M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard
 :: Valhalla csarnokai ;;
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next


Aaron Bergström
Kiskép :
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Szer. Aug. 10, 2022 8:19 pm
Axel, Aviva <<>> Aaron
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -

Hiába a szökési terv, hiába akarok lelécelni mikor lehetőségem nyílik rá..Aviva megakadályoz benne. Nincs bennem az hogy megüssek egy nőt, vagy hogy kezet emeljek rá, ráadásul a bátyám nőjét. Axel ki is nyírna érte. Na nem mintha Aviva nem tudná magát megóvni tőlem...kismiska vagyok én hozzájuk képest. Mégis ha felgyűlik bennem minden...akkor mindegy ki áll velem szemben. Valahogy úgyis neki esek....szavakkal leginkább.  Nem Axel vagyok. Soha nem leszek olyan mint ő, nem tudok olyan lenni, mint ő! Hiába dumálja ugyanazt, hogy megóvjon. Hogy higgadtan kezeljem a továbbiakat, hogy kussoljak. Ezzel akar megóvni, hogy tud kezelni. Hogy durvábban lép fel ellenem. A lehiggadás azonban abban kimerül hogy hideg vízben fejet mosok. Csak pár perc. Aztán a kanapéra telepszek. Ahogy azt a nagytesó parancsolta.  
Nem fényezem a hírnevemet egyikük szemében sem, de utáljanak csak. Úgy tűnik mindenki marad a seggén, nem megyünk sehova sem. Szemet forgatok, ám a lány szavai kicsit megmozgatnak bennem valamit. A legtöbbet úgy segíthetsz nekik, ha most nyugton maradsz, és megpróbálod inkább a józan gondolkodásodat Dora ellen fordítani. Az ellenfeledet soha ne a saját térfelén és a saját módszereivel próbáld legyőzni, mert föléd fog kerekedni a rutinjával... Csak figyelem, tekintetem enyhülni kezd, apró mosoly kúszik ajkaimra, végül a TV-t kezdem figyelni.  
- Ha sor kerül rá, megfogadom a tanácsod... – végül Axel is megjelenik, hogy letegye az asztalra az újabb holmikat, de ezúttal már a felhangosított TV köti le a figyelmem. Rohadj meg Bergström. Pontosan. Megdörzsölöm az arcomat két kezemmel, lehajtom a fejem, beletúrok a hajamba, majd a padlót figyelem. Átkapcsolom a TV-t, hírek mennek, hullát találtak az Akselva patakban, az ankerbrua híd közelében. Öngyilkos lehetett. Fejet ingatok, majd át kapcsolom újra. Szusszanok, nagy levegőt veszek, kifújom. Újra...  
- Duncan él. – motyogom, próbálom életben tartani a hitet, hogy életben van. Mert élnie kell. Ian egy seggfej, aki ugyan sose a hazugságról volt híres. Mindig a valóságot adta az ember képébe. Oldalra pillantok, mikor a lány vizet tesz le az asztalra...
- Fájdalomcsillapító esetleg nem volna készleten? – fáj a fejem a gyomorgörcstől. A gyomorgörcs a dühtől, a haragtól fakad. Így még enni sem lehet. Legalábbis én ilyenkor nem tudok egy falatot sem lenyelni. A rengeteg folyadékot meg kívánom, főleg hogy izzadok is mellette. Napi négy liter lecsúszik. Otthon zsugorszám van vizem. Ásványmentes. A csapvíz nálunk nem finom...Újra átkapcsolom a tv-t, zene megy rajta. Ráadásul nem is akármilyen. Pont bemutatót tartanak, hogy koncert lesz majd Osloban, a kedvenc zenekarom, a Nidingr.  
Májusban.
- Ne már! Baszki! Jegyet kell vennem rá! - pattanok is fel ültemből, elkezdem énekelni beleéléssel az énekessel együtt. A kezem ökölben, majd egyből felfelé ütöm a levegőt. Teljes élánnal benne vagyok a zenében, az énekben, ahogy kivülről fujom hogy mit énekelek. El is felejtem a körülöttem folyó bajt, elfelejtem Duncant, hogy Axelel volt némi nézeteltérésem, egy kis szóváltásom... megszűnik körülöttem minden. Aztán abba marad minden, csend telepszik ránk, reklámot dobnak be. A szemeim felpattannak, eszembe jut minden, meghökkenve nézek Aviváék felé... mintha elfelejtettem volna a tényleges problémát...a zene lenyugtatott. Úgy ahogy....és erről eszembe is jut valami más. Ninjcs a hangomban, harag, keserüség, semmi negativitás.
- Kell Telochtól autogrammot kérnem. Meg Grasatól. - gondolkodok el, de hiszen csak májusban lesznek itt nálunk... megindulok sietve a szoba felé. Megengedik? Nem? Pont leszarom. Az én cuccom. Csak a teló kell...
- Írok anyának SMS-t hogy nem leszek este otthon... ne parázzatok, a seggemen maradok...egy ajtó amúgy sem lenne akadály... de kitaláltam valamit, hogy bizzatok bennem... - lépek be a szobába, a táskámhoz lépek, feltépem rajta a cipzárt, előveszem a telefonom, a fejhallgatót, majd a kisszekrény felé nézek, ahová Axel tette a fegyvert. De ennél több nem történik. Nem érdekel. Dobok is egy SMS-t anyának, hogy nem otthon leszek. A sim kártyát kiszedem, hogy senki ne akarjon hívni, elérni, felhúzni... elég volt mára. Kifárasztott. Úgy teljesen, agyilag, lelkileg, testileg. Ha nem terelné el az együttes a figyelmemet, vagy nem lennének itt Axelék,  összeesnék a fáradtságtól. Még tartom magam.
- Nektek milyen fegyveretek van? - lépek ki a szobájukból, nagyon nem is néztem körbe, hogy milyen állapotban van, engem csak a telefonom érdekel és az, amit kigondoltam. Mert talán segít itt tartani. Pötyögök a telefonomon, de aztán vissza lépek a kanapéhoz, leteszem oda a mobilom és a hajamba túrok...megfeleledkeztem a bajomról, a korábbi veszekedésekről, az együttesem jár a fejemben, hogy itt lesznek, hogy kell majd vennem jegyet. A fejem pedig széthasad...majd elmúlik. Gyülölöm a fejfájást...ezért utálom a dühkitöréseim...főleg ha ilyen mértékü...de legalább amíg eltereli valami a figyelmem, addig nyugodt vagyok minden téren... Jó egyedül a szívverésem hevesebb, de se feszült nem vagyok, sem pedig tomboló bomba.


Kinézet // Öltözet

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
cold blooded, like the world outside that made me, shine bright from the fire that it gave me
 
Aaron && Axel && Aviva

Megint felülünk az érzelmi hullámvasútra. Persze, szarul indult az egész, aztán még szarabbul folytatódott, de utána nyerünk egy kis pozitívat is, még ha nem is tart számottevően hosszú ideig, köszönhetően Aaron telefonjának és az üzenetnek. Kezdődik elölről az egész, Aaron felhúzza magát, nem gondolkodik, erőszakkal kell visszafogni, és közben még vagdalkozik is. Én nyugodt maradok, bár az agyam jár, és résen is vagyok, különösen, amikor Axel eltűnik a táskájával a szobában. Nem most jöttem le a falvédőről, amit Aaronnak is bizonyítok, mert bár aranyos, hogy azt hiszi, én majd kiengedem a lakásból, nagyon téved. Abban a pillanatban, hogy az első hátráló lépését megteszi az ajtó felé, a tekintetem rávillan, aztán sokkal gyorsabban mozdulok, mint ő, és már ott is vagyok az ajtó előtt. Enyhe terpeszben, szilárdan cövekelek le az ajtónál, a kezeimet nyugodtan lógatva magam mellett, az ösztönömmel is figyelve Aaron rezdüléseit; ha a bátyját visszatartottam egyszer, ellene sem fogok elbukni, legfeljebb lesz még egy lyuk a falban. Szerencsére azonban nem kell sort kerítenem semmilyen kényszerítésre, mert úgy tűnik - egyelőre - elfogadja a sorsát. Meg sem rezzenek, amikor az ajtóra csap a tenyerével, mindössze a szemöldökömet vonom fel egy kicsit, és amikor ordítva küld el a picsába sem tud nagyobb hatással lenni rám. Lepereg rólam, nekem az a lényeg, hogy végül inkább a konyhába megy, letéve a szökésről.
Csendesen hallgatom a szóváltásukat, vagyis inkább Aaron vagdalkozását és azt, ahogy Axel igyekszik értelmet beszélni a fejébe. Nekem ebbe nincs beleszólásom, csak akkor sóhajtok fel halkan, amikor Aaron azzal a felkiáltással tűnik el a fürdőben, hogy "ő nem Axel". Nem, tényleg nem az, ezt elég egyértelművé tette a viselkedésével, de közel sem azért, amire ő - valószínűleg - célzott. Míg Aaron a fürdőben van, Axelhez lépek, a zuhany csobogása ellenére is halkan téve fel a kérdésemet, a válaszát pedig egy bólintással veszem tudomásul, nem vitatkozom. Nem az én harcom, csak a kedvükért mentem volna oda.
– Minden rendben lesz. Vigyázunk rá – biztosítom halk hangon, de határozottan, ráfogva az arcomat simító kézfejére és belecsókolva a tenyerébe, és mivel még mindig zubog a víz a fürdőben, egy kicsit magamhoz is ölelem, hogy érezze: nincs egyedül ebben. Aaron a családja része, én sem nézném tétlenül, hogy hülyeséget csináljon, vagy történjen vele valami.
Aaron aztán a fürdőből a kanapéra telepszik, én pedig követem, hogy újra feltegyem neki a kérdéseimet. Igazából már magam sem reménykedek válaszokban, ezért egy kicsit meg is lep, amikor beszélni kezd, de örülök neki. Így legalább egy kicsit tisztább lesz a kép. A homlokomat finoman ráncolva hallgatom, aztán sóhajtva ingatom meg a fejem, amikor ezt is kikerekíti arra, hogy neki kellett volna kapnia mindent is, jó hangosan, hogy Axel is hallja.
– A mártírhalálok el szokták véteni a céljukat, Aaron – jegyzem meg nyugodtan. A következő szavait már halkabban intézi hozzám, de Axel helyettem is nemet mond a kérésére, én pedig most sem ellenkezem. Az újabb szitkozódást újabb halk sóhajjal méltatom, a tekintetem pedig Axel mozgását követi.
– Elhiszem, hogy most önmagad feláldozása tűnik a legkézenfekvőbb megoldásnak, de hidd el nekem, hogy semmi mást nem érnél el vele azon kívül, hogy megadnád ennek a Dorának azt, amire vágyik. Sajnálom a haverjaiddal történteket, de már nem tudod meg nem történtté tenni. A legtöbbet úgy segíthetsz nekik, ha most nyugton maradsz, és megpróbálod inkább a józan gondolkodásodat Dora ellen fordítani. – Nyugodtan és türelmesen magyarázok Aaronnak, még ha úgy is tesz vagy dönt, hogy nem figyel rám. – Az egyik legfontosabb szabály, hogy az ellenfeledet soha ne a saját térfelén és a saját módszereivel próbáld legyőzni, mert föléd fog kerekedni a rutinjával – teszem még hozzá.
Megvárom, hogy Axel visszajöjjön a szobából, még ha érzem is a feszültségét és szeretném megnyugtatni; az a helyzet, hogy nem nagyon merem Aaront magára hagyni, bár most már legalább csak nagyon hangzavarral tudna kimenni a bezárt ajtón. Abban viszont nem akadályoz meg semmi, hogy odalépjek Axelhez, amikor leteszi rá az ágyneműt és a ruhákat. Tenyeremet megnyugtatóan simítom a karjára, a tekintetét keresve próbálom megállapítani, hogy mennyire rossz a helyzet. A kérdésra felsóhajtva pillantok Aaron irányába, majd vissza rá, és megrázom a fejem.
– Legfeljebb ha beköltözök az ajtó elé. Másképp nem érzékelném támadásnak – felelem. Könnyű lenne, ha tudnék belső mozgásérzékelős riasztóként funkcionálni, de ez sajnos meghaladja a képességeimet. Nem fogjuk megúszni, hogy rajta tartsuk a szemünket, hacsak nem sikerül tényleg jobb belátásra bírni, de ennek nem tudom, mennyi az esélye.
A konyhába lépve megtöltöm a poharainkat vízzel, az egyiket Axel kezébe nyomom, a másikat pedig én húzom le, mielőtt Aaron poharát is megtölteném és odavinném neki a dohányzóasztalra, vagy ha érte nyúl, a kezébe. Nem tudom, mi mást mondhatnék még. Így is épp elég elcseszett a helyzet, és akkor abba még bele sem gondolok, hogy mennyire nem így képzeltem el a pillanatot, amikor megismerem Axel öccsét. Persze az anyjuknak is jól sikerült a bemutatkozásom... ahhoz ez is méltó.

in my blood || coded by eirik

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva, Aaron <<>> Axel
Just wipe your own ass
I had enough and you're going down
what comes around you know goes around
you're getting what your ego deserves
what comes around you know goes around

- -
« Zene; Shut your mouth»
Egyébként is rosszul kezdődött ez a találka. Azzal, hogy a szemem láttára késelték meg az öcsémet az utcán, majdnem elvérzett a kocsimban, elég aggodalom volt ma már miatta. Épp ezért - és mert tudom, hogy a dühe adta adrenalin mögött gyenge lehet - nem engedem el, amikor a barátjáról kapja az üzenetet. Olyannyira nem, hogy erővel tartom őt vissza, és közlöm vele, hogy innen holnap reggelig sehová nem megy, és őt sem engedem sehová. Persze ez Aaronnak a legkevésbé sem tetszik, ordítva küld el engem is, meg Vivát is melegebb éghajlatra, de ha vinnyogva sírna a padlón, akkor se engednék ebből. Miután megadja magát, elengedem és beviszem a táskáját a szobánkba, abban a hitben, hogy kevésbé lelkesen indulna el innen nélküle. Ismét hallok egy ócsárolást tőle Viva irányába, és amikor kilépek a hálóból, látom, hogy a nő Aaron és az ajtó között áll. Még is csak itt hagyta volna. Közlöm, hogy itt alszik, ő pedig azzal jön, hogy meg van az ereje, és arra a falrészre mutogat, amit én vertem be. Megfeszül az állkapcsom.
- Nem megyünk ököllel egy lőfegyveres harcba! Ráadásul kevesebb, mint két órája késeltek meg. Ezért nem mész sehová! A harag teljesen elveszi az eszedet! Azt hiszed, én nem kaptam elég fenyegetést a földön, vízen, miközben mentőakciókat, vagy egyebeket hajtottunk végre?! Fogd be a szád, és próbálj meg lehiggadni! - tudom, hogy hiába szembesítem, teljes mértékben le fogja ejteni. Aztán a figyelmem Vivára terelődik, ahogy arrébb húz, és visszafogott hangon megkérdezi, hogy utána nézzen-e. Gondterhelten sóhajtok, és megsimítom az arcát a tenyeremmel.
- Nem. Bármi is történt, már megtörtént, a gyereket már összeverték, lehet tényleg be is drogozták. Nem kockáztatok meg semmit, se lebukást, se többet. Távol akarom tartani magunkat ettől az egésztől - bele értve Aaront is. - válaszolom halkan, hálás tekintettel. Aviva ettől függetlenül többet akar tudni, és nem is baj az, de valahogy kétlem, hogy Aaron sokkal közlékenyebb lenne most, mint mondjuk öt perccel ezelőtt. Még is, azért válaszol a nőnek, én pedig ökölbe szorítom a kezemet, amikor arról beszél, hogyan kellett volna magát feladnia magát, hogy ő kapja a szereket és az ütéseket. Legszívesebben felpofoznám a gondolatért, de aztán jön azzal, hogyha Aviva megy, ő is megy vele.
- Senki nem megy sehová! - jelentem ki határozottan, mire egy "Rohadj meg Bergström"-öt kapok. Figyelem, ahogy elkezdi a TV-t nézni, felhangosítva azt. Bezárom a bejárati ajtót, a kulcsot zsebre süllyesztem, aztán bemegyek a hálóba - egyrészt, hogy megnyugodjak, mert a vérnyomásom valahol 8 ezer méter magasan van egy boeinggel -, és hogy ágyneműt vegyek elő Aaronnal. Egy párna, takaró. Kap egy alvós pólót is tőlem, meg egy tiszta alsót. Kiviszem neki, leteszem az asztalra, aztán Vivához lépek.
- Megérzed, ha szökni akarna? - kérdezem suttogva. Igazából úgy érzem magam, mint aki fél egyáltalán elhagyni ezt a légteret is, nehogy a következő pillanatban ne legyen sehol az öcsém.
Vissza az elejére Go down
Aaron Bergström
Kiskép :
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Szomb. Júl. 02, 2022 12:22 am
Axel, Aviva <<>> Aaron
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -

A lány anyanyelve héber, ezt közli úgy is, ráadásul arabul IS tud. Nem merem megkérdezni hogy még milyen nyelveket ismer, útközben úgyis kiszedem belőle. Ám mindezt elfelejteti velem az ismerős csengőhang és az üzenet is Ian hangján. Mennék én hogy velem rendezzék le a dolgokat, az én szemembe mondják meg, ha nem tetszik valami, ne pedig a haverokon, de Axel az utamat állja. A falhoz nyom és hiába ellenkezek, hiába ordítok rá, ugyanazt a hangszínt kapom vissza. Hogy dühös vagyok-e? Nem kicsit. Még akkor sem, mikor azzal vág vissza, hogy a bátyámként nem hagyna bajba kerülni. Tekintetem sem rebben, ahogy beszél, ahogy felemeli a hangját. Bőszen kitartok addig, míg a nője a mobilomat nem kezdi kezelésbe venni. Persze mindez a bátyám szerint rendben is van, mintha tök természetes lenne. Nekem nem az bassza meg. Egy órája ismerjük egymást, nekem csak ne babrálja a mobilomat, ne akarja újra visszahallgatni azt a szart. Axel végül közli a tényeket Avivával, hogy ki is az a Duncan, kérdésére azonban neki sem válaszolok. Nyilván a haverom, ha így reagáltam egyből. Anyát érő kérdésre azonban már kicsit idegesebb lesz, de újra kapom a fejmosást, erősebben, élénkebben, a tekintetem az ajtót fixirozza mindeközben. Meghúzódok egy lyukban...mert csak ők ketten mennek oda ha baj van...ha bajba kerülök hát ő kötöz meg.
- Húzogasd magad te egy lyukban! - szólalok vissza agressziven az arcát fürkészve újra, majd felemelem a kezeimet megadóan, bár még mindig haragos vagyok. Aviva visszahelyezi a  mobilomat a táskámba. Amit aztán Axel kap fel a földről és ereszt is el, hogy odébb vigye az egészet. Abban van mindenem, a tárcám, abban pedig a pénzem, a bérletem. Ridegen pillantok utána de aztán a kijárat felé kezdek hátrálni, végül egy pillanat műve az egész és már az ajtónál is vagyok, ám minden bizonnyal akadályba fogok ütközni Aviva személyében ott is. Csak tenyérrel csapok az ajtóra agresszíven, ridegen tekintek a lányra, majd elépek a bejárattól.
- Menj a picsába te is! - kiabálom le a haját a fejéről, majd a konyhába lépek egy újabb bögréért, vagy pohárért, ami a kezembe akad, teli töltöm csapvizzel és nagy kortyokkal tüntetem el. Aztán egy újabbal. Axel is visszatér, hogy közölje a híreket és bezárja az ajtót.
- NE MÁR! - tárom szét a kezeim dühödten, kezemben a pohárral, még hogy itt aludni. Elsőre oké volt, de most ne akarjon itt tartani! Úgysem tudnék nyugton ülni a seggemen. Le is izzadtam - megint. Folyik az arcomon végig az izzadtságom.
- Nem tudom figyeltél - e, de nem az erőmmel van problémám!  - eresztem le az egyik kezem, majd a pohárral együtt mutatok a fal irányába, ezzel együtt az utcára is. A korábban történt dolgokra célzok, amikor elkaptam azt a tetüt. Erőszakosan visszateszem a poharat a mosogatóba, majd a fürdőszobát veszem megint célba. Közben a bátyámat is fenyegetően közelítem meg ha ott áll még mindig.
- Nem téged fenyegetnek a haverjaid ritkitásával! Szard le magasról! Igazad van, azzal le is rendezted! Nem TE vagyok! - megyek el mellette, őt figyelem mérges szemekkel, kiabálok még mindig dühösen, vetem le a pólómat, majd vágom be a fürdőszoba ajtaját magam után. Nem állok be, csak a fejemet lógatom be a zuhany alá, hogy jéghideggel szószerint megmossam a fejem. Hogy elszálljon a köd, ami rajta ül, mert nem sokáig fogom így bírni. Zaklatottan veszem a levegőt, a lefolyó vizet figyelem hosszasan, megsem mozdulok, talán 5 perc múlva kecmergek ki a fürdőből, hogy az előbb említett kanapéra tegyem le a seggem. Nem töröltem meg a hajam, lóg össze vissza, csepeg a víz is belőle. De Aviva megjelenik kérdésekkel, tekintetem az övét bámulja hidegen, elhúzom a szám, majd elfordítom a tekintetem róla.
- Kiléptem a bandából az éjjel, de mivel nem tudtuk lerendezni bizonyos dolgok miatt, így Duncant és még másik kettőt vertek szét...azt tették velük, amit velem tettek volna ha minden úgy alakul, ahogy azt Dora eltervezte. Bedrogoztat, majd szétveret az egész bandával, míg van bennem egy nyikanásnyi lélegzet is... - bólogatok elhúzott szájjal, majd kicsit hangosabbra veszem a figurát, hogy Axel is hallja a következőket.
- Talán azt kellett volna választanom! - a kurva halált, mint hogy egy újabb veszekedésbe bocsátkozzak. De már késő visszafordulni, nem? Nyugodtabb lenne a légkör nélkülem mindenhol azt hiszem.
- Ha menni akarsz, hogy segítséget nyújts az én haverjaimnak, vigyél magaddal! - halkabbra veszem a figuurát, hogy Aviva meg az én fülemen kívül Axel ne hallja, bár ha a közelben van sem érdekel különösebben. Nem tarthat itt erőszakkal. Vagyis várj, de. Most is azt teszi.  
- Rohadj meg Bergström! - nyúlok a tv távirányitójáért, majd feljebb hangosítom a Tv-t, a hajamba túrok, majd úgy figyelem a tv műsort.



Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
cold blooded, like the world outside that made me, shine bright from the fire that it gave me
 
Aaron && Axel && Aviva

Halkan elnevetem magam Aaron megállapítására, miszerint Izrael nem itt van, mert hát valóban nem itt van, de azért a külsőm sem épp skandináv származásról árulkodik, hogy nagyon közelebbinek lehessen tippelni. A következő kérdése halványan megmosolyogtat, egy pillanatra rándul csak meg a szemöldököm, amiért a hébert majdnem összekeveri az arabbal, de nem vagyok már én sem akkor elvakult nacionalista, hogy ezen különösebben kiakadjak.
– Eberyet heya shept ham shely. A héber az anyanyelvem – felelem neki először héberül, majd norvégul is, hogy értse. – De egyébként beszélek arabul. Is – teszem hozzá mosolyogva. Nem kezdem el felsorolni a másik hatot, mert nem kérkedni akarok, de a kérdésére a választ megkapta.
Ezután még beszélünk az edzésről, a harcról, a mikéntekről, és ha van is egy kis kihívás a levegőben, nem zavar, mert megmaradunk egyfajta játékosság szintjén, és egyébként is komolyan mondtam, hogy szívesen edzek vele. Én is megtaníthatom hasznos fogásokra, ha vevő rá, de ráerőltetni nem akarom magamat.
A hangulatnak egyébként is lőttek abban a pillanatban, amikor megszólal a telefonja. Persze már a puszta reakciója is árulkodó, de a fizikai visszatartást meghagyom Axelnek, én inkább próbálom külső szemmel átlátni az egész helyzetet. Aaron persze nem válaszol a kérdéseimre, ezért a magam kezébe veszem az irányítást - és a telefonját. Meghallgatom az üzenetet, amit kapott, nem véve magamra a kiakadását és a kiabálását, egyébként sincs semmi értelme, hogy az elmaradt válaszokat ezzel hozza párhuzamba. Persze fogalmam sincs, ki az a Duncan, de Axel az öccse helyett is válaszol a kérdésre. Mondjuk ettől még mindig csak az válik érthetővé, hogy Aaront miért zaklatta fel ez az egész, de egyelőre hiába dobálózok további kérdésekkel, úgysem kapok válaszokat, amíg tajtékzik, ezt a részét viszont kettejükre hagyom. Hiába bámulja úgy a telefont a kezemben, mintha az valami titkos fegyver lenne, engem nem érdekel rajta semmi más, nem az életében akarok vájkálni, csak tudnom kellett, miről van szó. Ennek megfelelően zárolom is újra a képernyőt, majd teszem vissza a készüléket a táskájába, egyelőre csak magamban ismételve az üzenetet, gondolkodva a jelentésén.
Axel végül elengedi Aaront, és amíg elviszi a cuccát, én tartom szemmel. Bár nyugodt vagyok, jobb, ha nem tesz próbára és nem próbál meg újra kislisszolni az ajtón, mert én sem fogok késlekedni azzal, hogy megállítsam, ha meg kell. Ha viszont nem történik semmi ilyesmi, és esetleg a bátyja utasításának megfelelően el is megy a kanapéhoz, én megfogom Axel karját, hogy ott tartsam magammal, egy kicsit távolabb.
– Szeretnéd, hogy megnézzem, miről van szó? – nézek rá komolyan, halkan beszélve, hogy csak ő hallja. – Ha elárulja nekünk, hova akart menni, körülnézhetek. – Valakinek akár segítségre is lehet szüksége, a franc se tudja, mi folyik itt. Aaront nem hagyhatjuk egyedül, szóval együtt nem mehetünk, viszont Axel sem mehet oda, mert ha ez a Duncan vagy bárki más ismerheti őt, lőttek az inkognitójának is.
Akármit is beszélünk meg, utána Aaron felé indulok, mert ha nem is kell cím, a kérdéseim még mindig megválaszolatlanok. Ha pedig azt látom rajta, hogy már nyugodtabb, akkor fel is teszem őket újra.
– Hogy értette, hogy a tiéd helyett az övék bánta? Megfenyegettek valamivel? Duncan mellett még kiről beszélt? – kérdezem nyugodtan és türelmesen. – Csak akkor tudunk segíteni, ha elmondasz mindent, Aaron. És ha Duncan, vagy valaki más veszélyben lehet, vagy segítségre szorul, akkor minden perc számíthat.

in my blood || coded by eirik

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva, Aaron <<>> Axel
Just wipe your own ass
I had enough and you're going down
what comes around you know goes around
you're getting what your ego deserves
what comes around you know goes around

- -
« Zene; Shut your mouth»
Nem tudom, miért olyan meglepő, hogy Aviva messziről jött. A mai világban már nem nagy ügy elutazni valahová, a küllemén pedig egyébként is látszik, hogy egzotikus, szóval én speciel nem értem a döbbenet tárgyát, de szórakoztató. Hagyom, hogy megbeszéljék a honnant, a nyelveket - ezen Aaron megint meg fog döbbenni, már előre látom, hiszen Aviva emlékeim szerint közel 8 nyelven beszél -, és az edzést. Örülök annak, hogy a kezdeti nehézségek ellenére egy kicsit kezd nyugodtabb légkör kialakulni, egészen addig, amíg meg nem szólal az a rohadt telefon.
Aaron pánikba esik, és ebből már feltételezem, tudom, ki hívta. Igyekszem először szavakkal itt tartani, amikor pakolni kezd, de amikor nem hallgat rám, erőszakkal tartom itt. Neki tolom a falnak, ő pedig már kiabál is, hogy nem vagyok a felettese.
- PONTOSAN! - kiabálok vissza rá, hogy észrevegye magát. Csak akkor szoktam felemelni a hangom, ha muszáj, hát ez most olyan.
- A bátyád vagyok, és nem hagyom, hogy ostobaságot csinálj. Itt maradsz. - jelentem ki, és közben figyelem, ahogy Viva közelebb lép. Kérdez Aarontól, de nem válaszol, és így mikor alkalma nyílik rá, elveszi a telefonját. Újabb kiakadás.
- Nem halsz bele, ha megtudja. - válaszolom szigorúan Aaronnak a kérdésre, hogy "én ezt hagyom-e".
- Duncan egy másik kölyök. Már jó ideje nem láttam, de úgy sejtem még mindig barátok vagytok, nem? - nézek az öcsire a nőről, aztán szilárdan tartom magam, amikor megpróbál ellökni. Persze, ki van akadva, de a végén úgy tűnik, hogy lassan sikerül lenyugtatnia magát. A kérdésére, hogyha anyánkkal fenyegetnének minket, fújtatok egyet.
- Igen! - válaszolom határozottan.
- Ebből a tekintetből még gyerek vagy Aaron, nem mehetsz csak úgy oda fegyveresekhez és tarthatod oda a pofádat egy pofonra! Ha anyával fenyegetnek téged, engem, bárkit, akkor ÉN és AVIVA megyünk oda. Te meg meghúzod magad egy lyukban, hogy ne kelljen érted aggódnunk, világos voltam? Különben kezed lábad összekötöm, aztán én zárlak be egy szekrénybe! - morgom, és amikor felemeli a kezeit, hogy marad, csak engedjem el, akkor lassan, de megteszem. A cuccát kikapom a kezéből - anélkül úgy sem fog sehová menni - bevágom a szobába az ágyra, aztán becsukom az ajtót.
- Ülj le és nyugodj meg. Ma itt alszol, szóval szokd a kanapét. - szólok rá, az ajtóhoz lépve bezárom azt.
Vissza az elejére Go down
Aaron Bergström
Kiskép :
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Kedd Jún. 07, 2022 10:36 am
Axel, Aviva <<>> Aaron
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -
Aviva Izraelben született...mivan? Hol? 5000 km-re innen? Tizenhét évesen meg már kiképzésen volt? Baszki...Axel, hogy a faszba szedted össze őt? Oké, oké persze, katonai berkekben mozog mindkettő, de nyilván nem ez hozta össze őket...mikor is? Négy éve? Habár azt mondták, hogy kiszabadította...jó ez tényleg mindegy is, hogy ki kapta el és miért kellett kiszabadítani. Egy újabb dolog a mai napon, mikor ledöbbenek. Nem szoktam, de Axel nője azért tényleg nem egy letörött a körmöm tipusú bige. Mint az eddigi numerái.
- Az azért nem itt van... - gondolok a távolságra, hiszen 2 napos útról beszélünk, igen, fejben már a világháló térképén vagyok, tudom, hol van és milyen országok választják el tőlünk. Vannak kedvenc tantárgyaim, melyekre oda szoktam fókuszálni,  
- Akkor tudsz héberül? Vagy arab inkább? - nem tudom pontosan, hogy milyen nyelveket használnak arra, vagy mennyire falja a más országok nyelveit, tud-e esetleg angolul, vagy németül, mondjuk az is eléggé meglep hogy ismeri a mi nyelvünket. Mondjuk Axelnek is kellett a nyelvtudás, ezt tudom, azt már nem, hogy az angolon túl tud-e mást is. Eddig nem érdekelt, most már feleslegesen érdeklődnék. Amikor a kérdésem is megejtem, közelebb hajol hozzám, reflexből emelkedik feljebb az állam, fejem, hogy úgy tekintsek rá. Szavai alapján nem tudnám megragadni se őt, hiszen...baszki ennek a lánynak ilyen reflexei volnának?
- Csúcs. - csúszik ki ennyi és szélesen elvigyorodok, miközben a lány szemeit, arcát figyelem. De bennem van a közös edzés témája, a lényege ennek az egésznek, hogy majd akkor lemeózom, hogy mit is tud személyesen. Hogy várom-e? Mint egy öt éves a karácsonyi csomagbontást.
Mindezt a jóhangulatot a telefonom csörgése akasztja meg, az meg már csak hab a tortán, hogy milyen hangüzenet jön. Pánikolok. Hogyne pánikolnék be, mikor a barátaimat -a bandán belül és azon kívül- veszik górcső alá és intézik el. Mindezt miért? Mert ott hagytam őket, mert hallgattam a bátyámra. Nem, nem az ő hibája, ez az enyém. Csakis az enyém.
A táskába pakolom a telefont, a ruháimat, majd lépnék is le, de a bátyám megmutatja a tudását ellenem, megragadva a pólóm a falnak nyom. Íriszeim jéghidegen figyelik az ő szemeit, eleresztem a táskámat, ami a földön puffan így, hogy megragadjam két kézzel az engem sakkban tartó kezét. Hogy erőszakkal lehámozzam magamról. A szívem vadul kalimpál a bordáim alatt, bár már a torkomban érzem azt leginkább. Nem szólalok meg, csak a kezem viaskodik a bátyáméval, ahogy erőszakkal tart itt, ahogy viszonozom azzal, hogy letépném magamról.  - Engedj el! Nem tarthatsz itt erőszakkal, NEM VAGY A FELETTESEM! - üvöltözök haragosan, dühösen, fenyegetően, a pulzusom szaporodik, a levegő megszorul a tüdőmben, csak kapkodok utána de alig jön, kétségbe esve kapok mellkasomra. Aviva kérdését pont elkapom, ám válaszra sem méltatom. Perifériámból azt azért látom, hogy a táskámból előkerül a mobilom.
- Mi a szart csinálsz... - kérdezem halkan a lányra pillantva, majd visszatekintek a bátyámra.
- És te engeded?! Válaszokat sem kapok némely kérdésemre, de neki joga van ehhez!? - mutatok a lány felé kinyújtott kezemmel, majd figyelem és hallgatom a visszajátszást. Nagy levegőt kell vennem, ahogy hallom mindezt újra. Türtőztetnem kell magamat, önkontrollt kell, hogy gyakoroljak. Sajnos ez sosem ment. De ha engedek, hamarabb szabadulok és ezt ismerem... ám kell kis idő ehhez is.
- Eressz már el! - két kézzel lökést mérek a bátyám mellkasára, örüljön, hogy nem egyből ököllel megyek neki -megint-, felemelem megadóan a két kezemet.
- Maradok nah...és ha az anyáddal fenyegetnek, akkor is ezt csinálod baromarc!? - köpöm a szavakat továbbra is, de aztán csak eltekintek róla, le a hasa irányába, kell egy fókusz ilyenkor. A kezem még mindig a magasba, a légvételemre fókuszálok, lassan vissza áll. A szívverésem vad csatája is elcsendesül. Mérges tekintetem lassan a lánynál lévő mobilomra siklik. Csak ne menj az üzenetekbe... el kell vennem tőle a mobilt...az hogy a bátyámnak engedem, az oké, ő nem kutakodik, előzőleg is csak a képeket nézte...de ő...nincs joga még ahhoz sem, hogy felvegye a telefonom...azt hiszem ez jó lecke lesz számára, megtanítom neki, hogy más holmijához nem nyúlunk, csak mert egy kibaszott katonai erő tagja...csak eresszen már el!  


Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
cold blooded, like the world outside that made me, shine bright from the fire that it gave me
 
Aaron && Axel && Aviva

Nem tudok megállni egy kis mosolyt, szemem sarkából huncut pillantást vetek Axelre, amikor helyeselni kezd az emlékek felidézésére. Persze én is kötöttem ki alatta - edzés közben is -, de hát épp ez volt benne a szép. Visszaterelem a figyelmem Aaronra, a befejezetlen kérdése hallatán felvonom a szemöldökömet, mert nem tudom, mit akart kérdezni, minek akart nevezni, de végül a bátyjára pillant és inkább nem is fejezi be a mondatot. Hát jó. A következő kérdést már befejezi, én pedig bólintok, bár a gyors helyesbítésen halkan elnevetem magam és megengedek magamnak egy beszédes pillantást Axel irányába, mielőtt újra Aaronhoz fordulnék a válasszal.
– Igen. Izraelben születtem, ott még mindig van kötelező katonai szolgálat, a nőknek is. A te korodban már az alapkiképzésen voltam – mosolyodom el. Ennél többet nem mondok neki, mert azzal már előbb-utóbb kilyukadnánk annál a résznél, amiről nem kívánok beszélni előtte. A kihívó kérdése szerencsére egyébként is elég erős figyelemelterelő. Sokatmondóan mosolyodom el, és kicsit közelebb hajolok hozzá az asztal felett.
– Ez annál sokkal viccesebb... nem tudnád megragadni a karomat, mert előbb fegyvereznélek le, minthogy megtehetnéd – közlöm vele a tényeket. Az ösztönöm ugyanúgy figyelmeztetne, már abban a pillanatban, hogy egyáltalán megszületik a fejében a gondolat, és mire értem nyúlna, már én lennék az, aki elkapja az ő karját.
Ezután már azt kezdi fejtegetni, hogy Axel tartson meg, én pedig halkan elnevetem magam, mert bár ez közel sem az ő döntése, jól esik, hogy szívesen tudna engem a családban. Szeretném ha ő és az édesanyjuk is elfogadna majd teljesen, ha kell, akkor idővel. Tudom, hogy Axel nem ettől teszi és tenné függővé az érzéseit, de mégis csak jobb és egyszerűbb lenne, ha jó kapcsolatot ápolnék a családjával.
– Részemről nincs harag – tartom fel a kezeimet egy kis mosollyal az arcomon.
Viszonylag őszintén válaszolunk a jövővel kapcsolatos kérdésre is. Az egy kicsit megnyugtat, amikor Axel rám mosolyog, de aztán arra inkább bölcsen én is csak egy elnéző mosollyal reagálok, amikor Aaron azt mondja, majd ő segít nekünk. Pont azért nem válaszolok a kérdéseire, mert nem akarom ebbe belekeverni, az kellene még, hogy akárhogyan is, de belefolyjon ebbe az egészbe. Biztos, hogy nem. Aztán újabb kisebb kitörés következik tőle, mert azt is majdnem kiabálva parancsolja meg nekünk, hogy kik legyünk és kik nem, amin felvonom a szemöldökömet, de végül nincs időnk választ adni, mert csörögni kezd egy telefon - gondolom, az övé. Vagyis biztosan, legalábbis abból ítélve, hogy hogyan reagál a csengőhangra. Kissé félrebillentett fejjel figyelem, mi megy végbe a fejében, mert minden egyes apró rezdülés árulkodik az érzéseiről és a gondolatairól. Amikor felpattan, meg sem rezdülök a szék csattanására, érzem magamon Axel tekintetét is, de én egyelőre nem állok fel, csak lassan leteszem a bögrémet az asztalra, miközben még mindig Aaront figyelem és elemzem. Csak akkor állok fel, amikor Axel szavaira fittyet hányva a fürdőszobába siet összepakolni, és mire nyugodt lépteim odaérnek a közelükbe, már az ajtó melletti falra kenve találom, mert ha a szép szó nem segít, erővel is az ajtón belül tarthatjuk. Helyes.
– Mi történt? Ki az a Duncan? – fúrom a tekintetem áthatóan Aaronéba, keresve az értelmet és a tiszta gondolatokat a pánik és a beszűkült tudat köde alatt. Ha nem hajlandó elmondani, mi történt, vagy nem tud értelmesen megszólalni, nem vagyok szívbajos, felemelem a telefonját, majd a hangposta számát tárcsázva meghallgatom az utolsó üzenetet. A hang nem ismerős, a Duncan nevet Aaron meg tudja fejteni nekünk, ha akarja, de többesszámot használtak a vonal másik végén.
– Dora volt? – idézem fel a nevet az autóból, bár erre a kérdésre már úgyis sejtem a választ, csak jó lenne visszaugrasztani Aaront is a valóságba. Ennek a fizikai részét mondjuk meghagyom Axelnek, egyelőre neki több esélye van visszahozni őt.
– Ki az a Duncan? És kiről vagy kikről beszél még? – ismétlem meg a kérdést, kiegészítve egy újabbal az üzenet alapján. Az biztos, hogy Aaron itt marad, és az is, hogy nem egyedül, de a válaszától függően én még nem biztos, hogy így teszek majd.

in my blood || coded by eirik

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva, Aaron <<>> Axel
Just wipe your own ass
I had enough and you're going down
what comes around you know goes around
you're getting what your ego deserves
what comes around you know goes around

- -
« Zene; Shut your mouth»
Elmosolyodom, ahogy Aaron áll az edzések elébe. Avivából simán kinézem, hogy szigorúbb lenne nálam, és keményebb, mert kevesebb dolog köti őt Aaronhoz, mint engem. A képre elmosolyodom halványan, aztán a teámba iszok, hogy ezt elrejtsem. Aztán Vivát hallgatom, és ahogy rám pillant, egy sokat sejtető mosollyal figyelem, ahogy mesél a történtekről.
- Jól mondja. - mosolyodom el a kellemes emléken, amikor egyszerűen kihasználva a termetét és lendületét vitt a földre, pedig azt hittem, hogy sarokba szorítottam. Olyan emlékek ezek, amelyeket boldogan idézek fel, még akkor is, ha majdnem katasztrófa lett a vége. Azt nem tudom, hogy Aaron minek akarta nevezni, mikor rám pillantva megáll a mondandóban, de valószínűleg nem szépet, ha inkább nem mondja ki. Fejlődik...  A teámba kortyolva hallgatom őket, és figyelek. Amikor Aaron hozzám fordul, és azt mondja tartsam meg, felvonom a szemöldököm, és aztán Vivára nézek, mint aki azt hiszi, hogy félre hallott valamit, de mivel tudom, hogy nem, csak megforgatva a szemem csóválom meg kicsit a fejem. Mintha rajta múlna, hogy Avivát "megtartom"-e, vagy sem. Az azonban kiemelendő, amikor azt mondja, hogy maradjon a családban. Ezen azért elmosolyodom egy kicsit, mert egyébként is az a tervem, hogy bele szőjem őt a családomba, csak még ő sem tudja.
Ha már itt tartunk és rákérdez, akkor elmondom neki, hogy le akarunk telepedni Avivával, bár azt nem tudom, hogy milyen néven, és ennek a megválaszolását meghagyom neki. Azon mosolyogva bólintok, amikor rám néz és azt mondja, hogy azért valódibbak akarunk lenni. Sokkal. Ha rajtam múlik, legalább is. Nem tudom még, hogy érjük el, de... majd csak kiderül ez is. Azon meglepődök, mikor Aaron azt mondja, hogy majd ő segít - nem mintha ebből nem hagynánk ki inkább -, és hogy a valódi valónkkal akar minket együtt látni, ez pedig már-már azt sugallja, hogy ő egyáltalán nem bánná, ha ez az egész tényleg nem csak egy játék lenne, sőt. Már bele kezdenék, hogy nem akarok hülyeségekkel és hazugsággal mások elé állni, de ha egyszer muszáj, akkor muszáj, azonban megakaszt a mondatban, ahogy reagál a telefoncsörgésre. A tekintetem nem csak aggodalmas, de egyszerre kutató, válaszokat kereső. Figyelem, hogyan pattan fel, és Vivára nézve magam is felkelek. Megkerülve az asztalt figyelem, ahogy Aaron a telefont bámulja. Közelebb lépek, hogy megállítsam, ha esetleg fel akarná venni, de nem tesz ilyet. Helyette a hangpostára kap egy üzenetet, ő pedig bepánikol. Nyugalmat erőltetve magamra lépek utána a fürdőhöz.
- Aaron. Nyugodj meg, és gondold át, mielőtt bármit csinálsz. - szólok neki, de mintha a falnak beszélnék. Felkapja a cipőjét, bepakol és már indulna, de nem fogom hagyni,  hogy elmenjen. Egyébként sem, ilyen állapotban meg végképp. Megragadom a pólót a mellkasán és olyan erővel nyomom a falhoz, hogy ne fájjon, de érezze és remélhetőleg észrevegye magát.
- Nem mész sehová. - ez egy igen határozott kijelentés. Nem kérés, nem könyörgés. Parancs. Itt marad, nem érdekel, hogy mivel fenyegetik.
- Nem tartjuk a saját nyakunkat a guillotine alá, érted? Gondolj a videóra. Itt maradsz. Velünk. - legszívesebben én mennék el Vivával megkeresni neki a barátját, de nem merem egyedül hagyni, mert a végén még elszökik, úgy hogy az lesz a legjobb, ha mindannyian itt maradunk.
Vissza az elejére Go down
Aaron Bergström
Kiskép :
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Szer. Jún. 01, 2022 10:12 am
Axel, Aviva <<>> Aaron
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -

Kérdésemre megkapom a választ, amit aztán csendben hallgatok végig.
- A közös edzésben benne vagyok. - jelentem ki, hiszen egy ilyen csihi puhiból sosem maradnék ki. Mindig ott vagyok, ha történik valami. Az meg egész jó dolog, ha ért a fegyverekhez, nő létére, szóval tényleg tud valamit. Túl sokat ami azt illeti. Bármit fegyverként tud használni. Azanyja... Eltátott szájjal hallgatom a folytatást, a döbbent arckifejezésem vicces lehet, de egyszerűen képtelen vagyok nem hinni neki. Ahogy beszél erről az egészről, a valóságot festi le. A szituáció adja meg, hogy közel, vagy távol harcoljon. A bátyám képzett katona, de az ő eszén is képes túljárni. Gondolom nem egyszer történt már meg, hogy közösen edzettek. És nem, nem a numerára gondolok én, hanem az ököl és fegyverharci tudásukat latba vetve. Hogy a bátyám felett képes legyen győzedelmeskedni? Lehet olyat? Még én sem tudom sokszor térdre kényszeríteni...anno sem tudtam, most meg már megsem próbálkozom inkább.  "Átlendíthetem magam a válla felett." Na ezen a szaván egy Wáót is kinyögök, szinte már izgatottan, de csak halkan, ám ennél többet nem kotyogok bele a mondandójába. Na ez azért még annál is mennőbb, hogy az ő apja Tyr, mi hárman meg félistenek vagyunk.
- Szóval te egy...hogy is mondják... - gondolkodok el egy pillanatra, Axelra pillantok, de meggondolom magam és nem a brutálisabb verziót mondom ki, mert megint megkapom a magamét.
- Kiképeztek akkor. Fiatalon. Nem? Ha ennyi mindent tudsz, az nem 1-2 éves munka gyümölcse lehet... és még talán a bátyám is képes alulmaradni... - bólogatok elismerően, majd eszembe jut, hogy mit is mondtam és folytatom.
-...a harcitudásod miatt. - egészítem ki, még mielőtt félre értenék, ám az a része tényleg nem érdekel. Figyelem a lányt, majd gúnyosan elvigyorodok.
- Szóval ha most megragadnám a karodat erővel...kiütnél a divatból is? - kérdezem, bár inkább csak érdeklődök, jelenleg megütöm a nyugodt szintet érzelmileg is, nem tartok azon a ponton, hogy neki menjek. Axel felé pillantok.
- Tudod mit? Tartsd meg. Maradjon a családban. El ne engedd! Nagyon hozzád illik minden téren...egész jófej, akad közös témánk is, és oké ... - nézek vissza Aviva felé, majd a szemeibe meredek, majd végig nézek rajta. Igen, még ki is hajolok, hogy végig nézzek rajta. Na nem félre érteni kell, csak átnézem hogy mekkora nőről is van szó, korábban nem láttam. Ahogy azt sem, hogy milyen ruhát viselt. És elképzelem hogy fegyvert tart, vagy harcipózba vágja magát.
- Még akár jóban is lehetünk. - vonok vállat, miközben visszaülök rendesbe. Axelt figyelem,a vaksi tekintetébe figyelek, majd szusszanva pillantok a lányra.
- Bocs, minden faszságomért. - vallok végre őszintén, majd újra Axelre tekintek. Hiszen neki is szólt, inkább mindkettejüknek, mintsem csak a nőjének. Letelepedés. Szóval együtt maradnak a továbbiakban is. Rendben, de vajon Axelként kapom vissza, vagy az álnevéhez szokjak hozzá? Igazából az utóbbitól undorodom, nem akarom a testvéremet az álnevén szólítani, nem vagyok holmi társa hogy úgy nevezzem, amiket kitaláltak maguknak. Hogy a titkos életét továbbra is titkosítsam számára. Annak nem lenne sok esélye. De hogy erről is csak Aviva tudna bővebben beszélni... mintha ebben csak az ő keze lenne benne. Mintha csak ő mozgatná a szálakat a rossz irányba. Amibe egyre jobban belerángatná a tesót is. De majd csak kimásznak belőle valahogy. Ugye?
- Segítek elsímitani a dolgokat... - somolygok a orrom alatt, hiszen szeretek ütni-vágni, levezetni a feszültséget, ám tudom, hogy ebbe egyikük sem menne bele. Ilyenből kihagynak, de bezzeg egy közös edzésből márnem. Abban meg benne vagyok!
- Még szép hogy letelepedtek és nem zúzol el megint valami magánakcióra, hogy itt hagyj minket! Nem akarok sem Robint, sem Flaviát, az uncsi házaspárt dobjátok kukába. Legyetek eredetiek! - tekintek fel a bátyámra, kissé erőteljesebbek a szavaim, majdnem hogy csak átfordul haragos kiabálásra. Aviva megmutatta magát Flaviaként nemrég, ahogy a bátyám is...Robint játszott el a szemei előtt, akinek az unokaöccse lettem hirtelen. Imrovizálásképpen pedig kussolnom kellett.
- Nem akarok az unokaöcséd lenni...  - folytatnám, de aztán a telefonom is rezegni kezd, majd az ismerős zene hallatszódni kezd rajta. Bennem marad minden kikivánkozó szó, mintha gyomorszájon vágtak volna. Tekintetem átcsap hirtelen jéghidegre, kezem remegni kezd az asztalon, zilálni kezdek, majd olyan hevesen állok fel  az asztaltól, hogy hátracsapódik a szék is. Megindulok a telefonomhoz, íriszeim a villogó mobilomon kitartóan fogva tartja, mint valami hipnózisba esett áldozat, a kijelzőre pillantva az Ő neve rajzolódik ki. Hosszan figyelni kezdem, hozzá sem merek nyúlni, de amaz kitartóan csörög. Szívverésem felgyorsul, levegőt is elfelejtek venni, sőt! Mozdulatlan maradok. Amíg abba nem marad a csörgés. Csak bámulok a semmibe, majd aztán pislantok egyet, reszketegen félve eresztem ki a bent rekedt levegőt. Aztán sipolni kezd. Hangposta fogad.
"Itt kis B. Hagyj nyomot a sípgeci után."
- A te pofád helyett az övék bánta! Duncan szarabbul járt!
- Duncan ... - ismételem meg Ian szavait elkeseredetten, sejtettem hogy valami hasonló miatt keres, de pont Duncan?  Tegnap még ott ökörködtem vele, még beszéltünk! Hogy az a rohadt! A srácot 12 éve ismerem, egy évvel járt csak felettem! Nemrég kezdte meg az egyetemet! Még talán Axel is ismeri, teljesen jófej srác, nem szokott oltári balhéba keveredni, talán ez az ami a bajhoz vezette. A táskámhoz lépek, szapora és gyors -hirtelen- lesz a mozgásom, kapkodok, kezd bennem felmenni a pumpa úgy igazán. Megint. Kizárom a külvilágot, figyelmen kívül hagyok -próbálok- mindent, kizárom Axelt és a nőt. Belepakolom a telefonomat, két kézzel a hajamba túrok. Ha Axel nem állít meg bármilyen mód testileg -a szavak úgysem hatnak rám-, akkor a fürdőbe iramodok, hogy belepakoljam a felsőimet a nadrágjaimat, majd a cipőmet is felkapom magamra. Nem is érzékelem hogy mennyire kapkodok, hogy a mozgásaim hirtelenek. Ezek után már csak a bejárati ajtó marad...és a távozás.



Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
cold blooded, like the world outside that made me, shine bright from the fire that it gave me
 
Aaron && Axel && Aviva

Persze közel sem mennek simán a dolgok Aaronnal, mert nyilvánvalóan nem vagyok hajlandó túl sokat megosztani vele, ami neki nyilvánvalóan nem tetszik, és ahogy arra számítani is lehet, hevesen reagál. Engem mondjuk nem érint meg különösebben a dolog, egy kis harag nem fog megijeszteni, ráadásul ez a hirtelen, irányíthatatlannak tűnő kitörése csak megerősít abban, hogy hallgassak. Ha velünk szemben nem tudja kontrollálni az érzelmeit, akkor nem bízhatok rá olyan súlyos terheket, amikkel egy gyenge pillanatában tönkretehet mindent - saját magának és nekünk is. Kegyetlenségnek tűnhet, de szerencsére csak egyetlen gyengepontom van, ha az érzelmekről és azok kezeléséről van szó, az pedig a bátyja. Emiatt elégszem meg a bemutatkozásnál is a keresztnevemmel, de nem szól semmit, elfogadja a dolgot.
Amikor leül, felajánlom neki, hogy kérdezzen még nyugodtan, mert érzem az elfojtott feszültségét, és éppen ezen okból lep meg, hogy valódi kérdések helyett visszakanyarodik a képességeimhez. A bemutató szó hallatán felvonom a szemöldökömet, mert képzett gyilkos vagyok, nem bazári majom, aki nuncsakuval fog neki parádézni, de félek, ha ezt hangosan is kimondanám, csak újabb heves reakcióra számíthatnék tőle, úgyhogy ezt a részét inkább visszanyelem. A másik két kérdése hallatán is a teámba mosolygok viszont, mert az egyik magától értetődő, a másik pedig... megfoghatatlan.
– Ha akarod, egyszer majd szervezünk egy közös edzést, és kitapasztalhatod néhány képességemet – biccentek végül, hátradőlve a székben és egy másféle bemutatót ajánlva fel. – Igen, értek a fegyverekhez. Eddigi életem során főleg lőfegyverekkel és tőrökkel szereztem tapasztalatot, de mint azóta megtudtam, a származásom miatt lényegében bármilyen fegyvert tudnék használni, ami a kezem ügyébe kerül... vagy épp bármit, ami a kezem ügyébe kerül, hasznosíthatok fegyverként – magyarázom, mutatóujjamat végighúzva a bögre peremén, visszaemlékezve azokra a dolgokra, amiket Cameron mondott nekem. Aztán egy kicsit elmosolyodom, ahogy felemelem a pillantásom. – Nem igazán van olyanom, hogy harci stílus. Az, hogy milyen eszközt és módszert használsz valaki ellen, mindig az ellenfeledtől és a szituációtól függ, nincs előre meghatározott szerep, amibe belebújsz és csak abban tudsz működni. Nem úgy működik, mint egy videójáték, ahol kasztot választasz és csak annak a keretein belül vagy képes cselekedni. Van, hogy belekényszerülsz a közelharcba és van, hogy távolról is meg tudsz oldani egy problémát. Van, hogy az ellenfeled azt sem tudja, hogy ő egy probléma, és van, hogy neked magadnak kell kiprovokálnod belőle ezt a tudást. Ez mindig nagyon sok tényezős kérdés, és ha nem veszed figyelembe valamelyiket, könnyen és gyorsan alul találod magad. – A tekintetem Axelre siklik és hamiskás mosolyra görbül a szám sarka, ahogy felidézem, hogyan próbáltuk legyűrni egymást a yachton. – A bátyád például képzett katona, ráadásul a fizikai adottságai bőven garantálnák, hogy felül tud kerekedni rajtam. A legkézenfekvőbb megoldás a minél nagyobb távolság lenne, de erre nem mindig van lehetőség. Ha másik megoldás kell, ellene a legjobb stratégia az lenne, az árnyékokból próbálnám becserkészni, lehetőleg hátulról, hogy az enyém legyen a meglepetés ereje. Ha szemtől szemben kell vele harcolni, akkor viszont a legjobb fegyverem a távolság fenntartása, illetve a fürgeségem, és az, ha előnyömre tudom használni a termetem. Lehet, hogy ő könnyen maga alá gyűr, ha el tud kapni, de ha előre tudom, mit fog csinálni, a saját fogásait is felhasználhatom ellene, átbújhatok a keze alatt, átlendíthetem magam a válla felett. A fizikai erőm nekem is nagyobb, mint egy átlagos embernek, ezért ha előnybe kerülök, nyert ügyem lehet. – Visszafordítom a tekintetem Aaronra. – Egy ellenfél és mindjárt többféle harcmodor, szituációtól függően – utalok vissza arra, amivel ezt az egészet felvezettem, de ez talán szemléletes példa volt így.
A következő kérdése ismét száznyolcvan fokos fordulat, mert ezúttal már se nem én, se nem a múltam, hanem a jövő a kérdés, azon belül is a közös jövőnk Axellel. Rápillantok, a tekintetünk találkozik egy pillanatra, én pedig akaratlanul is elmosolyodom, amikor eszembe jut, miről beszélgettünk legutóbb, amikor Robin és Flavia - a Svarsuncsik... - megszülettek a fejünkben. Látom, hogy szinte zavartan fordítja el aztán a pillantását, amit nem igazán értek, de betudom annak, hogy egyelőre elégnek látta azzal sokkolni Aaront, hogy barátnője van, nem kell mindjárt azt is megosztani vele, hogy igazából ténylegesen is beszéltünk már házasságról. Meg is hagyom neki a válaszlehetőséget, és amikor ezt a részt kikerülve csak a hamis papírokat említi igazából, akkor úgy érzem, tényleg így lehet.
– Ezt nehéz előre megsaccolni – vonom meg a vállam az új személyiségek kérdésére. – Attól függ, mennyire sikerül elsimítani a helyzetet. Ha mindenről gondoskodunk, nem kell feltétlenül... teljes inkognitóban élnünk, de azért ez egy elég bonyolult kérdéskör lesz mindenképpen – vonom egy kicsit össze a szemöldököm. Axelt sem feltétlenül lesz egyszerű feltámasztani a "halálból", és engem sem biztos, hogy "létre lehet hozni a semmiből", szóval... igen, ez nem egyszerű. – De az biztos, hogy Robinnál és Flaviánál azért valódibbak szeretnénk lenni – teszem hozzá egy kis mosollyal, Axelre pillantva. Persze, jó játék, amikor magunkra vesszük őket és kihasználjuk ennek minden előnyét és hátrányát, de azért mégsem mi vagyunk azok.

in my blood || coded by eirik

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva, Aaron <<>> Axel
Just wipe your own ass
I had enough and you're going down
what comes around you know goes around
you're getting what your ego deserves
what comes around you know goes around

- -
« Zene; Shut your mouth»
Az öcsém persze ignorál, de halkan sóhajtva - egyelőre - rá hagyom. Tudom, hogy nem feltétlenül csinálja már direkt, inkább olyan neki ez ránézésre, mint egyfajta berögződés, de ha azt hiszi, hogy ezután a találka után nem tanítom meg neki mikor kell bocsánatot kérnie, akkor téved. Érik a fejmosás ismét, de nem most, nem itt, és nem Aviva előtt fogom megtenni. Nem az a célom, hogy megszégyenítsem, az a célom, hogy tanuljon. Láttam, hogy az imént még könnyes volt a szeme, mert megint elragadtatta magát: erre tökéletes megoldás, ha azt mondja, bocsánat. Ezt előbb, vagy utóbb muszáj megtanulnia, ha nem akarja, hogy az emberek elforduljanak tőle.
Némán figyelem, ahogy beszélgetnek, és habár megtöri a jeget azzal, hogy közelebb jön, és Aviva képességei rendkívül érdeklik, attól még mindig oda figyelek rájuk. Leginkább rá, mert Avivánál stabilabb személyiséget szerintem ritkán találni. Amikor elkezdi kérdezgetni, hogy tudna-e esetleg bemutatót tartani neki, meg hogy ért-e a fegyverekhez - valószínűleg többhöz is ért, mint én, pedig jól képzett vagyok -, meg hogy milyen a harci stílusa, elmosolyodom. Ez egy olyan témának hangzik, amiről lehet, hogy sokáig tudnak majd beszélgetni. Jó nyitás.
Amikor arról kérdez minket, hogy mit akarunk csinálni, ha egyszer végre megpihenhetünk, maradunk-e "Svarsuncsik" - haha -, vagy más, akkor Avivára pillantok. Megállom, hogy hátra nézzek a kabátomra, mert árulkodó lenne, ehelyett próbálom leplezni a már-már kisfiús zavarom és a csuklómon lévő horgonyra nézek - amely kvázi ugyan azt jelképezi, mint amit a kabát rejt, de ez még is más.
- Hogy kell-e új személyiség, azt Aviva jobban tudja. De le akarunk majd telepedni, igen. - válaszolom meg félig a kérdést, a horgonyt nézve pár másodpercig, és megsimogatom azt hüvelykujjammal, mintha csak valami koszt akarnék letörölni róla, aztán a tekintetem a nőre siklik róla, és halványan, de álmodozón rá mosolygok. Nem tudni, mikor lesz valós ez az álom, vagy hogy valaha eljön-e, de ha egyszer sikerül nyugtot szerezni magunkat, akkor ez a terv. Kicsit magam elé is merengek, ahogy elképzelem ezt a jövőt, és azt, hogy ha már most ilyen boldogok vagyunk együtt a bujkálás alatt, akkor milyen boldogok lehetünk majd akkor, ha már nem kell.
Vissza az elejére Go down
Aaron Bergström
Kiskép :
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Szomb. Május 21, 2022 10:45 pm
Axel, Aviva <<>> Aaron
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -
Szóval a csaj kicsivel jobb annál, mint amit képzeltem róla eleinte. Csak figyelem a szavait, hogy a bátyám dolgát is megnehezítette sokszor, szóval szabadidejükön nem csak maratonoznak, hanem kondiznak is. Ezt jó tudni, legalább a bátyám nem puhul el. Ez jó. Asszem az, nem?
Okés, kicsit hevesen reagáltam a dologra, ha ezt lehet annak mondani. Nem, nem lehet, de nekem ne mondjanak olyat, hogy nem mondhatja el...mikor a bátyámnak bezzeg köze lehet hozzá. Őt könnyen belerángatta, mást már nem merne, mi? Hiába halloma bátyám szigorú hangját, kizárom, nem figyelek rá, jobban leköt az, hogy a lány nem mutat semmit. Semmit. Csak a szavai azok amik adnak valamit, ha már az arca semmit mondó maradt. Megbánnám. Szóval megbánnám... jobban, mint amit kiböktem. Mégis milyen szadó mazó csapat elől menekülnek? Mégis miféle halálos túrába vezette bele a bátyámat? Jó mindegy is, előbb vagy utóbb úgyis kihúzom belőlük...vagy csak egyszerűen szarjak bele az egészbe? Térjek vissza hozzájuk és szarjam le mi lesz velük? Oldják meg ahogy akarják? Azt kéne, de nem lenne fair. Bemutatkozok rendesen, a kézfogásra kézfogással reagálok, nem mutatok semmi agressziót, semmi feljebbvalóságot felé, egyszerűen csak, megtörténik. Aviva. Ennyi. Oké, nekem elég ez is, nekem nyolc. Nem reagálok Axel pisszegésére, ő csak maradjon csendben, leteszem magam. Aviva újabb témát dob fel, na nem mintha nem ment volna még pár kérdés róluk, vagyis inkább a nővel kapcsolatban. De ez kissé bonyolultabb, hiszen hogyan kérdezzek meg úgy valamit, hogy ne ugorjanak rá egyből a torkomra?
- Azt mondtad, hogy nehéz pálya vagy...tudsz bemutatót tartani esetleg? Nem most...majd amikor összetudjuk hozni. Kíváncsi vagyok csak. Tudsz a fegyverekkel is bánni? Milyen a harci stílusod? - nézem Avivát, leginkább a tekintete az ami leköt kicsit hosszabb időre, de aztán erővel szakítom el magam onnan. Olyan érzés, mintha direkt belerángatna oda. De nem akarok a részese lenni, inkább rá sem kellene néznem, de inkább szusszanok.
- Szóval mi a tervetek egymással a jövőre nézve ha elül a vihar a fejetek fölül? Maradtok a Svarsuncsi házaspár, vagy van más terv? - lehet nem gondolnak ennél tovább, lehet nem is akarnak kikerülni a viharfelhő alól, lehet jó nekik így is. És beleszarnak abba, hogy más is az életük része akarna lenni. Vagy ha nem is mindkettejüknek, de az egyikébe visszatérne. Érdekli egyáltalán őket egymáson kívül bármi is?


Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
cold blooded, like the world outside that made me, shine bright from the fire that it gave me
 
Aaron && Axel && Aviva

Amikor elárulom Aaronnak, hogy Tyr az apám, a reakciója olyan zsigeri és őszinte, hogy én csak azért nem járok ugyanúgy, mint Axel, mert épp nem ittam, máskülönben én is félrenyeltem volna. Halkan elnevetem magam, majd felvonom a szemöldököm és a vállamat is felhúzom egy kicsit, amolyan hát, ez van üzenettel. Nincs nekem bajom Aegirrel - ilyen tekintetben -, ahogy már eleve azt az erőt is csodálom, amit Axel örökölt tőle, de ha választhatnék sem cserélném el az apámat másra. Elárulom azt is, hogy - nyilván - én is örököltem tőle dolgokat, már csak ezért sem vagyok nebántsvirág, és amikor azt mondja, ha nem árulom el, pontosan miket, majd ő kihúzza belőlem, akkor egy sokatmondó mosolyra görbül a szám. Hátradőlök a széken, szemeimben kihívással tekintek rá, de a tekintetemből és a mosolyomból is egyértelmű, hogy játszadozom, nem fenyegetem.
– Megpróbálhatod – felelem vontatottan. – Van néhány előnyöm, ami a bátyádhoz képest is nehezített pályává tesz. Neki sem mindig segített a termete – pillantok a szemem sarkából Axelre, nosztalgikus mosollyal idézve fel a pillanatokat, amikor a yachton együtt edzettünk, és hol ő győzött, hol én.
A könnyed pillanatoknak aztán gyorsan annyi is lesz, pedig kezdtem reménykedni, hogy nem lyukadunk ki végül ehhez a kérdéshez, amire magam sem találom a választ. Aaron sem hiszi el egykönnyen, visszakérdez, a szerelem vakságával érvel, de erre már Axelnek sincsenek jó válaszai, én pedig meg sem próbálkozom vele. Elrejtem az arcomról az érzéseimet, azt is, hogy nagyot kell nyelnem, miközben a tea finoman fodrozódó felszínét figyelem. Nem akarok most Aaronra nézni, nem biztos, hogy képes lennék rá  ha egyszer elveszem tőle a bátyját.
Pedig a következő kérdés sem kellemesebb, de erre legalább van válaszom - hallhatóan olyasmi, ami neki nem nyeri el a tetszését. A kiabálásra és a szavaira arcizmom sem rezdül, még a szemeim sem rebbennek meg, csak kifejezéstelen arccal nézek vissza rá. Nem vagyok az a könnyen gatyájába csinálós fajta, egy kis kiabálásnál és némi káromkodásnál sokkal több kell, ha valaki hatni akar rám, főleg ebben a kérdésben. Axel rászól, én viszont továbbra is csendben figyelem, inkább csak elemzem a viselkedését, a hirtelen, hullámszerű dühöt, aztán azt, ahogy mintha már inkább elkeseredett lenne miatta. Viszont engem nem igazán hatnak meg a könnyek sem.
– Nem – szólalok meg nyugodt, tárgyilagos hangon. – Nem én bánnám meg, ha beszélnék, hanem te, Aaron. És a nyelvek el-, de még kivágásánál is sokkal kreatívabb módszerekkel szokták megmutatni, mennyire. – Tudom, hogy nyers vagyok és egy kicsit sem kedves, de őszintén szólva ez nem az a téma, amiben ismerek viccet vagy épp kegyelmet. Axelre fegyvert fogtam hasonló helyzetben, ez a kis nyugodt tényközlés egész kedves módszernek számít ahhoz képest.
A bocsánatkérésére biccentek egyet, mert igazából egyáltalán nem vettem fel a dühét, szóval nem is nagyon van miért, de nem akarom lesöpörni, ha neki ez fontos. Ismét hátradőlök a széken, figyelem, ahogy szinte magában viaskodik. Megrándul a szám sarka a következő szavaira, szívesen kijavítanám, hogy Axel jóval több ideig bírta 5 percnél, és akkor is az ő telefonhívása szólt csak közbe, nem másért kellett megszakítanunk a numerát, de valószínűleg ezekre a részletekre is csak annyira lenne kíváncsi, mint amennyire szívesen hallaná, hogy azért ücsörgött még egy kicsit egyedül az őrsön aznap éjjel, mert Axel után mentem a fürdőszobába. Nem, inkább csendben maradok, figyelem, ahogy lekászálódik a pultról, majd közelebb jön, egyfajta hivatalos bemutatkozásra. Értékelem a gesztust, felállok a székemről és kezet nyújtok neki.
– Aviva – viszonzom a bemutatkozást egyszerűen. Nem mondok többet. Nem árulom el neki a teljes nevemet, mert az előbb egyértelművé tette, hogy nem érezné át a helyzet súlyosságát, és ha mondjuk holnapután valami miatt mérges lesz Axelre és egy dühroham közben a nevemet kezdi ország-világnak üvöltözni, a saját és a mi fejünkre is rászabadítja a poklot. Ebben nem tudok benne megbízni.
Visszaülök a székemre, ezután pedig már ő is helyet foglal. A következő szavairól nehéz eldöntenem, kinek szólnak pontosan, de mivel a végén Axelre néz, úgy ítélem meg, nem is tőlem várna választ vagy reakciót. Engem egyébként is inkább az köt le, hogy szabályosan érzem a vibráló feszültséget, elfojtott indulatokat irányából az ösztönömmel. Ezért is szólalok meg.
– Ha van még kérdésed vagy mondandód, nyugodtan – mutatok magam elé, mintha csak arra kérném, hogy ha van még ledobandó bombája, akkor nyugodtan az asztalra ejtheti őket. Nem fognak érzékenyen érni az indulatai, akkor meg már jobb kint, mint bent. Inkább most zúdítsa a nyakamba a szart, mint később törjön ki belőle valami, amit már talán hetek óta őrizget.

in my blood || coded by eirik

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva, Aaron <<>> Axel
Just wipe your own ass
I had enough and you're going down
what comes around you know goes around
you're getting what your ego deserves
what comes around you know goes around

- -
« Zene; Shut your mouth»
Aaron lelkesedése Tyr miatt megmosolyogtat haloványan, és amikor azt mondja, hogy Aviva örege menőbb, mint a miénk, kishíján a teámba fulladok. Köhögésbe fojtott nevetéssel nyelem a helyére a félre ment kortyot.
- Ezt ne emlegesd víz közelben... - mondom, és alig bírom visszafojtani a vigyoromat, inkább a bögre mögé is rejtem azt, aztán figyelem, ahogy Aviva erejére kezdenek kitérni. A miénket úgy is ismerik már mindketten, nyugodtan és némán hallgatom, hogy mi zajlik kettejük között. Legalább is, egészen addig csendben vagyok, amíg Aaron neki nem áll megint morogni és dühöngeni, és arról beszélni, hogy Aviva miért rángatott bele bármibe is engem. Amikor pedig közlöm vele, hogy ezt a gondolatot rohadt gyorsan felejtse el, csak visszakérdez, mire úgy nézek rá, mint aki mindjárt oda megy egy képelésre. A szerelem vak kifejezésre megforgatom a szemeimet, és csak valami "marhaság"-ot az orrom alá morogva bele iszok a csészébe. Hagyom, hogy a következő kérdésre menjünk, mert Aviva nem tesz hozzá ehhez semmit. Nem is lenne mit, ez az én döntésem, nem másé. Amikor Aaron az ellenségre kérdez, a nő pedig megtagadja tőle a választ, mintha elszabadulna a Pokol. Visszatartom magam, mert soha senkinek nem engedném meg azt a hangnemet, amit Aaron megüt, de a visszatartás megmarad ott, hogy ülve maradok.
- Aaron! - szólok rá mérgesen, szigorúan. Egyetlen egy dolgot kértem tőle, hogy ne legyen egy seggfej a nővel, akit szeretek, erre leordítja őt, ráadásul összetör egy bögrét is. Mély levegőt veszek, de a dühös, villogó tekintetem akkor rebben meg egy kicsit és lesz értetlen, amikor meglátom Aaron szemében a könnyeket. Szarul látok, de azért annyira nem, hogy ekkora távolságból ez ne tűnjön fel. Halkan fújom ki sóhajtás képében a beszított, nagy levegőt, és valahol érzem, hogy ez a düh inkább egy betegség, amely mint a kényszerbeteg Touretteseknél csak néha feltör belőle. Szerencsére közelebb sétál, és én árgus szemekkel figyelem, ahogy megáll Aviva mellett és bemutatkozik, majd szeretne eltekinteni a múlttól. Ehhez jó kezdet azonban valami más is. Halkan pisszegek, és ha rám néz, akkor fejemmel Aviva felé biccentek, felvont szemöldökkel. Kérjen bocsánatot. Elismerni a hibánkat, és bocsánatot kérni tőle jó kezdő lépés, ha el akarjuk engedni két személy között a feszültséget.
Vissza az elejére Go down
Aaron Bergström
Kiskép :
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Szer. Május 18, 2022 4:57 pm
Axel, Aviva <<>> Aaron
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -
4 éve találkoztak elösször. Ám pár hónapja találkoztak újból. A bátyám mentette meg. Szóval azóta ismerik egymást, de egész közel kerülni egymáshoz hónapokkal ezelőtt kezdtek. Vagy már akkor is? Jó. Talán ez a rész nem is érdekel. Csak az, hogy nem friss ismeretség. Ez volt a lényeg leginkább. Kíváncsiságomat tetőzi a lány léte, hogy mivel félvér, kicsoda az apja. Vagy anyja. Nem épp erre a válaszra számítottam, amit közölt velem. Döbbenten hallgatom és lapozom át fejben, hogy az említett egy kibaszott háború isten.
- Ne már! Ez komoly?! Axel! Menőbb az örege, mint a miénk! - pillantok a bátyámra, hangom, arcomon a döbbenetet, a teljes meglepődöttség ül ki. Na erre nem számítottam tényleg. Azt hittem valami kismiska lesz majd...óriásit tévedtem.
- Gondolom nem árulod el mifélét örököltél... – nézek sunyin a lányra, aztán szélesen elmosolyodom.
- Ha nem árulod el, simán kihúzom ám belőled. – tettetett bólogatással és gonoszkás mosolyom adja a másik tudtára, hogy csak kíváncsi vagyok, hülye nem. Amúgy sem akarom bántani, dehogy. Nőket, lányokat nem bántok, még ha el is gurul a gyógyszerem is igyekszem visszafogni magam nehezen vagy máson letölteni a haragom. Vagy épp magamnak okozok bajt, hogy ne emeljek kezet. De ettől függetlenül kíváncsivá tett, hiszen lehet többet tud a bátyámnál. De nem ezt nem firtatom, lehet megsértődne amaz... Pedig jó dolog lehet több mindent elsajátítani, kombinált támadásokkal lezúzni az ellenfelet. Mint a videójátékban.
A belerángatás dologba Axel felhúzza magát, elhúzom a szám szavaira, elpillantok róluk, a bögrét figyelem a kezemben. Miért áll ki ennyire mellette?
- Saját gondolatokkal, és akarattal? – kérdezem halkan, majd rövid halk nevetésféle is felbuggyan belőlem. Marja a gyomromat valami ettől, egyszerűen nem akarom elfogadni, hogy tényleg ezt választotta? Miatta? Megérte legalább?
- A szerelem vak! – szóval nagyjából értem mire is mondják ezt a nagyok. Hiába kerül veszélybe az élete, leszarja, mert a lánnyal maradhat. Sose fogom megérteni, most sem értem, de már nem is akarom felfogni se. Axel választott, el kell fogadnom, mert úgysem változtathatom ezt meg. Ha neki ez így megfelel.
Az ellenség megnevezését várom, ám ahelyett hogy kitálalna valamelyikük, hát csak Aviva szólal meg, de semmi sem tudhatok meg.
- Mi az hogy nem válaszolhatsz?! Elvágják a kibaszott nyelved ha elmondod kitől óv a bátyám? – szó szerint leordítottam a lány fejét a nyakáról, már ennyitől felhúzott hogy nem mondhat semmit. A légvételem felgyorsul, a pulzusom szapora, az előbbit próbálom elfojtani. A bögre megadja magát a víz nyomásának, a földre esik minden. Tekintetem jéghidegen irányul a törött darabokra, a mérgem szivárog egyre feljebb az agyamig, de nem eshetek neki ez miatt. Nem szabad. Nem lehetek rá mérges ez miatt. Semmi miatt sem. Görcsbe rándul a gyomrom is, majd kezeim ökölbe szorítom. Majd lazára. Ismétlés, amíg el nem lazulok, tompulni nem kezd a harag, időben csitítottam, nem hagytam elég teret neki. Na meg időt. De ez miatt kesernyés íz gyűlik a számba, a szemeimbe újra könnyek szöknek. Ez miatt sem akartam a közelébe helyett foglalni. Féltem, hogy ártok neki. Mindkettejüknek.
- Sajnálom. Nem akartalak... – hallgatok el egy kicsit, majd elfordítom a fejem a másik irányba. Mit nem akartam? Bántani? Vagy megbántani? Vagy valami más? Valószínűleg mindkettő. De tanácstalan vagyok. Elkellene tereljem a figyelmem? Vagy csak húzzak el?? De hiszen ő Tyr lánya...hogy hagyhatnék itt egy háború istenének leányát? Eddig nem nagyon akartam megismerni, de most hogy ez kiderült róla... fűtt a kíváncsiság.
- Örülök, hogy Axel mellett maradtál! Meg azt is hogy a bátyám végre nem csak egy 5 perces numera miatt ismert meg. Legalább téged bemutatott... – halkan beszélek, majd leugrom a helyemről, kissé tanácstalanul indulok meg a közelükbe, de aztán Aviva mellett még is állok. Nagy levegőt veszek, bent tartom. Sose kellett még ilyet csinálnom, de valamikor valahol el kell kezdenem, nem?
- Ha már bemutatkozás ... Aaron Bergström vagyok, a dinka ... - intek a fejemmel a bátyám irányába.
-... kezelhetetlen öccse. - nem mondhatják hogy bunkó vagyok. Rápillantok az egyik üres székre, majd az egyiket kihúzva helyet is foglalok rá hátra dőlve. Újabb mély levegő, majd Aviva felé pillantok.
- Szóval... szeretnék eltekinteni a múltról. Nem akarok ez miatt bárkire is dühöngeni...nem lehet semmisé tenni. De a jövőt talán normálisan megkezdhetjük... - nézek Axel felé, ám a szívverésem még mindig nem nyugodott le, Aviva jelenléte teszi... na nem az miatt, mert érzek iránta jót...félelem. Haragelnyelés. Nem marad abba, akármit is teszek ellene, ez ott van és ott is marad.


Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
cold blooded, like the world outside that made me, shine bright from the fire that it gave me
 
Aaron && Axel && Aviva

Nem veszem magamra azt, hogy Aaron nem válaszol, és azt sem, hogy nem ül le mellénk az asztalhoz, de szinte érzem, hogyan válik egyre feszültebbé, miközben a kérdések lehetőségére egyelőre csak kínos csenddel felel. Igyekszem megőrizni a hidegvéremet, pedig ettől én is feszült leszek kissé - nem azért, amiért ő, hanem azért, mert tartok attól, amit esetleg mondhat nekem. Jogosan. Aztán végül mégis megszólal, és az első kérdés még nem is olyan nehéz. Axelre pillantok és halványan elmosolyodom, míg ő válaszol, majd biccentek egyet, amikor rám néz, érezhetően átadva a döntést, hogy mélyebben bele akarok-e ebbe menni.
– A bátyád megmentette az életemet. Fogságba estem és őket riasztották – egészítem ki egy kicsit a dolgot, de ennél többet nem fogok mondani a témáról. Nem akarom megnevezni sem Szíriát, sem a fogságba esésem vagy a fogva tartásom körülményeit. – Hazahoztak magukkal, de aztán egészen pár hónappal ezelőttig nem is találkoztunk – teszem hozzá, mielőtt még azt hinné, Axel négy éve titkol előle valami fontosat.
Ezután kifejezetten engem szólít meg, és bár érzékelem a hangtónusából az élt, az arcomon nem tükröződik ez az észrevétel, nyugodtan figyelem és várom a kérdést. Egy kicsit megrándul a szemöldököm az ivadék szó hallatán, de maga a kérdés nem olyasmi, amit ki kellene kerülnöm, hiszen ő is tisztában van a dolgokkal.
– Tyr lánya vagyok – felelem leplezetlen büszkeséggel a hangomban, hiszen ezen nincs mit szégyellnem, sőt. Tényleg büszke vagyok arra, hogy őt hívhatom az apámnak, még ha kezdetben féltem is attól, mit jelent ez. Most már tudom, hogy nincs okom az aggodalomra, mert minden, amit tőle kaptam, csak áldás és ajándék.
– Nem, nem vagyok az – biccentem előre a fejem egy mosollyal, de azért arra ügyelek, hogy a szemeimben ne csillanjon meg az a fajta veszélyesség, amit Axel már jól ismer és nem egyszer tapasztalt is tőlem. Nem az a célom, hogy elriasszam Aaront. – Én is örököltem az apámtól egyet s mást – teszem hozzá magyarázatképp, bár a részetekre nem térek ki, mert nem is kérdezte.
A következő kérdése viszont már sokkal inkább hasonlít arra, amitől féltem. Nem a tekintete hidegsége ér el hozzám, hanem a szavai, amik - bár ezt nem tudhatja - kiváltképp egyeznek az én összes félelmemnek és szorongásomnak a gerincével. Miért húzom le magammal Axelt is? Ez a millió dolláros kérdés, amire nem is tudnék válaszolni, de Axel megteszi helyettem. Rápillantok, amikor megszólal, de aztán inkább a teámat kezdem fixírozni, és iszok is belőle egy-két kortyot, remélve, hogy tényleg megnyugtat. Érzékelem a bögre reccsenését Aaron kezében, de nem szólok semmit miatta. Vannak még bögréink.
– Erre a kérdésre nem válaszolhatok, Aaron – emelem aztán fel ismét a tekintetem, amikor az ellenség kilétéről kérdez. Nyugodt a hangom és a tekintetem is, de egyben szilárd is, határozott. Ebből nem fogok engedni, nem nevezhetjük őket a nevükön. – Maradjunk annyiban, hogy a múltamban gyökerezik a probléma, és nem egyszerű kibogozni a csomót, de ennél többet nem mondhatok – toldom még meg ennyivel. Persze ebből már egyértelmű lehet számára, amit eddig is tudott és az előbb szóvá is tett: hogy én vagyok az oka mindennek, engem nem ereszt a múltamból valami, ami biztosan nem szép, ha egyszer a bátyja is ki híján belehalt már.

in my blood || coded by eirik

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva, Aaron <<>> Axel
Just wipe your own ass
I had enough and you're going down
what comes around you know goes around
you're getting what your ego deserves
what comes around you know goes around

- -
« Zene; Shut your mouth»
Egyszerre szólalnak meg, ami valahol megmosolyogtat, főleg hogy egymás jóllétére irányul a kérdés. Jól haladunk, bár el kiabálni semmit nem szeretnék. Leülök az asztalhoz, reménykedve, hogy normálisan megtudjuk ezt beszélni. Mondjuk annyira nem jó jel, hogy Aaron nem válaszol Avivának, és amikor leülünk, ő nem jön közelebb. Kissé feszült leszek, mert nem akarom, hogy vitatkozni kelljen - megint -, én csak szeretném, ha végre mindenki megismerné a másikat, és anélkül kellene beszélgetnem velük, hogy teóriákat állítanak fel magukban. Persze a forrófejű öcsém a nehezebb eset ebből a szempontból, így amikor azt mondom, hogy most kérdezhet, egyelőre csak csendet kapunk. Nyugodt pillantással figyelem, aztán jön az első, ránk vonatkozó kérdés.
- Úgy négy éve találkoztunk először. - felelem meg röviden a kérdést, és Avivára pillantok, hogyha akarja, akkor kifejtheti ennél is jobban a történetet, mert nem tudom, mennyit akar belőle Aaronnak elmondani. Én egyszer már mondtam neki, hogy kisegítettem Vivát a bajból, de nem részleteztem a dolgokat.
Azt megmosolygom, ahogy ne bánts virágnak nem hívná, és jól sejti. Aviva messze van ettől, sőt, egy igazi kis párduc a maga nemében. Még mindig kellemes emlék, ahogy a yachton edzettünk, hogy felkészüljünk a közeledő veszélyekre.
Ezután Aaron inkább hozzá intézi a kérdéseket, úgy hogy csendben figyelek, és hallgatok. Egészen addig jól is mennek a dolgok, míg a kifejtős kérdés után Aaron neki nem áll felhozni, hogy Aviva miért rángatott bele engem a harcába, és ettől érzem, hogy egy kicsit mérges leszek.
- Kezdjük ott, hogy nem egy állat, hanem ember vagyok, saját gondolatokkal, és akarattal. Aviva nem erőszakkal rángatott bele a dolgaiba, hanem én vállaltam magamra ezt az egészet. - szólok közbe, mielőtt Aviva válaszolhatna helyettem. A hangom szigorú és a pillantásom is, az. Nem hiszem el, hogy Aaron úgy hiszi, engem az orromnál fogva vezetget egy nő. Engem, akit ezelőtt soha egy sem tudott véglegesen elcsábítani, és Aviva sem konkrétan elcsábított, inkább csak... megtörtént. A következő kérdésre, hogy még is ki az ellenfél, szintén Vivára bízom a válaszadást, mert tudom, hogy a nagyrészét titokban kell, hogy tartsuk, de hogy ő mennyit akar elárulni ebből, vagy hogyan festi le az ellenséget, azt rá bízom.
Vissza az elejére Go down
Aaron Bergström
Kiskép :
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Tumblr11
Rendeltetésem :
Aegir fia vagyok
play by :
Cody Christian
Posztok száma :
581
User neve :
Csinszka
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
538
Lakhely :
Bhután - Paro Taktsang
Foglalkozás :
Aegir's training sessions
Előtörténet :
Your past does not equal your future.
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Tumblr_pi6dmqot5Y1xjy3s9o1_400
Beauty toys
Keresem :
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard Walking-mountains
Oslo university pack
Rendhagyó hirdetés
Duncan
Kor :
19


Aaron Bergström
Elküldésének ideje — Szer. Május 11, 2022 10:18 am
Axel, Aviva <<>> Aaron
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -
Nem mozdulok, még akkor sem, mikor Axel elfoglalja a helyet az asztalnál, később pedig Aviva is csatlakozik. Tehetek fel kérdéseket...de legalább válaszoljanak is rá. Nem rég még az volt, hogy nem kapok semmit. Igaz, az még akkor volt, mikor Axel pipa volt rám, már enyhített az érzésen velem kapcsolatban. Kiadtam neki az a szarrágót, talán ez az oka? Mindegy is, beleiszok a bögrébe. Sokat iszok, nem csak a vérveszteség miatt, hanem időt húzok. Elterelem a figyelmemet Aviváról és Axel szavairól. Először azért tettem, mert a korábbi legénységem emlékéhez kapcsolódott az a nő, akinek segítettem. Aztán szerelemből maradtam vele. És a szerelem dolog miatt tűnt el úgy, hogy egy kurva levelet nem írt. Semmit. Még válaszolni sem válaszolt semmi levelemre. Eszembe jutott anya szavai is, hiszen mesélt egy két apró dolgot, amit Axel elhintett neki. Csak félszavakat, de bőven elég volt. Mégis csak többet mondott ezzel, mint Axel nekem. Decemberben találkozott vele, és miatta tűnt el. Miatta keveredett bele olyan dolgokba, amik túlnőttek rajta. Miatta nem térhet vissza a hétköznapjaimba. Újra feszült leszek már erre a gondolatra is, kőszoborrá válva meredek magam elé.  A saját bátyámat veszítettem el újra pillanatok alatt. Forgatom a bögrémet az ujjaim között, figyelem a benne lötykölödő csapvizet, majd lehunyva szemem sóhajtok.
- Mióta tart közetetek ez az ismeretség? - nem nézek feléjük, merem remélni, hogy nem valami maszlaggal akarnak beetetni. Utálom ha hazudnak nekem és ez lkésőbb ki is derül...na akkor el is borulna az agyam és nem bíznék meg többet egyikükben sem. Amúgy sem bizok meg könnyedén az emberekben. Félistenekben meg főleg. Nem tudok megbízni a körülöttem lévőkben ilyen gyorsan. De ne bonyolítsuk. Nag levegőt veszek, majd lassan kifújom, próbálom lenyugtatni a magasra szökkenő pulzusomat, kevés sikerrel, ezért egy korty vizet iszok. Nem mozdulok a helyemről a továbbiakban sem.
- És Aviva... - elhallgatok, hiszen már eleve bunkón kezdtem neki - már ami a hangvételt illeti.
- ...honnan származol? Kinek az ivadéka vagy? Axel említette, hogy te is félisten vagy... - teszek fel egy óvatosabb kérdést, kíváncsi vagyok, nem róhatja fel senki sem, hogy nem érdeklődök a bátyám csaja után. Ő legalább nem egy egy éjszakás kaland, nem egy fél órás numera. Legalábbis ezt szűrtem le eddig. Ráadásul még találkozhatok vele, nem úgy mint az eddigi pár perces kalandjaival.
- Nem egy nebánts virág vagy gondolom... - igen, félszemmel, vagyis csak alig, de láttam valamit a fickóból, akit elintézett helyettem a sikátorban. Épp csak futólag láttam a földön heverni valami kitekeredett módon. Egyedül intézte el, hiszen Axel -asszem- velem volt elfoglalva. És csak ketten voltak... amit pedig nem értek, attól pedig csak dühös leszek, mint m,ost is. Miért kellett Axelt egy ilyen dologba belerántani? Axel miért mászott bele? Mert nem lát a szerelemtől? Jah, hát a szerelem vak, bár én ezt nem tudom, hiszen nem ért el ez az életérzés soha.
-...szóval nem értem miért kellett a bátyámat is belevonnod a te saját háborúdba? Miért vontad bele a saját bajodba?! - pillantásom a nőre siklott, tekintetem hideg lett egy pillanat alatt, szavaim pedig egy pillanat alatt csúsztak ki úgy, hogy nyugodtból átferdült haragossá...de nem kiabáltam. Még. A kezemben csupán szétrepedt a bögre, a víz csöpögni kezdett belőle. Nem vettem levegőt sem, vissza akartam nyelni a kirobbanó frusztrációt. Amit nem tudok kezelni.
- Egyáltalán milyen véget nem érő csatába vonultok be? Ki elől menekültök?


Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
cold blooded, like the world outside that made me, shine bright from the fire that it gave me
 
Aaron && Axel && Aviva

Többszörösen átfagyva érek vissza a lakásba, és bár Axel üdvözlése felmelegít, érzek a levegőben némi tapinthatatlan kínosságot. Nem tudom eldönteni, hogy ez az én érkezésemnek tudható-e be, vagy eleve félresikerült valami a beszélgetésükben, és amikor halkan rákérdezek, hogy minden rendben van-e, nem kapok választ... de végül is, ez is egyfajta válasz, gondolom. Nem forszírozom a dolgot, egyébként sincs csábítóbb most egy forró fürdő gondolatánál, ezért el is tűnik a fürdőszobában, hogy aztán addig áztassam magam a tényleg forró víz alatt, míg a bőröm piros nem lesz, de legalább már nem érzem úgy, hogy szó szerint csontig hatol a hideg.
Amikor felöltözve kilépek a fürdőből, tekintetem automatikusan Axelt kutatja fel, de aztán átvándorol az öccsére. Egy kicsit megütközök a pillantása hűvösségén, de ezt nem hagyom kiülni az arcomra. Gondolom, van miért nem kedvelnie engem, én viszont jó vagyok az érzéseim leplezésében, szóval azt sem fogja észrevenni, ha esetleg bántana a viselkedése. Igazából ezután elég furcsa dolgokat látok rajta, libabőrös lesz és mintha megremegne a keze - homlokráncolva figyelem egy kicsit, nem szólalok meg azonnal, ennek pedig az lesz a vége, hogy végül ugyanabban a pillanatban csendül fel a hangom, amikor az övé.
– Minden rendb... – akarnám kérdezni, de miután egyszerre kezdünk beszélni, egy apró, bocsánatkérő mosollyal elhallgatok, aztán az ő kérdésére bólintok. – Én igen, de ezt inkább tőled kellene megkérdezni – billentem kissé oldalra a fejem. Jó, persze, vannak, akiket gyógyít a tenger, de azért mégiscsak hasba szúrták. Nekem sem volt kellemes élmény a legutóbbi, bár őt legalább nem kellett összevarrni.
Közelebb sétálok, már csak azért is, hogy segítsek Axelnek az asztalra hordani a dolgokat - ezzel egyben le is kötve magamat egy kicsit, ahelyett, hogy csak egy helyben ácsorognék, mint valami szerencsétlen -, kezembe veszek egy tányért, de aztán egy pillanatra megállok a mozdulatban, amikor újra meghallom Aaron hangját. Először nem tudom mire vélni, amit mond, mert ugyanannyira értelmezhetném jól, mint rosszul, és ahogy rám förmedt a kocsinál, most pedig amilyen hidegen nézett rám... de aztán meghallom a kis kiegészítő megjegyzést, és ez ismét apró mosolyt csal az arcomra.
– Semmi gond – biztosítom egy biccentéssel együtt, bár arra inkább nem reagálok, hogy mit tettem a bátyjáért és mit nem. Furán hangozna egy szívesen, de lényegében miattam ölték meg majdnem kétszer is, most pedig miattam kell olyan életet élnie, hogy még csak a saját nevét sem vállalhatja fel.
Nem csinálok gondot az asztalhoz ülésből sem, leülök Axel mellé, a tányérmentes helyre, és bár úgy sejtem, Aaron is inkább az ő másik oldalára ül majd, velem szemben, nem hiszem, hogy ezzel bármi gond lenne. Ő a testvére. Ujjaimat a bögre köré fonom, szinte élvezem hogy majd leég a bőr a tenyeremen, aztán bele is kortyolok a forró italba, hogy belülről is legyen, ami átmelegít. Axel felvetésére egy kicsit megfeszülök, ez a tekintetemben is látszik, ahogy rápillantok, mielőtt lassan, kissé bizonytalanul, de biccentenék egyet. Azért remélem, hagyja majd, hogy tényleg moderáljam a beszélgetést, ha szükségét érzem.
A tekintetemet visszavezetem Aaronra, újra belekortyolok a teába, de rajta a sor, hogy kérdezzen, ha már itt van rá a lehetőség.

in my blood || coded by eirik

Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Aviva Axel & Aaron - You have to get to a vineyard
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Axel & Aviva | way down we go
» Axel & Aviva
» Aaron & Axel - Im sorry
» Axel & Aaron
» Axel & Aaron - no one can do about it

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Valhalla csarnokai ;;-
Ugrás: