M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue
2 posters


Katrine Bergström
Kiskép :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 17, 2023 10:26 am

Aaron Bergström and Magnus Wiker felhasználónak tetszik ez a poszt.

Team A & Katrine
"Axel & Aviva & Aegir & Katrine: To The Rescue"  
Azt szerettem volna, hogyha minden rendben menne és Aaron itthon lenne a karjaimban, még akkor is, ha ki nem állhatja az ölelést. Ez is csak az én hibám lehet, kisebb korában túlságosan is sokat vontam a karjaimba, hogy mostanra megutálja teljesen.
- Köszönöm Aviva, most már összekaptam magam. – még nem teljesen ez igaz, de ami késik nem múlik. Tényleg. Amíg ők felkészültek az útra, addig megpróbáltam gondoskodni arról, hogy az úton nekik elég energiájuk legyen és csak ritkán kelljen megállniuk a benzinkútnál. Nem tudom milyen hosszú lehet az útjuk, de úgy gondoltam jobb, ha mindenre felkészülők én is, meg ők is.
Féltem, hogy valami szörnyű történik Aaronnal és soha többé nem fogom visszakapni őt, ez pedig nagyon fájt. Ezen a világon ugyanis a fiaim voltak az én legdrágább kincseim és a legkedvesebb ajándékok, amit Aegirtől valaha is kaphattam. Amikor mindennel készen voltam és Aegir is visszajött a garázsból vagy ahol éppen volt nem akartam megzavarni a fiatalokat ezért hozzá léptem.
- Legyetek erősek, főleg te… - megfogtam a kezét, ha engedte. – Ne hagyd, hogy a haragod vezéreljen. Csak hozd Aaront vissza, ha tudod. – lehetőleg élve, de ezt nem tettem hozzá, túlságosan féltem attól, hogy ennek az egésznek ez lehet a végkimenetele. Erősebbnek kellett volna lennem. Akkor cselekedni, amikor még bizonytalan voltam a hívással kapcsolatban. Nem is tudom mit reméltem. Talán túl naiv vagyok, ahogy mindig is, az emberek jóságában hittem, holott előbb a legrosszabbra kellene számítanom tőlük és csak utána a legjobbra, akkor talán érne némi meglepetés is.
- Csak azt remélem, hogy nem lesz túl késő és… - meg lehet menteni a menthetetlent. Aaron elengedésére egyáltalán nem álltam készen, sőt nagyon rettegtem attól, hogy mindennek vége, pont most amikor azt gondoltam, minden rendben van és talán számunkra is megadatott egy kis béke vagy boldogság.
Már nem tudom kihez kellene fohászkodnom érte, mert az biztos, hogy eddig valamit rosszul csináltam. Csak nem tudom, hogy pontosan mit is vagy hol ronthattam el. Ez persze semmit nem segít azon, hogy Aaron előkerüljön. Az önostorozás nem hozza haza a fiamat. Ha az olyan könnyen menne, most biztosan itthon teremne. De mivel a valóságban vagyunk és nem abban az univerzumban, ahol egy gondolattal haza lehet hozni Aaront így csak a szomorúság maradt és az üresség. Ha itthon lenne, biztosan lenne egy-két olyan szava, ami akkor is lelket öntene belém, ha valami nyers megjegyzés lenne, amit nem szívesen hallok tőle. Most még azt is elnézném neki, csak itthon lenne. Biztonságban.


 
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Kedd Jan. 10, 2023 5:06 am

Aaron Bergström and Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Aviva & Axel& Kat&  Aegir

Hívott a messzeség. Valami sikítva üvöltött, segítségért kiáltva. Régi ismerős érzés hasított elmémbe, s a tenger felől érkezett. Pulzált, zajongott, haragra lobbant lélekkel kiáltott. Valami változásnak indult a tengerek mélyén. Valami nem lesz többé ugyan olyan.
Használhatatlannak éreztem magam annak ellenére mi is voltam igazán.
De mi is voltam? Mi is vagyok első sorban? Apa, vagy Istenség?
Meglehet túl emberi lettem az utóbbi időkben, s inkább az érzelmeim irányítanak, sem mint a logika, így megértett, hogy nem engem kértek meg erre az erő kiterjedztésre Aaron megkereséséhez.
Meg aztán ott volt az is, amiről ők nem tudtak, s mit én oly' régóta elfeledtem. Ott lapul, fonja időtlen karjait, nyujtogatva kifelé, haragtól dobbanó szívvel.
Mire észbekaptam már be is adtam a derekam a rendőrökkel kapcsolatban, hisz az emberi része, valóban hasznos lehet.
Kat elment, hogy lefoglalja magát, szendvicseket készített, kávét. Nem akartam belegondolni mit érezhetett. Fájdalmat...félelmet...rettegést.
Az önostorozás nem jó, ám minduntalan ott kattogott bennem a gondolat. Bezzeg ha itthon lettem volna... Ha nem az lebeg a szemem előtt, milyen jó is lesz majd megint együtt tölteni egy kis időt.
Nem akartam elveszíteni.
Hibáztattak, s megértettem. Nem tudtam elvêgezni a feladatom, mire felesküdtam. Vajon valóban kudarcot vallottam?
Aviva is visszaért, s szinte pulzált a plusz energiától vakitó módon sütött róla. Okos leány...szemöldököm összeszaladt, aztán ismét az ajtó felé vettem az irányt.
Míg ők kutatnak Aaron után, addig én kimentem a garázsba, előszedtem egy katonai táskát. Rég volt igaz se volt, de a sok kicsi sokra megy alapon... Meg aztán a tenger nélkül csak az erőm marad segítségnek, szóval bármi kelhet.
Odabent letettem az asztalra, majd abban a pillanatban kaptam meg a táskát Aaron cuccaival, és a nekünk való cuccokkal.
Finoman érintettem meg arcàt.
-Visszahozzuk...- aztán leengedtem karom, majd hirtelen kaptam fel a fejem.-Aaron...- lélektükreim felvillantak, mint mikor Aaron szitkokat szórt fejemre. Mormolás harsant fejemben, ismétlődőn, akár egy imátság. Kezem ökölbe szorult, ajkaim apró vonallá szűkűltek. Nem tehetek semmit.vagy talán még is, de akkor más érzés is harsant... volt ott még valami... Valami a mormoláson túl. Valami, ami pattanva erőnek erejével elszabadul. Valami vizeim mélyén, aminek rejtve kellett volna maradnia. Valami, aminek nem kellene kijutnia....
Ha képesek lennénk eltűnni csak úgy, talán már ott sem lennék.
Megingattam fejem, majd Axel és Aviva felé pillantottam.
-Indulnunk kellene...
-  szó  // zene: zene //Mentsük ami menthető -
- -
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —




Aegir & Axel & Aviva

you want battle?
i will give you war

Nem tartom be a szabályokat visszafelé menet sem, de úgy vagyok vele, hogy majd Módi intézi a csekkeket, ha jönnek, balesetezni megúgysem tudok az ösztönöm miatt. Mikor leparkolok a ház előtt, már Aegir is ott van, de mivel nem szól semmit, én is csak biccentek neki. Odabent Katrine már tesz-vesz, de azért egy pillanatra megállok mellette.
– Jól vagy? – kérdezem figyelmesen, hiszen mikor legutóbb láttam, még épp magához tért az ájulásból. Aztán Aegir is bejön, nekem pedig járni kezd az agyam mindazon, amit az ikrek mondtak, de közben nem akarom nagyon felspanolni sem magam.
– Meglátjuk – bólintok Aegir kérdésére, bár látom rajta, hogy mintha nem lenne a helyzet magaslatán. Vagy érzem? Nem tudom, egy kicsit még zavaros ez a tuning a testemben. A sürgetés viszont biztos nem fog segíteni. Axelre nézek, éppen akkor, amikor megszólal, aztán felé nyújtom a kezem.
– Gyere! – kérem, és ha hagyja, a kezét megfogva a kanapé felé húzom, magam mellé ültetve. Nem állítom meg Katet és Aegirt, ha ok is jönnek, de Axel kezét nem engedem el.
– Emlékszel, amikor Módi megosztotta velem az erejét Izraelben? – kérdezem tőle, és bár rossz emlékeket elevenítek fel, tudom, hogy koncentrálni fog, ezért folytatom is. – Most ugyanezt tették, mindketten. Ezzel kvázi... felerősítettek mindent, amire képes vagyok. Mivel én ismerem Aaront, meg tudnám találni az ösztönömmel, ha eléggé koncentrálok, de csak nagyjából Oslo körzetét tudom lefedni alapból, és ebből már kicsúszott. Megpróbáltam. Az ikrek viszont segítettek ezt is kiterjeszteni. – Figyelek rá, hogy tud-e követni, és ha igen, folytatom. – Nem könnyű irányítani, de tudod, hogy hozzád milyen erősen köt az ösztönöm. Fogalmam sincs, hogy ez működni fog-e, csak sejtem, szóval... Csak maradjuk így és gondolj Aaronra. Fogalmam sincs, hogyan és mivel, csak... gondolj rá. Erősen. Oké? – nézek figyelmesen a szemeibe. Ha kérdése van akár neki, akár Aegirnek vagy Katnek, válaszolok rá, de ha nincs, akkor csak arra várok, hogy Axel jelezze, ha készen áll. Ha igen, akkor lehunyom a szemem, hogy én is hozzátegyem a magam részét. Én most inkább Axelre koncentrálok, belekapaszkodok az érzésbe, szorosan fogom a kezét, még azt is hozzáteszem a kapocs erősségéhez, hogy azon a kanapén ülünk, ahol minden elkezdődött. Módi és Magni ősi rúnákkal írt neve felizzik az alkarjaimon, és várok. Érzem, ahogy az ösztönöm kinyúlik, keres, mint ahogy Axelt kereste annak idején, de most sokkal messzebbre jut. Csak az a kérdés, Axelnek sikerül-e eléggé koncentrálnia ahhoz, hogy meg tudjuk találni Aaront.


berserk


Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Anya, Aegir, Aviva & Axel

~ And the sky turned black ~
I’m feeling the monster
The demon in my head
It’s warring the angels
That say they will protect
Oh I lie awake through the Napalm
Feel it rain under my skin
Oh I try so hard just to stay calm
But this battle never dims


Elhallgatok. A számonkérés pont attól nem esik jól, akinek a felelőssége lett volna az öcsém, de miután kifejtem az álláspontom és egymást bámuljuk egy ideig, belátja, hogy igazam van. Én pedig nem szólok semmit. Igyekszem hideg fejjel gondolkodni, de van, amikor nem megy. Az, hogy épp az "apámmal" beszéltem így, nem hat meg: már rég nem gyermek vagyok. Akkor fel kellett nőnöm, mikor már önállóan tudtam segíteni anyámnak a ház körül, mert nem volt senki más. Aztán Aaront is nekem kellett pesztrálni, mintha az apja lennék, de még se. Most pedig talán pont ezért kérik rajtam számon, pedig nem is mellettem volt. Aegir vállalta a felelősséget, megígérte, hogy vigyáz anyámra is, Aaronra is. Ezért is tudtam csak úgy nyugodt szívvel a saját dolgaimra koncentrálni.
A gondolataimból a telefonom rezgése ránt vissza. Azt hiszem fél füllel még hallottam anyámat igazat adni nekem a rendőrökkel kapcsolatban, de elterelődött a figyelmem. Arrébb sétálok a telefonnal, miközben felveszem.
- Hallgatlak. - szólok bele. Hallgatom Vivát a kérdéseire meg hümmögök egyet.
- A helyzet változatlan, de ő itt van, ide ért. Városon kívül volt. Te sikerrel jártál? - kérdezem, miközben hallom a háttérben a motor hangját bőgni. Figyelem Viva magyarázatát, miszerint nem, de ő lehet megoldja, csak kellek hozzá. Halkan sóhajtok, és bele túrok a hajamba, de aztán bólintok.
- Oké, várunk. Óvatosan azért. - mondom, mielőtt letenném a telefont. Figyelem, ahogy anyám tesz-vesz, kávét főz, szendvicset csinál, Aegir meg fel-alá járkál, mint egy ketrecbe zárt állat. Én csak azért nem csinálom, mert egy járkáló fél is elég, úgy hogy inkább az ablakhoz lépek és az utcát figyelem. Aegir kimegy a palackjáért az autóhoz. Ha nem ilyen helyzetben lennénk, még örülnék is annak, hogy ennyire egy dologra jár az agyunk, hisz én is hoztam visszafelé a tengerből magamnak egy palackkal. De ehelyett inkább csendben, karba tett kézzel állok az ablak mellett, amíg Aviva meg nem áll szintén. Besétálnak, én pedig várakozóan nézek Vivára. Aegir sürgetését én is átérzem, de ez.. nem olyan egyszerű.
- Először még be kell lőnünk Aaron helyét. - mondom neki, mintegy türelemre intve, majd Vivára nézek.
- Azt mondtad, kellek hozzá. Mit csináljak? - kérdezem mindenre elszántan. Ha le kell hozzá vágnom a kezem és rituálisan fejen állva körbe ugrálni, most arra is képes lennék.
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szomb. Dec. 17, 2022 11:02 pm

Aaron Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Team A & Katrine
"Axel & Aviva & Aegir & Katrine: To The Rescue"  
- Már meg sem kellene lepődnöm, hogy mindenki inkább ellene van, mint vele. – bár valahol sajnáltam, hogy szegényemnek alig van normális barátja, akire számíthat. Miért kell neki mindig ilyesmibe keverednie? Miért? Csak egy napra lenne mintagyerek, hogy megértse úgy mennyivel jobb lenne az élete, de így… Így egyre jobban kezdtem félteni őt. Azt sem tudtam mire számítsak. Csak önző módon vissza akartam kapni őt, mindegy milyen áron, csak itthon legyen, inkább veszekedjen velünk, tomboljon, ha az kell, csak maradjon életben.
- Pontosan, Axelnek igaza van a rendőrökkel kapcsolatban. – megpróbálok a fel alá járkáló Aegirre hatni, nem tudom mennyire sikerül. Attól, hogy nincs jó hírnevük a rendőröknek még nem azt jelenti, hogy haszontalan lenne a szakma létezése. Gondoljunk csak bele milyen káosz lenne a világon nélkülük. Na jó, inkább ne.
A szívem mélyén már valahol mélyen tudtam, hogy nem mehetek velük, mert csak hátráltatnám őket, ezért felálltam és a konyhába mentem, ahol útravalót készíthetek nekik, ha megvárják egyáltalán. Próbáltam úgy tenni, mint aki érti, hogy mit takar Módiék kiterjesztett képessége, de valójában nem értettem én eleget ehhez, ezért nem szóltam bele. A lényeg, hogy talán tudnak segíteni nekünk és le kell nyugodnom.
- Csomagolok útravalót, a biztonság kedvéért. – talán Aaron éhes lesz, ha ők nem fogadják el a gyorsan összedobott szendvicseket. Bár kétlem, hogy Aaronon pont az én szendvicsem fog segíteni, ha sok vért veszített, de nem akartam ölbe tett kézzel ülni és szembe nézni azzal, hogy mennyire tehetetlen vagyok mellettük. Még kávét is főztem le és termoszba tettem, nem tudom mennyire tartja őket ébren, de majd az úton értékelni fogják. Bár csak nem lehetnek olyan messze, hogy erre szükség legyen… Ugye?
- Pakolok oda ruhát Aaronnak, talán nem lesz rá szüksége, de hátha mégis. – reménykedtem abban, hogy ezt még meg tudják várni amíg jön Aviva. A pakolásszással nem húzni akartam az idejüket csak gondoskodni akartam róluk amíg én nem lehetek velük. Legalább a gondoskodásomat és a szeretetemet érezzék ebben a nehéz és ijesztő helyzetben is. Szóval, ha még volt egy kis időm Aviva érkezéséig akkor előkerestem egy hátizsákot, hogy odatehessek némi tiszta ruhát Aaronnak. Most nem volt itthon, nem szólhatott be, hogy „véletlenül” bemegyek a szobájába és a ruhái között keresgélek valami használhatót. Valami olyasmit kellett volna keresnem a ruhái között, amiről tudom, hogy szeret hordani, de nem tudtam milyen állapotban lesz, ezért inkább olyan egyszerű ruhákat pakoltam oda, ami szerinte se lenne kár. Mondjuk a kedvenc pólóját és dzsekijét szándékosan nem tettem oda, tudom, hogy mennyire kényes érte. Ha nem is lesz ereje abban a pillanatban mérgelődni ezen, utólag sem akarok neki okot adni a hisztire. Már ha visszahozzák nekem a fiamat. Ha készen voltam akkor lementem a többiekhez és közben Aviva is visszajött, akkor a táskát odaadtam Aegirnek. Lehet, hogy Axelnek kellett volna, de nem tudtam eldönteni, hogy ki milyen módon akarja megtalálni Aaront.
- Ezt adjátok oda neki, de találtok benne magatoknak való dolgokat is. Szendvics, kávé, buborékos víz, kötszer, fertőtlenítő és … - eszembe jutott Aegir titkos tengervize is, szóval azt is bepakoltam előtte. – …most már van minden, ami kellhet az útra.


 
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Csüt. Dec. 08, 2022 5:12 am

Aaron Bergström and Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Aviva & Axel& Kat&  Aegir

Axel felfortyant. Az egyszerű kérdésből komplett lavina is keletkezhet, főleg ha abban az adott pillanatban, „ jóidőben jó helyen” az időzítés elve alapján engedik össze őket. Szemöldököm összeszaladt, karba fontam karjaim, s kérdő lett tekintetem.
Hallgattam szavait, összepréselt ajkakkal. Dühös voltam, ám a felszínen ebből nem sok minden látszódott .
Nem a fiamnak kell nekiesnek, és nem azért mert éppen nem olyan hangnemben szólt hozzám. A régi korokban bizony nem néztem volna ki ő. Egyszerűen csak nekimegyek, de a vétem volt. Kat jelenlétében pedig... Nos nem akartam ilyet tenni.
Vettem pár nagyobb levegőt.
Megdörgöltem arcomat. Igaza volt...
-Igazad van.... – adtam meg végül magam az okfejtésnek. Meglehet nem a víz felé mennek, és akkor hol ügy lenne az egész. Ám valami a messzeségben készülni látszott. Valamiért feszültebb voltam, és ebben nem csak a fiam elrablása játszott óriási s készülni
-Talán működnek a kamerák...- pillantottam Katre, aztán csak mászkáltam fel s alá. Menni akartam.
Menni, hogy végre tegyek is valamit, és ne csak álldogáljak egyhelyben.
-Jó gondolat...-mormogtam, miközben az ajtóhoz léptem, kimentem a kocsihoz, kivettem belőle kettő palackot. Aviva épp abban a pillanatban futott be, de nem álltam neki bájcsevegni.
Megindultam utána befelé, hátizsákba pakolni a két palackot. A Tenger víz. Nem csak gyógyít, de fegyver is lehet. Félő, ha a baljós érzések közepette a part közelébe mennék, mozdúlni sem tudnék onnan, míg meg nem nézem mi történik a messzeségben.
Elhessegetve a gondolatokat, odabent aztán megálltam a fiatalok mellett.
-Tudtak segíteni az ikrek?- bár valami azt súgta, sokkal bonyolultabb lesz az egész keresősdi, mint ahogyan azt ők gondolták.
A furcsa érzés nem akart múlni. Talán még egyre erősödött is. Vajon mi történhet? Zavartan léptem távolabb kicsit, fel s alá sétáltam. Menni akartam. Menni, megnézni a tengert, annak közelében lenni. Keresni a fiam, és megnézni mi lehetett az a furcsa érzés mi hatalmába kerített.
-Mikor indulunk?- kérdeztem kezemben a táskával. Ha mást nem, de legalább az erőm felajánlhatom segítség gyanánt, ha már a víz közelében nem voltak.
-  szó  // zene: zene //Mentsük ami menthető -
- -
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —




Aegir & Axel & Aviva

you want battle?
i will give you war

Axel szavaira bólintok, hiszen ez már alapvető - főleg most -, és egyébként is, én is komolyan mondtam, hogy hívjon fel, ha bármi van. Bepattanok a kocsiba, aztán már tárcsázom is Módit, a hatékonyság érdekében; kihangosítóra teszem, ahogy ő is engem, hogy vezetés közben be tudjak nekik számolni részletesebben is mindenről, így mindketten hallják, és nem ott kell időt pazarolnunk a beszámolóra. Én sem tartok be sok közlekedési szabályt, ezt Módival is közlöm, ha már a rendőrségen dolgozik, hátha lenne belőle valami csekk. Az már a telefonban kiderül, hogy annyira nem lesz egyszerű dolgunk, mint esetemben volt, mert egyikük sem ismeri Aaront, és itt, Norvégiában túl sok félisten koncentrálódik ahhoz, hogy el tudjanak különíteni közülük egyet. Némi frusztráló csend után - oké, nem teljes csend, mert hallom, hogy valami diskurálnak, csak nem tudom kivenni a szavakat - annyit mondanak, hogy van egy ötletük és siessek, szóval még jobban belelépek a gázba és pontosan ezt is teszem.
Az ötletről hamar kiderül, hogy ez olyasmi, amiről mindeddig nem hallottam, emellett pedig egyszerre izgalmas és félelmetes. Nincs viszont időnk kockázat-latolgatásra és túl sok gondolkodásra, mert így is közlik, hogy nem tudnak majd azonnal elengedni utána; előbb látniuk kell, hogy bírom. Minden bizodalmuk bennem van a közös kiképzések miatt, ami hízelgő, de pont ezért nem is vitatkozom azzal, hogy legyen majd egy kis megszokási idő. Ha ők azt mondják, kell, akkor kell.
A folyamatra - vagy akármi legyen is ez - ugyanaz igaz, amit ötletnél is éreztem: izgalmas és félelmetes. Egészen hátborzongató az élmény, egyszerre a jó és a rossz értelemben. Haloványan emlékszem egy hasonló pillanatra, amikor Izraelben átjárt Módi ereje, de most, ahogy a nevük egymás után ősi betűk, rúnák képében a bőrömre rajzolódik, valami egészen más történik. Akkor, Izraelben az életerejét osztotta meg velem, ezzel megmentve a biztos haláltól, most viszont... most átjár az erejük. Olyan érzés, mint az első találkozásom volt az apámmal, amikor szabadjára engedte az erejét, a mágiája pedig ősien, hatalmasan, otthon-érzéssel ölelt körbe, de most nem csak körbeölel ez az erő, hanem bekúszik a bőröm alá, beleolvad a véráramomba, és engem is feltölt.
Nagy szemekkel, pislogva fújom ki lassan a levegőt, és egy pillanatra olyan érzésem van, mintha a karomat is félnék megemelni, nehogy egy energiahullámmal elsodorjam az egész házat. Már értem, miért akarnak egy kicsit megfigyelni majd, bár a Módi száján kicsúszó mi a franc nem túl biztató.
– Mi az? – szegezem rá a tekintetem. Rosszabbnál rosszabb lehetőségek futnak végig a fejemben, de szerencsére csak az a baj, hogy... olyan volt, mintha nem egy emberrel osztották volna meg az erejüket, hanem kettővel. Értetlenül meredek rájuk, de nem vitatkoznak azzal, hogy ennek semmi értelme. Megegyezünk abban, hogy valószínűleg a feszültség miatt eleve túlságosan rá vagyok kapcsolódva Axelre - ami egyébként igaz -, és biztosan csak ezt érezték.

Fél óra helyett körülbelül egy órát vagyok távol, de ezt jelzem is egy sms-ben Axelnek. Miután mindhárman megbizonyosodunk arról, hogy fogok tudni bánni a megnövelt erőmmel és megszoktam - azért nem olyan hatalmas dolog, még mindig nem érek fel velük, csak mintha kaptam volna egy erő- és hatásterület növelő szorzót -, már sietek is a kocsihoz. Még a hozzászokás alatt lementünk Módi csodaraktárába, ahol alaposan felszerelkeztem és nem felejtettem el magamra venni az apámtól kapott láncinget sem, amit korábban ott hagytam megőrzésre. A tőreim helyett is különleges darabokat kapok: mindkettőjüktől egyet-egyet, rajta a jelükkel, amit a karjaimra is rajzoltak - és amik felizzanak, amikor épp használom a rám ruházott erejüket. A fegyverraktárból egy HK416-os kerül a csomagtartóba, a Glockot kiegészítem egy Sig Sauer M17-essel és nem feledkezünk meg egy kisebb háborúhoz elég lőszerről sem.
Amint elbúcsúztam az ikrektől az idejövetelhez hasonlóan rögtön tárcsázok a kocsiból, de most Axelt hívom. Kihangosítom, elindulok, és ha felvette, a legfontosabbal kezdem.
– Úton vagyok visszafelé. Történt valami fontos? Megtudtatok valamit? Aegir odaért? – sorolom fel a legfontosabb kérdéseket, bár ha megkapom a válaszokat, hamar kiderül, hogy sokkal nem vagyunk előrébb... egyelőre legalábbis. Még sikerülhet.
– Magni most nem tudott közvetlenül segíteni, mert túl sokan vagyunk félvérek és nem ismeri, nem tudta volna elkülöníteni. De... nekem lehet, hogy sikerülni fog. Szükségem hozzá rád is, oké? Nehéz lenne elmagyarázni, majd inkább megmutatom, de egyedül nem tudom megcsinálni. Együtt még lehet esélyünk – mondom el neki, amennyit értelmesen el tudok. A lényeget majd egyébként is a saját szemével látja és Aegir talán érteni is fogja istenként.
– Mindjárt ott vagyok és elmondok mindent, oké? Sietek – teszem még hozzá, és ha nincs semmi további fontos, akkor le is teszem. Nem spórolok a gázzal ezúttal sem, bár szerencsére nem is a város másik felére kellett mennem, így nem kell csak nagyjából öt perc még, mielőtt már újra a ház előtt parkolok le az autóval. Rögtön ki is szállok, bezárom magam után a kocsit és már sietek is befelé.


berserk


Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Anya, Aegir, Aviva & Axel

~ And the sky turned black ~
I’m feeling the monster
The demon in my head
It’s warring the angels
That say they will protect
Oh I lie awake through the Napalm
Feel it rain under my skin
Oh I try so hard just to stay calm
But this battle never dims


Próbáltam nyugalmat erőltetni magamra. Anya jól van, Aaron pedig biztos életben van, mert ha holtan akarta volna az a féreg, akkor nem a lábába lő, és rabolja el, hanem ott helyben fejbe lövi. A gondolat, hogy ezt egyébként simán meg is tehette volna, rémisztőnek hat. Igyekszem anyából kiszedni bármilyen információt a kocsival kapcsolatban, de - érthetően - beszűkült a tudata az eseményekre és semmire nem emlékszik.
- Aaronnak az utóbbi időben azt hiszem több ellensége volt, mint barátja. - sóhajtok halkan. Ha azt vesszük, hogy a bandája nagy része ellene fordult Dora miatt, akkor igazából tényleg bárki lehetett volna.
Végül megjön Aegir, és anya úgy omlik sírva a karjaiba, hogy elszorul a torkom. Láttam már így nőt, pontosabban Avivát keseregni, és őszintén, nem esik jól egyik látvány sem. Reméltem, hogy végre túl lehetünk minden problémán, minden nehézségen és végre csak... élhetjük az életünket, de úgy tűnik, a sors ezt másképp akarja... Figyelem, miként vigasztalja apa anyámat, és néha rám pillant, én pedig halkan sóhajtva kelek fel a kanapéról. A rövid történésekbe beavatom: Aaront elvitték, én szóltam a rendőrségnek, Viva pedig az unokatestvéreinek. Nem vagyok bizalmatlan apámmal szemben, de azért rá kérdezek, hogy ő hol volt, amikor pedig mondja, hogy három várossal odébb, kissé értetlenül nézek rá. Minek volt olyan messze? Milyen ajándék az, amelyet a fővárosban nem kaphatsz meg? Figyelem, ahogy tölt vizet anyának, aztán felteszi nekem a kérdést, hogy nem akartam-e megemlíteni neki, hogy Aaronnak ellenségei vannak. Felmegy a vérnyomásom, még ha nem is vádló hangsúllyal teszi fel a kérdést, maga a kérdés igen is felveti a hibámat.. amiből akad is.
- Megemlíteni? Mielőtt ki kellett szabadítanom Avivát külföldről, közösen akartuk eltakarítani azt a mocskot. De nem jutottunk el odáig, mert ... tudod jól, mi történt. Utána meg próbáltam biztonságossá tenni a létezést Avivának, így két hónapig külföldön voltam. Alig két hete vagyok itthon! Még is mikor tettem volna említést erről?! Különben meg nem te éltél eddig vele? Nem egy isten vagy? - kérdezem feszült hangon és igazából fogalmam sincs, hogy.. mit a fenét gondoljak. Tudhatta, hogy Aaronnak problémái voltak - túl sok is, ami azt illeti -, és nem tudom, hogy mire képesek az istenek... Kicsit úgy tűnik, mintha csak az egész hitvilágunk fel lett volna fújva, mintha a képességeik nem lennének többek puszta Mózesi trükköknél.
Aztán anya megszólal, hogy talán a helyi térfigyelő kamera felvett valamit, de apa rögtön le is hurrogja az ötletet a rendőrséggel.
- Ne becsüld alá a rendőrséget, csak mert átlagemberek. Ha csak lassítja az illetőt, vagy megnehezíti a dolgát, már hasznosak voltak. Jobb minden lehetőséget kihasználni. -  mondom, aztán az ablakhoz sétálok és kinézek rajta, de Aviva még nem jött meg. Amikor Aegir a várakozásról panaszkodik, mélyet sóhajtok, mert én is indulni akarok már, de Viva és az unokatestvérei nélkül nem igazán fogjuk tudni megállapítani, hogy merre. Az persze, hogy nem érzi víz közelben, még nem jelent semmit, mert lehet a belvárosban is, vagy tarthat a hegyek felé. Norvégia rohadt nagy, nem csak partközeli helyei vannak.
- Legutóbb úgy találtuk meg Avivát, hogy Módiék kiterjesztették a képességüket. Talán ezzel most is segíteni tudnak betájolni Aaront. - mondom anyának és Aegirnek, hátha egy kis türelmet még beléjük tudok szuszakolni.
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szer. Nov. 30, 2022 10:46 pm

Aaron Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Team A & Katrine
"Axel & Aviva & Aegir & Katrine: To The Rescue"  
Erre az egészre egyáltalán nem készültem fel, hogy őszinte legyek. Azt reméltem, hogy Aaronnal nem lesz nagyobb baj, hogy hazakerül valahogy. Akárhogy. De be kellett látnom, hogy túlságosan naiv voltam, ha ilyesmiben reménykedtem. Ezért sem éreztem túl jól magam. Utáltam, ha a fiaimat használták céltáblának és nem tudtam semmit sem tenni az ellen, hogy ne essen semmi bajuk. Bár a látottakra tényleg nem számítottam, pedig már évekkel ezelőtt azt hittem, hogy semmi sem fog meglepni. De ahogy felnőttek úgy egyre csak nőtt annak a veszélye, hogy valami bajuk eshet. Már hozzá szokhattam volna. De nem.
Próbálok Axel kérdéseire figyelni, hogy emlékszek-e az autóra vagy bármire azzal kapcsolatban, csak nyelek egyet. Ez rosszabb, mint egy vallató teremben és az igazat megvallva nem pont ezt figyeltem meg, de próbálok visszaemlékezni.
- Elég sötét volt már és az utcalámpák sem világították meg valami jól. Csak Aaront láttam tisztán. – de őt is csak azért, mert közelebb volt a házhoz, mint az, aki bántotta őt vagy a kocsija.
- Nem hiszem, hogy olyasvalaki tette, akit ismerek. A barátját csak megismerem. – legalábbis azt hiszem, Duncanból nem nézek ki ilyesmit. Persze történhetnek csodák, de azt kétlem, hogy ekkora.
Igyekszem nem hangot adni a kétségeimnek, tudom, hogy azzal nem segítek. Ezért megpróbálom valahogy összeszedni magam, senkinek sem lesz jó, ha miattam kell aggódnia. Erős vagyok… Nem, nem vagyok erős. Csak remélni tudom, hogy Aaron nem hal meg, amire édes kevés esélyt látok most, hogy azt se tudni hol van.
Aegir érkezésére egy kicsit felderültem. Ha ő itt volt, már csak nagyobb segítséget jelentett ez, mintha nem lenne. Most már nem fogok félni… annyira. A pohár vízért elég hálás voltam. Ez az egész egy agyrém. Ittam egy kis vizet, hogy lenyugodhassak, majd a poharat letettem az asztalra. Nem álltam innen fel. Nem tudom mi lesz most. Szörnyen érzem magam a történtek miatt. Miért mindig az én fiaimat bántják? Miért? Aztán a nagy siránkozás közepette eszembe jutott valami.
- Talán az utcai térfigyelő kamera felvehette az esetet és hátha látszik rajta az autó is. – ez persze csak egy ötlet volt, nem tudom mennyit segít vagy segít-e egyáltalán valamit az előrehaladásban. De ez már biztosan megfordult az ő fejükben, ha meg még a rendőrségnek is szóltak akkor biztos nem lesz hiábavaló, hogy felszeretek a mi utcánkba is egy kamerát. Már ha tényleg működik és nem csak azért van ott, hogy megfélemlítse az embereket, aztán meg csak dísz az egész, mert nem megy valójában.



 
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Pént. Nov. 25, 2022 2:56 pm

Aaron Bergström and Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Aviva & Axel& Kat&  Aegir

Egyre az járt a fejemben, ha otthon maradtam volna, és nem akarom meglepni a kölyköt, amiért egész nyáron segített, akkor ez nem történt volna meg. Akkor nem rabolták volna el.
Akkor... De erre kár is volt gondolnom. Megtörtént. Nem voltam itt. Igaz nem az adott szavamat szegtem meg, de még is volt bennem valami csillapíthatatlan ami nem akart szűnni. Valami, ami egyre jobban dobta fel a feszültség. Szerencsére rendőrbe nem botlittam, de így is eléggé sokáig tartott míg odaértem.
Haragom nem szűnt meg, csak elrejtettem.
Odabent magamhoz öleltem Katet, hátán simítottam végig, miközben ígéretet tettem, hogy visszahozom a fiát.
-Megigérem!-hagytam, had távolodjonbel, had törölje meg szemeit, aztán kibukott belőlem a kérdés, mire hamar meg is kaptam a feleletet. Hallgattam, aztán csak karba fontam karjaim miután Kat kilépett onnan. Vajon én erről miért nem tudtam? Jó persze Aaron mesélte, hogy benne volt egy bandában, meg segítettem neki és a barátjának a kikötőben, de hogy valamelyik nagykutyának szúrja a szemét, az mélyen elhallgatásra került.
-A segítség mindig jól jön. -bólintottam szavaira, ám az elötte lévőket szándékosan szó nélkül hagytam. Legalább is egy darabig biztos nem fogom szóbahozni.
-Ajándékért. Három várossal odébb... Sokat fejlődött az elmúlt időszakban, gondoltam megérdemli... - összepréseltem ajkaim, hisz eszembe jutott mit is tettem azzal a vacakkal. Apró darabokra tőrtem dühömben, majd szemöldököm összeszaladt.
Elléptem a konyhába, hoztam egy pohár vizet Kat számára, megsimítottam karját, aztán gondterhelten dörgöltem meg tarkómat.
Eszembe jutott az este, mikor a baràtját segítettük ki a bajból. Vajon ugyan az a banda volt?
Vajon Aaron miért nem szólt nekem? Miért hallgatta el?
-Nem akartad ezt megemlíteni?- kérdeztem higadt hangon. Nem Axelen fogom levezetni a haragom. Abból semmi jó nem származna.
Főleg, hogy Aaronnál én rontottam el a dolgot, azzal a három nappal. Talán ha megkérdezem, hogy velem tartana e, akkor elmondott volna nekem mindent, hisz egész jó felé alakultak a dolgaink. De így…
Az én hibámnak éreztem, s úgy éreztem, ezzel ők sincsenek másként.
-A rendőrséggel nem hiszem hogy sokra megyünk. - ingattam meg a fejem. -Módiék hasznosak lehetnek.
Tehetetlennek éreztem magam. Menni akartam. Indulni, hogy megkeressem a fiam. Ez a várakozás ki fog készíteni. Megvárni míg minden összeáll… meg aztán Aaron mobilja is itt maradt, így még azt sem lehetne megkerestetni. Egyre kevésbé tetszett ez a környék. Kezdtem megérteni Njörd hozzáállását, miszerint utálta a hegyeket, és az erdőket. A tengeren minden olyan kézenfekvő volt. Megmondani mi merre van, kit hol találok meg, de itt… hasznavehetetlen senkinek éreztem magam. Tehetetlennek.
-Még jobb lenne, ha tudnánk merre induljunk... víz közelben nincsen...



-  szó  // zene: zene //Mentsük ami menthető -
- -
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Anya, Aegir, Aviva & Axel

~ And the sky turned black ~
I’m feeling the monster
The demon in my head
It’s warring the angels
That say they will protect
Oh I lie awake through the Napalm
Feel it rain under my skin
Oh I try so hard just to stay calm
But this battle never dims


Eddig is aggodalmas voltam, de amikor Aviva azt mondja, hogy ő csak mindenre akar gondolni, akkor ez az aggodalom csak nő bennem. Bele gondolok, hogy mi van, ha anya nem egyből hívott minket? Mi van, ha később? Nem, erre gondolni sem akarok. A lehető leggyorsabban és leggyorsabb úton haladunk, még ha Vivát ez feszültté is teszi mellettem. Érte sem tettem volna kevesebbet - bár akkor ugye elvitte az autót... - de másért sem. Az öcsém fontos nekem, bizonyos szempontból felelősséggel tartozok érte, még ha át is adtam Aegirnek a staféta botot. Oda érve anyát épen, de eszméletlenül találjuk, úgy hogy a kanapéra teszem és elgondolkodok, hogy mit tehetnék annak érdekében, hogy lépéselőnybe juthassunk. Az első ami eszembe jut, hogy azonnal jelzem a rendőrségnek az elrablást, és a seregnek, hogy időt kérek. Talán nem épp a legelfogadhatóbb stílusban teszem mindezt, de őszintén, van nagyobb problémám is jelenleg, mint kedvesnek lenni. Ha valakit, Avivát nem féltem a törvény embereitől, elég okos és ügyes, hogy feltalálja magát, ha idejönnek a lövésre, vagy a nyomokért. Úgy hogy el is indulok, és míg megyek a helyi őrsre, már hívom is az ezredest. Telefonon nem beszélünk sokat, csak megmondja, hogy hol találom, és majd ott találkozunk. A rendőrségre érve azonnal megvillantom a bejelentésnél az igazolványt, hogy komolyan vegyenek - nem mintha Aaron miatt ne ismernének eléggé... Amit csak tudok, elmondok a gengszterről, aki az öcsémet feltehetőleg elvitte, és egyszerre örülök és vagyok dühös, hogy nagyjából tudják kiről beszélek, bár sose sikerült lencsevégre kapni az ipsét, elkapni és beszélni vele végképp, csak a neki dolgozókat sikerült néha elcsípni. Leadom a személyleírást róla, és mivel Aaron már bőven a rendszerben van, csak kiadják rá a körözést a városban, és az utakon. Remélem, hogy nem késtem még el ezzel, ha tehetném, le is záratnék mindent, de amíg nem biztos, hogy elvitte Osloból az a mocsok, addig nem fognak erre ennyi embert mozgósítani. A következő megállóm a bázis, ahol az ezredestől egy kis türelmi időt kérek, mert habár arról volt szó, hogy napokon belül bevonulok, az is biztos, hogy amíg nem találjuk meg Aaront, addig nem fogok elkezdeni dolgozni. Ha ez holnap délután megtörténik, hurrá, ha nem, akkor... Persze eleve "nem" lett volna a válasza, ha nem ajánlottam volna fel, hogy cserébe hozok neki anyagot, amelyen dolgozhatnak majd a furkászai és tudósai. Ezzel a feltétellel belement, és még azt is megengedte, hogy felszereljem magam. Fingom sincs, hogy mi ellen fogunk menni, de abban biztos vagyok, hogy ennek a szarházinak több embere van, mint kellene - ha csak azt a bandát vesszük, amelyikben Aaron benne volt - úgy hogy viszek egy APC9 géppisztolyt, a szolgálati fegyverem, és megint kapok egy röviden írt engedélyt ... Norvégián belülre.
Miután megvagyok mindennel, azonnal haza sietek, bár az APC-t a kocsiban hagyom, nem akarok feltűnősködni az utcán, csak a szolgálati fegyver van már az oldalamon. Haza érve Vivát keresem a szememmel és szerencsére anyám is felébredt már a kanapéról, de apám még sehol. Francba már. Arra biccentek, hogy nyugtassam én meg Katet, és muszáj is, mert alig hogy közelebb érek, már elkezd magyarázkodni és összetörni. Átölelem őt és megsimogatom a fejét.
- Semmi gond. Úgy sejtem, tudjuk ki az. - nézek Vivára anyát nyugtatva, de aztán amikor félre von, akkor elengedve a nőt arrébb lépek. Figyelmesen végig hallgatom Avivát, aztán biccentek, és átadom neki a kocsikulcsot.
- Maradj elérhető. - mondom a szemébe pillantva. Még nem esik jól egyedül elengedni őt egy ilyen helyzetben, de... Örülök, hogy bevonja az unokatestvéreit is, minél többen segítenek, annál jobb lesz. Apró csókot adok az ajkára búcsúzóul, aztán ha elment, anyámhoz fordulok. Leültetem őt a kanapéra, jobb ha nem járkál.
- Jól van. Emlékszel az autóra? - kérdezem tőle, arcát fürkészve.
- A színére? Formájára? Alacsony volt vagy magas? - habár sok kérdést teszek fel, azokat lassan, türelmesen sorolom. Egészen addig, amíg meg nem jön az apám, mert akkor felkelek a kanapéról, ahogy anya is a karjaiba rohan. Némán figyelem a számomra furcsa képet, ahogy ölelkeznek. Szokatlan ez, anyát sosem láttam még férfit ölelni, még akkor is, ha tudom Aegirről, hogy az apám, ez az első, hogy együtt látom őket. Ez az első, hogy egyáltalán ebben a házban látom Aegirt. Mereven, feszülten nézem őt amikor felpillant rám, majd a kérdésére fújtatok egyet.
- Biztosat mi sem tudunk, de valószínűleg az a fasz, Dora vitte el, akinek a bandájába be volt szervezve egy ideje. Egyszer már megfenyegette, és félt tőle rendesen. - mondom visszafojtott dühvel. Idegesít, hogy miután haza jöttem, nem tettem ez ellen semmit, de azt hittem, Aegirrel biztonságban lesz... francba már.
- A rendőrség is keresi már őket, Viva pedig Módiékhoz ment segítségért. - fejezem be azzal a dolgot, hogy mit sikerült eddig intézni.
- Hol voltál? - kérdezem végül frusztráltan, karba téve a kezeimet.
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Csüt. Nov. 10, 2022 7:54 pm

Aaron Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Team A & Katrine
"Axel & Aviva & Aegir & Katrine: To The Rescue"  
Nem tudtam feldolgozni azokat a borzalmakat, amiket nem olyan régen láttam. Aaront lábon lőtték és elvitték magukkal a bántalmazói, én meg tehetetlenül álltam és nem tudtam megakadályozni, hogy ez történjen vele. Ostorozhatnám magam érte, ostoroztam is és ezért gondolkodás nélkül felhívtam Axelt. Tisztában voltam azzal, hogy késő van, de ő volt az akire most számítani tudtam és akárhogy is nézem, ha valaki akkor ő tud segíteni. Másnak már nem tudtam szólni, mert amint elmondtam, hogy mi történt elveszítettem az eszméletem és elájultam. Nem tudom meddig voltam ebben az állapotban, de amikor magamhoz tértem nem jutott eszembe hogyan is kerültem az ágyamba és mit keres itt Aviva. Egy kicsit hátra hőköltem. Az első gondolatom az volt, hogy még Axelel is történt valami, amire nem voltam felkészülve.
Bár figyeltem rá és értékeltem, hogy nyugtatni próbál, de akkora lázba voltam, hogy nincsenek mellettem a fiaim, hogy csak az nyugtatott meg, amikor megpillantottam Axelt. Legalább ő jól van és itt van. Már csak az kell, hogy Aaron is visszakerüljön és köztünk legyen.
- Nem láttam az elkövetője arcát rendesen, mert baseball sapkát viselt és… - elcsuklott a hangom, nem akartam belegondolni, hogy vajon mi történhetett a fiammal azután, hogy felhívtam Axelt. Rosszul éreztem magam, de már nem annyira, amikor csak egyedül voltam és tétlennek éreztem magam. Sokat segített, hogy ők itt voltak. Amikor egy kicsit kihúzottak kettesben Avivaval megbeszélni valamit, próbáltam lenyugodni. Nem akartam egy roncsnak tűnni. Próbáltam azt gondolni, hogy Aaron is olyan erős, mint Axel volt és valahogyan túléli ezt az egészet. De túl sok volt a kétely bennem ezzel kapcsolatban. Könnyezni kezdett a szemem, mert nem akartam elveszíteni őt, akármennyi galibát is okozott mostanában nekem, attól még a fiam volt és nem arra vágytam, hogy agyon lőjék a lábán, ha félisten, ha nem.
Aegir érkezésére felállok az ágyból és odamegyek hozzá, amikor a nevemen szólít. Gondolkodás nélkül temetem az arcomat a mellkasába, szégyen nem szégyen nem tudom visszatartani a zokogást, ami elfogott. Még egy kicsi és le fogok nyugodni, ígérem meg magamnak.
- Megígéred, hogy épségben már a körülményekhez mérten visszahozod őt? Nem akarom elveszíteni a fiúnkat, erre nem készültem fel. – nem teszek neki szemrehányást, hogyha itt lett volna akkor ez nem történik meg. Én itt voltam és semmit sem tudtam tenni. Ez az én hibám is. Egy kicsit elhúzódom tőle, megtörlöm a szemeimet és próbálok lelket önteni magamba, az sokat segít, hogy mind itt vannak.




 
Vissza az elejére Go down
Magnus Wiker
Kiskép :
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue Tumblr_inline_p7xium4EaR1t8bm8b_250
Rendeltetésem :
Aegir vagyok
play by :
Russell Crowe
Posztok száma :
446
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
432
Lakhely :
Oslo. Taktsang Dzong kolostor
Foglalkozás :
Mélytengeri búvár
Előtörténet :
Aegir
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue 8711867L
"A tenger, mely mindent magához szólít, szólít most engem is, fel kell a hajóra szállnom. Mert maradnom, bár az órák elhamvadnak az éjszakában, egy volna azzal, hogy megfagyok, kristállyá válok, és a sár magához köt. Örömmel vinnék magammal mindent, ami itt van. De hogyan tehetném? A hang nem viheti magával a nyelvet és az ajkat, melyről szárnyra kelt. Az étert egyedül kell felkutatnia. És egyedül, fészke nélkül száll a sas is a nap felé."
Kahlil Gibran
Keresem :
A nyugalmat


Magnus Wiker
Elküldésének ideje — Csüt. Nov. 10, 2022 5:01 pm

Aaron Bergström and Katrine Bergström felhasználónak tetszik ez a poszt.

Aviva & Axel& Kat&  Aegir

Reggel még elköszöntem Aaron-tól, megbeszéltük, hogy majd este találkozunk, és kap valami elő szülinapi apróságot, szóval időben érkezzen, én pedig elmentem dolgozni. Mondjuk nem kellene, de szeretem ezt csinálni. Kihajózni, segíteni, esetleges bálna leseket tartani, és látni a boldogságot az emberek arcán.
Ám a munkát hamar befejeztem, kocsiba pattantam, majd nem szólva senkinek sem, elindultam, hogy beszerezzem azt a konzolt, amiért már napok óta rágta a fülem, és amire persze azt mondtam, hogy nem fogja megkapni.
Mondjuk hazugság volt, mert már rég kinéztem a neki megfelelő gépet, plusz kontrollerrel, hogy majd megmutathassa még is mi a jó móka ebben az egészben, mert hát kell haladni a korral is, szóval…
Vagy három várossal odéb kellett mennem, s persze a víztől távolabb eső részen. A negyedik üzletben szerencsére meg is találtam azt a fajtát, ami pont megfelelő lesz a számára, aztán megálltam a sorok között, s végignéztem a rengeteg játékon, és vagy elolvastam 20 fajta leírását, s néhol persze csak felszaladt a szemöldököm, hogy hah…
-Aham… - húztam el a számat, aztán vagy 10et bepakoltam a kosaramba, és megindultam a pénztár felé, ám útközben megtaláltam a cd-ket, és meg kellett állnom előttük, hogy szerezzek valami olyan zenét, amivel majd kiidegelhetem a kocsiban, persze csak a poén kedvéért, hisz a zene terén azért akadnak eltérések, bármennyire is hasonlítunk egymásra.
Párszor próbáltam hívni, majd üzenetet is írtam, hogy milyen volt a fotózás, és hasonlóak, ám válasz nem érkezett, szóval úgy gondoltam, biztos beültek valahová.
Épp a kocsihoz tartottam, mikor megcsörrent a telefonom. Egy eddig ismeretlen szám hívott, ám az én foglalkozásommal ez nem volt meglepő, szóval felvettem.
- Wiker… - aztán elhallgattam. - Aviva!!! Micsoda öröm! -mosolyodtam el – Három várossal odébb… vásároltam… - már épp kérdeztem volna, hogy még is miért ez a hangnem, mikor ismét megszólalt. Hangja nem épp a nyugalom tengere volt. - MICSODA?!!! SIETEK AHOGY TUDOK!!! -azzal már bontottam is a vonalat.
Idegesen léptem párat, beletúrva a hajamba, majd megdörgöltem arcom, káromkodtam egy cifrát, rácsaptam a kocsi tetejére, majd azzal a lendülettel vágtam földhöz a konzolt, hogy az apró ripityom darabokra tört, aztán még alaposan bele is rúgtam, majd ott hagyva minden darabkáját vágódtam be a kocsiba, indítottam, és ha nem fogok kapni egyetlen bírságot, akkor az maga lesz a csoda!!
Átkoztam magam azért, amiért képes voltam eljönni ilyen messzire, ahelyett, hogy otthon maradtam volna, vagy elmentem volna Aaron elé, ahogy azt eddig tettem, de úgy éreztem, van a viszonyunk olyan magaslatokon most már, hogy igazán megtehetem annak érdekében, hogy beszerezzem a szülinapi ajándékát, amit aztán szépen össze is törtem, szóval… igen… adtam a szarnak egy hatalmas pofont.
Fékcsikorgások közepette álltam meg a ház előtt, majd vágódtam ki onnan, s álltam meg egy pillanatra.
Aggasztott a vér a ház előtt, és nem engedett semmi jóra következtetni. Mibe keveredtél fiam?! Ám nem időztem odakint sokáig, hanem egyből vágódtam be az ajtón.
- KAT?! -megtorpantam a nappaliban, miközben tekintetem találkozott Axelével, már ha rám nézett. Aggodalom, és harag cikázott bennem felváltva, miközben ökölbe szorítottam a kezem, s körmeim tenyerembe vájtak, minek nyomán vér serkent elő belőle. Csak magamat tudtam hibáztatni.
Ha Kat felkelt, hát odaléptem hozzá, s magamhoz öleltem, ám tekintetem fiamra emeltem.
-Megkeressük… - hangom halkan, ám annál határozottabban csengett. - Vissza hozom neked! A szavamat adom! - elhallgattam, majd ismét Axelre emeltem tekintetem.
-Mit tudsz amit nem mondtatok el nekem?  


-  szó  // zene: zene //Mentsük ami menthető -
- -
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —




Aegir & Axel & Aviva

you want battle?
i will give you war

Nyaktörő tempóval haladunk a város felé, de nem hibáztatom Axelt. Azért igyekszem hatni rá, amennyire tudok; én higgadt maradok és ennek megfelelően beszélek hozzá is. Ha átragasztani nem is tudom rá a nyugalmat, legalább nem zárja ki a külvilágot és engem teljesen. Ez is valami.
– Csak próbálok mindenre gondolni – csitítom, amikor szóvá teszi, hogy nem vihették még túl messzire Aaront. Nem akarok belemenni a latolgatásba; nem tudunk semmit, nem tudjuk, pontosan mikor történt ez az egész, hogy Katrine mikor telefonált ahhoz képest, hogy mivel viszik és merre... ezer plusz egy kérdőjelünk van, amit hiába is boncolgatnánk, a válaszok nem fognak a semmiből megjelenni előttünk.
Az viszont biztos, hogy Aegirre szükségünk van, és ennek megfelelően fel is hívom. Csak remélni tudom, hogy ezúttal ott lesz, amikor szükség van rá.
A házhoz érve én már érzem, hogy nincs nagyobb baj annál, mint amekkora egyébként van. Összeszedem odakint a bizonyítékokat és Aaron cuccait, aztán magam is bemegyek a házba. Katrine még nincs magánál, de nincs nagy baja, és ez a fontos. Az egyetlen dolog, ami beleszól a higgadtságomba, az a rendőrség bevonása, de nem szállok vitába Axellel, csak az állkapcsomat szorítom össze feszülten. Ha így akarja, legyen így... inkább nem adok hangot a frusztráltságomnak, amikor könnyedén odaveti, hogy készüljek fel erre is. Majd megoldom, ha kell. Kurtán biccenten, aztán odaadom neki a kulcsot és a kezébe nyomom az odakint összeszedett töltényhüvelyt is; talán valaki utána tud járni.
Hármasban maradunk a házban, én pedig ahelyett, hogy fel-alá járkálnék, lecövekelek a nappali utcára néző ablaka mellé. Árnyékban vagyok, de tökéletesen rálátok az utcára és meg tudok figyelni minden egyes elhaladó autót, a lámpájuk formáját, a típusukat, a rendszámaikat. A Glock a tenyeremben pihen, az érzékeim kiélezetten pásztázzák a környéket folyamatosan, de nem érkeznek sem váratlan, sem várt vendégek. Aegirnek semmi nyoma, bezzeg Módi felhív telefonon, amikor nem jelentkezek tizenöt perc elteltével sem. A beszélgetésünk rövid, velős, de tartalmas... épp csak nem megyek semmire azzal, amire rávilágít. Nem vagyok hozzá elég, de mielőtt még ebbe belelovalnám magam, közli, hogy nála találkozunk és megoldjuk, én pedig hiszek neki.
Körülbelül húsz perc elteltével Skygge izgatottságára figyelek fel. Elfordítom a tekintetem az utcáról - eddig semmi gyanúsat nem láttam, egyetlen autó sem ment el többször a ház előtt, és nem is érzek veszélyt -, aztán a kanapéhoz lépek. Katrine elkezd magához térni, és ez... nos, bele sem gondoltam, mennyire kellemetlen szituációt eredményez, még úgy is, hogy eleve jókora szarban vagyunk éppen. Először még nehezen is kapcsol, és amikor meglát, ugyanúgy járunk: az a pillanat jut eszünkbe, amikor először - és azóta utoljára is - találkoztunk, csak míg én tisztában vagyok a külvilággal, addig ő kevésbé. Mire elmagyarázom neki, hogy nem Axel miatt vagyok itt és neki eszébe jutnak a történtek, én már legszívesebben kirohantam volna a házból és Oslo határain is túl lennék. Rohadtul nehéz megbirkózni egy ilyen helyzettel, legalábbis nekem, ezért is lélegzek fel megkönnyebbülten, mikor megérzem Axel közeledését.
Inkább gyorsan el is terelem a figyelmét ezzel a hírrel, aztán már fel is pattanok, hogy Axel elé siessek az ajtóban.
– Nemrég kezdett magához térni, de nyugtasd meg te, légy szíves... – Valószínűleg az arcomra van írva, hogy előbb küzdenék meg egymagam egy egész hadsereggel perpillanat, mint hogy zöldágra vergődjek a sokkos és zaklatott anyjával, akinek az rólam a legutolsó emléke, hogy elhoztam a nagyfia halálhírét, a második pedig az, hogy emlékeztettem a kisfia eltűnésére. Csak így tovább, Aviva, biztos meg fog kedvelni. – Aegir nem tudom, hol van – válaszolom meg a második kérdését is. Ettől sem vagyok túl boldog, mert tényleg rohadt nagy szükségünk lenne rá... de inkább nem mondom ki, amire már akkor is gondoltam, amikor úgy döntöttem, elmegyek Uzihoz. Nem segítenék vele.
Megvárom, míg jutnak valamire Katrine-nel, de én csak akkor veszek részt benne, ha feltétlenül szükséges, egyébként inkább meghúzódok a háttérben. Az idő viszont telik, ezért ha azt látom, hogy az anyja - a körülményekhez képest - megnyugodott, és már tisztában van mindennel, rajtam a sor, hogy kitérőt tegyek.
– Axel... – Ha rám néz, az előszoba felé intek a fejemmel, hogy kövessen, és csak ott szólalok meg újra. Nem suttogok nagyon, de Katrine valószínűleg úgysem értené pontosan, miről beszélek. – El kell mennem Módihoz, már várnak rám Magnival. Lehet, hogy tudnak nekem segíteni abban, hogy meg tudjuk találni Aaront. Adj nekem fél órát, oké? Ha bármit megtudtok, ha történik valami vagy Aegir előkerül, hívj – mondom komolyan. Remélem, hogy nem lesz ellenvetése és nem kezd el ellenkezni, hanem elfogadja, hogy nekem is el kell mennem. Tudnia kell, hogy engem is így találtak meg, még ha ez most nem is működhet majd... én még lehetek a kulcs, csak tudnám, mire gondolt Módi. Ha viszont Axel nem állít meg, akkor épp ezért indulok el ezúttal én, hogy ezt megtudjam.


berserk


Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aegir, Aviva & Axel

~ Angels | Demons ~
I’m feeling the monster
The demon in my head
It’s warring the angels
That say they will protect
Oh I lie awake through the Napalm
Feel it rain under my skin
Oh I try so hard just to stay calm
But this battle never dims


Próbálok lehiggadni, de az mindig különösen érzékenyen érint, ha a szeretteimhez érnek hozzá. Legyen az Aviva, az öcsém, anyám... apámat nem emlegetem, nem hiszem, hogy egy istent féltenem kellene. Az a baj, hogy rengeteg mocskos dolgot láttam már az életben, így nem nehéz elképzelni, hogy egy beteg elme mit tud tenni egy tehetetlen, vagy épp védtelen nővel szemben. Persze, Aviva a logika hangja most - pedig általában én szoktam az lenni -, és nyugtat, hogy hallottam volna, ha visszamennek érte. Talán igen. Ha nem ablakon át lőttek rá. Vagy lepték meg hátulról, csendben. Nem tudom...
Amikor arról kezdünk tanácskozni, hogy merre lehet, hiába mondom, hogy nem érzem Aaront a tenger körül.
- Távolabbra? Ennyi idő alatt nem vihették ilyen messzire! - mondom értetlenül. Anyámmal cirka 10 perce tartom a vonalat. Nem lehet, hogy ne legyen még a közelben.
Út közben Aviva felhívja Aegirt, bár én csak fél füllel figyelek oda, mert közben a saját telefonomat és az utat figyelem.
Oda érve direkt nem állítom le a motort, és kicsit frusztrál, hogy Aviva viszont megteszi. Így ha baj van, nem elég csak beszállni anyámmal és menni, még tölthetek értékes másodperceket azzal is, hogy elinduljunk. Mindegy, ezen nem akadok fent, mert a figyelmem már a potenciális sérülté, kikerülve a földön hagyott tárgyakat. Katre a konyhapult mögött találok, szerencsére nincs nagy baj. Nincs véraláfutás a szeme alatt, nem vérzik a feje, bár szinte biztos vagyok benne, hogy beverte. Amikor Viva bejön az ajtón, akkor én már inkább dühös vagyok, mint aggodalmas. A fejemben tervek állnak össze megint, és közben leteszem anyám a kanapéra. Röviden elmondom, hogy mi lesz a következő lépésem, és míg így teszek, elkérem Vivától a slusszkulcsot.
- Igen. Hajtóvadászatot indítok a rohadék ellen. Ne aggódj, a rendőrségnek lesz  nagyobb baja, mint téged igazoltatni. Egyébként is, lehet hamarosan megjelennének a háznál a lövésre. Készülj fel akár erre is. - mondom, és mivel nem kell neki semmi, már indulok is, de előtte marasztalom Skygget. Jobb, ha többen vannak, még ha csak egy kutya is...
Első utam tényleg a rendőrségre vezet, ahol röviden felvázolom a dolgokat, és kihasználva a visszakapott rangomat és hogy emiatt komolyan vesznek, tényleg neki is állnak szélnek ereszteni néhány járőrt, hogy a tetőtől talpig tetováltakat igazoltassák.
Ezután a bázisra megyek, ahol szintén közlöm a helyzetem, és habár kell némi győzködés ahhoz, hogy felszerelkezzek, az ezredes bele megy abba, miszerint ez "tökéletes bemutató" lesz. Úgy hogy kapok amit kérek, plusz egy apró csomagot, amit majd akkor kell bekapcsolnom.
Cirka fél óra alatt érek vissza. Rendőrök nincsenek itt, se mentő, de még apám járgányát sem látom. Frusztrált vagyok, de legalább a csomagtartóban meg van minden, ami nekem kell. Leállítom az autót, aztán mivel bízom Aviva érzéseiben, meg hogy kinéz néha az ablakon, nem óvatoskodom a belépéssel.
- Anya hogy van? Aegir nem jelentkezett még? - kérdezem beljebb lépve, becsukva magam mögött az ajtót, a lányokhoz és Skyggehez lépve.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —




Aegir & Axel & Aviva

you want battle?
i will give you war

A történések gyors és váratlan fordulata egyáltalán nem taszít elveszettsége, sőt. Bár a teljes kép még várat magára, most nem is a részletek számítanak; az agyamban átkattan az a régi kapcsoló és egy pillanat alatt lényegülök át abba az Avivába. Intenzív tempóval kerülünk a kocsiba és még intenzívebb tempóval indulunk el, amivel alapvetően semmi bajom nem lenne, de a főútra kiérve akkor is bekapcsolom Axel övét, aztán megpróbálok némi hatást gyakorolni rá, kevés sikerrel. Kiszűröm a pánikot a hangjából és csak a lényegre koncentrálok.
– Hallottad volna, ha visszamennek érte – mondom higgadtan, de ha esetleg vitába szállna ezzel félelmében vagy dühében, inkább nem válaszolok, mert felesleges. A telefon végig a fülén volt, ha Aaront a nyílt utcán lábon lőtték, Katrine-ért sem csendesen mentek volna vissza; bár egyébként is kétlem, hogy visszamentek volna érte. Egyetlen sejtés fogalmazódik meg a fejemben, aki ez mögött állhat, akiről sajnos hallottunk is már, de ebbe egyelőre még annyira sem megyek bele. Először érjünk oda. Sőt... jól jönne nekünk egy isten.
– Aegir ereje sokkal távolabbra elér, mint a tiéd – rázom meg a fejem. Ezt biztosan tudhatjuk, én magam is tapasztaltam az ikrekkel... az ikrek. Teszek magamnak gondolatban egy feljegyzést, de egyelőre nem ezzel foglalkozom. Axel telefonjáért nyúlok, a hívást még mindig nem megszakítva - hátha mégis történik valami, amit meghallunk - kikeresem Aegir telefonszámát, majd a számokat azonnal memorizálva előveszem a saját telefonomat. Tárcsázok, de ezt a hívást nem teszem kihangosítóra akkor sem, ha Axel ragaszkodna hozzá, mert csak feleslegesen hergelnék egymást.
A bakancsom ütemesen dobog a szőnyegen, de ha meghallom Aegir hangját a vonal túloldalán - akármelyik nevén is mutatkozik be, mindkettőt ismerem -, azonnal megszólalok.
– Aviva vagyok. Hol vagy? – Nem várok sokat a válaszra, nekem csak egy nagyjábóli helyszín kell, mint hogy mondjuk nem a világ másik felén, aztán, ha kell, akár közbe is vágok. – Indulj el most azonnal a házba. Katrine-hez – pontosítok gyorsan, mert fogalmam sincs, hogyan írjam körül, vagy hogy az már neki is haza-e. – Aaront elrabolták. Nem tudjuk, hol van, de ha érzed őt valahol... – Hagyok egy pillanatnyi hatásszünetet. – Axellel úton vagyunk, ott találkozunk – zárom végül a beszélgetést. Nem teszek hozzá semmi mást - mint például hogy Aaront meglőtték, vagy hogy Katrine valószínűleg elájult -, mert ezek jelen pillanatban csak arra lennének jók, hogy őt is még jobban kibillentsék. Így még valamennyire bízhatok az isteni bölcsességében...
A házhoz érve nem szólok semmit, amikor Axel szinte kirobban az autóból. Leállítom a motort, kiveszem a kulcsot, aztán kiengedem hátulról Skyggét is. Nem megyek azonnal Axel után a házba, mert az érzékeim olyan élesek, mint talán még soha - most először tudom teljes értékében hasznosítani az edzéseket az ikrekkel -, és egyszerűen tudom, hogy nincs veszély. Ha Skygge sem rohan azonnal Axel után, akkor megpróbálom magam mellett tartani és inkább arra rábírni, hogy segítsen nekem körülnézni odakint. A még viszonylag friss vérfoltokat gyorsan megtalálom a betonon, és Skygge segítségével vagy anélkül előbb-utóbb rábukkanok minden másra is, amit keresek: egy töltényhüvely. Aaron telefonja. Aaron táskája. Nem valami féleszű vitte el.
Előhúzom a telefonomat a zsebemből, és míg elindulok befelé, küldök egy üzenetet az ikreknek. Egy órán belül Módinál. SOS. Mire elteszem a telefont, már érzem is kis különbséggel a két rövid rezzenést, de most nem nézem meg; úgyis sejtem a választ.
– Axel? – szólalok meg hangosan, csak hogy véletlenül se higgyen betolakodónak, bár én anélkül is be tudom tájolni odabent, hogy válaszolnia kellene. Már az anyjával a karjaiban jön ki a konyhából, az arckifejezése pedig átváltott dühbe, ami egyébként jobb, mint a pánik. Követem őket a kanapéhoz, Axel szavaira pedig bólintok... míg el nem ér a rendőrségig, mert attól megfeszülnek az izmaim.
– Biztos, hogy be akarod vonni a rendőrséget? – kérdőjelezek meg egyetlen pontot az egészben. Vitatkozni nincs időnk és nem is akarok, de ha ezen az úton akar végigmenni, akkor tudnom kell róla. Egyáltalán nem vagyok még abban a fázisban, amikor készen állnék rendőrökkel diskurálni, vallomásokat tenni, és bárhol is felvállalni a nevemet, de jó vagyok abban, hogy ne vegyenek észre, ha nem akarom.
– Nekem nem kell semmi. Menj! – intek a fejemmel az ajtó felé. Ez persze így, ebben a formában nem igaz, mert nagyon sok minden kell, de az mind ott van Módi házában.
Csak azután nézem meg a sejtéseimnek megfelelő megerősítő sms-eket, miután Axel elment, aztán várok. Az agyam megállás nélkül jár, miközben hol rutinszerűen ellenőrzöm néha Katrine életjeleit, hol azt várom, hogy legalább valamelyikük ideérjen.


berserk


Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aegir, Aviva & Axel

~ Angels | Demons ~
I’m feeling the monster
The demon in my head
It’s warring the angels
That say they will protect
Oh I lie awake through the Napalm
Feel it rain under my skin
Oh I try so hard just to stay calm
But this battle never dims


Nem voltam százszázalékos. Viva nagyon sokat segített nekem, mióta visszajöttem, hogy egy kicsit újra meg tudjak nyílni és több érzelmet engedjek magamra, de még mindig nagyon sok dolgot nyomok el. A felé, családom iránt érzett félelmeim még mindig mélyek, és ez most ül ki rajtam a legjobban, amikor meghallom anyám szavait, hangját, majd ahogy elesik. Azonnal riasztom Vivát, a kérdését már azelőtt megválaszolva, hogy feltenné, és rekordidő alatt elindulunk hárman.
Szerintem sose értem még le ilyen gyorsan a hegyről, és az autó útra térve úgy taposom a gázt, mintha tégla lenne a lábamban. Persze, a zajokat kizárom, a terveket aggodalmas gondolatok szövik át. Aviva ekkor unja meg a kocsi csipogását és köti be az övem, rám szólva. Utána nyugtatni kezd, de valahogy nem tudja elérni a célját, mert a szemeim előtt anyám képe lebeg, ahogy a földön fekszik és csak remélni merem, hogy élve.
- Igen, és nem tudok semmit! Csak annyit mondott, hogy lábon lőtték Aaront és elvitték, aztán hallottam, hogy elesik... csak remélem, hogy nem azért, mert visszamentek érte. - a hangom ingerült és erősen markolom a kormányt, a tempón közben egyáltalán nem lassítok. Ha megtámadták, ha beverte a fejét, bármi történt, nincs időnk sebességhatárokat betartani. Amikor Aegirt emlegeti, egy pillanatra másfelé koncentrálok, de egyenes úton ez nem zavaró.
- Azt én is érezném, ha a tengernél lenne. Így találtalak meg téged is, emlékszel? Viszont se Aaront, se apát nem érzem a közelében. - morgom a végét feszülten, és a telefonom felé bökök a fejemmel.
- Keresd ki a számát, hívd fel. Pár perc múlva otthon leszünk. - egyezek bele az ötletbe, de ahogy ígértem, hamarosan le is fékezek a ház előtt. A telefonom most már nem érdekel, le se állítom a motort, csak gyorsan kikapcsolom az övemet és kipattanok az autóból. Látom a vért az aszfalton, és ha most nem lenne fontosabb anyám, a hüvelyt is megkeresném. Később. Szinte berontok a házba, nem nehéz, mert nincs zárva az ajtó. A félelem fojtogat, hogy mi van, ha visszajöttek érte, mi van, ha hátba támadták, mi van, ha szemtanúként gondoltak rá.
- ANYA! - kiáltom el magam, hátha, miközben besietve végig kutatom szememmel a nappalit. A konyhan felé nézve aztán - ha Viva nem találja meg hamarabb - a pult mögött lent látom a kezét kilógni. Megfagy az ereimben a vér, szinte robotikusan lépek oda sietve, és azonnal megnézem az életjeleit. Mintha egy szikla gördült volna le a mellkasomról, amikor megérzem a pulzusát és hogy lélegzik. Most már tudok jobban koncentrálni. Most már nem a félelem, hanem a harag veszi át a staféta botot. De amíg várjuk apát, van egy két dolog, amit el kell intéznem. Felveszem anyát a földről, a kanapéhoz viszem és leteszem rá.
- Maradj vele, veled biztonságban tudom. Elmegyeka rendőrségre, aztán a bázisra felszerelkezni. Ha addig apa ideér, várjatok meg. Van szükséged valamire? - kérdezem, Avivára tekintve, olyan tomboló haraggal, hogy megfeszülnek az izmaim. Van egy tippem, ki vihette el az öcsémet.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
please remain calm, the end has arrived, we cannot save you, enjoy the ride
 
Katrine && Axel && Aviva

Még mindig Axel illata, közelsége és érintése az, ami bármikor, bármi elől menedéket nyújt. Az edzőteremben történtek után erre különösen nagy szükségem volt, rosszabbodott valamelyest a helyzet, már ami engem illet, de mint mindig, mellette gyógyulok. A türelme, a törődése és a szerelme éltet, felemel, megtölt élettel, segít elérni, hogy amikor pár nappal később lefekvés előtt elveszünk egymás ölelésében, újra ne létezzen számomra külvilág. Mondjuk aznap este ez csak addig tart, míg a kitartó telefoncsörgés - amit eleinte én is kizártam a tudatomból - egészen közel nem ér hozzánk, történetesen Skygge szájában. Szó szerint. Amikor kinyitva a szemem és oldalra fordulva ez a kép fogad, halkan elnevetem magam, főleg, hogy elsőre még csak oda sem adja a gazdájának. Végigsimítok Axel hátán a tenyereimmel, eljátszok a gondolattal, hogy megkérjem, halassza későbbre a hívást, de a lelkiismeretem nem engedi; már így is kisajátítom. Nem kérdezem meg, ki az, majd utána elmeséli, ha szeretné, csak tovább simogatom a hátát, míg ő felveszi a telefont, bár meglepve vonom fel a szemöldököm, amikor a köszönése félbeszakad. Nem hallom a vonal másik végét, de gyorsan rájövök, hogy talán nem is kell - még tanulom őt visszaengedni azon a szinten, ahogy régen kapcsolódtam hozzá az ösztönömmel, de most olyan hirtelen és olyan erőteljesen buknak át az érzelmei rám, hogy kis híján belefájdul a fejem.
– Axel...? – szólítom meg halkan, bizonytalanul, ő pedig az anyját szólítja ijedten a telefonban, amitől azonnal rossz előérzetem támad. Aggódással vegyes értetlenséggel nézek fel rá.
– Mi tör... – kérdezném, amikor hirtelen felpattan, de szerencsére magától is mondja - és amit mond, az kellően kijózanít engem is.
– Micsoda?! – kérdezek vissza hitetlenkedve, de kérdés ide vagy oda, már én is a lábaimon állok, nem tétlenkedek. Nem most van itt az ideje.
Azonnal öltözni kezdek, gyorsan és hatékonyan. Nem vesződök semmi mással, csak a telefont teszem el, amivel el tudom érni apát és az ikreket - úgy érzem, ez nem árthat -, aztán a nappaliban a nadrágom derekába dugom a Glockot, míg belebújok a bakancsaimba. Teszek el tartalék tárakat a pulóver nagy zsebébe, elrejtem a tőröket a bakancsom szárában, villany le, kabin bezár, és mire felbőg a Range Rover motorja, már bent is ülök az anyósülésen. Szívesebben vezetnék én, mert félek, hogy Axel túl feszült, de nem akarok vitát nyitni ebből, csak menjünk. A kocsi folyamatos pittyegését a főútra érve unom meg, elmormolok egy halk, héber káromkodást, aztán átnyúlok Axel övéért úgy, hogy ne zavarjam a kilátásban, és egyszerre egy keze mindig a kormányon lehessen, de akkor is bekötöm, főleg ilyen tempó mellett.
– Axel! – szólok rá puhán, de határozottan, amikor zihálni kezd az idegességtől. Felé fordulok, nem túl erősen, de érezhetően rámarkolok a felém eső vállára. – Tudom, hogy aggódsz, én is aggódom, de úton vagyunk, és a pánik nem fog segíteni abban, hogy gyorsabban odaérjünk. Próbálj meg egy kicsit megnyugodni, tisztán kell látnunk, oké? Mély levegő. Meg fogjuk oldani. Tudod, hogy megoldjuk. – Folyamatosan beszélek hozzá halk, megnyugtató, de magabiztos hangon, míg azt nem látom rajta, hogy legalább a légzése normalizálódik egy kicsit. Azt nem várom el tőle, hogy ne legyen feszült; én is az vagyok.
– Mondd el nekem, mi történt. Az anyáddal beszéltél, igaz? Mondott bármi mást is? Ő van még a vonalban? – pillantok a kartámasz elé hanyagul ledobott telefonra, aminek a képernyőjén még mindig nem szakadt meg a hívás. Ha szeretné, hogy ez így is maradjon, nincs ellenvetésem, csak annyit teszek, hogy a képernyőhöz nyúlva kihangosítóra teszem, aztán adok rá bőven hangerőt, így a motor zaja mellett is biztosan hallani fogjuk, ha bármi történik. A helyzet persze nem tűnik rózsásabbnak akkor sem, ha elmondja, mi történt, hiszen egyelőre tényleg nem tudunk többet. Nem tudunk semmit. Újra a telefonra pillantok, azt remélem, az anyja képes lesz magához térni és visszakapcsolódni a hívásba, mert ha valamire most hatalmas szükségünk lenne, az az információ.
Erről viszont eszembe jut valami.
– Fel tudjuk hívni az apádat? – nézek rá hirtelen.  – Tudod, hol lehet most? Lehet, hogy ő tudja, hol van. Ha Aaron akárhol is a tenger közelében van, neki éreznie kell, nem? Nekem is itt a telefonom, nem kell megszakítanunk hozzá a másik hívást – kérdezem hirtelen feltámadó reménnyel telve, már nyúlva is a zsebembe a telefonért, hacsak nem ábrándít ki azzal, hogy mondjuk Aegir elérhetetlen, vagy ilyesmi. Arra gondolok, hogy ugyan nem tudjuk, mennyi idő telt el azóta, hogy Aaront elvitték, lehet szerencsénk. Márpedig ha Axellel kommunikál a tenger, Aegir pedig maga a tenger, akkor éreznie kell a fiát a közelben.

parasite eve || coded by eirik

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Anya, Aviva & Axel

~ Angels | Demons ~
I’m feeling the monster
The demon in my head
It’s warring the angels
That say they will protect
Oh I lie awake through the Napalm
Feel it rain under my skin
Oh I try so hard just to stay calm
But this battle never dims


Igyekeztem minden percet kihasználni és vele tölteni. Tudtam, hogy félidőnél tartunk, és még mindig úgy éreztem, hogy nem volt elég. Mintha sose lenne elég. Se arra, hogy az elmém egyensúlyát rendbe tegyem, se az, hogy vele töltsem az időt. Ha három éven keresztül a hátára akaszkodnék se lenne elég. Sose lenne az. Kezdek bele törődni, hogy Viva egy olyan személy az életemben, akit egy percre se fogok tudni megunni. Éppen lefekvéshez készülődtünk a magunk delikát módján, amikor a konyha pulton hagyott telefonom csörögni kezd. Eleinte fel sem tűnik, nyilvánvalóan mással vagyok elfoglalva, de amikor egyre hangosabb a csörgés, és felemelve a fejem meglátom Skygget, ahogy jókutya módjára a szájában a telefonommal megáll az ágy mellett, elveszem... Elvenném, de elsőre nehezen engednek a fogak.
- Add ide, pajti! - veszem el a csörgő, fogakon rezgő telefont. A képernyőre tekintve látom, hogy anyám az. Felvéve a telefont emelem a fülemhez.
- Szi... - kezdenék bele, de belém fojtja a szót a hangja, és az az egy mondat, amit mond. A szemeim hirtelen telnek meg rettegéssel, aztán egy hangos koppanást is hallok, és egy test félre ismerhetetlen csattanását.
- Anya! - szólok bele ijedten, majd Vivára nézek, és azonnal felkelek. Mit kelek, pattanok.
- Hozz fegyvert, Aaront meglőtték és elvitték! - szólok Vivának sietve, miközben a szekrényhez lépve magamra kapok egy pólót és egy nadrágot. Zoknival nem vesződöm, rohanok a bakancsomért, magamra kapva azonnal a szolgálati fegyver a második amit előveszek egy fiókból, és a terepjáró kulcsai, a tárcám, telefonom a zsebembe rakom, de nem teszem le, hátha anya út közben felébred és ismét telefonhoz jut.
- Skygge! - kiabálok a kutyának kinyitva neki az ajtót a kocsihoz érve, ő pedig be is ugrik. Becsukom, és míg Viva beér, addigra már hátra is toltam az ülést és beülve beröffentem a járgányt. Akkor indulok el lendületesen, amikor már ő is beült. Az övvel most nem is szarakodok, csipog csipog, majd abba hagyja. Igyekszem magam alá gyűrni az enyhe pánikot és racionálisan gondolkodni, de a főútra térve így is 100-110-el megyek a 90-es táblák ellenére. Istenek, könyörgöm, anyámnak ne legyen nagyobb baja. Nem tudom, mit fogok tenni, ha arra érek haza, hogy időközben visszamentek, mert szemtanú és... Zihálok a gondolattól, a kezem erősen szorul a kormánykerékre. És hogy a francba vitték el az öcsémet otthonról?!
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Axel & Katrine
Soha nem voltam oda az erőszakért. Tipikusan az a fajta ember vagyok, aki még az állítólag nagyon jó akciófilmeket sem szereti megnézni. Pedig annak idején volt bennem lázadás, nem is kevés igazából. Mégsem az agresszió volt az irány, soha nem is az lesz, bármennyire ki lehet fejezni azt is minden művészeti ágon keresztül. Mindenesetre, hogy végre rákanyarodjak a lényegre is:
Hatalmas, szapora levegővételemet nem tudom csitítani - ami azt illeti, fel sem merül bennem, hogy megpróbálkozzak ilyesmivel -, csak keresem a telefonomat. Amikor viszont remegő kezemmel végre sikerül rámennem Axel nevére, és elindítani a hívást, szinte már nem is tudom, mit mondjak neki. Szemeim előtt újra és újra lejátszódnak az események. Minden olyan gyorsan történt, olyan... nem is tudnám ezt a megfelelő szóval jellemezni.
Látom magam előtt, ahogy az ismeretlen egy autó hátuljába tuszkolja Aaront, az ÉN fiamat. Teljesen elállt a lélegzetem abban a pillanatban, és jelenleg is csak nehezen kapok levegőt.
Kicseng. Axel, az apád szerelmére, vedd már fel azt a rohadt telefont. Kínosan, feszültséggel telnek a másodpercek, amiket Aaron veszít, az elrablója viszont nyer. Csak vegye már... felvette. Végre felvette, én pedig minden köszönést és egyebet mellőzve, sírástól teli és levegőtől mentes hangon szólalok meg.
- Aaront lábon lőtték és elrabolták... - nagyjából itt meg is állt a tudomány. Ahogy kimondom a szavakat, kezd eljutni az agyamig, hogy mi is történt ténylegesen. Bár sötét van, mégsem eléggé rosszak a fényviszonyok ahhoz, hogy eltakarja a sötéten csillogó vért, vagy hogy elnyomja a pisztoly hangos dörrenését.
Elejtem a telefont, és megtámaszkodok a konyhapulton, hogy ebben a borzalmas szituációban legalább valamennyire tartsam magam. Ám ez sajnos nem sikerül. A mozdulat közepén érzem, hogy fejem egyre nehezedik, és úgy dönt a gravitáció, hogy mágnesként vonzza magához. Még szerencse, hogy a vállam tompította az érkezést, és az ájulás közben semmi nem állt a fejem útjába. Az viszont egy nagyobb probléma, hogy talán percekig is eltarthat ez az állapot, és közben valaki loopolta fejemben a lövés hangját, és az ezt követő eseménysort. Axel, remélem sietsz, úgy tűnik, én már elbuktam anyaként.
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Aegir & Axel - Sea People
» Aegir & Katrine │Seashells are love letters in the sand
» Katrine & Axel - Mom! I am home...
» Katrine & Aviva | an unbearable loss
» Katrine & Axel - The Lost Ship

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Valhalla csarnokai ;;-
Ugrás: