M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kraken & Aegir ~ Sea and Tents, or the arms of revenge.
2 posters


Magnus Wiker
Kiskép :
Kraken & Aegir ~ Sea and Tents, or the arms of revenge. Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kraken & Aegir ~ Sea and Tents, or the arms of revenge. 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Vas. Ápr. 16, 2023 3:57 pm

Aina Morstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kraken && Aegir
Nem állt szándékomban hazudni, s nem is tettem meg.  Az igazat megvallva azt nem is vártam el, hogy hinni fog nekem. A tenger mindent tud a másikról. Ismeri, s érzi, hogy valami nincs rendben. Hogy valami nem olyan, mint amilyen egykor volt.
Szavaira megengedtem magamnak egy fintort.
-Látogasd hát meg! Ha figyelsz magad is érzed! Valami nincs rendben! De miért várnám el, hogy elhidd nekem? - hangomban enyhe gúny csendült, de még sem élt benne hazugság. Minden szavam igaz volt. Neki nem volt okom hazudni.
Nem kell rólam tudnia semmit sem, és ez így van jól! Miért is akarnám, hogy megértse mit miért teszek?! A lényeg az volt, hogy fel akart piszkálni talán, és bizony egyre közelebb került hozzá. Lassan kezdte elemészteni elmém logikus gondolkodásra képes részét a harag, s vörös köd ereszkedett rám.
-Tudom hová álltam! - csattantam fel, s kezem ökölbe szorult, ám mit ellene követtem el, semmit sem ért, s azzal is tisztában voltam. A tenger háborgott, hatalmas hullámok dobálóztak, s örvény kavargott körülöttünk.
Úszott körülöttem, a tenger kavargott, én pedig csak figyeltem. Vártam, vajon mit tervez, merre úszik honnan támad.
Azonban a kérdésére nem feleltem. Valóban gyengébb voltam mint egykoron, de valami akkor sem változik. Valami akkor is ott marad az emberek tudatában. Én vagyok a tenger. Az emberek imádják a tengert, ég akkor is, ha szennyezik, és nem tesznek megóvásáért semmit sem. Ám mostanában elkezdett felnyílni a szemük. Tisztítják, összegyűjtik a szemetüket, ám az még mindig nem elég.
-Az meg sem fordult a fejedben, hogy Nem akartalak megölni?! Ha megakarnálak ölni, már rég megtettem volna!! - csattantam fel ezernyi hullám haragjával, miközben kitértem a rám támadó csáp elől, ám a többire valamiért nem számítottam. Talán ennyire sikerült elterelnie figyelmem.
Meglehet igazam volt, és erre az egészre nem álltam készen, vagy ismét a hatalmas ego győzedelmeskedett bennem, s a szigony hiánya ennyit tesz.
Mikor csápja rászomorított, a kezemben lévő tőrrel húsába szúrtam, s szinte azzal egyetemben hajított fel a magasba.
Mindenre számítottam, ám a repülés kimaradt a számításaim közül, ám a tőrre, mi a szigonyom darabkáiból készült, nem hullott ki a kezemből. Szorosan fogtam rá, majd mikor aláhulltam, talán szándékosan, vagy épp akaratomon kívül hullottam hatalmas pofájába, s az az óriási acél kemény csőr belehasított húsomba. Vér serkent elő, fájdalom öntötte el testem minden egyes porcikáját. Talán még kiáltás is harsant, majd mintegy pánikszerűen, mikor az emberek küzdenek a cápával, mi ráharap testükre, én magam is lendítettem tőrt tartó kezem, hogy belevágjam húsába, majd a következő pillanatban, ha engedett, hát levetettem magam a habok közé, s merültem a mélybe.
Ha nem engedett el, még a szúrás ellenére sem, akkor eggyé váltam a vízzel, s úgy illantam távolabb.
A tenger vize elnémult. Mozdulatlanná dermedt. Szinte még a szél sem rebbent tova. Nem mozdult semmi.
Fájdalom hasított a húsomba. A tenger nem gyógyított. A partközelbe vezettem magam, ahol kiléptem a partra, vérző sebemre szorítva kezem, majd térdre hullottam a vízben. Megtámaszkodva a homokban.
-Francba...- feltérdelve lassan keltem fel, s imbolygó léptekkel indultam meg a „viskóm ” irányába, hol bebotorkáltam az ajtón, majd a fürdőszobába érkezve felsőm felhúzva szemléltem meg sebem, melynek szélétől sötét csíkok kezdtek felfelé futni, s vele egyetemben fájdalom kúszott szét tagjaimban,Vissza kell mennem a vízbe majd a következő pillanatban hullottam a földre...
- 666 szó  // zene: Kraken 😏
- Várom a következő menetet ;)
Vissza az elejére Go down
Harold Haraldson
Kiskép :
Kraken & Aegir ~ Sea and Tents, or the arms of revenge. 71593700b6c261019b28afcedaef55ffcbbf4b83
Rendeltetésem :
Kraken vagyok
play by :
Christian Bale
Posztok száma :
8
User neve :
Budul
Csoport :
Isteni lény
Pontgyűjtő :
5
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
halász
Előtörténet :
Kraken unleashed
Kor :
38


Harold Haraldson
Elküldésének ideje — Vas. Ápr. 16, 2023 1:25 pm

Aina Morstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

Nem úgy tűnik, hogy a vénség feladná végre a küzdelmet. Szájal, gúnyolódik és tolja nekem itt a pökhendi, nagyképű dumáit, hogy ő mennyivel okosabb meg jobb. Nem vártam tőle különösebben mást, csak ezt.
- Gúyolódj csak vénember, amíg gúnyolódhatsz. Azt hiszed attól, hogy megpróbálsz magad előtt elfogadható viccet csinálni a dologból, még nem lesznek következményei? Azt hiszed, mert hazudsz Njördről, kevésbé akarlak felfalni? Azt hiszed elbagatelizálhatod évszázados vágyamat a véred iránt? Tévedsz! Nem vágyok semmi után sem joban, mint véredet ontani. - mondtam még akkor haragban fürödve, mikor a tengervizet körémfonta, mint egy ölelő polipkar, hogy megszorongasson. Majd visszahajítson a tengerbe. Hát ennyire nem figyel, enyire nem ad a részletekre? Én a tenger gyermeke vagyok, Njörd fia, nincsenek csontjaim, sem izületeim. Engem a víznyomással nem tud elpusztítani.
- Nem kell tudnom rólad semmit, hogy tudjam, vajmi keveset ér a becsületed. - én is tudok gúnyolódni, szavakkal bántani, bosszantani. - Fabatkát sem ér, hát nem emlékszel még mindig? Hitszegők mellé álltál. Nekem ez bőven elég, hogy kifacsarjam a lelked. - talán kisé nehezen adok abból, hogy Njörd utasításait ne kövessem, de mit is tehetnék másképpen? Njörd aott nekem másik életet, Njörd emelt fel, Ő adta nekem ezt a formám.

Úsztam egy gyors kört körülötte, amit elkezdtem szűkíteni.
- Mondd csak, milyen megvénülni? Milyen lassúvá lenni? - úgy tettem, mint aki éppen csak úszik körülötte, hogy talán mégis szavakkal legyenek túl és úrrá a konfliktuson.
- Gyengébb vagy, sokkal, ezerszer gyengébb, mint akkor régen. Akkor sem tudtál végleg legyőzni, miből gondolod, hogy most sikerülni fog? - egyre gyorsabban és gyorsabban úsztam körülötte, nem mintha ezzel bármit is elérnék nála, azon kívül, hogy figyelni kényszerül. Meg mert jól esett úszni. Aztán nagy mennyiségű tintát engedek a vízbe és úgy mozdulok, hogy alulról tudjak rá rontani, de mielőtt teljes sebességgel elindulnék felfelé, hogy csápjaimmal elkapjam, leghosszabb csápommal egy elterelő támadást intézek felé. Az se baj, ha sikerül az oldalirányú csapás és sikeresen a tapadókorongjaim közé kerül, de igazból az a terv, hogy mikor kitér a csápom elől, akkor érkezik a maradék hét és a torpedó gyorsaságú testem. nagy sebességgel érkezem és próbálom elkapni a csápjaimmal, ha kellő közelségbe kerül, egyszerre hétfelé kellene figyelnie. Amikor egy csápom mégis eltalálja nagy erővel ütöm ki a vízből, hogy felrepüljön magasra a levegőbe. Ha ez sikerül, kiemelem a testem egy részét a vízből és miközben kitátom hatalmas pofám, csak ennyit mondok.
- Gyere sneci, nem fog fájni! - mint lha emberek, ha szőlüt dobálnak a szájukba, úgy várom, hogy a zuhanó isten, most végül az én pofámba érjen földet és amikor ez megtörténik, acélkemény csőröm rázáruljon. isten, nem fogom tudni azonnal kettéharapni, de rgódhatok rajta egy darabig, fájdalmat okozva neki és amikor felsértem csőrömmel a bőrét, felmordulok. A víz, mintha forrna a dübörgő hangtól, ahogy megízlelm Aegir vérét.
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kraken & Aegir ~ Sea and Tents, or the arms of revenge. Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kraken & Aegir ~ Sea and Tents, or the arms of revenge. 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Szer. Feb. 08, 2023 12:48 pm

Aina Morstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kraken && Aegir
 Szóval, meglehet, nem voltam a legkedvesebb, és meglehet nem is tettem meg mindent annak érdekében, hogy ellenálljak a csapásainak, még sem adtam egy könnyen magam. Valamiért mulattatott a haragja.
Talán, mert ez az egész találkozó a múlt üzenete volt?
A múlté, ami kelletlen kopogtatott az ajtómon, és rámvágta azt, mintegy jelezve, hogy nyisd fel végre a szemed!
Úgy éreztem, igen is meg kell tennem. Vissza kell vágnom, még akkor is, hogyha tudom mostmár annyi idő távlatában, hogy igaza volt egykor.
Feltudtam fogni milyen mozdulatlanul a tenger fenekén lenni, de nekem mást jelentett. Teljesen mást.
-Oh a legpihentetőbb dolgok egyike! Az álmatlan álomról annyira nem tudok nyilatkozni ... -feleltem, miközben kikerültem az egyik lecsapódó csápját.- Csak feküdni a tenger mélyén, figyelni a történéseket...- arcomra pimasz mosoly költözött, majd mikor immár emberi alakban állt velem szemben, vált világossá, hogy ezért tűnt el. Ezért nem làttam merre van... Kiment a vízből...
Szavaival együtt lobbant fel bennem a harag. Hatalmas hullámok pásztáztak körülöttünk lassan egyre nagyobb lökéseket adva az amúgy sem biztonságos fedélzetnek.
-Nem tudsz Te rólam semmit!- csattantam fel, s egyre haragosabb lettem. Erőteljes hullám emelte fel, majd dobta le magát messzebb.- Azt hiszed, engem nem érdekel?! Azt hiszed haragomban nem akarnám elárasztani az egész világot, amiért bemocskolják mindazt amit adtam nekik?! Azt hiszed nem tudom miről énekelnek? Azt hiszed nem vigyáztam rájuk?!-lelki szemeim elött felrémlett a bálnavadász hajó, mit a tenger fenekére rántottam, s a hajóskapitány, kit hullámsírba kényszerítettem.
Haragom nem látszott csillapodni. Njörd említésére meg pláne!
-Njörd lassan már arra sem emlékszik hogy kicsoda! Egyre fogynak az emlékei! Elfeledi saját magát! -csattantam fel. Eléri az átok lassan mindannyiunkat, és ez tovább bosszantott.
Mikor óriási polipteste ránehezedett a hajótesre, ezzel végleg elintézte a sorsát.
Talán a váratlanság hatása volt, de sikerűlt elkapnia, s úgy megrázni, mint a kisgyerekek a cukorkával teli pinyátákat.
A késem újfent a csápjába mártottam, majd ha elengedett ugrottam bele a tengerbe.Igaz a tinta nem esett jól, mit kibocsájtott magából, de nem estem pánikba. Helyette cselekedtem. Eleget kaptam!
Most én jövök!
Pillanatok leforgása alatt váltam eggyé a tengerrel, s egyszerre voltam ott mindenhol. Mint egy szoros satu, fogtam körbe testét, majd emeltem ki az egészet a vízből, hogy aztán hatalmas tengeristen alakomban magasodjak mindenfölé.
Az esetleges bámészkodók pedig a végtelen háborgó tengert látták, miben egyre hatalmasodó örvény keletkezik, egészen le a fenékig, majd lassan a satu szorítása engedett, és a poliptestet visszadobtam a vízbe, jóval messzebb tőlem, majd csobbantam vissza a vízbe, s emberi alakban vártam a víz mélyén, miközben minden rezdülését éreztem. A haragját, mellyel darabokra akart tépni. A haragját, mely évezredek óta egyre jobban nőlt, és nem csillapodott.
Én pedig vad voltam. Vad, és tomboló. Olyan, mint már rég nem voltam.
Ha közben megtámadott, hát védekeztem. Meglehet kellett a hit is hozzá, de vajon az emberek hite? Vajon az kellett, vagy a saját magamban való hit és bizakodásra volt szükségem? Vajon tényleg az imádságok éltettek? Tényleg kellett? Hisz a tenger elér mindent! A tenger hatalmas! Én vagyok a Tenger!
-Azt hiszed ez a megoldás!? Bosszút állni? Megölni?- dörrent a hangom, s lassan a víz teljesen kitisztúlt körülöttem az örvény nyomán.-Az nem törli el a múltat!-csattantam fel, s közben igyekeztem szemmel tartani, hisz elengedtem. Nem akartam nagyon ártani neki, de hogy megvédem e magam? Meg bizony! És a rég eltemetett egoizmusom szép lassan éledezni kezdett...
- 666 szó  // zene: Zene 😏
- -
Vissza az elejére Go down
Harold Haraldson
Kiskép :
Kraken & Aegir ~ Sea and Tents, or the arms of revenge. 71593700b6c261019b28afcedaef55ffcbbf4b83
Rendeltetésem :
Kraken vagyok
play by :
Christian Bale
Posztok száma :
8
User neve :
Budul
Csoport :
Isteni lény
Pontgyűjtő :
5
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
halász
Előtörténet :
Kraken unleashed
Kor :
38


Harold Haraldson
Elküldésének ideje — Vas. Feb. 05, 2023 2:22 pm

Magnus Wiker and Aina Morstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

Ez a vén kukac, sokkal fürgébb, mint egy átlagos halandó, kitartóan próbálja kicselezni, csápjaim kutató csapásait. Egyetlen egyszer kell, hogy lkapjam, hogy megkaparintsam, hogy a csápjaim tapadókorongjai közé kerüljön. Egyetlen egyszer kell, hogy az Istentörővel, leghosszabb csápommal, gerincére csapást mérjek. A hajó, amelynek fedélzetén valamivel nagyobb biztonsgban volt tőlem, hangosan recsegett és ropogott, ahogy az idős fa szerekezett egyre jobban és jobban kezdte erőm és súlyom alatt felmondani a szolgálatot.
- Csontvázzá aszalódtam!? - dörrentem fel kérdésére, mit képzel magról ez a fajankó?
- Tudod te, milyen évszázadokig mozdulatlanul, álomtalan álomban kuporogni a tenger mélyén? Van fogalmad, fel bírod fogni, hogy milyen az? - kérdezem és az Istentörővel egyetlen hatalmas, kaszáló mozdulatot teszek, amivel leborotválom a lassan roncshalmazzá váló hajó fedélzetét. Könnyedén szökken el, előle, amit nem csodálok, az Istentörő talán a leghatalmassabb és legerősebb karom, de hátránya, hogy lassabb a többinél. Egy kisebb karommal, hátulról súlytok le rá, a nyolc kar előnye, hogy nem tudhatja, hogy mikor, honnan fog érkezni a támadás. Ezelől is kitér, ami igen bosszantó, ráadásul, a kis kézifegyvere, amikor beledöfi a karomba, régi idők emlékét idézi fel előttem.
- Ahhhrrgghhhh! - fájdalmasan és haragosan üvöltök fel.

- Hogy mered használni ellenem azt a förtelmet?! Ezért Njörd oltárára öntöm véred, letépett fejedet pedig az istenek elé vetem! - mondom és miközben két karommal még mindig a hajót fogom, az Istentörőt visszahúzom a hullámok közé, hogy ne legyen szeme előtt és meglepetésből használhassam. A másik öt karom, felváltva csapkod felé, megpróbálván a fedélzet padlójára kenni, mint vajat a kenyérre. Minden csapás után, a hajó egyre rosszabb és rosszabb állapotba kerül, amikor hirtelen teszek egy gyors kört, hogy a hajóval egyszerre megfordítsam és egy pillanatra a Nap ragyogó korongja felé legyen szemmel. Ebben a pillanatban vágódik ki a hullámok közül az Istentörő, hogy a tapadókorongokkal megragadhassam a testét. Ha sikerül, kegyetlen erővel rázom meg a levegőben, elszakítva a tengertől.
- Szellőztesd ki a fejed, vén kukac! Segítek! - mondom miközben rázom, a tapadókorongnak köszönhetően, stabilan tartott istent.
- Mintha gyengébb lennél, mint évszázadokkal ezelőtt! Lepihennél vén lókötő? Tessék, szundíts egyet! - mondom és irdtlan erővel vágom neki a hajó padlónak, ami hangos reccsenéssel roppan meg alatta. Egy halandó ebbe belehalt volna, egy félisten pedig megnyomorodna. Szerencséjére, Ő egy isten, de valószínűleg, komoly erőfeszítésbe kerül még így is neki, hogy fel bírjon állni. A csápom elengedi és visszahúzódik a habokba. A hajó fedélzetére egy nagy hullámcsap fel és amikor a víztömeg visszahúzódik, maga Kraken áll a fedélzeten. Humán alakban lépkedek közelebb hozzá.
- Njörd azt mondta, az emberek hitszegők, feldúlták a szentélyét és kirabolták, a papjait lemészárolták. Esküszegők megsegítésére siettél, hát Aegir, a tenger istene, efféle alak lenne? Feledékeny, könnyelmű, becstelen férgek segítségére? S miért, hogy most, mint egy vénember, gyengén és elfeledve, roncsok között fetrengve remélje, hogy nem kerül Valhallába? Tudod te mit tettek az emberek? Öntik a szemetet és a mocskot a vizekbe, mérgezik az állatokat, pusztítják a tenger, a domíniumod, élővilágát! Tudod miről énekelnek a tengerek, óriás zarándokai? Kínról, szenvedésről, mészárlásról! Neked meg volt képed, jópofiznod azokkal, akik Njördnek tett esküjüket semmibe vették? Volt pofád vigaskodni velük? Ahhh, a lányaik combjai között, sörrel a szádban, messze a csatatértől, mindjárt nem olyan rémesek az emberek, ugye? Megérte? Azt kérdeztem, megérte?! Megérte hátat fordítani a tengernek és az emberek között élni? Beteljesítem apám küldetését, felfallak és utána lerombolom a part menti városokat! Ajkaikon Njörd nevével fognak térden csúszni a parti homokban, hogy életben maradjanak! - mondom, majd a hajón alakulok át, hatalmas, "tengeriszörny" alakomba és ezt a ladik már nem bírja el. Hangos reccsenéssel hasad ketté és törik miriárdnyi darabra. Ahogy a vízbe kerülünk, sűrű, tintát engedek a vízbe, hogy elvakuljon, majd karjaim kinyúlnak érte, hogy gigászi, csőrre hasoníltó pofámba tömhessem és elemésszem isteni esszenciáját. Ezúttal nincs nála a szigonya, nincsenek őt ajnározó, neki hajbókló emberek ezrei. Ezúttal, csak Ő van és én ... a Kraken.
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kraken & Aegir ~ Sea and Tents, or the arms of revenge. Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kraken & Aegir ~ Sea and Tents, or the arms of revenge. 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 24, 2023 5:43 am

Aaron Bergström and Aina Morstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kraken && Aegir
 Készen álltam. Hosszú hónapok óta lestem a tengert, figyeltem a jeleket. Vártam az ördögi csend mögött bújkáló veszélyt. Vártam, mikor bukkan fel a legváratlanabb pillanatban, és ragad magával a mélységekbe, hogy ott aztán erőmnek töredéke végett felfaljin, s végezzem be általa.
Meglehet, megváltás lenne csupán a halál, mi osztályrészemül kijárna, de még is valami azt súgta, talán a halálom napja még nem jött el.
A hajó megfeneklett, mintha zátonynak ütköztem volna, aztán felharsant a hangja, mint valami ágyúdörrenés, s hatására pulzàlva lökött egy kisebb hullámot a tenger.
-Gyere csak! -ismételtem újra, miközben a csápok elkezdték körbefonniva hajót. Nem moccantam. Nem remeget meg a lábam, csak álltam, és vártam, vajon merre billen a történet szála.
A vizet nyugalom járta át, pedig odabent, mélyen legbellűl szívem hatalmasat dobbant, s újra felselylett lelki szemeim előtt a régmúlt idők gigászi Csátaja.
Aztán a csáp megindúlt, én pedig elugrottam az útjából, hogy a csápok ne tudjanak összenyomni, sem pedig kárt tenni bennem.
Kezem ügyébe akadt a tőr, mit régi fegyverem foszlányaiból készítettettem, aztán a mádodik csápot átugorva értem földet.
Az adrenalin szépen lassan szökött bennem egyre feljebb és feljebb, midőn hangja s csápjai betöltötték a teret.
-Azt hittem csontvázzá aszalódtál a századok alatt! - jegyeztem meg szarkasztikusan, miközben talpra ugrottam, aztán egyenesedtem fel, miközben a hullámok ismét pulzáltak, s szorítottak testén egyet, bár tudtam, a hajónak már annyi. Menthetetlen minden darabkája.
Nem tagadom, hogy nem élveztem a dolgot, s bizony felélett bennem az a részem, mi vágyta a csatákat eme gigászi teremtményekkel.
Furcsa mód az elmúlt hónapok félelmei nyom nélűl tüntek el, mintha soha fel sem bukkantak volna. Ott lebegett igaz a levegőben, a vészjósló csendben, miközben a  hullámok ereje lassan fokozódott, mintegy falat képezve a hajó körül, majd huppantak alá, örvényt keltve roppant nagy teste körül.
Vártam a hajótest roppanását, miképen fogja levonni a hullàmsírba, s teszi egyenlővé a semmivel, miközben ha kellett elugrottam a csápok elől.
Mivel pusztán az a kis félkardszerüségem vol, a szigony nélkül talán sokra sem fogok menni, hisz nem ily találkozásról álmodtam.
-Vártam ezt a percet! Ne okozz csalódást Nagyfiú! - lélektükreim megvillantak, s szinte vakítón kék lett tekintetem. Szívem hevesen dobbanva kalapált, fűtött az adrenalin varázsa.
Ha sikerült elkapnia, megvágtam roppant csápját hogy eleresszen, s jobb esetben a vízbe zuhantam a potyogó törmelékek közé, vagy a hajó fedélzetre, ha egyben volt akkor még. Lent maradtam a víz alatt, figyelve roppant termetét, végiggondolva, vajon miképpen tudnám legyőzni, vagy ártalmatlanná tenni.
Ha a fedélzetre estem, ismét megszereztem fegyverem, mi nem is olyan messze esett le tőlem.
Nem voltam olyan erős mint hajdan, de talán sikerülni fog. Talán megúszom élve...
- 666 szó  // zene: Zene 😏
- -
Vissza az elejére Go down
Harold Haraldson
Kiskép :
Kraken & Aegir ~ Sea and Tents, or the arms of revenge. 71593700b6c261019b28afcedaef55ffcbbf4b83
Rendeltetésem :
Kraken vagyok
play by :
Christian Bale
Posztok száma :
8
User neve :
Budul
Csoport :
Isteni lény
Pontgyűjtő :
5
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
halász
Előtörténet :
Kraken unleashed
Kor :
38


Harold Haraldson
Elküldésének ideje — Vas. Jan. 22, 2023 12:58 pm

Magnus Wiker and Aina Morstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

A szabadásg egyik előnyös oldala, hogy oda úszhattam, ahová csak akartam. Másik, hogy végre teletölthetem a gyomromat, megéheztem több száz évnyi koplalás után. Az az aprócska halászhajó, a benne lévő halak és az a néhány emlősivadék alig csillapította az étvágyamat. Valami nagyobbra és tartalmasabbra vágytam. Valami olyasmire, aminek az elfoyasztása, az elpusztítása, végre olthatja szomjamat. Nyugodtan siklottam a víz alatt száz méterekkel, jóval mélyebben, ahová az emberek tengeralattjárója már nem tudna lesülyedni, mert a víznyomás kettétörné. Aztán megéreztem a vízben Őt. Biztos voltam benne hogy kizárólag ő lehet az. Kellően nagy zsákmány ahhoz, hogy végre elverhessem éhemet és elégtételt vegyek. Elkezdtem felemelkedni a mélységből, nyugalmam elpárolgott, a környező nagyobb állatok, szempillantás alatt elktűntek az utamból. Nem is volt most mitől féliük a bálnáknak és egyéb nagy halaknak. Most valami olyasmire kezdtem vadászni, ami évszázadokra csillapítaná az éhemet. Torpedóként siklottam, szeltem a tenger végtelen kékségét, amikor eltűnt a nyom. Hmm. Kilépett volna a partra? Bosszúsan fordultam vissza, tettem még egy kört, aztán elkezdtem alámerülni a tenger rémséges mélységébe.

Nem kellett sokáig tétlenül úszkálnom, nem kellett fölöslegesen kitöltenem a haragom, valami ezer éves roncson. Vadászösztönim újra megérezték, újra vizen volt. Az általa keltett rezgések és hullámok arról meséltek, hogy egy hajón tartózkodik. Hmm, talán lesznek rajta ártatlan majomivadékok is. Aegir felfalsa azonban sokkal jobban érdekelt!

Vízsugár hajtású topedóként közeledtem a tenger felszínét karcoló járműhöz. Érzékeim nyílegyenesen vezettek felé, nem voltam a hajótól már túl messze, amikor alámerültem, a hajó alá úsztam és ..
Először két leghosszabb csápommal ragadtam meg a hajó alját, nem még nem tartottam vissza, hagytam, hogy lassuljon. Bőven elég volt így is az információ, hogy valami lassítja a járművét. Aztán közelebb húztam magamat a hajóhoz és egyik csápommal a másik után kapaszkodtam bele és hirtelen visszarántottam. A vitrolás nagyot rándult, ahogy előre menetből hirtelen fékezett, majd hátrafelé lódult. A nyolcból három csápomat kidugtam a vízből és elkezdtem feltapogatózni rajta a hajó oldalán, túl a fedélzten, belekapaszkodtam az árbócba.
- AEGIR! - a víz megremeget, ahogy megrántottam a hajó árbócát és letörtem. Játszi könnyedség volt, egy efféle kis piszkafát eltörni.
- Kicsontozlak! - két, hosszabb csápom egyikével a fedélzetet letaroltam, ahogy kutattam az isten után.
- Felfallak, mint egy snecit és utána az ivadékaidat is! Mindenkit, aki a te neveddel az ajkán száll tengerre! - újabb csápokkal fogtam körül a hajót, hangosan megroppant egy gerendája.
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Kraken & Aegir ~ Sea and Tents, or the arms of revenge. Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Kraken & Aegir ~ Sea and Tents, or the arms of revenge. 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Vas. Jan. 22, 2023 12:10 pm
Kraken && Aegir
 Korán kidobott az ágy, annak ellenére, hogy az esküvő után későn tértünk nyugovóra.  Úgy terveztem, maradunk még pár napot, s talán Kat-et is magunkkal visszük, amolyan nyaralásra, egy melegebb helyre, talán a Hawaii szigetek egyikére, vagy a Bahama szigetekre.
Ki akartam rántani a mókuskerékből, mutatni neki egy olyan helyet, ami messzebb van, ami nem ehhez a részhez köthető. Úgy gondoltam, a rengeteg távollét után, jár neki egy kicsit hosszabb idő velem, hisz még néhány hónapig távol leszek, s úgy hiánya majd talán jobban elviselhető lesz.
Tollat, papírt ragadtam.
"Aaron! Maradj itthon anyáddal. Majd jövök! Addig csomagold össze amire szükséged lehet! Hogy miért egyedül mentem? Az meglepetés! Néhány óra múlva jövök! Apa"
Magamhoz vettem egy tőrt, sose lehet tudni alapon, majd átöltöztem.
A telefonon ott hagytam az asztalon, pusztán a tárcám, és némi pénz volt a zsebemben.
Csend volt mikor eljöttem otthonról. Úgy gondoltam, valami különlegeset mutatok majd Aaronnak, és valami olyannal megyünk vissza, amivel megmutathatom, hogy modern technológia nélkül is megtehetjük a tàvot, s talàn még élvezetesebb is lesz.
A kocsival lementem a kikötőig, bedobtam egy kávét a Talizmánban, majd a vízbe sétáltam kicsit távolabb, s mivel közelebb volt úszva, így úgy tettem meg az utat a háromárbócosig, amit a Brit partoknál tartottam. Megérkezve a parton alakot öltöttem, majd elsétáltam a dokig, ahol a hajót hagytam néhány évvel ezelőtt, aztán megálltam az árbócos mellett,felpillantottam robosztus küllemére, s régi idők csodài lobbantak fel lelkemben, miközben a fedélzetre léptem.
Megérintettem a korlátjàt, végighúztam rajta kezem, s mosolyom kiszélesedett. Alig vártam, hogy visszaérjek az Osloi kikötőbe, hogy odahívhassam Aaront.
Szóval elkötöttem, felhúztam a horgonyt, kiengedtem a vitorlákat, s elsőre némi rásegítéssel indultam útnak.
Jóleső érzés volt, midőn az arcomba fújt a hűs tengeri levegő, s a szél dobot párat a dagadó vitorlákon.
Lassan már rásegítés sem kellett.
Béke honolt körülöttem, s elöntött a szabadság érzése. Nem figyeltem semmi egyébre. Jódarabig az sem érdekelt, hogy megváltozott a közeg. Valami visszakerült, ami addig nem volt jelen, de nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget egészen addig, míg közvetlen közelről nem éreztem.
Rögzítettem a kormányt, aztán megálltam a tatban, s a sima víztükröt fürkésztem. Régmúlt idők ismerős érzése csúszott fel a tarkómon, kerítve hatalmába elmém, miközben szívem hevesebben dobbant párat.
Fegyverem nem volt, hisz nem tartottam meg magamnak, pusztán egy tőr lapult oldalamon, mi a maradékból készűlt.
-Gyere csak! -suttogtam, miközben mozdulatlan állva figyeltem a távoli horizontot.
- 666 szó  // zene: Zene 😏
- -
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Kraken & Aegir ~ Sea and Tents, or the arms of revenge.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Kraken
» Falling into your arms, or the first encounter ~Aaron & Ren
» Fenrir és Kraken - isteni lényekért csörögnek a sörös üvegek
» Aegir - The Sea himself
» Aegir & Aaron - I want from you...

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Oslo határain túl
minden más játék
 :: Norvégia más tájai ;;
-
Ugrás: