szavai visszhangot vernek az agyam minden egyes zugában. A testvéri kötelékünket semmi sem tudta elválasztani. Ő is hitt ebben és lehet Axel is, csak én voltam marha hogy elszakítsam. Vagy csak próbálkoztam vele. Nem akartam hogy bárki is hátráltasson, nem akartam én sem teher lenni... erre jön ez. Most már nem leszek neki teher ez biztos! Újra könnyeket hullajtok, most már nem törlöm le, hagyom had csorogjanak végig az arcomon, had csöpögjenek le. Íme az én gyenge oldalam. Sebezhető vagyok. És igen! Szerettem őt! Nem hangzik nyálasan!  
- Rohadt életbe Axel! - szitkozódom egy keveset, ahogy a bejárati ajtó felé pillantok, majd a csillagra is ráemelem a kéklő szemeimet. Kerülöm anya tekintetét, ő meg aztán most engem figyel a kisírt szemeivel... kerülöm, nem akarok vigasztalást nyújtani és kapni sem. Távolság. Bőven elég ez a hír, még ha a közelsége is betenne, összerogynék a súly alatt. Azt már nem bírnám ki. Már így se! Apánkkal jön, hogy a lány is felhozta. Vele lehetett végig. És nem hagyta magára. Csak meglepett szemekkel nézek vissza rá, a szemeibe, az ajkaira, újra a szemeibe. Az istenről van szó? A végsőkig vele volt és nem hagyta szenvedni? Fejet ingattam kissé elhúzott fintorral ajkaimon. Már m,aga a szó is dühítő volt, de így hogy felhozta a bátyám halálakor, így meg feltudnék ettől robbanni.  
- Hülyeség! Szenvedni nem hagyta? Ha létezne a te nagy istened, akkor nem hagyta volna hogy Axel életveszélyes helyzetbe keveredjen! Nem létezik! Fogd már fel végre! Legalább most! - morrantam oda bunkó stílusban, közben a kézfejemmel tüntettem el a könnyeimet, de újfent kifakadtam. Hallhatóan is. Végül feláll, én pedig megszívva az orromat lépek kicsit távolabb tőle, hogy kényelmesebb legyen. A távolság. A lépéseink ne gabalyodjanak össze. Az egyetemmel jön, hogy ha megígértem akkor megyek! Persze! Ígértem több mindent, miért pont ezt tartsam meg? Elektromos szakot is kinéztem magamnak... de majd még kigondolom melyik egyetem lesz az igazi. Van még időm kigondolni. De pont most hogyan tudnék erre gondolni? Vagy később? Meg fogok veszni a hiányától! Hiába küldtem az üzeneteket felé... már el sem fogja olvasni őket? Anya a temetést hozza fel, a szervezést és hogy a nagypát akarja áthívni. Viselkednem kell, pedig aztán vele szemben sem tudok kultúrát megkövetelni.  
- Miért nem az anyudat hívod át? Őt még én is kedvelem. - nem voltam a nagy rajongója a nagyiéknak, fordítva is hasonló volt az értékrendszerünk. Lehet én csesztem el mindezt a beszólásokkal, vagy alapból utált az a vénember. Már kinőtem a tutujgatásukból, az arccsipkelődésekből meg főleg. Utoljára 2 évvel ezelőtt értek hozzám olyan mód, hát nem tették zsebre amit kaptak tőlem.  
- Itthon leszek, egy darabig legalább... - biztosítom arról, hogy itthon leszek, legalább addig, míg a tata ide nem ér. Nem fog egyedül lenni itthon este és reggel sem hagyom magára. Nem lesz egyedül, de nekem szükségem lesz egy kis magányra. Összeroppanok a súly alatt. Ha nem most, akkor később török meg még ennél is jobban. Ez az űr a mellkasomban kikészít és sosem éreztem még ilyet. Elviselhetetlen. Mintha tényleg kitéptek volna belőlem egy darabot. Nem fordulok utána, ahogy a pulthoz sétál, ám szavai elgondolkodtatnak. Mellkasomhoz kapok, összegyűröm a ruhát rajta.  
- Miért kéne még a költözés gondolatát is felhoznod? Nem akarok lelépni! Végre kezdtem sínen lenni! - kifakadok újból, a könnyeim szabad utat kapnak, ők pedig végig szántják az arcomat egy pillanat alatt. Pedig éppen most akartam a nyugodtság mezejére lépni. Eleresztem a ruhámat és széttárom a karjaimat.
- Meneküljünk el!? Még valami frappáns gondolat mára? - lépek felé agresszíven, a tekintetemben harag cikázik, de nem bántom őt, sem tettekkel, sem szavakkal. Egy pohárért nyúlok csupán, a sajátomért, a remegő kezemmel teszem a csap alá, hogy hideg vizet töltsek be. Aztán egy szusszra lehúzzam.

  

Öltözet //Kinézet
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Pént. Dec. 23, 2022 10:57 am

Aaron Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.


Nem tudom, hogyan fogjuk ezt az egészet átvészelni ez tény, még sosem éreztem ennyire tehetetlennek és tanácstalannak magam. Csak azt tudtam, hogy ezzel nem fogok tudni szembenézni egyedül, ezért volt szükségem Aaron közelségére legalább. Nem tudtam elfogadni, hogy nem jött közelebb hozzám, ezért jobb ötlet hiányában megint a párnához fordultam. Nem tudtam mihez kezdjek magammal és hogyan nyugtassam meg Aaront. Már nem volt hozzá erőm és elég türelmem sem, mintha Axel halálhírével ez kiveszett volna belőlem, addig amíg le nem nyugszom és el nem fogadom a történteket, de az nem most lesz. Ma még fáj, holnap is fájni fog és valószínűleg ezután mindig, ha a fényképére nézek vagy rá gondolok. Még csak most lett volna előtte az élet, annyi mindent kellett volna megtapasztalnia, de már nem fogja és emiatt szörnyen sajnálom ezt az egész helyzetet.
- Axel tudta, hogy szeretted őt, nem kellettek hozzá szavak vagy megerősítés. Ez olyasmi, amit a testvérek egymás között mondás nélkül is tudnak, még ha sokat civakodnak. A testvéri köteléket kettőtök között semmi sem tudta elszakítani. – csak a halál, de ezt nem mondom ki most. Egyszerűen nem bírom kimondani.
Úgy figyelek Aaronra, mintha az egész világ most csak ő lenne – valahol azok is voltak a fiaim a számomra – és próbálok meg a tekintetemmel belé kapaszkodni. Biztos emiatt húzza el rólam a tekintetét, mert képtelen most szembe nézni velem, vagy nem tudom. Nem tudom mi megy most végbe benne, néha olyan szívesen megtudnám, néha meg inkább jobb, ha nem tudok róla. Az bizonyos, hogy ez most egyikünknek sem könnyű. Ahogy ő úgy én sem tudom felfogni, elfogadni, feldolgozni, hogy a bátyjával nem fogunk többé találkozni.
- Én sem. De ha hihetek a lánynak, akkor… az apátok Axel mellett volt a végső pillanatban és nem hagyta szenvedni őt. – tudom, hogy ezzel pont most nem kellett volna előhozakodnom, mert megkapnám, hogyha az apja olyan nagyságos istenség, mint amilyennek állítom, akkor miért nem hozta haza élve a bátyját. Fel voltam készülve rá, hogy ezt hozzá vágja a fejemhez, de ha nem osztom meg ezt vele is, akkor bűntudatom lesz. Csak szépen össze kellett szednem ehhez is az erőmet, ahogy mondtam neki még a legelején.
Sejtettem, hogy ő nem fog magától idejönni hozzám, ezért mély levegőt vettem, letettem magam mellé a párnát és felálltam a kanapéról. Nem fogom azt tanácsolni neki, hogy tegyünk úgy, mintha mi sem történt volna, hátha mégis hírt kapunk róla és az egész tényleg csak egy különös morbid tréfa, de ez egyáltalán nem volt az.
- Te beváltod az ígéreted és elmész egyetemre, ahogy terveztük. Nincs apelláta, nem fogok elfogadni semmilyen kifogást. Megígérted… - még ahhoz sincs erőm, hogy haragosan vagy komolyan nézzek rá, hátha hatásosabb lesz az, amit mondok neki.
- Le kell szerveznem a temetését. Holnap áthívom a nagyapádat, nincs más választásom. Egyedül nem birkózom meg ezzel. Ha találkoznál vele… csak egy kicsit viselkedj, jó? Tudom, hogy nem szívleled, én se az elviselhetetlen természete miatt, de ő az apám. Talán megérti, hogy miért… - miért kellene most a normálisabb fele, aki nem ítélkezik felettem, hanem elfogadja, hogy egy támogató apára van szükségem, nem pedig olyanra, aki mindent megkérdőjelez, amit teszek, vagy valaha tettem, esetleg tenni fogok az elkövetkezőkben.
- Ha nem akarsz nem kell itthon lenned, amikor átjön. Majd azt mondom, hogy… - még nem tudom miféle kifogást mondanék apámnak, amiért Aaron nincs itthon. De ha egyszer tisztában vagyok azzal, hogy csak miattam tűrik meg egymást, akkor ezen nincs mit szépítenem, Axel emléke nem érdemli meg azt a veszekedést.
- Nem akarok elköltözni innen. Más terveim még nincsenek. – vallom be neki őszintén, közben elsétálok a konyhapulthoz, hogy vizet tölthessek ki. Kivagyok készülve a sírástól. Muszáj innom egy pohár vizet.


I'm not strong enough...│Aaron & Katrine



Vissza az elejére Go down
Aaron Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Szer. Dec. 21, 2022 6:13 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Katrine <<>> Aaron
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -
« Zene; Call Your Name»

Ha gondolkodtam volna akkor nap és nem neki kellett volna kihúzni a szarból, még élne! Akkor otthon maradt volna a seggén? Vagy el se jött volna...onnan ahol épp volt? A túlvilág létező út? Talán. De... Nem hiszek ebben, ahogy pokolban és mennyben sem. Istenben meg pláne. Abban sosem. Magamat okolom, persze. Hiszen úgy váltunk el...gonosz dolog volt tőlem azokat a szavakat felé dobálnom. Ráadásul... olyan helyzetet teremtettem, ami mindkettőnknek kényelmetlen volt. Elszúrtam a kettőnk kapcsolatát és így az utolsó pillanatban erre rájönni... már késő, hogy szebbé vagy jobbá tegyem. Utálattal a szívében irányomban halt meg és erről csak én tehetek. Hiába papol anya arról, hogy figyelni fog fentről rám... hitetlen pillantásom sokat mond erről a témáról.  Sosem tettem büszkévé és már nem is lesz alkalom rá. Apám helyett az apám volt sokszor. A bátyám is.  
- Axel, hős volt, igen. Tudom! Kurvára hiányzik! Sosem mondtam el neki, de szeretem őt! - vallottam meg a dolgokat egy pillanat alatt, amivel anyu nyilván tisztában volt, hiszen régebben szép pillanataink voltak, csak mióta 2 éve beütött a bandás korszakom, kicsit eltávolodtunk egymástól. Nyilván Axel is tudta, hogy nem utáltam! Ugye tudtad? Ugye tudtad, hogy az utálatom nem volt örök? De most már elmondani sem tudnám neked. Kibaszott hálás vagyok mindenért! És Avivát okolom a testvérem haláláért, mert őt védte a testvérem. Nem ismerem a lányt, Axel sose mutatott be neki és ez olyan haragossá tesz... mindenért őt okolom. Talán még azért is, hogy Axel hozzá menekült mindig, talán a munka helyett is egymás karjaiban leltek nyugalomra. Őt választotta. És ez frusztrálttá tesz. Főleg mikor anya védeni próbálja a lányt. Nem használta ki? De. Akkor miért nem segített neki? Ha számított neki a bátyám egy kicsit is, akkor miért? Tudom, hogy anya védeni akarja a lányt, tegye, nekem megvan a véleményem róla. Hibás! És sosem vakarja le magáról. Figyelem, ahogy anya szemeibe könnyek szöknek, az enyémbe is újra termelődik a könnyáradat, majd az arcomon végig csorog. El kell róla pillantanom egy pillanatra, hogy lehiggadjak, de mikor azt mondja, hogy együtt kell átvészelnünk...rá pillantok. A tekintetem az övére akad, majd hallgatom, ahogy küzd, hogy nem tud ezzel egyedül meglenni. Nem akar babusgatni, de üljek le mellé. Nem mozdulok. Nem tudom elfogadni, hogy itt hagyott minket. Hogy már nincs többé. Egy normális beszélgetésünk nem tartott soha 20 percnél tovább. Hogy a múlt fáj-e vagy a hiánya? Hát persze hogy a jóvátehetetlen múlt. Soha nem tehetem mássá azokat az időket és a jövőben soha nem lehetek jó testvére. Visszanyelem a bánatot. Ez a fájdalom nem fonnyad el az idővel.  Mindig idebent lesz.  
- Nem tudom elhinni, hogy soha többé nem látom... - fakadok ki végül, ám a könnyeim már nem csorognak, inkább csak a düh az, ami feléledt. ez nem olyan most, hogy három hetente 3 napot látom egyhúzamba pár órát. Most soha nem fogom látni. Sem hallani a videochetekben, sem a hangját nem hallom majd. Soha. Axel halála lyukat hagyott a szívemben, ami sosem gyógyul be. Meghalni valaki után, akit szerettünk, az könnyű. Tovább élni érte, és tovább örülni helyette is, az a nehéz! A veszteség földhöz vágott. De hogy fogadjam el, hogy elvették tőlem? Az a cafka. Mozdulatlanul meredtem magam elé anyát figyelve és a záporozó könnyeit. Közel voltam hozzá, de mégis oly távol. Sokkal távolabb, mint azt kellene. Egyedül megbírkózni ezzel? Vagy együtt? Nem hittem abban, hogy ezzel én bármikor is megtudok bírkózni. Vagy anyával együtt karöltve, vagy egymagam. Ez a fájdalom csontig hatolt. Letaglózott ez a fájdalom és nem tágított. A gyász olyan hely, ahová az ember egyedül megy.
- És most mi lesz ezek után? Hogyan tovább? - vissza folytottam a sírást, ám ott szorult a torkomon, sok perc lefolyt a csendben, amit töltöttünk a sírással és a távolsággal, de nem mozdultam a helyemről. Ott álltam feszültséggel a mellkasomban. Úgy éreztem meghaltam Axellel együtt. Bocsánatot kell kérnem... a tekintetem a táskámra siklott a kanapé mellett. A csillag. Axel csillagérdeme, amit megkaptam tőle, mikor megszerezte évekkel ezelőtt. Kitüntetés. Magamnál tartottam azóta is, mindenhova hodtam. Kedves emlék számomra. Nem tettem el a szekrény mélyére, a táskámat amúgy is cipelem magammal mindig, így ezt is. Emlék marad csupán? Jól kiröhög a sors ezzel... meg Axel is.
  

Öltözet //Kinézet
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Kedd Dec. 20, 2022 6:59 pm

Aaron Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.


Annyira sajnáltam őt, tudom, hogy nem ezt érdemelte, senki sem érdemel ilyesmit és amilyen erős próbáltam lenni, látva, hogy ő sem bírja ki csak még rosszabbul éreztem magam. Nem akartam, hogy ellökjön magától, most nem szabad hagynom magam, együtt kell maradnunk, legalább nekünk, most ezekben a nehéz időkben. Istenem, de védtelennek látszik így, hogy leguggolt és küszköd az érzéseivel.
Ha nekem kell szenvednem azt eltudom viselni, de így egyre nehezebb lesz. Nem tudok csak úgy szembenézni azzal, hogy ő is szenved. Nyelek egy nagyot amikor meghallom a kérdését a bátyja halálával kapcsolatban. Mit kellene most válaszolnom neki? Hogy igen? Igen, csak nem akarom elfogadni? Én is tombolhatnék, mint ő, de nem megy. Egyszerűen képtelen vagyok rá. Csak az ürességet érzem legbelül.
- I…igen. Axel… halott. – bár ezt is csak nagyon nehezen mondom ki, mert nem akarom ezt. Nem akarom ezt az egészet.
Látva a kifakadását, hogy a bátyja nem láthatja őt felnőni, hogy még szüksége volna rá, csak még inkább rosszul érzem magam. Rosszul érzem magam, amiért nem tudom idehozni neki Axelt, hogy nem tudok egyszerre az anyja, a legjobb barátja és a nővére is lenni – sosem akarnék olyan lenni, mint Axel, ezért a nővér, nem pedig a báty.
- Ne okold magad emiatt. Ha létezik túlvilág és ő onnan figyelni tud rád, akkor… még büszkévé teheted őt. – bár ez csak silány vigasz, Aegir megjelenése óta, fogalmam sincs miben kellene hinnem, mi lesz velünk a halál után és társaik. Ennyire nem kérdeztem ki őt sem akkoriban, mert nem… fiatalkoromban nem pont a halál és a túlvilág kérdése foglalkoztatott maradjunk annyiban.
- A bátyád ilyen volt, mindig segíteni akart másoknak még az élete árán is. Ne hibáztasd őt. Axel egy hős volt. – most neked is azzá kell válnod és megmutatni neki, hogy erős vagy és nem törsz meg, lehetett volna a gondolatom folytatása, de Aaron most nem volt olyan állapotban, hogy ezt az egészet felfogja és úgy értelmezze ahogyan szántam volna.
- Rajtad is segített volna, ne hidd, hogy nem. Axel téged is szeretett, még ha sokat veszekedtél vele, akkor is. A testvére voltál, te is számítottál neki… Tudom, hogy igen. – a testvéri kötelék olyasmi, amit semmi sem téphet szét, még a szerelem sem, de ezt hiába magyarázom Aaronnak, ő nem érti meg, nem látja be, hogy a testvére vele is törődött az évek során, igazán sokat, az apja helyett az apja volt és még sorolhatnám…
Könnyes szemekkel néztünk egymásra, amikor szegény Avivat kezdte el hibáztatni, amiért elvette őt a testvérétől. Nemlegesen megráztam a fejem. Ez nem lehetett így. Nem értek egyet vele ebben.
- Nem az. Te is tudod, hogy… Neked is tudnod kell, hogy… - nem tudom kimondani és ezt csak tetőzi azt, hogy azt mondja utálni fogja a lilát és a lány egy dög meg…
- Ne csináld ezt… Most csak… egymásra számíthatunk. – megpróbálom kitörölni a szemeimből a könnyeimet, de újabbak fakadnak a régiek helyére. – Gyere ide egy kicsit… ülj vissza mellém. Nem akarlak babusgatni, csak maradj itt mellettem. Közelebb hozzám. – megpaskolnám magam mellett a helyet és könyörgőn is néznék rá, de tudom, hogy semmire sem megyek vele nála.
- Együtt túl fogjuk ezt vészelni. Nekem egyedül nem fog menni. – úgy elmondanám neki, hogy nem haragszom rá, csak maradjon itt, szent a béke, mert ha valakit, hát most pont őt nincs kedvem elveszíteni. Éppen elég egy napra, hogy az egyik fiamat elveszítettem, a másikat nem akarom. Nem tudom.


I'm not strong enough...│Aaron & Katrine



Vissza az elejére Go down
Aaron Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Hétf. Dec. 19, 2022 10:39 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Katrine <<>> Aaron
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -
« Zene; Call Your Name»

Anyám nem érdeklődött, hogy miképpen halt meg a bátyám. Nem lett okosabb, csak annyit tud, amit nekem is megejtett. Axel halott. Egy nőt védett, a szerelmét, akiről sosem tudtunk. Vajon mi okból lett mindez eltitkolva? Miért nem hozta haza egyetlen egyszer sem? Miért? A kérdéseim a végtelenbe nyúlnak, ám a szavai megakasztanak. Nem akarja tudni miben halt meg a nagyobb fia. Fejbe lőtték, keresztül szúrták, vagy lezuhant...akár fel is robbanhatott. De mindezt nem tudjuk meg, mert nem volt kíváncsi. Fejet ingatok, mert tényleg nem vagyok kíváncsi, főleg nem arra, hogy szenvedett-e, vagy békésen hunyt el. Hogy gondolt-e bármi másra, azon túl, hogy lassan kihuny belőle a fény. Hibáztatom a lányt, anya nem okolja őt, hiszen Axel maga hozta meg a döntést, hogy megvédje és ezáltal a halálba fusson. Ha okolnom kell bárkit is, akkor az nem a bátyám lesz. Ha a lány szerette őt, akkor nem engedi el. Ha Axel szereti őt, akkor nem hagy ilyen nyomot maga után. Francba már! Igen, most jut el az agyamig, hogy a valóság történik és mindez nem lehet csupán vicc.  
Hogy lehetne mindez vicc? A bátyám tényleg olyan fickó, aki segít, legyen szó rólam, anyáról, vagy ezek szerint most a lányról. Akibe szerelmes volt, életébe először nem csak meghúzni akart valakit, hanem érzett is iránta valamit. Olyannyira, hogy őt választotta mindazok után, amiket a fejéhez vágtam 2 órán keresztül. Hetek teltek el, fogalmam sincs mennyi ideje nem jelentkezett...a halálba zavartam! Megöltem őt! Anya érintése zökkent ki, ám hátrébb lépek zavartan, tekintetemben könnyek gyűlnek. Az oké, hogy még nem fogja jelezni a család másik felének... ő biztosra vette volna hogy balhéztam volna a lánnyal. Nem... ha láttam volna amit anya látott, biztosan nem hazudtoltam volna meg az egészet. Hittem volna benne. Neki...a félelem görcsbe rándítja a gyomromat, fáj a levegővétel, fáj az egész mindenség.  
- Axel halott? - bukik ki belőlem végül mindez, hiszen a valóság talaján állok, csak ki kellene nyújtanom a kezemet és elérném, ám a súlya a dolgoknak nagyobb, mint az eltudnám viselni, nem bírom el a mázsás súlyt. A bátyám halott és sosem jön vissza. Hát soha nem kérhetek tőled bocsánatot? Többet nem fogsz szóba állni velem? Nem fogsz haza jönni? Mi lesz így a kulccsal? Mi lesz az ígéreteiddel? Most mi fog ránk várni?  
- Azt akartam, hogy vigyázzon rám. Szerettem volna, ha látna, felnőtt lesz belőlem. De végül csak a legrosszabb, legsilányabb oldalamat tudtam megmutatni. - nem voltam nyugodt, fojtogatott a sírás mindenféle formája, rázkódott a vállam, ahogy utat engedtem a sós könnyeknek. Igen, tudom, a nyafogástól és duzzogástól nem lesz jobb. A sírás nem hozza haza a bátyámat. De mégis mit tehetnék? Haraggal váltunk el és rohadtul lelkiismeretfurdalásom van ez miatt. Hátrébb araszolok, belerúgok az asztalba, odébb csúszik, a hajamba túrok.  
- Nem hiszem el!!!  Miért másért áldozta fel magát?! Miért kellett mást előnybe helyeznie?! Miért nem magát mentette?! Miért kellett hősködnie!? Ha nem teszi, hát még élne! Akkor is ezt tette volna, ha rólam lenne szó? Picsákat! - a hangomat felemelve záporoztak a dühös kétségbeesett szavak ajkaimról. Anyámra pillantottam, majd fejet ingattam, miközben a szemeibe néztem a saját könnyáztatta iriszeimmel.  
- Az a rohadék nő is tudta, hogy van egy családja, aki haza várja és mégis belerángatta! Miféle szerelemről beszélünk?! A lány kihasználta! A bátyám miatta halt meg! Elvette tőlem! - a szavaim kétségbeesésből haraggá fajulnak, a hajamba túrok és inkább leguggolok, hogy nyugodságot erőltessek magamra. Eddig sem ment sose gyorsan, most meg még annyira sem. A haragom a felszínre szakította a szavakat, normális keretek között ilyeneket amúgysem mondanék. Vagyis csak szebben. Megszívom az orrom, majd lassan felállok. Anyának igaza van, a bátyám nem épp a legbíztonságosabb munkát végezte sosem, de lehetett volna annyi esze, hogy nem keveredik bele halálközeli élménybe. És a gondolata annak, hogy meghalt, olyan fájó... mintha kitéptek volna idebentről valamit, ami hozzám tartozott... ám másodpercek alatt semmivé lett.
- Gyülölni fogom! A lilát! Azt a nőszemélyt! Egy rohadt dög. - hiszen elvette a családunktól a bátyámat, nem tudom a részleteket, de már nem is érdekel, hiszen ennyi bőven elég. És én hagytam elmenni aznap Axelt anélkül, hogy valami szebb szóval illettem volna... újra megtellik sírással a bensőm, ám csak a bal kezemmel dörgölöm meg az újabb kibiggyanó könnyes szemeimet. Ennyi erővel az anyámat is utálhatnám, mert engedte Axelt veszélyes vizeksre evezni! Hagyta hogy élje az életét... hagyta hogy idáig fajuljon minden. Vagy mindez az én hibám? Kit okoljak ezért még?

  

Öltözet //Kinézet
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Hétf. Dec. 19, 2022 1:29 pm

Nem kellett volna túlságosan nagy reményt fűznőm ahhoz, hogy Aaron elhiszi mindazt, amit mondok neki. Alapjáraton sosem akarta elhinni nekem, hogy az apja egy isten, most azt sem fogja elhinni, hogy Axel Tyr lányával jött össze. Tyr lányával! Ekkora sületlenséget még Aaron sem fog elhinni nekem, még akkor sem, ha ez az igazság. Az egészet az sem könnyebbíti meg, hogy Aegir eddig nem nagyon akar a segítségemre sietni, minden sokkal, de sokkal egyszerűbb lenne, ha Aaron tudna róla, ismerné őt. Akkor mindent más szemmel nézne és nem ítélkezne felettem, hogy jaj az én anyám így meg úgy megbolondult és nem itt lenne a helye, hanem valahol az egyik közeli diliházban.
- Nem kértem, hogy részletekbe menjen. Van, amiről jobb nem tudni, hogy részletekbe menően hogyan történt. Könnyebb a lelkemnek még ha neked nem is az. Én nem akarok történeteket hallani arról, hogy Axelt így vagy úgy, de agyon lőtték, leszúrták, halálra verték és hasonlók. Ha te igen… - szerintem ő sem. De ez részlet kérdése. Csak a hiánya fáj és ez a hatalmas tehetetlenség, mert fogalmam sincs mihez fogok ezután kezdeni úgy összességében mindennel, nem csak a családunkkal.
- Kétlem, hogy bárkit hibáztatnunk kellene Axel halála miatt, vagy ha valakit igen, akkor nem a lányt. Elmondta, hogy Axel maga hozta ezt a döntést meg, nem kényszerítette rá senki, de ez nem jelenti azt, hogy Axel ne szeretett volna minket és ne akart volna hazatérni miután segít a lányon. Nem haragudhatsz a bátyádra azért, mert életében először a szerelmét választotta és nem csak ránk vagy magára gondolt. – ez szintén olyan téma volt, amit nem tudtam Aaronnal sose megvitatni, valószínűleg most sem lesz ez másképpen.
- Várok még néhány napot. Nem kezdek el szervezkedni a temetését illetően, mert nem tudom elfogadni, hogy… - elveszítettem őt és ezt el kell mondanom a családom többi tagjának is.
- Nem tudom elengedni. – vallottam be végül. – Kérlek… Ne veszekedj most velem… Ne hidd, hogy megbolondultam és mindent elhiszek akárkinek… Ha te is láttad volna mindazt, amit én látok és itt lettél volna velem… - a kezéért nyúlok, hogy megfoghassam, bár ismerve őt nem tudom mennyire sikerül elérni őt.
- Tudom, hogy balhéztál volna, de kérlek… Téged nem akarlak elveszíteni még így sem. – nagy érzelgős szavak, amik tudom, hogy elfognak menni a füle mellett, sosem hallja meg ha féltem őt, vagy csak lekorhol, mert ő már nem bébi, akinek az kell, hogy az anyja fogja a kezét, de néha olyan jó lenne, ha egy kicsivel csendesebb lenne. Persze az lehet, hogy egy idő után már túlságosan zavaró lenne.

I'm not strong enough...│Aaron & Katrine



Vissza az elejére Go down
Aaron Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Vas. Dec. 18, 2022 10:23 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Katrine <<>> Aaron
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -
« Zene; Call Your Name»

Anyám hitt egy egyszerű jöttmentnek, elhitte neki, hogy az idősebb gyereke meghalt, hogy ő a nője. Én ilyesmit elsőre sem hinnék el, azért van bennem valami, ami ettől távolságtartást diktál. Axel miért nem szólt a nőjéről? Ha tényleg a nője, miért nem tudhattunk róla? Ennyi szar család lennénk? Elhúztam a szám, ahogy időt kért, hogy hadd nyugodjon meg. Próbálkozik vele. Tényleg elhihette és most próbálja belém is magyarázni a kapott instrukciókat. A lila szemmel sincs gondom, bár úgy hogy nem kontaktlencse...baromi idegesítő, mikor az anyád azzal jön, hogy az apád egy isten, akkor itt ez a lila szem... még mi más fog jönni mindezek után? Repülő dinoszauruszok? Hagyjuk már! A bátyám veszélyes terepet választott, ezt eddig is tudtam. De hogy ennyire? Hogy meghalljon? Nem. Ezt nem tudom felfogni. Elhinni sem. Nem akarom! A hajamba túrtam anya magyarázatára, már leszartam, hogy a zselé rajta szét fog menni, pont elég volt, hogy a haragom felcikázott a gerincem mentén. Próbáltam fókuszálni, de ez a hír...ijesztő volt, meg egyben idegesítő is. Az, hogy konkrét nevet mond, azzal kicsit tisztul a kételkedésem, azzal hogy kiejti azt a szót, hogy Aviva, a tekintetem is enyhül. Miért találná ki még ezt is? Vagy a csaj miért mutatkozna be neki, mikor baromságokat beszél... ez bizony nem az! Ott álltam mellette megkövülten, végig őt figyeltem, le sem vettem róla a kék szemeimet. A rideg tekintetem átváltott mássá, olyanná, amilyet nem mostanában engedtem a családom elé kiteregetni. Félni kezdtem. Hogy ez az egész tényleg valóságos! Ez tényleg megtörténhetett. Néma csendben figyeltem őt, hogy miképp magyaráz Axelről, a rohamokról, milyen rohamok? Az hogy a lány segített Axelnek, hogy valami bajba került az a kettő. Axel és Aviva. A kettő akik szerették egymást. A gondolat is furcsa, főleg a bátyám részéről. Valakit, akit szeret, az anyján és a tesóján túl. Az már szerelem. De miért pont Axel? Miféle bajba keverte magát? Az, ahogy anya magyarázni kezdett, kicsit kinyilt a világ előttem. Bár ne tette volna, bár hagyta volna az egészet a francba, most én is belesüppedtem ebbe a mocsárba. Aviva, a lila szemű lány, aki anyámnál egy cseppet magasabb, a lány, aki befészkelte magát a bátyám szívébe. Aztán hagyta őt meghalni!? Mivel ő életben van és ide jött, ezért ez lehetett a dologban. Hagyta meghalni! Nem segített neki! A többi jelenleg nem jutott el a tudatomig, de ha Axel halott, akkor valami nagy dologba tenyerelhetett és a lány küldte oda, mert magától biztosan hogy nem tette volna. A lány meg a slamasztikája remélem többet nem merészkedik ide, páros lábbal taposok bele legközelebb. Sajnos nem anyám vagyok, nem tudok nyugodtan ülni egy ilyen hírre, legszívesebben megkeresném és...
- Mit mondott a lány? Mit mondott még? Látta is az egészet? Vagy honnan tudja? Jelen volt az eseménynél? - újabb kérdések záporoznak fel, lassan a kétségbeesésem is utat talál magának, szívok egyet az orromon, majd komolyságot erőltetek magamra.  Felengedem a haragomat a felszínre, hiszen utat fog találni vagy így vagy úgy. A kérdés az, melyik lesz az erősebb? Az hogy hiszek, vagy az, hogy szétcsapok bárkit és bármit perceken múlva.  - Az ő hibájából halt meg?! - kicsit elpattan a cérna, nem tehetek róla, hiszen épp a testvérem halál témáját tárgyaljuk. Ki fogom deríteni, kinek a mocskos hibája mindez!? Bár ha a lánynak kellett a fivérem segítsége, akkor ő rántotta bele az egészbe? A lány bajban volt? És magával húzta az egészbe? Mi a szar folyik itt?  

  

Öltözet //Kinézet
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szomb. Dec. 17, 2022 11:10 pm

Aaron Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.


Tudom, hogy rosszul kezdtem ezt az egészet és nem így kellett volna elmondanom neki. Ezért nem is lepődőm meg azon ahogy reagál mindenre. Nem tudtam összeszedni magam addig amíg hazaérkezett, pedig megfogadtam magamnak, hogy legalább igyekezni fogok. De nem megy. Most már az jár a fejemben, hogy őt ne veszítsem el, mert egyre fontosabb lett az életemben az ő mibenléte. Nem mintha eddig nem lett volna az, de most már nincs semmi mentségem, amiért eltudnám engedni a kezeit és hagyni, hogy éljen, függetlenül tőlem, ahogy Axelnek is megengedtem. Ha ránéztem láttam rajta minden olyan érzést, amit most legszívesebben száműztem volna valahová, csak ne legyen ennyire… csalódott bennem. Valami azt súgja, hogy ő képtelen lesz elfogadni a naivságomat, hogy nem jártam úgy mindennek utána ahogy kellett volna és elhiszek mindenkinek mindent, mert azt remélem, hogy a világ még nincs elveszve és igenis vannak még jószándékú emberek a földön. De ezt ő nem értheti meg. Nem látott olyan számára különös dolgokat, amit én igen. Ezért nem is kérhettem tőle vagy Axeltől sosem, hogy higgyenek a szavaimban, csak megelégedtem a lekezelő és hitetlen viselkedésükkel. Pedig nem kellett volna, de ez már késő bánat. A fiamon azt a Katet látom, ahogyan nekem kellett volna viselkednem amikor meghallom ezt a hírt, de egyszerűen akkor abban a pillanatban nem ment. Nem mondhattam azt a lánynak, hogy ugyan már hülyeségeket beszél, inkább küldje ide a fiamat, hogy vele beszélhessek és ne viccelődjenek már velem, mert annyit nem ér meg az egész. De én itt voltam, láttam a lányon, hogy mennyire komolyan gondolja a szavait és nem tűnt megjátszásnak az egész. Ezt persze nehéz lenne megértetni Aaronnal és elmondani neki, hogy igenis jó emberismerő vagyok már, de ellenpéldának ott volt a hiszékenységem, ami akkor kerített a hatalmába, ha Aegir színre lépett.
- Hadd nyugodjak le egy kicsit, jó? – a másik kérés, amivel tudom, hogy ki fogom verni nála a biztosítékot, de meg kell értenie, hogy addig nem fogok úgysem semmit közölni vele, amíg rendbe nem leszek. Nem tudom hogyan mondjam el neki.
- Nem a ruhájára figyeltem, hanem a szavaira. Én sem akartam elhinni, hogy ez lehetséges. Hogy Axel… De valld be, hogy Axel munkája nem veszélytelen. – aláírom, hogy már összevisszabeszéltem szerencsétlen Aaron előtt és nem is kellene csodálkoznom azon, hogyha kiakad. Próbáltam rendbe tenni a gondolataimat.
- Olyan, tényleg lila lila. – nyelek egyet. Mély levegő és kifúj Kat! Szedd szépen össze magad! Aaron már így is hülyének néz és haragszik rád, ugyan mit veszíthetsz azzal, hogy még jobban magadra haragítod?
- A neve Aviva, a családnevét nem mondta el, de azt én sem tartottam lényegesnek, hogy megkérdezzem, ne haragudj rám ezért. Fekete haja volt, kb. eddig ért. – itt a kezemmel megpróbáltam megmutatni, hogy miként képzelje el Avivat, több kevesebb sikerrel, én az ilyesmihez aligha értek, de azért megpróbáltam. – Olyan magas lehet, mint… - ennél a pontnál megálltam egy kicsit, hogy valaki magasságához hasonlítani tudjam őt, de aztán arra jutottam, hogy alig lehet magasabb nálam. - … én, csak egy kicsivel magasabb, az ő válla fentebb van az enyémnél. – vagyis úgy tűnt, ezt persze nem osztom meg Aaronnal, teljesen felesleges.
- Nem tudom milyen ízlése van a bátyádnak, szóval ne kérd, hogy besoroljam a top favoritjai szerint szegény lányt. De kedvesnek tűnt és komolynak, aki igazán segítőkész is. Tudott Axel rohamairól, ami a hajós balesete után gyötörte őt és próbált segíteni neki, szerintem nagyobb sikerrel, mint én. Ha hazudott volna, akkor szerinted honnan tudhatott arról, hogy mik gyötörték Axelt Aaron? Ilyesmit nem akárkivel osztana meg az ember, csak azzal, akit szeret és tudja, hogy a támasza lehet a nehéz időkben. A lánynak is szüksége volt Axel segítségére. – Aaronra nézek, valószínűleg hülyének fog nézni és semmit sem fog érteni abból, amit mondok neki, de próbálom észszerűen elmondani neki ezt az egészet.
- Nem tudom miben kellett a lánynak segítenie, nem faggatóztam mert úgy éreztem, hogy ez valami olyasmi lehet, amiről jobb, ha nem tudok és sokkal nyugodtabb a lelkem is, hogy nem tudom. De nem hiszem, hogy a munkahelyével kapcsolatos ügyről lett volna szó, ezért onnan nem hiszem, hogy értesítést kapjunk. Maximum olyasmit, hogy nem találják őt vagy bármi… érted? – nem kezelem úgy, mint egy érthetetlen hét évest esküszöm, csak kezd eluralkodni rajtam a kétségbeesés, amit már nem tudok leplezni előtte.
I'm not strong enough...│Aaron & Katrine



Vissza az elejére Go down
Aaron Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Kedd Dec. 13, 2022 10:52 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Katrine <<>> Aaron
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -
« Zene; Call Your Name»

Nyugodjak meg. Mégis hogy a picsába kellene megnyugodjak? És minek? Mi okból? Hogy átdumáljuk a dolgokat? Ez eddig sem sikerült, most sem fog, kár ez miatt vesződnie akár egy percet is. Főleg úgy, hogy ideállított egy nőszemély, egy idegen, aki azt állította, hogy Axel barátnője -sosem volt barátnője, hirtelen mégis, szóval ki is hazudott, kinek?- és kijelentette, hogy meghalt. Ezt így kinek akarja beadagolni? Első blikkre hitt egy idegennek? Aki megtörött előtte? És beszélt apáról is? Arról az isten akárkicsodáról? Akkor már ketten elmeroggyantak, semmi baj, lesz helyük majd az biztos. Tekintetem hűvösen csillogott őt figyelve. Fogalmam sincs hogy minek vagy kinek kellene hinnem. Az biztos hogy Axel nem jelentkezett régóta és itt ez a lány...csendesen hallgatom a folytatást. Valóban, hiába vártuk eddig Axelt és a bejelentkezéseit. Se SMS, se az internetes platformok, sem pedig egy egy perces hívás. Ennyit sem érdemlünk. Ez ennyit is ért ezek szerint. Anya mesélni kezdett a lányról, kezem ökölbe szorult, álkapcsom megfeszült miközben hallgattam. Különleges. Lila szemű. LILA SZEMŰ? Létezik ilyesféle szempár? Lila? Ez olyannyira megragadt a tudatomban, hogy szinte már magam előtt láttam az egész nőt. Axel barátnőjének lila szeme van? Értetlen arckifejezésem mellé még fejet is ingattam. Ez eddig oké és hol a többi? Egyikünket sem hívta a bátyám. Se anyát, sem engem... és azt hiszem, tényleg lehet valami abban, hogy történt valami vele. De hogy meghalt? Ez az, amit nem hiszek el így elsőre. Nem akarom elhinni. Anyára pillantok hosszasan, próbálom összeszedni a gondolataimat, figyelem a könnyes szemeit, a zaklatott pillantását... nem régen történhetett, még friss a bejelentés. De ennek nem másképp kellett volna történnie? A munkahelyének nem kellene ezt jeleznie felénk?  
- Mit mondott? Meséld már el... honnan ismeri az a lila szemű a bátyámat... a barátnő jelölt? - érdeklődöm halkan, kicsit morogva, hiszen frusztráció vette bennem kezdetét. Ám vissza kellett fognom magam, szinte erővel, hiszen tudni akartam mindent, hogy mi mindent halott, ami szerint Axel halott. De a kíváncsiságom azért mégis csak utat tör magának. Mielőtt az előző kérdésre választ adna, van itt még valami, ami fontosabb lehetne...
- De ha tényleg igaz...nem kellene ezt jelenteniük felénk? A munkahelyétől jött a csaj? - óvatos a kérdés, hiszen ki tudja honnan való az a barátnő. Gondolom, ha onnan való, akkor egyenruhában kellett volna érkeznie. De miért pont nő? És miért pont a munkahelyén jött össze egy ilyennel? Ilyet nem tett évek alatt sosem, miért most kezdte volna? Ha még sem egyenruhás volt a nőszemély, akkor ki ő és honnan jött? Nem tett fel neki ilyen kérdéseket anyu, vagy csak én vagyok ennyire mindent is tudni akaró?  Jó, ezt mindenki tudja rólam, nem is ez a lényege most a dolgoknak. Vagy ez nem hivatalos út volt? Vagy nem is onnan való a csaj? Ez kész kabaré.
- Lila szemű...mitől lila? Bevertek neki, vagy olyan tényleg lila lila? - értetlenkedtem még mindig, fen akadtam ezen a színárnyalaton azért.

  

Öltözet //Kinézet
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Vas. Dec. 11, 2022 7:21 pm

Aaron Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.


Kételkedés és hitetlenség egyvelege. Valami hasonlót láttam a szemeiben, amikor rám nézett és megszólított.
- Aaron… nyugodj le. – próbálkozom először a szokásos és kevésbé bevált módszerrel. Tudom, hogy teljesen felesleges ilyesmire kérni őt, mert most a legtöbb, amit tenni fog, az nem a nyugalom hajkurászása lesz. Valójában nem is csodálkoznék ezen, mert nekem sem megy. Zaklatott voltam, amióta újra egyedül maradtam. Ezen meg az sem segít, hogy Aaron itthon van végre. Jobban össze kellett volna szednem magam, amíg nem érkezik haza, akkor legalább összeszedettebben beszélhetnék neki a történtekről. De nem tudok. Nem megy. Mintha sav marná a torkom a sírástól és fojtogatna. Most pont arra volt szükségem, hogy ő kételkedjen bennem.
- Ha itthon lettél volna, akkor te is láthattad volna a lányon azt, amit én. Először én is kételkedtem nem mondom, hogy nem. De az ember lánya nem törik csak úgy meg előttem és beszél még az apátokról is és… - Aaron ezt nem értheti. Teljesen felesleges győzködnöm őt. Éveken keresztül próbáltam a tudtára adni, hogy mennyire különleges és nem azért mondom ezt, mert megbolondultam volna, hanem mert így van. Még azzal is képes vagyok szembe nézni, hogy újra a szemembe mondja mennyire bolond vagyok és naiv. Igen, a naivságot beismerem. De hogy bolond is lennék, azt már nem. Fájdalmasan mélyet sóhajtok. Aaron, miért most kell akadékoskodnod?
- Nézd ne higgy nekem, de ha feleslegesen várjuk a testvéredet és a hívását, akkor… - nem tudtam kimondani. Egyszerűen nem ment, akármennyire is kezdett feltüzelődni azon, hogy hittem egy idegennek. A tenyerembe temetem az arcom, nem tudom mit mondjak neki. Nem hisz nekem. Nem hisz abban, hogy az apja egy isten és ő így valójában micsoda. Nem is használom rá szándékosan a félisten szót, mindig csak úgy emlegetem őket, hogy különlegesek. Különlegesek a normál emberekhez képest, hozzám, de ők mindig is úgy értették és gondolták, hogy csak számomra azok, hogy csak én képzelem ezt róluk és valójában nem különböznek a többi embertől. Minden könnyebb lenne, ha Aegir nem hagyott volna egymagamban velük. A régóta őrizgetett dolgaimat pedig… már túlságosan elkéstem azzal, hogy felrohanjak a padlásra és képeket mutassak nekik Aegir-ről. Csak egy egyszerű embernek néznék őt, ami mindig is lenni szeretett volna, de ő egy isten és ezt egy fénykép nem tudja bebizonyítani nekik sajnos.
- Ő… olyan különleges, mint ti vagytok. Nem beszélt hülyeségeket. Tudom. – felnéztem rá. Most már volt egy kis erőm, hogy elmondjam neki is. – Lila szemszíne volt és elhiheted nem a kontaktlencsétől! – mondom ezt úgy, mintha valami nagy szenzáció lenne. Szerintem ez lehetett az utolsó csepp abban a bizonyos tűrési poharában.
- Axelről régen nem kaptunk semmi hírt, még csak nem is hívott minket. Esetleg téged igen? Válaszolt a legutóbbi üzenetedre? Mert az enyémre nem. – persze túl sok mindent várok el most Aarontól. Világéletében nem hitt nekem. Nem most fogja ezt elkezdeni.


I'm not strong enough...│Aaron & Katrine



Vissza az elejére Go down
Aaron Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Kedd Dec. 06, 2022 9:26 am

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Katrine <<>> Aaron
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -
« Zene; Call Your Name»
A kanapéra tettem le magam, ám anya még mindig nem reagált rám. Mármint, de. Rám nézett. A tekintete tele volt veszteséggel, olyan könnyekkel, ami nem egy filmbéli csalódás miatt lehetett. Vártam, hogy végre mondjon valamit, hogy mégis mi a bánat fojtogatja ennyire. Lassan már engem is felemészt, hiszen nem láttam még anyut ilyennek. Ilyen reményvesztett arckifejezéssel. Mintha...elvették volna tőle... a legfontosabb dolgot a világon. A szívem összefacsarodik hogy csak bámul rám a nagy könnyes bánatos szemeivel, de mikor végre beszélni kezd, nyelek egyet. Volt itt valaki. Remek, akkor nem hívták fel a zsernyákok, tehát nem rólam és nem is filmbéli dolog. Akkor ez komolyabb dolog lehet...de mi? Magamhoz képest csodával határos türelmet tanúsítok azzal, hogy mindennemű közbevágás nélkül képes vagyok végighallgatni Őt. Egyedül akkor rándult meg az arcom, amikor a lányról beszélt. Értetlen fejet vágok. Axel barátnője? A bátyámnak nincs barátnője...negyedéjszakás kalandjai vannak a csajokkal és útnak ereszti mindet. Nem táborozik le egyiknél sem...ez már most biztos hülyeség! Ezt ő is tudta eddig! Még fejet is ingatok, hogy lássa rajtam, ez nem épp helyénvaló, hiszen ő is tudja...a nagyfiának párperces dugási kalandjai vannak. Semmi barátnőféle. Ahogy anya tenyere az arcomhoz ért, úgy rezzentem össze, hiszen a sírása nem apadt el, rosszabb lett... és ettől még tanácstalanabb voltam. Főleg miután kimondta...Axel nem jön haza többé. Aprón fejemet ingattam, tényleg nem értettem, egyszerűen nem jutottak el a szavai a tudatomig, hogy mire akar kilyukadni. Nem engedik haza? Mi van a barátnővel? Miért nem tudtunk róla? Miért pont Axel nem akar haza jönni, ha a nője itt volt? Kiejti a szavakat. Axel meghalt. Axel meghalt? Mi van? Itt jár egy vadidegen a házunkba egymaga és...
- Anya... - hátra dőlök, majd nevetni kezdek. Pár másodperc az egész. Ráemelem a pillantásom.
- Nem gondolod ha Axel végre megkomolyodik a nők terén, akkor tudnánk a barátnőjéről? Ide állít valami jött ment és hiszel neki? Ne legyél már naív leány! Axel nem halt meg...biztos csak... - nyelek egyet majd magam elé bámulok. Mégis mi ez? Akkor anya miért sír? Miért hitte el?
- Mi...mi...Miket beszélsz?! - pattanok fel, hogy a hajamba túrjak és fejet ingassak. Csalódott vagyok, de talán a dühöm erősebb és nem csak rá haragszom, saját magamra is. Nem, nem kell mindent szájba rágni. De ezt nem veszem be...ezt nem lehet egyetlen nő szájából csak elhinni...de ő ezt teszi. Hitt neki?!
- Mégis milyen nő járt itt, milyen hülyeséggel tömte tele a fejedet? - azt hiszem, lett volna még egy rakás kérdésem, azokat viszont a jelenleg uralkodó blokk megállította. Nem, rohadtul nem fogtam fel még mindig. Tudtam, ésszel felértem, de mint egy valószerűtlen mese fordulópontját. Az indulat is beszélt belőlem, erőteljesen dolgozott bennem. A számban egyre intenzívebben árad szét a keserűség, amit egyáltalán nem az utcán elszívott cigi füstje okozott.
  

Öltözet //Kinézet
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Hétf. Dec. 05, 2022 4:21 pm

Aaron Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.


Nem voltam képes felállni a kanapéról és jobban lenni, mintha semmi sem történt volna. Annyira fájt Axel halálának a híre, hogy az kimondhatatlan. Mivel már nem fogtam vissza magam, a torkom rendesen fojtogatott, a könnyeim szűnni nem akaróan gördültek lefelé az arcomról. Valószínűleg, hogyha sírással el lehet juttatni valaki lelkét a Mennybe, hát akkor én biztosan nem sajnáltam az erőmet ahhoz, hogy így tegyek. De természetesen ilyesmiről szó sincs, a sírás csak abban segít, hogy… nem segít semmiben, mert vagyok annyira makacs, hogy nem fogadom el a tényt. Persze tudom, hogy nem fog holnap beállítani és azt mondani itt van, él, csak történt valami félreértés és ne haragudjak amiért ez történt. Mert nem fog beállítani. Nem fogja ezt mondani nekem és ez fájt a legjobban. Legutóbb is csak arra emlékszem, hogy nyúztam szegényt a barátnő témával, pedig, ha tudtam volna… De most még egy darabig semmilyen „rossz anyós” vicc témája nem leszek. Pedig még azt is elnéztem volna, hogyha ilyesmivel riogatják a jövendőbeli mennyeimet, de nem. Nem fogok egyhamar viccesen gondolni az ilyesmire és nevetni, amiért így megtréfálták a barátnőjüket. Hogy fogok így sztereotípiákat lerombolni az állítólagos elviselhetetlen és kibírhatatlan felemmel szemben? Egyhamar sehogy.
Igyekeztem nem erre gondolni, valamivel elterelni a gondolataimat. Nem mondom, hogy sikerült, hogy nem fojtogatott minden egyes pillant, amivel szembe kellett néznem egyedül. Sosem voltam az az adjuk ki magunkból az összes dühünket típus, de most… Ha rágtam volna a körmömet, most biztosan semmi sem maradt volna az ujjaimon, de nem volt ilyen rossz szokásom. Csak simán keseregtem és a gondolataimba merülve észre sem vettem Aaron jelzését, hogy hazajött, így nem nagyon tudtam még azt színlelni se, mennyire csodásan vagyok.
Nem engedtem a párnát azután sem, hogy ő leült mellém, csak kitöröltem a könnyeimet a szememből legalább láthassam őt. Ha ő jól van és itt van, nem számít semmi sem. Bár először megpróbáltam komolyan ránézni és úgy tenni, mintha minden rendben lenne, de a szemem újra megtelt könnyekkel és kimondani se tudtam mi bajom van tulajdonképpen. Pedig egyszerű lett volna, hogyha nem esik ő is kétségbe miattam és elmondani, hogy egy nap talán minden rendben lesz, de az nem ez a nap.
- Itt járt… - abba hagytam a mondatom és mély levegőt vettem, majd kifújtam még mielőtt folytathattam volna, mert túlságosan hamar és gyorsan akartam vele közölni a puszta tényt, hogy Axel nincs többé.
- Axel barátnője és elmondta… - már majdnem sikerült kimondani, hogy mi is történt. De túlságosan rettegtem attól, hogy akár Aaront is elveszíthetem és veszekedés ide vagy oda, meg kellett érintenem őt az arcán, hogy tudja haragszik rá a nyavalya, csak ne ijesszen rám.
- Axel nem jön haza többé. – szipogtam és elvettem még egy papírzsebkendőt szükség esetére.
- Nem azért, mert haragszik ránk és soha többé nem akar látni minket. – szünetet tartottam, elhúztam a kezemet is tőle, mert ismerem a fiam, fél perces szabály, ha ennél tovább babusgatod képes és leharapja a fejed, szóval most végkép nem akartam veszekedni ilyesmi miatt.
- Axel… meghalt Aaron. Nem fog veszekedni többé veled, nem lesz itt, hogy kisegítsen, ha bajba kerülsz. Csak te meg én vagyunk és senki más. Csak te meg én. – azzal ő is tisztában van, hogy vannak rokonaink, de velük még annyira sem tartom a kapcsolatot, mint a szüleimmel. Az egészet pedig úgy értettem, hogy ezentúl egymásra vagyunk utalva. Senkitől nem jön majd a segítség, hogyha valami gondja támad, csak tőlem és az is csak akkor, ha szól róla. Látatlanba nem tudok segíteni rajta, ha nem engedi.

I'm not strong enough...│Aaron & Katrine



Vissza az elejére Go down
Aaron Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Szomb. Dec. 03, 2022 8:06 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Katrine <<>> Aaron
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -
« Zene; Call Your Name»

Kicsit tovább eltartott az ökörködés a bandával, de ma nem húztunk újat a törvény jobb és bal kezével. Ma másfelé kacsintgattunk, szóval elkerültük a törvényt. Nem csapott le, béke honolt az utcákon ilyen téren. Nem akartam sokáig elidőzni, bár mivel otthon sem jobb, így mindig elhúztam az időt a srácokkal. Nem vagyunk szentek, nem is leszünk. Vandálkodás, graffitik, a rablás még nem tartozik ide hozzánk, de nem is velem fogják elkezdeni. Elég az éjszakai kimaradások, meg az hogy a zsaruk haza visznek, vagy ha olyan dologba mártom a fél karom, akkor bevisznek...volt már hogy Axel bent akart hagyni egy éjszakára. Mindegy is, jelenleg azon munkálkodunk, hogy összefirkáljunk egy nagyobb falrészt, de mivel figyelünk, így hamar szétszóródunk. Lepacsizok a srácokkal, náluk hagyom a festékszórókat, haza nem viszem, van otthon pár adagra való vésztartalék az akasztós alján... de húzunk is haza felé. A táskámat útközben kapom magamra, a telefont zsebbe mélyesztem, ahogy a kezeim is elsüllyednek abba. Mintha semmi nem történt volna, itt sem voltam. Nem színeztük ki a teljes falfelületet és még csak kamera sem volt, amely lelepleződést adott volna. Viszont nem térhetünk be Hönse-Lovisas hus-ba sem, pedig jó kis rejteket adott. Erre neh! Többet járnak arra a zsaruk a legutolsó ott létünk miatt. Hát ez van srácok. A bunyót meg nem is mondtam. Birkkel összebalhéztunk, alig tudtak leszedni róla... túléli, csak pár foltja lett, mert egy felrepedt száj és vérző orr és a szemöldökéről ne is beszéljünk. Felhergelt. Kiadtam magamból a stresszt. Mindünknek megvan a maga démona, mellyel küzd, s mely olykor felemészti. Az enyém a düh. Azt hinné az ember, hogy két lehetőség létezik, vagy elfojtod a benned uralkodó dühöt, vagy pedig szabad utat engedsz neki. Sőt még harmadik lehetőség is van: hagyhatod elmúlni. Itt számomra csak a második lehetőség létezik. Sokszor gondolok arra, hogy milyen lenne az életem ha nem lenne ez a problémám. Mennyivel könnyebben tudnám kezelni a mindennapos problémákat, akárcsak a többi ember. Örülnék ha minden ilyen egyszerűen menne, zökkenőmentesen, és gondtalanul. Úgy tartják, hogy az életben mindig lesznek olyan ismeretlen utak, amiket végig kell járnod, és elbukni, egymás után újra meg újra, és csak ettől leszel igazán teljes, ebből okulhatsz, és a hibáid után magabiztosan állhatsz fel újra, pozitívan és optimistán. Nos...én sosem okulok semmiből sem és büszke vagyok a tetteimre. Ezen az úton járni az én döntésem volt még akkor is, amikor anyám büntetni próbált. Sajnos nem az a fajta alak vagyok, akit lehet ilyennel kontrollálni. A haza úton a mobilomat szedem elől. Nem hívott fel. Utoljára akkor találkoztunk, mikor kiszedte a sittről a seggem és veszekedtünk...azóta nem láttam és nem beszéltem vele. Azóta a nap óta...hajnali 4-től 6-ig veszekedtünk. Talán elege lett és...mindegy. Majd megnyugszik, aztán dolga végeztével jelentkezik valamelyik vonalon. Eddig nem tette, így a mobilt forgatva fordulok be az udvarra, az ajtó elé, hogy a fényeket látva benyissak az ajtón. Anya itthon van ez stimm. Lerúgom a cipőmet, a táska a hátamon marad, az ajtót becsukom.
- Megjöttem... - mormogom az orrom alatt, miközben a helyére helyezem a lábbeliket, hogy ne legyenek szanaszét. Könnyebb és gyorsabb felkapni őket, ha rohanásban vagyok. Tekintetem a nőt keresi, s mikor meglátom magába roskadva a kanapén, kicsit kíváncsian emelkedtem fel, hogy őt fürkésszem. Tekintetem később kezdett el ide oda cikázni, hogy megtaláljam az okot...amiért ilyen....nem tudom mi a legjobb szó erre az egészre. Semmi nem jut eszembe hirtelen, hogy mi történhetett, a ház sem zűrzavaros. Ráadásul olyan szag sincsen, anya meg nem szokta odakozmálni a kaját. Valami nagyobb történhetett. A sorozatbeli szívszerelmének valamelyikével történt valami? Vagy...felhívták a rendőrségtől, hogy megint... vagy Axel hívta hogy még mindig nem szándékozik haza látogatni? Vagy az ősöregekkel történhetett valami? Furdalja az oldalamat a kíváncsiság. Még nem láttam ilyennek.  
- Anya? - lassú léptekkel mentem közelebb hozzá, a kanapé oldala mellé helyezve le a táskámat.
  

Öltözet //Kinézet
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szomb. Dec. 03, 2022 8:02 pm

Aaron Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.


A mai hírre egyáltalán nem voltam felkészülve. Nem tudtam szembenézni vele, azok után sem, hogy azt mondtam rendben leszek. Nem akartam feltartani szegény lányt és előtte sem akartam túlságosan gyenge lenni, pedig most igazán megbocsátható bűn lett volna nem figyelni arra, hogy erős legyek. Fájt, hogy Axel nincs többé. Nem tudtam felfogni, hogy mégis, hogy történhetett. Nem haragudtam a lányra, csak azt nem tudtam elfogadni, hogy ő már nincs. Hogy nem fogja sosem megtudni milyen igazán boldognak lenni, pedig Aviva nagyon kedves lánynak tűnt, olyannak, aki mellett megéri élni és erősnek lenni. Persze volt benne valami, amit nem tudtam megmagyarázni, de ez mind mellékes. Már régen elfogadtam, hogy nem csak az emberiség létezik a világon, hanem istenek és félistenek is. Egyébbel pedig még nem találkoztam, legalábbis tudtommal. Mélyen felsóhajtottam az asztalnál ülve és megpróbáltam lenyugodni. De nem ment. Egyáltalán nem ment. Itt volt előttem a papírzsebkendős doboz és tépkedtem ki belőle a papírt, hogy megtörölhessem az orrom, de nem segített semmit. Nem tudtam lenyugodni, nem tudtam összeszedni magam, hogyha Aaron haza jön, akkor legalább el tudjam mondani neki, hogy mi történt. Egyszerűen túlságosan szorongtam és nem tudtam mit is kezdjek magammal. Most nem akartam egyedül lenni, még a szüleimnek sem tudtam elmondani, hogy Axel nincs többé és jöjjenek át, mert képtelen vagyok egyedül elmondani ezt Aaronnak. Most még nem hiányzik nekik, hogy elmondjam ezt. Legalább nyugodtan alhassanak, elég lesz, ha én fogok virrasztani.
Visszaültem a kanapéra és magamhoz öleltem az egyik diszpárnát jobb ötlet hiányában. Már régen nem az a plüssmackót ölelgető kislány voltam és nem is nagyon őrizgettem az ilyesmit az én gyerekkoromból, de most senki nem volt itt, akire támaszkodhattam volna. Egyedül csak magamra számíthattam. De addig amíg újra erős nem leszek ki kell sírnom magam. Aaron nem láthat így. Nem lehetek előtte ennyire gyenge, azzal csak biztosan felhergelném és most végkép nem tudnám mivel megnyugtatni őt.
Mégis hogyan kellene előadnom neki, hogy mostantól csak ő van és én? Hogy soha többé nem számíthat másra csak rám és én is csak rá? Utáltam ezt a gondolatot. Hogy nincs semmi, amivel megakadályozni lehetett volna Axel halálát. Egyszerűen… Nem tudom elhinni és kész. Talán annak meg kellene nyugtatnia, hogy Aegir mellette volt az utolsó pillanatában, de nem volt ez olyan egyszerű, mint képzeltem. Itt kellett volna lennie velünk mindvégig, akkor most minden másképpen alakult volna. A fiaim nem kételkedtek volna bennem, amikor azt mondom, hogy az apjuk kicsoda valójában, de így… Valahogy erőt kell vennem magamon, még akkor is, ha képtelen vagyok elengedni Axelt és a párnát is a karjaimból.
I'm not strong enough...│Aaron & Katrine



Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Aaron & Katrine │ I'm not strong enough to let him go
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Katrine & Aaron - why did i have to?
» Katrine & Aviva | an unbearable loss
» Katrine & Axel - Mom! I am home...
» Cassie & Katrine │When you're here sun is shining again
» Nielfandir és Katrine - Vezessen a ritmus

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Valhalla csarnokai ;;-
Ugrás: