M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Aviva & Axel - Solving the Myth part 3
 :: Valhalla csarnokai ;;
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next


Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

I'm not asking for release, I'm not asking to forget
never regret what you've given me

A lista mennyisége és a méretek alapján nem tudok nem említést tenni az autó szükségességéről, de már a sóhaja és az arckifejezése is elárulja, hogy ezt ő is tudja. Ahogy azt is, hogy legálisan ezt aligha tudjuk majd megoldani. Halványan elmosolyodom és bólintok, annak pedig örülök, hogy többesszámban fogalmaz, mert ez azt jelenti, hogy a tegnapival ellentétben most hagyni fogja, hogy én is részt vegyek benne. A következő ötletére pedig újra csak egyetértően bólintok.
– Meg tudjuk oldani – fogalmazok én is többesszámban. A szavaim és a mögöttük rejlő könnyedség elárulják, hogy csináltam már ilyet, de nem is szeretnék ebből titkot vagy nagy ügyet csinálni. Tudja, hogy miről szólt az életem, és inkább az ilyen részletekkel legyen tisztában, mint mondjuk a pontos számokkal. Főleg, ha ezt most még ki is tudjuk használni, a saját érdekünkben, még ha nem szép dolog is. A cél szentesíti az eszközt, ahogy mondani szokás. Egyébként is igaza van: nekünk csak a pakolásra fog kelleni az autó, tulajdonképpen nem értünk vele senkinek.
Amikor az órájára pillantva jelzi, hogy lassan itt az ideje, hogy ellásuk egymás baját, sikerül olyan szavakkal megfogalmaznia mindezt, hogy akaratlanul sem úgy értelmezem első nekifutásra, mint kellene. Ahogy rám pillant, mintha a vigyorom láttán esne le neki is a dolog, de látva a zavarát, ebbe a vidámságba most belevegyülnek az iránta táplált gyengéd érzéseim is. Zavarba jön, félrepillant, hadar és sietve pakolgatni kezd, nekem pedig eszembe jutnak azok a pillanatok még Oslóban, az autóban, a reptér felé tartva. Akkor még tagadtam magam előtt is a bennem ébredező érzéseket, akkor még visszafogtam magam, de tudom, hogy most nem kell. Odalépek hozzá, a mosolyom bár még mindig vidám, most már sokkal szelídebb, ahogy megcsókolom égő arcát, majd az ajkait is.
– A mézes csuprod szeret téged – közlöm vele kiszélesedő mosollyal. Még akkor is, ha nemsokára át kell hangolnom a gondolataimat valami egészen más irányba vele kapcsolatban.

Berendezzük a küzdőteret, aztán megállunk egymással szemben. Látom, hogy egy pillanatra ő is elmosolyodik, de a szemeiben már ott ül a koncentráció, és én is próbálom átprogramozni az agyamat. Nem mintha megszokott dolog lenne így tekinteni rá, de meg kell tennünk, amit a körülmények megkívánnak. Közlöm vele, hogy nem fogok félni mindent bevetni, és amikor erre egy határozott egyetértés a válasza, a mosolyom már egy kicsit jobban hasonlít egy ragadozóéra. Azzal a hideg, érzelemmentes mosollyal, amivel bárki másra néznék, még akkor is képtelen vagyok viseltetni iránta, ha most ellenfelemként kell tekintetem rá, de a ragadozó az más. Ha minden igaz, most úgy is be kell majd cserkésznem, vagy legalábbis meg kell próbálnom.
Elfogadja a kihívásomat arra vonatkozóan, hogy ő kezdjen, és ahogy támadóállást vesz fel velem szemben, nekem is átkalibrálódnak a gondolataim. Hozzá hasonlóan veszem fel a védekező állást és emelem magam elé a kezeimet, védve a fejemet, felkészülve az esetleges hárításra. Szemeim élesen figyelik, miként mozdul érzem, ahogy az ösztönöm bekapcsol. Nem bagatellizálom el a dolgokat, pontosan tudom, hogy nem csak valami zöldfülűvel van dolgom, hanem egy képzett katonával. Fel tudom mérni az arányokat is és tudom, hogy elsősorban a fürgeségemre kell hagyatkoznom. Kisebb vagyok nála, ami ebben a tekintetben jól jön, könnyebb lesz elkerülni az ütéseit is, de ha hagyom a közelembe férkőzni, könnyedén kihasználhatja a méretbeli előnyeit és fölém kerekedhet.
Határozottan lép felém és ugyanilyen határozottan mozdulnak a kezei is, gyorsan, precízen. Az ösztönöm dolgozik a háttérben, érzem, merre kell kitérnem az ütések elől, közben pedig arra is figyelek, hogy ne csak a felsőtestemmel mozogjak. A lépteim ugyanúgy kitérnek, tartom tőle a távolságot, nem engedem túlságosan közel, inkább én próbálok az oldala, a háta felé tendálni. Nem viszonzom azonnal a támadásokat, egyelőre védekezek, ki akarok ismerni a technikáját, a mozdulatait és talán egy kicsit fárasztanék is rajta. Mintha csak keringőznék vele, fürgén térek ki az ütései elől, és ha éppen olyan gyorsan reagál és próbál bevinni egy másik találatot, hogy már nem tudok elhajolni, az alkarommal hárítok. Amikor úgy érzem, eleget figyelmet már meg a mozgásából, én is jobban aktivizálom magam: az ösztönöm jelzéseit már nem csak arra használom, hogy tudjam, merre kell majd kitérnem, hanem egyben arra is, hogy amikor a jobb keze felém lendül, én lebukjak és fürgeségemet kihasználva ezzel a mozdulattal együtt megpróbáljak bevinni egy ütést a bordáira a jobb oldalán. Tesztelnem kell az erre adott reakcióit is, hogy tudjam, mire számíthatok. Ha sikerül bevinnem az ütést, ha nem, gyors ütemben lépek hátra, elkerülve, hogy közelebb tudjon kerülni hozzám.
A következő mozdulatánál úgy döntök, megpróbálom meglepni. Levetkőzöm magamról a védekező szerepet, de ennek csak akkor adom jelét, ha az ökle előrelendül. Kitérek oldalra, majd az eddig védekezésre emelt kezeimmel megpróbálom elkapni az alkarját. Kockázatos manőver, mert ha gyorsan reagál, ő is ki tudja használni, hogy közelebb kerültem hozzá, de nem járhatunk örökké násztáncot egymással szemben. Ha sikerül elkapnom a karját, megpróbálok nekem oldal-, neki előreirányban rántani egyet rajta, hogy aztán fürgén a háta mögé kerüljek, és ha sikerül, nem is lacafacázok sokáig, szó szerint a hátára ugrok, lábaimmal körülölelve a derekát, kezeimmel a vállát, és megkísérlem a lendületemmel és magammal együtt levinni a földre. Ha elég gyorsan kitér és nem tudok a háta mögé kerülni, akkor viszont elővigyázatosan ugrok egyet hátra, hogy újra távolságot vigyek magunk közé.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
Even if the sky does fall
Even if they take it all
There's no pain that I won't go through
Even if I have to die for you
- -
« Zene; Die for You»
Szeretem, hogy Avivával könnyen egymásra hangolódunk. Minden értelemben, legyen szó egy egyszerű játéktól elkezdve a komoly beszélgetésig bármiről. Olyan gyorsan eltelt ez a szűk másfél hét, még is úgy éreztem ez alatt, mintha már aktívan ismertük volna egymás három éven át, és nem csak három éve ismerkedtünk volna meg, hogy 5 napot együtt hajózzunk. Ez annak tekintetében, mennyire kerültem az ilyen gondolkodást és kapcsolatokat, elég nagy fordulat. Én, aki hallani se akart szerelemről és komoly kötődésekről a világ végén épp arra készülök, hogy erődöt csináljak egy hajóból, amin megvédhetem a nőt, aki mindannak ellenére, hogy próbáltam ellenállni, elrabolta a szívemet. Ráadásul minél többet tudtam meg róla, minél többet tapasztaltam gondoskodását és odaadását, annál mélyebb lett ez az érzés, és annál erősebben ragadtam bele. Hamar eljutottam a pontra, hogy ha kell, nem sajnálatból, vagy kötelességtudatból adjam érte az életem, hanem azért, mert tiszta szívemből szeretem őt, és meg akarom védeni. Akkor is, ha rosszul állnak a számok, vagy nem nekünk kedveznek a csillagok. Nem tudna ettől semmi eltántorítani: se az álmok, se ő maga.
Bízom abban, hogy a következő támadás után is együtt leszünk, hogy nincs még vége ezeknek az édes napoknak, hogy tovább állunk, talán másik országba, talán másik hajóra, bárhová. Beutazom vele a világot, húzom az időt, ameddig csak tudom. Ezt kellene tennem. Így hát ha ennek a héten vége, újabb országot nézünk majd a térképen.
De addig is segítek neki, aztán felmérem, hogy mi kell nekünk. Viva segít ebben - mint mindenben természetesen -, és míg én a hűtőt és a spejzt nézem át, addig ő a fiókokat. Aztán együtt a kabinokat is és a szekrényeket is, és bár nagyon szívesen kihagynám az egyiket, amelyet reméltem, hogy örökre bezártunk, erőt véve magamon lépek be oda is, és nézek szembe tetteim súlyával ismét. A deszkák rései közt éktelenkedő vér még mindig ott sötétlik, de a figyelmemet gyorsan a szekrényre fordítom. Ez is a falhoz van fúrva, de ez azt jelenti, mint a többi esetén is, hogy kis faragással kivehető onnan. Aztán Viva segítségével az ablakot is lemérem, feljegyzem, és megyünk tovább...
Oda fent, miután csatlakozik, átnyújtom a nőnek a papírt, hogy végig nézze és hozzá írja a sajátját. Figyelem, ahogy elmosolyodik, fejemet érdeklődően félrebiccentve figyelem, magam is tükrözve a mosolyt, aztán figyelem, hogy miket ír fel. Neki is kialakultak a fejében a dolgok, és ennek rendkívül örülök. Amikor felhozza a kocsit, akkor sóhajtok egyet és elhúzom a számat.
- Tudom. Majd.. elkötünk egyet. - mondom ki végül, mert hát kénytelenek leszünk ezt tenni, és ezt nem háríthatom rá, hogy "bűnmentes" legyek - ezen egyébként is túl vagyunk -, de nem varrhatom a nyakába az ilyen putri melókat, hogy nekem kényelmesebb legyen.
- Igazából arra a napra egy rendszámcsere is jól jönne egy másik autóról, hogy ne kapcsoljon le minket azonnal a rendőrség. Ha végeztünk a bepakolással, akkor meg már mindegy lesz, úgy is csak erre kell nekünk. - dobom fel az ötletet. Elég ciki lenne, ha pakolás közben találnák meg a járművet, és oda lenne az egész. Végül megmutatom neki a várost is, amit kinéztem. Ellenkezés nem jön tőle, úgy hogy az órámra pillantok és látom, hogy idő van. Amikor rá kérdezek, még is hogy szeretne elverni, az arcára kiülő vigyortól jut el a tudatomig, hogy a kérdés talán nem volt olyan egyértelmű, mint gondolatban hangzott. Az arcomon érzem, hogy égni kezd míg elneveti magát, és megköszörülöm a torkom és félre pillantok, amikor a puszta kezes harcot választja.
- Jól van, oké, jó választás, egyébként sem kell kímélni, jó lesz az úgy... - hadarom az előbbiektől még kissé zavartan, míg gyorsan összehajtom a térképet és elteszem a papírt is. Tényleg nincs problémám azzal, hogy ne kíméljük egymást, a szavak inkább csak azért ömlenek belőlem, hogy eltereljem a figyelmemet az előzőekről. Kicsit olyan ez, mint a mézescsupor esete.

Oda lent kiválasztjuk a legjobb helyet az edzésre. A székeket még arrébb teszem, hogy ne legyenek útban, aztán leveszem az órát a csuklómról és rá pillantva közelebb lépek a harctérhez. Ő elmosolyodik és az én arcomon is halványan megjelenik egy pillanatra a mosoly, de már most láthatja, hogy én hangolódom arra, ami történni fog. Végig mér, de még nem vettem fel állást, és amikor a csalásról beszél, akkor határozottan bólintok egyet.
- El is várom. Én se fogok cicázni. - és ezt komolyan is gondolom. Ha valaki, akkor Aviva biztosan nem az a fajta, aki könnyekben törne ki, ha véletlenül megtalálnám ütni az edzés alatt, sőt. Ahogy magam elé képzelem a vaddá változó szemeit, amit még Oslóban produkált, egy kicsit ki is ráz a hideg. Azért félelmetes tud lenni ez a nő. Azért remélem nem provokálom ki ezt a csillogást belőle, és megmarad nála az izgalom, mint amit most is látok. Amikor rá kérdez, akarok-e kezdeni, úgy hangzik, mint aki átadja az elsőbbség jogát a támadásnak.
- Jó, kezdek én. - mondom és kicsit lerázom a kezeim, mielőtt végre felvenném az állást. Egyik lábam hátrébb teszem, kezeim pedig ökölbe szorítva emelem magam elé. Vannak küzdősportok, amelyben tapasztaltabb vagyok, de szerintem ha két oszlopba kellene szedni, melyikünk tud többet, az szerintem a nő lenne. Ettől még nem érzem magam kevésnek hozzá, éppen csak koncentrálnom kell, és a közelébe kerülni. Kisebb, és valószínűleg gyorsabb is nálam, ezért számítok a hasamra, vagy bordáimra érkező támadásokra. Mivel nekem a testi fölényem a nagyobb, igyekszem majd ezt kihasználni. Ha lebirkózom, akkor nyert ügyem van. Legalább is úgy gondolom, aztán majd kiderül. Szóval a tervek szerint teszek. Határozott lépéseimet határozott és gyors ütések követik, egyelőre mintha csak boxolnék. Vivát én a napokban mozogni csak a hálóban láttam igazán, de nem hiszem, hogy ez a pár nap pihenő kizökkentette volna őt, és ne tudna olyan gyorsan reagálni: főleg, hogy neki ott van a megérzése is.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

I'm not asking for release, I'm not asking to forget
never regret what you've given me

Furcsa érzés erre gondolni, miközben épp azt tervezzük meg közösen, hogyan szálljunk szembe nyolcszoros túlerővel és hogyan a legjobbak az esélyeink a túlélésre, de mintha ettől az egésztől csak még jobban szeretném őt. Nem csak az önző okaim miatt, nem csak azért, mert tudom, hogy bármire képes lenne értem; az most csak a pláne amellett, hogy milyen okos és milyen stratégiai gondolkodása van. Olyan pillanatok ezek, amikor újra beleszeretek, még akkor is, ha szentül hittem, hogy ennél jobban már nem lennék rá képes. Ráadásul új bizonyítékát kapjuk annak is, hogy jó csapat vagyunk, együtt gondolkodunk, kiegészítjük egymás gondolatait és ötleteit, azt is látom rajta, hogy örül, amikor a közös edzés gondolatát továbbfűzöm. Ujjai megszorítják az enyémeket, látom a szemeiben az elhatározást, amiket szavaival is megerősít.
– Tudom – mosolyodom el. Bízom benne és a képességeiben, épp ezért örülök, hogy ez eszébe jutott és meg is fogjuk valósítani. Nekem is könnyebb lesz a lelkem egy fokkal, ha tudom, hogy amire csak tudtuk, felkészítettük őt is. Eddig is megküzdött velük, amikor meg kellett, szó sincs arról, hogy védtelennek tartanám, vagy azt hinném, nem tudna elbánni velük, de egészen más, ha úgy kell velük szembeszállnia, hogy pontosan tudja, mire számíthat, ha előre meg tudja saccolni a lépéseiket, a mozdulataikat, és ezután alkalmazza mindazt, amire egyébként is képes. Egy nyálas filmben valószínűleg ilyenkor kellene az én hősömnek hívnom, de ez most sajnos a valóság, és mivel nem én írom a forgatókönyvet sem, nem tudom szavatolni, hogy mi lesz a vége. Csak bízni tudok benne és bennünk.
Ahogy odalépek hozzá, kezei átölelik a csípőmet, gyönyörű, határozottan és makacsul csillogó kék szemei az enyémekbe kapcsolódnak. Szerelemmel, ragaszkodással, féltéssel csókolom, ő pedig ugyanígy viszonozza az érintést, akárcsak tegnap éjjel. Miután elengedem, még csodálom egy kicsit az arcát, megsimítva a bőrét, megőrizve magamban ezt a pillanatot is, aztán megcsókolom a homlokát és csak azért engedem el, mert tudom, képes lennék egy örökkévalóságra odaragadni, ha a közelében lehetek és érinthetem őt.
Közösen pakoljuk el a reggeli nyomait, a mosogatást magára vállalja, és közben megerősíti azt a sejtésemet is, hogy egyszer még mindenképpen ki kell kötnünk. Értőn bólogatok a szavaira, az agyam pedig máris elkezd járni, bár ha azt nézzük, mivel töltöttem az életemből tíz évet, nekem nincs szükségem nagy kreativitásra. Igazság szerint még egy ceruzával is tudnék mit kezdeni, és ez nem is tűnik olyan rossz ötletnek.

Amíg letelik az a bizonyos három óra, munkához látunk. Felmérjük a tartalékokat, Axel el is kezd összeállítani egy listát, aztán elindul felfedezni a hajó többi részét és a rendelkezésre álló eszközöket. Én is követem, hogy lássam, miből élünk, hiszen olyan dolgok megvásárlásával felesleges lenne húzni az időt, ami rendelkezésünkre áll. Segítek neki lemérni az ablakokat - főleg a hosszúaknál kétemberes munka -, és bármi mást, amire még szüksége van, közben pedig jár az agyam. Míg ő felmegy a hídra, én tüzetesen átnézem a konyha fiókjait is, szerencsére, ahogy sejtettem is, ott megannyi olyan dolog akad, amit fegyverként tudok használni - még ceruzát is találok. Ott vannak a szerszámok is, amiket Axel tegnap felfedezett, a hajó megerősítésén kívül pedig távolsági fegyverként gondolhatunk még molotov koktélokban is. Közelharc esetén lényegében bármiből lehet fegyver, de gondolatban feljegyzek magamnak két dolgot, amit mindenképpen érdemes lehet megcsinálni.
Felmegyek Axel után a hídra, és amikor a kezembe adja a listáját, átnézem a tételeket. Elmosolyodom, hogy a legtöbb mindent, ami eszembe jutott, már felírta, és csak néhány dologgal egészítem ki a listát. Kelleni fog kis, üres spray flakon, extrém erős chili, elem, és a gyújtónál csak egy megjegyzést teszek, hogy biztosan vegyünk két extrát is, amit majd felhasználhatok. Visszaadom a listát Axelnek, aztán ahogy a térképre mutat, odapillantok én is, hogy lássam a célunkat.
– Rendben – bólintok. A listára pillantok, majd vissza rá. Sok tételünk van, amiből a legtöbb még méretes is, ha a felkészülést nem akarjuk pakolással tölteni, szükségünk lesz olyan jellegű járműre is, ami ezt elősegíti, de most már az ő nevére sem hagyatkozhatunk a bérlés terén. – Szükségünk lesz egy autóra is – mondom ki hangosan is a gondolataimat. Nekem nem probléma az ilyesmi, meg is tudom oldani, nyom nélkül is, bár azt gyanítom, ő is gondolt már erre.
Amikor az órájára néz, már szinte sejtem, mit fog mondani, de aztán sikerül olyan szóválasztással megfogalmaznia a következő előttünk álló feladatot, hogy még a helyzet ellenére is széles vigyor kúszik az arcomra. Halkan elnevetem magam és gyorsan megrázom a fejem. Koncentrálj, Aviva. Tudom, hogy fontos, ez is, mint minden más, ezért gyorsan átkalibrálom az agyam.
– Én bírom a kiképzést – mosolyodom el aztán már egészen máshogyan. Persze nem az a tervem, hogy tényleg alaposan helyben hagyjuk egymást, furcsán festene nem csak a kikötéskor, de akkor is, ha a hátralevő napokban ezt fenntartanánk és a végén éppen a lényegre nem maradna már rajtunk ép bőrfelület, de nem akarom, hogy azt higgye, kímélnie kell. Itt sem.

A legtöbb helyünk odalent van, a nappali-előtér részen, ahol az asztalt már egyébként is megrongáltuk egy kicsit, egyéb módszerekkel. Nem igazán gondoltam volna, hogy eljön majd az a pillanat, amikor ilyen módon kerülök szembe Axellel, de kétségtelenül szükség van erre a fajta kapcsolódásra is. A tőrt egyelőre nem készítem elő, azzal ráérünk legközelebb foglalkozni, most elég, ha meg tudjuk alapozni egymás pusztakezes módszereit.
Akaratlanul is elmosolyodom, ahogy megállunk egymással szemben, tekintetembe beköltözik egyfajta izgatott csillogás. Felmérem az ellenfelet, még ha ismerem is már minden porcikáját.
– Nem félek majd csalni – figyelmeztetem oldalra billentett fejjel, az ösztönömre célozva, amiről már egyébként is tud. Ha a módszereimet akarja alaposan kiismerni, annak bizony az is része, bár tény, hogy ha méltó ellenfelemre akarok akadni, ő az egyik. Ezt akkor még nem tudtam, amikor leszerelt abban a sötét sikátorban, de most már az okait is sejtjük. Vele szemben a gyorsaságom és az erőm nem előny, mert méltó vetélytárs mindkét tekintetben.
– Akarod kezdeni? – vonom fel aztán a szemöldököm kihívóan. Ha elfogadja a kihívást, megfeszítem a testem, szemeim pedig hirtelen mindennél élesebben kezdik figyelni nem csak a következő mozdulatát, hanem minden egyes rezdülését, még azt is, hogy éppen merre rebben a tekintete. Átadom az irányítást az ösztönömnek, hagyom, hogy súgjon és irányítson.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
Even if the sky does fall
Even if they take it all
There's no pain that I won't go through
Even if I have to die for you
- -
« Zene; Die for You»
Meghoztuk a döntést. A hajón maradunk, és itt fogjuk felvenni velük a kesztyűt, hogy több esélyt adjunk magunknak a menekülésre. Úgy hiszem, hogy az esélyek - ha átlagos emberekről beszélnénk -, akkor nem túl kiegyenlítettek, de ha bele vesszük a lassan bizonyított teóriát, hogy félistenek vagyunk, akkor talán felénk dől a mérleg. De csak talán: mert bármennyire is legyen Aegir az apám, érezzem magam oda lent a víz alatt otthon, ha a bőrömet átüti a golyó, és a szívemet megállítja a vérzés, ezt már többször is tapasztaltam a harcmezőn. Erős vagyok, és vannak erősségeim, de nem vagyok halhatatlan, és sajnos Aviva sem az. Bárcsak az lenne, hogy ne kelljen aggódnom miatta.
Ahogy elkezdünk hangosan gondolkodni és megosztani egymással a dolgokat, úgy jutunk gyorsan egyről a kettőre. Kiegészítjük a gondolatokat. Örülök, hogy amikor az edzést és az egymásra hangolódást említem, Viva nem hogy visszakozik, inkább tovább gondolja az egészet, és fel akar készíteni arra, ami jöhet. Noha már van velük tapasztalatom, a két alkalmas találkozó nem igazán volt elég ahhoz, hogy rendesen megismerjem azt, mire képesek. Éppen ezért rendkívül jó ötletnek tartom, hogy ilyen gondolattal áll elő. Felgyújt bennem egy fajta lángot, tett vágyat. Bólogatok, és finoman megszorítom magam is kezeit.
- Nem biztos, hogy lesz idő mindenre felkészülni, de igyekezni fogok. - mondom őt elhatározásomról biztosítva. Amikor elenged és elindul felém, kicsit kifordulok a székről, hogy felpillantva rá felé tudjak fordulni. Kezeim átöleli csípőjét, ahogy elém lép és az ő kezei finoman melengetik az arcomat. Behunyom a szemeim, amikor ragaszkodóan ajkaimra hajol, szenvedélyesen viszonozom azt, átérezve félelmét, szerelmét, háláját. Magam is érzem ezeket, de most nagy bennem az eltökéltség is, a makacsság, a hűvös számítás. Meg fogom őt védeni, kerüljön bármibe is. Amikor rám pillant, látom szemeiben a világot, az én világomat, amelyet el sem tudnék már nélküle képzelni. Ujjai megsimítják még az arcom, puha ajkai homlokomra simulnak mielőtt elengedne, bőrének hiánya fájó ürességet hagy maga után, ahogy elenged és elkezdi lepakolni az asztalt. Figyelem pár másodpercig, aztán felkelek és magam is segítek neki, még el is mosogatok. Kérdésére bólintok.
- Igen. Át kell nézni, hogy mi van fogyóban. Azon is gondolkodni kell, hogy mi az, amit boltban meg tudsz venni, és fegyverként tudod hasznosítani. Illetve kellenek olyan dolgok, amivel az ablakokat zárjuk le. - tekintek rá. Ha a fegyverzetünk valamiért nem elég, vagy csődöt mond, házi praktikák kellenek. Még azt is eltudom képzelni, hogy molovot dobjunk a közeledő csónakokra. Ki kell tágítani a fegyver repertoárt annyira, amennyire csak tőlünk telik.

Amíg emésztettünk, én el is kezdtem átnézni, mi az, ami kellhet. Víz, konzerv, OSB lapok, gáz, alkohol, extra konyharuhák, több gyújtó - az enyém, az az egy nem elég -, jobb elsősegély szett, szögbelövő, fűrész, egy létra, szögek, üres üvegek, üzemi vödrös ragasztó, rengeteg drót. Egy kibaszott aknamezőt csinálok ebből a hajóból, ha rajtam múlik, már igen is tervezem, hogy ez így legyen. Míg nézem, mi az ami kell, számolok, a szobákat nézem át, a szekrények tartalmát, és azok mozdíthatóságát, az ablakokat, azok méretét. Mindent meg- és feljegyzek, aztán amikor úgy érzem, meg vagyok a dolgokkal, felmegyek a hídra. Ott a padlót nézem, és igyekszem behatárolni a méreteket, aztán még átnézve a gáz mértékét megtervezem oda fent a térképen az utat. Másik, az előzőtől távolabbi, de sűrűn lakott várost keresek, ahol ha kikötünk, akkor találhatunk mindent, ami a listán van. Kivételesen olyan dolog jár a fejemben, ami meglehetősen visszás számomra, de bassza meg, kelleni fog egy nagyobb autó ahhoz, hogy az időnkön javítsunk, és a bérléssel, kereséssel a legkevésbé sem akarok foglalkozni. Úgy hogy lopni is kénytelenek leszünk, amíg fel nem pakolunk a hajóra. Amint meg van az útvonal, lemegyek Vivához - ha nincs mellettem-, hogy elmondjam neki a tervemet. Átadom neki a listát, és megmutatom a térképet.
- Nekem ezekre lesz szükségem, tedd hozzá azt, ami neked kell. - mondom, aztán a városra mutatok a térképen.
- Denpasarba megyünk. Ott szedünk össze mindent. - mondom, aztán az órámra tekintek, és vissza rá.
- Párnás öklözést kérsz, vagy adjuk meg a módját csak úgy keményen? - kérdezem, ugyan is lassan itt az ideje annak, hogy a megszokottól eltérő módon is egymásra hangolódjunk.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

I'm not asking for release, I'm not asking to forget
never regret what you've given me

Látom a tekintetén és halvány mosolyán, hogy nem igazán győztem meg a tengerhez fűződő kapcsolatával, mint érvvel, de nem szállok vele vitába. Én valamiért úgy érzem, kell még ott lennie valaminek, ahonnan a képességei származnak: hiszen szemtanúja voltam, hogy úgy létezik odalent a víz alatt, mintha mindig is oda tartozott volna, és kétlem, hogy ez kimerülne ennyiben. Persze az is igaz, hogy nem igazán lesz ideje erre koncentrálni és ezt felfedezni mostanában, de az érzés akkor is bennem marad. Talán csak a belé vetett korlátlan hitem az oka mindennek.
Megosztja velem a két lehetőséget, amit maga előtt lát, én pedig figyelmesen hallgatom, emésztgetem egy kicsit a szavait, az eshetőségeket, az előnyöket, hátrányokat, lehetséges kimeneteleket. Egyik megoldás sem tökéletes és egyik sem veszélytelen, de én is tudom, hogy nincs más lehetőségünk. Azt kell kihoznunk ebből az egészből, amire a jelenlegi korlátaink mellett lehetőségünk van: vagy maradunk a hajón és ezzel megadjuk a lehetőséget arra, hogy mozgásban tudjunk maradni, vagy bevesszük magunkat a szárazföldre. Mindkét esetben be tudnak minket keríteni. Mindkét esetben meg tudják rongálni a hajót, hogy megfosszanak minket a menekülés esélyétől is. A szárazföldön nem kellene szembenéznünk a víz veszélyeivel - már akire veszélyes, ugyebár -, ugyanakkor ott meg van a lehetősége annak, hogy minden menekülési utat elvágjanak előlünk és egyszerűen csak a kifárasztásos módszert alkalmazzák. Egyszer el kell fogynia a víznek, az élelemnek, a lőszernek, ők viszont szerezhetnek utánpótlást és elég lenne akkor kérniük a kivonást, amikor... minden elértek, amit akartak.
Amikor Axeltől megszabadultak és engem elfogtak.
A gondolat még mindig összepréseli a mellkasom, nem utóbbi, hanem előbbi miatt, de pont azért gondolom tovább. Ha a nyílt vízen maradunk, sok veszéllyel kell szembenéznünk, de egyben őket is rákényszerítjük arra, hogy ne tegyenek kárt minden hajóban, hiszen nekik is vissza kell térniük valahogy a szárazföldre. Végül ez az az érv, amivel én le tudom rakni a voksomat az egyik lehetőség mellett, de nem szeretném egyedül meghozni ezt a döntést. Halvány mosolyt csal az arcomra, ahogy közelebb teszi hozzám a kezét, pedig számomra is inkább csak pótcselekvés, amit teszek, hogy lefoglaljam valamivel a kezemet.
Felnézek rá, figyelem, ahogy kezeinket nézve elgondolkozik, és nem is kell egyetértenem első szavaival, mindketten tudjuk, hogy ez az igazság. Amikor pedig ő is felpillant rám, szinte már látom a szemeiben a döntését, és azt a sötét, mély elhatározást, amit néhányszor már sikerült kihozniuk belőle. Elmosolyodom, és bár ez a mosoly halvány és keserédes, tele van hittel és bizalommal. Ujjaim körbeölelik az övéit, tudom, hogy ami előttünk áll, az egyet jelent a halálos veszéllyel, tudom, hogy megannyi forgatókönyv van, ami azzal végződhet, hogy így vagy úgy, de elveszítjük egymást, de nincs más választásunk. Bíznunk kell egymásban, össze kell fognunk és szembe kell velük szállnunk, még akkor is, ha továbbra is szinte rettegéssel tölt el a gondolat, hogy ezüst tálcán kínáljam őt fel nekik. Akkor is kevésbé lenne szörnyű, ha nem tudnám, hogy én élve kellek nekik... de tudva, hogy az egyesszámú prioritás az lesz számukra, hogy megpróbálják őt félreállítani az útból, a szívem elnehezül.
A kimondott döntésre megerősítően bólintok egyet, ujjaim egy pillanatra megszorítják az övéit. Még mindig iszonyatosan félek attól, hogy elveszíthetem, de hiszek magunkban. Tudom, hogy az utolsó pillanatig küzdeni fogunk egymásért.
Az edzés említésével sikerül meglepnie, még ha nem is hagyom elkalandozni a gondolataimat a helyzet komolyságára tekintettel. Több eshetőség is eszembe jut, még így is, szavaival pedig meg is erősíti az egyiket, és én egyetértőn bólintok, mert igaza van. Sőt.
– Ugyanazt a kiképzést kaptam, mint ők – világítok aztán rá a nyilvánvalóra. Nem csak azért kell kiismernie a mozdulataimat, hogy lássa, hogyan játszhatunk egymás keze alá, hanem azért is, mert ha engem kiismer, az egyben azt is jelenti, hogy ki tudja játszani őket. Nekem is az az egyik legnagyobb előnyöm velük szemben, hogy mindegyikük baját elláthattam már néhányszor - azokat kivéve, akik akkor még nem voltak a cég soraiban, de ez a lényegen nem sokat változtat -, és persze az ösztönöm, de anélkül is pótolhatatlan tudás lesz, amit át tudok neki adni azzal, ha megmutatom neki a módszereinket. – És gyakorolni fogunk a tőrrel is – teszem hozzá komolyan. – Alapvető felszerelés, mindenkinek van és mindenkinek ugyanolyan. Megnézzük a súlypontját, hogy hogyan fogom, hogyan tudsz legkönnyebben leszerelni. Ha nem lőfegyverrel támadnak, az lesz náluk, mindenkinél kettő. – Ahogy ebbe belegondolok, egy egészen kicsit talán könnyebb lesz a lelkem. Nem félek kevésbé, nem féltem őt kevésbé, de ha fel tudom készíteni rájuk, akkor már előnyökkel indítom a harcba, amit értem vállalt.
Felsóhajtok, felállok a helyemről, majd a meglazított asztalt megkerülve odalépek hozzá. Kezeim közé fogom az arcát, lehajolva csókolom meg hosszan, ragaszkodóan, és amikor elengedem az ajkait, még megsimogatom az arcát a hüvelykujjammal. Tudom, hogy nem kell mondanom semmit, mert szavak nélkül is tudja és látja a szemeimben; a szerelmet, a féltést, a hálát, hogy mellettem van. Megpuszilom a homlokát, majd egy nehéz sóhajjal ellépek tőle, mert egy részem még mindig legszívesebben elzárná őt a világ elől, legalább az elkövetkező néhány napra, amíg én szembenézek velük, azzal a biztos tudattal, hogy ő jól van és jól is lesz.
Inkább elterelem a figyelmem azzal, hogy elkezdem lepakolni az asztalt, de közben eszembe jut még valami.
– Egyszer még ki kell kötnünk előtte valahol, igaz? – pillantok rá. Fel kell tölteni a készleteinket, hogy készen álljunk, bár azt gyanítom, ezúttal másik kikötőt kell majd választanunk valahol.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
Even if the sky does fall
Even if they take it all
There's no pain that I won't go through
Even if I have to die for you
- -
« Zene; Die for You»
Az ébredés után a reggeli órák csendben telnek. Mindketten a magunk gondolataiba és terveibe merülünk. Néha benézve látom, hogyan nézi át a felszerelést a nő, míg én a reggeli - és valószínűleg most már egész napos - feszültséget edzéssel próbálom levezetni. Az tart vagy egy, másfél órán át, míg Viva reggelit is készít nekünk, aztán hozzám térve csókkal, és kezemet húzva csalogat be enni. A reggeli kiadós és finom, de a gondolataim még mindig a lehetőségeken járnak. A nőé is, és ezeket meg is osztja velem, amikor befejeztük az étkezést. Ugyan nem érzem magam sokkal többnek a tudásommal, amit jelzek is neki, ő még is visszatér valómhoz, a tengerhez fűződő kapcsolatomhoz, amitől halványan el kell, hogy mosolyogjak. Nem érzem úgy, hogy eleget tudna segíteni mind azaz érzés, amely káoszként kavarog bennem, valahányszor a vízre koncentrálok. Magam is elmondom, mire jutottam, és két lehetőséget vázolok előtte. Egyik sem jó, és rossz, mindkettőben épp annyi veszély van, mint a másikban. A lagúnás válaszára halkan elnevetem magam, de csak röviden, mert a komoly gondolatok hamar elnyomják az örömömet. Végül a hajó és a tenger mellett dönt, amikor pedig visszakérdez, sóhajtok egyet halkan.
- Mindkettővel sarokba fogunk szorulni... - mondom kezeinket figyelve, amelyet közelebb teszek hozzá, hogy könnyebben elérje, játéka ujjaimmal kellemes érzést kelt, de azt elnyomja a kötelességtudat. Amikor ismét rá pillantok, ott lesz szememben az a veszélyes mélység, amely arra motivál, hogy mindent eldobjak érte.
- ...De mindannyian tudjuk, hogy a sarokba szorított állat a legveszélyesebb. - teszem hozzá a gondolathoz. Kétségem se fér hozzá, hogy ezzel a túlerővel körbe fognak venni minket, mert megtehetik. Itt, vagy ott, nem számít. Az számít, hogy magát a csatát milyen környezetben akarjuk megvívni. Viva választott, és úgy érzem, az indoka helytáll. Kénytelenek lesznek épen tartani a hajókat, ha valamivel ők is visszaakarnak menni a szárazföldre.
- A hajón fogunk megütközni velük. - mondom ki a közös döntést, aztán megemlítem neki, hogy edzeni fogunk. Meglepett mosoly ül ki az arcára, mire megcsóválom a fejemet.
- Tényleg edzeni fogunk. Habár nagy a hajó, a tér kicsi. Valószínűleg kevesebb tűzerőt fognak használni, hiszen ha átlövik a falakat, eltalálhatnak vele téged, pedig te élve kellesz nekik. Ami azt jelenti, hogy több lesz a test-test elleni küzdelem. Úgy hogy ma, és holnap, és egészen addig, ameddig nem jelez a rádió, edzeni fogunk, hogy ismerjük egymás mozdulatait, sebességét, és erejét. Így egymás kezére fogunk tudni játszani, és tudjuk majd, milyen az a szituáció, amiben nem kell félteni a másikat. Rendben? - magyarázom el neki a dolgot. Nem csak a szükség miatt gyakorolnak együtt a képzés alatt a fegyveres erők bármelyikénél. Amolyan bonding ez, egymás kiismerése a harchoz, és erre most nekünk is szükségünk lesz.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

I'm not asking for release, I'm not asking to forget
never regret what you've given me

A reggel nehezen indul számára, de én ott vagyok mellette, ahogy megígértem neki néhány nappal ezelőtt. Örülök, hogy hatással tudok lenni rá, hogy vissza tudom húzni a valóságba a rémképekből, hogy meg tudom nyugtatni; ez, és gyengéd szavai, finom simítása az arcomon és lágy csókja az ajkaimon meg tud nyugtatni engem is egy kissé. Enyhítenek a bűntudatomon, amit amiatt érzek, hogy még tovább rontottam az álmain.

Amikor kimegyek érte a fedélzetre, kihasználom az alkalmat, hogy ezredjére is magamba igyam a látványát, aztán hátulról átöleljem és néhány pillanatra így is maradjunk. Érzem, hogy a közelsége megnyugtatja háborgó lelkem, lázasan dolgozó elmém. Felpillantok rá, ahogy hátranéz a válla felett, mosolya, csillogó szemei felmelegítik a mellkasom.
A reggelit csendben, a gondolatainkba mélyedve fogyasztjuk el, de minden alkalommal, amikor elkapom engem figyelő, elgondolkozó pillantását, rámosolygok egy pillanatra. Érthető, hogy miért így indul ez a nap, hogy miért ilyen időszaknak nézünk elébe, de ez nem változtat az érzéseimen, sőt. A féltés, az aggodalom iránta csak még erősebbé teszi a tudatot, mennyire szeretem őt. Hogy mennyire félek attól, hogy elveszíthetem.
Elmondom neki, amire jutottam, de a vízi tapasztalatra vonatkozó megjegyzésemet gyorsan elhessegetné, pedig nem csak arra gondoltam.
– Akkor mondjuk nem kellene sok dolog miatt aggódnunk – jegyzem meg egy kis mosollyal, hiszen egy hadihajó bevételét még a Cég sem tudna kieszközölni. – De ettől még otthon vagy a tengeren – teszem aztán hozzá mély meggyőződéssel, hogy értse, pontosan mire is gondoltam. A haditengerészet egy dolog, a vízhez kötődő kapcsolata pedig egy másik.
Ahogy előre dől, én is az asztalra könyökölök, pillantásomat komolyan csillogó kék szemeire függesztve, hallgatva, milyen lehetőségeket lát maga előtt. Figyelmesen hallgatom őt, megrágva minden egyes szót, minden előnyt és hátrányt, de hamar be kell látnom, hogy igaza volt: a pro és a kontra is sok, nagyjából ki is iktatják egymást. Kicsit olyan a helyzet, mint amikor az embernek azt kell eldöntenie, melyik kezébe harapjon: valamelyikbe muszáj, de végső soron mégis ugyanaz lesz a végeredmény. A Kék lagúna említésére elmosolyodom, aztán hozzá hasonlóan a gondolataimba merülök egy kicsit, az eshetőségeket latolgatva. Akkor pillantok fel rá, amikor újra megszólal.
– Mindenképpen a Kék lagúnára szavazok – engedek meg magamnak egy kis mosolyt, de aztán elkomolyodom. – Tudod, hogy nem hagynak szemtanúkat – kezdem aztán, arra utalva, amit ő is első kézből tapasztalhatott, és amivel kapcsolatos aggodalmát az imént is kifejezte. Én sem szívesen tennék ki ennek senkit, ha nem muszáj. – Engem a szárazföldre kötnek a tapasztalataim, de ez most nem a komfortról szól, a képességeim pedig itt is működnek. Nem tudom, lenne-e elég időnk találni egy megfelelő szigetet és még fel is fedezni azt, hogy mindenképp nálunk legyen az előny. – Hangosan gondolkozom, közben folyamatosan őt figyelve, mintha csak a szemeiből olvasnám ki a válaszokat. – Nem hangzik sokkal jobban, hogy a nyílt vízen tegyék tönkre a hajót, de végső soron ezt akkor is megtehetik, ha kikötünk vele valahol. Ha mégis történne valami, elvehetjük az ő egyik hajójukat és azzal elmenekülhetünk. Ha a vízen maradunk, nekik is lesz egy jó indokuk, hogy épségben tartsanak legalább egy hajót, onnantól pedig csak az a kérdés, ki indul majd haza vele. Ők vagy mi. – Felsóhajtok, átnyúlok az asztalon a kezéért, ujjaimmal szórakozottan játszva el az övéivel, mielőtt újra ránéznék.
– Te mit gondolsz? – kérdezem figyelmesen. Én elmondtam a magam gondolatait, de szeretném megismerni azt is, ő hogy látja ezeket a dolgokat. Mindent alaposan át kell rágnunk a döntéshez, és én fenntartások nélkül bízom a tapasztalatában, a gondolataiban.
Amikor pedig eszébe jut még valami és edzést említ, meglepve szökik fel a szemöldököm a homlokomra.
– Edzeni? – kérdezek vissza meglepetten. – Mit forgatsz a fejedben? – jelenik meg egy kis mosoly a szám sarkában. Az edzésnek sok különböző módját el tudnom képzelni jelen helyzetben, még akkor is, ha kivételesen nem érzem alkalmasnak az időt arra, hogy most akarjam összekötni a kellemeset a hasznossal.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
The berth surrounding my body
crushing every bit of bone
The salt, it seeps in through the pores of my open skin
I wait on you inside the bottom of the deep blue sea
- -
Habár nem látok rajta maradandó nyomot, ez még nem jelenti azt, hogy ne okozhattam volna neki fájdalmat. Ezt a bizonytalanságot láthatja rajtam, és mikor megerősíti, hogy nem történt ilyesmi, kicsit megnyugszok. Beszélek neki arról, mi kísért nap mint nap, és arról, hogy mi volt más a maiban, mint mindegyik alkalommal. A pillantásom aggodalmassá válik, ahogy azt mondja "sajnálom", és finoman rázni kezdem a fejem.
- Ne sajnálj semmit. Ez csak az aggodalmam irántad. Motivál. Majd elmúlik, ha ismét lehagyjuk őket. - simogatom meg az arcát, és adok neki csókot. Még hozzá bújik, kicsit pihenek vele az ágyon, mielőtt felkelnék, hogy felöltözve elkezdjem a napi rutin edzésemet.

A gondolataimból lépteinek hangja zökkent ki. Nem lep meg, mikor karjai körém fonódnak, a hátamra adott csók most is jól esik. Vállam felett hátra pillantok rá egy kis mosollyal, majd mikor megfogja kezem és behúz, engedelmesen követem őt a kabinba.
A reggeli bőséges és finom, de mindketten némán, gondolatainkba merülve fogyasztjuk el. Én néha az ő merengő arcát fürkészem, mintha múzsámként indítana el bennem egy-két új gondolatot. A reggeli után megiszom a pohár vizet, és az asztalra teszem, amikor megszólal. Hátra dőlök a széken, és csendesen végig hallgatom. A létszám nem tűnik olyan nagynak, de én tudom, hogy bizony így is mindketten a maximumot kell hogy hozzuk ahhoz, hogy leküzdjük őket. Most civilként fognak érkezni bérelt hajókkal, ami azt jelenti, hogyha szerencsénk van, megint kapunk fülest majd a kikötőből. Amikor a haditengerészetet említi, akkor elmosolyodom, de keserédes ez a mosoly.
- Az egyetlen bökkenő, hogy nem egy hadihajón csücsülünk, így a vízi hadászatot gyakorlatilag félre is tolhatjuk. - mondom kicsit elkomolyodva, és szavaimat követi kezem, amely félre tolja a poharat az asztalon, mintha csak a tudásom ezen részét tenném félre.
- Úgy hogy két lehetőségünk van. - dőlök előre, tekintetemmel őt fürkészve.
- Vagy erődöt alakítunk ki itt a vízen, vagy a szárazföldre visszük a harcot. Mindennek van előnye, és hátránya. - kezdem el, hogy én min gondolkodtam.
- A hajót valószínűleg befogják érni, gondolom van annyi eszük, hogy gyorsabb csónakot válasszanak, így a látóhatári fogócskát ki kell húznunk a lehetőségek listájáról. Ide kell csalnunk őket, hogy mint otthon, itt is a magunk javára fordíthassuk a környezetet. Sokkal mobilisabbak vagyunk a hajóval és könnyebben tudunk odébb állni, ha szükséges, viszont ha ez a bárka elsüllyed, vagy tönkre teszik, akkor jól meg szívtuk, és ki vagyunk téve gyakorlatilag bármi kényének, kedvének. - magyarázom, aztán jön a másik lehetőség.
- Ha a szárazföldre visszük a csatát, akkor fel kel deríteni a környezetet, amelyre nem biztos, hogy lesz lehetőség. Az se biztos, hogy sikerül elhagyatott szigetet találni, és így civilek is a szórásba kerülhetnek, aminek nagyon nem örülnék. A szárazföldön magunknak kellene felállítani az "árkot" és az "erődöt". Állóháborút, vagy villámháborút is tudnánk folytatni, amíg tartja a lőszer, vagy az élelem, de ha nem vagyunk elég halálosak, könnyen sarokba szorulhatunk. A hajót elvihetik, vagy tönkre tehetik, aztán játszhatunk Robinson Crusoet. Vagy Kék lagúnát. - csempészek egy kis humort a komolyságba. Ismét hátra dőlök, ujjaimmal a billegő asztalon kezdek dobolni, szemeimmel ezt a mozgást figyelem.
- Neked melyik a szimpatikusabb? - emelem rá a pillantásomat. Ez egy olyan döntés, amelyet közösen kell meghoznunk.
- Oh, és egyébként pihenj egy kicsit. Három óra múlva edzeni fogunk. - teszem hozzá, mintha csak most jutna eszembe.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

I'm not asking for release, I'm not asking to forget
never regret what you've given me

Tartottam tőle, hogy a körülöttünk épülő feszültség és a tegnap történtek ilyen módon nyomják rá a bélyegüket Axel tudatára, egy részem felkészült erre, de ettől még egy kicsit sem egyszerűbb végignézni, ahogy küzd. Borzasztóan szeretnék átvennék valamennyit a terheiből, de nem tudok többet tenni annál, mint hogy itt vagyok mellette és próbálom minél hamarabb visszahozni az álom utóhatásaiból. Jóformán észre sem veszem, hogyan szorít magához, a testem ösztönösen feszíti meg magát, de az agyamba nem jut el fájdalom vagy kellemetlenség. Teljes egészében rá fókuszálok, csak az számít, hogy őt vissza tudjam téríteni a valóságba a hangommal, érintésemmel. Nem is annyira a szorítás enyhülése jut el hozzám először, hanem kitisztuló tekintete, normalizálódó légzése. Szemeiben a végtelen fáradtság mellé beköltözik a bűntudat, ahogy végigsimítja a testemet ott, ahol az előbb még szorított, és láthatóan nem nyugtatja meg a válaszom.
– Nem okoztál fájdalmat – teszem hozzá halk, megnyugtató hangon, miközben felkönyökölök, hogy ujjaimmal finoman végigsimítsam a bőrét, eltüntetve a hideg verítéket és a gondterhelt ráncokat is onnan. Lehunyja a szemét, én pedig közelebb hajolva megcsókolom a homlokát, mielőtt visszafeküdnék mellé, hogy közel tudjam vonni magamhoz.
Kezem a haját simogatja megnyugtatóan, miközben figyelmesen hallgatom. Szemeim féltőn fürkészik az arcát, pedig tudom, hogy ez olyasmi, amit egyszer már átélt, amitől nem tudom megmenteni vagy megkímélni. Elképzelni sem tudom, milyen lehetett ott, akkor, hogy milyen lehet ezt minden egyes éjjel újra és újra átélni. A szívem összeszorul a gondolatra, de amikor azt mondja, ezúttal a sikolyom is csatlakozott azokhoz a bizonyos hangokhoz, a kezem egy pillanatra megáll a simogatásban. Nem szerettem volna ezt hallani tőle, mert innentől kezdve biztos lehetek benne, hogy a rémálmaiba már belefűződött mindaz, amibe én rángattam bele. Mintha eddig nem lett volna épp elég baja.
– Sajnálom – szólalok meg halkan, bűntudattal a hangomban, miközben figyelem, ahogy a hátára fordul és megdörzsöli az arcát, mintha csak az álom emlékét próbálná kiűzni a fejéből.
Halvány mosoly kúszik az arcomra, ahogy megcsókolja a kezem, és bár örülök, hogy tényleg jó hatással vagyok rá, hogy meg tudom nyugtatni, a lelkemet lehúzó bűntudat nem tűnik el. Lágyan viszonzom a csókját, és rögtön utána magamhoz húzom, átölelem, megnyugtatóan simogatom a bőrét, hogy legalább ennyit tehessek érte. Ha már tetéztem a bajt, a hatásain megpróbálhatok enyhíteni.

Miután felkeltünk az ágyból, útjára engedem a szokásos reggeli rutinjára, én pedig ahogy egyedül maradok, végre hagyom az elmémet érvényesülni. Rendkívül bosszantó lehetne a gondolat, hogy a vízi hadviselés a legkevésbé sem az én terepem, és egy kicsit valóban zavarja az agytekervényeim mozgását, hogy emiatt nem tudok egy száz százalékos tervvel előállni, de közben nem érzek bizonytalanságot, mert tudom, hogy ebből a szempontból is a lehető a legjobban választott a szívem. Nem könnyű átprogramozni a gondolataimat a csapatjátékra, hiszen nem ebben vagyok tapasztalt, de elég arra gondolnom, hogy az életemet hezitálás nélkül Axel kezébe helyezném - és helyeztem már többször is -, hogy ő mindent tudni fog, ami nekem új lenne ezen a terepen, és nincs bennem egy cseppnyi félelem sem. Feltétel nélkül bízom benne, úgy, mint még soha senkiben.
Miközben jár az agyam, gépiesen dolgozom: rendbe szedem magam, felöltözök, és mielőtt csinálnék magunknak valami reggelit, rutinosan átnézem a rendelkezésünkre álló eszközöket, lelkiismeret-furdalás nélkül véve bele a tegnapi szerzeményeket is - leszámítva az ampullákat. Ahhoz, hogy kalkulálni és tervezni tudjak, tudnom kell, mink van. Utána pedig azt kell átgondolnom, mire számíthatunk annak függvényében, amit Axel tegnap megtudott.
Mire összekészítem a reggelit, az időből úgy saccolom, hogy Axelnek is végeznie kellett már, ezért kimegyek hozzá a fedélzetre. Ott találom, ahol mindig, és valóban végzett, de csípőre tett kezekkel áll, a végtelen óceánt figyelve, láthatóan a gondolataiba merülve. A látvány mélyen belém ivódik, még akkor is, ha tudom, miért gondolkozott el ennyire. Néhány pillanatig figyelem, mielőtt odasétálnék hozzá, majd mögé lépve hátulról átölelem és megcsókolom a hátát a lapockái között. Néhány lélegzetvételnyi időre kiélvezem még ezt a pillanatot, aztán elengedem és megfogom a kezét, hogy magam után vonjam a kabinba és leültessem odabent, hogy pótolja az elégetett kalóriákat és a folyadékot is. Én is leülök, és addig nem is vágok bele a tervezésbe, amíg nem ettünk, mert félek, az étvágyam is elmenne Uzi gondolatától.
– Gondolkoztam – kezdek aztán bele, amikor már csak a maradék vizemet kortyolgatom. – Megpróbáltam megsaccolni, mire számíthatunk annak fényében, amit tegnap láttunk és megtudtunk. Tegnap kilencen voltak, három hajóval, és most elvileg többre kell számítanunk, de az, hogy Uzi a saját szakállára dolgozik, nagyon nem mindegy. Nem használhatja a Cég erőforrásait túl feltűnő mértékben magyarázat nélkül, és egy ekkora mozgósítás már nagyon nagy feltűnést kelt. Szerintem már a tegnapi is kockázatos volt. Az embereket ide fogja tudni küldeni, fegyvereket is szerezhet nekik, de onnantól kezdve meg van kötve a keze. Nem fog több csónakot adni, ezért biztos, hogy ők is hajót fognak bérelni, mintha civilek lennének. – Veszek egy nagy levegőt és Axel szemébe nézek. – Legfeljebb tizenöt-tizenhat ember – mondom ki aztán a számot. A kilenchez képest nem sokkal több, de számunkra így is nyolcszoros túlerőt jelent. – Ennél több ügynököt nem tud egy helyre mozgósítani.
Újra végiggondolom a rendelkezésünkre álló fegyvereket, de a számok még mindig nekünk kedveznek.
– Fegyverrel és tölténnyel jól állunk – adok is ennek hangot. – A vízi hadviselésben nem vagyok valami tapasztalt, de szerencsére ismerek valakit, aki tudja pótolni ezt a hiányosságot – mosolygok aztán rá. Az nem kérdés, hogy ő is gondolkodással töltötte az edzést, csak az, hogy mire jutott.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
The berth surrounding my body
crushing every bit of bone
The salt, it seeps in through the pores of my open skin
I wait on you inside the bottom of the deep blue sea
- -
A víz fojtogató érzése, a vihar tombolása, a lángok, és a sikoly megfagyasztják a véremet, és ledermesztik testemet. Egyébként is szörnyű a hajó törést újra és újra átélni, de Vivát bele szőni benne az álomba maga a Pokol. Csak akkor érzem, hogy görcsösen markolom puha bőrét, amikor a levegőt nagyokat nyelve kezd kitisztulni a fejem. A sípolás kísért még egy kicsit, de Aviva nyugtató, hangja lassan áttöri azt. Megérzem kezét arcomon, elengedem izmaim, és rá pillantok. Aggodalmasan tekint le rám, mint mindig, én pedig behunyom a szemem, mintha ezzel elrejthetném előle azt a borzalmat, amelyet magam előtt látok minden éjjel. Kinyitva szemeim testére pillantok, megsimítom a piros nyomokat a bőrén, és elkap a bűntudat a mérhetetlen fáradtság mellett. Kérdésemre adott válasza nem teljesen egyértelmű, de azt hiszem, ha fájdalmat okoztam volna neki, akkor sem vallaná be nekem soha. Figyelem, ahogy megtámaszkodik, jól esően hunyom be a szemeim, amikor arcom és homlokom végig simítja, majd ajkaival leheletnyi csókot ad. Ahogy visszafekszik mellém, a kérdésre kérdésre kinyitom a szemeim, de nem is rá nézek, inkább csak a semmibe bámulok magam elé, gondolataimba és emlékeimbe merülve. Ajkaim szóra nyitom, de azt sem tudom, hogy fogalmazzam meg mindezt.
- A lángokat a sötétségben. - nem is maga a látvány az, amely kísért. Ezeket a lángokat már jól ismerem, hisz már majdnem négyszázszor láttam őket álmaimban, ezért is nevezem őket így. De nem ez a vörös fény az, amely aggaszt. A lelkemet késként szelő hangok azok, amelyek jeges rémülettel töltenek meg minden éjszaka.
- A hajó hangjai... most is ott dübörögtek a fejemben a nyikorgások... a mélyen bugyogó hang, ahogy kiszökik belőle a levegő... a kongás, ahogy... leér a fenékre, de ez most más volt... elnyomta őket a sikolyod. - ismét lehunyom a szemem, hátamra fordulva dörzsölöm meg tenyereimmel arcomat, majd túrom hátra hajamat a homlokomból. Mélyet sóhajtok amikor rá kérdez hogyan létemre, kezemmel megkeresem az övét, aztán felemelve azt arcomhoz, csókot adok rá.
- Jobban. Hamar meg tudok nyugodni melletted. - pillantok rá, aztán mellkasomra helyezve kezét felszabadítom ismét a sajátomat, hogy végig simítsak az arcán.
- Köszönöm. - mondom hálás pillantással, mielőtt oda hajolnék hozzá egy puha csókra.

Talán csak egy kicsit pihenek vele még az ágyban, élvezve közelségét és gyengédségét, mielőtt elkezdem a reggeli rutinom. Amíg testem elfoglalom azzal, hogy erőnlétét fenntartsam, gondolataimat hagyom, hogy szálljanak. Azon gondolkodom, hogyan is kéne csinálnunk a dolgokat, és arra jutok, hogy ahogy Oslóban is, úgy itt is a hazai pálya előnyét kell alkalmaznunk. Fejemben formálódni kezd egy tervféle, de még nincs igazán kikövesedve. Amikor befejezem az edzést, csípőre tett kezekkel kezdem bámulni a vizet a fedélzeten, és merengek tovább kicsit a hogyanokon, a lépéseket. Addig kellene újra tölteni a készleteket, amíg még van időnk, de egyértelműen nem ugyan abból a kikötőből, városból. Meg kell majd néznem a térképet, és új útvonalat tervezni. Lehet, hogy gáz is kellene, talán jobb lenne, ha mozgásban maradnánk, és nem egy helyben várnánk, hogy eljöjjenek értünk. Utána kell néznem, mennyit bír a tank és a motor. Sok dolgot kell átnézni.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

I'm under that night
I'm under those same stars

Egymásba menekülünk. Egymásba és abba a vágyba, amit még mindig, mindennek ellenére képesek vagyunk fellobbantani a másikban, akármi történt is, akármi vár még ránk. Megőrzök minden pillanatot, érintést és érzést, és tudom, hogy ő is; tekintetünk összekapcsolódik, akárcsak a testünk, így mintha a lelkünk is egymásba kapaszkodna abban a szenvedélyes, feltő szerelemben, amit érzünk. A látványa a kéj ködén át is a szemeimbe ég, elraktározom minden rezdülését, a hangját, az érintéseit. A gyönyör kapuját nem sokkal egymás után lépjük át, hogy aztán szorosan egymásba kapaszkodjunk, és ebből a közelségből akkor sem engedek, amikor aztán mellém fekszik. Élvezem bőrömön a finom simogatást, de ahogy felém fordulva azt mondja, pihenjünk, nem ellenkezek.

A hajnal első fényeivel ébreszt túlságosan is éber elmém, de egyelőre nem hagyom érvényesülni, akármennyire is szeretne. A prioritás számomra akkor is Axel, ha az agyam már tervezgetne; tudom, min szokott keresztülmenni reggelente és nem most fogom elkezdeni magára hagyni őt ebben. Figyelem az arcát, de az álma egyelőre nyugodtnak tűnik.
Az elmém visszaenged némi felszínes alvásba, amikor látja, hogy egyelőre nincs esélye, hogy aztán nem sokkal később kipattanjanak a szemeim. Először megijedek, mert nem tudom, mire akar figyelmeztetni a testem, de aztán egyszerre dolgozok fel két tényt is: az egyik, hogy egyébként is túl korai lenne még bárminek történnie, a másik pedig Axel nyugtalansága. Ez utóbbi különösen aggaszt, ugyanis eddig csak ébredéskor volt látható rajta minden, most azonban egyértelmű, mi történik éppen az álmában. Már éppen azt latolgatom, vajon mennyire lenne jó ötlet felébreszteni, amikor a szemei kipattannak, de több fronton is tanúbizonyságát teszi annak, hogy nincs még itt velem. Számomra ezek közül az  legaggasztóbb, hogy nem vesz levegőt, de aztán ez ziháló légzéssé alakul, teste pedig úgy rándul görcsbe, hogy engem is magahoz szorít, erősen, fullasztóan. Nem ijedek meg, csak megfeszítem egy kicsit a testem, hogy ellenálljak némileg a szorításnak.
– Axel – szólítom meg lágyan, hátha ki tudom rántani az álom utóhatásaiból. Nem reagál azonnal, egyik kezem, amely csak félig volt beszorulva, kiszabadítom, hogy finoman az arcára simíthassam. – Axel, figyelj rám – suttogom halkan, próbálva hangommal előcsalogatni őt a rémképek hatásai alól.
A tekintete csak nagyon lassan kezd el tisztulni, bőrén hideg veríték ül,  a légzése szapora és egyenetlen.
– Itt vagy velem, semmi baj – duruzsolom tovább, miközben a légzése lassan, néhány mélyebb levegővételt követően egyenletesebbé válik. Izmai elernyednek a testem körül,  így én is elengedem magam, de tekintetem kitartóan fürkészi őt, aggódva, féltőn.
Szemei végtelenül fáradtnak tűnnek, amikor rám néz, nekem pedig összefacsarodik a szívem a látványtól. Hangja kissé rekedt, de kérdésére rögtön megrázom a fejem.
– Nem tudnál – felelem halkan, őszinte hittel. Megsimítja a szorítás helyét, pedig tényleg nem számított, szemeim aggódva fürkészik őt. Látom, érzem, hogy valami különösen nyomja a lelkét.
Feltámaszkodok mellette a könyökömre, kezem végigsimítja az arcát, a homlokát, letörölve a hideg verítéket. Odahajolok hozzá, ajkaimat  homlokára szorítom, aztán ujjaim folytatják a megnyugtató simogatást az arcán.
– Elmondod, mit láttál? – kérdezem halkan. Valamiért úgy érzem, most valami szokatlan történt, bár eddig sem szeretett  beszélni róla... ha nem szólal meg, nem is erőltetem.
Visszahelyezkedem mellé, de úgy hogy magamhoz tudjam vonni őt, átölelem, finoman tartom magamnál, ujjaim megnyugtatóan simogatják a haját. Ha nem szükséges vagy nem akar, nem is beszélek, egyszerűen csak tartom őt, itt vagyok vele. Ha elhúzódik vagy úgy érzem, megnyugodott, újra megcsókolom a homlokát, aztán ránézek.
– Jobb már? – kérdezem még mindig némi aggodalommal a hangomban. Csak akkor engedem ki a kezeim közül, ha azt látom rajta, hogy igen.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
The berth surrounding my body
crushing every bit of bone
The salt, it seeps in through the pores of my open skin
I wait on you inside the bottom of the deep blue sea
- -
Olyan gyönyörű... Sose tudnám elégszer megállapítani szépségét, amelyet mintha csak kiemelne a kéjes forróság, amely körbe vesz minket. Habár elmémet elködösíti ez az érzés, annyira még is tisztán tartom a fejem, hogy magamba fogadjam látványát, és mindazt az érzést, amelyet irántam érez. Amikor épp nem csókban forrunk össze, egymás arcát és szemeit fürkésszük, ez a kapocs pedig csak közelebb hozza őt hozzám. Az akáclila szemek újra és újra belém égnek, csillogásukat már akkor is magam előtt látom, mikor behunyom a szemem.
A testünk ütemesen forr össze, és akkor se engedjük egymást távol, amikor először ő, majd én is a elérjük a gyönyör határát. Amikor mellé fekszem, ő hozzám bújik. Kezem azonnal átkarolja, ujjaim simítani kezdik nedves, puha bőrét, az ő ujjai pedig mellkasomon játszanak, felmelegítve a szívemet rejtő kalitkát, amelyhez neki van kulcsa. Felé fordulva csókot adok homlokára, magamhoz húzom, mikor egyetért a pihenéssel. Karjaim ölelésébe rejtem, s míg hozzám bújik, csókot adok feje búbjára, hogy aztán lehunyva szemem félve adjam át magam a holnapnak.

Ez az epizód más volt. Ahhoz hozzászoktam, hogy ismét oda lent legyek, és halljam, miként süllyed a fenékre a hajó, de arra nem voltam felkészülve, hogy ebbe most ő is meg fog jelenni. Habár csak az az üvöltése cseng a fülemben, mikor meglőttek, az újra és újra felcseng, visszahangozva, egyre erősebbé válva, miközben egy konstans sípolás is egyre csak erősödik. A lángok pedig nem tűnnek el a víz felszínéről, csak erősödnek, vörössé változtatva körülöttem a vizet. A levegő ismét bennem reked, visszatartom, nehogy megfulladjak, míg a sípolás és hangjának visszhangjába bele sajdul a fejem és a lelkem.
Amikor kinyitom a szemem, még nem érzékelem elsőre a világot. Kell pár másodperc, hogy reszkető levegőt vegyek, mélyet, mintha most tölteném meg őket ismét először levegővel, de aztán zihálni is kezdek, izmaim erős görcsbe rándulnak. Szemeimnek kell pár másodperc, míg kitisztulnak, kell egy kis idő, mire felfogom, hogy görcsösen szorítom magamhoz törékenynek tűnő testét, szemei pedig engem figyelnek. A sípolás lassan múlik, s ahogy érzem elülni azt a hangot, úgy kezdenek el verejtéktől nedves bőröm alatt izmaim is ernyedni, lassan de biztosan. Mély levegőt véve hunyom be szemeit, és próbálom kiűzni elmémből az egészet. A hajó lassú ringása, és a nap melege épp úgy próbál megnyugtatni, ahogy Viva, én még is borzasztóan fáradtnak érzem magam, amikor ráemelem a pillantásom. Nem a kialvatlanság okozta ezt, inkább csak belefáradtam abba, hogy már több, mint 365-ször kellett újra és újra visszamennem oda. Ráadásul most egyenesen magammal vittem őt. Megnyugtat ugyan, hogy itt van, de valahol mélyen bánom, hogy lassan ő is bele szövődik a rémálmaimba.
- Nem bántottalak, ugye? - kérdezem kissé rekedt, halk hangon, ahogy az előbb őt görcsösen markoló kezeimre esik a pillantásom. Azt hiszem, már csak az hiányozna, hogy éjszaka álmomban véletlenül bántódása essen mellettem. Kezemmel megsimítom szorításom helyét, aztán halkan szusszanok egyet. Az a sejtésem van, hogy nem lelek békére, ha nem védem őt meg. Kísérteni fogja a nappalaimat, és az álmaimat is, ha elbukom.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

I'm under that night
I'm under those same stars

Mintha csak bizonyítani akarnánk egymásnak és a világnak, hogy semmi nem lehet erősebb nálunk és annál, amit egymás iránt érzünk, ahogy testünk összefonódik és ajkunk egymásra forr a kabinban, hamarosan nem számít, mi történt ma és mi fog történni talán nem is olyan sokára. Keserédes pillanatok ezek, mégis gyönyörűek, és nem adnám őket semmiért. Csókjainkkal és érintésünkkel felszítjuk egymásban a tüzet, ami bár nem tudja elnyomni a lelkünkbe markoló kétségeket és félelmeket, legalább egy kis menedéket nyújthat számunkra.
A testünk eggyé válik, az éjszaka sötétjébe csak zihálásunk tör be. Csókjai és érintései égetik a bőröm, miközben én belé kapaszkodom, elveszek az érzésekben, a szemei örvényében. A tempó lassú és szenvedélyes, nem vagyunk túl mohók vagy hevesek, inkább elnyújtjuk és kiélvezünk minden pillanatot, minden érzést, minden érintést. Tekintetem nem engedi el őt, csak akkor, ha ajkunk összeforr; figyelem az arcát, a szemeit, minden érzést, amit le tudok olvasni róla, zihálva elnyíló ajkait. A pillanatok és érzések az emlékeimbe égnek, ujjaim mindenhol érintik verejtéktől gyöngyöző bőrét, megsimítják az arcát, a nyakát, néha ajkaimmal is követve útjukat. Nem vonom meg tőle a gyönyöröm hangjait, amit ő épít fel a testemben, körmeim ismerősen mélyednek a bőrébe, ahogy mozdulatai egy kicsit felgyorsulnak. Ujjaink egymásba kulcsolódnak az ágyon, mintha csak így is kapaszkodnánk a másikba.
Minden reakciómra, a testem minden rezdülésére figyel és válaszol, ahogy érzem az első remegéseket végigfutni a gerincem mentén, mozgása felerősödik, a torkomból feltörő nyögések pedig hangosabbakká válnak. Nem próbálom meg visszatartani a gyönyört, hagyom, hogy eljuttasson arra a bizonyos pontra, egyik kezem körmei a hátán hagyják ott a nyomukat, míg másik kezem ujjai az övéivel szinkronban fogják erősebben a kezét. A testem megvonaglik, majd megfeszül az övé alatt, ahogy magával ragad az érzés, de még nem engedem el teljesen a valóságot. A lüktetés ott marad bennem, miközben zihálva, elnyílt ajkakkal nézem őt, érzem tenyerem és ujjaim alatt megfeszülő izmait a gyönyör pillanatában. Nyögése végigborzongatja a gerincem, ujjaim újra az övéi köré szorulnak megremegő keze alatt, és ahogy testét visszaengedi az enyémre, másik kezemmel magamhoz ölelem. Ajkaink egy pillanatra találkoznak, és ahogy továbbhalad az államra, a nyakamra, már lehunyom a szemem. Verejtéktől nedves testünk összesimul, zihálva, szorosan öleljük át egymást, és hagyom magam egy kicsit elveszni ebben a pillanatban is. Magamba szívom az illatát, finoman a nyakába csókolok, aztán ujjaim lágyan simogatni kezdik a hátát.
Csak akkor nyitom ki a szemem, amikor felemeli a fejét. Találkozik a pillantásunk, látom a szemeiben ugyanazt, amit én is érzek: a szerelem, a szűnni nem akaró félelem, de most már helyet kapott benne a fáradtság is. Elmosolyodom, szeretettel simítom végig az arcát, majd viszonzom az ajkaimra adott forró csókot. Ahogy a hátára fekszik, ezúttal én fordulok vele, az oldalamra fekve tartom a testem közel az övéhez, mintha képtelen lennék távol maradni tőle. Ujjaim finoman simogatják a mellkasát, miközben mindkettőnk lélegzete lassan normalizálódik. A fáradtság ellenére sem csukom be a szemem, őt figyelem, magamba égetve a látványát, és amikor felém fordul, rámosolygok. Simítása finom libabőrt varázsol mindenhová, ahová elérnek az ujjai. Felém fordul, egy pillanatra lehunyom a szemem, ahogy a homlokomra csókol, aztán tekintetem újra összekapcsolódik gyönyörű, fáradt szemeivel. Belecsókolok arcomat simító tenyerébe, és amikor megszólal, mosolyogva, egyetértően bólintok.
Magához ölel, én pedig készséggel fészkelem magam karjai közé, biztonságot adó ölelésébe. Megcsókolom a mellkasát, majd lehunyom a szemem. Én is érzem magamon a fáradtságot, de egyben azt is, hogy az éberségemet most nem fogjuk tudni olyan jól elnyomni, mint eddig. Nem hagyom, hogy ez elkeserítsen, magamba szívom Axel illatát, aztán hagyom, hogy szívverésének és légzésének egyenletes hangja elringasson.

Felületesen alszom, mintha csak az elmém nem lenne képes megnyugodni, de számítottam rá, hogy ez lesz. A testem érzi, hogy mindenre fel kell készülnie, ezért nem igazán hagy nekem pihenést, de nem baj. Tudom, hogy stresszhelyzetben is számíthatok rá. Szinte a hajnal első sugarai felébresztenek, de nem kelek fel és nem is mozdulok meg, csak figyelem Axelt, magamba iszom nyugodt, alvó látványát. A gondolataim próbálnak elkalandozni, tervezni, felkészülni, mintha egy darázsfészek akarna zizegni a fejemben, de nem hagyom, hogy eltereljék róla a figyelmem. Nem hagyom magára, egyszer megígértem neki, hogy mindig itt leszek, hogy a felszínen tartsam vagy visszahozzam őt azokból a rémképekből, amik fel szokták riasztani, és most is itt akarok lenni, ha a szükség úgy hozza. Nem tudom, hogy a tegnapi események elnyomhatták-e vagy inkább csak felerősítették mindezt, csak az a biztos, hogy itt akarok lenni, amikor felébred, így nem egyedül kell majd kiderítenie.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
The berth surrounding my body
crushing every bit of bone
The salt, it seeps in through the pores of my open skin
I wait on you inside the bottom of the deep blue sea
- -
Csak egy kicsit kiakarok szakadni a valóságból. Nem akarok másra gondolni, csak rá, nem akarok az elkövetkező sötét napokra gondolni. Még sem megy, mert valahányszor csak rá pillantok, eszembe jut, miként veszthetem el, és hogy mennyire szerencsés vagyok, hogy legalább ennyi megadatott vele nekem. Akkor, régen nem gondoltam volna, hogy ekkora jelentősége lesz annak a játéknak, amit abban a kabinban egymás közt űztünk, és most itt vagyunk. Egy játéknak koránt sem nevezhető helyzetben, mintha csak a búcsú táncunkat járnánk, félelemmel vegyes szerelemmel fonódunk össze az ágyon. Nem tudok elvonatkoztatni a jövőtől, de neki sikerül kicsit elterelnie a figyelmem mindarról, ami történt, és ami történni fog. Simítjuk, csókoljuk, szeretjük egymást. Érzem bőrömbe mélyedő ujjait, sóhaja, halk nyögése mozdulatomra felfűti testemet, megtölti fejemet azzal a tompa köddel, amely kizárja a külvilágot, és csak ő létezik. Elmélyülő, csillogó pillantással figyelem gyönyörű, barna arcát, karomon és a párnán szétterülő selymes haját, a sötétben ametisztként csillogó szemeit. Karcsú nyakát, állát, ajkát csókolom, és habár meginduló mozdulataim szenvedélyesek a szerelemtől, még sem olyan hevesek és követelőzőek, mint az előző napokban. Inkább kiakarom élvezni a vele töltött időt, és az álmatlan éjszakát.
Hamarosan érzem körmeit a bőrömben, amitől gerincem mentén végig borzongok. Amikor kezével végig simít a karomon, majd azt az enyém alá csúsztatja, ujjaimat összekulcsolom az övével, s finoman nyomom az ágyra. Az ütem ekkorra már gyorsabb, szemeim csak akkor hunyom be, amikor ajkaink találkoznak, egyébként végig őt figyelem és iszom magamba látványát is hangja mellett. Ahogy érzem magam alatt reszketni, úgy erősítek rá kissé a mozdulatokra, és amikor elönti őt a gyönyör, megszorítom kezét. Most azonban nem tartom vissza a magam élvezetét sem, elengedem az érzést, azt hogy visszafogjam a rám törő ingereket. Rá nem sokra, tartva az iménti tempót üldözöm magam is a gyönyör mezejére, egy nyögéssel. Karom, amivel tartom magam kicsit megremeg, testemen végig szánt a lüktető érzés. Verejtékező, ziháló testem ismét az övéhez simítom, ajkam végig simítja az övét, aztán állát, és füle tövét. Ölelem magamhoz még mindig alatta pihenő karommal, a másikkal pedig kezét fogom, mintha továbbra is félnék elengedni. Mikor rá emelem a pillantásom, még mindig benne van a féltés és a szerelem egyvelege, de emellett már ott van a fáradtság is, amit kerülgetett egy ideje. Forró csókot nyomok ajkára, mielőtt legördülnék róla, hogy kifújjam magam. Behunyom a szemem, de már ettől veszélyesen közelinek érzem az álmot, amely eddig nem akart a szememre jönni. Ismét a plafonra tekintek, aztán Vivára, kezemmel ismét simogatni kezdem puha, forró bőrét. Ismét felé fordulok, miután már a légzésem is visszatért a normálisra, aztán oda hajolva csókot nyomok a homlokára. Halkan szusszanok, kezeimmel arcát kezdem simogatni.
- Pihenjünk. - suttogom halkan egy lapos pillantással, magamhoz ölelve őt, ismét csak karjaim közé rejtve, nehogy elragadhassa valaki tőlem.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

I'm under that night
I'm under those same stars

Minden csókban, minden érintésben, minden egyes lélegzetvételünkben ott van a tudat, az érzés, hogy mindketten érezzük a fenyegetést. Egy napot túléltünk, ma mi győztünk, de mindketten tudjuk, hogy ez mit jelent. Amilyen erősen mi kapaszkodunk egymásba, amennyire szilárd a mi elhatározásunk egymás iránt, olyan erős az ő elköteleződésük is, hogy utánunk jöjjenek, és sajnos nem az a kérdés, hogy ránk találnak-e, hanem az, hogy mikor. Rettegek, gúzsba köti a lelkem és elszorítja a torkom a gondolat, hogy mibe sodortam őt, hogy ha túl sokan jönnek, nem fogunk tudni elég felé figyelni, hogy egyetlen pillanat kell csak, amikor nem figyelek, és olyasmi történhet, ami örökre elveszi őt tőlem. Azon az estén több mint három éve ő volt számomra a legnagyobb kísértés az életemben, akit nem kaphattam meg, de fogalmam sem volt arról, hogy még mennyi minden mást fog jelenteni, amikor ismét megtalálom... vagy inkább ő engem. Hogy érte fog majd dobbanni a szívem, hogy ő lesz az egész életem.
Keserédes érzés felfedezni a sebe gyógyulását, mert ez ismét eszembe juttatja, hogy a tenger megvédené őt. A víz vigyázna rá, nem hagyná, hogy baja essen... bárcsak ilyen egyszerű lenne, bár én is így tudnék vigyázni rá, bár én is be tudnám gyógyítani a sebeit. Ajkunk ismét összeforr, finom érintését a lelkem és a testem is magán érzi, és én sem vagyok rest újra felfedezni a bőre tapintását. Érintése és csókja nyomán eltűnik a fejemből minden más rajta kívül, még ha a félelem nem is tud távozni; közelsége, szorosan hozzám simuló teste, ajkai és ujjai simogatása egy új, harmadik érzést keltenek életre bennem. A bőröm felforrósodik, a légzésem sűrűbbé válik, és nem akarom megtagadni magamtól azt, amit oly' ismerősen idéz elő bennem, és ami érzek, hogy benne is felébredt.
Szemeim magukba isszák a látványát, szerelemtől, félelemtől, vágytól csillogó szemeit, a csókot, amit a tenyerembe ad. Szavait a szívemben érzem, hüvelykujja simítása finoman perzseli a bőröm. Segít, hogy meg tudjam mozdítani azt a lábam is, ami eddig nem ölelte körbe a testét, helyet adva neki  a combjaim között. Látom elmélyülni a vágyat a szemeiben, a csókunk ugyanolyan keserédes, mégis szenvedélyes. Teste szorosan az enyémhez simul, meztelen bőrünk mindenhol összeér, és hiába a félelem, a vérem úgy forrósodik fel, mintha először érne hozzám... pedig ez akár az utolsó is lehet. Hajamba túró és lábamra simuló ujjai nyomán újabb és újabb borzongás fut végig rajtam, tenyerem az oldalát, a hátát és a vállait simítja, elidőzik a karján, ajkam telhetetlenül keresi az övét. Magamba szívom az illatát, az ízét, az érintését, minden érzést, amit előidéz bennem, aminek az elveszítésétől annyira félek. Halk sóhaj szökik ki az ajkaim közül, amikor csókjai a nyakamra térnek át. Borzongás fut végig a testemen, egy pillanatra lehunyom a szemem, ahogy fejem a párnának feszítve adok neki teret, felkínálva neki a nyakam. A légzésem nehézzé és sűrűvé válik a finom érintések nyomán, ujjaim újra beletúrnak a hajába, csípőm vágyakozva, de nem türelmetlenül mozdul az övéhez. Ajkai egy pillanatra elengedik a nyakam, megmozdul, én pedig ösztönösen segítem a helyezkedésben, hogy elmerülhessen bennem. Sóhajára megremeg a gerincem, az érzésre halk nyögés tör elő a torkomból, ujjbegyeim belemélyednek a hátába és a tarkójába. Mélyen a testembe hatol, aztán megáll, hogy ajkai ismét a nyakamat érintsék. Reszketegen sóhajtok fel, szemeim újra lehunyom, de amikor csókjai az arcomra, majd az ajkaimra térnek, nem kell várnia a viszonzásra.
Csak akkor nyitom ki a szemem, amikor elengedi az ajkaimat, pillantásunk találkozik, és innentől kezdve szinte pislogni sem akarok, csak nézni vágytól ködös, ragaszkodó, szenvedélyes, féltő pillantását. Másik kezével is megtámaszkodik, csípője lassú mozgásba kezd, és én szinte reszketve veszek el az érzésben és a tekintetében. Ujjaim a vállába, a lapockájába kapaszkodnak, másik lábam is körbeöleli a csípőjét, szenvedélyes mozdulatai elhaló sóhajokat, halk nyögéseket csalogatnak elő belőlem. Nem akarom becsukni a szemem, nem akarom, hogy elmúljon a pillanat, mélyen az emlékezetembe égetem a látványát, a sóhajait, és az összes érzést, amit okoz és ébreszt bennem. A szívem hevesen, nyugtalanul ver, sűrű lélegzetvételem között néha magamhoz vonom egy hosszú, szenvedélyes csókra, elraktározva magamban ajkai ízét és érintését is, míg máskor állát, nyakát, vállát érintik ajkaim. Megszűnik a külvilág, megszűnik az időérzékem, csak ő marad; a szerelem, a vágy és a félelem keserédes elegye, csillogó, ködös szemei, elnyílt ajkai, bőre érintése, ritmusosan eggyé váló testünk. Csak ki akarom élvezni őt és minden egyes percet, pillanatot, mintha ez lenne az utolsó alkalom.
Egy idő után ujjaim már a csípőjébe kapaszkodnak, már nem az ujjbegyeim, hanem a körmeim mélyednek a bőrébe, maguk után hagyva a nyomaimat, mint minden alkalommal. Egyik kezem végigsimít mellettem támaszkodó karján, egészen le a kézfejéig, tenyerem az övé alá bújtatom, szorosan összefűzve az ujjainkat. Nyögéseim sűrűbbé és hangosabbá válnak, a testemen remegések futnak végig, ajkaim újra az övéit keresik, szenvedélyes csókban forrva össze vele, mielőtt a testem megadná magát neki és a keserédes, erőteljesen lecsapó gyönyörnek.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
The berth surrounding my body
crushing every bit of bone
The salt, it seeps in through the pores of my open skin
I wait on you inside the bottom of the deep blue sea
- -
Tudom, hogy számára már ez a lét is jobb, boldogabb, mint eddig bármi, amit tapasztalt. Még is reménykedek abban, hogy egyszer elfogy az emberük, egyszer elfogy a muníciójuk, egyszer feladják a harcot, mert mi nem fogjuk. Reménykedem, mert mást már nem tehetek, ennél többre nem futja tőlem, mint amit idáig tettem. Látom szemein, hogy ő már ezt is többre értékeli, mint bármit, de én nem csak a boldogságát, hanem a szabadságát is kiakarom harcolni neki. Ha kicsit több lennék, ha kicsit jobb lennék...
A nyomasztó gondolatok megülik a lelkemet, de csókja, és ahogy maga fölé húz, másfelé is tereli a figyelmemet. Elkezdek csak rá fókuszálni, kizárni a fejemből őket, és csak befogadni őt. Simító érintését, félelemmel, és szerelemmel teli csókját. A sebem begyógyulta csak az, ami miatt elhúzódik. Iránta érzett szerelmemnek, neki köszönöm és adózok a gyors gyógyulásommal, noha tudom, hogy ennek valószínűleg több köze van a vízhez. Még is, semmit nem érne a gyógyulás, ha nem lenne mellettem, mert akkor egy olyan seb tátongna a szívemen, amelyet még a tenger sem képes begyógyítani. Megsimogatom arcát, haját, bőrét, az oldalán, ajkaim az övét keresik, és úgy érzem, hogy soha nem fogok tudni betelni vele. Tenyere ismét felfedezi bőröm, és a félelem mellé bekúszik egy másfajta érzés is, egy sokkal ismerősebb, ha róla van szó. Testem válaszol ujjainak puha útjára, az izmok megfeszülnek ujjbegyei alatt, én pedig kicsit szorosabban simulok hozzá, ahogy keze lassan lekúszik csípőmig, borzongást hagyva maga mögött. Amikor rám tekint, keze arcomra és ajkaimra simul, nekem pedig kellemes, nosztalgikus emlékek szöknek elmémbe. Amikor kimondja azt az egyszerű, de végtelenül mély szót felsóhajtok, oldalra fordítva tenyerébe csókolok, majd visszapillantok rá.
- Én is szeretlek. - suttogom válaszom mélyen szemeibe nézve, kezem ismét arcához emelem, állának vonalát simítva hüvelykujjammal. Mikor érzem, hogy mozdul, kicsit megemelem magam, hogy ki tudja szabadítani lábát, és ez a mozdulata eltölt forrósággal. A szavai csak fokozzák bennem a vágyat, amelybe most a korábbi keserű, félelemmel telt érzések keverednek. Talán ez lesz az utolsó, hogy így együtt vagyunk. A mának, a mostnak kell élnünk, mert bármit hozhat a holnap. Ismét megcsókol, én pedig habozás nélkül viszonozom. Testem leengedem rá, érezni akarom bőrének minden apró részét. Feje alatt lévő kezem ujjai bele túrnak a hollófekete tincsekbe, másik kezemmel testem szorító lábára simítok. Korábbi telhetetlenségem újra megjelenik, vegyül a félelemmel. Ajkam az övéről kecses nyakára siklik, úgy csókolom végig, mintha ez lenne az utolsó alkalom, hogy tehetném. Minden érintésnek megadom a módját, minden érzést mélyen elraktározok magamban, hallgatom hangját, gyors légzését, szívének sűrű dobogását. Megőrülök érte, és megőrülnék nélküle. Nem váratom sokat, rövid helyezkedés után merülök el testében, füle mellett felsóhajtva a keserédes érzésbe. A csípőm mélyre engedem, megállva a mozdulatban ismét nyakát, majd arcát, végül ajkait csókolom. Szemeim akkor emelem rá, amikor másik kezemmel is megtámaszkodok, hogy szenvedélyes, lassú mozgással adjam tudtára, hogy itt vagyok mellette. Itt vagyok vele, és nem eresztem el. Soha.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

bring me to the garden where we’d go and cleanse my soul
free me of this anger that I hold and make me whole

Pontosan értem, mire gondol, és azt is tudom, mit akar ezzel mondani. A szívem felmelegszik a tudattól, hogy szeretné megadni nekem a szabadságot, annak minden lehetséges értelmében, még akkor is, ha számomra ez lehetetlennek tűnik. Hiszen nekem már az is hihetetlen, ami eddig történt, már eddig is annyi mindent adott és mutatott nekem, amit a legmerészebb álmaimban sem gondoltam volna. Önmagában az a tény, hogy itt van velem, hogy segít nekem, olyasmi, amit kívánni sem mertem volna korábban, de ő ezek mellett megajándékozott olyan pillanatokkal, percekkel, órákkal és napokkal, amikor én is... valaki más lehettem. Mintha felébresztett volna bennem egy régóta szunnyadó belső hangot, aki nem csak egy érzelemmentes gépezet, hanem valaki, aki képes szeretni, törődni, érezni.
És nekem adta a szívét. Azt a hatalmas, tiszta, jóságos szívét, ami valamiért egy olyan emberért dobog, mint amilyen én vagyok. Hiába nem érzem magam érdemesnek erre, ez ad nekem erőt most is, és ruházna fel még több erővel, bármi történjék is. Amíg tudom, hogy az a szív dobog, addig bármit képes lennék elviselni. Ahogy ő is bármire képes lenne értem, tudom. Ma láttam is.
Mégis elmondom neki, hogy ha ennek pontot is tudnánk tenni a végére, nem oldódna meg vele minden, mert nem szeretném, ha azt is a saját nem elég körébe sorolná majd. Számára ez azért aranykalitka, mert a szabadság ízét nem érezhetjük, számomra viszont azért, mert én már eddig sem érezhettem, de most, hogy itt van velem, mintha már az árnyékok között lennék, mert fénnyel töltötte meg a lelkem és az életem. A pillantása reménykedő és a szavai is azok, érintése kellemesen melengeti a bőröm és a szívem, de nem tudom, osztozhatom-e ebben a reményben. Nem mondtam el neki, pontosan mennyi vér tapad a kezemhez, hogy kiket és miért kellett megölnöm, és nem is biztos, hogy szeretném. Bár lehetnek sejtései, félnék megmutatni neki azt, aki voltam, aki még mindig vagyok, leszámítva azt a részemet, akit ő életre keltett, mert mindig attól félnék, hogy eljön az a pont, amikor mégis csalódik bennem. Ami már neki is túl sok lenne.
Beismerem neki a saját félelmemet, szemeiben mindent látok, amit látnom kell, de ő sem tesz elhamarkodott ígéreteket, csak érintése ragaszkodása fejezi ki az érzéseit. Nem mondhatjuk azt egymásnak, hogy minden rendben lesz, ha egyszer nincs rá garancia, és ezt mindketten tudjuk. Ezek az érzések vegyülnek bele a csókunkba is, a ragaszkodás és a szerelem mellett ott a félelem és a kétségbeesés, úgy kapaszkodunk egymásba, mintha az életünk múlna rajta, mintha soha nem akarnánk ennél távolabb kerülni egymástól, és talán így is van. Én nem bánnám. Követi a mozdulatot, ahogy a hátamra gördülök, a kezét nem húzza ki a fejem alól, de a legkevésbé sem zavar, így nem kerülünk távolabb, testünk továbbra is szorosan simul össze, miközben ajkunk telhetetlenül keresi a másikét. Egyedül az képes kizökkenteni, amikor rájövök, hogy a kezem, ami nem a hajában veszett el, pontosan hol érinti, aztán rögtön utána jön egy újabb hasonló érzés, amikor rájövök, hogy nem is okozok neki fájdalmat. Hogy nem is tudnék, mert a seb szinte begyógyult.
Találkozik a pillantásunk, mosolya beragyogja a lelkem, szavaira nekem is muszáj elmosolyodnom. A szemeimben felcsillannak az érzéseim, azt kívánom, bárcsak igaza lehetne, bárcsak én is képes lennék rajta begyógyítani minden testi és lelki sebet úgy, ahogy a tenger tette. Ajkai ismét az enyémre forrnak, és én egyetlen másodpercig sem tiltakozom. A csókja íze lassan űzi ki a sötét gondolatokat a fejemből, ajkai érintése olyasmi, amivel sosem tudnék betelni, és nem is akarok. Ujjai olyan gyengédséggel simítanak végig az arcomon, hogy szinte belesajdul a lelkem, de egyben olyan magasságokba is emel, amit soha nem hittem volna, hogy egyszer megtapasztalok. Érintése továbbhalad a hajamra, aztán le az oldalamra, finom bizsergést és libabőrt hagyva maga után minden egyes pillanatban. Én sem maradok tétlen, egyik kezem még mindig a hajába fúrt ujjakkal tartja közel magamhoz az arcát, a másik viszont bejárja a bőrét, élvezve az érintését, szinte újra felfedezve őt, pedig már talán le is tudnám rajzolni minden porcikáját emlékezetből. Ujjaim elhagyják a heget és a vállát, felfedezik az oldalát, a hátát, a bőre minden egyes négyzetcentiméterét, az alatta megbúvó izmok játékát, a hegeket. Elhatározom, hogy egyszer még mindegyiknek meg fogok kérdezni az eredetéről - már amelyiket nem ismerem -, mert biztos vagyok benne, hogy a legtöbbre emlékszik, akárcsak én a sajátjaimra, és őszintén remélem, hogy erre meg lesz még a lehetőségem.
Érzem, hogy csókja és érintése, szorosan az enyémhez simuló teste, orromba kúszó illata lassan elterelik a gondolataimat. Nem apad bennem az a kétségbeesett akarás, hogy úgy kapaszkodjak belé, mintha attól félnék, hogy ez az utolsó alkalom, de ugyanazokat az ismerős érzéseket kelti bennem életre, amit mindig, és ez a kettő most vegyülni érződik egymással. A vágynak egy egészen új formája ez, azt akarni, hogy minden formában érezhessem őt és csakis őt, azt, hogy itt van velem, hogy megérint, hogy az övé vagyok, és nem másé.
Ajkaim csak annyira szakítom el az övétől, hogy rá tudjak nézni. Tekintetemben ismerős köd ül, az ujjaim kibújnak a hajából, végigsimítanak az arcán, néhány pillanatig figyelem szeretett, jóképű vonásait, csillogó szemeit.
– Szeretlek – suttogom, hüvelykujjam végigsimít elnyílt, csókunktól nedves ajkain. Másik kezem ismét az oldalán jár, ujjbegyeim gyengéden simítják bőrét a csípőjéig, aztán egy kicsit megmozdulok, másik lábamat is kijjebb húzva, még több teret adva neki a combjaim között. – Érezni akarom, hogy itt vagy velem – mormolom az ajkaira szinte kérlelőn, mielőtt újra bezárnám köztünk azt a kis távolságot. Szándékosan csak ezt a gondolatot fogalmazom meg, nem akarom elterelni a figyelmét.
innocence
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
The berth surrounding my body
crushing every bit of bone
The salt, it seeps in through the pores of my open skin
I wait on you inside the bottom of the deep blue sea
- -
Mindkettőnk számára horrorba illő gondolat, hogy a másik nélkül éljünk tovább. Ez nem csak félelemmel, de egyfajta elhatározással, és erővel is tölt meg engem. Van okom küzdeni, egy tiszta cél van a szemeim előtt, a karjaim között. Egy olyan cél, amely szentesít minden eszközt, akkor is, ha a lelkem egy darabját kell érte feláldoznom a kegyetlenség és embertelenség oltárán. Elmondom neki, hogy akkor érezném elégnek mindezen tetteim, ha elérném, hogy ne kelljen a hátát figyelnie. Szavaimra elmosolyodik, válaszára halkan sóhajtok.
- Nem akarlak aranykalitkába zárni. - mert ez igen is olyan. Itt vagyunk egymásnak, de bezárva, a hullámok közé, a szabadság érzete nélkül. Amikor mondja, hogy valószínűleg soha nem lehet normális élete, reménykedő pillantással simítom meg vállát.
- Normális soha nem lesz, de biztonságosabb talán. - biztos van megoldás. Valamit lehet tenni.. eljátszhatnánk a halálát, vagy megelőzhetnénk a támadókat, és menekülés helyett mi keresnénk meg őket. Gondolkodom a megoldáson, de amikor eszembe jut, hogyha nem sikerül megvédenem őt, együtt maradnunk, ha elviszik, akkor soha többé nem látom, elkap egy keserű, kétségbe esett érzés. Főleg, hogy ezt ő sem tudja - és nem is akarja - tagadni. Csak bólintok arra, amikor azt mondja, hogy habár a jövő kiszámíthatatlan, most még itt van. Félelmére megremeg a tekintetem, tenyerem szorosabban simul hátára, és ahogy ajka az enyémhez ér, kétségbe esetten csókolom vissza. Teste szorosan simul az enyémhez, és ahogy érzem lábát testemre fonódni, kezét tarkómra simulni, azt kívánom, bárcsak soha ne érne véget most ez az éjszaka. Hogy jöjjön el az örök sötétség, és álljon meg az idő, hogy örökké összefonódva, csókba forrva létezhessünk tovább. Finom húzására azonnal mozdulok, és ahogy ő a hátára kerül, én fölé kerülök. Kezem még mindig a feje, nyaka alatt, de nem zavar. Azon könyökömre támaszkodom, hogy ne nyomjam őt össze, de testem azért szorosan hozzá simítom. Kezei bejárják a vállam, és észre se veszek semmit, míg ő el nem húzza az ajkát. Lepillantok rá, döbbent szemeire, és amikor végig simít ott, ahol meglőttek, már én is érzem, hogy szinte semmi nincs ott. Lepillantok a hegesedést körbe táncoló ujjakra, majd vissza rá, és halványan elmosolyodom.
- Talán nem is a víz gyógyít engem, hanem te. - mondom halkan ajkára dörmögve, mielőtt újra ajkaira hajolnék. Én megtudnék békélni a gondolattal, hogy ő okozná ezt. Gondoskodása, törődése, szerelme, érintései. Úgy is ő motivál engem, miért ne ösztönözhetne más módon is? Szabad kezem ujjainak külső felével simítom végig arcát, majd ugyan ezen ujjak futnak végig a csillogó fekete haján, amely most karomra és a párnára omlik. Kezem oldalán jár már, és így puha érintését minden porcikájának újra és újra megcsodálom, ezeken nem ront az sem, ha itt-ott hegekbe botlok a mozdulat körben, sőt csak többet ad értékéhez. Annyi mindenen kellett keresztül mennie, ezek súlyos nyoma csak megerősít abban, hogy amiért küzdök, az jó, és hogy megéri a vért és verejtéket. Csodálom őt, lelkét, szellemét, testét, mindenét. Továbbra is egy istennőként tekintek rá, és ha így közelítem meg, nem csodálom, hogy más is akarja őt. De nem adom. Nem adom senkinek. Csak a holttestemen át.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

bring me to the garden where we’d go and cleanse my soul
free me of this anger that I hold and make me whole

Csak nézem és hallgatom őt, ahogy megosztja velem az érzéseit, a gondolatait, amik nyomasztják. Szíve a tenyerem alatt dobban, és ez valahogy mindennél fontosabbnak érződik, hiszen én is félek. Félek attól, hogy elveszítem, pedig szinte csak most találtam rá, félek, hogy csak azért ismerhettem meg ezt az érzést, hogy aztán a hiányával kelljen leélnem egy életet. Nem mondom el neki, hogy én kibékülnék azzal a forgatókönyvvel, amiben engem elvisznek és ő jól van, mert tudom, mit érez, és nem kívánom ezt neki, de ezerszer inkább választanám ezt, mint azt, hogy bármi történjen vele miattam. A halál könnyű. Persze, ha eljutnánk odáig, Uzi nem könnyítené meg nekem, ezt pontosan tudom, de minden könnyebb, mint a gondolat, hogy elhozzak egy olyan világot, amiben Ő nem létezik. Nem csak magam miatt.
Őszinte vagyok vele, még akkor is, ha tudom, hogy ezzel nem segítek igazán. Apró mosolyának látványa felmelegíti egy kicsit a szívem, de azt láthatóan hiába próbálom neki elmondani, hogy ő nem csak elég, hanem már így is több, mint amit valaha kívánhattam volna. Válaszát hallva megjelenik egy mosoly az arcomon, kevésbé halvány és őszintébb is, mint az előző. Ragaszkodó mozdulattal simítom végig az arcát.
– Amíg veled vagyok abban a hajóban, nekem mindegy, hol vagyunk – felelem őszintén. Soha nem kárhoztatnám arra, hogy hátralevő életében velem kelljen bujkálnia és az árnyékban élnie, mint nekem, de akkor is ez az igazság. Ahol ő van, én otthon vagyok, bárhol is vagyunk, bármi is történik. – Nem tudom, hogy eljöhet-e valaha az a pillanat, amikor normális lesz az életem, Axel – mondom aztán halkabban, elkomolyodva nézve a szemeibe. – Ahhoz túl sok van a számlámon. – Nem szeretném, ha a saját kudarcának ítélne meg olyasmit, amire nem is igazán lehet ráhatása. A menekülésben tud segíteni, a hátamat tudja fedezni, így életben tud tartani, de a múltam nem olyasmi, amit csak úgy ki lehetne radírozni. Ha csoda történik és valahogy pontot tudunk tenni ennek az egésznek a végére, akkor sem fogok tudni csak úgy visszatérni a normális életbe, és ezt neki is tudnia kell.
Következő szavaimra már inkább csak bólintással felel, de látom a szemein, hogy még ő maga sem tudja, ez elég megnyugtató-e számára. Tudom, mit érez, én sem érzek több hajlandóságot a pihenésre, még akkor is, ha a fáradtsággal csak újabb támadási felületet biztosítanánk.
– Én is félek – ismerem be suttogva. – Félek, hogy történik veled valami... – Még mindig élénken él az emlékezetemben a pillanat, amikor nem értem oda időben. A lövés hangja, a látvány, ahogy ott feküdt az avarban, és nekem fogalmam sem volt arról, hogy életben van-e még. Akkor szerencsém volt, de lehet-e szerencsém még egyszer?
Ahogy ajkaim az övéire simulnak, heves viszonzásra találnak, érzem a csókjában a kétségbeesését, a gondolatot, hogy bár ez biztosan nem az utolsó érintésünk, lehetne az. Szorosabban húz magához és én is szinte a testéhez préselem magam, mintha csak eggyé akarnék vele válni, ujjaim az arcáról hátrébb simulnak, beletúrnak és finoman belekapaszkodnak a hajába, mintha csak attól félnék, egyikünk tényleg eltűnik a következő pillanatban. Beköltözik a mellkasomba egy rossz előérzet, amit nem is igazán tudnék megmagyarázni, csak remélni merem, hogy ez nem egy megérzés. Ettől, ha lehet, csak még erőteljesebbé válik bennem minden érzés, ami a csókunkba vegyül; a tudat, hogy ilyen vagy olyan értelemben, de a napjaink meg lehetnek számlálva, elemi erővel szorítja össze a mellkasom, a szívverésem szinte pánikszerűen gyorsul fel.
Megmozdulok, finoman gördülök a hátamra, nem engedve el sem őt, sem az ajkait, őt is húzva magammal, magam fölé, a lábammal és a tarkóján lévő kezemmel segítve a mozdulatot. Éreznem kell, hogy van, hogy itt van, hogy velem van, és egyelőre ez biztosan így is marad. Másik kezem lassan simít fel a vállára, a fejemben kavargó érzések és gondolatok kavalkádja teljesen eltereli a figyelmemet és későn jut eszembe, hogy az éppen a bal oldala, de mielőtt még komolyabban megijednék, hogy fájdalmat okozok neki, eljut a tudatomig, hogy az ujjaim alatt már tulajdonképpen csak egy finom varr réteg van. Még csak nem is vastag, mint egy gyógyulófélben lévő, igazán mély sebé, hanem vékony, mint az én halántékomon a kő ütésének nyoma, de az csak egy felületi horzsolás volt. Ez az egyetlen dolog, ami rá tud venni arra, hogy elengedjem az ajkaim egy pillanatra.
– A vállad... – suttogom meglepve, miközben ujjaim finoman  körberajzolják a lövés helyét.
innocence
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
The berth surrounding my body
crushing every bit of bone
The salt, it seeps in through the pores of my open skin
I wait on you inside the bottom of the deep blue sea
- -
Fontosabb nekem, mint bármi az életben. Persze, nem felejtkezem el a családomról, az anyámról és öcsémről, de még is úgy érzem, Aviva elvesztése feldolgozhatatlan lenne. Bármennyire is akarom, nem tudok többet tenni. Nem tudok eltűnni vele a világ elől, nincs meg hozzá a képességem. Egyedül arra voltam képes, hogy elhozzam őt a világ végére, és reméljem, hogy nem találnak ránk. Azonban hamis nyugalomba dédelgettem magunkat, mert hiába minden erőfeszítésem, tudják... Tudnak mindent. Viva el tudott volna tűnni előlük újra, és én balga hozzá vezettem őket. A homlokomra adott csókra lehunyom egy pillanatra a szemeim, majd mikor visszaengedi fejét karomra, rá emelem a pillantásom. Arcomat érintő puha keze melengeti bőröm, másik kezénél szívem dobog, és ritmusa adja át neki az érzelmet, amelyet benne őrzök. Kérdésére elmondom mi aggaszt. Az egész, de abban is van valami, ami annál is jobban. Hogy mi van, ha túl élem, de elviszik? Mit fogok csinálni, hogy fogok rá találni? Tehetetlennek érzem magam, ha csak erre gondolok. Mintha a semmi közepén lennék, egy iránytű, vagy tábla nélkül. Ezen az sem segít, amit mond. Sőt, ráerősít az érzésre, pedig egyébként hálás vagyok az őszinteségéért, és azért, amit mond. Ugyan plusz apró információk ezek, de nem elég, hogy bármit is kezdhessek vele később. Haloványan elmosolyodom, amikor azt mondja, úgy se fogja magát hagyni, és tudom, hogy ez valóban így lesz. Annyira hozzám nőtt ez alatt az időszak alatt, mint senki, és örülök, hogy ő is ezt érzi felém. Halkan sóhajtok, és amikor rá kérdez, mikor lenne nekem elég, akkor úgy nézek rá, mint aki nem érti a kérdést.
- Csak akkor lesz elég, ha elérem, hogy ne kelljen a hátad mögé tekintened minden alkalommal, mikor nem a világ végén, az óceán szélén fekszel egy hajóban. - mondom, és próbálok talán egy hangyapöcsnyit vicces lenni, bár tudom, hogy a szituáció nem igazán felel meg ehhez a hangulathoz. Túl sok dolog történt ma. Ahogy az együtt felemelkedést és bukást említi, halkan sóhajtok. Igaza van, még is remélem, hogyha úgy esne a dolog, hogy kettőnk közül csak én veszteném el az életem, akkor megtartja a szavát, amit nekem adott. Bár már a feltételezés is ostobaság, hiszen tudom, hogy megteszi majd, amit kell. Arcát fürkészem, és aprót bólintok, mert egyébként igaza van. Egy csapat vagyunk, és megtesszük, ami tőlük telik, nem hagyjuk hátra a másikat. Amikor keze újra végig simít államon, szemeit kezdem figyelni, és amikor elmondja, hogy miért van még időnk, halkan sóhajtok. Tudom, hogy nem törhetnek ránk holnap azonnal. Tudom, hogy még van néhány napunk, de nehéz elengedni magam, akkor is, ha tudom, hogy racionálisan nem tűnik el mellőlem. Amikor azt mondja, hogy holnap kitalálunk valamit, akkor csak bólintok egy aprót, de nem tudom, hogy a holnapi napot álommal fogom-e várni, vagy éberen. Eddig  is lehetetlennek éreztem az alvást, és tudva, hogy ha elveszik, akkor tényleg, véglegesen, örökre elvesztem, nem segít abban, hogy pihenni tudjak. Csókját is a félelmem kétségbe esésével viszonozom hevesen, testét szorosan húzva magamhoz. Tudom, hogy nem ez az utolsó, és még az érintése sem, de egyszerűen elnyújtom olyan hosszúra, amennyire csak engedi, és igyekszem minden szerelmes vallomásomat újra és újra átadni neki ezzel.
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Aviva & Axel - Solving the Myth part 3
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Axel & Aviva - solving the myth part 2
» Aviva&Axel - Solving the Myth part 1
» Axel & Aviva | way down we go
» Axel & Aviva
» Axel & Aviva | recalculating

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Valhalla csarnokai ;;-
Ugrás: