M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore
 :: Oslo határain túl
minden más játék
 :: Idősíkok;; :: A múlt ;;

Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
2 posters


Magnus Wiker
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Szomb. Ápr. 22, 2023 9:13 am
Kat && Aegir

Háttal ballagtam, mi nem okozott problémát, és szerencsémre talán még senkinek sem mentem neki, és még egy villanyoszlopot sem találtam telibe, legalább is egy ideig, hisz sikerült nekihátrálnom egynek, de laza eleganciával ejtettem kezeim zsebembe, s úgy fordultam el az oszlop elől, mintha szánt szándékkal így akartam volna.
Elégedett mosoly költözött arcomra, mikor beleegyezett a találkozásba. Magam sem tudtam miért, hogy a társaság végett, vagy mert akadt valaki, akivel szabadon beszélhettem, és nem kellett megjàtszanom magam.
-Most már nem is kell.- jelentettem ki komoly képpel, rá emelve tekintetem. Abban biztos voltam, hogy hazakísérem majd, s akkor is erre a következtetésre jutottam volna, hogyha nem engedélyezi, vagy csak tisztes távolból figyelem, hogy biztosan ne essen baja.
A boltba sem kellett egymagamnak elbaktatnom, hisz velem tartott oda is, ám úgy gondoltam, már nem azért, nehogy kárt tegyek valakiben. 
-Apád kért meg, hogy vegyek párat. Nem rajongok érte, a csapoltat jobban preferálom.
Egy darabig csendben haladtam mellette, majd a bolthoz érve előre engedtem, majd vettem magamhoz egy kosarat, és úgy ballagtam mellette, figyelve a kinálatot, megszemlélve az árakat, aztán megálltam egy  pult mellett, ahol mindenféle sör sorakozott, s mikor megtaláltam a megfelelő márkát, odatettem kettő zsugor csomaggal,aztán mentem Katrine után, ha csak nem várta meg míg sikerül választanom. Ha megvárt, akkor együtt mentünk el a csokoládék irányába, s felvont szemöldökkel szemléltem.
-Itt vagyok egy ideje Midgardon, de csokoládét még nem kóstoltam. Neked melyik a kedvenced?- nem pillantottam felé, csak figyeltem a kinálatot, próbálva dönteni. Ám ha Kat javaslatot adott, akkor azt tettem a kosárba.
Kiváncsi voltam, vajon mit lehetett benne szeretni. Mi lehet az, ami annyira megfogta a Midgardiakat. Meglehet, én magam voltam az egyetlen, aki viszolygott a gondolattól is, ám lehet akadna azért köztük olyan, mi nekem is elnyerheti a tetszésemet.
Ha már bent volt a kosárban, akkor indultam tovább, hogy aztán válasszak valami játékot egyetlen négylábú barátomnak, aki teljesen önként választott ki magának, s döntötte el, bízni fog bennem.
Nem akartam sok időt elpocsékolni ott, szóval hamar indultam meg a pénztár felé. Útközben a virágos pultnál leemeltem egy szál virágot, megálltam Katrine-el szemben, tekintetét keresve nyújtottam felé, lágy mosollyal arcomon, aztán a pénztárhoz léptem, s mindent kifizettem.
Egy papír zacskó lapult a karomban, másikban az egyik zsugor sör foglalt helyet, s úgy ballagtam visszafelé.
-Elgondolkodtam rajta, hogy kellene valami munka. Tudod, be szeretnék illeszkedni. Olyan "ember" lenni akire lehet számítani. -ráemeltem tekintetem. Be akartam illeszkedni, megszemlélni, milyen az ő életük, ha valóban beleadnak mindent. Megfigyelni olykor már nem elég.
Barátokat szerezni, hitet adni, és imákat gyűjteni. Kicsinyes indok, de ez mozgott szemeim elött. No meg itt volt a lány... A lány, akiben bíztam...
- 666 szó  // zene: Zene Semmi problem xD
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szomb. Ápr. 15, 2023 11:28 am

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Aegir & Katrine

Listen, you’re not alone anymore!
Egyetértően bólintottam Aegir megjegyzésére, hogyha meg van írva a kettejük sorsa akkor bizony egymásra fognak találni, semmi szükség nincs arra, hogy közbeavatkozzak. A végén tényleg valami félre sikerül és azt nem akartam. Nem akartam tönkre tenni a barátnőm boldogságát egyáltalán. Szóval, ha ők ketten még nem érezték elérkezettnek az időt arra, hogy bevallják egymásnak hogyan éreznek a másik iránt akkor nem tehettem azt tönkre én sem.
Békésen sétáltam Aegir mellett az utcán, hol felpillantva rá, hol pedig a járdára figyelve. A fények tökéletes megvilágították az utat, nem kellett attól tartani, hogy megbotlunk valamiben. De az ijesztő volt, hogy ő háttal sétálgat, mint egy rák. Ha valaminek neki menne az nem lenne számára kellemes szerintem.
- Igaz, az idő mindent megold. – értettem egyet azzal, hogy nem kell közbeavatkoznom, szóban is, nem csak bólogatással.
- Nem félek a sötétben Aegir. De szívesen elmegyek veled a tengerpartra és nem bánom, ha hazakisérsz. – kedvesen mosolyogtam vissza rá.
Szerettem vele beszélgetni, nem volt ezzel semmi baj egyáltalán, így persze, hogy nem elleneztem, ha időt tölthettek vele. Nem mindennap adatik meg, hogy egy istennel beszélgessek. Kíváncsi vagyok arra, hogy ő miként látja a világot vagy milyen véleménye van. Biztos vagyok abban, hogy neki is vannak kedvelt dolgai, mint például a tengeri lények.
- Veled tarthatok, nem sietek sehová sem. A házim már megvan. – válaszoltam a kérdésére.
- Megnézhetjük, ha szeretnéd. Stig biztos jó néven veszi majd. – érdekelt persze, hogy mit talált. Stig pedig mindig olyan, hogy ha egyszer elkezd valamit rágcsálni akkor azt nem fogja abba hagyni egy jó darabig az biztos.
Persze gondoltam, hogy tönkre fogja tenni, mert szeret rágcsálni dolgokat, de egy darabig biztos vagyok abban, hogy Aegir is látni fogja, a kutya imádja az ajándékát.
- Nem tudtam, hogy szereted a dobozos sört is. – nem, persze, ez nem kellett volna olyan nagy meglepetésként érjen, hiszen ma is láttam a kezében. Csak valahogy másnak tűnt, olyannak, aki ragaszkodik a saját termékéhez, amit ő készített. Sajnos nem értek a sörkészítéshez, így nem is nagyon megyek részletekbe, de most, hogy ő itt van. Hmm talán rákérdezhetnék. Bár nem. Inkább nem. Engem nem nagyon vonz a sörözés még, szóval majd elmondja magától, ha szeretné egy nap majd, amikor alkalmas lesz az idő és a helyszín is rá.
- Veszek magamnak egy kis csokit is, ha már itt vagyunk. – mondom, ha esetleg már elértünk a bolthoz. A közelünkben van egy, ha arról beszélt esetleg akkor éppen útba esett a sétánk során. Ha egy másikba szeretett volna benézni azzal sincs gond, hát mentünk még egy kicsit tovább.

Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Vas. Márc. 19, 2023 12:47 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir

A rokonok olyanok olykor mint egy tüske, ami annyira kapaszkodik, hogy eltávolítani sem lehet rendesen, ám még is van egy olyan pillanat, mikor az ember csak és kizárólag rájuk számíthat, mert más nem állna oda mellé teljes vállszélességgel.
Mikor kijelentette, hogy semmi ilyesztő nincs bennem, mosolyom kiszélesedett, s kihúztam magam. Picit mulattatott a gondolat, de aztán megköszörültem a torkom, s fejet is hajtottam, majd rá emeltem kékjeim.
-Ez igazán megtisztelő! Annak ellenére is, hogy régen én voltam Aegir a kegyetlen! - egy időben erre a címre voltam a legbüszkébb. Úgy éreztem ez a legjobb amit elérhettem, ám egy idő után, nos valamiért ez a nincs bennem ijesztő talán jobban tetszett, bár azt magam sem tudtam volna megmondani hogy miért.
Aztán beszéltem neki a vitáimról Rán-al, aztán ő megemlítette a szüleit, mire tekintetem az apja felé emeltem, s elmosolyodtam, hisz az említett férfi épp csókot lopott a feleségétől, ki kedves mosollyal lépett aztán távolabb, majd intett felénk egyet, amit viszonoztam is egy mosollyal, s egy intéssel magam is, aztán elgondolkodtam.
-Ha egy kapcsolat évezredek óta tart, és mindketten ugyan olyan temperamentummal rendelkeztek, egy idő után hatalmas viták képesek kerekedni, ami a mi esetünkben lássuk be elég veszélyes lehet. Jó ideje több volt a vita, de nem akarok nyafogni. - megdörgöltem a nyakam, majd elhúztam a szám következő szavaira.
-Meglehet hogy megharagudnak majd, de idővel megértik miért jöttem el. Majd visszamegyek, de még nem akarok. Kedvelnéd őket...9 en vannak. Gyönyörű hableányaim. - megvontam a vállam. - Tudnék, de nem akarok. Még nem. Szemmel tartom őket, figyelek rájuk. Sosem veszítem szem elől őket.
Szerettem a lányaimat, a világon mindennél jobban, de vágytam valamiféle változásra. Valamire, ami egy kicsit kirángat a mindennapjaimból.
-Nem érzem elpocsékoltnak. - morfondíroztam.
Aztán a kutyás akciót követően mosoly költözött arcomra, miközben még a földön üldögéltem a kutyát dögönyözve, majd körbehordoztam tekintetem. Már nem voltunk olyan érdekesek senkinek sem. Egyszerűen csak a saját dolgukkal foglalkoztak.
Felkeltem, majd zsebre vágott kezekkel laza eleganciával kérdeztem rá a sétára, mire olyan választ kaptam, amire nem is igazán számítottam, szóval felvontam szemöldököm, kicsit közelebb hajoltam hozzá, s mosoly költözött arcomra.
-Sosem árt a védelem! - jelentettem ki, aztán kacsintottam is egyet, majd tisztes távolságot vettem fel, s ugyan úgy zsebre vágott kezekkel indultam meg elfelé.
Persze még nem akartam elmenni onnan, csak kellett egy kis távolság a tömegtől, a zajtól, hogy aztán mesélhessek a honvágyamról, ami néha rám talál, s azt miképpen tudom csillapítani.
-Valóban. Akkor a legcsodálatosabbak. Akár a nap fénye, mikor vörösre festi a viz tükrét, s feltűnik a határ az ég és víz között... csodálatos! - duruzsoltam, aztán kicsit közelebb léptem, s kértem, meséljen nekem a srácról, kiért barátnője szíve repes, mire meg is kaptam a megfelelő választ.
-Szóval illedelmes, tud bánni a lányokkal... kedves, és hangosan kimondja a véleményét... ahhmm... - bólintottam párat, majd Katrine elé kerültem, s úgy mentem ismét háttal a menetiránynak, miközben zsebembe ejtettem balomat, aztán jobbommal felé böktem. - Ha nem lép, a srác találni fog mást. Az ilyen fickók, hamar találnak maguk mellé valakit. De az is lehet, hogy a srácnak is tetszik, csak nem akar lépni... - megvontam a vállam, majd mellé keveredtem, aztán megragadtam a mellettem lévő oszlopot, s onnan emeltem a lányra a tekintetem.
-Meglehet, már öreg vagyok, de úgy hiszem nem kellene közbeavatkoznod. Ha úgy van megírva a sorsuk, úgy is egymásra találnak.- megvontam a vállam, aztán Kat elé keveredtem ismét, s talán szemtelenül közel léptem, miközben zsebembe ejtettem másik kezemet is. - Van kedved lejönni a partra valamelyik nap este? Utána hazakísérlek... csak hogy ne félj a sötétben. - engedtem meg magamnak egy mosolyt, majd távolabb léptem ismét, s immár úgy haladtam mellette.
Szerettem vele beszélgetni. Nem a sport, nem a köznapi dolgok, hanem mindenfelé nyitott volt. Kedves, és... és valahogy már nem csak egy kislánynak kezdtem látni...
-Be kell ugornom egy boltba... a sör elfogyott... velem tartasz? Láttam valami csontszerű akármit, amire egy kutya képe volt ráakasztva... Stig biztos örülne egy olyannak... - morfondíroztam kicsit, miközben arrafelé vettem az irányt.
- 666 szó  // zene: Zene Semmi problem xD
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Vas. Márc. 12, 2023 3:12 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Aegir & Katrine

Listen, you’re not alone anymore!
Természetesen néha jó, hogy ennyi rokonom van, néha meg nem. Kicsit lebiggyesztem a számat és úgy válaszolok Aegir kijelentésére, hogy a rokonaink néha képesek ilyen hatást kiváltani belőlünk.
- Sajnos. – sóhajtok nagyot, mintha ez olyan nagy baj lenne. Persze, hogy nem baj. Ritkán adódik ilyen alkalom, hálásnak kellene lennem, hogy itt vannak és eljöttek az apám kedvéért.
Amikor kijelenti, hogy örül annak, hogy nem akarok elmenekülni a közeléből csak nagy komolyan nézek rá.
- Semmi ijesztő nincs benned. – vagy legalábbis amit annak tudnék venni biztosan nincs. Persze az már magában sokkolhatott volna ahogy megjelent, de valami nem engedte, hogy elrohanjak. Talán a bátrabbik énem, a kíváncsibb, akit minden érdekelt a világon.
- Lehet. – erre mondjuk nem is gondoltam, hogy esetleg arra várna a fiú szedje össze magát és szóljon hozzá. Az egy kicsit sem kedves helyzet.
Aztán egy kis időre a saját dolgommal foglalkoztam, ami a feltűnés kerülését jelentette, de a nap végére ismét egymásra találtunk Aegir-rel ha mondhatok ilyet. Mondjuk nem mentem el túl messzire, ha nem félt volna bejönni a konyhába esetleg akkor még láthatta is, hogy mivel foglalkozok vagy mivel nem.
- Nem tudom mi a szüleim titka, de olyan még sosem volt, hogy apa ne akarjon haza jönni hozzánk, mert összevesztek anyával. – elhúzom a szám, mondjuk ők ritkán veszekednek, de az is csak azért van, mert anya mindent ráhagy apára és nem kötekedik vele. Pedig szerintem néha megérdemelné, hogy ne az legyen, amit ő akar, de ki vagyok én, hogy beleszóljak ebbe…
- A lányaid megfognak haragudni rád, akármilyen idősek is legyenek. Nem tudsz valahogy… üzenni nekik? – kíváncsiskodom. Nem nagyon tudom, hogy miképpen működik az ilyesmi, ezért se kezdek el okoskodni.
- Nem elpócsékolt idő, ha jól használtad ki a régi időket. – elmélkedtem egy kicsit ezen. Én nem fogom tudni megállapítani, hogy így van-e vagy sem. Ő tudja mennyivel lett bölcsebb és tapasztaltabb, végtére is… egy isten, nem?
A kutyás akció után egy kicsit fellélegeztem, amikor nem történt semmi komoly, csak Aegir lett gazdagabb egy kis kutya nyállal az arcán. Stig már csak ilyen. Ha valakit megkedvel, le se lehet vakarni.
- Nem csodálom, hogy így viselkedik. – válaszolok, egy kicsit a kutyát is pártolva meg nem is. Néha nehéz eldönteni, hogy kinek az oldalán állok, ha Stig-ről van szó. Próbálom nevelni őt, de nem mindig megy. Ettől függetlenül nagyon szeretem őt, hálás kis jószág és mindig készen áll játszani, ha látja rajtam, hogy az iskola lelombozott.
- Elkísérhetlek, ha félsz egyedül. – viccelődtem, sejtem, hogy neki nem kell félnie semmitől sem, mert mi bánthatná őt és mitől nem tudná megvédeni magát? Hát ez az! Egy istennek kevés dologtól kell félnie.
Vicces volt, ahogy elkezdett hátrafele indulni. Nem sokan próbálkoznának meg hátrafele menni, amikor nem látják, hogy hová és minek is mennek neki. Ebből szerintem Aegir sem maradt ki, mert szépen neki ment egy villanyoszlopnak.
- Ez is egyfajta megoldás a hónvágyra. – értettem egyet. – A csillagok nagyon szépek, főleg, ha megcsillannak a víz tükrében éjszaka. Olyan, mintha apró aranytallérok lennének a víz alatt. – az pedig mindig szép látvány egy ideig.
- Őszintén? Talán a fiú modora, ahogy a barátaival viselkedik, hogy jól nevelt. Látszik rajta a nyolc év otthon, nem úgy, mint a többségen. Kicsit visszahúzódó, de ettől függetlenül mindig hallani a hangját, ha valamiről véleményt mond. – a végére pedig vállat vonok, mert nem nagyon tudom. Igyekszem süket lenni, hogyha ilyesmiről kezd el beszélni a barátnőm.

Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Csüt. Feb. 23, 2023 4:59 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir

-Olykor képesek ilyen hatást kiváltani az emberből a rokonai. - mosolyodtam el, hisz én magam is szinte kifutottam a világból, s messze mentem. Persze nem a gyermekeimből lett elegem, sokkal inkább az örökös vitákból, mik mindig otthon vártak. Sokkal jobban érdekelt, és lefoglalt ez a világ. Midgard világa, s mind az ami ott körbevett.- Örülök, hogy nem akarsz elmenekülni a közelemből. - vallottam meg komolyan, aztán még is ismét mosoly költözött az arcomra, majd kifejtettem én mit tennék, ha a fiú helyében lennék, aztán szavaira megvontam a vállam.
- Míg meg nem próbálod, nem fogod megtudni. De talán a barátnődnek nem tetszik annyira, hogy ő maga lépje meg a dolgot. - magyaráztam elgondolkodva, aztán jött az elragadásom, és bizony elszakadtunk egymás közeléből. Kedveltem a lányt, hisz annyival másabb volt mint a vele egykorúak, vagy mint a többi nő.
Sokat beszélgettem az apjával, a barátaival, a rokonaival, s közben igyekeztem illedelmes lenni, és kellő emberséggel viseltetni irányukba.
Aztán mikor nem tartottak igényt a társaságomra, hát jöhetett a hinta, ahol nem is ültem olyan sokáig egymagamban, hisz hamarosan Katrine is csatlakozott hozzám.
Szavaira elmosolyodtam. Szóval csak be kellett volna mennem ahhoz, hogy vethessek rá egy pillantást, ám még is kint maradtam a társasággal.
-Néha hazavágyom, de olyankor eszembe jut, miért is jöttem el. Az utóbbi időben sokat veszekedtünk Rán -nal. Rémes viták voltak azok. - ingattam meg a fejem, s még egy grimaszt is megengedtem magamnak. - De nem akarok hazamenni. A lányaim rég felnőltek már, és talán ha egyszer ők is erre vetődnek, majd elmondom nekik miért jöttem el. - halvány mosollyal arcomon tekintettem felé, majd megemlítettem mire emlékeztet ez az egész, s kérdésére bólintottam párat.
-Talán egy kicsit. De minden pillanatát kihasználtam azt hiszem. - közben a kutyát figyeltem, ki akkor még az asztalhoz igyekezett, majd jöhetett a kutya kergetése, amibe magam is besegítettem, s szerencsére a hús is megmenekült, s én a kutyával értem földet, ki rátelepedett a mellkasomra, s játékosan nyalt bele képembe, mire elnevettem magam, s úgy toltam el arcom közeléből.
-Sok az inge. Az illat. - magyaráztam megdörgölve a kutya fejét, majd felkeltem a földről, elballagtam a kerti csaphoz, s lemostam magamról a kutyanyálat.
Engem nem zavart a többiek nevetése, hisz én magam is nevettem az eseményeken.
Miután végeztem arcom tisztításával, odaléptem a lányhoz, s kicsit közelebb hajoltam, hogy a hangos zene mellett is rendesen hallja hangomat.
- Van kedved sétálni egyet? - körbepillantottam, s mivel az apja amúgy is elfoglalt volt a többiekkel, és rám sem voltak már kíváncsiak, így bátran megtehettem, hogy kicsit eltávolodok a közelükből.
Ha igent mondott, akkor megindultam kifelé, majd odakint zsebre tettem a kezem, s indultam amerre esetleg ő akart menni. Közben nem vettem észre édesanyját, aki kedves mosollyal arcán az ajtófélfának dőlve mosolyogva figyelt utánunk.
Mentemben szembefordultam vele, s háttal haladva kezdtem el magyarázni.
-Tudod, olykor valóban megesik, hogy honvágyam van, de olyankor kimegyek a tengerpartra, leülök, lehunyom a szemem, vagy a csillagok ragyogását fürkészem. Eszembe jutnak a régi idők, mikor Viking hajók szelték a vizeket, fedezve fel új tájakat. - magyaráztam, s közben fel sem tűnt, hogy nekisétáltam egy villanyoszlopnak, szóval hírtelen megállva, tettem karba kezem, mintha tényleg úgy akartam volna, s ha mellém ért, léptem oda mellé, ismét zsebre téve kezeim.
-De mesélj nekem arról a fiúról… mi tetszik a barátnődnek annyira rajta, hogy zavarában megszólítani sem meri?
- 666 szó  // zene: Zene Semmi problem xD
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Hétf. Feb. 13, 2023 9:13 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Aegir & Katrine

Listen, you’re not alone anymore!
Kicsit elgondolkodtam azon, hogy mit válaszolhatnék neki, ez olyasmi volt, amit eddig senkinek sem kellett megmagyaráznom, egyrészt azért, mert nem törődött ennyire azzal, hogy mit gondolok a világról és másokról, másrészt nem tudtam hogyan értessem meg vele, aki történetesen egy isten. Próbáltam nem zavarba jönni, pedig nagyon kezdtem elpirulni, ennyi figyelmet és érdeklődést nem igazán kaptam sohasem, maradjunk annyiban.
- Mindannak, amit mondtál a hármasa. Plusz annak az érzése, hogy kényelmetlenül érzem magam az illető mellett vagy jól érzem magam mellette. Nehéz meghatározni, egyszerűen csak tudom, hogy tőled például nem akarok elfutni, de az unokatestvéreimnél már más a helyzet. Ők hiába a rokonaim, néha ki tudnék futni tőlük a világból is. – sóhajtok halkan. Persze ez nem jelenti azt, hogy rosszban lennék velük, egyszerűen csak túl komolyak és érettek hozzám. Az a kis korkülönbség meglátszik.
- Ehh reméljük, hogy nem ez történne. – na jó, talán nem kellene ilyen borzasztóan viselkednem, hogyha egy fiúról van szó, akibe a barátnőm szerelmes. Lehet, hogy jó vége lesz az egésznek és boldogan fognak élni, csak idő kell nekik, nem pedig az én közbeavatkozásom. Legalábbis ezt remélem.
Aztán elrángatják tőlem, amivel nincs semmi gond. Jó nézni ahogy próbál elvegyülni a családom és a szomszédok között. Nem is zavarok nagyon tovább, inkább segítek odabent anyának, aminek ő nagyon örül, addig sincs egyedül és legalább némi dicséretet is kapok, amiért nem csak lógatom a lábam, hanem segítek neki.
Mostanában egyre többször mosolyog, szóval nincs más dolgom, mint ezt fokozni. Ő is kérdezősködik mindenféléről, azonban amikor úgy gondolom, hogy már túl sok minden érdekli őt és a tőlem telhető legtöbb dolgot már megtettem szépen megyek is tovább az útamra. Nem is nagyon figyelek arra, hogy mennyi idő telik el így, de az biztos, hogy kiszúrom egyedül Aegirt és odamegyek hozzá. Az egyik hintán ücsörög.
- Csak itthon voltam, nem az udvaron, hanem odabent. Segítettem egy kicsit anyának. – válaszolom a kérdésére.
- Nincs honvágyad? – kíváncsiskodtam. Nem tudok sokat arról, hogy honnan jött, ez egyértelmű, de attól még mindenki tartozik valahová. Én is ide tartozom, ő meg fogalmam sincs hová.
- Gondolom hiányoznak azok az idők. – bár ki tudja, nem látok a fejébe. De biztosan van valami oka annak, hogy el akar vegyülni az emberek között.
Alig ültem le a hintára, Stig máris valami rosszban sántikált amire Aegir vonta fel a figyelmemet. Ez a kutya!
- Stig! Nem szabad! – de már mentem is, nem bíztam a véletlenre a dolgot, annak külön örültem, hogy végül Aegir is úgy döntött, hogy segít egy kicsit ráijeszteni a kutyára, de ha elkapjuk még mielőtt leemelné a sültet már az is nagyon sokat segítene.
- Ez a kutya, komolyan úgy viselkedik, mintha nem adtunk volna neki enni ma. – szemet forgatok, miután sikerül elkapni valahogy Stiget. Persze nem tetszik, hogy ez másoknak vidámságot okoz, de most inkább nem törődők ezzel.

Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Pént. Jan. 20, 2023 4:43 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir

Kezdetben mindenki jó. Nincs fekete vagy fehér, senkit sem bélyegez meg. Minden megy a maga medrében, s idővel, mikor mindenki megmutatja a foga fehérjét, kiderül kiből lesz rossz, s ki marad éppenséggel rossz.
Érdekes meglátás volt, s talán igaza is lehetett fiatal kora ellenére, és bölcsebb mint sem arról más álmodni merne. Az igazat megvallva, magam sem gondoltam néhány héttel ezelőtt, hogy majd e-képpen fogom gondolni, hisz ott a parton annyival másabbnak tűnt. Talán más szemmel néztem rá. Talán akkor nem láttam még olyannak, mint amilyennek látnom kellett volna.
-Bizsergés a tarkódon? - elmosolyodtam a gondolatra. - Vagy rossz érzés a gyomrodban, vagy a szíveddel érzed? - Őszintén kíváncsi voltam miképpen tudja mindazt kikövetkeztetni, s hogy nem esik bele egyéb hibákba.
Aztán szókerült a napjáról, és a barátnőjének tetsző fiúról. Benedvesítettem alsó ajkam, majd felé emeltem tekintetem.
-Nem minden esetben, de olykor az lesz a kiszemelt… legalábbis így gondolom. Ha én lennék az a fiú, akihez odamennél, azzal, hogy a barátnődnek tetszek, úgy gondolnám, Te vagy az a barátnő, és randevúra invitálnálak... - megengedtem magamnak egy apró mosolyt, aztán megvontam a vállam. - De lehet rosszul gondolom, és túl öreg vagyok ehhez.
Sok mindenről szó esett, mit elhessegettem, hisz akadtak olyan dolgok a múltban, amiről nem akartam beszélni, vagy nem láttam eljöttnek a pillanatot arra, hogy ecseteljem mi is volt azon az estén, aztán felmerült bennem, vajon nem szeretne e elmenni valamerre, más tájakat látni, de válasza számomra nemlegesnek bizonyult.
Lesz időm megismerni, s valamiért tetszett a gondolat. Értékeltem, hogy megkaphatom az esélyt arra, hogy kiismerjem, s rájöhessek az emberek érzésvilágára, s arra, vajon mi ragadott meg ebben a lányban.
Aztán szinte észre sem vettem, hogy bókot ejtettem, s talán udvaroltam egy cseppet. Nem az volt az eszem szándéka, de még is úgy alakult a mondanivalóm, mit biztatásnak szántam, hogy bókká kerekedet ki magát, s az igazat megvallva, egy cseppet sem bántam.
Aztán az apja elhívott, s az egész beszélgetés félbemaradt, hisz nem tehettem meg hogy nem megyek a házigazdával, ha egyszer vendég voltam a házában.
Sokáig távol voltam, aztán végül, mikor engedtek elszabadulni, letelepedtem a hintába, s a csillagos eget fürkésztem, majd Katrine hangjára eszmélve, egy mosoly költözött arcomra.
- Persze! A Te hintád. - mutattam a másik irányába, majd ha beleült ismét felé pillantottam, aztán löktem egyet magamon, kicsit helyezkedtem, majd a hinta  láncán átfogva dugtam zsebembe kezeim.
-Merre jártál? - nem tolakodásnak szántam, s tudtam semmi közöm nem volt hozzá, de azt sem akartam, hogy csendben üljünk egymás mellett. Bár olykor a csend beszédesebb bármi másnál. - A zene, és a lakoma emlékeztet egy cseppet a régi időkre. Mikor gyerekzsivaj töltötte meg a termeket, a lányaim rohangáltak körülöttünk. - egy pillanatra elhallgattam, aztán bólintottam párat, de hangom csak annyira volt erőteljes, hogy épp csak ő hallja szavaim. Megingattam fejem, s csak csendesen ültem tovább, várva az esetleges megjegyzéseket, vagy kérdéseket.
-Mond csak… a kutyád… jó lesz, ha ellopja azt a sültet az asztalról? - böktem arrafelé a fejemmel, majd felkeltem, de nem indultam meg azonnal, ám ha ő megindult, akkor én is aképpen tettem, s talán próbáltuk elkapni a kutyát.
Igaz én gyors voltam, s hamar elkaphattam volna, de nem akartam megrémiszteni az állatot, szóval lassan mentem felé, s ha Kat is jött, akkor talán megpróbáltuk bekeríteni a sülttel rohanó állatot, már ha nem rohant el anélkül, hogy otthagyta volna.
A végeztével hátul a fűben sikerült elkapni a kutyát, míg a többiek meglepetten, s némelyikük nevetve figyelték az akciót.
Ha Katrine nem indult meg, s a kutya még sem lopta el a húst, akkor ültem ott tovább a hintában, figyelve a kutyát, majd füttyentettem, mire az odaszaladt hozzám, fejét ölembe ejtve.
-Rejtély mit kedvel bennem... - megdörgöltem fejét, aztán mosolyogva emeltem kékjeim Katrine-re. - Van kedved sétálni? Úgy hiszem lassan ideje indulnom...
- 666 szó  // zene: Zene Semmi problem xD
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 17, 2023 10:25 am

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Aegir & Katrine

Listen, you’re not alone anymore!
Nem kellett sokat gondolkodnom ahhoz, hogy úgy lássam Stig okkal nem morog Aegirre. Biztosan azt gondolja, hogy aki nem fordul felé rossz szándékkal az rossz ember túlságosan nem lehet. Mit mondhattam volna neki erre az egyszerű kérdésre? Hiszen nem volt olyan bonyolult jónak lenni a szememben, csak a véleményemre volt kíváncsi, nemigaz?
- Tudod az én szememben kezdetben mindenki jó. Senkiről sem akarok a megismerése nélkül rossz véleményt kialakítani róla, mert az nem szép dolog. Ahogy megismerek valakit úgy válik egyre láthatóvá az illető személyisége is. Hogy jó vagy rossz érzés fog el az illető mellett az dönt, hogy jó vagy rossz a szememben. – nem tudom, hogy milyen választ adtam ezzel neki, ha az én véleményemre volt kíváncsi akkor ez az volt.
- Nem hiszem, hogy… - egy kicsit elgondolkodtam azon az eshetőségen, hogy a felszólalásom a barátnőm érdekében rosszul sülhet el. Bele is borzongtam rendesen a tudatba. Én nem rajongtam azért a fiúért, sőt az osztályomban őszintén egyikért sem. Ezzel egy kicsit gondban voltam, a visszájára sikerült beavatkozás gondolata rosszul érintett. Amikor megkért, hogy hagyjuk a régmúlt ecsetelését és kibeszélését csak bólintottam. Biztos rosszul érintette őt is a dolog és nem olyasmi, amiről szívesen beszélne. Amit az apámról mondott próbáltam elhinni, hogy így lehet, de én éltem vele egy fedél alatt nem Aegir. Mégsem javítottam ki őt. Amikor a világ bejárásáról kérdezett csak megráztam a fejem.
- Én még jobban kedvelem a stabil, biztos dolgokat. Oslo szép hely, nem lenne szívem itt hagyni. – vallom be neki őszintén. Egyrészt nem is nagyon tudom, hová máshová húzhatna a szívem, ha nem ide, ahol születtem. A vándorélet, nem az én életem, ezt tudom. Persze jó lenne szép helyeket látni és megtapasztalni, hogy máshol milyen az élet, de talán majd máskor.
- Lesz időd megismerni. – végtére is ő egy isten, nem kell attól félnie, hogy az ideje most jár le. Egy kicsit elpirultam a bókjától, a helyzet az volt, hogy még nem tudtam hogyan kellene reagálnom erre. Mielőtt megköszönhettem volna a kedves szavait a családom újra elhívta őt, én pedig nem tartottam most vele. Inkább foglalkoztam a magam dolgával és csak nagyon későn vettem észre, hogy a hintáknál van. A parti nagyrésze már lecsillapodott, mindenki elvolt magával és gyerekkori sztorikat meséltek, még a nevemet is meghallottam egy-két mondatban, amikor anya arról beszélt, milyen jó alvó kisbaba voltam és sose volt velem gond. A szomszédasszony állapotos és anya így próbálja bíztatni őt, hogy biztosan őt is ilyen békés kisbabával áldja meg az ég.
Volt nálam egy bögre forrócsoki is, amit most készítettem magamnak és azzal sétáltam oda az ábrándos Aegirhez.
- Csatlakozhatok? – kérdeztem kíváncsian, hogyha azt válaszolja, hogy most inkább egy kicsit elmélkedne és visszaemlékezne az otthonára, a régi életére, akkor nyilván nem fogom megzavarni őt.

Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 10, 2023 9:03 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir

Kézzel fogható ténynek vettem, hogy a kutya megkedvelt, révén, hogy eddig akár hàny alkalommal erre jártam ő volt a leglelkesebb. Általában akkor hívott az apja, mikor más nem volt odahaza. Beszélgettünk, sört ittunk, én gyakran hallgattam, vagy én meséltem merre jártam és ő hallgatott. Világ csavargónak tartott, de mindazok ellenére olybá tűnt, kedvel is.
Mondjuk nem sokat túlzott, vagy talán egyáltalán nem mikor rám aggatta a vilàg csavargó jelzőt, s én nem bántam.
Kedves mosoly költözött arcomra.
-Jó ember lennék? -semmi gúny nem volt hangomban, inkàbb csak kíváncsiság. -Mi teszi a jó embert Katrine? Mitől lesz valaki jó a szemedben? - valóban kíváncsi voltam a nézőpontjára, s arra, vajon még is mi kell hozzá emberi szemmel, hogy valaki jó legyen.
Megkérdeztem milyen napja volt, s közben a kutyát cirógattam.
-Akkor téged venne észre. A barátnőd pedig csak egy félszeg mosollyal lenne gazdagabb.- magyaráztam nekidülve a korlátot tartó oszlopnak, s úgy fordultam a lány felé.-Elkönyvelné milyen aranyos vagy, és randevúra hívna... Vagy kinevetné a barátnődet. Ha rendes kölyök, akkor randevú lenne.- magyaràztam, aztán felpillantottam. Kat anyja állt elöttem, kezében egy üveg sörrel, mit megköszöntem, ő pedig a lányára mosolygott, majd eloldalgott.
Aztán meséltem cseppet a tapasztalataimról,majd válaszára felvontam szemöldököm mosolyom kiszélesedett.
-Azt én sem szeretném.
Kedves volt. Akár az első alkalommal. Talán kicsit nyiltabb. Talàn kicsit közvetlenebb. Mintha valami megváltozott volna benne. Aztán ismét mesélni kezdtem, bár nem eresztettem bőlére a dolgokat, de elmondtam milyen is volt a csarnokaimban egy lakoma, s persze nem szaladztottam el lányaimra gondolni, de szót még nem ejtettem róluk. Ahhoz túl sokan voltak. Megaztán ha mindenről beszámolok első beszélgetés alkalmával, többre úgy sem fog sor kerűlni.
-Úgy volt. Nem tetszett neki, és úgy gondolta megteheti. Egy szolgát megölni nem szép dolog. Jó...öhm... Jó ember volt.- magyaràztam eképpen némi gondolkodás után, hisz mi másnak írhattam volna le? Mit mondhattam volna róla?- Jó barát.De hagyjuk is. Rég volt már. - megvontam a vállam, kicsit igazítottam pozíciómon, majd ittam egy kortyot, aztán eszembe jutott, hogy megemlítem az apró ajándékot, amivel beállítottam, s hogy apjának nem hoztam italt, csak a virágok.
Megingattam a fejem, vágtam egy grimaszt.
-Nem... Egy jégóriás jobban megtudna rémiszteni... Vagy kettő. - húztam el a szám. Azoknak valóban nem örültem volna.
Aztán kérdeztem, hisz hajtott a kívàncsiság, és ő elkezdett mesélni, én meg minden figyelmem neki szenteltem.Szinte ittam minden szavát.
-Nemhiszem, hogy irigy lenne. Tudod, nekem úgy tűnik szeret téged, és büszke... Én az lennék ha ilyen gyermekem lenne. Úgy hiszem, apád az a fajta ember, akinek csak a saját igaza a jó. Aki szeret, de nem képes rendesen kimutatni, de szólj ha tévedek.- elhallgattam, hagyva őt tovább beszélni, s terveit hallva elmosolyodtam.
-Remek gondolat. De nem pihenned kellene egy keveset? Nem gondoltál arra, higy világot láss? Hogy járj máshol is, ne csak Norvégia szerte? Hogy megnézt a fövenyes meleg tengerpartokat, a pálmafákat... A fagyos fjordokat, idegen városokat, hol oly' sokszínű az emberek sokasága, hogy belesajdul a szem. - messze menni. Menni, és meg sem àllni, ezek voltak az én álmaim.Legalább is akkor még.
Leszegtem fejem, párszor körbeforgattam üvegem a kezemben, majd rá emeltem kékjeim.
-Kéretlen tanàcsokat osztogatnak. De valóban megismernélek. Még nem sűrűn beszéltem emberekkel.-magyaràztam. Megismerni, hisz ki más tudhatná jobban, hogyan kell embernek lenni, mint egy ember?
Aztán unokatestvérei felé tekintettem ahogy kérte, majd vissza őrá, s kicsit közelebb hajolva simítottam ki egy tincset az arcàból.
-Valóban másabb vagy... Kedvesebb, érdekesebb... Szászorta szebb mint bármelyikük... Mint a tó tükrén úszó virágba boruló Tavirózsa... Káprázatos.- leengedtem kezem, aztán visszaültem a helyemre.
-A rózsa sokkal szebb. Szúrós tövisei óvatossàgra intenek, de ha megtalálod, hogy érhetsz hozzá, a legcsodásabb látványt, és illatot ontja magàból. -magyaràztam magam elé bámúlva, majd Kat apja lépett oda.
-Gyere! Ezt meg kell kóstolnod! -azzal már mennem is kellett, hisz az invitálást nem szabad félvállról venni, így hamarosan kaptam a kezembe egy apró poharat, s mellé egy körítést, hogy azt az italt, egy baràtja hozta Görögországból, és ott minden étkezéshez isszák, szóval ott volt az ideje, hogy magam is megízleljem.
Valóban jófajta lőre volt, de párját nem alkothatta volna a hazai italoknak.
Nem számoltam meddig voltam távol beszélgetve húst edve, s italokat fogyasztva, de egy idő után a kertben lévő egyik hintára telepedtem, s tekintetem a csillagokra szegeztem.
Kicsit távolabbról énekszó, s zene csendűlt, jókedvű nevetéssel, én pedig csak azon gondolkodtam, vajon fogunk e még beszélgetni... Katrine és Én....
- 666 szó  // zene: Zene Semmi problem xD
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szomb. Jan. 07, 2023 12:59 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Aegir & Katrine

Listen, you’re not alone anymore!
Kedvesen rá mosolyogtam amikor Stigről beszélt, hogy ő az első, aki megkedvelte. Stig ilyen, csak a jó embereket kedveli meg, a rosszakra mindig morog. Eddig nem láttam, hogy Aegirre morogjon. Persze biztos megtörténhetett addig amíg nem voltam itthon, de nem hiszem, hogy Stig ilyen rossz kutya lenne. Vajon a kutyák megérzik, ha egy isten van a közelükben? Ki tudja, csak érdekesnek találom a gondolatot. Ez persze nem jelenti azt, hogy hangot is fogok adni neki. Először biztos kinevetne és elmondaná, hogy túl kíváncsi vagyok. Na mindegy.
- Ez azt jelenti, hogy nem vagy rossz ember. A kutyám tudja, látod? – persze mindketten tudjuk, hogy az ember helyet valójában mást értettem. De nem tudtam mennyi mindent hallanak a többiek ezért csak maradtam a normális dolgoknál: embernek nevezni egy istent, aki úgy akar viselkedni, mint a halandó emberek. Ez egy kicsit vicces nem? Vajon mit unhatott meg ami miatt úgy döntött, hogy elvegyül köztünk? Ki kellene faggatnom, de nem hiszem, hogy ez lenne a legalkalmasabb pillanat rá. Mindenki itt van, figyel minket és ez eléggé megnehezíti a dolgom. Vagyis mindenki el van a saját dolgával, de úgy érzem, hogy valaki figyel, biztosan a paranoiám miatt van, vagy mert nem szeretem, ha nagy tömeg vesz körül. Olyankor az is engem néz, aki háttal van és zavar a tudat!
- Hogy telt? Kicsit fárasztóan, a padtársam sokat csacsogott és lefárasztotta az agyam. Nagyon szerelmes egy fiúba és… már csak ennyi kell, hogy odamenjek a fiúhoz és megmondjam neki, hogy vegye már észre a barátnőmet. – azt az „ennyi kell”-t mértéket meg is mutattam Aegirnek az a hüvelyk és mutató ujjammal. Kicsi kellett még, maradjunk annyiban. De nyilván nem az én dolgom más ügyeivel foglalkozni, amikor én nyilván nem értek ehhez az egészhez, tekintve, hogy…
- Értem. Örülök, hogy kezded kiismerni magad itt. Ha őket kibírod akkor ezután bárkit ki fogsz bírni szerintem. – elég komolyan néztem, hogy értse az imént tényleg nem vicceltem. A rokonaim és a szomszédok között is vannak olyanok, akikhez sok türelem kell, belőlük pedig a leginkább diszpéldány az apám. Őt le kell lőni, hogy nyugton maradjon és elhallgasson… örökre. Persze ilyet nem kívánok az apámnak, sem most, sem máskor. Talán az lenne a zavaró, ha túlságosan csendben lenne. Olyankor biztos, hogy valamiben sántikál, vagy megbántódott és húzza az orrát. Bármi lehetséges nála. Ismétlem: bármi!
- Közülük… senkinek. Ők nem látták, amit én láttam. Nem akarom, hogy azt higgyék nincs ki mind a négy kereked. – most még egész szépen fogalmaztam, maradjunk annyiban. Ha tudtam volna még gesztikuláltam is volna a bolond jelzővel, de ugye sose lehet tudni mit látnak ebbe bele a többiek. Az is lehet, hogy azt gondolják pont Aegirre mutatom a dilis jelzőt.
- Azt olvastam, hogy megölte az egyik szolgádat, mert valami nem tetszett neki benne. – ezt inkább halkan mondtam. – Hogy lehet egy szolga pótolható, aki jól végezte addig a dolgát? – ezt persze csak én nem tudom elfogadni, hogy egy élet ennyit jelent egy istennek, vagyis pontosan ez az: semmit. Nem jelent semmit. Mert meg lehet oldani mindent csak akarni kell, de az a szerencsétlen szolga már nem fog újra feltámadni és lélegezni. Ez pedig nagyon elszomorító. Persze ami volt, volt és kész. Most már… most van.
- Ne aggódj, szerintem nem az ajándék reményében hívtak ide meg. Sokat segítettél nekik, így akarják meghálálni szerintem. – elmosolyodtam, mert valahol tudtam, hogy így volt. Ez pedig csak sokat számít.
- Viktor ijesztett így rád? – belőle jobban kinézem és az a baj, hogy hiába igyekeztem megőrizni a komolyságomat ezen jót nevettem. Persze, hogy nem illik megkérdezni egy lánytól, hogy hány éves, mert a végén még bevágja a durcát és tényleg faképnél hagyja a kérdezőt, de én nem ilyen voltam. Én nem a rosszat láttam a kíváncsi emberistenekben, hanem a jót és az érdeklődést. Jó volt hallani, hogy végre valakinek a fejében megfordult, hogy vajon hány éves vagyok, mert tuti biztos, hogy nem a koromnak megfelelően viselkedem. Vagy bármi hasonló, ami miatt erre Aegir is kíváncsi volt.
- Tizenkilenc, hamarosan végzek a középiskolában és az a tervem, hogy egyetemre megyek. – már nem volt sok hátra ebből a tanévből. Hamarosan tényleg végzek és már csak el kell döntenem, hogy ezután mihez kezdek magammal.
- Szeretek táncolni, de ugyanakkor más is érdekel és így… Az igazság az, hogy még nem tudom mi az, ami hozzám illene. Apa nem akarja, hogy rosszul döntsek, a testvére gyerekeinek jó állása van, szerintem egy kicsit irigy rájuk, hogy idősebbek és nem csak viszik a háztól a pénzt, hanem már hozzák is. – kicsit elhúzom a szám. – De ilyen a diákélet. A vakációban arra gondoltam, hogy majd részmunkaidőt vállalok az egyetem kezdéséig. – legalábbis ezen gondolkodtam már egy ideje. Nem akarom majd visszahallani, hogy engem ennyi idősen is el kellett tartani.
- Ha meg akarsz ismerni, ne az unokatestvéreimtől kérj tanácsot. Velük ritkán találkozom, kicsit idősebbek is nálam, keveset is beszélnek velem és se sokat velük, mert… Csak néz rájuk és rám. Ők sosem voltak olyanok, mint én. – persze azt nem mondhattam neki, hogy nézzen mélyen a lelkembe, mert akkor olyasmit is talált volna ott, amit még ebben a pillanatban én sem értek vagy merek elfogadni.
- Eddig még nem kaptam senkitől sem virágot. Vagyis olyat, amit szeretek is. Az iskolában mindig szegfűt vesznek a lányoknak nőnapkor és… én nem szeretem ezt a virágot. Szépnek szép, de engem ki lehet üldözni vele a világból. Örülök, hogy te nem szegfűt választottál. – újabb kedves mosoly és újabb információ rólam, amit eddig még biztosan nem hallhatott senkitől sem. Nem tudom miért mondom ezt el neki.

Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Csüt. Jan. 05, 2023 4:37 am

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir

Népes, s hangos család volt, de egy pillanatig sem éreztem kellemetlenül magam. Persze a rengeteg kérdés elég sokat felvetett bennem is, ám egy folyamatosan állandó maradt. Még is mennyi minden az, amit elmondhatok magamról egy embernek anélkül hogy őrültnek nézzenek, és végleg elzárjanak a világ elöl. Jó persze biztosan akadna olyan is, aki tárt karokkal vára, és ismét régi fényemben tündökölhetnék, de akadna olyan is, aki a háta eldugott közepére sem akarná látni az arcom
Nem sok időt lehettem a lány közelében, hisz az apja hamar elragadott magával, hogy ne az asszonynép között legyek.
Beszélt a sütésről, az új sörfajtáról amit vett, s kaptam is belőle egy üveggel, minek örültem egy cseppet, hisz tudtam valamit kezdeni magammal.
Jó persze minden emberi szokást meg kell ismerni, ha az Isten fia arra adja a fejét, hogy beáll a halandók közé.
Kicsivel később bepróbàlkoztak az asszonyok is, beszédbe elegyedni személyemmel, kérdezgetve, mi a szándékom a környéken, s persze szóba kerültek a szívügyek, én meg nem mondtam semmi konkrétat, hisz a szívemet nem éreztem foglaltnak. Nem voltam szerelmes.
Talán még kakukk tojásnak is éreztem volna magam a hölgyek között, kik csupán akkor hagytak magamra, mikor a férfiak elhívtak, ám nekem másfelé kalandoztak a gondolataim.
Eszembe jutottak a régi italozások, hatalmas lakomák, mit csarnokaimban tartottunk. A lányaim mosolya, vidám pillantásaik. Én gyönyörűségeim. Igaz rég nem láttam már őket, de sosem feledtem el gondolni rájuk.
Később mikor szabadulni tudtam, a verandán telepedtem le egy sörrel, s hamarosan a kutya is társult hozzám, s fejét minduntalan kezem alá tolta, így megsimogattam, majd vakargattam fületövét, s hamarosan ismét akadt társaságom, ám ezúttal sokkal kellemesebb.
-Meg is lepődtem rajta! Ő az első.- engedtem meg magamnak egy mosolyt a kutyára pillantva, majd a lányra fordítottam kékjeim. - Hogy telt a napod Katrine?
Kicsit jobban szembefordultam vele, s talán még egy mosolyt is megengedtem magamnak. Igazítottam egyet hajamon beletúrva abba, aztán megingattam fejem.
-Nem igazán. Hangosak ugyan, de ha kiismerem kinek mit mondhatok, nem okoz gondot.- megvontam a vállam.- Ez persze nem azt jelenti, hogy majd egy Isten lakik a hàtsókertben. - jegyeztem meg, aztán elnevettem magam.- Félretéve az egészet, odahaza, sok lakomát tartottunk. Mindenki eljött. Olyankor mindig béke volt. Olykor Loki okozott felbolydulást, de megoldottuk azokat is.- beleittam sörömbe, megvontam vállaim, majd megtámasztottam alkarjaim térdeimen, s kicsit nyitva lábaimon az üveget oda emeltem, majd ott kezdtem el kapargatni a cimkét.
-Hoztam volna egyéb ajándékot is, talán nevesebb italt atyádnak, de aztán eszembe jutott anyád kedvessége, és inkább a virág mellett döntöttem.- ismét Katre emeltem kékjeim, s ott is felejtettem arcának lágy vonásain. Akkor és ott, valahogy nem láttam gyermeknek. - Nem tudom illik e, de gondoltam megkérdem... Én rettenetesen öreg vagyok már... Kortalan ha úgy tetszik...de érdekelne, hogy mennyi Te mennyi vagy? Az unokatestvéreid szerint, majd faképnél hagysz, ha megkérdezem, de a kor az releváns. Mint a szinek... Fekete és a fehér. Két külön dolog... A harmónia a lényeg...- a kutyát dörgöltem közben párszor fülénél, majd Kat-re emeltem pillantásom. - Nem akarlak behálózni ha ez fordulna meg a fejedben, csak kíváncsi vagyok. De ha nem akarsz, nem kell válaszolnod. De örülnék ha végre valaki olyannal beszélgetnék, aki két lábbal a földön jár.
- 666 szó  // zene: Zene Semmi problem xD
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szer. Jan. 04, 2023 9:30 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Aegir & Katrine

Listen, you’re not alone anymore!
Otthon már mindent belengett a hús sütés jellegzetes illata, apa vörösborral önthette nyakon, a sört sokkal jobban szerette ahhoz, hogy pazarolni merészelje, így amikor Aegir is megjelent biztos vagyok abban, hogy majd kiugrott a bőréből, mert végre itt volt az új cimborája. David szabadnapos volt, így valószínűleg őt is áthívta az apám, mert nem csak a kis családi körünknek sütögetett ahogy néztem. Elhívta a testvérét is és annak a családját, meg a közvetlen szomszédunkat családostól. Nem tudom mire készült, de akármi is legyen az, én biztos voltam abban, hogy ez a nap is arról fog szólni, hogy ha feszengve érzem magam akkor felmegyek a szobámba és ott töltöm az időm nagy részét vagy kitalálom, hogy Hilde áthívott és majd… Nem tudom milyen kifogással mehetnék el otthonról, főleg úgy, hogy még a rokonaink is itt vannak, ami nem mindennapi eseménynek számít.
Az unokatestvéreimmel nincs közös témánk, egy kicsivel idősebbek is nálam és már régen nem az érettségi miatt fáj a fejük. A szememben ők is olyanok voltak, mint Hilde, lekötötte őket az ábrándozás a férfiakról és nőkről. Az egyiküket Viktornak, a másikat pedig Anesanak hívják, szintén Bergströmök, az apámnak nincs lánytestvére. Ha lenne biztosan megnevelte volna őt és sokkal visszahúzódóbb lenne, de így… a fiú testvérével Kyrre Bergströmmel csak egymás vérét szívják. Kyrre még az apámnál is kedvesebb, talán sokkal bölcsebb is, mindig süt róla az értelem. Még most is képes az apámra hagyni a sok hülyeségét. Amíg nem vagyok otthon addig sikerül megismerkednie neki is Aegirrel. De ő csendesebbnek bizonyul az apámnál és sokkal megfontoltabbnak, ezért tudja mikor kell elengedni valaki társaságát és segédkezni az apámnak.
Amikor haza érek a felesége arcával találom szembe magam, Gryvel, aki épp anyának segít valamiben. A férfiak ugyebár a hús sütéssel vannak el, a nők pedig idebent úgy nézem a salátához szeletelik a hozzávalókat, hogy mire minden hús lesül addigra készen lehessenek ők is. Nem gondoltam arra, hogy ilyen sokan leszünk. Valószínűleg nincs semmilyen jeles nap, amit meg kellene ünnepelni, egyszerűen csak arról lehet szó, hogy apa társaságra vágyott és ebben anya nem állította őt meg. Holnap itt lesz fejfájás és felfordulás.
Aegir is itt volt és meglepetésemre még egy virágot is kaptam tőle. Nem igazán tudtam, hogy hogyan kellene most viselkednem, de megköszöntem neki és mielőtt bármi mást is mondhattam neki, az apám már hívta is őt. Szóval most még szépen felmentem a szobámba, letettem a táskámat és felvettem magamra valami itthonit. Az egyik szép sötétkék felsőmet választottam és egy fekete farmert, amin nem fog meglátszani, ha leeszem magam vagy bármi. Igaz, hogy a farmert nem kerti sütögetésre találták ki, de nekem most úgysem volt a hús sütésével sok dolgom. Apától meg nem fogom átvenni a szerepet szóval…
Szépen lementem a hátsóudvarra, ahol már nagyban folyt a sütés és már-már kezdett elkészülni egy-két finomabb falat is. Zavarban voltam. Még mindig nem tudtam hová tenni Aegirt és a virágját, de mivel megláttam őt Stiggel a verandán nem is mentem tovább. Felesleges volt.
- Jól megkedvelt téged. – leülök mellé, nem túl közel, de nem is távol. – Örülök, hogy eljöttél. A rokonaim nagyon lefárasztottak téged? – kíváncsiskodtam.

Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Pént. Dec. 30, 2022 3:14 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir

Nem akartam a háborúkról beszélni, szóval hamar lerendeztem az egészet, de észrevettem, bizony ő maga sem rajongott értük. Szóval hagytam az egészet messze menni, s inkàbb megjegyeztem mennyire nem ízlett a forrócsoki, s hogy nem esett jól, ám a védelmére kelt, én meg elnevettem magam. Vicces volt miként kelt az ital védelmére, de nem szóltam meg érte, csak mosolyogtam, s ráhagytam a dolgot.
Távozott, bement az épületbe, én magam meg visszamentem a létrára, hogy befejezzem a munkát, aztán hamarost távozóra fogtam, s visszamentem a városba, az ivóhoz, hogy a napom méltó befejezést kapjon mielőtt még a tengernél tölteném az estét.
***
A napok a megszokott ütemben zajlittak, egy apró csavarral, hisz talán megnyertem magamnak barátnak a lány apját, ki előszedetettel hívott el magukhoz, s mikor megérkeztem, már egy üveg sörrel fogadott minden alkalommal, már mikor nem az ivóban futottunk össze. Szerettem szórakozni, hisz kellemes elfoglaltság volt, kiengedni a gőzt, s végre nem a csatározásokra, s vitákra kellett gondolnom az asszonnyal.
Vettem egy üveg Gint, meg egy csokor virágot az asszonykának, s egy szàl rózsát. Egy rózsát a lánynak, hisz nem volt olyan kicsike, hogy holmi édességgel szurjam ki a szemét.
Megérkezve kezetfogtunk, átadtam az italt, majd a csokrot az asszonykának, mit pironkodva, mosollyal arcán fogadott, s kaptam mellé egy puszit is, a pasas pedig csak vigyorgott, aztán már vett is elő két poharat, s indult kifelé velük, hisz kis sütögetést tervezett arra az estére, s voltak már ott egy néhányan.
Az asszony a rózsa láttán egyből tudta kinek hoztam, szóval meg is mutatta hol találom.
Megálltam vele szemben, kedves mosollyal arcomon, felényujtottam a virágot, fejet hajtottam, megfogva apró kezét, csókot hintve kézfejére.
Épp mondani akartam pár szót, mikor felcsendült az apja hangja, én pedig megindultam kifelé.
-Jövök! - mosollyal arcomon vettem át a teli poharat, átfogta karom, koccintottunk.
-Sütünk... Oldalas, marha hús... Szarvas...
-Jól hangzik!-mosolyodtam el, aztán felhajtottam magam italát, majd hamarosan érkeztek a többiek, nők is páran, ám nem érdekeltek. Ellenben a lány. Ha kijött, vagy kint volt, tekintetünk találkozott. Kíváncsi voltam vajon mi volt az iskolával, hisz az én gyermekeim másként élték meg a világot. Meg aztán az egyetlen volt aki tudta ki is vagyok.
Szóval míg készült a hús, letelepedtem a verandára, a kutya szinte azonnal csatlakozott, s fejét ölembe ejtette.
- 666 szó  // zene: Zene Semmi problem xD
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szer. Dec. 28, 2022 4:23 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Aegir & Katrine

Listen, you’re not alone anymore!
- Igen, azok. Számomra értelmetlenek mind. – biztos megvan mindennek az önös célja, csak én valahogy nem értékelem az ilyesmit. Jól láttam, hogy ezt a nézetet ő is osztja velem? Haragosnak tűnt, mint én, amikor meghallottam azt a borzalmas kérdést. De aztán hamar a limonádéra terelődött a szó, így nem volt szívem visszaterelni a témát a háborúhoz, mert olyan téma volt, amit sose szerettem és nem is fogok, én béke párti vagyok. Nem érdekel se a politika, se az intrikák, se semmi, ami világméretű zűrzavart okozhat.
- Héj! A forrócsoki finom és a cukros limonádé is, valakiknek. – tettem azért gyorsan hozzá, mert neki egyértelműen nem ízlett a finomság. Meg sem lepődőm azon, hogy ő inkább az ilyen felnőttes savanyú ízű léket szereti, mint amilyen a savanyú limonádé és a sör. Persze nem próbálom meg meggyőzni arról, hogy igazán megkóstolhatná az olyan édességeket is, amit én szeretek, mert kétlem, hogy hallgatna rám és igazat adna nekem. Talán majd egy másik nap.
Most úgy döntöttem, hogy kicsit odébb állok, miután meggyőződtem arról, hogy jól el lesz idekint és nem kell nekem még hátráltatnom is őt.
- Nekem van pár házim, amit meg kell írnom. De ha bármire szükséged van, akkor… az az én szobám. – mutattam fel az ablakomra, biztos tudja, hogy melyikről beszélek, mert az imént pont az én szobám feletti csatornában kotorászott.
- Nyitva hagyom az ablakot a biztonság kedvéért, de ha olyasmi, amit anyától is kérni tudsz semmi gond nem lesz, ha tőle kéred. Ő nagyon segítőkész és gondoskodó. – apáról ezt már nem tudom ilyen jól elmondani, de a maga módján őt is érdekli, hogy mi van velem. Szóval, ha bármire szüksége volt még – mondjuk törölközőre – azt még kihoztam neki, de utána felmentem a szobámba és megpróbáltam megírni a holnapi házit. Nem volt nagy kedvem hozzá, de meg kellett írni, amit meg kellett írni ugyebár.


qqo͈sǝ̗ʞ ʅɐddɐu ɹɐ̗d


Apa látta, hogy Aegirben megbízhat és amilyen segítséget kér tőle, azt meg is teszi, nem akadékoskodik, hogy ehhez vagy ahhoz nincs kedve, vagy nem vállalja el. Már-már kezdtem azt látni rajtuk, hogy összebarátkozhatnak és valami jó is kisülhet ebből. De az apámnak változékony a természete, ő azt szereti, ha neki segítenek és az ő dolgait tartják fontosnak, talán egy kicsit még zsarnok is, de ez nem az én dolgom megítélni. A lényeg, hogy elkezdte többet áthívni hozzánk Aegirt, olyankor is, amikor semmi munka nem volt, szimplán csak unatkozott és kellett valaki, akiről az hitte, hogy hasonlóak a nézeteik. Pedig biztos voltam abban, hogy Aegir néha csak udvariasságból hallgatja a besszükült nézeteit a világról és úgy összességében mindenről.
Tudtam, hogy mára is áthívta Aegirt, ezért nem tettem felesleges kitérőt én sem a partra, mert ez azt jelentette újra megkérdezhetem tőle milyen az emberek között lenni. Remélhetőleg az apám nem ábrándította ki őt teljesen. Vagy ha mégis, hát akkor elmondom, hogy tudok róla milyen az apám, de engem nem tudott befolyásolni, szerencsére.


Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Szer. Dec. 21, 2022 9:36 am

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir

Nem kellett kitartás, de ezt nem kötöttem az orrára. Tettem a dolgom, s csak annyi időre álltam meg, míg az anyja hozott egy kis pitét, ami fizetségnek egy ilyen apró cselekedethez éppen elég lesz. Nem kezdtem vitába, nem kezdtem beleszólogatni a beszélgetésükbe, csak megettem a magamét, majd visszamentem a létra tetejére, míg ők tovább beszélgettek.
Az anyja kedves teremtésnek tűnt. Jóravaló apró asszonyság, akinek elkélt a segítség, lévén férje mibenléte… de nem az én dolgom volt ítélkezni senki felett sem. A sors majd megítéltet.
Azzal sem foglalkoztam, mikor megemlítették, honnan lehettem ismerős az örege számára. Az igazat megvallva, nem is érdekelt.
Aztán érkezett a limonádé kérdése, és én igent mondtam, amiért le is merészkedtem a létra tetejéről, s áttetettem az utolsó helyre, ami még kívánta a preparálást. Nem istennek való feladat, de nem voltam finnyás. Megkapom az áldozatot, és ez volt a lényeg.
Míg Katrine bement, én addig leheveredtem a fűben, a felhők táncát figyelve, fejem alá kulcsolt karokkal, s csak akkor könyököltem, majd ültem fel, mikor már visszaérkezett.
Kíváncsian kérdeztem, vajon mi volt az a dolog amire nem válaszolt az iskolában, s válaszára felvontam szemöldököm.
- Ostoba háborúk! - körbeforgattam szemeim, aztán megingattam fejem, talán még fújtattam is hozzá egyet. Az emberek, és az ostoba természet romboló háborúik! Irtják egymást, s nem figyelnek oda a körülöttük lévőkre! Lélektükreim haragosan villantak egyet, aztán mikor téma terelésnek meghallottam a limonádét, felvontam szemöldököm, majd egy fintor kíséretében megingattam fejem.
-Nah olyat soha többet! Soha! Borzalmas egy lötty! Édes, nyálkás! Blahh.. - megborzongtam. Nem kedveltem az ilyesmit, és ennek végre pontot is tehettem a végére.
A savanyúság említésére bólintottam.
-Remek! - fel is keltem, majd töltöttem magamnak egy pohárral. Előbb csak apró kortyot ittam, kicsit forgatva a számban, aztán hümmentettem egyet. - Jó lesz! - újabb kortyot ittam, aztán visszatelepedtem, s úgy emeltem tekintetem a lányra, ki ott álldogált, s olyan volt, mint akiben megváltozott valami. Valahogy másképpen tekintett felém, de eme apróságnak nem adtam hangot, csak figyeltem inkább egy darabig arcvonásait, aztán felkeltem, megmozgattam izmaim, majd visszamásztam a létra tetejére, hogy aztán találjak egy régi labdát az ereszben, majd füttyentettem a kutyának, ki felkapta fejét, megemelte farkát, s rám szegezte tekintetét, majd a labda után loholt, mit eldobtam neki, persze nem teljes erőből.
Kedveltem az állatokat. Annyival tisztább érzésűek voltak mint az emberek. Tiszták, és romlatlanok…
Hamarosan végeztem a munkával, s elégedett ábrázattal másztam le onnan, majd léptem a kerti csaphoz, hogy leöblítsem kezeim, majd a vízzel lemossam arcomat is.
- 666 szó  // zene: Zene Semmi problem xD
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szomb. Dec. 17, 2022 11:06 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Aegir & Katrine

Listen, you’re not alone anymore!
- Aha, értem. Kitartást hozzá. – magyarázom egyik lábamról a másikra lépve. Elég furcsa őt így látni, de most komolyan. Azért arra nem számítottam, hogyha haza jövök akkor ő lesz odafent.
De aztán anya is kijön és érdeklődik arról, hogy milyen napom volt és én elmondom neki gondolkodás nélkül, hogy mi nyomja a szívemet. Ő persze szokásához híven nyugtatni próbál.
- Lehet. Nem félek a tananyagtól anya. – ezt ő is tudta, kevés olyasmi van, amitől úgy tiszta igazán félnem kéne, de azokkal is szembe kell néznem, akármilyen nehéz is legyen éppen. Minden azon múlik, hogy miként reagálok rá. Egy kis ésszel és megismeréssel minden elviselhető. Még az a tudat, hogy odafent a létrán nem egy egyszerű halandó ember segédkezik, hanem egy…isten.
- Tudom kincsem. – válaszolta kedvesen anya és megsimogatta a fejem, olyan gondoskodóan és szeretetteljesen ahogy mindig is. Persze sejtett valamit, nem hiába nézett fel Aegirre. De azt bizton állíthatom, hogy… Most inkább nem nyilatkozom erről.
- Igen onnan lehetett ismerős apának. – értek vele egyet végül. Vajon legútóbb ő is ott volt csak nem láttam? Vagy látta esetleg Aegirt másnapokon? Nyilván erre most nem fogok rájönni, amúgy sincs semmi közöm hozzá. Ha meg megkérdezném akkor túlságosan gyanúba kerülnék és nem akarom, hogy Aegir azt higgye nem bízom benne és egy bármikor robbanható bombának nézem őt, mert nem volt így.
Aztán anya megkérdezi tőle, hogy kér-e sört. De mivel nem kért, viszont limonádét igen, anya újabb utasítást adott ki nekem. Jól van Kat, nyugodj le szépen.
- Oké. Behozom a táskámat is egyúttal! – a bejárathoz mentem, hogy elhozzam a táskámat onnan, még mielőtt apa megérkezne és észrevenné, hogy csak úgy ott hever a táskám az ajtó előtt. Valószínűleg ő nem örülne annak, hogy csak úgy szerte szét hagyom a holmijaimat szóval inkább nem is adok neki okot arra, hogy szóvá tegye ezt. Bementem a házba, fogtam a kancsót, amiben a limonádé volt és egy üres üvegpoharat, majd kimentem vele Aegirhez, aki már jó kedvűen várt is.
Nem számítottam arra, hogy az iskoláról fog kérdezősködni és érdekelni fogja őt, miért ment olyan szarul a mai napom. Először elakartam mondani neki, hogy mit kérdezett tőlem a tanár. De aztán inkább letettem róla. Egyszerűen azért, mert nem voltam oda az értelmetlen gyilkolásért, a háborúkért úgy összeségében. Tanulni róluk meg végképp nem.
- Azt hiszem… Jobb, ha nem tudod. Csak a második világháború utáni következményekről és a hidegháborúról volt szó. – nem tettem hozzá, hogy ez a történelemben mind olyan téma, amiről nem szeretek beszélni. Úgy a háborúskodásról összeségében egyáltalán nem. Ezért nem csoda, hogy ezzel kapcsolatban, még ha tudom a választ se mondom ki. Pedig elég könnyű.
Kitöltöttem neki a pohárba egy jó nagy adag limonádét és a kancsót, amibe hoztam azt letettem a kinti asztalra.
- Ezt idekint hagyom neked. Én jobb szeretem édesebben, anya mindig savanyúra csinálja, mert így az eredeti, de… azt hiszem a forrócsoki után nem kell megmagyaráznom, hogy én édesíz párti vagyok. – próbáltam viccelődni. Ez igazából csak egy figyelmeztetés volt, hogyha savanyú citromos ízt érezne az nem én saram, hanem az övé, mert ő kért limonádét anyától. Ebben az időben lehet, hogy jól fog esni meg minden, de fúj savanyú ízű akkor is.

Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Hétf. Dec. 12, 2022 2:40 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir

-Kitakarítom az ereszt, helyre teszem a tetőt, és cserébe kapok valamit. Így szokott ez lenni. - feleltem, miközben kiszedtem pár nagyobb halom levelet az ereszcsatornából, ahová elképzelésem szerint, nem éppen ennyinek kellene bérletet szereznie, szóval a sanszom az volt, egy ideje már nem takarították ki, ám ennek megállapítása nem az én tisztem volt, szóval inkább csak tettem tovább a dolgom, miközben lepillantottam a lányra egy kis időre, aztán ismét tettem a dolgom, míg ő és az anyja odalent váltottak pár szót, majd le lettem invitálva, aztán az asztalhoz is odaültetődtem, miközben a kutya hűségesen követett, s még kaját is adtam neki egy óvatlan pillanatban.
Fülemet megütötte, hogy nem tud figyelni az iskolában, s volt rá egy sanszom, hogy talán ezer felé csapongó gondolatai lehetnek érte a felelősek.
Anyja kedvesen elmosolyodott, finoman megfogta lánya kezét, majd szabad jobbjával megsimította arcát.
-Most kicsit ideges vagy, de menni fog minden! Én tudom, hogy képes vagy rá! De ha épp más vonja el a figyelmed… én azt is megértem. - mosolyodott el, s közben rám emelte tekintetét, amit persze én nem láttam, csak akadt egy olyan érzésem, hogy akkor nem szabad odafordulnom, hanem egyszerűen csak tennem kell a dolgom, ők pedig tovább beszélgettek.
-Ah!! Akkor onnan volt ismerős az apádnak! - bólintott, aztán megingatta a fejét, felvette az üres tányérokat, aztán mosolygós arcát emelte felém. - Mr. Wiker! Kér egy sört?
Odaemeltem tekintetem, aztán lemásztam a létráról, megingattam a fejem.
-Igazán kedves, de munka közben sosem iszom. - mosolyodtam el, miközben megtöröltem kezeimet a nadrágomban, aztán az asztalon lévő üres limonádés palackra emeltem tekintetem. - Viszont egy pohár limonádét elfogadnék!
- Oh rendben! - látszott rajta a vidámság, miközben haladt befelé. - Kat kicsikém! Kérlek vigyél ki az úrnak egy adagot belőle!
Aztán a létrát az utolsó helyre tettem, majd nekiveselkedtem, hogy ott is rendbe tegyem a dolgokat, ám az egészben megakasztott a kutya.
Még sosem volt kutyám, szóval kuriózum volt a számomra az a négylábú jelenség, és a szenvedélye, miképpen csaholva hozta a labdáját, mit eldobtam neki, abban a reményben, talán ellesz vele, ám hamarosan ismét ott landolt a lábam mellett, szóval letettem magam mellé, ő meg letelepedett velem szemben, rám szegezve nagy mindent tudó szemeit, én pedig nem voltam képes megállni, hogy ne simítsak végig fején, majd vakarjam meg füle tövét, mit mikor abbahagytam, már dugta is kezem alá az orrát, hogy kikövetelje az ismétlést, aztán kicsit játszottam vele, majd leheveredtem a fűben néhány pillanatra, felhúzva jobb lábam, balom fejem alá fektette, a kutya pedig a mellkasomra hajtotta fejét, miközben az égen úszkáló felhőket figyeltem.
Úgy gondoltam, kijár nekem némi pihenés, hisz már csak kevés volt hátra abból, amire „felfogadtak”.
Ha közben Kat visszatért, felkönyököltem, s úgy emeltem rá tekintetem. Elmosolyodtam.
-Mi volt a kérdés az Iskolában? - tudakoltam, miközben lassan felültem.

- 666 szó  // zene: Zene Semmi problem xD
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Hétf. Dec. 12, 2022 1:40 am

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Aegir & Katrine

Listen, you’re not alone anymore!
Nem tagadom, hogy egy pillanatra elállt a lélegzetem attól, hogy ő itt volt. Az a kellemes meglepetés volt, aminek normális esetben örülnie kellett volna a szívemnek. Csak most a saját környezetemben voltam és úgy izgultam, hogy az első találkozás lámpalázát is most rögtön betudom pótolni.
- Teljesítesz egy kívánságot? Miféle kívánságot? – kíváncsiskodtam. Jó, ha ilyeneket mond akkor nyilván nekem is össze kell szednem magam és vissza kell kérdeznem. Nem veheti észre, hogy úgy pirul az arcom, mint valami tavirózsa. Foghatnám mondjuk a melegre, de…Szerencsére anya érkezése megment.
- Mindent értek. – válaszoltam anyának, aki elmondta, hogy mi lehet a helyzet valójában. Próbáltam anyára összpontosítani, de valamiért nem nagyon akaródzott levenni a tekintetem Aegirről. Még mindig hihetetlen, hogy ő itt van.
- Én most nem vagyok annyira éhes, majd eszem később. – mentegetőztem. Inkább csak elcsodálkoztam azon, hogy Stig mennyire nem hallgat rám. Mondanám, hogy áruló egy kutyám van, de a természetét ő se tudja meghazudtolni és mindig ahhoz húz, akinél étel van.
- Hé Stig nem szabad! – persze, hogy nem tudok a kutyának se parancsolni, nemhogy Aegirnek, hogy ne csinálja már ezt a kutyával, mert felkap a végén és nem fogja megenni azt, amit én adok neki majd. Nem voltam mérges, csak… fogalmam sem volt, hogy kezeljem ezt az egészet. Pedig itthon voltam, ha valahol hát itt határozottnak kellett volna lennem. De úgy szégyelltem magam, hogy az valami hihetetlen. Anya már ismer. Ő ezért is próbálkozik „faggatni” és noszogatni, hogy egyek én is valamit.
- Váljék kedves egészségére Mr. Wiker!– válaszolta neki anya, ő mindig ilyen kedves volt, ellentétben apával. Valószínűleg nem is baj, hogy ő még nem tudja én is ismerem „Magnust” de már jóval azelőtt, hogy ők ismerték.
- Kicsit később, nem baj, ha kihűl én jobban szeretem úgy. – válaszolok zavartalanul anya első kérdésére.
- Fogjuk rá. Megint felszólítottak az órán és nem tudtam helyesen válaszolni a kérdésre. – pedig tudtam rá a választ én is. Egyáltalán nem arról van szó, hogy nem tanultam volna.
- De majd összeszedem magam, szerencsére csak egy mínusz pontot kaptam érte, nem pedig rossz jegyet. – azt persze nem mondtam meg anyának, hogy már súrolom azt a bizonyos határt, amikor egy egész jegyet levonnak a felmérőkből, ha megvan a három helytelen válasz, de ugyanúgy három helyes egy plusz jegyet számít az adott tananyag felmérőjéhez. A tanár elég komolyan vezeti.
- A múltkor amikor a parton voltam útbaigazításra volt szüksége és én segítettem neki. – anya előtt felesleges hosszú halandzsa sztorit kitalálnom és mellébeszélnem, ezt már én magam is tudom. – A Talizmánba akart eljutni és pont akkor volt munkában David is, gondolom még nem volt alkalma mesélni erről. – továbbra is komolyan nézek anyára és állom is a végig mérő – esetleg mindent tudó – tekintetét. Tudom, hogy most valamilyen hazugságon akar fogni, de nem tud. Nem hazudtam neki, csak elhallgattam azt a részt, hogy egy isten van a létra tetején. David amúgy is szeret sokat beszélni, tuti észreveszi, hogy sokkal derűsebb kedvemben voltam, mint lenni szoktam ha egyedül megyek oda.

Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Vas. Dec. 11, 2022 8:34 pm

Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Kat && Aegir

Érdekes volt olyasmit csinálni, amit egy magamfajta nem szokott. Érdekes volt olyat csinálni, ami nem a vízhez kötődött, s tulajdonképpen semmi köze nem volt hozzá.
Kis ideig még egymagamban voltam, aztán ismerős hangot hallottam, s felé fordultam, majd mentem is le a létráról, no de nem az üdvözlése volt a cél.
A kutyát azért megdögönyöztem, a létra is odébb került, majd következhetett az ismételt munkavégzés az „àldozatért” cserébe.
-Teljesítek egy kívánságot. -feleltem nagy komolyan, majd elmosolyodtam. Igyekeztem végezni mihamarabb tovább a dolgom, ám hamarosan Katrine édesanyja, kezében a húsos pitével lehívott a létráról, s közben kedélyesen cseveget lányával.
-Mint mindig. Vagy a kocsmában üldögélnek, de persze én erről nem tudok semmit! -elmosolyodott, s mikor leértem hozzá, finoman megérintette a tálat elvevő kezem, én pedig visszamosolyogtam, majd letelepedtem, és persze hamar lett egy „ őszinte rajongóm a kutya személyében, aki egyre csak böködött a mancsával, hogy márpedig nekem adnom kell neki az ételemből.
-Gyere enni te is amíg meleg! -azzal mosolyogva eloldalgott, én meg nem vártam el, hogy behívjon, ám meglepetésemre kihozta a tálcát a friss pitével, villákkal, majd letelepedett egy kerti padhoz.
-Jöjjön Mr. Wiker!- mosolyogva invitált, én meg a kutyával a sarkamban, aki rá sem bagózott a gazdájára telepedtem le az asztalhoz, hogy ott folytathassam az evést. Persze a kutya nyüsszögve feküdt le mellettem, mire szándékosan „nem direkt” ejtettem le neki pár falatot, mit elégedett farkcsóválással fogadott.
-Na de Mr. Wiker!!- nevetett az asszony, mire megvontam a vállam, mint aki nem tehetett semmiről sem.
Tekintetem Katrine-re emeltem, figyelve miképpen reagál, vagy ha éppen figyelt ő is, hát megengedtem magamnak egy kedves mosolyt irányába, lélektükreibe fúrva kékjeimet, aztán újfent a kajával voltam elfoglalva, ami meglehetősen jól sikerült elemózsia volt.
-Köszönöm! Igazán finom volt! – nem vártam magyarázatot, sem pedig kérdést, csak egyszerűen visszamásztam a létra tetejére, ahol aztán megigazítottam egy félrecsúszott cserepet is.
Éreztem a rajtam ragadt tekintetet ám elvoltam foglalva a feladatommal, így nem figyeltem arra, mi történik odalent.
-Van még odabent pite ha szeretnél kicsikém! Jó napod volt? Jobb mint eddig? - hangjában őszinte kiváncsiság égett. -Nem tzdtam nem észrevenni...de ismeritek egymást?- megkavargatta limonádéjàt, mit időközben kihozott, aztán bele is kortyolt.
- 666 szó  // zene: Zene Semmi problem xD
- -
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Vas. Dec. 11, 2022 7:23 pm

Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Aegir & Katrine

Listen, you’re not alone anymore!
Gyanútlanul sétálok hátra a hátsó udvarunkhoz Stiggel, egyáltalán nem számítok arra, hogy odafent nem David arca fogad, hanem valaki teljesen másé. Meg is törölgetném a szemeimet, ha nem most kutyáztam volna és tiszta lenne a tenyerem. Ha elkezdek a kutyával játszani akkor annak az az ára, hogy össze vissza ugrálni kezd, csahol és játékosan a tudtomra adja, hogy foglalkozást igényel. A kutyák olyanok, mint egy nagyra nőt kisbabák, akik mindig tinik maradnak, kivé öregkorukra. Stig most másfél éves, az ereje teljében van, ha azt vesszük és azt az időszakát éli, aminél nem okoz gondot a lábbelik elhordása és a kiszökések sem az udvarról. Persze apa próbál figyelni rá, hogy minden szökési lehetőséget elzárjon tőle, de eddig a kutya vezet. Nem mondom, hogy ez azért van, mert mindent megengedek a kutyánknak, de részben az én hibám is.
- A…m Magnus? – ha nem figyelek simán kimondom az Aegir nevet, de még időben észbe kaptam szerencsére. Nem is tudom hová nézzek el. Egész idő alatt azon filozofáltam, hogy vajon mi van vele és erre tessék, megjelenik az otthonomban, csak úgy piff-puff ahogy a varázslatok szoktak.
- Az nem kifejezés. Mit csinálsz nálunk? – kérdeztem az amúgy elég valószínű dolgot. A létrán volt és szépen… végezte a piszkos munkát. Tudom, hogy ez nem egy istenhez méltó feladat egy kicsit szégyellem is magam miatta, de ő akart emberként élni, nem? Az ilyen feladatok is az emberek munkájának a része. Bár az biztos, hogy most nem tudnék vidáman felmenni a szobámba és ledobni magam az ágyra, mert pont az én ablakom környékén dolgozgat. A pihenésemben pedig biztos azt látná, hogy lustálkodok, amíg ő keményen dolgozik odafent. Van egy kis tériszonyom. De ezt nem kötöm az orrára. Ettől függetlenül fára mászni még tudok, de ha még magasabbra kerülök, mint ahol most ő is van a létra tetején akkor bizony… a lábamban érzem, hogy jobb lenne közelebb lenni a talajhoz, annyira irtózom.
- Szia anya! – amint odalép hozzám nem felejtem el megpuszilni az arcát és fél pillanatig megölelni őt. Látom, hogy most elsősorban nem miattam van itt, hanem Aegir miatt, mert őt akarja megkínálni a fincsi húsos pitével.
- Nem is apa lenne, hogyha nem így tenne. Újabb műszakot kellett cserélnie Dixievel? – mindig ez történik, ha másnapos vagy valami zűr van otthon, ami mostanában egyre több alkalommal fordul elő. De hé! Nézzük a dolog jó oldalát! Legalább most már tudom, hogy Aegir nem csinál semmi hülyeséget! Mert itt van.
Anya megjegyzésére, hogy Aegir milyen jóképű fickó csak komolyan nézek rá. Inkább úgy teszek mintha meg se hallottam volna, vagy észre se vettem volna eddig – mert valóban nem figyeltem még fel rá úgy – de valójában amióta először és utoljára láttam azon agyalok, hogy mit vagy kit is szabadítottam én a világra.
Amikor szépen lemászott és anya odaadta neki a pitét, Stig első dolga volt, hogy rástartol a kaja forrásra. Ezt pedig most nagyon gáz lett volna hagyni.
- Elhívom tőled Stiget. Épp itt az ideje, hogy kapjon a különleges ropijából. Ugye kicsi cukiságom? – megpróbáltam elhívni tőle a kutyát, valószínűleg anya is jobban örül neki, ha gondoskodom róla és nem eszi ki az ételt Aegir kezéből. Képes lenne rá, addig kuncsorog, hogy bumm észre se veszi az ember és már a fél falat a kutya szájában van.


Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Aegir & Katrine │Listen, you’re not alone anymore
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue
» Aegir & Katrine │Seashells are love letters in the sand
» Katrine & Aaron - why did i have to?
» Katrine Bergström
» Cassie & Katrine │When you're here sun is shining again

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Oslo határain túl
minden más játék
 :: Idősíkok;; :: A múlt ;;
-
Ugrás: