M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ellen Oen Asheim
2 posters


Sigurd Hemmingsen
Kiskép :
Ellen Oen Asheim  3WL9
Rendeltetésem :
Surtr és Rán fia vagyok
play by :
jack falahee
Posztok száma :
42
User neve :
benibigyó
Csoport :
isten
Pontgyűjtő :
4
Lakhely :
gamle oslo
Foglalkozás :
journalist
Előtörténet :
they say blood is thicker than water
but I guess the blood is starting to wear thin

Keresem :
we're all looking for something,
something to be
Ellen Oen Asheim  A8bc42f97f39129211dcc3647583adaa6273bf19


Sigurd Hemmingsen
Elküldésének ideje — Csüt. Dec. 08, 2022 7:23 pm
Gratulálunk, elfogadva!
fáradj beljebb, lépj be közénk

Az előtörténetedben nem találtunk kifogásolnivalót, így hát az istenek nevében felhatalmazunk rá, hogy birtokba vedd Oslo utcáit!

Mielőtt még azonban fejest ugranál a játéktérbe, lenne néhány fontos kérésünk. Az első és legfontosabb, hogy tégy egy kört a foglalóinknál! Mindenképpen szükséged lesz az avatarod és a neved lefoglalására, nehogy mást is megkísértsenek a vonásaid, vagy éppen a neved csengése. Feltételezzük azt is, hogy mindenkinek van munkahelye - legyen az legális, vagy kevésbé legális -, ami ráadásul remek kiinduló alapja lehet jövőbeli plotoknak, ne felejtsd hát el megmutatni, mivel foglalkozol! Oldalunk tematikája szorosan összefügg a skandináv mitológiával és annak valamennyi szereplőjével, de mindenkinek furcsa lenne, ha Mindenek Atyja egyszerre két ember képében is az emberek között járna, igaz? Nagyon fontos tehát, hogy lefoglald a rendeltetésedet is, amennyiben a skandináv mitológia egy jelentős szereplőjét alkottad meg, annak leszármazottja vagy, vagy éppen egy óriással gazdagítottad a karakterek táborát.

A foglalók maradéktalan kitöltése után mindenképp szakíts időt annak ellenőrzésére, hogy kitöltötted-e a profilodban a fő karakteredre vonatkozó részt. Ne aggódj, ezt csak a Staff látja majd, és ha nem szeretnéd, nem is adják tovább senkinek a titkodat, nekik azonban fontos információként szolgál mindez.

Ha pedig minden fenti kötelező lépéseken túl vagy, nincs más hátra, mint előre! Ne aggódj, ha nincs még partnered az első játékodhoz, csak be kell lesned a ebbe a topikba és feladni egy csábító hirdetést, vagy épp lecsapni egy hozzád hasonlóan pajti után ácsorgóra. Az sem baj, ha van a fejedben egy konkrét plot, az ilyen irányú kecsegtető hirdetéseknek is kialakítottuk a megfelelő platformot. Esetleg egy konkrét személy hiányzik az életedből? A keresett karaktereink között neki is lesz helye.

Ne feledd: ha úgy érzed, valami igazán nagy és meghatározó dolog történik veled, ami másokra is hatással lehet, ne habozz egyeztetni a Staffal, érdeklődve hallgatunk!

Plotban és reagokban gazdag időtöltést és jó játékokat kívánunk!



Vissza az elejére Go down
Ellen Øen Asheim
Kiskép :
Ellen Oen Asheim  78712fc0e24ca8aa6528837514ea0727dbe7a128
Rendeltetésem :
Sif vagyok
play by :
Elizabeth Lail
Posztok száma :
18
User neve :
Csinszka
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
16
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
Diplomata. Botanikus


Ellen Øen Asheim
Elküldésének ideje — Csüt. Dec. 08, 2022 5:46 pm

Reidar Asheim felhasználónak tetszik ez a poszt.

Ellen Øen Asheim
Isten
SIF
A családom szerint karakán vagyok • Nyíltszívű lány, aki bárkit hamar befogad a szívébe, de ha egyszer megbántják akkor nem bocsájt meg. Szeret szórakozni, de csak mértékkel. Tehetséges, és imádja a kihívásokat, az unalmat viszont annál jobban utálja. Nem szereti, ha a nőket csak kirakati tárgynak tekintik, és lenézik őket.
Az ellenségeim szerint energikus vagyok • A tétlenség megbetegíti, a fölöslegesség érzése elsorvasztja. Negatív tulajdonságai közül először a keménységébe, szigorúságába ütközünk. Szeszélyes. Legalább is, mások ezt mondják rá, azért, mert a megérzéseire hallgat az esetek többségében. Mondjuk, be is szoktak jönni a döntései.
Szerintem ragaszkodó vagyok • Szereti a férjét, eléggé érzéki beállítottságú, szeret vele flörtölni, szereti a gyermekeit. Rajong az állatokért, a Természetért, az Élet minden megnyilvánulásáért. Fejlett igazságérzete nem tűri, hogy tétlenül nézze, ha gyengébbeket, magukat megvédeni képteleneket bántanak. nagy érdeklődést mutat az emberi lélek és személyiség kutatása iránt. Néha többre tart egy jó könyvet, mint valami őrült, mocskos bulit, ahol leihatja magát a sárga földig. A férfiakkal szemben bizonytalan, egyikben se bízik, kivéve Férjében, akiért oda és vissza van. Szereti és igényli, hogy jó kedvűek legyenek körülötte az emberek. Könnyen átveszi más hangulatát, nem nehéz lelombozni apróságokkal, de a melankólia súlyától függően könnyen fel is lehet vidítani és hamar csacsogásra bírni.



play by
Elizabeth Lail
életkor
Kortalan
foglalkozás
Diplomata, botanikus
a karakter
keresett & saját & canon
hirdető
Reidar Asheim
fő karakterem
Aaron Bergström

 
Mindenkiben rejlik egy történet
meséld el a tiéd

Erők és képességek
- Halhatatlanság: mint skandináv istennő, Sif halhatatlan. Csak egy kellően erős fegyver vagy egy rendkívül erős lény képes megölni.
- Klorokinézis : A betakarítás istennőjeként Sif képes irányítani a természetet és bármilyen növényi anyagot. A szántóföld megszemélyesítője; hajzata az aranyos vetés, melyet a nyári nap heve megérlel, s amely a sarló alatt le is hull, de nemsokára ismét kihajt.

Általában igaz, hogy a mítoszok ott születtek, ahol fennmaradtak.
Régmúlt
Hosszú egy éj, hosszabb kettő, hármat hogy birok ki? Gyakran egy hónap gyorsabban telik, mint fél-éjt várni vágyban. Drága Thor, kedvesem, hogyan bírok ki nélküled ennyi időt? Sóhajaim nélküled semmi sem érnek, forró bőrödet hiányolom, csókjaid után vágyakozom.  
- Anya mesélj még! - kizökkentenek a hiány tengeréből, a kisfiúra pillantok, ki nyakig betakarozva várakozik rám.  
- Ugyanazt a mesét szeretnéd? - kérdezem meg a mai estén már másodszorra. Mire egy nagy mosolyt is meglelek a csöpp kis arcon.  
- Igen!
- Rendben! Szóval lássuk csak. A kezdetek előtt nem volt semmi! Se föld! Se menny! Se csillagok! Se égbolt! Csak a formátlan-alaktalan ködvilág és az égő tűzvilág. Északra volt Nilfheim, a sötét világ. Ott tizenegy mérgezett folyó vágott át a ködön, mindegyik ugyanabból a forrásból fakadt mindenek közepén, a Hvergelmir nevű harsogó örvényből. Nilfheim a fagyosnál is fagyosabb volt, mindent vastagon borított a zavaros köd. Az eget is köd takarta, a földet pedig jeges dér. Északra feküdt Muspell. Az volt a tűzvilág. Ott minden izzott és lángolt. Míg Nilfheim megdermedt ködvilága szürke volt, addig Muspell csupa fény; előbbi fagyott köd, utóbbi olvadt láva. Egy kovácsműhely tüzének izzó heve uralta a földet: nem volt szilárd föld, se ég, csak szikrák és kilövellő hőség, olvadt sziklák és égő zsarátnokok. Muspellben, a láng peremén, ahol a ködöt felemészti a fény, ahol a föld véget ér, ott állt Surt, aki már az istenek előtt létezett. Ott áll ma is. Kezében lángoló kardot tart a bugyogó láva és a dermesztő köd között. Neki egyre megy. Azt mondják, hogy Surt csakis akkor hagyja el helyét, amikor elérkezik a Ragnarök, vagyis a világnak a vége. Surt akkor lángoló kardjával előjön Muspellből, tűzzel égeti fel a világot, és az istenek egyenként elhullnak előtte. Muspell és Nilfheim között űr tátongott, üres, alaktalan semmi. A ködvilág folyói táplálták ezt az űrt, amely a Ginnungagap, azaz „Káprázó űr” nevet kapta. Mérhetetlen idők folyamán ezek a mérgezett folyók a tűz és a köd közötti űrben hatalmas gleccserekké szilárdultak. Az űrtől északra a jeget fagyott köd és jéggolyócskák borították, ám délre, ahol a gleccserek a tűzföldre értek, Muspell zsarátnokai és szikrái találkoztak a jéggel, és a lángföldek meleg szelei olyan kellemessé tették a levegőt a jég felett, akár egy tavaszi napon. A jég és a tűz találkozásánál megolvadt a jégtakaró, és az olvadékvízben megjelent az élet: egy emberalak, nagyobb a világoknál, hatalmasabb minden óriásnál, ami valaha létezett vagy létezni fog. Nem volt se férfi, se nő. Egyszerre volt mindkettő. Ez a lény volt minden óriás őse. Ymirnek nevezte magát. Nem Ymir volt az egyetlen élőlény, amelyet az olvadó jég öntött alakba: volt egy szarvatlan tehén is, hatalmasabb, mint amit a képzelet befogad. A sós jégtömböket nyalta étel-ital gyanánt, és a tőgyéből úgy áradt a tej, akár egy folyó. Ez a tej táplálta Ymirt. Az óriás itta a tejet, és egyre nőtt. Ymir nevet adott a tehénnek: Audhumla. A tehén rózsaszín nyelvével egy emberalakot nyalt ki a jégtömbökből: első nap csak a haját, a második nap a fejét, a harmadikon az egész testét. Ő volt Buri, az istenek őse. Ymir elaludt, és alvás közben szült: egy férfi és egy női óriás született Ymir bal hóna alól, egy hatfejű óriás a lábaiból. Ymir eme gyerekeitől származik minden óriás. Buri az egyik óriást vette feleségül, és lett egy fiuk, akit Bornak neveztek el. Bor feleségül vette Bestlát, az egyik óriás lányát, és három fiuk született: Odin, Vili és Vé. Odin, Vili és Vé, Bor három fia elérte a férfikort. Ahogy nőttek, a távolban megpillantották Muspell lángjait és Nilfheim sötétségét, de tisztában voltak vele, hogy mindkét helyen halál vár rájuk. A testvérek örökre Ginnungagapban rekedtek, a hatalmas űrben tűz és fagy között. Mintha a seholban lettek volna. Nem volt tenger vagy homok, fű vagy szikla, talaj vagy fa, ég vagy....
A szuszogó gyermekre pillantva elmosolyodok, piroskás arcára jóízű puszi kerül.
- Jóéjt Ull! - kelek fel mellőle, majd kilépek a friss levegőre, hogy kedvesemet köszöntsem.
A szerelemnek csak a szikrája az első időszak, a lángjai akkor lobbannak fel, amikor a két test lélekben is össze tud kapcsolódni, addig az a valami, ami vonz a másik felé, csak a kezdet, csak valami nagyon nagy mélységű és magasságú, iszonyú tág amplitúdójú érzeleminga, ami lüktet a gyomor és a szív tájékán felváltva. Kattan jobbra és balra, és az ereidben lüktető vér pulzálása nem hagy megnyugodni. Egyre csak űz és hajt afelé, hogy megtudd, a másik is ezt érzi-e. Hogy vajon az ő metronómjának a hangja egy ritmusban kattog-e a tiéddel.
*****

Jelen
Gyorsan a vállamra kanyarítom a szövetkabátomat, miközben fél szemmel Liliant figyelem, nehogy rosszabbul legyen és valakinek a lábán végezze a kései ebédje az eddig elfogyasztott alkohollal felhígítva.
- Szerintem jobb, ha leültetjük és hagyjuk pihenni.
Tartom a kabátujjakat a kolléganőmnek, hogy belebújtassák a karjait és kivihessem a bárból. Nagyon fülledt, meleg van idebenn, fátyolosan tapad homlokára az izzadtság, mint bármelyik táncolónak a kisebb méretű parketten, ahonnan kiskutya szemekkel néz rám a házigazda. Nem mondom, hogy szívesen hagyom hátra erre az időre a megszervezett banzájt, de nem csak Lil az, akinek szüksége van egy kis oxigéncserére…....
Három hónapomba tellett, mire összeszedtem magamat úgy igazán. Thor megcsalt. Gyermeke született a nőtől. Ezt az 5 évvel ezelőtti afférját csak most három hónappal ezelőtt nyögte ki nekem. Dühös voltam kicsit. Pihentetni szerettem volna a kapcsolatunkat, de be kellett látnom...nélküle nem megy! Nem tudok tőle elszakadni. Ujjaimat a homlokomra szorítottam és két mély lélegzetvétellel igyekeztem nyugalmat erőltetni magamban, nem éreztem, hogy sikerrel jártam volna… de Thort kerestem a házban. A házunkban, amit magára hagytam. Mindkettejüket.
Ha az ember élete nem áll másból csak állandó körforgásból, amit a munka, alvás és étkezés tesz ki nagyobb részben, akkor bizony könnyen megfeledkezhet arról, mi az a lazítás. Ma pihenő napom lett volna, de ez nem számított, mert voltak elintézetlen ügyeim; számlák befizetése, bevásárlás és takarítás, netalántán főzés és esetlegesen egy kis olvasás vagy alvás a televízió előtt. Fogalmam sem volt, hogy mennyi lehetett az idő, ami annyira elszaladt, hogy észre sem vettem – nyilvánvalóan azért, mert az sokkal inkább lefoglalt, hogy milyen szavakkal kérjek bocsánatot és az, hogy az órát figyelgessem eszemben sem volt. Az elmúlt néhány napomat ítéltem mindeddig szerencsétlennek, most úgy tűnt, hogy az újabb mérce ez lesz, elvégre a bántó szavakkal egyszerűbb volt nem foglalkozni vagy az olyan megjegyzésekkel, hogy ide se jövök többet, habár a helyes pofiért talán mégis megéri, mutathatna kicsit többet is magából. Szerintem már éppen így is túlságosan sokat engedtem a kíváncsi tekintetnek, elvégre a miniszoknya, melyet egyesek ruhának neveztek, alig ért a combom közepéig. Igazából kellemetlenül éreztem magam ebben a viseletben. Végül megéreztem az ő tekintetét... felé fordultam. Thor meghökkent arckifejezésével találtam magam szembe.
- Kérlek ne haragudj rám Thor... remélem nem vagyok rosszkor rossz helyen...
Vissza az elejére Go down
 
Ellen Oen Asheim
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Reidar Asheim
» Reidar Asheim
» a genetikai kód ellen
» Lilja Ellen Nissen
» Lilja Ellen Nissen

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Karakteralkotó mûhely
a karakteralkotás lépései
 :: A kilenc birodalom lakói ;; :: Elfogadott istenek ;;
-
Ugrás: