M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Reidun Larsen


Anonymous


Vendég —
Gratulálunk, elfogadva!
fáradj beljebb, lépj be közénk


Az előtörténetedben nem találtunk kifogásolnivalót, így hát az istenek nevében felhatalmazunk rá, hogy birtokba vedd Oslo utcáit!

Mielőtt még azonban fejest ugranál a játéktérbe, lenne néhány fontos kérésünk. Az első és legfontosabb, hogy tégy egy kört a foglalóinknál! Mindenképpen szükséged lesz az avatarod és a neved lefoglalására, nehogy mást is megkísértsenek a vonásaid, vagy éppen a neved csengése. Feltételezzük azt is, hogy mindenkinek van munkahelye - legyen az legális, vagy kevésbé legális -, ami ráadásul remek kiinduló alapja lehet jövőbeli plotoknak, ne felejtsd hát el megmutatni, mivel foglalkozol! Oldalunk tematikája szorosan összefügg a skandináv mitológiával és annak valamennyi szereplőjével, de mindenkinek furcsa lenne, ha Mindenek Atyja egyszerre két ember képében is az emberek között járna, igaz? Nagyon fontos tehát, hogy lefoglald a rendeltetésedet is, amennyiben a skandináv mitológia egy jelentős szereplőjét alkottad meg, annak leszármazottja vagy, vagy éppen egy óriással gazdagítottad a karakterek táborát.

A foglalók maradéktalan kitöltése után mindenképp szakíts időt annak ellenőrzésére, hogy kitöltötted-e a profilodban a fő karakteredre vonatkozó részt. Ne aggódj, ezt csak a Staff látja majd, és ha nem szeretnéd, nem is adják tovább senkinek a titkodat, nekik azonban fontos információként szolgál mindez.

Ha pedig minden fenti kötelező lépéseken túl vagy, nincs más hátra, mint előre! Ne aggódj, ha nincs még partnered az első játékodhoz, csak be kell lesned a ebbe a topikba és feladni egy csábító hirdetést, vagy épp lecsapni egy hozzád hasonlóan pajti után ácsorgóra. Az sem baj, ha van a fejedben egy konkrét plot, az ilyen irányú kecsegtető hirdetéseknek is kialakítottuk a megfelelő platformot. Esetleg egy konkrét személy hiányzik az életedből? A keresett karaktereink között neki is lesz helye.

Ne feledd: ha úgy érzed, valami igazán nagy és meghatározó dolog történik veled, ami másokra is hatással lehet, ne habozz egyeztetni a Staffal, érdeklődve hallgatunk!

Plotban és reagokban gazdag időtöltést és jó játékokat kívánunk!

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Reidun Larsen ;;
Bridget Regan bártulajdonos isten canon


Hel VAGYOK
kortalan

Szeszélyes ;
a családom szerint

Kiszámíthatatlan ;
az ellenségeim szerint

Szabad ;
szerintem



 
A múltad meghatároz, de nem lehet teher
minden a mély felszín alól
A nevem Hel, és Loki és Angrboda lánya vagyok.

Egy félig élő, félig halott lény. Jobb oldalam egy gyönyörű szép női arcot mutat, selymes fekete hajjal, hófehér bőrrel és világoskék szemekkel. Ez az oldalam kedves és törődő, nem vágyik másra, csak mások elfogadására, arra, hogy végre ő is tartozhasson valahova. Önzetlen, a légynek sem ártana és végtelenül tiszteli az életet. Ezzel szemben a bal oldalamat egyáltalán nem fedi bőr, kilátszódik minden izmom, ereim és inam, miközben a halál szaga leng körbe. Ez maga a halál, mely kegyetlenül emlékeztet mindenkit arra, hogy egyszer eljön a vég minden élő számára. Ez lényem legsötétebb része, mely szomjazza a halált, a pusztítást, és nem vágyik semmi másra, csak hogy káoszba taszítson maga körül mindent.
Mindig változott, hogy éppen melyik oldalam volt érvényben. Jártam már az emberek között azért, hogy életeket mentsek, hogy segítsek a rászorulókon, ám ezeknek az alkalmaknak mindig ugyanaz lett a végük: boszorkánynak kiáltottak ki, és máglyán égettek el elevenen, máskor vámpírnak hittek, és karóba húztak, de voltam már besugó és áruló is. Mindig más okból, ám minden alkalommal megpróbáltak meggyilkolni az emberek. És ez minden alkalommal előhozta legsötétebb énem. Mert léptem nyomán halál termett mindenhol, legyen szó szándékos vagy öntudatlan gyilkosságról. Lényem legsötétebb részét mindig elégedettség töltötte el, ha vérben és halálban fürödhetett. Igen, én voltam a Fekete Halál, a Kaszás, a Halálhozó, és még sok más nevet kötnek hozzám.
Mindez idő alatt két részem állandó harcban és konfliktusban állt egymással, mert úgy gondoltam, élet és halál egymás ellentétjeként soha nem fog harmóniába kerülni. Mint ahogyan én sem.
Nem tartoztam se az élők, se holtak közé. Egyszerre voltam mindkettő és egyik sem. Egy szörnyszülött voltam.

A nevem Hel, és az Alvilág Királynője vagyok.

Az évek során egy szenvtelen, rideg királynővé váltam. Mélyen elzártam magamban mind élő, mind halott oldalamat, hogy érzelemmentesen, racionálisan képes legyek irányítani birodalmamat, mert ezt várták el egy uralkodótól. Rég levetettem azt a láncot, amelyet korábban a holt lelkek körém aggattak – többé nem engedtem meg nekik, hogy kihasználjanak, hogy élősködőként kiszipolyozzanak. Megmutattam nekik, hogy képes voltam akár vasmarokkal is uralkodni. Nem voltam persze igazságtalan, pont ellenkezőleg. Mindig is büszkeség töltött el azt illetően, hogy szavahihető voltam, és soha nem szegtem meg egyetlen ígéretemet sem. Nem voltam olyan, mint az apám, Loki, aki manipulatív volt és a kiskapukon keresztül kiforgatott minden egyezséget. Én mindig betartottam a szavam, ameddig a másik fél is így tett. Ám ha azt veszem észre, hogy valaki ki akar játszani, akkor bizony nem kegyelmezek. És megígérem, nálam rosszabb ellenséget senki sem képzelhet el magának, mert garantálom, az örökkévalóságig képes vagyok kínozni és szenvedést okozni, és még a halál sem jelent menekvést előlem.

A nevem Hel, és jelenleg Reidun Larsen néven élek az emberek között.

Hosszú évezredek után végre eljutottam arra a pontra, hogy teljesen elmosódott előttem az élet és halál közti határvonal. Már nem számított számomra, hogy ki hal meg és ki él körülöttem, mert felszabadultam ez a konfliktus alól. Talán érzéketlenné tett ez, szeszélyessé és kiszámíthatatlanná, én azonban életemben először most éreztem úgy, hogy igazán önmagam vagyok. Azt tettem, amihez kedvem szottyant, és az ég világon semmi és senki nem mondhatta meg, hogy mit tegyek. Ha úgy tartotta kedvem, megmentettem valaki életét, ha pedig máshogy, akkor habozás nélkül öltem meg a hozzám legközelebb állót. Élveztem azt az életet, amit az emberek hedonista életmódnak neveznek, ugyanakkor sokszor olyan voltam, mint a kőszikla – érzelemmentes és rideg. Ez a kettősség volt lényem lényege, legalapvetőbb összetevője, mely azzá tett, aki voltam. Igaz, napjainkban már nem szerettem személyesen bemocskolni a kezem, elvégre bőven voltak alattvalóim, katonáim, akik megtették ezt helyettem. De ez még nem jelentette azt, hogy ha ujjat húz velem bárki is, annak nem vagyok képes ellátni a baját legalább ezer különféle módon.

Én vagyok Hel, Helheim királynője, akinek még az istenek sem parancsolhatnak. Eltökélten érkeztem a Földre, hogy célomat és bosszúmat véghez vihessem, és ettől semmi és senki nem tántoríthatott el. Nem számított, mennyire jól szórakoztam az emberek között, beépülve a földi alvilágba, egyetlen másodpercre sem felejtettem el, hogy miért érkeztem.
 

 
Mindenkiben rejtőzik egy történet
meséld el a tiéd
Egyszer volt, hol nem volt, élt egyszer egy kislány a birodalmak legfagyosabb és legkegyetlenebb földjén, kinek egyik fele egy gyönyörű szép leány képét mutatta puha, hófehér bőrrel, selymes fekete hajjal, és nagy, ártatlanul csillogó szemekkel, amelyeknek szépségéről mind a kilenc birodalomban ódákat lehetett volna zengeni. Ám másik fele olyan ocsmány volt, amelytől minden és mindenki irtózott. Egy bőr nélküli húshalmaz volt, aminek minden ínát és izmát látni lehetett, miközben a rothadás orrfacsaró bűze lengte körbe. Ez a kislány maga a halál – mondották, s a közelébe se mentek, nehogy pusztán a jelenléte rontást hozzon az élőkre. Egyedül testvére volt az, ki nem félt tőle, és nem hagyta magára. Ő volt az, ki bundás teste hőjével tartotta melegen őt, s akinek hála a kislány nem feledkezett meg arról, milyen élőnek lenni. Egy napon azonban megjelentek az istenek, és elválasztották a három testvért egymástól. A kislányt az alvilágba hajították, mondván, ott van méltó helye egy élőhalottnak. Büntetésnek, sőt, száműzetésnek szánták ezt, a kislány azonban nem így érezte. A holtak ugyanis nem féltek tőle, s ő sem rettegett tőlük. Egy része úgy érezte, végre otthon van, végre ő is képes barátokat szerezni. Mielőtt bárki észbe kaphatott volna, a holtak lelkei már mind hűségesen követték a kislányt, lesték minden szavát és parancsát. S így szólították őt: Hel, az Alvilág királynője.

- Boldog halálnapot! – emeltem koccintásra pezsgős poharam, miközben vörös ajkaimmal mosolyt formáltam. Szemeim pajkosan csillogtak, mutatva, hogy milyen jól éreztem magam a közös vacsora ideje alatt. A velem szemben ülő barna hajú férfi azonban összevont szemöldökkel nézett rám, mintha valami furcsaságot mondtam volna. – Jaj nekem, azt mondtam halálnapot? – kaptam meglepetten számhoz kezemet ártatlanul. – Csak nyelvbotlás volt – rántottam egy aprót a vállamon, miközben kiszélesítettem mosolyom. – Úgy értettem, boldog születésnapot, drágám – javítottam ki magam, igazán elbűvölően pillantva az előttem ülő férfire, aki nem tudva ellenállni tekintetemnek, végre kiengedte a levegőt a tüdejéből, és ellazította megfeszített izmait. Ő is megragadta a saját poharát, és a levegőbe emelve azt fogadta köszöntésemet. Ezt látva még szélesebb lett a mosolyom, és aprót kortyoltam az alkoholos italból.
Ebben a pillanatban egy teherautó fényszórója világított át a mellettünk levő ablakon keresztül, majd mielőtt bárkiben is tudatosulhatott volna, hogy mi történik, a hatalmas jármű már száguldott is megállíthatatlanul az étterem belseje felé. Én eközben, mintha semmiség lenne az egész, nyugodtan letettem az asztalra a poharamat, és felvettem a szalvétámat. Ekkor hatalmas zsibaj közepette a teherautó áttört az üvegen, aminek szilánkjai a szélrózsa minden irányába szétrepültek, és egyenesen belecsapódott az előttem ülő férfiba, elsodorva még a kettőnk között levő asztalt is. A férfi agyvelője és vére az ütődés hatására az arcomra fröccsent, amit úgy töröltem le a kezemben levő szalvétával, mintha csak egy az étkezés után hátramaradt morzsa lett volna. A robbanást hatalmas csend követte, ám ez néhány másodpercig tartott csak. A következő pillanatban már minden vendég sikoltva rohant ki az épületből, miközben valaki a mentők telefonszámát tárcsázta.
Mivel már nem volt előttem asztal, amire visszatehettem volna a szalvétámat, csak a hátam mögé dobtam azt, miközben lassú mozdulattal álltam fel a székemről. Kisimítottam fehér koktélruhámat, amire szerencsére semmilyen emberi belsőség nem fröccsent, majd vörös magassarkú cipőmben a teherautó vezetőülése felé vettem az irányt, gondosan kikerülve a törmelékeket. Vetettem egy szánakozó pillantást a randevúpartneremre, akiből nem maradt semmi, csak egy kilapított húskupac, miközben elsétáltam mellette, de ennél több figyelmet nem szenteltem neki. A ma esti célpontom ugyanis más volt. Meg egyébként is, ha nagyon akartam volna, még találkozhattam volna vele Helheimban. Bár tény, ehhez nem volt elég jó parti.
A becsapódás következtében a vezetőülés ajtaja csak a zsanérjain lógott, alig tartotta már valami, míg a sofőr az utolsókat rúgta. Láttam, ahogy az autó valamelyik alkatrésze átszúrta a tüdejét, és néhány végtagja is természetellenes szögben volt kicsavarodva. Nem kellett az alvilág királynőjének lennem ahhoz, hogy meg tudjam mondani, nem fogja túlélni, amíg a mentők ideérnek. De ez így volt a legtökéletesebb számomra. Széles mosollyal az ajkaimon álltam meg a lógó ajtó előtt, annak kitörött ablakán keresztül pillantva a férfira.
- Üdv! – köszöntem vidám hangon, amit hallva a férfi megpróbálta a fejét felém fordítani, bár jól láthatóan nem igazán ment neki. – Én a helyében nem igazán mozgolódnék. Minden egyes moccanásával a tüdején levő lyuk kiszélesedik, rohamos léptekkel megrövidítve az élők között töltött idejét – jegyeztem meg a férfi erőlködését látva továbbra is vidám hangon, mintha csak az esti menüt soroltam volna. A férfi valahogy még ködös agyával is képes lehetett felfogni szavaim értelmét, mert egyszeriben abbahagyta a mozgást, bár arról is lehetett szó, hogy már annyi ereje se maradt, hogy mocorogni próbáljon. Valószínűleg inkább ez utóbbiról volt szó.
- Lenne egy ajánlatom a számára – csacsogtam tovább, enyhén oldalra billentett fejjel, miközben figyelmesen lestem a haldokló minden vonását. Habár arca továbbra se felém volt fordulva, biztos voltam abban, hogy figyelt rám. – Először is, szeretném, ha tudná, ez nem egy baleset volt. Az ismerősei közül valaki szándékosan tönkretette a jármű fékberendezését, ezért nem tudott megállni – rántottam egy aprót a vállamon, mintha csak úgy mellékesen jegyeztem volna meg, hogy valaki a halálát kívánta, és nagyon úgy tűnt, az illető terve sikerrel is fog járni. Persze ez nem egy véletlen elejtett megjegyzés volt a részemről. Szándékosan akartam, hogy a férfi tisztában legyen ezzel, és bosszút akarjon állni. Elvégre, ki ne akarta volna igazságtalan halálát megbosszulni? Az emberek akármilyen kiszámíthatatlanok is tudtak lenni, meglepetést okozva még egy több ezer éves istennek is, voltak dolgok, események, amelyekre mindenki ugyanúgy reagált. Így volt ez a halállal is.
- Biztos vagyok abban, hogy számos olyan dolgot fel tudna sorolni, hogy miért szeretne életben maradni. Egy szerető, család, gyerek, vagy akár egy álom megvalósítása… De még ha ezek egyike sem mondható el Önről, ugyan ki ne akarna élni? – nevettem fel halkan, majd rájőve, hogy egy kicsit elkalandoztam, ismét elkomolyodtam, habár arcomon továbbra is mosoly játszott. – Az ajánlat maga voltaképp igencsak egyszerű. Ha elfogadja azt, visszahozom a halálból, és segítek magának bosszút állni az igazságtalan haláláért. Cserébe magának is teljesítenie kell majd nekem valamit, ám erről beszélünk majd akkor, ha a bosszúját beteljesítette. Nos, mit szól hozzá? – kérdeztem tőle felvont szemöldökkel, mire végre nagy nehezen felém fordította a férfi a tekintetét, miközben vért öklendezett fel. Nem igazán volt gusztusos látvány, ám én továbbra is csak mosolyogtam rá, mintha ez lett volna a világ legtermészetesebb dolga. Valójában persze ez így is volt.
- Tudja, nem igazán a türelmemről vagyok híres, ezért maximum tíz percet kap, hogy eldöntse, elfogadja-e az ajánlatomat, mert attól tartok, tizenkét percen belül kileheli a lelkét végleg – pillantottam rá, mire láthatóan némileg összerezzent, mintha eddig ő maga se jött volna rá, mennyire kevés ideje maradt. Talán a helyében én is féltem volna, csak hát, tudjátok, félig holt lévén, nem igazán lehetett volna engem megölni.
A másodpercek csiga lassúsággal vánszorogtak, miközben én továbbra is mosolyogva figyeltem a férfi minden arckifejezését, aki egyetlen pillanatig úgy tűnt, mintha komolyan átgondolná az ajánlatomat. Valójában persze tudtam, hogy nem igazán forogtak az agykerekei ehhez elég jól. Jelenleg két gondolat visszhangozhatott a fejében: meg fogok halni és nem akarok meghalni. Pontosan amiatt mosolyogtam még mindig, mert tudtam ezt, így azt is, hogy mi a lesz férfi válasza. Végül amikor egyetértőn bólintott egy aprót, a mosolyom még jobban kiszélesedett.
- Remek! – kiáltottam fel boldogan, és a kezeimet is majdnem összecsaptam, bár ezt a késztetést inkább legyőztem. A melltartómból kihúztam egy névjegykártyát, és óvatosan kikerülve a lógó ajtót behajoltam a férfi fölé, hogy a ruhája egy belső zsebébe bedugjam azt. – Amint felébredt, kérem, jöjjön el a névjegykártyán látható címre, és én mindenben segíteni fogok Önnek – mosolyogtam rá a férfira melegen, majd elhúztam a kezemet tőle, mielőtt bármi mocsok rátapadhatott volna. – Akkor nem sokára találkozunk – köszöntem el a férfitól, majd óvatosan elhátráltam az autótól, és sarkon fordulva  elindultam az épületen tátongó lyuk felé, hogy hazafelé vegyem az irányt, miközben dúdolni kezdtem egy vidám dalt, elvégre, éppen most sikerült még egy taggal kibővítenem az egyre gyarapodó draugr hadseregemet.
Hamarosan eljön az én bosszúm ideje is – gondoltam magamban, miközben egy ördögi mosoly költözött ajkaimra.
Vissza az elejére Go down
 
Reidun Larsen
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Reidun Larsen
» God of Storm - Liv Larsen
» Under the surface;; Reidun & Eden
» reidun & joakim - little taste of hell

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Elesett harcosok ;;-
Ugrás: