M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin?
2 posters


Bjørn Kristiansen
Kiskép :
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? 075c54ce0e5819e6791ebf87862994c3
Rendeltetésem :
Fenrir vagyok
play by :
Jason Momoa
Posztok száma :
112
User neve :
Rea
Csoport :
Isteni lény
Pontgyűjtő :
95
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
Biztonsági főnök
Előtörténet :
I am Fenrir
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? 7aa720b71224bc88d92e6795849eb7e8
Keresem :
A testvérem


Bjørn Kristiansen
Elküldésének ideje — Szer. Ápr. 19, 2023 1:19 pm
Rainer  &  Bjørn


A változás nehéz. Úgy mondta mindezt, mintha én magam nem tudnám, pedig nálam jobban nem élheti meg ezt senki. Megváltozni, és másképpen állni a dolgokhoz, meglehetősen furcsán hat a dolgokra.
Egyik pillanatról a másikra következnek be változások, s lassan talán még te magad is képes lehetsz elhinni azt, hogy kész vagy a változásra. Készen állsz, és nincs miért visszafelé tartanod, hanem mehetsz tovább egyenesen.
Megvontam a vállam, s kicsit megpiszkáltam a poharam. Elgondolkodva csendült fel hangom.
-Túl éltem már pár csalódást. Talán az elkövetkezőket is ki fogom bírni. - ráemeltem tekintetem, aztán felemeltem poharam, s peremén át figyeltem egy darabig, majd beleittam tartalmába.
Kezdtem érezni magamon a változást, mit az ital generált bennem. A változást, ami lassan úgy is hatalmába fog majd keríteni.
Aztán persze közöltem, hogy csak indok kell ahhoz, hogy kidobjam, és tudtam, a szavai nélkül is, hogy én igen is képes lennék megtalálni azokat az okokat. Megtalálni, és eleget tenni nekik.
-Mibe fáradtál bele? - hátradültem. Lassanként többet beszéltem, mint eddig bármikor. Többet kommunikáltam, a szavak tovább jártak, én meg… lassan talán feloldódok, és megteszem azt, amit Asa mondott. Nyitni az Istenek irányába. Bár, meglehet nem éppen erre az istenre gondolt.
Sóhajtottam.
- Újra és újra ugyan az a kör, és változásra egy fikarcnyi esély sincs. Hiába akarod, hogy másképp legyen… a vége mindig ugyan az lesz. - morogtam ökölbe szorítva kezem. - Vagy tán te is ebbe fáradtál bele? Nem akarom ugyan azt a kör lefutni.
Valóban nem akartam, s erről eddig csak Asa-nak beszéltem. Magam sem értettem, hogy miért nyitottam Vidar felé. Miért gondoltam arra, hogy pont vele kellene megosztanom ezen nézeteimet.
Pedig valóban változást akartam. Elszakítani a szálakat, mit a Nornák megszőttek, s újat tenni a helyére. Olyat, ami nem skatulyáz be. Ami… ami hajlandó lenne megismerni… megismerni engem.
Mivel az italt bírta, ezért újratöltöttem a poharát, majd szavaira felvontam szemöldököm, s enyhén oldalra billentettem fejem.
Villantottam egy mosolyt, megsimítottam hajam, aztán szakállamon siklott végig kezem. Valóban változtam. Oh ha tudná… ha tudná, hogy egy nő… nem is akármilyen nő miatt akad ez a változás. Egy nő miatt, aki okán talán elhiszem, hogy érdemes változni. Hogy érdemes megmutatni ki lakozik a vad külső mögött.
-A frizurámnak ehhez semmi köze. - karbafontam karjaim egy pillanatra, helyezkedtem picit, majd visszadülve ismét leengedtem karjaim. Semmi fenyegetőt nem éreztem magamban. Mintha lényemnek az a fele szabadságra ment volna.
-Hogy érted? Isteneket? Berszerkereket? Félvéreket? Az jön aki akar.- megvontam a vállam. - De ez a mi helyünk. - széttártam karjaimat. Hamarosan talán lesz majd konkurencia, de elég nagy ez a város ahhoz, hogy több hely legyen erre. - Miért kérded?
Vissza az elejére Go down
Rainer Engelstad
Kiskép :
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? OXgHOcB
Rendeltetésem :
Vidar vagyok
play by :
Freddy Carter
Posztok száma :
16
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
13
Lakhely :
Gamle Oslo
Foglalkozás :
programozó
Előtörténet :
Rainer
Keresem :
I want your body, everybody wants your body, so ...


Rainer Engelstad
Elküldésének ideje — Szomb. Ápr. 15, 2023 11:28 am

Bjørn Kristiansen felhasználónak tetszik ez a poszt.

BJØRNDélután - The Vortex Club  
Why don’t we drink fizzy gin?Bjørn & Rainer
Nem volt egyszerű esett az ordassal társalogni ez igaz, de most még az apja nevére se tudtam volna megesküdni, hogy csupán a jó szándék vezérelt ide és tényleg az ital kell, a szórakozás meg majd jöhet utána, ha ezt mindketten túléltük. Úgy tűnt nagyon túl akarja élni, semmi okot nem adott arra, hogy fenyegető legyek én is csendes és higgadt voltam. Nem is kellett nagyon megjátszanom magam ehhez, mert volt bennem már annyi ital, hogy megtanuljam nem kell mindig a szám jártatnom, jó, ha odafigyelek a részletekre. Minden szava kincs volt, csak nem mindegy, hogy milyen kincs ugyebár. Szóval változtatni akar?
- A változás sok fájdalommal és csalódással jár. Felkészültél rá? – kíváncsiskodom, pedig nem kellene magamra haragítanom őt. Nem azért kérdezem, csak tényleg érdekel. Hogy ő esetleg ezt bántónak véli, már teljesen mindegy és rá van bízva.
- Valahogy sejtettem, te biztos találnál okot rá. – felnevettem, mintha az imént valami oltári nagy viccet mondott volna. Pedig nem. Kinézem belőle, hogy ki akarjon innen tessékelni, mert másképp nézek mondjuk… rá vagy a pultos munkatársára vagy az egyik vendégre.
- Belefáradtam ebbe. – sóhajtok nagyot, a vállaimat is úgy elengedem mintha tényleg nagyon fáradt lennék már. Most inkább csak megpróbálom előadni a gyenge Vidar-t, mert kíváncsi vagyok Rá.
- Bírom még hát. A gyomrom elég erős hozzá. – pedig dehogy volt az, kezdtem érezni a vidító hatását. Egyre nagyobb lett a mosolyom. Szélesebb is. De ahhoz, hogy igazán részegnek lásson engem, még mindig kellett egy pár pohárral.
- Valami megváltozott rajtad. – nézek végig látványosan a megjelenésén, mintha a fogást keresném, a láthatatlan sebeket, amiket elszenvedhetett, de félő, hogy ennek nem kézzel fogható nyoma van, hanem sokkal inkább másfajta, érzelmibb jellegű. Eddig már régen szét marcangoltuk volna egymást, a régi Fenrir-rel legalábbis ez volt a módi. Ez az új ordas elgondolkodtat egy kicsit.
Lehet, hogy tényleg változott benne valami?
- Az új frizurád teszi? – nem dehogy, ha ez tenné nem okozna ekkora fejtörést az, hogy nem törünk és zúzunk. Most nincs kedvem nekem se ehhez. Láthatja jól, de tudni még nem tudhatja.
- Ez a hely csak a ti felségterületetek vagy mást is beengedtek ide? – tovább kíváncsiskodtam, miközben az újabb adag mézsört ittam, de nem egyből, hanem szépen és nyugodtan, ízlelve annak minden zamatát és emlékét, amit a felszínre hozott. Bezzeg a régi, nyugalmas idők!



Vissza az elejére Go down
Bjørn Kristiansen
Kiskép :
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? 075c54ce0e5819e6791ebf87862994c3
Rendeltetésem :
Fenrir vagyok
play by :
Jason Momoa
Posztok száma :
112
User neve :
Rea
Csoport :
Isteni lény
Pontgyűjtő :
95
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
Biztonsági főnök
Előtörténet :
I am Fenrir
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? 7aa720b71224bc88d92e6795849eb7e8
Keresem :
A testvérem


Bjørn Kristiansen
Elküldésének ideje — Hétf. Márc. 20, 2023 1:47 pm

Rainer Engelstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

Rainer  &  Bjørn


Magam sem tudtam igazán, miért is említettem meg azokat az estéket, és eseményeket. Túl közlékeny voltam, és valahogy nem éppen úgy viselkedtem, ahogy az tőlem megszokott volt. Asa hatása lenne talán? Az, hogy akad valaki aki… nem...vagy talán még is.
Igaz nem képeztünk egy párt, hisz csak egy randevún voltunk, de akkor is. Valahogy még is úgy éreztem változáson kezdtem keresztül menni, ami vagy jó irányba vezet, vagy épp ez lesz majd a vesztem, ám meglepő módon eddig egyetlen ismétlés alkalmával sem történt ilyesmi. No de most most még is.
Gondolataimból Vidar hangja szakított ki, mire megvontam a vállam, s talán még egy félmosoly is kúszott az arcomra.
-Hogy csak Tyr van a „kedvenceim” listáján? - mosolyom alábbhagyott, s talán egy cseppet sejtelmes lett. - Nem tévedsz sokat. De talán ideje egy cseppet változtatni. Vagy megpróbálni változtatni. - magyaráztam, miközben ajkaimhoz emeltem a poharat, ráemeltem felette tekintetem, majd kiittam annak a tartalmát.
Tudtam, hogy a megítélésem az alapján történik amilyennek látni akartak, s nem olyannak, amilyen én akartam lenni.
Meglehet, azért is kezdtem el nyitni Asa felé? Az én csodás Nornám, aki a vesémbe lát szinte a szó legszorosabb értelmében, s bármennyire is akarnám tagadni előtte, tudja… már az előtt tudja, mielőtt kimondanám.
-Okot mindig lehet találni. Elég egy rossz pillantás. - újratöltöttem a poharakat, aztán letettem az asztal közepére az üveget. Eszembe jutott, hogy talán szereznem kellene még, főleg, ha a tenger isten valóban nekikezd a főzőcskézésnek… lesz ital dögivel, a forgalom is megnőhet… De vajon a halandókra milyen hatással lenne ez a lőre?  
Annyiszor kalandoztak el gondolataim, hogy lehet nem kellene többet innom, de erős volt bennem a gyanú, hogy akkor a haragom győzedelmeskedne, és nem az a felem, aki ígéretet tett arra, hogy megpróbál nyitni az istenek felé. Nem az a felem, aki egykor együtt italozott Odin-al. Bár az már hosszú hónapokkal ezelőtt történt, s talán igaz sem volt.
-Igen… meg. - morogtam az orrom alatt, s egy pillanatra ökölbe szorult a kezem, s ajkam is vékony vonallá préselődött össze, aztán egy pillanatra karba fontam mellkasom előtt karjaim, s hátam nekidöntöttem a támlának. Asa elégszer elmondta ahhoz, hogy felfogjam, akármit is teszek, nem változtathatok a sorsomon. Megfonták a szálakat, és  nem áll hatalmamban változtatni rajta.
Válaszára csak bólintottam, hisz megelégedtem ezzel a felelettel. Nem akartam tudni minden lépéséről. Nem akartam, hogy azt gondolja már alig vártam a találkozásunkat.
Nem akartam semmit sem sürgetni, ami közel vezethet a végzetemhez, hisz épp csak elkezdtem azt érezni, talán fontos lehetek valaki számára. Talán több lehetek, mint a nagy gonosz farkas. Talán.
Aztán megköszörültem a torkom, közelebb hajoltam cseppet, miközben elé toltam az üveget.
- Bírod még, vagy …. - válaszától függően vagy felkeltem, vagy ott maradtam. Ha bírta még az italt, akkor felkeltem, egy pillanatra hátramentem, majd hoztam egy újabb üveggel eme csodás italból. Ami azt illeti az utolsó előtti volt már, szóval kezdtem kifogyni belőle, de talán lesz majd utánpótlás belőle, szóval annak az üvegnek a társaságában foglaltam helyet vele szemben, majd tettem le a másik mellé, ám még nem nyitottam ki, csak letettem a másik mellé, s betettem a poharam középre, hogy bizony azt még újra fogom tölteni.
Azonban ha elég volt neki az italból, akkor elvettem a majdnem üres üveget, rácsavartam a tetejét, s lassan felkelve a helyemről elsétáltam onnan, hogy tovább folytassam a munkám, annak ellenére, hogy közel álltam a nem józan állapothoz.
Vissza az elejére Go down
Rainer Engelstad
Kiskép :
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? OXgHOcB
Rendeltetésem :
Vidar vagyok
play by :
Freddy Carter
Posztok száma :
16
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
13
Lakhely :
Gamle Oslo
Foglalkozás :
programozó
Előtörténet :
Rainer
Keresem :
I want your body, everybody wants your body, so ...


Rainer Engelstad
Elküldésének ideje — Vas. Márc. 12, 2023 9:32 pm

Bjørn Kristiansen felhasználónak tetszik ez a poszt.

BJØRNDélután - The Vortex Club  
Why don’t we drink fizzy gin?Bjørn & Rainer
- Ez jól hangzik. – válaszoltam őszintén. – Lehet benézek akkor. – gondolkodom el ezen. Bár magamat ismerve el leszek havazva munkával. A kódok pedig nem mindig javítják ki a hibákat, amiért muszáj figyelmesen végig nézni mindent. Még az a szerencse, hogy isten vagyok. Mi történne a türelmemmel, hogyha nem lennék az. Sokakat látok küzdeni és idegeskedni, mert valamire nem találják meg túl hamar a megoldást.
Azzal kapcsolatban, hogy ő ismeri a tengeristent és a fiait is csak pislogok először, majd ki is fejezem szavakkal azt, amit gondoltam.
- Nem tudtam, azt hittem, hogy csak… - Tyr-rel van jóba, hogy rá haragszik a legkevésbé az istenek közül, de történnek csodák úgy néz ki. Lehet több van benne, mint gondolták. De azért mégis szem előtt kell tartani annak a lehetőségét, hogy ő is Loki fia. Az alma nem esik túl messze a fától. Persze próbálkozhat.
Nagy komótosan megtámasztom az állam a tenyeremmel. Most már kezdem azt érezni, hogy muszáj. Úgy hallgatom a felvetését, hogy mit tett volna, ha olyan lett volna, mint amilyennek ismerem.
- Lefogadom, hogy találtál volna valami módot. Egész jól viselkedtem. – vigyorgok széles részegedő mosollyal. De a vízhez is nyúlok. Nem akarom, hogy a szesz felmarja a gyomrom és a holnapi napot úgy kezdjem ahogy nem akarom kezdeni.
- Vannak dolgok, amik akkor is megtörténnek, ha mi nem szeretnénk. – elhúzom a szám, miután ittam egy kevéske vizet a palackból, amit vettem magamnak. Kell ez is, hogy józanul végig hallgassam őt. Akkor legalább emlékezni fogok erre a napra és talán másképp döntök, talán ő is.
- Elég hosszú ideje. – válaszolok, amikor megkérdezi mióta vagyok Midgardban. Nem mondtam neki konkrét időpontot. Nem szoktam figyelni az idő múlását. Csak azt tudom, hogy nem olyan régóta mutatkozom be Rainer Engelstad-ként. Ha utazol a világban és szükséged van alteregókra, mert imádsz fiatalosan kinézni akkor kénytelen vagy jóban lenned valakivel, aki megteremti neked ezt az alteregót.
- Egy darabig Alfheimben voltam. – árultam el neki, hogy miért is nem talált meg engem itt. Mert közel akartam lenni a természethez és ezt csak egy olyan helyen tudtam megtenni, ahol egy kicsit elfogadtak. Persze meg kellett értenem Alfheim csodás lakóival, hogy nem megzavarni akarom az életüket, csak békét keresek és menedéket, ha meg segítségre volna szükségük hát nem féljenek szólni nekem. Elég nehéz volt meggyőzni őket, hogy semmi vészt nem hozok a fejükre és csak Alfheim javára fordítok mindent. Persze figyeltek, ők is éppen úgy figyeltek engem, mint most Ő. Nem csoda, hogy már nem zavar ha ennyire keresik a hibát bennem.



Vissza az elejére Go down
Bjørn Kristiansen
Kiskép :
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? 075c54ce0e5819e6791ebf87862994c3
Rendeltetésem :
Fenrir vagyok
play by :
Jason Momoa
Posztok száma :
112
User neve :
Rea
Csoport :
Isteni lény
Pontgyűjtő :
95
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
Biztonsági főnök
Előtörténet :
I am Fenrir
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? 7aa720b71224bc88d92e6795849eb7e8
Keresem :
A testvérem


Bjørn Kristiansen
Elküldésének ideje — Csüt. Márc. 09, 2023 9:45 am

Rainer Engelstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

Rainer  &  Bjørn


-Két hetente… - mormogtam válaszként, miközben tekintetem a poharamon tartottam. - Élő zenével, olykor amatőr bandákkal, van mikor profikkal. - megvontam a vállam, bár magam sem értettem miért is válaszoltam az amúgy sem kérdés dologra. Meglehet mindezt Asa számlájára írom, hisz mióta része lett az életemnek, figyeltem meg magamon változásokat.
További magyarázatára csak felvontam szemöldökömet. Nem mintha érdekeltek volna a vendégek olyannyira, hogy megjegyezzem az arcokat.
Abban biztos voltam, hogy néhányat azért sosem fogok elfelejteni, míg ezen a világon vagyok, de olyanok is akadnak, kik felejthetősége vetekszik az unalmas napokéval.
A nevük meg? Őszintén szólva egy cseppet sem érdekelt, ám meglepő módon nem vágtam oda hanyag eleganciával, unalommal terhes hangon, hogy nem érdekel. Talán meglepően türelmes is voltam, és többet beszéltem mint átlagban.
Mikor Aegir említésére rám emelte tekintetét, egy amolyan „most mi van?!” pillantást kapott válaszképpen, majd az újabb pohárka ledöntése után laza eleganciával válaszoltam.
-Nincs vele semmi bajom, és neki sincs velem… a fiait is ismerem… - bár ezt sem tudtam miért osztottam meg vele, szóval magam elé meredve szaladt össze a szemöldököm, miközben magamban eldöntöttem, hogy itt az ideje lakatot tenni a pofámra.
Szóval inkább felkeltem, és elindultam egy üres box-hoz, ahol letettem magam, majd magamat is meglepve invitáltam, csatlakozzék hozzám, s mivel furcsa mód meg is tette, hát teletöltöttem a poharát, és a magamét is.
Mikor közölte gyanús vagyok, mintha csak egy ártatlan bárány lennék, magamra mutattam, s kérdő lett tekintetem, aztán egy lebiggyesztett ajakkal társítva megvontam a vállam, majd felemeltem poharam, mintha csak koccintani akarnék, s beleittam a tartalmába, majd letettem azt.
-Normál esetben, kidobtalak volna, amint felfedezem ittléted… normál esetben, de...valaki azt mondta, meg kell próbálnom nyitottnak lenni. - szánt szándékkal nem említettem csodás Nornám nevét. Nem akartam mindent az orrára kötni.
-Szóval úgy határoztam, hogy inkább iszok veled, afféle békejobb képében, mintsem sürgessem azt, ami ha belegebedek is, akkor is megtörténik. - összepréseltem ajkaim, mik így csak egy vékony csíkként voltak jelen arcomon, aztán megdörgöltem tarkómat, majd ökölbe szorítottam kezem, s úgy helyeztem az asztal lapjára.
-Mióta vagy Midgardon? - szakadt ki belőlem a kérdés, mi mióta felfedeztem jelenlétét piszkálta a csőrömet.
Sokakkal találkoztam már, jó néhányukkal sikerült szépen elválnom, s egyszer még Odin is társammá szegődött egy italra, akit meglepő módon nem akartam agyoncsapni, de erről nem kellett tudnia senkinek sem.
Vissza az elejére Go down
Rainer Engelstad
Kiskép :
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? OXgHOcB
Rendeltetésem :
Vidar vagyok
play by :
Freddy Carter
Posztok száma :
16
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
13
Lakhely :
Gamle Oslo
Foglalkozás :
programozó
Előtörténet :
Rainer
Keresem :
I want your body, everybody wants your body, so ...


Rainer Engelstad
Elküldésének ideje — Hétf. Márc. 06, 2023 9:36 pm

Bjørn Kristiansen felhasználónak tetszik ez a poszt.

BJØRNDélután - The Vortex Club  
Why don’t we drink fizzy gin?Bjørn & Rainer
Pisloghattam volna egyet kettőt, hogy rájöjjek esetleg átlássak mégis mi baja van őkelmének most azzal, hogy csak az ital miatt jöttem ide, nem másért. Ja persze nem kéne csodálkoznom a bizalmatlanságán. Ő nem tudja, hogy most nem a bosszúállás és csend képviseletében vagyok itt, hanem csak a csendében. Simán csak a csendében. Nem mindenkinek olyan egyszerű ezt elhinni, tudom. Nem csodálom, nem is kellene csodálkoznom azon, hogy nem hisz nekem, már annyiszor, de annyiszor…
- Nem tudom mikor tartanak itt partykat szóval, ha lesz ilyen, jöhetek azért is. – magyarázom teljesen ártatlanul. Ha azt hiszi, hogy nem hallom a mormogását akkor hamarabb kell felkelnie nálam. Sőt le se kellene feküdnie!
- Biztos láttad már a munkatársaimat a környéken. Az a két nő Vilde és Lotte akik voltak pár utcára laknak innen. – bár szerintem ő nem tartja számon a nőket és az arcukat. De én igen. Muszáj jó legyen az arcmemóriám különben kit és hogyan idegesítenék halálra az ábrázatommal ugyebár.
- Látom. – felpillantottam a kínálatra, majd újra le a poharamra. A „kis komám” le akar itatni?! Nem kell neki ezzel fáradnia, én is ezt tervezem magammal. De azért elég figyelmes, hogy segíteni akar.
Jó alaposan megnézem amikor Aegir-t emlegeti és az üstjét. Honnan tud ő ilyeneket? És ami még fájdalmasabb, én miért nem tudtam róla eddig? Jó, nem kell válaszolni. A magam dolgával foglalkoztam. Süket voltam minden hírre, ami a nagyvilágban történt mert lefoglaltam magam valakivel. Ő sokkal jobb társaság a híreknél, maradjunk annyiban.
Kicsit megtámasztottam a fejem és felemeltem a poharamat, hogy megcsodálhassam az üvegen keresztül a tartalmát. Már kezdtem érezni a hatását.
- Nem tudtam, hogy jóban vagy a jó öreg Aegir-rel. – persze, hogy nem volt öreg, mindig szívesen vendégül látott minket a nagy lakomáin, volt sör, étel, ami csak kellett, dínomdánom. Megadta a módját! Azok voltak a szép idők! A jó idők. Még senkinek sem fájt a feje az istenek döntései miatt.
Nem figyeltem meg, hogy miben mesterkedik miután felállt és fogta az üveget, meg a poharat is és távozott. Itt volt egy kis alkalmam, hogy egy palack ásványvizet kérjek a pultostól. Nem akarom, hogy a torkomat kimarja mindaz, amit legurítottam rajta. Plusz nem árt, ha úgy teszek, mint aki józan akar még sokáig maradni. De ez képtelenség. Már nagyon régen nem ittam ilyen tiszta mjødöt. Még szép, hogy összefut a nyál is a számban a gondolatra, hogy Neki van ilyesmije baszki. Hogy honnan szerezte? Na ezt nem tudom. Talán két végzetes harc között megkérdezhettem volna, hogy nincs-e valamilye, amivel elüthetnénk az időt a felesleges vérrontás helyett.
Hátrapillantottam amikor odainvitált magához. Először nem nagyon akartam elhinni, hogy engem hív. De aztán inkább felálltam a széktől, elrugaszkodtam a pulttól – ott hagyva a víz árát a pulton, amíg el nem felejtem – és azt is magamhoz vettem a poharammal együtt.
- Gyanús vagy. – azzal leültem vele szembe és ha esetleg farkasszemet akart volna nézni velem, akkor megelőztem s, én tettem így. – De jó italod van. – bólogattam elismerően, egyre szélesebb és szélesebb vigyorral.



Vissza az elejére Go down
Bjørn Kristiansen
Kiskép :
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? 075c54ce0e5819e6791ebf87862994c3
Rendeltetésem :
Fenrir vagyok
play by :
Jason Momoa
Posztok száma :
112
User neve :
Rea
Csoport :
Isteni lény
Pontgyűjtő :
95
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
Biztonsági főnök
Előtörténet :
I am Fenrir
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? 7aa720b71224bc88d92e6795849eb7e8
Keresem :
A testvérem


Bjørn Kristiansen
Elküldésének ideje — Pént. Márc. 03, 2023 10:24 am

Rainer Engelstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

Rainer  &  Bjørn


Az ital miatt jött. Ide tolta a képét, hogy italozzon, és még azt is elvárja, hogy el is higgyem neki. Ott ült az arcán az a pimasz mosoly, amit legszívesebben magam töröltem volna le, de valamiért még sem tettem. Talán eszembe juthatott Asa, és az, hogy olyannak kell lennem aki mélyen önmagamban vagyok, bár így jobban belegondolva, ez egy eget verő baromság is lehet. Hisz milyen is vagyok én?!
Nagydarab, hatalmas fogakkal, akinek sosem adtak esélyt. Akit belehajszoltak egy olyan sorsba, amit lehet eredetileg nem is akartam. Megfelelni… elfogadást kapni. Bizonyítani. Változni, és egyed fejlődni.
-Hát persze… mi másért… - mormogtam az orrom alatt, aztán körbeforgattam szemeim, s vártam a válaszát a következő kérdésemre, s közben a gyanakvása az ital felé, egy cseppet sem érdekelt. Féljen csak. Ha még annyit sem képes kinézni belőlem, hogy nem holmi méreggel irtanám el, akkor megérdemli a gyanakvás súlyát a vállaira.
Én magam a koccintás után felhajtottam a magamét, majd mikor ő is megtette, az arckifejezését látva félmosoly kúszott képemre.
-Mert közel van… - mormogtam az orrom alatt, majd fogtam az üveget, és ismét töltöttem egy pohárkával a számára, és magamnak is, minek tartalmát gondolkodás nélkül gurítottam le.
- Akad pár jó ital erre. - vontam meg a vállam, majd ha elfogyasztotta, jöhetett a következő adag, ám ezúttal nem hajtottam fel azonnal, inkább kezembe fogtam, majd finoman oldalra billentettem fejem, s kicsit megemeltem a poharat, hogy szemügyre vegyem a tartalmát.
- Azt beszélik Aegir megszerezte az üstöt… - duruzsoltam, mintha csak valami régi cimborával fecsegnék. Mintha csak a tüzes óriással, kivel ideje lenne beiktatnom egy találkozót. Talán ő is értékelne egy ilyen italt, és felidézne benne pár régi emléket.
Lassanként felkeltem, majd az üveggel, és a poharammal megindultam egy szabad boksz felé, ahol aztán letelepedtem, hátamat a puha támlának vetettem, s várakoztam, vajon erre hozza e a lába.
A lába, amivel egykor kifeszítette pofámat, és kardot döfött belém. Kellemetlen szituáció, hogy pont akkor fog el az ihatnék, és a gondolat, hogy jónak kell lennem, meglátni a lehetőséget, mert Asa szerint ha leülnék eggyikükkel beszélni, talán megváltozna rólam a véleményük.
De miért pont Vidar?! Miért nem lehet mondjuk egy olyan közülük, akivel nem volt akkora konfliktusom?!
Miért nem lehetett mondjuk Tyr? Vele is szívesebben ittam volna, és hiányoztak a beszélgetéseink is.
Ha nem tolta oda a képét, hát felemeltem karom, intettem egyet felé.
-Na told ide a képed! Ülj le! Sok van még benne! - utaltam az üvegre és a tartalmára, miközben várakoztam érkezésére.
Vissza az elejére Go down
Rainer Engelstad
Kiskép :
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? OXgHOcB
Rendeltetésem :
Vidar vagyok
play by :
Freddy Carter
Posztok száma :
16
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
13
Lakhely :
Gamle Oslo
Foglalkozás :
programozó
Előtörténet :
Rainer
Keresem :
I want your body, everybody wants your body, so ...


Rainer Engelstad
Elküldésének ideje — Csüt. Márc. 02, 2023 10:03 pm

Bjørn Kristiansen felhasználónak tetszik ez a poszt.

BJØRNDélután - The Vortex Club  
Why don’t we drink fizzy gin?Bjørn & Rainer
Nem fogom rosszul érezni magam a közelében, annyira nem voltam szar helyzetben, hogy félni kezdjek tőle. A végső csapás mindig az én kezemben volt, vagy lábamban, ha úgy tetszik, de erről nem dicsekednék most. Jó volt így a mi kis hármasunk. Kellett egy halandó közénk, hogy ne csináljunk orbitális hülyeséget, meg amúgy is… bármilyen hihetetlenül hangzik én nem kerestem a bajt és erre ösztönöztem a mellettünk lévőt. Persze az más téma, hogy jobban félt Tőle, mint tőlem. Teljesen megértem. Az én külsőm még mindig sokkal barátságosabb, mint az övé, de a viselkedésem… a viselkedésem hagy maga után némi kérdést ebben biztos vagyok.
Az itallal foglalkozom, néha a másik félre pillantok aki volt hajlandó a hamutartót használni, milyen különös… Nem áll szándékomban feltűnően tanulmányozni, a végén még félre érti ezért le is húzom a tekintetem és inkább a helyet csodálom. Tényleg csodálom. Nem azt tanulmányozom, hogy hány percbe kerülne felfordítani itt a helyet. Persze a gyanakvó fél, minden mozdulatomat ártó szándékként foghatja fel, kinézem belőle.
- Persze. Mi másért kellett volna jönnöm? – kíváncsian nézek rá, de továbbra is levakarhatatlan vigyorral és féktelen örömmel. Ez is annak a jele, hogy nem hajt a bosszú. Igazán észre vehetné. Bár sejtem, hogy nem fogja.
Kérnék még eggyel, de amikor meghallom, hogy valamit a pult alól akar töltetni nekem felvonom a szemöldökömet. Ha megakar mérgezni azt elég rosszul csinálja. El kellene titkolnia, nem pedig ilyen feltűnően és hangosan kijelentenie mellettem. Először lepillantottam a felém lökött pohárra, majd Rá. Gyanakodnom kellett volna talán nekem is? Ugyan minek! Túl magabiztos voltam én ahhoz, hogy félnem kelljen tőle. Koccintottam vele! Mért ne koccintottam volna!? Ezután pedig nem kortyoltam még bele az italba, csak a számhoz emeltem, hogy rájöhessek illatra mi lehet ez a lé, amit velem kóstoltat. Ha ő megitta és nem halt bele akkor olyan veszélyes nem lehet. Meg ízleltem. Ez… ez nem volt semmi. Elismerően bólogattam és még nem tettem szóvá, hogy egész itt létem alatt – gondolok ezalatt egész Midgardra – ezt kerestem vagy legalábbis ehhez hasonlót. Ez tud ütni. Nem mintha az eddig lecsúszottak ne tették volna meg már a hatásukat, de ezzel nyakon önteni nem volt semmi. Felpislogtam rá, fogalmam sincs, hogy jutott hozzá ehhez a nedűhöz, de nem érdemel érte halált az bizonyos.
- Ha a cimborák ide akarnak jönni, akkor igen. Szép ez a hely, nekik közelebb van. Kényelmesebb, ha berúgnak. – válaszoltam a kérdésére őszintén. Bár fogalmam sem volt hová akar ezzel kilyukadni.
- Miért számít ez? Jó italaitok vannak, egész büszke lehetnél rá. – már nem számított, hogy nem magáztam őt, nem tartottam a távolságot ahogy kellett volna. Mindegy, fogjuk csak a mjødre.



Vissza az elejére Go down
Bjørn Kristiansen
Kiskép :
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? 075c54ce0e5819e6791ebf87862994c3
Rendeltetésem :
Fenrir vagyok
play by :
Jason Momoa
Posztok száma :
112
User neve :
Rea
Csoport :
Isteni lény
Pontgyűjtő :
95
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
Biztonsági főnök
Előtörténet :
I am Fenrir
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? 7aa720b71224bc88d92e6795849eb7e8
Keresem :
A testvérem


Bjørn Kristiansen
Elküldésének ideje — Szer. Márc. 01, 2023 12:09 pm

Rainer Engelstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

Rainer  &  Bjørn


Nem tudtam, miért pont ezt a helyet választotta, ahogy talán nem is akartam tudni. Egyszerűen csak ott égett bennem a szikra, hogy nyakon kellene vágnom, amiért a kardot megkaptam a pofámba.
Meglehet alaposan megsértődtem, és az a szilánk még mindig ott volt bennem. Úgy véltem, nem az a fajta vagyok, aki csak úgy képes elengedni az ilyeneket. Meglehet haragtartó, és lobbanékony vagyok, de vessenek meg érte bátran.
A cigarettázó pasas végül csak elfogadta a hamutartót, én pedig ott ültem továbbra is mellette, miközben a falon lévő tükörből emeltem rá tekintetem. Figyeltem arcvonásait, miközben kért egy újabb italt, én meg bólintottam, így meg is kaphatta azt.
Mikor megemelődtek a számok háromra, felvontam szemöldököm, aztán karba fontam karjaim, s úgy fordultam immár felé.
Ajkaim apró vonallá préselődtek. Nem nem akarom sürgetni az időt, és belelovalni magam egy harcba, de valami mélyen bennem elkezdett riadót fújni. Még egyszer nem adhatom meg számára az esélyt, hogy végezzen velem.
-Csak az ital miatt jöttél? - kérdeztem meg végül, majd szólnom sem kellett, s kaptam egy pohárral magam is, mit megforgattam magam előtt, s elgondolkodtam egy pillanatra, vajon mit is tennék akkor, ha nem csak az ital vonzotta volna ide.
Tudtam, hogy meg kellene adnom magamnak az esélyt egy boldogabb életre, de valahogy nem voltam képes rá. Valahogy úgy gondoltam, ha egyszer megszőtték azt a fonalat, lehet tényleg Asa-nak van igaza, és ezen nem lehet változtatni. Amit megszőttek, az úgy marad. Meg kell ölnöm Odint, és a testvéremet, ahhoz, hogy beteljesedhessen újra a körforgás. De mi van, ha nem akartam? Mi van, ha más sorsot akartam magamnak?
Mielőtt a csapos odaadta volna számára a kért három italt, leintettem.
- A pult alatt találsz egy üveget. Abból tölts neki… - de végül megkaptam az egész üveget, és két poharat, amibe aztán én magam töltöttem. Egyet neki, egyet pedig magamnak. Elé löktem az övét, a magamét pedig kezembe fogtam, majd koccintásra emeltem azt.
Ha megtörtént, hát csak utána hajtottam fel, ha nem hát akkor koccintás nélkül húztam le az italt.
Régi volt már, és kitudja mióta tartogattam, de ritka pillanat, mikor olyannak hozza össze a sors az „embert” aki jó pár alkalommal végzett már vele.
Nem mondtam áldomást, nem szónokoltam, csak ha kiürült a pohara, hát újra töltöttem. Nem közönséges ital volt. Még a legkeményebbet is képes volt fejen csapni pár pohárka után.
-Gyakran szeretnél ide járni? - eszembe jutott, hogy a múltkor még a Kraken is betévedt ide, és okozott egy egész apró meglepetést a számomra, hát ha még őt is hozzá vesszük, akkor ideje újfent szemfülesebben járnom a világban.  
Vissza az elejére Go down
Rainer Engelstad
Kiskép :
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? OXgHOcB
Rendeltetésem :
Vidar vagyok
play by :
Freddy Carter
Posztok száma :
16
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
13
Lakhely :
Gamle Oslo
Foglalkozás :
programozó
Előtörténet :
Rainer
Keresem :
I want your body, everybody wants your body, so ...


Rainer Engelstad
Elküldésének ideje — Hétf. Feb. 13, 2023 9:11 pm

Bjørn Kristiansen felhasználónak tetszik ez a poszt.

BJØRNDélután - The Vortex Club  
Why don’t we drink fizzy gin?Bjørn & Rainer
Igyekszem a lehető legártatlanabb és ártalmatlanabb ábrázatomat előhúzni, ez a lecsúszott italoknak köszönhetően már nem is olyan nehéz. Sokkal valóságosabbnak tűnik, mint szeretném, de semmi baj sincs ezzel. Ez a hely…csúcs, többször kéne ide járnom, mint szeretnék. Csak akkor ki dolgozna ugyebár, ketté szakadni pedig nem tudok vagy egyszerre két helyen lenni. Milyen kár. Milyen kár bizony.
- Van ennél erősebb is, de most ez tökéletesen megteszi. – felpillantottam rá, már épp mondani akartam, hogyha választani akartam volna és célozgatni, akkor a Bergslagens-féle svéd Fenrir nevű whiskyt választom, ami tudom, hogy limitált kiadású és csak sima Bergslagens whiskyről van szó, ami egy kicsivel tényleg erősebb a Kraken Rumnál. De még nyugodtan akartam haza sétálni, nem pedig botorkálni az élet nagy dolgairól felöklendezni a szavakat.
A jelek szerint nem mindenki élvezte úgy az életet, mint ahogy én tettem és a pultnál lévőre pillantottam, aki épp rágyújtott. Kekeckedni akart a hústoronnyal? Ketté roppantja két másodperc alatt.
- Én elvenném a helyedben cimbora… - halkan mondtam, bár kétlem, hogy ne hallotta volna meg a jó tanácsokat, amiket az ismeretlennek mondtam. Kétlem, hogy használt az amit én tanácsoltam neki, de úgy tűnik nem elég határozott az én kisugárzásom mert az kellett, hogy a pultnál lévő férfi – ha lehet annak nevezni – ránézzen legalább még egyszer, mire veszi a lapot jobban teszi, ha maga elé húzza a hamutartót.
Különös. Nagyon különös.
Gondolkodás helyett azonban inkább felhajtottam a maradék rumot, szívesen elittam volna a pénzemet itt, nem láttam sok akadályát, de vissza kellett volna fognom magam. De most… Minek?
- Kaphatok egy citromos gint, kérem? – felpillantottam rá, kedvesen, mint akinek tényleg nem volt elég ez az előbbi erős ital. Pedig elég lehetett volna. Csak sose húzom meg a határaimat. Ez a legnagyobb baj.
- Vagy tudja mit… - a mellettem lévőre néztem először majd rá. – Inkább hármat. – valószínűleg nem fogok ezzel se jól járni, mert a cigarettázó férfi se néz ki túl józannak. Az én alkoholtartalmamat pedig jobb meg se kérdőjelezni vagy kiszámolni, hogy mennyi lehet már.
Csoda, hogy a véremben nem gin, rum, vodka csörgedezik már, amennyit ma merészeltem legurítani. Ha itt lenne mellettem Cat mélyen megharagudna rám, amiért nem hívtam őt magammal. De erről nem fogok beszélni neki. Teljesen felesleges megemlíteni neki, hogy a programozók társaságával beültünk ide, ez csak munka utáni lazítás lett volna. Nem buli. Akkor… akkor szóltam volna. Esetleg. Ráfér a kikapcsolódás. Tényleg.
A biztonság kedvéért a pénzt is letettem a pultra az italokért, nem akartam túl gyanús lenni.



Vissza az elejére Go down
Bjørn Kristiansen
Kiskép :
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? 075c54ce0e5819e6791ebf87862994c3
Rendeltetésem :
Fenrir vagyok
play by :
Jason Momoa
Posztok száma :
112
User neve :
Rea
Csoport :
Isteni lény
Pontgyűjtő :
95
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
Biztonsági főnök
Előtörténet :
I am Fenrir
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? 7aa720b71224bc88d92e6795849eb7e8
Keresem :
A testvérem


Bjørn Kristiansen
Elküldésének ideje — Csüt. Jan. 26, 2023 4:49 pm

Rainer Engelstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

Rainer  &  Bjørn


Próbáltam rájönni, az egész vonzatára, és hideg fejjel gondolkodni, hogy miért, és vajon nem csal e meg a gondolatom, de a borsódzó hátam arról tanúskodott, hogy olyan személy keveredett a helyemre, akinek nem lenne szabad, vagy éppen ajánlatos ott lennie.
Karba font kézzel figyeltem egy darabig, míg végigfutott fejemen a gondolat, miképpen téphetném darabokra, hogy aztán valami bevégeztessen általam, de végül elvetettem a gondolatot, és inkább másfelé tekintettem.
Alig pár perccel később, kaptam egy italt. Fekete volt, akár a tinta. Összeszaladt szemöldökkel pillantottam a pincérnőre, majd arrafelé, amerre mutatott.
Elvettem a poharat, mert nem bitangolunk, s végül megindultam arrafelé ahol a furcsán ismerős pasas ült.
Megálltam mellette, majd letelepedtem mellé, összepréselt ajkakkal, a pultra letett pohárral, aztán felhajtottam annak tartalmát, s csendben ültem ott tovább egy ideig csendesen, majd tekintetem a pultosra emeltem, aki vállat vont, majd bólintott, és odébb oldalgott. Mintha olvasott volna bennem úgy állt odébb. Nem volt köze az egészhez, meg aztán voltak még páran, akiket ki kellett szolgálnia.
-Kraken… erős választás elsőre... - morogtam az orrom alatt, miközben lélektükreim egy pillanatra megvillantak, aztán benyúltam a pult mögé előszedtem egy hamutartót, s ellöktem a pulton az éppen rágyújtani készülő pasas felé egy rosszalló pillantással, aki magasról szart arra amit mondtam neki, mintha nem is érdekelné, a hamutartó használata, ám ha rámer hamuzni a pultra, bizony megnézheti közelebbről a fa erezetét, és megpecsételheti a vérével.
Ám mintha érezte volna, hogy bajt készül keverni magának, már maga elé is húzta a hamutálat, és abba pöccintette bele cigarettája hamvait.
Vajon mit mondhatnék a mellettem ülőnek? Vajon egyszerűen kérdezzek rá arra, hogy ismét meg akar e ölni? Vagy egyszerűen csak dobjam ki valami mondvacsinált üggyel? Vagy szimplán beképzelem magamnak, hogy ismerős a számomra?
Míg gondolkodtam rajta, a pult mögött lévő tükörre emeltem tekintetem, s azon keresztül figyeltem az ismerős vonásokat. Én ismeretlen lehettem számára, hisz nem ez volt a szokványos alakom régen. Farkasként nagy feltűnést keltenék, de így… ebben a formában bizony én voltam a nagydarab pasas, aki őrzi a rendet, és derékba töri az egód, ha megpróbálsz kárt okozni mindenben.
Nem volt az erősségem a csevegés, így nem szóltam semmit, csak ültem ott, és a tükrön keresztül tartottam rajta a szemem.
Megvan még a cipője? azonban hangosan nem mondtam ki a kérdést. Majd a megfelelő időben megfogom tenni. Sem később, sem hamarabb.
Vissza az elejére Go down
Rainer Engelstad
Kiskép :
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? OXgHOcB
Rendeltetésem :
Vidar vagyok
play by :
Freddy Carter
Posztok száma :
16
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
13
Lakhely :
Gamle Oslo
Foglalkozás :
programozó
Előtörténet :
Rainer
Keresem :
I want your body, everybody wants your body, so ...


Rainer Engelstad
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 17, 2023 10:24 am

Bjørn Kristiansen felhasználónak tetszik ez a poszt.

BJØRNDélután - The Vortex Club  
Why don’t we drink fizzy gin?Bjørn & Rainer
Mindenki jól szórakozott, ez pedig engem is feltöltött energiával és jó kedvvel. Nem kellett túlságosan erőlködnöm ahhoz, hogy mosolyt csaljak az arcomra. Már kezdte megütni őket az ital és ha engem kérdeztek én azt mondom, hogy aki menni akart, attól műkönnyes búcsút vettünk és aki maradt azzal beszélgettünk tovább. Jól esett megvitatni velük a terveinket, volt, akinek teljesen más álma volt, mint amit hittünk, beszéltek arról, hogy hogyan fogják megvalósítani és amikor rám terelődött volna a szó, hát lerendeztem annyival, hogy nekem nincsenek ilyen megváltó terveim, szeretem a munkámat és ennyi. Nem akarok elutazni külföldre sem. Azt legalábbis nem tettem hozzá, hogy egyedül legalábbis nem.
Iszogattunk még egy kicsit, aztán szépen mindenki elszállingózott. Szerencsére senkit se kellett taxiba ültetni és haza vinni. Ez pedig nagy szó volt. Végre egy kis nyugi és nem kell féltenem őket amiért ne adj isten valami rossz történik velük. Lehet, hogy néha túl mogorván viselkedem, de hozzájuk nem vagyok annyira rossz. Egyedül maradtam. A poharainkat – megelőzve ezzel a pincérnőt – összeszedtem és a pulthoz vittem. Szerencsére itt is voltak székek ezért simán leültem az egyikre. Nem volt arra már semmi szükség, hogy két asztalt foglaljak.
- Egy pohár Kraken Black Spiced Rumot kérek szépen. – normális esetben egy halandó ember ilyenkor köszönné meg, hogy itt lehetet és menne is szépen haza nem kérne még egy pohárral. Talán gyanús lehettem a nagy darab erőembernek is, különben nem nézett volna lyukat a hátamba a pillantásával. Elég volt egyszer felé pillantani amikor még a többiek is itt voltak, hogy láthassam rajtunk vagy inkább rajtam tartja a szemét. Akkor persze szándékosan nem foglalkoztam a dologgal, mert olyan voltam, mint egy pap a híveivel körülvéve, csak én víz helyet rendesen alkoholt is ittam.
- Legyen kedves és vigyen egyet a munkatársának is, úgy nézem rá férne egy kevéske. Én állom. – elég kedves arcot vágtam hozzá, hogyha lehetséges akkor a pincérnő annak tartson, ha már Valaki biztosan nem fog. Végül is… Valószínűleg nem fogja értékelni ezt. De munka közben ennyit csak megengedhet magának. Ha jól sejtem, több kell ahhoz, hogy a fejébe szálljon az ital.
Figyeltem ahogy a nő elkészíti az italokat, az enyémet megköszöntem és a pulttól abba az irányba fordultam ahová a pohárral haladt éppen. Nem tudom mit mondhatott, amikor átadta Neki a poharat, de biztos azt, hogy fura vagyok.
Mindegy is, kíváncsi voltam a reakciójára. Ha elfogadja és megissza azt egy jelnek veszem, de azt is, ha nem fogadja el. Valószínűleg úgyis kérdőre fog vonni, nem? Szóval ki kell találnom egy kifogást arra, hogy miért keresem a bajt magamnak. Vagy ha nem is a bajt, hát mégis miért akarom elvonni az ő éber figyelmét egy másik szörny nevével ellátott rummal?



Vissza az elejére Go down
Bjørn Kristiansen
Kiskép :
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? 075c54ce0e5819e6791ebf87862994c3
Rendeltetésem :
Fenrir vagyok
play by :
Jason Momoa
Posztok száma :
112
User neve :
Rea
Csoport :
Isteni lény
Pontgyűjtő :
95
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
Biztonsági főnök
Előtörténet :
I am Fenrir
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? 7aa720b71224bc88d92e6795849eb7e8
Keresem :
A testvérem


Bjørn Kristiansen
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 10, 2023 2:38 pm

Rainer Engelstad felhasználónak tetszik ez a poszt.

Rainer  &  Bjørn


Kezdtem úgy érezni, hogy ez a nap már nem lehet vacakabb. Az egész egy rendbontó bandával kezdődött, kik beakarták mutatni, mennyire jó móka egymást elverni biliárd dákóval, vagy éppen hozzávágni a gyanútlan haverhoz az egyik golyót.
Talán még karba tett kézzel is végignéztem volna a kis mutatványt, és meglehet, még szurkoltam is volna a nyertesnek, de amikor befutnak az ellenőrzések, az ilyen szórakoztató pillanatok messze kerülnek az embertől.
Szóval tettem a dolgom, és szépen kitessékeltem a csapatot, kicsit finomabban, mint általában szoktam. Valahogy sosem gondoltam volna, hogy egyszer még szükségem lesz némi jó modorra, főleg, hogyha Asa sem volt a közelben, aki valamiféle furcsa módon, olyan hatást gyakorolt rám.
Szóval épp kitettem az egyik bandát, mikor nagy hirtelenjében feltűnt a másik, én meg szemet forgatva, helyeztem tenyereim az asztal lapjára a pultnál. Már csak ez hiányzott…
Minden esetre, hogy ne legyek szem előtt, megálltam az egyik sarokban, s mintha csak vadásztam volna, onnan figyeltem az eseményeket.
Egyiküknek ismerős ábrázata volt, így minden mozdulatát szemmel tartottam. Vajon ki és honnan olyan ismerős?
A következő pillanatban egy részeg fazon próbált rányomulni az egyik pultos lányra, így csendben, akár a zsákmányát elejteni készülő ragadozó teremtem mögötte, majd a pultnak nyomtam, persze nem teljes erőmből, de amolyan érezze a törődést módon a vállánál ragadtam meg, s nyomtam rá a pultra, minek hatására feje koccant egyet a kemény tölgyfa burkolaton.
-Van egy aranyszabály mifelénk… nem zaklatjuk a pincérnőket… - morogtam oda neki, ő pedig köpni nyelni nem mert. - Hányadik alkalom is ez a héten? Ötödik? - elvettem kezem a válláról, majd karját ragadva meg húztam azt a lapockák irányába. - A következőnél már nem leszek kedves… - morogtam a fülébe, aztán elindultam vele kifelé, hogy aztán majd odakint szépen útjára engedjem. Mocskos halandók! Meglehet egyik sem jobb a másiknál… de még is ki vagyok én, hogy ítélkezzek, mikor én magam is megítéltettem?!
Összepréseltem ajkaim, miközben visszafelé ballagtam, aztán az egyik oszlopnak támasztva hátamat álltam meg, s akaratomon kívül is a srácok társaságát fixíroztam, karba font kezekkel, le sem véve róluk tekintetem.
Lelki szemeim előtt felrémlett egy kard, mely átszúrja állkapcsaim. Lélektükreim villantak egyet. Már tudom, hogy ki vagy... Mélyről jövő halk morgást hallattam, miközben tovább figyeltem a társaságot, ám közben azért a többi ott lévőn is rajta tartottam szemeim.
Mi a francot keres itt?! Pont itt?!
gondolatok ezrei cikáztak elmémben, azt latolgatva, vajon hányan halnának meg, ha átváltoznék, és itt helyben végeznék vele?! Bosszú a halálért… bosszú a kínokért. Gondolatban rávetettem magam, erős álkapcsaimmal ketté harapva, ám a valóság teljesen más volt. Ott álltam, csendesen, majd elfordítottam a tekintetem. Még nincs itt az ideje...
Vissza az elejére Go down
Rainer Engelstad
Kiskép :
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin? OXgHOcB
Rendeltetésem :
Vidar vagyok
play by :
Freddy Carter
Posztok száma :
16
User neve :
Avocado
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
13
Lakhely :
Gamle Oslo
Foglalkozás :
programozó
Előtörténet :
Rainer
Keresem :
I want your body, everybody wants your body, so ...


Rainer Engelstad
Elküldésének ideje — Szomb. Jan. 07, 2023 4:08 pm

Bjørn Kristiansen felhasználónak tetszik ez a poszt.

BJØRNDélután - The Vortex Club  
Why don’t we drink fizzy gin?Bjørn & Rainer
A srácok a cégnél úgy döntöttek, hogy mivel péntek van ideje lazítani egy kicsit. Többen is Grünerløkka negyedében éltek, ezért az ottani számukra leghíresebb clubot választották a szórakozásra. Nekem teljesen mindegy volt, hogy hová megyünk és miért megyünk. Valószínűleg úgyis az lesz a feladatom, hogy csendben figyeljek rájuk. Rajtuk hamarabb meglátszik, ha túl sokat isznak és olyankor valakinek hívnia kell egy taxit, ami hazaviszi őket a megfelelő lakcímre. Néha szándékosan mentem bele az ivós versenyeikbe, hátha megtörik a csoda és zsinórban sokadjára nem én bírom tovább józanul. Nem mondom, hogy már elkönyveltek Rainer „Nagy ivó” Engelstad-nak, de a helyzet az, hogy de. Néha a home office-nak köszönhetően látják a hátam mögött lévő koktélpultot. Ha úgy adódik és egy kis kényelemre vágyok, akkor nem az íróasztal előtt fogok beszélni a társaimmal, a főnökeimmel. Egy párszor már szerettek volna átjönni hozzám, mert kíváncsiak voltak arra, hogy hogy rendeztem be a lakásomat, de eddig mindig sikeresen ki tudtam térni a célozgatások alól. Persze, hogy megkaptam a magamnak való vagyok jelzőt is, de ezt eltudom nézni. Ők nem tudják, hogy ez koránt sincs így.
- Hová is akartok benézni? – kíváncsiskodtam csak úgy mellékesen, mégis, hogy lássák azért érdekel a véleményük és nem csak sereghajtónak megyek velük. A kis csapat – mind ugyanazon a projekten vagyunk, így jól összeszokott társaságról volt szó – felült az első villamosra, ami elvitt az úticélhoz minket vagy legalábbis a környékére.
- A Vortexbe! – ujjongott az egyik lány, nem mondom, hogy furcsa látvány volt, ahogy elindultunk kilencen és köztünk ő volt meg egy másik lány a csapatban. Nem tudom, hogy fogunk mi kilencen egy asztalnál elférni, de biztos minden megoldódik. Valahogy.
Ott voltunk kilencen a Vortex club előtt. Hogy fog örülni nekünk a pultos, ha meglát! Pont mi hiányoztunk a fejére. Sikerült egy egymás melletti asztalt közel tolni egymáshoz és még rosszalló pillantást se kaptunk érte. Biztosan hozzá vannak szokva ehhez már. De ha nem mozdítható formában voltak az asztalok elhelyezve, hát akkor külön ültünk ki-ki azok közé, akikkel jóban volt. A lányok érthetően egymás mellett maradtak, hogy jobban beszélgetni tudjanak egymással és amúgy is… ketten vannak, legalább ők tartsanak össze.
Hogy mit iszunk azt egyszerűen és gyorsan mind eldöntöttük, csak meghallották a választásomat és úgy voltak vele, hogy ők is ugyanazt kérik. Mint a Lerna-tó hidrája, körül belül ezt az effektust tudtam elképzelni, amikor ennyien voltunk és mind ugyanazt kértük. Persze a következő körre már mindenki mást akart kipróbálni. Javasoltam nekik valami számomra noname koktélokat, ha kérték, de az összetevőkből arra következtettem, hogy ütősek lesznek. Már csak a hatalmas vigyorom kellett, hogy ezt mind szépen felsoroljam majd.





Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Bjørn & Rainer║Why don’t we drink fizzy gin?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» isabel & vladimir | drink for business
» Bjørn & Aaron
» Bjørn Kristiansen
» Bjørn & Aviva
» Bjørn & Rose

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Isten hozott Oslo városában
sétálgass a fjord partjain
 :: II. Grünerløkka ;; :: The Vortex club ;;
-
Ugrás: