M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Stígandr Homstad
2 posters


Sigurd Hemmingsen
Kiskép :
Stígandr Homstad 3WL9
Rendeltetésem :
Surtr és Rán fia vagyok
play by :
jack falahee
Posztok száma :
42
User neve :
benibigyó
Csoport :
isten
Pontgyűjtő :
4
Lakhely :
gamle oslo
Foglalkozás :
journalist
Előtörténet :
they say blood is thicker than water
but I guess the blood is starting to wear thin

Keresem :
we're all looking for something,
something to be
Stígandr Homstad A8bc42f97f39129211dcc3647583adaa6273bf19


Sigurd Hemmingsen
Elküldésének ideje — Kedd Feb. 28, 2023 6:27 am
Gratulálunk, elfogadva!
fáradj beljebb, lépj be közénk

Az előtörténetedben nem találtunk kifogásolnivalót, így hát az istenek nevében felhatalmazunk rá, hogy birtokba vedd Oslo utcáit!

Mielőtt még azonban fejest ugranál a játéktérbe, lenne néhány fontos kérésünk. Az első és legfontosabb, hogy tégy egy kört a foglalóinknál! Mindenképpen szükséged lesz az avatarod és a neved lefoglalására, nehogy mást is megkísértsenek a vonásaid, vagy éppen a neved csengése. Feltételezzük azt is, hogy mindenkinek van munkahelye - legyen az legális, vagy kevésbé legális -, ami ráadásul remek kiinduló alapja lehet jövőbeli plotoknak, ne felejtsd hát el megmutatni, mivel foglalkozol! Oldalunk tematikája szorosan összefügg a skandináv mitológiával és annak valamennyi szereplőjével, de mindenkinek furcsa lenne, ha Mindenek Atyja egyszerre két ember képében is az emberek között járna, igaz? Nagyon fontos tehát, hogy lefoglald a rendeltetésedet is, amennyiben a skandináv mitológia egy jelentős szereplőjét alkottad meg, annak leszármazottja vagy, vagy éppen egy óriással gazdagítottad a karakterek táborát.

A foglalók maradéktalan kitöltése után mindenképp szakíts időt annak ellenőrzésére, hogy kitöltötted-e a profilodban a fő karakteredre vonatkozó részt. Ne aggódj, ezt csak a Staff látja majd, és ha nem szeretnéd, nem is adják tovább senkinek a titkodat, nekik azonban fontos információként szolgál mindez.

Ha pedig minden fenti kötelező lépéseken túl vagy, nincs más hátra, mint előre! Ne aggódj, ha nincs még partnered az első játékodhoz, csak be kell lesned a ebbe a topikba és feladni egy csábító hirdetést, vagy épp lecsapni egy hozzád hasonlóan pajti után ácsorgóra. Az sem baj, ha van a fejedben egy konkrét plot, az ilyen irányú kecsegtető hirdetéseknek is kialakítottuk a megfelelő platformot. Esetleg egy konkrét személy hiányzik az életedből? A keresett karaktereink között neki is lesz helye.

Ne feledd: ha úgy érzed, valami igazán nagy és meghatározó dolog történik veled, ami másokra is hatással lehet, ne habozz egyeztetni a Staffal, érdeklődve hallgatunk!

Plotban és reagokban gazdag időtöltést és jó játékokat kívánunk!



Vissza az elejére Go down
Stígandr Homstad
Kiskép :
Stígandr Homstad Ezgif-5-74f9e615ea
Rendeltetésem :
Oslo téged vár
play by :
Jacob Elordi
Posztok száma :
26
User neve :
bdook
Csoport :
isteni lény
Pontgyűjtő :
4
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
fotós
Előtörténet :
Stígandr Homstad A451e79238a585e59a4da4cc32ba2dbfb1147b58


Stígandr Homstad
Elküldésének ideje — Kedd Feb. 21, 2023 10:17 am

Milo Elden and Ylla Moren felhasználónak tetszik ez a poszt.

Stígandr Homstad
isteni lény
Sleipnir
A családom szerint impulzív vagyok • és Fenrir rettegett fiai szerint ez nem rossz dolog, a többiek véleménye pedig nem érdekel. Dolgozom rajta, elszámolok háromig is mielőtt megszólalnék, egyre jobban megy az önuralom. Azt mondják a családunkat nem választhatjuk meg úgy, mint tesszük azt a barátok esetén.  Miért ne választhatnék? Miért ne lehetne Skoll és Hati nekem a család? Miért ne mehetne a picsába mindenki más?
Az ellenségeim szerint egy állat vagyok •  Amit a szodomita hímringyó anyja csak úgy odaajándékozott; Odin szeretett, nyolc lábú, erős, deres lova, gyorsabb mint bármely más ló, gyorsabb mint a szél; Földön, vízen, levegőben vágtat, a legendák szerint ő viszi a Valhallába az elesett harcosokat. Más funkciója nincs is.
Szerintem a magam ura vagyok • És épp a lázadó korszakomat élem démonizálva mindent és bárkit, aki a szabadságom útjába áll. Halandó formám alig tűnik idősebbnek egy suhancnál, kora húszas csak a tekintete öreg. Megszokásból futtatom végig nyelvem hegyét a fogaimon, még ebben a formában is érzem annak a megalomán, félszemű baromnak a véseteit. Bekaphatod kisgazdám.


play by
Jacob Elordi
életkor
kortalan
foglalkozás
fotós
a karakter
keresett
hirdető
Ylla Moren
fő karakterem
Stígandr Homstad
 
Mindenkiben rejlik egy történet
meséld el a tiéd
Fehu
Vagyon, bőség, szerencse || Véletlen volt, tényleg csak véletlenül hallottam meg kettejük beszélgetését.
Nem sejtettem amikor leszerződtem Eldenékhez, hogy a férfi akivel olyan kellemesen elbeszélgettünk a munkáról amit ajánlott, nem más mint Mani és a testvére, az a szomorú szemű szőke maga Sol. Skoll és Hati egészen el lennének ragadtatva ha tudnák, hogy megtaláltam a Napot és a Holdat. Ha tudnák. De nem mondom el.
Csessze meg a Ragnarök, ideje magamért megtennem dolgokat.

Uruz
Erő, bátorság, kitartás || A mellékszereplők sorsa általában az, hogy egyszerűen csak kikopjanak a történetből. A főhősnek már nincs szüksége rájuk, ebben a filmben a Mindenség Atyjának rám, hiszen ivott abból a kútból, aztán a felakasztotta magát arra a fára; Ennek a varázserőnek, ennek a hatalomnak a kilenc világ leggyorsabb lova is lassú már, hogy is ne lenne, amikor mágia révén úgy haladhat mint a gondolat?
Kikopok a történetből, kikopok az ő történetéből, eldöntöttem.

Dagaz
Ébredés, áttörés, új vállalkozások || "Ezek lesznek életed legszebb évei" Nem biztos hogy apu és anyu hazudnak csak elfelejtik megemlíteni, hogy nem a felsőoktatás gyönyöreiről beszélnek, hanem nagyon sok kanos ex-gimnazistáról szülői felügyelet nélkül. Az ő mulasztásuk fantasztikus lehetőség számomra hogy segítsek bajba jutott egyetemisták terhén cserébe majd valamikor kérni fogok egy szívességet, jó?

Thurisaz
Védelem, konfliktus, változás || Valami más lett. Hogy Ő változott, vagy én tettem azt nehéz lenne megállapítani. Azért felejti rajtam, azért csípem el a tekintetét mindig mert tudja, hogy titkolok valamit? Azért akarok a közelében lenni, mert szemlátomást van annyira fontos Maninak és Solnak, hogy érdemes fontolóra vennem az emberrablást?
Mi változott?

Ansuz
Bölcsesség, igazság, inspiráció || Ha akarnám se tudnám letagadni anyámat. Csapnivalóan szar anya, de attól még az én anyám. Ne nézz így rám, egy fekete ménnel kefélt aztán megszülte a kölykét, Lokit nem lehet leírni egyszerűen csak férfiként vagy csak nőként. Az ő nemisége abszolút spektrum.
Szerintem tőle örököltem, a káosz szeretetét. Az Odinnal töltött idő megtanított csalni, hazudni, manipulálni, Skoll és Hati megmutatták, hogy nem vagyok sem bábfigurája sem pedig kiegészítője senkinek, de az teljességgel Lokitól való, hogy mennyire kedvemet lelem a zűrzavarban és az okozott pusztításban. Rossz ember vagyok? Nem.
Nem vagyok ember.

Raidho
Kerék, utazás, sors || "Okvetlenül meg kell tanulnunk, hogy valami jó lehet rossz, és valami rossz lehet jó is. Ha önök jóra gondolnak, azt a viszonylagosság értelmében kell venniük. (...) Lélektani szempontból nézve a jó mindenképp valami rosszhoz mérten jó. Eredetileg a jónak és a rossznak ez az érzése a kedvezőt vagy a kedvezőtlent jelölte meg. Így például egy törzsfőnököt egyszer megkérdeztek: mi a különbség jó és rossz között. Azt felelte: ha ellenségem feleségét elrabolom magamnak, az jó. De ha egy másik törzsfőnök rabolja el az én feleségemet, akkor az rossz. Így nem az erkölcsös és az erkölcstelen között tesznek különbséget, hanem kedvező és kedvezőtlen között. A babonás beállítódás mindig azt kérdi: kedvező? Az értelem ezen a ponton igencsak felfigyel. Az erkölcsfogalom ezzel szemben csak nagyon későn jött létre.„
- Carl Gustav Jung

A Ragnarök? Kedvezőtlen. Beletörődnek? Senkit nem kell hogy meglepjen a válasz, de igen. Megírták, megénekelték, megjósolták, megfestették és eltáncolták hogy mi lesz, ennél jobb útmutatót nem is kaphatnának az istenek ahhoz, hogy mit ne tegyenek, de valahogy senki nem akar szembemenni a Sorssal, így válik a jóslat önbeteljesítővé.
Mint őzek a reflektorfényben.

Inguz
Egység, összhang, egyetértés ||  
moon of my life:
Holnap átruccanunk Párizsba

me:
Dolgozom

my sun and stars:
Mondd le, kilenckor a reptéren





- Rohadj meg, Skoll. - Nem is értem minek vettük fel a családi csoportba, tiszta hangulatgyilkos. Ettől függetlenül persze hogy lemondom. Persze hogy ott leszek. A család az első még akkor is, ha az átruccanás pénzbehajtást és általában mások brutális bántalmazását is jelenti. Elnyomok egy ásítást, mielőtt kiszállnék az autóból és végiggondolom, hogy mit fogok mondani. Valószínűleg családi vészhelyzetre hivatkozom és nem is fogok hazudni vele. Azt mondom nem kizárt, hogy temetést kell szerveznem, és nem is fogok sokat hazudni ezzel. Szánom azt, aki jó ötletnek gondolta Hatiéktól lopni.

Gebo
Nagylelkűség, szerelem, kapcsolat || A pénzbedobós-tekerős játékautomata olcsó, de annál szétszedhetetlenebb műanyag golyójában egy nagyon ocsmány, szintén műanyag gyűrű lapult. Pink és fájdalmaslila, flitter-glitter-strasszok, virágos-pillangós borzadály... Haladéktalanul féltérdre ereszkedtem előtte még azelőtt, hogy megnézhette volna mit rejt a gömb és megkértem vele a kezét. Nem sírt sőt egyáltalán nem hatotta meg, de legalább nagyon nevetett miközben igent mondott.
Azt mondta én vagyok a legjobb barátja.

Sowulo
Egészség, siker, teljesség ||  "Azt mondják, hogy a gazdák mindig meghagyták az utolsó köteg gabonát Sleipnirnek abban a reményben, hogy így Odin nem károsítja meg őket, amikor arra jár."
Gabonát. Nem steak-house kupont, nem egy tál spagettit, gabonát amiből nem nehéz kikövetkeztetni, hogy Stígandr Homstad táplálkozását tekintve vegán.

Isa
Kihívás, önuralom, koncentráció ||  Minden ami kicsit is jó az vagy törvénytelen, vagy erkölcstlen, vagy hízlal.
Nincs bennem gátlás. Egyesek szerint tisztesség sem, mégsem tartom magamat klasszikus hedonistának: csak az élvezeteknek élni unalmas, alkoholtól és drogoktól zsibbadtan, testi örömöket hajszolni... Loki öröksége, Odin hatása, Skoll és Hati befolyása, de az is lehet hogy eleve így születtem. Senki nem gondolná, egyébként is ki nem szarja le hogy mi jár egy ló fejében? Szeretem a kihívásokat, a manipulációt és az elmejátékokat, négy-öt lépéssel előre tervezni, akaratom szerint alakítani az események sorát.
Azt gondolnád hogy nehéz lesz számomra felhasználni ehhez Ylla Morent, de nem is tévedhetnél vele nagyobbat.

Mannaz
Ego, elme, tanulás ||  Az Oslo-i egyetem Vállalkozás és Innovációs Menedzsment szakán harmadéves hallgatója vagyok, ráadásul a jegyeim alapján elég jól megy.
Ebben egyedül az a szokatlan, hogy ezelőtt soha nem jártam oktatási intézménybe, fogalmam sincs hogy mit tanulok a szakomon és tényleg csak elképzeléseim vannak arról, hogy Skoll hogyan intézte ezt nekem el.

Teiwaz
Győzelem, egyensúly, tekintély ||  Az istenek alkonyán a két farkas végül utoléri és elnyeli a Napot a Holddal együtt. Akkor majd eltűnnek a csillagok, és sötétség borul a Földre. Hozzátenném, hogy nem azért okoztam annak a fickónak nyolc napon túl gyógyuló súlyos testi és remélem lelkisérüléseket is, mert Skoll és/vagy Hati rossz hatással lennének, vagy valaha is rossz hatással lettek volna rám, szimplán irritált az akcentusa. Az akcentus amivel megkérdezte, hogy Yllának van-e valakije.

Jera
Béke, jutalom, jólét ||  Szeretek itt. Vicc, nem? Egy kurva lovarda jelenti nekem az utópiát.

Hagalaz
Radikális változás, veszteség, átalakulás || Egyszerre nyűgöz le és rémít meg a világ folyása, átokról beszélnek, borzalom meg szörnyűség valóban de rohadtul nem az a megoldás hogy bárki is arra várjon, hogy majd valaki más megoldja. Hogy majd valaki más utána jár, hogyan lehet létrehozni egy ilyen átkot, majd valaki más kikövetkezteti ebből józan paraszti ésszel, hogy kinek a zseniális, perverz ötlete volt ez az egész.
Akarsz fogadni, hogy anyám keze benne van?

Othala
Bőség, örökség, birtoklás || Nem szeretem, hogy kislányként kezelik. Zavar hogy túlféltik, idegesít hogy buborékban tartják, hogy felnőtt nő létére megengedi nekik hogy megszidják a döntései miatt. Nem tetszik, hogy látom könnybe lábadni a szemét ha hibát vét, hogy ennyire meg akar felelni olyanoknak, akik az én olvasatomban basznak a szabad akarat intézményére. Velem szabad lehetne.
Velem szabad lesz.
Csípi a szememet az elnyomás legkisebb jele is, vajon a terápia megoldhatná?

Naudhiz
Szükség, nehézség, túlélés ||  Betapasztott szájjal, székhez kötözött végtagokkal hallgatom ahogy a símaszkos házigazda felhívja az apámat megpróbál alku tárgyává tenni. Nem megy jól a beszélgetés, bár ő nem tudhatja hogy a hívott fél való nevének jelentése gyűlölet. Skoll legalább hazudott volna neki, de ez most csak simán kínos. Az első néhány alkalom még vicces volt, kölyöknek nézek ki hát annak is néznek, és el is rabolnak főleg ha rendszeresen elővesszük ezt az apa-fiú kártyát.
Fenrir fiai nem jönnek értem, a símaszkos nem lesz kifizetve, engem pedig semmi nem véd meg az unalomtól. Elszomorító.

Wunjo
Öröm, szimbiózis, harmónia ||  A természettudományi kar kémia-szakosai a ennek a világnak a legszebb szörnyetegei. Azt hiszed az angyalpor rossz, de várd ki ezt a pirulát, szívhatod, szúrhatod, nyalhatod: a kokain, metamfetamin és extasy tökéleketesen stabil elegyét nevezzük Harmóniának. Felrántasz egy csíkot valaki forró bőréről, hagyod hogy más a szádba csókolja és máris kitágult pupillával nézel a kamera lencséjébe és gyönyörű vagy, mert azzá teszlek. Persze ez az amatőr liga, a természetes érzéket nem magasztalja fel sem oklevél sem diploma, az instagram-portfólión pedig nincsen filter, pedig én aztán tényleg mindent, a világon mindent fotózok.
Ahhoz képest hogy hobbinak indult, egész jól fizet, igaz?

Perdhro
Rejtély, titkok, bizonytalanság ||  "Később, kocka" Annyit ülök az egyetemi könyvtárban szabad akaratomból, hogy strébernek bélyegeztek. Biztos hogy nem bók, nem is feltétlenül sértés, de ha fegyvert fognának rám se tudnám megmondani, hogy miből is kellett volna korrepetálnom Hedda Hagent, akit nyilvánvaló okokból inkább megdugtam. Nem elég nyilvánvaló? Fogalmam sincs hogy milyen felvett tárgyakból szerzem az átlagosan jó jegyeimet, így elég nehéz társalognom erről bárkivel is. Azt viszont tudom hogy a skandináv mitológiára több mint négyezer találatot dob fel kereső, hogy ennek a felét már átnéztem, hogy ennek a fele a fele színtiszta ökörség pedig disszertációk is vannak köztük... és még mindig nem tudom, hogy a Moren ikreket hova tegyem a térképen, hogy a lány megéri-e nekem a fáradozást.
Vissza az elejére Go down
 
Stígandr Homstad
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Karakteralkotó mûhely
a karakteralkotás lépései
 :: A kilenc birodalom lakói ;; :: Elfogadott isteni lények ;;
-
Ugrás: