M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Duncan Helgason
2 posters


Sigurd Hemmingsen
Kiskép :
Duncan Helgason 3WL9
Rendeltetésem :
Surtr és Rán fia vagyok
play by :
jack falahee
Posztok száma :
42
User neve :
benibigyó
Csoport :
isten
Pontgyűjtő :
4
Lakhely :
gamle oslo
Foglalkozás :
journalist
Előtörténet :
they say blood is thicker than water
but I guess the blood is starting to wear thin

Keresem :
we're all looking for something,
something to be
Duncan Helgason A8bc42f97f39129211dcc3647583adaa6273bf19


Sigurd Hemmingsen
Elküldésének ideje — Pént. Jún. 30, 2023 5:59 am
Gratulálunk, elfogadva!
fáradj beljebb, lépj be közénk

Az előtörténetedben nem találtunk kifogásolnivalót, így hát az istenek nevében felhatalmazunk rá, hogy birtokba vedd Oslo utcáit!

Mielőtt még azonban fejest ugranál a játéktérbe, lenne néhány fontos kérésünk. Az első és legfontosabb, hogy tégy egy kört a foglalóinknál! Mindenképpen szükséged lesz az avatarod és a neved lefoglalására, nehogy mást is megkísértsenek a vonásaid, vagy éppen a neved csengése. Feltételezzük azt is, hogy mindenkinek van munkahelye - legyen az legális, vagy kevésbé legális -, ami ráadásul remek kiinduló alapja lehet jövőbeli plotoknak, ne felejtsd hát el megmutatni, mivel foglalkozol! Oldalunk tematikája szorosan összefügg a skandináv mitológiával és annak valamennyi szereplőjével, de mindenkinek furcsa lenne, ha Mindenek Atyja egyszerre két ember képében is az emberek között járna, igaz? Nagyon fontos tehát, hogy lefoglald a rendeltetésedet is, amennyiben a skandináv mitológia egy jelentős szereplőjét alkottad meg, annak leszármazottja vagy, vagy éppen egy óriással gazdagítottad a karakterek táborát.

A foglalók maradéktalan kitöltése után mindenképp szakíts időt annak ellenőrzésére, hogy kitöltötted-e a profilodban a fő karakteredre vonatkozó részt. Ne aggódj, ezt csak a Staff látja majd, és ha nem szeretnéd, nem is adják tovább senkinek a titkodat, nekik azonban fontos információként szolgál mindez.

Ha pedig minden fenti kötelező lépéseken túl vagy, nincs más hátra, mint előre! Ne aggódj, ha nincs még partnered az első játékodhoz, csak be kell lesned a ebbe a topikba és feladni egy csábító hirdetést, vagy épp lecsapni egy hozzád hasonlóan pajti után ácsorgóra. Az sem baj, ha van a fejedben egy konkrét plot, az ilyen irányú kecsegtető hirdetéseknek is kialakítottuk a megfelelő platformot. Esetleg egy konkrét személy hiányzik az életedből? A keresett karaktereink között neki is lesz helye.

Ne feledd: ha úgy érzed, valami igazán nagy és meghatározó dolog történik veled, ami másokra is hatással lehet, ne habozz egyeztetni a Staffal, érdeklődve hallgatunk!

Plotban és reagokban gazdag időtöltést és jó játékokat kívánunk!



Vissza az elejére Go down
Duncan Helgason
Kiskép :
Duncan Helgason 658f65c496a599973af86fe409ca262f
Rendeltetésem :
Oslo téged vár
play by :
dylan sprayberry
Posztok száma :
4
User neve :
madkitty
Csoport :
ember
Pontgyűjtő :
1
Lakhely :
st. Hanshaugen
Foglalkozás :
egyetemista
Előtörténet :
~ ~ ~let it happen~ ~ ~
Kor :
19


Duncan Helgason
Elküldésének ideje — Szer. Jún. 21, 2023 6:53 pm

Aaron Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Duncan  Helgason
ember
a lelkiismereted
A családom szerint becsületes vagyok • A legnagyobb erény. De mit ér a becsület egy pisztoly csöve ellen, vagy egy feléd száguldó autó ellen? Semmit.
Becsület. Mégis, magam is takarózom vele; valóban az lennék? Volt abban becsület, mikor hagytam, hogy azok buszt lopjanak? Rohantam valaki felé, hogy állítsák meg őket? Nem. Mégis, takarom vele magam tovább.
Kikoptattam az iskola padját, ez igaz. Hogy valaha csaltam-e? Persze. Hogy ezek után kihúztam magam, amikor megdícsérték a munkám? Hogyne. Akkor az lennék? Mint mindenki más, hisz az iskola csak egy színjáték.
A felvételim valódi, a könnyeim, verejtékem, álmatlam éjjeleim mind a becsület egy-egy eleme. Mégis mit értem el vele?
Kiütöttek. Kimaradsz két körből.
Becsület volt e abban, hogy nem ütöttem vissza? Fogalmam sincs. Akkor azt éreztem, igen, hisz nem volt az ellenségem. Most azt érzem, meg kellett volna tennem. Küzdeni, karmolni, harapni, még ha ugyan az is lenne az eredmény. Akkor is.
Mit ért? Semmit, hiába takarom vele magam.
Nem vagyok se jó, se rossz. Benne voltam dolgokban úgy, hogy mégsem. Tudtam mit tesznek, mit alkotnak, mégsem jelentettem. Próbáltam beszélni, szavakkal hatni, de több? Nem. Semmi.
De becsületes volnék. Vagy mi.
Az ellenségeim szerint gyáva vagyok • Te nem jössz? Ne csináld már, jó buli lesz! Mégse mentem, nem akartam. Nem kértem a bandából, a piti kis játékaikból, a szórakozásból. Amikor megégtem velük kissé, a léc rezgett, épp elég is volt. Így gyáva lettem. Pedig kevés dologtól félek, féltem: egykor a magasság bántott, a zuhanás, a tehetetlenség. Mégis felmásztam a fákra, tetőkre, ha mégsem voltam gyáva, ha mégis akartam kicsit érezni azt, amit a többiek. Remegett mindenem, a szívem zakatolt, túléltem. Manapság? Nem érdekel a magasság, hogy hova mászok. Elér a levegő, a szél, a napfény. Már a sötéttől, a mély feketeségtől, amely körbevett, amely nem engedett. Nem alszom jól, félek az álmoktól, attól, hogy ismét nem ébredek fel. Küzdök, küzdünk, gyógyulok. A türelmem, a hangulatom hullámzik, az erőm hol elhagy, hol túl sok. Mégis, elkap, nem enged, veríték csapódik le bőrömön, gyógyszerek aromájával hullok mégis álomba. Gyáva lennék? Biztosan.
Szerintem egy apró darabka vagyok • Hiányos kirakós, meggyengült láncszem. Sosem voltam túl bátor, túl merész, túl semmi. Voltak, vannak nálam nagyobbak, erősebbek főleg, elfogadtam. Most mégis, keresem, kutatom, hiányolom azt, amiket egykor sosem láttam magamban. Túl sokat gondolok vissza,a múltba, hogy talán meg kellett volna tennem, belépni, szórakozni, bármit, ami akkor nem tetszett. Másrészt örülök, hogy mégse tettem, jó volt úgy. Zavarodott vagyok kissé, keresem a helyem, hiszen éveknek tűntek a napok, hetek, amiket elmém saját börtönében töltöttem. Nem mindig tudom, mi volt valós és mi nem, homályos részletek, a memóriám olykor cserben hagy. Talán sérült, talán mégis halványodik minden? Félek, ettől is. Árnyéknak érzem magam, aki csak előadja, hogy minden rendben. Idő, azt mondják majd az mindent megold és remélem, mert kezdek türelmetlen lenni.
De ebből nagyon senki semmit sem lát, ahogy a félelemből sem. Amit lát, azt ismeri. A mosolyt, a megszokott szavakat, mozdulatokat, engem. Igyekszem is, hogy ezt lássák, hogy senki se lásson gyengének, még az után se, ami történt. Mert a makacsság mit sem változott, ahogy az óvatosság sem és az se, hogy kimondom, amit gondolok. Mégis, olyan más minden, darabos. Talán egyszer összeáll minden. Reménykedem.


play by
Dylan Sprayberry
életkor
18
foglalkozás
egyetemista
a karakter
keresett
hirdető
Aaron Bergström
fő karakterem
Duncan
 
Mindenkiben rejlik egy történet
meséld el a tiéd
Emlékeztem a zuhanásra, a nagy, fekete mélységre, amely húzott le magához, elnyelt és nem engedett. A fájdalomra, a bőr, a csontok húzódására, a vér fémes ízére, melegére. Dora acára, tekintetének állatias villanására, amelyben szemernyi kegyelem nem volt, amely sosem volt gond, mindaddig, ameddig az ellenem nem fordult. Ameddig nem nekem kellett szembenéznem vele. Testem későn adta ki a parancsot a menekülésre, bármire, még vissza sem ütöttem, csak magamat akartam védeni, hajtogatni újra és újra, hogy miért, miért engem? Miért most? Tudtam, tudhattam volna. Csak ott voltam. Csak egy felület voltam, egy húscsomó, amin a harag lecsapódhatott. És mikor véget ért - legalábbis nekem biztosan - elnyelt a feketeség.
Hirtelen otthon voltam, homályos napfény járta át a lakást, miközben a terített asztalon a Hálaadási vacsora roskadozott. Hallottam anyám hangját, a szomszédokét, arcokat azonban nem láttam. Nem értettem, hogyan kerültem oda, csak vártam és vártam, hogy belépjenek azon az ajtón és együnk - vagy legalább válaszoljanak. Haloványan rémlett csak Dora arca, a harag és a fájdalom. A fények hol eltűntek, hol élesek voltak, hol az egész világ csak egy elmosódott paca volt csupán. Elindultam keresni őket, bárkit, akit csak érhetek, de folyton csak a hangjukat hallottam. Beleőrültem, sírtam, féltem, keringtem. Azt hiszem napok, később éveknek tűnt az, mire rájöttem, hol vagyok, mi vagyok. Egy kísértet, élő és mégis holt. Hogy hol is voltam?
Sehol és mindenhol.
Anyám sírására kaptam fel a fejem, a könyörgésére, mégis, mintha egyre távolabb és még távolabb sétáltam volna tőle, mintha a fény elől menekültem volna.
Hányszor és még annyiszor kiabáltam rekedtre magam, hogy halljanak, hogy itt vagyok, érjenek el - mindhiába. A saját elmém volt a börtönöm, a testem, melynek hiába adtam parancsot, hogy mozduljon, hogy akár csak egy ujjam, semmi sem történt, a világ, amibe rekedtem rideg volt és magányos. Néha reszkettem, néha úgy éreztem, valaki figyel, valaki ott van velem, éreztem érintésének melegét a sápadt, szürke bőrömön. Ahogy egyre halványodott minden, úgy értettem meg, örökre itt maradok. Örökre mímelt színfalak között élem szánalmas mindennapjaim.
Ez az egész egy rémálom csupán, ugye?
Nem, nem az.
Leültem hát a szürkeség közepébe és vártam. Vártam arra, hogy elinduljak a fény felé, a tűzesőbe, bárhova, az idő olyan lassú és monoton, a hangokon, foszlányokon kívül mindenhol teljes csend. Sokan álmodnak arról, hogy nyugalom, csend és senki se veszi körül őket, ez azonban átok, olyan kín, amelyet még annak sem kívánok, aki miatt ide kerültem. Az idő pergett előre, én pedig hangot adtam magamnak.
… A nevem Duncan. 18 éves vagyok, leszek, múltam, jó kérdés. Nem emlékszem mikor van a ma, mi mikor van. De arra igen, hogy az oslo-i egyetemen tanulok – vagy csak tanultam –, diák vagyok. A nevem Duncan, 18 éves, diák. A nevem … Duncan, diák. Van hol laknom. Van családom, anyám és apán, testvérem. Hallom őket, most is, korábban is. Az ablakom az utcára néz, tele van pakolva kaktusszal, talán már azok is elhaltak? Az ablakom, azért kaktusz, hogy ha valaki bemászna, szúrjon. Ostobaság, merő hülyeség. Senki nem akarna az én ablakomban lenni. Diák vagyok, ott vannak a könyveim is, amiknek érzem, emlékszem az új illatára, hogy mennyire szeretem. … Duncan vagyok, 18 éves, diák. Van családom, vannak barátaim. Vagy csak voltak? Az egyik emlékére fáj minden porcikám, a másik emlékére a lelkem – vagy valamim odabent -. Voltak barátaim, ellenségeim. Haragudtak rám, haragszanak rám. Nemet mondtam a hülyeségeik nagy részére, most viszont igent mondok, csak jussak innen ki! Bármire és mégsem. Ostobák, az egész az. Anyám szomorú arca, ahogy fejét csóválta, emlékszem, mikor kiszálltam a rendőrautóból. Nevettem, féltem és mégiscsak nevettem. Buli volt és baj, zűr, nem lehet priuszom. És mégis. Érzem a festék-spray szagát, marja az orrom. A hűs flakon, ahogy átmelegszik. A festék és a nevetés. Nevettek akkor is, mikor a buszra ültek, mikor… én menekültem. Messzire. Őrültek. A nevem Duncan, diák vagyok a természettudományi karon, 18 éves vagyok. Elveszve vagyok ...
Emlékszem és emlékszem, muszáj, mégis, mintha egy pillanatra minden elhalványodnak, mintha egyre nehezebb lenne kiejteni a valóságot és a múltat. Emlékszem és emlékszem. Lehet én lettem a világ emlékezete? Az övék?
Anyám sírása rángat ki a csendből. Ismét. Felé akarok nyúlni, megérinteni, hogy itt vagyok és mégsem, hogy mindig itt leszek. Azonban már tudom, megszoktam, csak egyre messzebb és messzebb kerülök tőle. Elmosolyodom. A fény van előttem. Hát mégsem leszek itt örökké? Mégsem kell emlékeznem? Mégis… vége? A csend ott már nem létezik, mögöttem viszont minden sötét. Hátrapillantok, látom magam ott ülni és újra meg újra elszavalni, ki vagyok, mi vagyok. Ott hagyom, elindulok, vár a fény.
Nem emlékszem a világra, arra, ahol sehol és mindenhol van. Nem emlékszem a fájdalomra, az arcra, aki miatt idekerültem. Nem emlékszem.
A vakító fény közt nincsenek angyalok, csak egy sárga világú neonlámpa. A testem végre engedelmeskedik, az ujjam mozdul, a lényem zsibbad és gyenge. Milyen nehéz megemelni egy kisujjat! A szemhéjam. A lámpa, a fények. Levegőt akarok venni, de nem tudok, valami… fuldoklás, köhögés.
Nem emlékszem semmire és mégis mindenre. Itt vagyok. Nem értem miért a kórházban, semmit sem értek. Minden olyan ködös és nehéz, beszélni, mozdulni.
Anyám sírása elapad, átölel, hálálkodik. Nem értem. Sok mindent nem. Nem bírok beszélni, olyan nehéz szavakat találni. Azt mondják, türelem. Sok türelem.
Hátra nézek, ott már nincs semmi.
Ideje megfejteni hát, mi van előttem.
Duncan vagyok, 18 éves? Diák? Olyan nehéz… de türelmes leszek, mind mindig. Duncan vagyok. De mi lesz belőlem?
Vissza az elejére Go down
 
Duncan Helgason
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Karakteralkotó mûhely
a karakteralkotás lépései
 :: A kilenc birodalom lakói ;; :: Elfogadott halandók ;;
-
Ugrás: