M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Katrine & Axel - The Lost Ship


Anonymous


Vendég —
Katrine & Axel

~ wrong side of heaven ~
THE ONES YOU LOVE THE MOST
THE ONES WILLING TO FIGHT FOR YOU


- Mindenképp. Köszönöm. - biccentettem anyámnak a felajánlására. Fogalmam sem volt, hogyan tudna segíteni, én magam sem tudom, hogy a többiek családján miként tudnék. A szavak mestere csak a csábítás terén vagyok, de anyám úgy sem lesz ott, amikor ezen felül kell kerekednem és elmondani, amit el kell.
Aaron is szóba kerül az ital okán, amikor pedig a védelmére lépek, anyám hozzám hasonlítja. Halkan sóhajtva dőlök hátra a széken, és egy kicsit elmerengek a múlton.
- Akkor más volt, anya. Ketten voltunk a világ ellen. Alig tudtál eltartani. Mire akkora lettem mint Aaron, tisztában voltam azzal, hogy a helyzetünk kicsit sem rózsás, és hogy a beledet kidolgozod értem. Ezért csináltam meg két kézzel, amit lehetett a tetőtől elkezdve a fürdőszobai fugázáson át a zárszerelést, ha kellett. De mire Aaron jött, én már kis híján felnőttem, és saját keresetem lett. Azért ilyen, mert nem csak te, de én is gondoskodni akartam róla, és arról, hogy neki jobb legyen, mint amilyen nekünk volt, és ezt sikerült elérnünk. Épp csak a példakép hiányzik előle. - mert tudom jól, hogy a havi haza látogatás egy-két napra nem igazán minősül példaképnek, még akkor sem, ha kitüntetéseket szerzek, és azok a sulis díjak mellett gyűlnek a vitrinben. Aaronnak nem egy jófiú gondolatára van szüksége, hanem egy apára, aki folyamatosan neveli. Csak hát az nincs... Ezt viszont nyilván nem fogom felemlegetni anyámnak. Sok mindent nem értek a döntéseivel kapcsolatban, de nem ítélkezhetek felette: épp csak azt tudom tenni, amit eddig is. Hogy az ellentettje leszek annak, aki a világra nemzett vele. Hogy én nem hagyok majd ott anyákat gyerekekkel.
- Látod, ezért van jó alakod. - mutatok végül rá a tényre, amelyet ő maga vázol fel. Csak az a baj, hogy nem maradunk ennél a témánál, hanem átsodródunk a Bárkára, én pedig akaratlanul is belelovalom magamat egy PTSD rohamba.
Gyakorlatilag megszűnik a valóság, és újra a hajón történteket élem át, pont mint a kórházban. Talán csak azért nem esek le a székről, mert az izmaim a jelenlegi pózba görcsölnek be, de amikor már viszonylag magamhoz térek, ennek meglátszik a kára. A széket elsodorva pattanok fel pánikba esetten, majd terülök el a földön, mint akinek lebénult a lába. Nem érzek fájdalmat, pedig szinte tompítás nélkül fejelem meg a padlót, de majd ha abba marad a pánik, és a zsibbadás, úgy is vissza fog térni. Hideg verejtékben ázva, remegve és zihálva fekszem a földön, mint egy rakás szerencsétlenség, úgy összehúzva magam, mint akit éppen feszítővassal vernek. Bele telik egy-két percbe, mire egyáltalán eljut az agyamig anyám hangja, utána újabb egy perc, hogy a zihálás lecsökkenjen. Amint azonban ez megtörténik, gyakorlatilag elfog a rosszullét. Holt sápadtan, remegő tagokkal igyekszem magam összekaparni a földről, hogy megcélozhassam a fürdőt, de csak annyit sikerül elérnem, hogy az alkarjaimra támaszkodjak. Igazából még jó, hogy nem ettem semmit, mert most az a pár korty sör is visszaköszön, amit ittam. Azt nem tudom, hogy ismét a megjelenő sírástól, vagy az öklendezéstől könnyezek be, de pár pislogás után az is alám gyűlik. Remegve tolom fel magam legalább térdelésbe, de ehhez is úgy érzem, hogy minden erőmre szükségem van. Megtörlöm a szemeim, a szám, és ha anyám jön egy guriga papírtörlővel, kiveszem a kezéből.
- Hagyjad. - mondom, hogy feltakarítsak magam után, de ha ragaszkodna hozzá, akkor erélyesebben ismétlem meg a szót. Nem akarom, hogy utánam takarítson. Amint feltöröltem a mocskomat, még mindig kicsit remegve kelek fel, hogy kidobjam a papírokat a wc-be, és ha már ott vagyok, be is zárkózom. Kimosom, öblítem az epés ízt a számból, megmosom az arcom, iszok pár korty vizet, aztán elmerengek, hogy jó ötlet-e kitenni az anyámat ennek. Olyan sokáig mérlegelem ezt a dolgot, hogy észre sem veszem, hogy fél óra is eltelik, mire felegyenesedek a csaptól. Megmosom újra az arcom, elzárom a csapot, aztán kisétálok.
- Talán jobb lenne, ha még sem aludnék itt. - mondom némileg szégyenkezve, halkan, ha anyám a közelben van. Nem akarom, hogy Aaron így lásson. Nem akarom, hogy ezt lássa.
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Katrine & Axel - The Lost Ship I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Katrine & Axel - The Lost Ship Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Katrine & Axel - The Lost Ship Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szomb. Dec. 17, 2022 11:07 pm



Axel & Katrine

The Lost Ship

Egy családtag elvesztésére egyszerűen nem lehet felkészülni, elfogadni meg pláne nem, ha egyszer valaki beállít és közli, hogy nincs többé. Bár nem akartam beleképzelni magam milyen érzése lesz majd szegény Danishanak megtudni, hogy Leon nincs többé, volt egy olyan érzésem, hogy a fiamnak nagy szerencséje volt és akár én is lehetnék a barátja feleségének a helyében, csak én az anyjaként.
- Szólj, ha tudok valamiben segíteni. – persze még nem tudom hogyan tudnám őt támogatni, talán nem is kell erőlködnöm, mert elég, ha önmagamat adom és vigyázom rá, úgy ahogy régen is tettem. Csak oda kell figyelnem arra, hogy ne sértsem meg túlságosan őt a kíváncsiságommal, mert a kíváncsiság éles penge tud lenni, főleg egy szerettünk kezében és én néha meggondolatlanul olyasmit kérdezek, amit még nem lenne szabad, mert nem jött el az ideje.
Előhoztam neki egy kicsivel erősebb italt és magnak poharat, amikor töltött nekem, csak nyugodtan megemeltem kifejezve a tiszteletemet a gyásza előtt és belekortyoltam a pohárba. Nekem ennyi elég is volt mára. A következőkben megemlíti, hogy Aaron most a tizenhat éves korszakát éli és ezt szem előtt kellene tartanom. De bezzeg amikor ő volt ennyi, sokkal kevesebb gondom volt vele. Vagy legalábbis szemet tudok hunyni előtte, mert Axel amilyen jó gyerek volt, azt Aarontól duplán, sőt akár triplán megkapom.
- Te tizenhat évesen akkor sem voltál ilyen… kezelhetetlen. – jó, persze tisztában vagyok azzal, hogy az egész az én hibám, mert én voltam az, aki elkényeztette őt, ezzel tisztában vagyok nagyon jól. Ha jobban utána járok akkor valószínűleg… Nem, akkor is ilyen lenne. Őt nem lehet beskatulyázni a négy fal közé, akkor szabad, ha nincs itthon és el van a barátaival.
- Rémes, ha arra kell gondolnom, hogy akár rosszabb is lehet. – sóhajtok halkan, valójában bele se merek gondolni, hogy mire lenne képes Aaron részegen.
A zugevésre pedig csak mentegetőzni kezdek, hogy miért nem látszik rajtam az a sok édesség, pedig, ha tudná, hogy két kilóval kövérebb vagyok, mint legútóbb… Na mindegy. Az Axelnek úgyis csak két kiló, hiába a világvége nekem.
- Csak a napi teendőim teszik, hogy ne látszódjon meg. Tudod reggeliben az egyetem körüli szokásos séták az irodák között, délután pedig a táncórák miatt van ez így. – ez volt annak is az oka, hogy nem szenteltem annyi időt Aaronra, mert azt hittem, hogy bízhatok benne annyira, hogy egy kicsit önálló lehet, csak egy nagyon kicsit. De tévedtem.
Amikor beszélni kezd arról, hogy mi történt, hogy mit látott és mit kellett átélnie, összeszorul a torkom. Ezt senkinek sem kívánom, hogy átélje.
- Sajnálom… - fogalmam sincs milyen lehetett neki átélni mindezt és látni azt a pánikot, ami eluralkodott a társain és rajta. Láttam rajta, hogy valami nincs rendben, a levegőt sem úgy veszi ahogy általában.
Nem kellett volna felbolygatnom ezt az emléket benne. Teljesen tisztában vagyok ezzel, de arra gondoltam, hogyha beszél róla sokkal könnyebb lesz. De a jelek szerint csak rontottam a helyzetén. Ezt pedig csak akkor láttam meg igazán, amikor a földre került és pánikba esett. Gondolkodás nélkül térdeltem le hozzá és igyekeztem a magam módján visszahúzni őt a jelenbe.
- Axel, itt vagyok, itthon vagy. – én és a nyugtató szavak, ma valahogy nem vagyok barátságban velük. De próbálkozom, több kevesebb sikerrel. Vele ellentétben azonban én meg tudom most őrizni a hidegvérem és nem hagyom őt magára. Szólítgatom még egy kicsit, akár újra elismétlem, hogy itthon van és megpróbálok nem pánikba esni. Ha én is elkezdek pánikolni, akkor azzal nem tudok segíteni neki. Persze mégsem tudtam tétlenül ülni csak úgy, kerestem egy törölközőt, megvizeztem és a homlokára szorítottam, arra gondoltam, hogy ez most segíthet. A hűtőből egy fél literes ásványvizet is hoztam és készen álltam odaadni neki, ha esetleg kérheti. Így tértem vissza hozzá és térdeltem újra le mellé, de most még a kezét is megfogtam és igyekeztem csendben maradni, addig amíg újra vissza nem kapom őt.  



Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Katrine & Axel

~ wrong side of heaven ~
THE ONES YOU LOVE THE MOST
THE ONES WILLING TO FIGHT FOR YOU


Némán hallgatom anya tanácsát arról, hogyan tudnám a legkisebb fájdalommal közölni a legjobb barátom feleségével és gyerekeivel, hogy már nem fog haza jönni. Mindezt úgy, hogy nem mondhatok semmit, mert köt a titoktartás, és egyébként sem tudnék válaszolni a kérdésekre. A gyerekek pedig különösen érzékeny rész. Ilyen esetekben különösen érzem, hogy jobb, hogy nincs családom. Hogy nem is akarok semmi komolyat, mert ez lesz a vége. Minek akarnám ennyi ember életét megnyomorítani a halálommal? Bőven elég, ha az anyám, meg az öcsém szenved. Már ettől a gondolattól is rosszul vagyok.
- Igyekszem ezeket észben tartani. Majd.. lesz valahogy. Majd megoldom. - sóhajtom halkan.
Később már valami erőset kérek anyámtól, és ahogy szóba jön az alkohol, szóba kerül Aaron is.
- Tizenhat éves... gondolj bele, hogy én milyen voltam akkor. Jó, nem voltam  falkatag sehol, de ilyenkor kezdi az emberfia felfedezni az életet. Most van bulizós, meg bandázós időszaka. A kérdés nem az lesz, hogy haza jön-e részegen - mert addig jó, amíg haza jön -, hanem az, hogy mit csinál majd részegen. - nem akarom zabigyerekekkel rémisztgetni anyámat, de jobb ha felkészül, hogy Aaron pont most lépett abba az időszakba, amikor ezeket megteheti és át fogja élni. Csak kerülje el a drogot, meg a bajt és minden jó lesz. Majd adok neki gumit, nehogy ezen múljon valami.
Töltök anyámnak az italból, épp annyit, amennyit kér, koccintok vele, de a toasttól  most rohadtul messze állok hangulatilag, szóval csak kellemesen nagyot kortyolok az alkoholba, mint más a vízbe.
- A zugevést jobban kinézem belőled,  bár ahhoz is túl vékony vagy. - lehet, hogy gyászolok, de anyámat dicsérni mindig van erőm, úgy hogy most is ezt teszem. Amíg iszok, anya a főzést fejezi be, én pedig magam elé meredve...létezem. Nem tudom máshogy körbe írni az érzést, vagy a hangulatot. Próbálok valami feladatot találni magamnak anyán keresztül, de nem segít ki, így gyakorlatilag itt maradok az érzéssel és emlékekkel. Anya szavai tudom, hogy segítőek akarnak lenni, de ez borzalmas. Borzalmas így...
- Nem tudom, mit mondhatnék...olyan szörnyű volt az egész. Rengeteg fegyveres konfliktusban vettem részt, voltam már veszélyben, de... ez... hogy az emberek a kellemesebb halálért menekülnek... a hangok... - nem kellett volna visszaemlékeznem rá. Nem kellett volna felidéznem, mert az emlékek egyre erősebben és életszerűen nyomulnak a tudatomba, míg végül ott nem vagyok újra.  Talán csak nekem tűnik olyan gyorsnak ez a folyamat, kívülről anya lehet, hogy a rám ülő pánikot egy percig is "élvezheti", mire teljesen vegetatív állapotba kerülök. Nem reagálok sem szóra, sem érintésre, mert az elmém nem a jelent, hanem a múltat járja végig. Mély levegőt veszek, pont mintha épp vízben készülnék elmerülni, csak a konyhában épp az nincs. Amikor vége a rohamnak, forog velem a világ. Hogy ez a visszatartott levegőnek, vagy a rákövetkező hiperventillációnak köszönhető, arról fogalmam sincs, de át biztos, hogy a pánik rohamom nem ült el teljesen. Minden tagom és az arcom is zsibbad, hideg verejték ül az egész testemre, a gyomrom felkavarodik. Menekülnék, reflexszerűen, ösztönből pattanok fel, de gyakorlatilag összecsuklanak alattam a lábaim a zsibbadástól. A széket magammal sodorva, csattanva terülök el a padlón, de aztán már úgy húzom össze magamat, mint akit vernek otthon, zihálva, görcsbe rándult izmokkal.
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Katrine & Axel - The Lost Ship I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Katrine & Axel - The Lost Ship Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Katrine & Axel - The Lost Ship Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Hétf. Dec. 05, 2022 4:33 pm



Axel & Katrine

The Lost Ship

Elgondolkodtam mielőtt megszólaltam volna, mert valami hasznosat szerettem volna mondani neki, ami egy kicsit is segíthet neki.
- Próbáld meg beleélni vagy gondolni magad az ő helyzetébe, csak mondjuk neked nem a férjedről lenne szó, hanem a feleségedről. Te mit hallanál szívesen és szerinted Danisha ugyanazt hallaná tőled vagy valami mást? Nem ismerem annyira, mint te, de ha az segít akkor mondd el neki is, hogy nem oszthatsz meg vele túl sok mindent, talán megfogja érteni, talán nem. De ha elfogadja, hogy Leon nem fog hazajönni… Kezdetben lehet, hogy segítségre lesz szüksége. Nem tudom, talán felajánlhatod neki, hogy megpróbálsz segíteni, átvészelni ezt az egészet, de ne akard pótolni Leont. Egy feleségnek, aki még anya is mellé nincs nagyobb fájdalom a világon, hogyha elveszíti a férjét és egyedül kell nevelnie a gyerekeit. – tudom, hogy túl sokat beszéltem és valószínűleg nem a legjobb tanácsokat adtam neki, mert semmi használható sem volt benne, csak azt akartam mondani, hogy gondolja át mit mond. Mérlegeljen. Ő is fogadja el, hogy mi történt. Nyugodjon le. Csak persze ez mind olyasmi, ami az ilyen helyzetben nehéz. Én is fel lennék háborodva, ha hasonló történne.
- Nem hiszem, hogy a gyerekeknél bejönne az apátok fentről vigyáz rátok duma, de megpróbálkozhatsz vele, vagy bármi mással, ami egy kicsit is szebb a valóságnál. – mondom végül, bár, ha arra gondolok én milyen voltam és ha ezt mondta volna nekem apám legjobb barátja…hát nem tudom. Gyerekként képtelenség átérezni egy szülő elvesztését, én sem nagyon értettem mit jelent ez, amikor nagyi meghalt hat éves koromban és anya szörnyen szomorú volt miatta. Vigasztalhatatlan. Felakartam vidítani, bohóckodtam is egy csomót, de amikor láttam, hogy ezzel nem segítek akkor vele együtt sírtam. Még nem igazán tudtam, hogy valaki halála mit jelent pontosan, ezért csak anyával akartam együtt érezni a sírásommal, de felnőttként már tisztában vagyok azzal, hogy mit is jelent valaki halála. De mára már elfogadtam a nagyi halálát is. Sokat gondolkoztam ugyan azon, hogy milyen lett volna, hogyha ő még él egy kicsit. Talán anyámmal is kevesebb gond lett volna. Persze ezt már nem tudhatom meg.
- Semmiség. – már meg sem próbálom nyomatékosítani, hogy nem kell megköszönnie, mert természetes, hogy befogadom és vigyázok rá még így is, hogy már elég szépen felnőtt.
Kihozom neki az üveget, amit kért és oda is adom.
- Az igazság az, hogy egy részeg Aaronra még nem vagyok teljesen felkészülve. – vallottam be végül. Neki józanul is vannak olyan pillanatai amikor nem lehet vele mit kezdeni, hát, ha még inna is rá valamit. Az nem lenne leányálom és ez olyan biztos, hogy itt állok. Lezárom a tűzhelyt, hogy még véltelenül se égjen oda semmi.
- Talán csak egy nagyon kicsit, hogy ne egyedül kelljen innod, de tényleg csak egy ujjhegynyi legyen. – hozok egy kisebb poharat magamnak, és megmutatom neki, hogy meddig töltse. Nem sokat, csak annyi, hogy egy kortyra elég legyen vagy kettőre, de ne többre.
- A zugevést bevállalom, mert a felhalmozott édességmennyiséget nem lehet csak Aaronra kenni. – normál esetben most nevetnék ezen, de nem tettem így. Inkább csak leültem mellé és itt maradtam.
- Ráérsz azzal holnap is foglalkozni. Most inkább gyászolj nyugodtan. Itt nem fog senki sem elítélni miatta. Semmi sem fogja visszahozni őket, de most az a fontos, hogy te jobban legyél és feldolgozd a történteket. Ha kell elmondhatod mi bánt még, én meghallgatlak és nem mondom el senkinek sem. – amúgy sem volt kinek és nem is voltam pletykás vénasszony. De ha mindentől meg is akart kímélni engem, akkor nem tudom miben és hogyan segítsek neki. Lehet, hogy türelmetlen vagyok és mindent meg akarok oldani egyből, de most nem fogom siettetni őt. A gyászhoz idő kell. Sok idő. Nekem meg türelmet kell tanulnom.



Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Katrine & Axel

~ wrong side of heaven ~
THE ONES YOU LOVE THE MOST
THE ONES WILLING TO FIGHT FOR YOU


Soha nem kellett még ennyire gyászolnom. Azt hiszem, nem csak sok ismerőst vesztettem el pár napja, de a karrierem is derékba tört. Legalább is, nem tudom, mikor fogom ezt kiheverni. Mikor fogok újra bízni. A felettesekben, az erőknek, akiknek dolgozom. Minden tele lett kérdőjelekkel. Szerencsére anyám itt van, és biztos pontként nyújt nekem támaszt. Elmesélem neki, hogy mi történt, amikor pedig azt mondja, hogy ez nem lehet normális eset, nem tudom, mit mondjak. Valóban nem tűnik annak. Talán ezért se akarnak nyomozást, de ha mindez nem természetes volt, akkor felmerül az a kérdés, hogy melyik országnak lehet ilyen erős fegyvere, és miért rajtunk tesztelte? Nem tudok erre mit mondani. Spekulálni tudok, de nem akarok. Nem akarok fóliafejű lenni, aki gyártja a konspirációs elméleteket. Végül elmondom, hogy Leon feleségével is fogok beszélni, és amikor anya azt mondja, nem irigyel, úgy húzom el a számat, mintha csak keserű íz töltené meg.
- Nem tudom, hogyan... hogyan mondjam valaki szemébe, hogy megmagyarázhatatlan körülmények megölték a férjét? Még csak ... másra se fogja tudni irányítani a haragját, keserűségét. A két gyerek szintén. - tanácstalan vagyok, mert nekem sosem kellett ilyeneket közölnöm családokkal.
Egy cigaretta után öleléssel köszönöm meg anyámnak, hogy itt lehetek, és megígérem neki, hogy nem fogok sokáig zavarni.
- Köszönöm. - köszönöm meg sokadjára is, hogy nem ítél el, nem néz gyengének, amiért kiborultam előtte. Leülve rákérdezek arra, hogy gyakorlatilag lerészegedhetek-e a ház keretein belül, ő pedig nem ellenkezik. Kicsit megkönnyebbülök, amikor a kamrából aztán előhoz egy üveget.
- Aaron nem tudja meg tőlem. És kösz. - teszek ígéretet, majd kinyitva azt töltök a kirakott pohárba egy adagot.
- Te kérsz? - kérdezem felpillantva anyámra nyúzottan. Nem hiszem, hogy fog kérni, de már csak illendőségből is megkérdem, erre tanított engem. Ha még is csak kér, és hoz poharat, töltök neki is, de ha nem, akkor csak leteszem az üveget.
- Sose gondolnám rólad, hogy zugivó vagy csak azért, mert a kamrában van egy ilyen üveged, ettől ne félj. - nyugtatom meg egy gyenge kis mosollyal az arcomon, aztán a pohár tartalmának felét le is húzom. A perzselés persze jól esik, de tudom, hogy egy üvegnél kicsivel több kell majd ahhoz, hogy elfelejtsem a történteket.
- Kell valami segítség..? Kell valamit szerelni? Vágjak fát a kandallóba? - kérdezem, hogy azért még is csak hasznosnak érezzem magamat, ne csak megigyam anyám készletét és felmenjek a szobámba feküdni, mint valami hasztalan állat. Ha már itthon vagyok, bármire van szüksége, természetesen megcsinálom, ahogy korábban is. Ha kell, tetőt javítok, szilózok, szigetelek, fát vágok... csak kérnie kell. Talán jól is esne valami feladat, hátha eltereli a figyelmemet. Vagy ha csak néznénk valamit.
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Katrine & Axel - The Lost Ship I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Katrine & Axel - The Lost Ship Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Katrine & Axel - The Lost Ship Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Szomb. Dec. 03, 2022 6:45 pm



Axel & Katrine

The Lost Ship

Fájt így látni őt ezt aláírom, senkinek sem kívánom, hogy ilyet kelljen átélnie. Nem tudtam, vagyis nem voltam biztos abban, hogy melyik kérdésemmel árthatok neki, ezért megpróbáltam visszafogni magam. Inkább csak Axel mellett maradok, amíg kell és próbálok itt lenni neki. Néha ez is elég, nem kellenek a nagy szavak vagy tettek, csak támasznak kell lenni, egy biztos pontnak, amibe kapaszkodni lehet, azt hiszem, én pont ilyen vagyok.
- Ez nem lehet normális eset. – egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ez így történt. Legalábbis nem hiszem el, hogy ne legyen benne valaki keze az egészben, aki sokkal, de sokkal erősebb nálunk. Persze megint csak megszólalt bennem az összeesküvés-elméletes nő vagy férfi a tévéből, de akkor is.
- Már meg sem lepődőm. – tipikus, úgy viselkednek, mint a struccok, akik a fejüket a homokba dugják az ilyen eset történtekor. Amiről nincs bizonyíték az nem létezik, nem volt és nem is lesz alapon eltussolnak mindent vagy szemet hunynak felette, mert nem képesek szembe nézni a köteleségeikkel. Ez nagyon elszomorító és kiábrándító is egyben. Az ember tőlük várná a legnagyobb segítséget és tisztességet, nem pedig az ilyesmit. Nem csodálkozom, hogy ő ennyire mérges az eset miatt, én is fel lennék háborodva.
- A feleségének nem lesz könnyű elmondani, nem irigyellek ezért. – nem tudtam, hogy miben lehetnék a segítségére, milyen tanácsokkal láthatnám el, mert ilyesmire én sem voltam felkészülve. Sose szerettem rossz híreket közölni, ilyesmit meg pláne nem. De azért megpróbálkozom nem túlságosan lelombozni őt amiért ezzel a feladattal kell szembe néznie a közeljövőben.
Egy egész pillanatig azért meglepődőm amikor ő ölel meg, nem pedig én őt, de persze mindig is sejtettem, hogy bár már hiába a nagyfiam, az anyai ölelésektől még nem kapott elég iszonyodást, mint Aaron, aki utál ölelkezni, mert szerinte ez a gyengeség jele. Szerintem pedig ez a szeretet jele, de még nincs kinek erről beszélnem. Majd, ha felnő megérti.
- Sosem zavarsz, mindig szívesen látlak itthon, ezt ne felejtsd el sose. Még akkor is, ha már felnőttél és külön élsz tőlünk, ez mindig a te otthonod is marad. – őszintén szólva nem tudom mivel nyomatékosíthatnám ezt még meg ennél is jobban, hogy tényleg elhiggye így van. Egyszerűen csak nem engedem el az ölelésemből csak ha azt nem érzem, hogy ő szabadulni nem akar vagy el nem enged. Tudnia kell, hogy amíg élek addig neki is lesz helye a szívemben, akármennyire felnőtt már és nem olyan kicsi, mint régen, az anyai szeretet örökké tart, nem lehet kiradírozni csak úgy.
Aztán foglalkozom egy kicsit a saját dolgommal, amíg ő rágyújt. Gondolom így próbálja oldani a stresszt, jobb, ha most nem kommentálom a füsteregetését semmilyen formában sem.
- Csak nyugodtan, a társaid megérdemlik. Azt hiszem van valami a kamrában, Aaronnak ne szólj róla, jobb, ha még nem tudja hol találja az ilyesmit. – vele anélkül is van elég baj, nem kell hozzá még egy kis alkohol is. Elmentem a kamráig, kinyitottam az ajtót beléptem és keresgélni kezdtem a befőttesüvegek között. Igen, jól el van rejtve, telepakoltam savanyusággal és kompóttal, amihez tudom, hogy Aaron magától úgyse nyúlna, mert fúj undi és neki jobban esik a húsféle. Meg is találtam amit kerestem, majd szépen visszapakoltam az üvegeket a helyére. Majd odamentem vele Axelhez. Letettem elé és hoztam egy poharat is neki utána.
- Ne kérdezd miért van itthon ilyesmi, nem szoktam bánatomban egyedül inni, csak egyszerűen jó, ha van itthon valami erős is az ünnepekre vagy nem mindennapi eseményekre. – nyilván nem a fiamnak kellene magyarázkodnom ilyesmiről, mert ciki, de azért jónak éreztem, hogyha tud róla. Előttük elég kevés titkom van és ami van, az azért van, mert tényleg nem tartozik rájuk és amúgy sem lényeges.




Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Katrine & Axel

~ wrong side of heaven ~
THE ONES YOU LOVE THE MOST
THE ONES WILLING TO FIGHT FOR YOU


Sosem voltam még ennyire magam alatt. Sosem éreztem ekkora fájdalmat, mert soha nem is vesztettem még el ennyi mindent az életemből. A bajtársaim, a barátaim, a második családom totális pusztulása olyan, akár a legfájdalmasabb, és leghosszabb ideig tartó méreg. Ráadásul hirtelen, és váratlanul csapott le, így nem csoda, hogy teljesen ki vagyok tőle mentálisan. Anyám szerencsére nem ítélkezik, inkább vigasztalni próbál és a hátamat simogatja, amitől aztán ez az egész kiborul belőlem. Perceken keresztül reszketek a pulton könyökölve, és amikor végre megnyugszom annyira, hogy ismét beszélni tudjak, akkor elkap a harag. Egy kicsit jobban mesélek, és anya se érti, hogy történhetett ilyesmi, és én sem. Ezeknek a hajóknak bírniuk kell. Így vannak kialakítva. És még is...
- Igen... mintha a semmiből egy hatalmas ciklon alakult volna ki körülöttünk. - szívom meg az orrom, aztán kerítek is valamit, amibe kifújhatom, csak hogy utána a rendszert és az egész sereget kezdjem szidni. Persze anya is épp olyan értetlen a tetteikkel kapcsolatban, mint én. Kimegyek rágyújtani egyet, de az ajtóban maradok, és hátra fordulva pillantok rá, felfelé fújva a füstöt, hogy ne a lakásba menjen be.
- Gondolom félnek attól, hogy felelősségre vonjanak valakit. Egy egész mély nyomozásnak kellene indulnia, de ha nincs baleset, nincs nyomozás. - morgom az orrom alatt, aztán újra mélyet szívok a füstölgő halál-rúdból. Amikor Leon családjáról kérdez, akkor halkan sóhajtva masszírozom meg az orrnyergem.
- Nem tudom. Valószínűleg még nem, de... majd én felkeresem Danishát. Úgy is rajtam fogja keresni a férjét. - húzom el a számat, leengedve a kezemet az arcomtól. Egy újabb, nagyobb slukkot szívok a cigarettából, aztán a párkányon lévő hamutálban elnyomom. Amikor anya azt mondja, hogy bármeddig maradhatok, akkor sóhajtva lépek oda és ölelem magamhoz fél kézzel - lévén a másik fel van kötve, de azt is hamarosan kiszabadítom.
- Köszönöm. Nem akarok sokáig zavarni, csak... azt hiszem, most jól esne veletek lenni. - vallom be halkan, élvezve az anyai, óvó ölelés érzését. Régen nem kaptam már ilyet, és most kifejezetten jól esik. Nagysokára elengedem, úgy is csinálnia kell a vacsorát Aaronnak. Visszaülök a székre, és leszedem magamról ezt a kelletlen kelléket. Egyébként sem fogom mostanában megerőltetni, az meg rohadtul idegesít, hogy nem tudom mozgatni. Még mindig fáj a vállam, és egy picit fintorgok is, ahogy rámozdítok, de így legalább tudom majd használni a kezem. Kelletlenül dobom le a pultra a rögzítőt, aztán felveszem a pultról a sört és kiiszom a maradékot.
- Nem zavar, ha egy kicsit... iszom rájuk? Van valami erősebbed? Vodka? - kérdezem aztán anyámra emelve a szomorú, kék szemeimet.
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Katrine & Axel - The Lost Ship I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Katrine & Axel - The Lost Ship Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Katrine & Axel - The Lost Ship Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Csüt. Nov. 17, 2022 1:36 am



Axel & Katrine

The Lost Ship

Axel volt az én nagy és erős fiam, akire mindig felnéztem mert olyan sok türelme volt Aaronhoz mindig is, amit nem tőle várna az ember, hanem az apjuktól. Sajnáltam, hogy Aegir nem volt mellettünk, ő tudta volna, hogy hogyan kell nevelni két fiút, de én túlságosan szerettem őket ahhoz, hogy folyton folyvást szidjam őket. Van, amihez nekem sem volt energiám. Inkább az az anya voltam, aki próbál ott lenni hogyha kell és igyekszik megnyugtatni őket, több kevesebb sikerrel. Aaronhoz túl kevés vagyok, ezt beismerem. Axel azonban, ő mindig is más volt. A szememben önálló és kitartó gyermek, akit már nem kell annyira féltenem, mert megtudja védeni magát és nyugodtan tudta élni a saját életét. „Nyugodtan” már amennyire a körülmények megengedték. Néztem ahogy sír, de nem tágítottam mellőle és ha úgy éreztem szüksége van rá, akkor megsimogattam a hátát. Legszívesebben magamhoz húztam volna, megöleltem volna, hogy inkább az én karjaimban sírjon, csak azt nem tudom mennyire engedte volna meg nekem. Ezért nem erőltettem a dolgot. Ő az én nagy fiam, már az is csoda, hogy nem fél sírni előttem.
- Egy hatalmas hullám… - amit rajta kívül még csak ketten éltek túl. Mi ez az egész? Én azt hittem… Az apjuk nem gyűlölheti őt ennyire, hogy ártani akarjon neki. Sosem olyanra neveltem a fiaimat, hogy gyűlöljék őt és ne tiszteljék az emlékét vagy bármit, amit őrizgettem magamban Aegirrel kapcsolatban és azt próbáltam megosztani a fiaimmal is.
- Én… Sajnálom a társaidat. – lebiggyesztettem a szám, azon a hajon rengetegen voltak. Ennél is több családtaggal. Amikor a barátja Leon nevét is meghallom egyszerűen nem tudom figyelmen kívül hagyni a veszteséget. Ilyen sok élet jelentene semmit? De miért? Miért akarják ezt eltitkolni? Nem akarnak pánikot kelteni a civilekben? Hiszen ez hatalmas gyászt jelent azok számára, akik nem kapják vissza az elhunyt hozzátartozóikat.
- Miért? Miért teszik ezt? – sosem értettem meg a hatalmasok döntését és a problémakezelési módszerüket, amivel mindent elsöpörnek, ami ronthat a hírnevükben.
- Leon családja már tudja, hogy… hogy mi történt vele? – gondolom nem az igazat mondanák el a feleségének, de annyival tartoznak neki, hogy megmondják meghalt és nem mehetnek részletekbe, de hős volt.
- Maradj amíg szeretnél jó? Nem kell elmenned innen. Majd beszélek az öcséddel, hogy viselkedjen és ne zavarjon téged. – aggódtam Axelért és ha hagyta megsimogattam a feje búbját, mint kiskorában, csak azzal a különbséggel, hogy most nem volt kicsi, de a szeretetre és törődésre ugyanúgy szüksége volt és ezt nem kell megtagadnom tőle.
- Hogyha szeretnéd. – tettem hozzá a biztonság kedvéért. Nem akartam erőltetni a maradást, hogyha nem akart velünk lenni és jobb szeretett volna egyedül lenni. De azt nehezen fogadtam volna a történtek után. Most szüksége van ránk.





Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Katrine <<>> Axel
THE ONES YOU LOVE THE MOST
THE ONES WILLING TO FIGHT FOR YOU
- -
Ha olyan vidám lennék, mint mindig anya közelében, akkor a kérdésére biztosan valami izmozós viccel felelnék, az igazság azonban az, hogy igen is el tudom képzelni, hogy valamivel soványabb vagyok: tekintve, hogy napok óta nem ettem rendesen. Még is inkább szó nélkül hagyom a dolgot, akaratlanul is igazat adva ezzel anyámnak, ami csak fa a tűzre. Szeretem a főztjét, nem ezen múlik, de a hangulatom egyáltalán nem olyan, amely méghozná az étvágyamat. Úgy hogy csak bekéredzkedek, ő pedig szívesen lát. Persze valószínűleg nem lesz nyugta, ahogy Aaront ismerem elkezdi majd szívni a vérem és piszkálni, de nem tudom, lesz-e türelmem hozzá. Csak egy éjszaka, aztán megyek vissza a lakásomba Aker Bryggebe.
Miután felvittem a cuccomat és levettem az ingem, már megyek is vissza anyámhoz a konyhába. Magamhoz veszek egy sört, és leülök, aztán... összetörök. Nem tudok jobb szót rá. Napok óta küzdök a rémálmokkal, nem alszok, nem eszek, és mindamellett, hogy kísért a baleset, érzelmileg túl terhelve érzem magam. Nem bírok el ezzel a súllyal, és tudom, hogy az lenne legegyszerűbb és kézenfekvőbb, ha elmondanám anyának mi történt, de csak az első mondatig jutok. Bocsánatot kérek tőle, mert szerintem ötödikes voltam, mikor utoljára, valaha sírtam és biztos nem ezt képzeli a 34 éves felnőtt fiáról, ám kellemesen csalódok, amikor még ő akar tőlem bocsánatot kérni. A meleg érintés csak valahogy jobban rásegít, hogy ki tudjam adni magamból a dolgot.  A pultra könyökölve támasztom meg jobbom kézfejével a homlokom, és egyszerűen...csak hagyom. Hagyom, hogy a keserűség és levertség egy kiadós sírással átmenjen rajtam, mint egy rohadt vonat. Úgy sem tudom már visszafogni, szóval meg sem próbálom. Igyekszem megnyugodni, és amíg ez meg nem történik, addig válaszolni sem tudok anyámnak. Amikor már tudok végre egyenletesen lélegezni, remegés és további könnyek nélkül, akkor - ha addig nem hozott zsebkendőt anyám -, felkelek, hogy a papírtörlőből tépjek magamnak és kifújjam az orrom és megtörüljem az arcom.
- Egy éjszakai viharban, mentés közben egy akkora hullám, amit még soha nem láttam, felborította a hajót. Hárman éltük túl. Én épphogy.. - mondom végül el, hogy mi nyomja a lelkemet. A hangom rekedt és dünnyögök, mivel még tele van orrom. Visszafordulok a pulthoz és megfogva az üveget jó nagyokat kortyolok belőle, majd leengedve azt keserű és dühös szemekkel nézek anyámra, de nem rá vagyok mérges.
- Leon is meghalt. Mindenki... és a sereg, meg a kormány eltussolja az egészet! - mondom idegesen, és az üveg majdnem összeroppan a kezemben.
- Mocskos szarházi rohadékok! Száz ember veszett oda, ők meg úgy csinálnak, mintha csak leselejteznék a Bárkát! - észre sem veszem, hogy játkálok és emelt hangon beszélek. Mérges vagyok és elkeseredett, hogy az élete azoknak a katonáknak, akikkel együtt szolgáltam és akiket a barátaimnak, már már családomnak mondtam, semmit nem ér. Nem érnek egy fabatkát sem, és ha én is oda vesztem volna, az enyém se érne semmit sem. Remegő kezekkel teszem le a repedt falú üveget, hogy ugyan ilyen remegéssel vegyem elő a cigarettámat és az öngyújtót. Már vagy 10 éve dohányzom, de sosem szívtam annyit, mint az elmúlt két napban. Az erkélyajtót kinyitva tőlünk pár lépésre kilépek, hogy ott szívjam el. Nem akarom befüstölni anya házát.  Még ha ideges, elkeseredett és mérges vagyok is.
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Katrine & Axel - The Lost Ship I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Katrine & Axel - The Lost Ship Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Katrine & Axel - The Lost Ship Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Kedd Nov. 15, 2022 4:52 pm



Axel & Katrine

The Lost Ship

Kénytelen vagyok elengedni az evéssel kapcsolatos unszolásomat Axelel szemben. Nyilván nem azért jött ide, hogy az idegein táncoljak és próbára tegyem őt. Szóval nem is teszek így. Inkább lefoglalom magam a hátra lévő simításokkal a levesen.
- Pedig nagyon le vagy soványodva, én nem így engedtelek el itthonról. – tudom, hogy nála nem válna be a tettetett sértődöttség, ezért csak inkább elmosolyodtam. Olyan régen láttam őt viszont, hogy szinte megkönnyebbültem amikor megpillantottam az imént. Felbecsülhetetlen érzés, hogyha az ember nagy fia végre hazatér, mindegy, hogy hogyan és milyen állapotban, csak itthon legyen.
- Ne köszönd, ide bármikor haza jöhetsz, hogyha szükségét érzed fiam. – valószínűleg a nagy veszekedések Aaronnal kevésbé hiányoznak neki, de ettől eltekintve szerinte enélkül is tudja, hogy én mindig hazavárom őt, bármeddig is maradjon éppen. Mindkettőjüket szeretem, semmi szükség nincs arra, hogy úgy érezze attól, hogy már felnőtt és neki is gyerekei lehetnének már, attól nem tudok eltekinteni és nem jöhet haza. Ő elég független ahhoz, hogy tudjam megtud állni a saját lábán, de ha segítség kellene se félek itt lenni neki. Persze a büszkeségén nem javítana semmit sem, hogy neki kell rám támaszkodnia, nem pedig fordítva, de mit tehetnék én ezellen? Inkább nem viszem túlzásba az aggódás.
Talán pontosan emiatt nem veszem észre, hogy a kíváncsiságom olyasmire vezetett amire pont nem kellett volna. Elmondta, hogy mi történt és én nem tudtam elképzelni vajon ez miként lehetséges, hiszen mennyit fejlődött már az emberiség. De úgy látszik mégsem eleget és van még, amit meg kell oldani, vagy fejleszteni kell.
Nem tudom mi történhetett, de az bizonyos, hogy megváltoztatta a fiamat. Nem is tudom, nem így viselkedett. Nem volt ennyire… elkeseredett? Nem tudnám megmondani mi a jó szó arra, amit rajta láttam, de egyáltalán nem tetszett.
- Ne haragudj, nekem nem kellett volna… - közelebb lépek hozzá, amikor látom rajta, hogy küszködni kezd. Nagyon-nagyon régen láttam őt ilyen törékenynek, valamikor kiskorában talán, de nem felnőttként az bizonyos.
- Tudok valamivel segíteni neked? – nem léptem el tőle, jobbnak láttam, hogyha itt maradok. Most nekem kellett erősnek lennem. Óvatosan megérintettem a hátát is, hogy érezze nincs egyedül, itt vagyok. Ha sírnia kell, akkor tudja itt vagyok és sírjon nyugodtan, ha ettől könnyebb lesz s, jobban lenyugszik, addig én pedig elrejtem őt a világ elől, hogy senki se láthassa a gyengeségét. Vagy legalábbis eléggé útban leszek ahhoz, hogy ő biztonságban lehessen.
- Melletted maradok, hogyha az kell. – úgy sajnáltam őt, mert látszott rajta, hogy valami nagyon nincs rendben és más kevésbé fájdalmas módon kellene megtudnom a történteket. De még nem jöttem rá miként.




Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Katrine <<>> Axel
THE ONES YOU LOVE THE MOST
THE ONES WILLING TO FIGHT FOR YOU
- -
Nem tudom, mitől lenne jobb. Benne van a képzésünkben, hogy az élet nem örök, és hogy a halál a munkánk része, de más jegyzeteket írni, és más megélni ezt az egészet. Vesztettem már el egy-egy embert, és volt is, hogy én is megsérültem, de ez a mostani egészen más. Anya persze rögtön gondoskodni akar rólam - ezért is jöttem ide, mert tudtam, hogy rá számíthatok -, de hiába a kérdés, nem érzem magam éhesnek. Még akkor sem, ha az elmúlt pár napban egy falatka kenyeren kívül más nem csúszott le.
- Nincs. - erősítem meg a kérdést, és nem azért, mert Aaronnak főz - ha éhes lennék, azt is megenném, a sereg megtanított nem válogatni abból, amit kapok.
Amikor elengedjük egymást, megkérdezem, hogy maradhatok-e, és természetesen anyám nem utasít el.
- Köszönöm. - mondom halkan, aztán a táskámat fogva fel is megyek az emeletre. A szobám tiszta, mint mindig, és rend van. Minden úgy van, ahogy hagytam, mikor 18-19 évesen elkezdtem az akadémiát és bevonultam. A kék falak és a fekete bútorok nosztalgikusan merednek rám, miközben leveszem a terepmintás ingemet, ezután csatlakozom anyámhoz, aki továbbra is a konyhában tevékenykedik. Rendezek magamnak egy sört, és leülve azt kezdem el bámulni és iszogatni. Persze, ismét rákérdez az éhségemre, én pedig halkan sóhajtok. Addig úgy sem fog békén hagyni, amíg meg nem bizonyosodik arról, hogy jól lakok. Most viszont inkább nem válaszolok - vagy inkább nem úgy, mint ahogy várná. Nem mondom, hogy nem vagyok éhes, vagy az vagyok. Inkább elmondom, hogy miért nem érzem magam annak, és ezzel egyetemben elmondom azt is, hogy mi történt. Hogy elsüllyedt a bárka. Oda veszett a hajó.
Persze megdöbbenti - érthetően, hiszen a modern csatahajók azért nem a könnyű süllyedésükről híresek -, és engem figyelve kérdez arra, hogy el akarom-e mondani. Hivatalosan egy büdös szót se szólhatnék. De kinek mondhatnám el, ha nem neki? Kinek önthetném ki a lelkem? Hiszen minden barátom oda veszett. Nincs más, akinek beszélhetnék erről. Ráadásul - ha nem is túl jól -, de anya ismerte Leont. Joga van tudni, hogy mi történt. Nyelve próbálom leküzdeni a gombócot a torkomban, és azt hiszem, az üveg csak azért nem remeg a kezemben, mert a pulton támasztom. Mindent elakarnék neki mondani, de közben olyan rohadt nehéz bármit is kimondani úgy, hogy ne törjön ki minden. Még is, ahogy kinyitom a számat, hogy elmondjam, csak hárman éltük túl a száz plusz fő legénységből, csak egy reszketeg sóhaj tör fel belőlem. Elengedem a sört, hogy az attól hideg ujjaimat a már nedves szemeimre szorítsam. Mélyeket lélegzek, és igyekszek úrrá lenni az érzelmeimen.
- Sajnálom... - suttogom halkan, hiszen valószínűleg nem ezt várta a nagyobbik fiától. Hármónk közül nekem kellene a legstabilabbnak lenni. Nekem kell betölteni a családfő szerepet, ellátni őket, a támaszuk lenni. De még is hogy tudnék ennek eleget tenni, amikor attól összetörök, hogy visszagondolok mindenre? Zaklatottan szorítom ökölbe a kezemet a homlokomon és szapulom magam gondolatban, amiért nem tudok racionális lenni. Amiért nem elég, hogy szolgálat közben, hősként távoztak el. Most úgy érzem, még az sem lenne vigasz, ha emléket állítanának nekik: de nem fognak. Ezt már most tudni lehet.
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Katrine & Axel - The Lost Ship I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Katrine & Axel - The Lost Ship Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Katrine & Axel - The Lost Ship Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Pént. Nov. 11, 2022 11:20 pm



Axel & Katrine

The Lost Ship

Szeretek főzni, néha leköt annyira, hogy megfeledkezzem az idő múlásáról és arról, hogy történetesen egyedül lennék. Amíg lefoglalom magam, addig nem érzem üresnek a házat, mert észre sem veszem. De most, hogy Axel hazajött egyszerűen úgy elfogott az öröm legszívesebben el sem engedtem volna őt a karjaimból. Aggódtam érte, ez természetes, de most, hogy itthon van és úgy ahogy törött karral haza jött, már nem fog el az idegeskedés, legalábbis miatta biztos, hogy nem. Most már látom, hogy erős fiú és valószínűleg a karja is meggyógyul. Szóval vigyázok vele, persze, még csak az kéne, hogy miattam még jobban fájjon. Ezért elhúzódom tőle amikor úgy érzem, hogy az anyai szeretetből kezd túl sok lenni.
- Nincs étvágyad? – persze, hogy nincs, hogyha valami olyasmit főzök, amiért Aaron van teljesen oda. Azt nem kérdeztem meg, hogyha nem a kórházban tartott idáig akkor hol volt, mert biztos voltam benne, hogyha rám tartozik akkor elmondja magától. Ismerem már annyira, hogy tudjam, ha valami titkos és nem rám tartozó dologról van szó, akkor afelől hiába is kérdezném nem mondaná el. Egyrészt biztos nem akarja, hogy aggódjak, másrészt pedig keveset értek én az ő szakmájához, hogy igazán megértsem miért nem tudhatok erről vagy arról.
- Nyugodtan maradhatsz. A szobád mindig csak rád vár. Kitakarítottam. – nem olyan régen. Szóval remélhetőleg, ha felmegy nem a por fogja fogadni őt odafent. Elég rossz anya lennék, hogyha takarítanék a ház körül.
Amíg ő felvitte a csomagját, addig én megpróbáltam kitalálni, hogy vajon nagyon gyorsan mi lenne az, amivel megtudnám kínálni őt, hátha meggondolja magát. Nem kérdeztem meg tőle, hogy mikor evett utoljára, valószínűleg úgyis valami hasonlót fog mondani, hogy nem éhes vagy evett már valahol, ne fáradjak miatta, mert nem kell. Ismerem én már a legtöbb kifogást, amivel elő állhatnak a fiaim. Körül néztem az alapanyagok után a hűtőben és miután meggyőződtem arról, hogy bármit eltudnék készíteni, ha szükséges és esetleg Axel meggondolná magát…majd vissza is léptem a leveshez.
- Kell lennie a hűtőben valaminek, nézd csak meg nyugodtan. – épp időben, így nem vette észre, hogy miben mesterkedem, ha mesterkednék.
- Valami szendvicset sem kérsz? – kérdezem azért meg, hátha nem csak sörön akar most élni. Én megértem, hogy a sör finom és ha inni kell valamit, akkor inkább azt igyon az ember, mint vizet, de akkor sem pótolja az ételt, amit meg lehet enni és még energiát is ad, ideig óráig. Kicsivel kisebb hőfokra húztam a leves alatt a melegítést, kavartam egyet rajta, majd lefedtem. Hadd főjön nyugodtan még egy kicsit. Ezzel pedig odafordultam Axelhez.
Egy kicsit meglepődtem, amikor azt mondta, hogy a hajó, amin szolgált elsüllyedt.
- Elsüllyedt? De hiszen… Hogyan? – nem akartam túl sok kérdést feltenni és azt sem akartam, hogy lássa mennyire nem tudom elképzelni egy olyan nagy hajó elsüllyedését, mint amin ő is szolgált. Világéletemben azt hittem, hogy manapság a hajók nem süllyednek csak úgy el, mint a Titanic és jobban fel vannak szerelkezve, de úgy látszik ez semmit sem jelent már a tengeren.
- Elakarod mondani vagy inkább nem? – valószínűleg nem kellett volna bolygatnom a dolgokat és be kellett volna érnem annyival, amennyit mondott, azzal a rövid tőmondatocskával.




Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Katrine <<>> Axel
THE ONES YOU LOVE THE MOST
THE ONES WILLING TO FIGHT FOR YOU
- -
Borzalmasan éreztem magamat. Nem, ez nem elég kifejező. Pokolian mocskosul szarul voltam. 100 emberből három. A számok egyszerűen az őrületbe kergetnek. A gondolat, hogy a második családomnak gyakorlatilag vége, jegessé változtatta az ereimben a vért. Megtehettem volna, hogy megkérem a serg.-et, hogy Aker Bryggeben rakjon ki - a legény lakásomon, amit vettem -, de most úgy éreztem, hogy szükségem van az egyetlen szülői támogatásra, amelyet kaphatok. Leon halálát a legnehezebb elviselni. A - volt - alhadnagyot  már az akadémia óta ismertem, és olyan jó barátok lettünk, hogy néha átjárt hozzánk eltávok alatt. Persze anya mindig  rá mutogatott anno, amiért ő képes volt magának feleséget találni és két gyereke is lett... és q baleset után valahol úgy érzem, hogy igazam volt. Drága barátom egy egész családot hagyott hátra. Én nem lennék képes ilyenre. Nem akarnám megkockáztatni.
Így is nehéz volt a magam gondolataival másfél napig lebegni a vízben. Azt hittem soha többé nem látom majd anyámat és Aaront, ez a gondolat pedig elérte, hogy végig gondoljam az életem. Talán ezért is akartam haza jönni, látni a családom. Mert féltem. Mert Aarontól hónapokkal ezelőtt, a behívásomkor is ismét veszekedtünk. De veszekedjünk bármennyit, akkor is szeretem az öcsémet. Akkor is, ha nagyon nehéz eset, és minden erejével igyekszik elérni, hogy eltaszítson magától. Ellenben Anya.. Amikor megérkezem, már akkor is tudom, hogy végtelenül gondoskodó és szerető személyisége miatt főz. Letudhatná Aaron vacsoráját egy adag tükör tojással is, még is nagy főzésben van. Biztosan nem nekem készül az étel, tekintve hogy fogalmam sem volt, meddig tartanak bent megfigyelésen, és kihallgatáson. Figyelem anyám vékony alakját, ahogy leteszi a fakanalat, és amikor hátra néz, a bánattól mély kék szemeimmel követem, ahogy elém siet. Mivel egyik kezem fel van kötve, csak a szabaddal tudom magamhoz szorítani őt. Hála a termetemnek könnyedén tudok puszit adni a homlokára, és nem is engedem el hamar az ölelésemből. Talán aggasztóan hosszúra nyújtom a pillanatot, máskor búcsúzkodni szoktunk ilyen hosszan, de kell ez a pár másodperc nekem, hogy megküzdjek a mellkasomat és torkomat szorító érzéssel.
- Nem a kórházban voltam ilyen sokáig... - válaszolok halkan, és amikor végre elengedem és megkapom a két puszimat, megsimogatom anyám fejét.
- Köszönöm, de nincs étvágyam... - engedem el. Az illatokból úgy is érzem már, hogy Aaron frankenstein szörnylevese készül. Szeretem a hozzávalóit, de együtt az egész olyan...bleh.
- Esetleg maradhatok éjszakára? - tudom, hogy hülye kérdés, de még is kirepültem már vagy 7 éve. Aztán ki tudja, lehet anya bulizni megy, vagy vendéget vár és kell a szobám. Ha azt mondja, maradhatok, biccentek és felviszem a táskám a szobámba. Leveszem az egyenruhám felső részét, bár a karommal picit megszenvedek az ing levételekor. Anélkül, pólóban csatlakozom vissza anyához.
- Van egy söröd? Vagy valami tömény inkább? - kérdezem miközben kinyitom a hűtőt. Ha van, és találok a segítségével, vagy anélkül, akkor kiveszek egyet, egykedvűen kinyitom és ahogy van, át üvegből iszok. Leülök a pulthoz a pulthoz az egyik bárszékre, és mélyet sóhajtok. Csendben ülve bámulom a sörömet, és magamba roskadva emésztgetem az ízt is, meg a gondolatokat is.
- Elsüllyedt a Bárka. - mondom ki végül olyan hogy az elszívó is majdnem elnyomja a hangomat. A Bárka. Hivatalos nevén HNoMS Leif Erikson. Nem a legújabb csibe volt a flottában, de nem is volt még olyan öreg, vagy rossz állapotú, hogy elsüllyedjen. 16 éve szolgáltam azon a hajón a többiekkel együtt. Talán még anyámnak is meg van az emlék, hogy az első kihajózásom előtt
csinált velem és a monstrummal egy képet. Elnehezedik a mellkasom, iszok egy kortyot újra, hátha legyűri q gombócot a torkomban, de csak annyit érek el, hogy alig tudom lenyelni ezt is. Leteszem az üveget, mintha ettől is elment volna a kedvem.
Vissza az elejére Go down
Katrine Bergström
Kiskép :
Katrine & Axel - The Lost Ship I2MF7mA
Rendeltetésem :
-
play by :
✦ Carla Gugino
Posztok száma :
103
User neve :
✦ Avocado
Csoport :
✦ Halandó
Pontgyűjtő :
91
Lakhely :
✦ Oslo, Grünerløkka
Foglalkozás :
✦ titkárnő, táncoktató
Előtörténet :
Katrine & Axel - The Lost Ship Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo8_400
✦ Heart of the Ocean
Keresem :
Katrine & Axel - The Lost Ship Tumblr_nh4mq2bww51tkodheo7_400
✦ ...to be Loved
Kor :
58


Katrine Bergström
Elküldésének ideje — Csüt. Nov. 10, 2022 5:55 pm



Axel & Katrine

The Lost Ship

Nem tudtam mihez kezdjek magammal. Aaron nem volt itthon, biztosan valahol a barátaival csavargott megint. Nem szólt, de sejtettem, hogy ez lehet a dolog hátterében, különben már itthon lett volna. Persze hiába mondom, hogy jöjjön haza és csinálja meg a háziját, egyszerűen nincs kinek. A szülői értekezleten úgysem neki kell szégyenkeznie majd, hanem nekem amikor újra megemlítik, hogy milyen magaviselettel rendelkezik. Jó lenne, hogyha egy kicsivel engedelmesebb gyerek lenne, mint amilyen Axel is volt. Persze neki is megvoltak a maga hibái és rosszalkodót ő is, de nem ennyit és így. Vagy ha mégis akkor nagyon jól titkolta és nem jutott az én fülembe el.
Az elmúlt hónapokban keveset hallottam róla, amikor elmondták, hogy történt vele valami aggódni kezdtem, de megígérték, hogyha felépül akkor haza engedik. De pontos időt nem közöltek velem. Aggódtam, mint minden normális anya, aki félti a fiát ilyenkor, mégis reménykedtem abban, hogy egyszer felépül annyira, hogy haza engedjék. Gondolom, hogy jó gondját viselik csak mégis jobban érezném magam, ha itthon lenne. Bár ahogy a helyzetet elnézem, túl nagy kérés itthon ápolni a fiam, mert nem vagyok ápoló és nem is vagyok biztos abban, hogy eleget tennének a kérésemnek. Biztosan bolondnak gondolnának. Ezért nem is faggatóztam a megengedettnél tovább. Nem tudom mire fel ez a nagy titkolózás. Na de mindegy.
Nyugodtan neki fogtam a napi teendőimnek. Ebédet készítettem holnapra, hogy amig munkában leszek és Aaron haza jönne, akkor ne kelljen rám várnia. Most is a kedvencét készítem el, hogy lehessen valami öröme a nap során. Ha ez készül, akkor biztosan jobb kedvre derül, vagy legalábbis remélem, hogy a változásnak örülni fog. Nem lehet mindig az, amit én szeretnék enni és ahelyett, hogy meghallgatnám a fújolását, inkább teszek ellene, hogy ne tegyen igy.
Épp a konyhában tevékenykedtem, amikor a haza érkezésére lettem figyelmes. Vagy legalábbis azt hittem, hogy az ő érkezésére vagyok az, ezért nem is zavartattam magam, majdcsak betéved ide is és ha így lesz, akkor majd jól kikérdezem őt a mai napról. Valószínűleg nem lesz kedve mesélni, de azért egy próbát csak megér.
Felé is fordultam amikor meghallottam a táska huppanást a padlón, de a köszönését nem. Egyáltalán nem erre tanítottam őt és már készültem is arra, hogy ezt szóvá tegyem, amikor megpillantottam a nagyobbik fiamat.
- Axel? – odaléptem hozzá, léptem, áh dehogy inkább hagytam csapot papot és odarohantam hozzá.
- Csak, hogy végre itthon vagy! – magamhoz öleltem és csókot is nyomtam mindkét arcára üdvözlésképpen. El sem hiszem, hogy itthon van.
- Azt hittem örök életedre a kórházban akarnak tartani téged. – nem nevettem el magam, ez még viccnek is rossz volt, de ettől függetlenül örültem, hogy itthon van.
- Éhes vagy? Éppen… - Aaron kedvencét főzöm, - húsos, tésztás, gombás leves egyvelegét - sajnos nem a tiédet, de remélem attól még te is szeretni fogod a főztömet, lett volna a vége de szerintem az illatokból ítélve magától is rájöhetett, hogy valami más készül, mint amit ő várt volna.




Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Katrine <<>> Axel
THE ONES YOU LOVE THE MOST
THE ONES WILLING TO FIGHT FOR YOU
- -
A sarkam ütemesen járt fel-le, a bakancsom gyors ritmusban kopogott a padlón, ahogy az idegességtől járt a lábam. Kaptam már egy jó erős nyugtatót, de mintha csak egy cukorkát nyeltem volna le, semmit nem érzek belőle. Bal kezem épp a ruhámat gyűri, szemeim magam elé révednek. A kórház padján ülök, úgy, ahogy behoztak, az egyenruhámban, mellettem két társammal. Elvesztettem az idő érzékemet. Fél napon keresztül lebegtem a vízben, míg rám találtak, aztán egy napba telt visszatérni a szárazföldre, és most itt vagyok. Szóltak anyámnak, hogy haza küldenek, de nem tudom, mennyit mondtak neki arról, miért, mert az egészről egy büdös szót sem szólhatunk.
A szemeim nem igazán fogadják be a látványt, a forgatagot. Még mindig az események hatása alatt vagyok, és ez elmondható a másik két tengerészgyalogosról mellettem. A hívó csippan. Aztán újra, mire oldalba bök a mellettem ülő gépész.
- Hé. Te vagy soron. - hangja olyan halk, hogy majdnem elnyomja a váró alapzaja, de én értem. Felkelek a váró padjáról, és belépek a vizsgálóba. Soha nem volt problémám a vizsgálatokkal, és soha nem is hittem, hogy lehet. Levettem minden olyan dolgot, amelyben fém lehet, aztán levettem a bakancsot, és végül befeküdtem az MR-be. Egy tekercset tettek a karomra, aztán azt valami kábellel hozzá kötötték a géphez. Hideg volt oda bent, de nem annyira, hogy ne bírjam ki. A gép ütemes hangja és sziszegései közben az orvos felém fordult.
- Jól van, katona. Kérem, hogy ne mozogjon a vizsgálat alatt. Mivel csak a karját nézzük, nem lesz különösebb feladata, csak tartsa mozdulatlanul. Nem történhet ide bent baja, a gép hangos lesz, úgy hogy kap fülvédőt. Kér füldugót helyette? - kérdezi a férfi, kezében a tárggyal, mire megrázom a fejemet.
- Nem, uram. - adom meg a választ, mire a fejemre helyezi az eszközt, aztán egy másik dolgot kap a kezébe, majd az enyémbe nyomja. Úgy nézett ki, mint egy vérnyomásmérő pumpája.
- Húsz perc alatt készen vagyunk. Ez itt egy vészpumpa. Ha úgy érzi, nem bírja, akkor nyomja meg és leállítjuk a vizsgálatot. Jól van? Kezdhetünk? - kérdezi még utoljára, én pedig aprót bólintok. Rohadtul nem érzem késznek magam, de ha kell a vizsgálat, akkor kell a vizsgálat.
- Rendben. Gyorsak leszünk! - mondja, aztán néhány gombot megnyomva az MR asztala lassan becsúszik velem a csőbe. Hallom, ahogy kimegy és becsukja maga után a nagy tűzgátló ajtót. A gép egy pillanatra elhallgat, aztán hosszú, ütemes zúgásba és hangadásba kezd. A hangtól felrémlik a hajó szirénája, amelytől pedig úgy érzem, hogy rosszul vagyok. Érzem arcomat elsápadni, és habár a gép már teljesen más ütemben kattog és berreg, én már elindultam a lejtőn. Izmaim megfeszülnek, ujjaimba, lábaimba bizsergés költözik, és lassan beszűkül a világ.
- Ne mozogjon Axel! - habár a gépbe beépítve van a hangszóró, és az átharsogja a zajt, én még is távoli zörejként fogom fel az utasítást. A mellkasom sűrűn emelkedik, és érzem, hogy a 16 fokos hideg ellenére is leizzadok idebent.
- Axel, jól van? - már meg sem hallom. Csak a hirtelen begörcsölő izmaimnak köszönhetem, hogy megnyomom a vészpumpát, és a gép olyan hangosan kezd sípolni, hogy azt még a váróban is hallani lehet. Az orvos szinte beront az ajtón, és egy gombnyomással gyorsan ki is húzza az asztalt.

Perceken keresztül nem térek magamhoz. A roham számukra alattomosan csapott le, nem gondolták volna, hogy az a bivalyerős nyugtató szemernyit sem fog hatni nekem. Intravénásan kaptam egy újabb adagot, míg a nővérekkel együtt próbáltak visszahozni a valóságba. A vizsgálat természetesen sikertelen volt. Ultrahangra küldtek át, ahol soron kívül fogadtak. Hamar kiderült, hogy nincs nagy gond a karommal, bár sokkal meggyőzőbb lett volna erre az MR. A leleteket átvizsgálták a katonai orvosok is, a felettesem pedig kikötötte, hogy maradjak otthon. Egy hónapot mindenképp, aztán majd meglátjuk, hogy javulok. Tudtam, hogy itt nem a kezemre, hanem a mentális állapotomra gondol. Azt is tudom, hogy hamarosan felfog keresni egy pszichológus, de őszintén szólva rohadtul szartam most erre. A lelkemet a keserű gyász és az értetlenség mardosta, és nem tudtam, hogy melyik fog előbb elemészteni tőle.
Egy szakaszvezető vitt haza, már délután négy óra volt, mikor kiszálltam a kocsiból, és balomba fogtam a málhám, hisz jobbom továbbra is felkötve pihent. Biccentettem a rögtönzött sofőrömnek, aztán a kikövezett úton elindultam a házhoz. Kirakathattam volna magam a belvárosban is, de ha most valakire, akkor anyámra volt a leginkább szükségem. Ő volt az egyetlen mentsváram, nem maradt senki más, akihez fordulhatnék. Mert azok, akikkel ilyen bizalmi kapcsolatban voltam, a legjobb barátom, Leon, szintén oda veszett. Kettőt kopogtam az ajtón, aztán lenyomva a kilincset benyitottam. Tudtam, hogy számít rám, sejtettem, hogy nem fogja kulcsra zárni a bejáratot. Beljebb lépve becsuktam magam mögött az ajtót, aztán elfordítottam a zárat, hallottam a szagelszívó és a rádió zaját. Főzik, vagy főzött, és úgy hagyta? Leültem a sámlira az ajtó mellett, hogy fél kézzel kikössem a bakancsot, aztán levettem őket. A házban nem sétálunk cipővel, ez egy olyan szabály volt, amit korán megtanultam tőle. A málhát fogva léptem ki az előszobából át az amerikai konyhás, tágas nappaliba, szemeim pedig egyből őt keresték, ha pedig megtalálták, az eddigi ürességet felváltotta a kín és a fájdalom. Anya. Szóltam volna, de egyszerűen torkomra forrt a szó, a keserű érzés a mellkasomból egy gombóccá alakult a torkomban. Csak hagytam, hogy kiessen a táska a kezemből, mintha ezzel eltudnám engedni a történtek súlyát, pedig nem lehet. Nem könnyű túl tenni magad azon, hogy majdnem oda vesztél. A lehető legrosszabb módon.
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Katrine & Axel - The Lost Ship
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Katrine & Axel - Mom! I am home...
» Katrine & Axel & Aviva & Aegir | to the rescue
» Cassie & Katrine │When you're here sun is shining again
» Tyr & Aviva | lost and found
» Tales that can never be lost - Eden & Silje

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Valhalla csarnokai ;;-
Ugrás: