M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Aviva&Axel - Solving the Myth part 1
 :: Valhalla csarnokai ;;
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next


Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
I don't want to wait anymore
I'm tired of looking for answers
- -
« Zene; Anxiety»
Habár a fejem tele van Thea és az ármányaival, Aviva és amit tesz a felszín alatt rendkívüli megkönnyebbülést okoz. A két nő szavak nélkül feszül egymásnak, és habár tudom, hogy rossz ötlet vele kekeckedni, nem segítek a politikusnak. Igazából megérdemli, amit kap, még akkor is, ha ez csak egy sima fenyegetés volt a berettával. Tudom, hogy Aviva nem húzta volna meg a ravaszt, nem könnyelmű és forró fejű nőből van. A kocsiban némán indulunk el, kérdései közül csak azt válaszolom meg, amire valószínűleg egyedül kíváncsi. Érzem magamon a tekintetét, de nem bírom oda fordítani a fejem. Csak akkor pillantok le az ölembe, amikor megfogja ott pihenő kezemet. Gyors, de mély sóhajtással eresztem szét a meleg, szívdobogtató érzést. Ujjaim finoman rá szorítanak az övéire.
- Semmi gond. Bárcsak megütötted volna helyettem. - én is alig bírtam visszafogni magam, így teljesen megértem, ha Aviva kiakadt azon, amit látott. Amikor arra tér ki, hogy nem ugyan azt terveztük Theaval az átvételért, megcsóválom a fejem. Nem is értem, mi a frászt hittem, hogy majd vidáman át nyújtja a lapot, csak mert segítettem neki egyszer, meg régebben egymásba gabalyodtunk, amikor a testületen megkívánt? Lehunyom a szemem, mert szégyellem az ostobaságom, de kellett az a nyamvadt engedély. Figyelem, amikor elhúzza a kezét tőlem, és ez egészen üres érzést hagy maga után markomban, de nem szólok semmit. Inkább az utazással foglalkozok, hogy eltereljem a figyelmemet, és fel is teszem a nagy kérdést: Indonézia?
Csak pár másodpercig gondolkodik, mielőtt áldását adja a tervre, és kiderül, hogy nem járt még ott.
- Én se. - bólintok aprót, és le is foglalom a jegyeket. A következő kérdésére végre ismét megjelenik az arcomon egy mosoly. Egy haloványka mosoly.
- Egy yachtot, hogy pontos legyek. Majd megtanítalak mindenre, amit tudni kell hozzá. Csomók, irányítás, kikötés, elindulás... - gondolkodom hangosan, míg a megfelelő hajót keresem ehhez a listán. A következő kérdésre felemelem a fejem, és rá pillantok.
- Nekem nem a szokványos beszállási módszeren kell végig mennem a csomagok miatt... Több időbe fog telni, mert külön kell feladnom, át ellenőrzik őket, meg az engedélyeket, neked felesleges ezen a tortúrán végig menned. De a gépre már együtt szállhatunk fel. - mondom arcát fürkészve.
- Hogy szólítsalak majd..? - kérdezem, hiszen ha nem akarunk feltűnést, jobb ha ugyan úgy szólítom, mint ami az útlevelén rajta lesz.
- Ha elfelejtem a nevet, majd mézes csupromnak hívlak. - cukkolom kicsit, mert sehogy se tudom őt elképzelni egy ilyen cuncizós nőnek, aztán amikor eszembe jut, hogy más értelemben ez a szó mennyire találó rá az emlékek viszonyában, akkor égni kezd az arcom. Még a fülem hegye is bele pirul, és csak meredek a telefonomra, hogy tudok ennyire mocskos lenni, még akkor is, amikor nem akarok.
- Visszaszívom! - dörmögöm nagyot nyelve.

A reptéren a kijelölt boltokban megvesszük a kellő termékeket, aztán hajnali reggelit bepótolva elmegyek, hogy a mosdón megmossam arcom, felfrissítsem magam, és megnézzem, hogy az a banya mekkora kárt tett a vállamban. A gézlapon látszik a vér, de nem olyan borzalmas, hogy most neki álljak cserélgetni. Miután ezzel meg vagyok, a friss levegőn, várakozás közben Aviva halántékán lévő zúzódást meginszpektálom, de egy ragtapaszon kívül más nem kell rá. Megnézem azért, hogy alakult-e ki pápaszem haematomája, mert ha igen, az súlyosabb dologra engedne következtetni. Magamban megjegyzem, hogy kemény a feje, és miután semmi baja nincs, nem igényel ellátást.
A becsekkolást a reggeli gépre én két órával korábban kezdem meg. Szokatlan a kérés, és az engedély is. Utána járnak mindennek, meg az igazolványom eredetiségét is leellenőrzik, de a végén még egészen jól összebarátkozom a helyi erőkkel. Még örülnek, hogy a gépet csak biztonságossá teszem. Nekem így a check-in másik úton halad, de gyakorlatilag az az eredetivel össze folyik. Szemeimmel Avivát keresem, hátamon csak a málha, és amikor meglátom, csatlakozom hozzá.
A gépre gond nélkül szállunk fel, és én az ablak mellé ültem belülre a nőt, hogy mellé ülve mint egy fal tudjam védeni. Nem is olyan direkt csinálom ezt, inkább ösztönös.

A repülő út Isztambulba zökkenőmentes. Volt ugyan egy-két pillanat, amikor rémálomtól összerezzenve markoltam rá az ülés karfájára amikor felriadtam, de összességében nyugodt volt az utunk. Néha Avivát figyeltem, és ha kellett, jobb vállam párnája volt neki az úton.
Az átszállásra két óránk van. Meghívom Vivát egy kávéra, "ebédre", és ezen a check-inen már vele tudok menni, hiszen minden cuccunk már fel van adva, azt viszik automatikusan a következő gépre. Ez az út hosszabb, mint az előző, és hasonlóan eseménytelen. Merengek az elmúlt napok kavalkádján, és hogy minden úgy érződik, mintha évekkel ezelőtt kezdődött volna, pedig egy hét sem telt még el a valóságban. Jakartán leszállva megüt a meleg levegő. A közel 26-27fok nagyon szokatlan számomra a norvégiai télhez, és érzem, hogy ehhez hozzá kell majd szoknom. A kicsekkolás megint egy tortúra számomra, habár kevésbé ellenőrzik a dolgokat, a kommunikáció nehézsége tovább húzza az időt. Mikor végre mindent kézhez kapok, mint valami igás ló, megpakolva lépek ki az előtérbe, és ha addig Aviva nem fogott nekünk egy taxit, akkor majd most fogunk. Előtte pénzt váltok, aztán bepakolva a taxi csomagtartójába beülünk. Megadom a címet a kikötőhöz, aztán hátra dőlök, és figyelem a trópusi környezetet.
- Mielőtt kihajózunk, vennem kell egy-két dolgot. Rendes ételeket, amit ehetünk reggelire, ebédre, vacsorára. Több karton víz is jól jönne. A hajón van elektromos főzőlap, szóval ha tésztát, konzerveket veszünk, egész sokáig kint tudunk lenni a vízen anélkül, hogy újra ki kelljen kötnünk. - tekintek a nőre, egyfajta izgalommal a szemeimben. Rettentően hiányzott a tenger, és őszintén szólva, alig várom, hogy kisimuljanak az idegeim, ahogy bele ugrok.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

there's no stopping now
there's no backing out

Jobban elvesztem a fejem, mint szeretném, mint kellene, vagy mint a helyzet indokolná, ezt én is tudom. Nem tudom, mi ütött belém, de szerencsére van jó néhány dolog, amire rá tudok fogni azt, amit végül teszek, ezért nem is boncolgatom magamban sokáig a témát. Még akkor sem, ha egyébként jó sejtéseim vannak a mellkasomban érzett nyomasztó, keserű nyomás forrásáról. Azon tudnék uralkodni, azon tudok uralkodni, de amikor látom, hogyan csimpaszkodik kígyóként Axel nyakába az a nő, miközben nem is olyan régen még én szedtem ki csipesszel egy nyomorult golyót a vállából, akkor azért egy kicsit nálam is elszakad a cérna. Az is közrejátszik, hogy a legkevésbé sem tetszik a nő viselkedése, és nem csak azért, amit éppen Axellel csinál; ahhoz már éppen eléggé ismerem őt ahhoz, hogy tudjam, egészen biztosan nem olyasmit ígért neki azért a papírért cserébe, mint amihez a nő felöltözött - vagyis inkább nem öltözött fel. A viselkedésével ráadásul húzza az időt és a figyelmet is kis híján felhívja ránk. Nem, összességében egyáltalán nem kellene csodálkoznom azon, hogy Axel keze helyett a Beretta csöve simogatja meg a szőke tincseit.
Félig arra számítok, hogy Axel majd el akarja venni tőlem a fegyvert, de nem teszi, amin egy egészen kicsit csodálkozom, de ez nem ül ki az arcomra. A nővel ellentétben én nem feszítem a húrt, nyugodtan megvárom, míg a papír Axel kezébe kerül, aztán leengedem a fegyvert és minden további szó vagy pillantás nélkül visszamegyek az autóhoz. Azt a pillantást viszont megjegyzem, amivel mintha Axelt akarta volna figyelmeztetni a lehetséges következményekre.
Bár a legkevésbé sem Axelre vagyok mérges, nem szólalok meg azonnal, és amikor mégis megteszem, a hangom még mindig nem olyan nyugodt, mint szerettem volna. Ő sem válaszol, csak a második kérdésemre - ami nem igazán zavar, mert az első egyébként is inkább csak költői volt -, a szavai viszont rögtön megerősítik bennem azt, amit egyébként is sejtettem. A papír valóban nagyon fontos. Amikor viszont hozzáfűzi még azt a két mondatot, elszakítom a tekintetem az útról, hogy rá tudjak nézni egy pillanatra, de csak megfeszülő állkapcsát és az arcélét láthatom. Visszafordulok, hogy lássam az utat, de közben a jobb kezem kinyúl felé, ujjaimat a bal kézfejére fektetem és egy pillanatra megszorítom az övéit.
– Sajnálom, ha elvetettem a sulykot, de borzasztóan taszított, amit csinált. – A hangom most már tényleg nyugodtabb egy kicsit, az, hogy Axel ennyire feszült emiatt, segít, hogy magamra nyugalmat tudjak erőltetni. Hisze egyébként sem felé irányul a dühöm. Az persze költői túlzás, hogy egy kicsit is sajnálnám a dolgot, de nem is ez a lényeg. – Nem ismerem a körülményeket, de valamiért kötve hiszem, hogy ti ketten ugyanarra gondoltatok a papírért cserébe – teszem hozzá, mielőtt elhúznám a kezem az övéről. Arra nem térek ki, hogy milyen egyéb érzéseket keltett bennem a látvány, de nem is hiszem, hogy ilyesmivel kellene bonyolítanom a helyzetünket. Bőven elég, ha nekem kell megküzdeni az ilyen irányú... zavartságommal.
Ismét a kezébe veszi a telefont, és amikor megszólal, rápillantok a szemem sarkából. Hallgatom őt és közben nekem is járni kezd az agyam, de nem jut eszembe semmi olyasmi, ami az ötlete ellen szólna, sőt. Egyetértően bólogatok, szemeim reflexszerűen járják végig a visszapillantókat is, de nincs társaságunk.
– Indonézia jó – öntöm szavakba is az egyetértésemet. – Még soha nem voltam ott, ami jó – teszem hozzá egy kis mosollyal. Minél kevesebb esély van rá, hogy valaki keressen vagy felismerjen ott, annál jobb. A szigetek ráadásul jó búvóhelyet nyújthatnak, sokkal nehezebb lesz minket megtalálni, ha valaki mégis a nyomunkra akad. – Hajót bérlünk? – pillantok rá aztán ismét. Ha összeegyeztetem őt a menekülési stratégiával és azzal az eszement tervével, amivel ez az egész este indult, ez az első és egyértelmű gondolatom.
A gondolataim közben már azon járnak, hogy mire kell majd figyelnünk, vagy legalábbis nekem figyelnem. A papírjaimmal nem lesz gond, azok már átmentek a rostán jó pár alkalommal, a kamerákra viszont vigyáznom kell, hogy soha ne vegyék az arcomat, mert az alapján megtalálhatnak. Az itteni repülőteret ismerem, azzal nem lesz probléma, az átszállásnál és az érkezésnél kell majd jobban figyelnem. Hacsak nem olyan helyen szállunk át, amit ismerek. Rákanyarodok a főútra, de a reptér kapcsán még van egy fontos kérdés
– Együtt megyünk át, vagy külön? – fordulok hozzá ismét. Nem tudom, az a papírja mennyire köti meg a kezét vagy mennyire nem; számomra nem okoz gondot átmenni egy reptéri ellenőrzésen, de ha együtt megyünk, biztos, hogy kell valami jó indok, miért utazok vele.

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
I don't want to wait anymore
I'm tired of looking for answers
- -
« Zene; Anxiety»
A fegyverek átvétele után beülök a kocsiba, és Aviva szól, hogy üzenetet kaptam. Hangja eleve rosszat sejtet, de olvasva az üzenetet, már sejtem, hogy nem lesz könnyű dolgom, amikor oda érek.
Soha nem voltak dühkezelési problémáim, de a politikusok olyan állatfaj, amely képes kihúzni nálam a gyufát. Szükségünk van arra a nyomorult papírra az aláírással és pecséttel, ha gyorsan akarunk utazni A-ból B-be. Az a megbízás, engedély, ki annak nevezi, aminek akarja, kulcsfontosságú ahhoz, hogy ma repülővel el tudjuk hagyni az országot. Erre úgy érek oda, hogy ez a bolond, drogos, önző picsa azt gondolta, hogy majd jól megdöngetem ezért a papírért. Mikor ott voltam a bajban, és kiráncigáltam a keselyűk közül, amikor nem volt magánál, mert teljesen be volt állva. Most bezzeg mindez semmit nem ér.. Gyűlölöm a tehetetlenség érzését, rosszul vagyok a gondolattól, hogy hozzám érjen, és még is kénytelen vagyok hagyni, hogy a kezei a mellkasomra simulva kikíváncsiskodják magukat. Amikor közelebb hajol, mint egy fa, gyakorlatilag csak állok és ehhez illő lelkességgel hagyom, hogy megcsókoljon. Megadom neki azt, amit akar, még akkor is, ha borzalmasan érzem magamat tőle. A karjai nem állnak meg a mellkasomon, és én próbálom legalább testét távol tartani magamtól. Nem hallom a kocsi ajtajának hangját, így felkészülni se tudok nagyon, mikor a lépteket hallva felismerem azok jellegzetességét, és már akkor tudom, hogy ebből baj lesz, mielőtt a nő ide érne. Thea összerezzen, ahogy a fejéhez ér a hideg fém, és elhúzva ajkait riadtan néz a fegyverre. Automatikusan mozdul közelebb hozzám, hogy védelemmel szolgáljak számára, de a karjaim leengedve hagyom ebben magára a helyzetben. Elárulva pillant rám, és ajkait eltátva hitetlenkedik némán azon, hogy semmit nem teszek. Nem értek egyet azzal, amit Aviva csinál, és ha nem érezném magam ilyen mocsok szarul, még el is venném tőle a fegyvert. De nem ma. Nem most. Ugyan is a politikus elérte, hogy úgy érezzem magam, mint egy riherongy. Pedig én is mondhatok nemet, akkor is,ha az emberek azt gondolják, hogy nekem semmit nem jelent egy ilyen csók. Thea átadja a papírt, és a kezeit is leveszi rólam, én pedig fellélegzek ettől. Szemei úgy villannak rám, mint egy néma ígéret: Jössz te még az én utcámba! Tudom, hogy befolyásos emberekkel kezdeni nem bölcs dolog, de őszintén szólva ez a legutolsó probléma, ami jelen esetben foglalkoztat. Aviva leengedi a fegyvert és visszasétálunk az autóhoz, én pedig dühösen csapom be magam után azt. Thea egy gyilkos pillantást vált Avivával, mielőtt elhajtunk, de én ezt már nem követem szemmel. A papírt szorongatom, és igyekszem leküzdeni azt az érzést, amely a mellkasomra ül, de elég nehéz, amikor Aviva megszólal, és meghallom a hangjában elnyomva azt az érzést, amely engem is fojtogat. Nem hiszem, hogy fejtegetnem kellene neki, hogy mióta, honnan és miért ismerem ezt a nőt. Nem akarok gondolni se rá, és találkozni sem akarok vele soha többet. De a gondolataim nem kalandozhatnak el nyugodtabb vizekre. Megfeszül a testem, és majdnem összegyűröm a papírt, amikor rá kérdez, hogy legalább megérte-e.
- Ezzel jogom van fegyvert szállítani bármilyen járművön. A tiédet is gond nélkül át tudom vinni a határokon. Mint egyfajta diplomáciai védettség. És nem... Egyáltalán nem érte meg.. - nézek ki magam mellett az ablakon. Nem érzem magamban az erőt ahhoz, hogy szembesüljek vádló, vagy megbántott arcával. Emlékeztetni akarom magamat, hogy nem ígértem neki semmit, és nincs okom szégyenkezni, de mélyen belül már tudom, hogy csak áltatom magamat, valahányszor ilyenre gondolok. Semmit nem mondtam neki, de attól még érzem, hogy melegszik keze alatt a bőröm, dobog meg a szívem védelmező tetteire, és habár fura volt az a reggel, jó volt abban a tudatban elaludni, hogy mellettem van, és érzem teste melegét. A legrosszabb, hogy nincs logikus magyarázatom minderre. Mondhatnám, hogy a hajón töltött napok alatt így megkedveltem, de őszintén szólva... Az mintha csak egy alappal szolgált volna ennek. Egy beton erős alapnak.
A papírt beteszem a kabátom belső zsebébe, mielőtt tönkre teszem, és kezembe véve a telefont már a repülőjegyeket nézem.
- Indonézia kellően nagy, sok apró szigettel, 300 féle törzzsel és sajátos nyelvcsaládokkal. Ha nincs ellenvetésed, lefoglalom a jegyeket. Egy átszállással 18 óra alatt ott a gép, bár mindkét reptéren még várnunk kell pár órát. Addig be tudunk ott vásárolni olyan dolgokat, amik kellhetnek. Tisztálkodó szerek, víz, étel.. - sorolok párat példának, továbbra is a telefonom bámulva. Közben már az ottani hajó bérlési lehetőségeket böngészem, de ha a nőnek nem tetszik a célország valami miatt, akkor visszalépek a térképre, hogy új célpontot keressek. Hallgatok rá, és bízok benne, épp ezért nem egyedül akarom eldönteni, hogy hová menjünk. Mindenesetre ennél már csak keletebbre tudunk menni, ha nem tetszik neki az ötlet.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

there's no stopping now
there's no backing out

Nem hagyom magamon eluralkodni az elcsigázottság érzését, pedig az utóbbi két nap még belőlem is képes volt sokat kivenni. A kötelességtudat és a tettre készség viszont mindig képesek voltak megmozgatni a rejtett tartalékaimat, márpedig ez a két dolog most mindennél erősebben dolgozik bennem. Megszabadulok a testektől és a bizonyítékoktól, és valahogy nem lep meg az sem, hogy mintha Axel is más ember lenne, mire visszaérek a házba. A tekintete és a hangja is elszánt, határozott, bár egyébként sem nyitnék vitát ezekben a kérdésekben. Annyit engedek csak meg magamnak, hogy megkérdezzem, jól van-e; nem mintha nem látnám rajta, hogy felszívta magát, de akkor is. A válasza előcsal belőlem egy halvány mosolyt, és csak egyetértően bólintok. Azt látom.
Próbálok gyorsan újra embert faragni magamból a fürdőszobában, lemosva magamról a koszt és a vért. Szívesen megszabadulnék néhány emléktől is, de nem vagyok telhetetlen, értékelem a tisztaság és a friss ruha érzését is. A halántékomra szerzett zúzódás tompa lüktetéssel hozza a tudomásomra, hogy még mindig ott van, de nem fordítok rá különösebb figyelmet, volt már sokkal rosszabb is. A lényeg, hogy a felületi sérülés nem kezd újra vérezni, így nem kell az ábrázatom feltűnése miatt aggódnom; ha le van engedve a hajam, viszonylag jól takar. Miután minden árulkodó nyomot eltüntettem magam után a vízen kívül, csatlakozom Axelhez odalent. Ahogy odalép hozzám, a távolság megint túl kicsi lesz köztünk, az érintése pedig égeti a bőrömet, miközben szemügyre veszi a halántékomat, de különösen akkor, amikor utána egy ujja megsimítja az arcomat. Tekintetem találkozik az övével, és a koncentráció érdekében rákérdezek a tervre, amiről egyértelműen tudom, hogy a fejében van.
A szemei látványosan sötétülnek el, és amikor kimondja azt a néhány szót, amiről soha nem gondoltam volna, hogy valaha hallani fogom bárki szájából is, a szívem nagyot dobban. Talán nem is tudja, mekkora jelentősége lehet ennek számomra, de elképzelhető, hogy a szemeimből ezt is ki tudja olvasni, mint oly sok minden mást. Az egész életemet úgy éltem le, hogy egyedül harcoltam, először a bosszúmért, aztán önmagamért, és most először tudatosul bennem igazán egy ismeretlen érzés. Nem vagy egyedül. Nem akartam ezt, már amikor felbukkant azon az átkozott helyen, ettől féltem, de most már kár ezen rágódni.  Átléptünk bizonyos határokat - és ők is. Először, amikor idejöttek, másodszor pedig amikor meglőtték Axelt.
– Számíthatsz rám. – Két egyszerű, nyugodt szó, de ha valakinek, hát neki lehetnek elképzelései arról, hogy ez mi mindent takar. Ha valaki akár csak még egyszer megpróbálkozik a közelébe férkőzni, nem fogok jót állni magamért, és soha többé nem követek el olyan kapitális baklövést, mint amivel most is ide vezettem őket, ehhez a házhoz. Az egyetlen szerencsénk, hogy nem tudták senkinek leadni a drótot.
– A családod biztonságban van – teszem hozzá. Azt nem mondom ki hangosan, hogy egyelőre, ő is pontosan tudja, hogy ez csak akkor állja meg a helyét, ha minél hamarabb eltűnök innen... vagyis eltűnünk innen.
Kiviszi a ruhákat és a táskát az autóhoz, és ahogy utánafordulok, a tekintetem egy pillanatra megakad a képen róla, a fiúkról és a hajóról. Eltűnődöm rajta, hogy vajon mennyi esély volt erre az egészre; hogy akkor pont ők jöjjenek, hogy kibillentsenek az addigi egyensúlyomból, hogy megtörténjen az a tragédia, hogy az utunk ismét keresztezze egymást Axellel... és most ez. Feltűnően sok véletlen. Sóhajtva fordulok el a képtől, és amikor Axel visszaér, megköszönöm a felém nyújtott kabátot. Én könnyebben bújok bele az enyémbe, mint ő, de nem szólok egy szót sem, csak figyelem az arcát, és amikor a kezembe nyomja a kocsikulcsot, értőn elmosolyodom.
– Persze – bólintok. Akármennyire erős is, jobb, ha minél kevesebbet mozgatja a bal kezét. Kimegyünk az autóhoz, beülök a kormány mögé, de először csak a garázsból tolatok ki, megvárom, hogy mindent bezárjon és beriasszon a házban. A mellkasomra nehezedik egy furcsa nyomás, amikor látom, hogyan néz a házra, de ez csak erőt ad ahhoz, hogy újra megfogadjam: így vagy úgy, de biztosítani fogom, hogy azok a gondolatok, amik most a fejében járnak, ne váljanak valóra. Ha valahogy ki tudom deríteni, mit akarnak tőlem - ha tényleg nem a megölésem a cél -, sokkal okosabb leszek. És akkor őt is ki tudom vakarni ebből az egészből. Tekintetem az arcát fürkészi, ahogy beszáll az autóba, de nem mondok semmit, csak százezredjére is elátkozom magam és ezt az egész elcseszett helyzetet.
Szavaira bólintok, tekintetem a telefon képernyőjére vetül, aztán az útvonal és a hangutasítások alapján követni kezdem az útvonalat. Jár az agyam, a gondolataim lázasan kergetik egymást, ráadásul most már tényleg ki vagyok élezve a környezetünkre, és talán furcsa, de nem kérdezek semmit. Nekem is szokatlan, hogy valakinek ilyen egyértelműen a kezébe helyezzem az életem, de Axel túl sokszor bizonyította már, hogy mindent képes lenne kockára tenni értem. És bár ez olyasmi, amit nem tudok helyre tenni a fejemben, nincs okom kételkedni benne.
– Van készpénz a táskában – intek a fejemmel a hátsó ülés felé, amikor látom, hogy a pénztárcájában számolgat. Nem feltételezem sem azt, hogy rászorul, sem azt, hogy nem, de ha már én vagyok ennek a szarnak az elsődleges kiváltója, nem célom mindent ráhagyni és mindenben rá hagyatkozni.
A belvárosban szinte üresek az utcák, de a szemeim figyelmesen követnek mindent, ami körülöttünk történik. A GPS egy üzlet elé vezet, a felirat alapján horgász- és vadászeszközöket árulnak; a késői óra ellenére a lámpák fel vannak kapcsolva odabent. Tekintetem találkozik Axelével, szavaira bólintok egyet, de először őt követik a szemeim, ahogy bemegy a boltba és jó ismerősként üdvözli a bent lévő férfit. Ezután a környezetemre fordítom a figyelmem, tekintetem a visszapillantót és a környező utcákat pásztázza nyugodtan, csak az zökkent ki, amikor Axel telefonja jelez valamit. A képernyőre pillantok, a GPS felületének tetején megjelenik egy kis előnézeti kép az üzenetről, de ez is elég ahhoz, hogy lássam a tartalmát, a szemöldököm pedig jó magasra szaladjon. Mi a franc? Talán mégis kérdeznem kellett volna.
Axel két nagy táskával a kezében jön ki a boltból, más esetben kiszállnék, hogy segítsek neki, de készenlétben kell állnom a volán mögött. A bolt tulajdonosa az ajtóban áll, láthatóan kíváncsi tekintettel méreget, de nem érzek benne gyanút vagy rosszindulatot. Amikor integet nekem, rámosolygok, hogy ne is keltsek benne ilyesmit. Még hallom, mit mond Axelnek, így már alapos sejtéseim vannak a táskák tartalmáról is.
– Üzeneted jött – jegyzem meg egy kicsit furcsa hangon, amikor Axel beülve a telefonért nyúl, de nem fűzök hozzá semmi egyéb megjegyzést. Ha nem akar magyarázatot adni rá, egy kérdésre sem válaszolna, ha pedig akar, erre is el tudja mondani. Feltűnik, hogy az arca sokkal feszültebb, mint eddig, amit nem igazán tudok összeegyeztetni azzal az SMS-sel, de nem rugózok a témán, követem a GPS utasításait a következő megálló felé.
A belváros sűrű utcáiból egy levegősebb, jól láthatóan gazdagabb környékre érünk, ami tovább fokozza bennem a kíváncsiságot, de még mindig nem adok neki hangot. Jókora, fából készült kapunál állok meg, aztán Axel felé fordulok, de a kérdésére csak megrázom a fejem. A mosolya halvány, a szemei feszültek, és ez egyáltalán nem tetszik, de tartom magam a szabályokhoz. Tekintetem éberen figyeli a környéket és Axel hátát, de meg kell mondanom, amikor a kapu lassan oldalra mozdul és kibontakozik előttem, akihez jöttünk, az azért még engem is kizökkent egy pillanatra. Csodálom, hogy nem fagy össze abban a falatnyi köpenyben és a nevetséges mamuszban; még én is látom, hogy a köpeny alatt nincs semmi. Ha nem ismerném Axelt, azt hinném, potyautasunk is lesz, de ujjaim még így is szorosabban fonódnak a kormányra a kelleténél.
Próbálok a környezetünkre koncentrálni, de nem tudom nem észrevenni az előttem kibontakozó jelenetet. Fogalmam sincs, mi az a papír, amit úgy lenget a nő, mint egy győzelmi zászlót, de biztosan fontos lehet, mert nem akarja könnyen odaadni. A tekintete Axel válla felett megtalálja az autót és engem is, mindent le tudok olvasni az arcáról, de én kifejezéstelen tekintettel, nyugodtan nézek vissza rá. A kormány bőre reccsen egyet az ujjaim alatt, mikor látom, hogy tovább feszíti a húrt; a hangját is felemeli, mire ösztönösen feszülök meg és kapom a tekintetem a visszapillantókra, de Axel is résen van, mert szó szerint befogja a száját. Érzem, hogy a türelmem fogyni kezd, és ezen nem segít, amikor az elém táruló jelenetet még tovább tudják fokozni. El kell engednem a kormányt, mielőtt elroppan az ujjaim között, pedig az érzés nagyon is új. Eddig hírből sem ismertem azt a furcsa, keserű, a mellkasomat feszítő érzést, ami most érezhetően eluralkodik rajtam, de igyekszem uralkodni magamon.
Axel viszont már sokszor bizonyította, hogy amikor róla van szó, akkor ez az önuralom nagyjából semmilyen tekintetben nem hozza a szükséges szintet, ebben pedig most sem kell csalódnom. Látom, hogy fonódnak a nő kezei szorosan a nyaka köré, mivel fogalma sincs, hogy mi történt vele nem is olyan régen, ez pedig elég ahhoz, hogy elkattintson az agyamban egy kapcsolót, amire addig nagyon vigyáztam. Hagyom előbújni a régi Avivát, a kocsiajtó nyitódása hangtalan, akárcsak az, ahogy behajtom magam mögött. Még a kocsiban a fejemre húzom a kapucnit, mert fogalmam sincs, vannak-e kamerák a környéken, és a Beretta súlya is ismerősen pihen az ujjaim között. A lépteim még csak nem is neszelnek a térkövön, bár ő egyébként sem hallaná meg, mert épp nagyon belelovalja magát valamibe. Arra viszont fogadni mernék, hogy a tökéletesen belőtt szőke hajához simuló pisztolycső felhívja magára a figyelmét.
– Add oda neki a papírt. – A hangom nyugodt, de hidegebb és élesebben vág, mint a kinti levegő. – És vedd le róla a kezed. – Szemeim rezzenéstelenül szegeződnek a tökéletesen sminkelt arcra, az üzenetük egyértelmű, pedig a fegyver még csak csőre sincs töltve. Ha ártani akarnék neki, ezer más módon is meg tudnám tenni, de rá nézve nem túl szerencsés, hogy kiváló a memóriám. A címe és az arca valószínűleg egy életre az emlékeimbe égett. Nem fenyegetőzöm és nem is fokozom a helyzetet, az utasításom egyértelmű volt, és ha teljesíti, egyelőre mindenképpen kvittek vagyunk, de a jövőre nézve sosem vállalok garanciát. Ha a papír Axel kezébe kerül, kész vagyok úgy visszasétálni az autóhoz, mintha mi sem történt volna, és felvenni az eddigi helyzetemet és feladatomat a környezetünk szemmel tartásával, de a vérem még mindig a fülemben dobol, és ez kifejezetten idegesítő. Hiába értek az érzéseim leplezéséhez, ha egyáltalán vannak ilyen érzéseim. Nem ejt kétségbe a nő gyerekes viselkedése és nem is süllyedek le a szintjére. A szemeim nyugodtan mélyednek az övébe még ebből a távolságból is, halálosan nyugodtan, mielőtt rávillantanám azt az apró, de hathatós mosolyt, amit a régi életemben még olyan sokat gyakoroltam.
Feltűnik, hogy Axel is úgy csapja be maga mellett a kocsiajtót, hogy csoda, hogy nem szakad ki a helyéről, de nem teszek rá megjegyzést. Igazság szerint egyáltalán meg sem szólalok néhány másodpercig, mert félek, hogy a hangom elárul; nem rá vagyok dühös, hanem a helyzetre és magamra, amiért nem tudom elég higgadtan kezelni. Abban biztos vagyok, hogy ez az egész nem történik meg, ha nem lenne fontos az a papír. Elindulok, a reptérre magamtól is eltalálnék.
– Régi ismerős? – szólalok meg aztán, de a tekintetem makacsul az útra és a visszapillantókra szegeződik. A hangom még mindig nem olyan nyugodt, mint szeretném, de most már mindegy.
– Legalább megérte? – pillantok aztán rá a szemem sarkából.

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
I don't want to wait anymore
I'm tired of looking for answers
- -
« Zene; Anxiety»
Még nem érzem, hogy megviseltek a történtek, de nincs is időm ezzel foglalkozni. A veszély közelebb került, mint kellett volna, egyenesen a házunkon kopogott be a halál. Már nem vehetem biztonságosnak ezt a helyet sem, akkor se, ha végül Aviva úgy jön vissza, hogy nem fognak ide találni többen. Nem fogok kockáztatni, és nem azért, mert nem bízok a nőben, azért, mert nem bízok semmit a véletlenre. Ezért az imént még sebtől gyenge és lelkét elszorító férfiből átlépek a katonába, abba, aki puszta kézzel fojtotta meg az áldozatát. Amíg tisztálkodok, és takarítok, van időm gondolkodni azon, hogy mit is kellene csinálni. El kell hagynunk az országot, kis időre mindenképpen. Az sem mindegy, hogy melyikbe megyünk, nyilván olyat kell választani, amelyre nem gondolnak, hogy mennénk, mert a helyismeret, vagy a nyelv hátrány a részünkről. Emellett azt is tudom, hogy a fegyver, amim van, nem lesz elég, és a szolgálatimmal lövöldözni épp olyan jó ötlet, mint minden megölt emberen rajta hagyni a névjegykártyám. A fejemben kezdett összeállni egy kép. Szükségem lesz néhány dologra, és azt is tudom, hogy ezeket kiktől kaphatom meg. Telefonálok is rögtön nekik pakolás közben, aztán meghallom az ajtót...
Aviva felkészült alakját pillantom meg a lépcső alján, így leengedem a fegyvert és lejjebb lépek egy fokot. Ő is megnyugszik, de látom a meglepetést az arcán a kérdésemre. Azonnal el is sorolja őket, én pedig a fejemben jó nagy X-el a fél világot áthúzom... Megoldom. Hangosan gondolkodva lépek vissza a táskámhoz és az ott hagyott telefonhoz. Felkapva azokat kilépek a szobából, a lépcső tetején találkozva Avivával, kérdezve fürkészem az arcát. Még mindig nyúzottnak tűnik, és ezen nem segít se a kosz, se a vér. Aprót bólintok a válaszára, a kérdésére pedig halkan szusszanok.
- Fáj, de ennél sokkal több kell, hogy ledöntsenek a lábamról. - mondom a megnyugtatására, és a szemeimben érdeklődésére csak egy picit hagyom ellágyulni a  katonás csillogást. Pár másodpercig fürkészem, aztán ismét visszaveszem magamra a hadnagyot, és közlöm a nyilvánvalót. A kocsiba bepakolom a táskám, aztán leülve az országon gondolkodva várok. Hamarosan le is jön az emeletről, kezében az elhasznált ruha. Haja nedvesen csillog még, de már sokkal jobban néz ki. Felkelek, oda lépve hozzá elveszem tőle a ruhát. Majd a kocsiban bele teszem a zacskóba. Állát szabad kezemmel finoman megfogva fordítom kicsit oldalra fejét, hogy a halántékán díszelgő sebet megnézzem. Majd később teszek rá valamit, hogy ne menjen bele piszok, és ne gyulladjon be. Hüvelykujjam finoman megsimítja arcát, és amikor rá kérdez a tervre, egy picit elsötétül a szemem.
- Pokollá teszem annak az életét, aki utánunk jön. - jelentem ki fém hideg hangon, és halálosan komolyan gondolom. Amikor meg kellett fojtanom valakit a családom és Aviva érdekében, akkor átléptem egy olyan határt, amin nem tudok visszatáncolni. Szerencsétlenségükre pont azt a férfit fogták ki, aki nem fél szembeszállni szállni velük, és ehhez a hadjárathoz meg is vannak a forrásai. Nem véletlenül a bekattant tengerészgyalogosok az egyik legveszélyesebb ellenségek. Kapcsolatok, fegyverismeret, műszaki ismeretek, túlélési képesség... Nem fogom visszafogni a haragom, ha feltűnnek a horizonton. Elengedem a nő állát, és ellépve mellette felveszem a fal mellől a táskáját, de még előtte visszateszem bele a fegyverét. A sajátom már egyébként is nálam van. Kiviszem a kocsihoz, ott a sajátom mellé teszem, a másik kezemben fogott ruháját pedig a zacskóba. Visszalépek az előszobába, leveszem a kabátját és oda nyújtom neki, aztán a sajátom is magamra veszem... a bal oldalon ez nehézkesen megy, de egy nyikkanás nem sok, annyit sem adok ki magamból. Kiveszem a kocsikulcsot a bőrdzseki zsebéből, és a nőhöz lépve a kezébe adom azt.
- Ezt a feladatot most rád bíznám. - kérem, puhábban, mint amikor kijelentettem, hogy elindulunk, ha elkészült. Ha túl sokat mozgatom a karomat, ismét vérezni fog a sebem. Habár emiatt fekete felsőt vettem fel, nem célom kínozni magam, és úgy sejtem, hogy a nő legalább olyan jól vezet, mint én, ha nem jobban. Kiállás után még beriasztom a házat, és úgy hagyjuk el, mintha semmi sem történt volna. Egy utolsó pillantás a piros falakra és a sötét ablakokra, mintha csak attól félnék, hogy jó ideig - vagy soha - nem látnám ezt a helyet, aztán beszállok a kocsiba.
- Ez az első megállónk. - teszem fel a telefontartóra a telefonom neki, beütve a gps-be az első címet. Míg megyünk, bekapcsolom a sima és az ülés fűtést is, mert nem akarom, hogy a hidegben a nedves hajával megfázzon. A GPS női robothangja a belvárosba vezet minket. A késő órák miatt egész kihaltak az utcák, és hacsak Aviva nem kérdez, én nem mondok semmit. Előveszem a pénztárcám, megnézem, hogy mennyi készpénz van nálam, fejben számolok, gondolkodok. Amikor megállunk, azt egy horgász-vadászbolt előtt tesszük. Az ajtón a zárva tábla szerepel, de oda bent fel vannak kapcsolva a lámpák.
- Ne állítsd le a motort. Ha látsz valami gyanúsat, hajts el. Mindjárt jövök. - nézek rá, mielőtt kiszállnék a kocsiból. Ha jelez, hogy megértette, kinyitom az ajtót, és kilépek a hidegbe. Az ajtó csak pár lépésre van, így hamar előtte is termek. Bekopogok, zsebre tett kezekkel várok, szemeim az utcát fürkészik. Kattan a zár, oda fordulva egy vállas, pocakos férfi nyit nekem ajtót mosolyogva. Kezet fogunk, és beljebb invitál. Míg bent megveszek tőle jó pár dolgot, a kocsiban a telefonom röviden rezzen, ahogy üzenetet kapok a második címzettől.
"Merre vagy? Már nagyon várlak!  <3  love "
Nem tartózkodok bent sokáig, viszont hatványozottan több dologgal jövök ki, mint mentem be. Két táska is van a kezemben, amelyet a kocsi hátsó ülésére teszek. Két vadászatra használt pro mesterlövész puska, vadásztőr, hajózási kellékek, iránytű, minden, amire oda kint csak szükség lehet a természet, és az emberi természet ellen, és a túléléshez, ha netán erre lenne szükség a "vadonban". Az engedélyekről szót se ejtek, de az is benne van a pakkban. A pocakos ex-őrmester mosolyogva integet egyet Avivának mikor beszállok, láthatóan kíváncsian fürkészi a nőt.
- Jó vadászatot! - búcsúzik, míg beülök a kocsiba. Biccentek neki, aztán a figyelmem már újra a telefoné, hogy beüssem a következő címet. Az üzenetet homlok ráncolva nézem meg, és egy mély sóhajtással nyitom meg, hogy válaszoljak, "10 perc". Beütve a címet visszateszem a helyére a telefont, hogy Aviva megindulhasson, és közben reménykedek, hogy a második helyen minden rendben fog menni. Igazából ezen aggódok egy kicsit, és sok dolog múlik ezen az egy kibaszott találkán, így megint csak feszült csendbe burkolózom, és magamban már mindenféle szituációt elképzelek, meg a "menekülési" opciókat is egy kellemetlen helyzetből. A gazdagabb negyedbe érve megvárom, amíg a kapuhoz közel Aviva leparkol.
- Kell mondanom..? - nézek rá, mielőtt kiszállnék ismét. Nem hiszem, hogy ismételnem kéne magamat, ugyan az a teendő, mint az előző esetben. Járassa a motort, és húzzon el, ha baj van. Ha bólint, vagy szavakkal fejezi ki hogy tudja mi a dolga, rá mosolygom halványan, aztán tartva a következőtől kiszállok a járműből. A kapuhoz sétálva becsöngetek.
- Nyitom!
- Nem megyek fel, Thea gyere le, és hozd a papírt is. - szólok vissza a kaputelefonon, és a szemeim megint a környéket pásztázzák.
- Micsoda?!
- Gyere le! - a válasz hallhatóan nem tetszik a vonal túl felén lévő nőnek, mert egyszerűen rám vágja a vonalat. Hátrébb lépve nézek fel az ablakra, és csak remélni tudom, hogy hajlandó lejönni... Kisvártatva fény gyúl a földszinten, a fa kapu zárja elektromosan zümmögni kezd, és elém tárul Thea törékeny alakja. Egy szál, laza selyem köpeny, meg egy szőrös mamusz van rajta, látszik, hogy semmi más. Haja be van sütve, és úgy ki van csípve, mintha randira készült volna. Szemei tágassága viszont a sötétség ellenére is természetellenes, és én tudom, hogy miért...
- Megint be vagy drogozva? - kérdezem, hangomban a kelleténél több aggodalommal, pedig inkább hangzok idegesnek, mint aggódónak.
- Azt hittem, megdolgozol majd ezért! Csak nem hiszed, hogy csak úgy oda adom!? - emeli meg a kezét, meglengetve a kincset. Értetlenül nézek rá.
- Hogy mi? Szó sem volt ilyesmiről, tartozol nekem! - világítok rá a dolgokra, de láthatóan mintha a falnak beszélnék. A nő szeme kiszúrja az autóm - miért is ne tenné, hát jár a motor -, és azt is, hogy valaki ül a volán mögött. A tekintetében valami mesterien gonosz csillan, vagy inkább mondanám ravasznak és önzőnek.
- Azt hittem, nem tartasz barátnőt. - mondja, mire kezdem elveszteni a türelmemet.
- Csak add ide azt a lapot Thea, és itt sem vagyok... - nyújtom a kezemet, de a szavak elmennek a füle mellett.
- Nem viccelek, Axel. Adnod kell érte valamit. Legalább egy csókot! - néz rám, és háta mögé rejti a papírt.
- Mit gondolsz, hogy majd természetben megveszem tőled ezt a szart? Ez a hála, amiért segítettem neked a bajban?! - kérdem visszafojtott haraggal.
- Úgy csinálsz, mintha eddig nem a játékom lettél volna. Kell a papír, vagy sem? - mosolyodik el, és ettől az alattomos mosolytól úgy érzem, felfordul a gyomrom. Idegesen fújtatok egyet, ő pedig csak rá tesz egy lapáttal.
- Kérdezzük meg a barátnődet, megengedi-e, hm? HÉ! MI.. - a szavak tompán szűrődnek ki a kezem alól. A szájára fogott kezemmel tolom vissza a kapunak, megakadályozva azt, hogy végig kiabálja az egész utat a kocsiig, és kiverje itt a balhét. Érzem, hogy a fogásom túl szoros a kelleténél a dühöm miatt, de nem fáj neki, annyira nem, hogy zavarja, csak valami elégedett csillanást látok a szemeiben.
- Csak hallgass már! - sziszegem elengedve a száját, mielőtt olyat teszek, amit megbánnék. Győztes mosolya haragot gyújt bennem, de esküszöm, látom rajta, hogy élvezi. Lassan közelebb lép, kezét felvezeti a mellkasomon a kabát alatt. Az érzés rettentően kellemetlen, és az is, ahogy ajka az enyémre simul. Soha nem tapasztaltam, milyen az erőszak, de  most kifejezetten együtt tudok érezni azokkal a nőkkel, akiktől a férfiak erővel veszik el, amit akarnak. Még is kénytelen vagyok visszacsókolni, mert ha elégedett lesz, legalább gond nélkül távozhatok. Kezem a derekára teszem, de csak azért, hogy eltoljam magamtól hozzám simuló testét. A kezei így is, kígyó módjára fonódnak a nyakamra, amitől a vállamon lévő seb szúró érzéssel tudatja jelenlétét. Még azelőtt állítom meg, és húzódok el, mielőtt nagyon bele lovalná magát.
- Jó fiú. Szolgálunk, és védünk, igaz?- simogatja meg az arcomat, és ökölbe szorul a kezem, és esküszöm, hogy egy hajszál tart vissza attól, hogy megüssem.
- Elégedett vagy? - kérdezem a dühtől fojtott hangon, mire átnyújtja a papírt.
- Tökéletesen katona. Ne ölesd meg magad, bárhová mész. - szinte kitépem a kezéből a papírt, és remegve sétálok vissza a kocsihoz. Úgy törlöm le ajkamat, mintha csak méreggel kenték volna össze. A hátamon még érzem egy darabig Thea tekintetét, aki képes még jókedvűen integetni, aztán középső ujját felmutatni Avivának, mielőtt visszamenne az épületbe. A kocsiba visszaülve úgy vágom be az ajtót magam után, hogy a többi ablak üvege beleremeg. A kezemben szorongatva az összehajtott papírt veszek néhány mély levegőt, és próbálok túl lenni ezen a borzalmas jeleneten. A legrosszabb, hogy ezt Avivának végig kellett néznie, amitől a mellkasomban egy rendkívül nagy és keserű érzés terül szét.
- Menjünk a reptérre. - szólalok meg halkan, de kerülöm a nő pillantását.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

into the same black holes and black mistakes
taking all my will just to run alone

A gondolataim tisztaságának jót tesz, hogy magunk mögött hagyjuk a fürdőszobát és beáll köztünk egy kis távolság. Emlékeztetnem kell magam, hogy ez maradjon is így; amikor segítek neki leülni a kanapéra, erővel kell visszafognom a kezem, hogy ne simítsak végig újra az arcán, mintha csak érezni akarnám, hogy él. Nem kér semmit, ezért én viszem oda neki a tartalék fegyvert a táskából, iránymutatását pedig egy biccentéssel raktározom el. A gondolataim már a teendők körül forognak, de mielőtt még kilépnék az ajtón teszek egy talán meggondolatlan ígéretet.

Követem Axel iránymutatását az autóval, miután mindent elintéztem a ház körül. A tó is megfordul a fejemben, de végül inkább elvetem a gondolatot; biztosabb ha mindent szó szerint felégetek magam mögött, amit tudok. Kiválasztok egy domboldalt, aminek az alja sziklásabb és kopár, hiszen nem az a cél, hogy erdőtüzet generálva mindenkit idecsődítsek, hanem a csendes elsimítás. Nem mintha a roncs földet érésének hangja csendes lenne, de rajtam kívül nem hallja más.

Visszamegyek a házhoz, még akkor is, ha továbbra sem érzem teljesen helyesnek. Egy részem szerint még mindig az lenne az egyetlen elfogadható döntés, ha eltűnnék, egy másik részem viszont még mindig nem tudja az összes kérdésre a választ, ezért abban sem biztos, hogy egyedül hagyhatja-e Axelt. Nem hagytak nyomot maguk után, nem valószínű, hogy eljutnának ide és a családjához, de... azt nem tudom, az ő biztonsága garantálható-e.
Amikor belépek a házba és Axelt nem találom a kanapén, az első reakcióm a zsigeri pánik. A Berettáért nyúlok, nyugalmat erőltetek magamra, kihasználva, hogy nem látok odabent dulakodásra utaló  nyomokat; hangtalan lépteim rögtön a lépcső felé visznek. Amikor meglátom Axel alakját a lépcső tetején, fegyverrel a kezében, megnyugszom, ugyanakkor elfog egyfajta szomorúság is. El akartam kerülni, hogy neki is az elővigyázatosság legyen a második neve.
A kérdéssel sikerül meglepnie. Érzem a hangjában a változást,  de tulajdonképpen örömmel fogadom; sokkal könnyebb így. Visszadugom a Berettát a nadrágom derekába, aztán rápillantok.
– Héberül, angolul, arabul, spanyolul és oroszul anyanyelvi szinten, és megérttetem magam franciául, olaszul és németül – sorolom rezzenéstelen arccal. Sok helyre szóltak már hamis papírjaim, amihez elengedhetetlen volt a nyelvtudás, és még több országban kellett gyakorolnom a társalgást. A következő szavai már annyira nem lepnek meg, inkább csak az a céltudatosság szokatlan, ami tükröződik bennük. Bólintok egyet, és amikor visszamegy az emeletre, én előbb a sporttáskához lépek, amit mintha évtizedekkel ezelőtt pakoltam volna össze, hogy tiszta ruhát vegyek elő belőle. Csak ezután megyek fel én is, szinte a lépcső tetején találkozva vele. A kezében táska, szemei határozottan figyelnek, és csak ekkor tűnik fel, hogy ő már rendbe hozta magát. Nem olyannak tűnik, mint akit nemrég lőttek vállon.
– Elintéztem – bólintok a kérdésére, de nem bocsátkozom részletekbe; úgy érzem, nem lenne rá kíváncsi. A következő szavai ugyanolyan keményen és határozottan csengenek, mint az eddigiek, de nem hibáztatom érte és nem is vitatkozom vele. Én is tudom, hogy el kell mennünk innen; ha együtt, akkor együtt.
– Jól vagy? – engedek meg magamnak egyetlen kérdést. Mégis csak nemrég szedtem ki egy golyót a testéből.
A körülményekhez képest igyekszem gyors lenni a fürdőszobában. Alaposan lemosom magamról a mai este nyomait és a hajamat is meg kell mosnom, mert az előbbi ténykedésem sok helyen ott hagyta a nyomát. A halántékomon díszelgő sérülés nem kifejezetten örül a víz érintésének, pedig neki sincs más választása; legalább a vért és a mocskot muszáj lemosnom róla, még ha az enyéb színhatásokat nincs is idő eltüntetni. Felüdülés tisztának érezni magam és tiszta ruhákba bújni, de a szívem nem lesz könnyebb, amikor belegondolok, alig egy napja mi történt ugyanitt. Mintha egy egész élet eltelt volna azóta.
Patyolat tisztán hagyom magam mögött a fürdőszobát, nem szennyezi egyetlen csepp vér sem, sehol. A ruháimat szorosan felgörgetem éa magammal viszem, majd később megszabadulok tőle. Axelt a kanapén ülve találom odalent, arca és egész teste feszült. Nem ülök le mellé, megállok tőle nem messze, és ha esetleg azonnal feláll, hogy induljunk,  szó nélkül követem a kocsihoz.
– Mi a terved? – nézek rá figyelmesen. Céltudatos és határozott tekintete és szavai után ha valamiben nem kételkedek, az az, hogy konkrét terve van. Azt egyelőre nem fejtem ki, hogy én vele tartok-e. Ha időközben meggondolta magát, kész vagyok a hátterből vigyázni a lépteit.
die for you

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
I don't want to wait anymore
I'm tired of looking for answers
- -
« Zene; Stay»
Minden érintést, amelyet az ellátás után kapok, megbecsülök. Arcomra helyezett kezét, homlokomhoz érintett homlokát, simításait, mindent. Olyan intenzív minden, hogy nem tudom elnyomni a rám törő, ismeretlen érzést, amellyel csak egyre jobban magamhoz akarom kötni, pedig tudom, hogy ez lenne a legokosabb dolog. Elnyomni a szikrát, mielőtt még tüzet okoz. Még is, úgy érzem magam, mint aki csak játszott az öngyújtóval, és most kiesett a kezéből, elhagyva az irányítást, az pedig a véletlenen múlik, hogy magára gyújtja-e a pajtát, vagy sem. Egy borzasztó orosz rulett, és én gyengének érzem magam ellene, főleg olyan pillanatokban, amikor közel van hozzám. Most is, halk szavait, puha érintéseit, szomorú mosolyát az követi, hogy ismét nekem dönti fejét, orrunk is összeér már. Mint egy gombócot a torkomban, úgy küzdöm le az ingert, épp úgy, mint nem rég.
Amikor elhúzódik, szinte fizikailag képtelen vagyok elsőre elengedni, de végül rá veszem magamat, hogy leengedjem karjaim, amik körbe fonják erős testét. Felkel ő is, és felsegít engem is, majd a kanapéhoz kísér, ahova leülve szusszanok egyet. Kérdésére aprót rázok a fejemen.
- Megleszek. - mondom a fejem egy szusszanással hátra döntve a párnára, de felemelem, amikor látom, miként hozza oda hozzám a fegyverét. Értő pillantással veszem el. A kérdésére egy másodpercig merengek csak el.
- Van a közelben egy tó, és egy dombosabb természetvédelmi terület. Csak követned kell a főutat északnak. - válaszolom, aztán figyelem, miként indul meg. Amikor megáll, és visszanéz, nem számítok arra, amit mond, de amikor megteszi, elmosolyodok halványan. "Várni foglak."

Csak kicsit pihenek, amíg a testem meg nem szokja a fájdalmat, és azt, hogy életben vagyok. Utána felkelek, a pultnál iszok vagy félliter vizet, és neki állok annak, hogy idebent is takarítsak. Fekete zsákot veszek elő, és a fürdőbe sétálva mindent, ami véres lett, bele hajítom. Ehhez hozzá tartozik a ruhám is, az elhasznált kötszerek, minden. Kiviszem a szemetet a kocsiba, hogy majd valahol egészen máshol szabaduljak meg tőle, aztán neki állok a véremet feltakarítani a fürdő padlójáról. A kádból sokkal könnyebb, ott a karomat és a mellkasomat is letisztítom, meg az arcomat is megmosom. Igyekszem ezt mind úgy tenni, hogy a sebet kerüljem. Amint ezzel megvagyok, megmosom a csipeszt és visszateszem a helyére a dobozzal együtt. A következő lépés, hogy az emeleten felöltözzek friss ruhákba, és hogy elővegyek egy régi katonai málhát. Míg ruhákat szedek elő a fiókokból, fél kézzel már a telefont fogom a fülemhez. Nanát hívom, hogy fogadja be pár napra az öcsköst, amíg anya haza nem ér, mert szolgálatba hívtak. Az öcsémmel ugyan ezt közlöm: nagyi vár, nekem dolgozni kell. Anyámnak csak egy üzenetet küldök, mert a következő telefon már teljesen más irányba megy. Szívességeket kérek, és hajtok be, azért van egy-két ismerősöm jó helyeken, főleg hogy az utóbbi egy évben a diplomáciai testületnél dolgoztam. Szerencsére túl sokat senkit nem kell győzködnöm semmiről, így amikor leteszem a telefont, azt elégedetten teszem. Amikor az ajtó hangját hallom, a fegyvert a kezembe lépve lépek hangtalanul a lépcsőhöz, és lepillantva várok, a beretta csöve a föld irányában pihen. Amikor látom megjelenni Avivát, megnyugodva eresztem a tagjaimat a testem mellé.
- Milyen nyelveken beszélsz? - kérdezem tőle, lejjebb lépve egy fokot, a fegyvert nyugodtan pihentetve jobb kezemben. Habár a kérdés randomnak tűnik, még is fontos. Ha elmondja, bólintok egyet, és magamban konstatálom a dolgot.
- Akkor ezekre a helyekre nem megyünk. - mondom, és visszalépek az emeletre, vissza a szobámba. Az ágyamra már oda van készítve az összepakolt málha, most felveszem mellőle a telefont, zsebre teszem, aztán a táskát is felkapva megindulok vele lefelé. Az utam bármelyik részén találkozzak Avivával - feljön-e utánam, vagy sem -, de megállok mellette, és céltudatos pillantásommal őt fürkészem.
- Sikerült...? - kérdezem halkan. Ha tudtomra adja valamilyen módon a választ, akkor bólintok.
- Tedd rendbe magad. Utána elmegyünk innen. - a hangomon érezheti, hogy ellentmondásnak itt nincs helye. Azt, hogy meddig jön velem, a kocsiban is meg tudjuk beszélni, de az biztos, hogy ezt a házat itt kell hagynunk. Nem akarok megkockáztatni egy újabb támadást. Beviszem a garázsba a málhám, és a hátsó ülésre teszem, a fekete zsák fölé. Visszamegyek a házba, és iszok még egy kis vizet. Szükséges pótolnom, amit elvesztettem az elmúlt időben. Feszült várakozással ülök le a kanapéra, és várom meg Avivát. Nem siettetem, de tudom, hogy neki is van sebe, amit el kell látnia a fején, és az sem ártana, ha tisztán hagyná el a lakást, hogy mások kérdéseket se tegyenek fel az utcán. Ha ő ezen fáradozik, én azon gondolkodom, hogy merre utazzunk el. Valamiért úgy érzem, úgy sem fogja hagyni, hogy egyedül nézzek szembe a volt "kollégáival".
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

into the same black holes and black mistakes
taking all my will just to run alone

Egy örökkévalóságnak tűnik az egész, de még mindig nem annyira, mint amennyire az a néhány lépés tűnt annak, amit odakint kellett megtennem, miközben ő a földön feküdt. Amit most tenni kényszerülök, miközben ellátom a sebét, pontosan azt bizonyítja, hogy életben van, és bármennyire is gyűlölök minden pillanatot és mozdulatot, amivel fájdalmat kell okoznom neki, ez a lényeg. A szavai viszont akaratlanul is elgondolkoztatnak közben. Jogosan világított rá arra, hogy a prioritás nem az én megölésem volt az előbb, de ezt nem csak abból a szemszögből kell megvizsgálnom, hogy akkor most velem mi a pontos céljuk, hanem abból is, hogy vele mi a helyzet. Most útban volt nekik, hiszen ott volt, rájuk támadt, kész volt megakadályozni őket a tervükben, bármi is volt az. De tudhatnak róla? És ha tudnak róla, akkor tudják, hogy ő az, vagy csak tisztában vannak vele, hogy valaki segít nekem? Túl sok a kérdés, és egyiknek sem tetszik igazán az üzenete... azt sem tudom biztosan, hogyan lehetne ennek a végére járni, de azt igen, hogy ha az ő életét is sikerült veszélybe sodornom így vagy úgy, az nem állhat meg az önmarcangolásnál. Akkor meg kell védenem őt, szükség esetén a családját is, ameddig fel nem számolom a minket összekötő vonalakat. Nem kényszeríthetem bele abba az örökös menekülésbe, amiről az én életem is szól.
Szinte nem is emlékszem már, mitől voltunk mindketten olyan feszültek az autóban nem is olyan régen, pedig mintha évek teltek volna el azóta. Az egész félisten-teória nem számít, mire végzek a seb ellátásával, és ahogy kezem az arcához ér, ő pedig válaszul magához ölel, semmi más sem számít arra a néhány pillanatra, csak hagyom, hogy átjárjon a legfontosabb gondolat. Itt van. Jól van. Életben van. Ujjaim öntudatlanul simítják a bőrét, mintha csak elvehetnék ezzel a fájdalmából és mindabból, amit közvetetten, de én tettem vele.
Amikor kifejezi a maradásom okán érzett örömét, csak egy szomorú mosolyra futja tőlem, mielőtt elhúznám a kezem. Aligha mondhatnám, hogy én is örülök, hiszen az előbb kis híján megölték. Talán ezért is lep meg, amikor nem hagy elhúzódni, hiszen a józan ész azt diktálná, hogy ő is minél távolabb akar tudni magától mindezek után - de talán jobb lesz, ha elkezdek hozzászokni, hogy kettőnk esetében a józan ész nem mindig a legjobb barátunk. Érzem az ujjai alatt, hogyan dobog a szíve, és a szemeiben is látok mindent, mintha az a két óceánkék írisz is arról akarna meggyőzni, hogy minden bennük fekvő kimondott és kimondatlan szó az érdekemet szolgálná. Talán így is lenne, de nekem nem a saját érdekeimet kell nézni. Meglep a kérése, és nem vagyok rest emlékeztetni rá egy kis mosollyal, hogy az előbb még nagyon ellenkezett, az első tiszt említésére pedig halkan elnevetem magam.
Végigsimítok az arcán, ő pedig lehunyt szemmel élvezi az érintést, de muszáj koncentrálnom, hogy ne hagyjam magam elveszni ebben az egészben. Ha még tovább bonyolódunk ebbe az egészbe, annak nem tudom, mi lesz a vége, több értelemben sem. Eddig is éreztem, hogy valamiért vonz magához, és ha hagyom magam, ha nem állok ennek ellen... akkor túl fontos lesz. Azt pedig nem engedhetem meg. Mégis, ahogy ezt megpróbálom neki látszólag semleges szavakba önteni, a szemei azt súgják, pontosan érti. Hiába érti viszont, ha ezután olyan szavakat suttog, amiknek a súlyát talán nem is érteném meg teljesen, ha nem ismerném. De ismerem. És értem. A homlokomat újra az övének döntöm, de most nem olyan éles szögben, mint az előbb, az orrunk szinte összeér és egyetlen apró mozdulatba kerülne megcsókolni, de nem teszem meg. Egy pillanatra lehunyom a szemem, aztán elhúzódok tőle és a szemébe nézve mondom ki azt az egyetlen dolgot, ami visszatart.
Egy kicsit megkönnyebbülök, hogy ezt elfogadja, bár az érintése helyén túlságosan üresnek érződik a bőröm. Felkelek a földről, hogy segíteni tudja neki is a felállásban, aztán óvatos léptekkel a kanapéhoz kísérem, hogy le tudjon ülni rá.
– Szükséged van bármire? – nézek rá, mielőtt magára hagynám. Ha van valahol fájdalomcsillapító a házban, szerezhetek neki, vagy akár a maradék vodka is alkalmas lehet a tompításra. Megteszek és megszerzek neki bármit, amit kér, és ha ő nem kéri, hogy adjam oda a szolgálati fegyverét, én halászom elő a sporttáskából a Glockot, hogy oda tudjam adni neki; most már semmit nem merek a véletlenre bízni. Mielőtt viszont kimennék az ajtón, még odafordulok hozzá.
– Van valahol a közelben viszonylag elhagyatott hely? – kérdezem. Nem kell nagy dolog, csak valami, amit nem vesznek azonnal észre. Vagy egy meredek hegyoldal. Akármit is mond, elraktározom az információt, aztán lenyomom a kilincset, de megtorpanok és visszanézek rá egy pillanatra.
– Visszajövök – ígérem meg, mielőtt kimennék.

Nem számolom az időt, de az biztos, hogy az efféle takarítás nincs meg gyorsan. A saját fegyvereim összeszedésével kezdek, mert bár a Beretták kiköpött másai egymásnak, én tudom, hogyan különböztessem meg őket. A tőrömet is visszacsúsztatom a helyére, miután letöröltem az egyikük felsőjében, aztán összeszedem az ő eldobott vagy leesett fegyvereiket is és a kabátjukba rejtem őket. Egy helyre húzom a testeket, és amennyire tudom, eltüntetem a nyomokat; amikor annál tartok, akivel Axelnek kellett végeznie, a szívem újra elnehezül egy kissé. Ismerem már őt annyira, hogy tudjam, számára ez nem lesz olyan egyszerű, mint számomra. Persze, neki is megvoltak a maga jó okai, de... Nehéz sóhajjal hajolok le, hogy átkutassam a zsebeiket, és mindent átnézek, amit találok. Nincs adóvevő vagy telefont, semmilyen elektronikus kütyü, ami nagyon jó, mert az én sejtéseimet igazolja. Az egyikük zsebében megtalálom a kocsikulcsot is, aminek segítségével aztán felfedező útra indulok a környéken.
Az autót közelebb találom meg, mint szeretném, de azért így is van távolság, és mivel nem azt szánom a végleges helyének, nem aggódom rajta túl sokat. Mielőtt visszamennék, átkutatom az autó minden egyes apró szegletét, de nem találok benne semmit, amitől okosabb lehetnék - viszont olyat sem, amitől el kellene keserednem. Az autóval önmagában az a probléma, hogy az elektronika miatt meghatározható a helyzete, de ezen valamennyire lehet segíteni. Az autóval megyek vissza, egészen közel tolatok a testekhez, aztán felnyitom a csomagtartót. Nem okoz gondot megemelni a magatehetetlen testeket, mintha újra az az erő dolgozna bennem azért, hogy minél hamarabb eltüntessem őket ennek a háznak a közeléből is. Ketten férnek a csomagtartóba, egy a hátsó ülésre, de nem esek kétségbe. Ha találkoznék valakivel, úgyis mindegy lenne. Visszamegyek az autóval az útra, aztán eltüntetem a testek mozgatásának és az autó kerekeinek is a nyomait, mielőtt visszaülnék a kormány mögé.
Ha Axel adott valamiféle iránymutatást, azt követem, ha nem, akkor a saját szemeimre hagyatkozva keresek egy megfelelő helyet. Egy végtelen szakadéknak örülnék a legjobban, de nem vagyok telhetetlen, megelégszem egy kisebb hegyoldallal is, aminek a szélénél meg tudok állni és elég kopár ahhoz, hogy ne okozzak felesleges károkat. Nem állítom le az autót, csak behúzom a kéziféket, aztán nekiállok egy kis átrendezésnek. Mindenki bekerül egy-egy ülésre, bekötöm őket, hogy a helyükön maradjanak, majd az egyikük zsebében talált öngyújtó segítségével lángra lobbantom a hátul ülő ruházatát. Mellédobom az öngyújtót, rázárom az ajtót, meg az első üléshez hajolva oldom a kéziféket. Visszasétálok a kocsi hátuljához, majd bízva a lelkem dúló vihar erejében, hátammal nekifeszülök a csomagtartónak és kifejtek rá egy erőteljes lökést, ami megindítja előre. A feloldott kézifék szerencsére nekem dolgozik. Nem várom meg a fémes csattanást, futólépésben távozom, még akkor is, ha úgy sejtem, nem fogják egyhamar megtalálni, ami marad belőlük.

A fáradtság csak akkor vesz erőt rajtam, amikor visszaérek a házhoz. Megpróbálom magamról úgy-ahogy ledörzsölni a mai este mocskát, de bizonyos nem látható részeit tudom, hogy sosem fogom tudni. Azt is tudom, hogy talán megint őrültséget csinálok. Használhattam volna azt az autót arra, hogy elmenjek innen, el Oslóból, talán el az országból is, és fejtse meg az isten-históriát az, akinek van hozzá kedve. Viszont tettem egy ígéretet, ezért odasétálok a házhoz és belépek az ajtón, tekintetemmel rögtön Axelt keresve a kanapén.
die for you

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
I don't want to wait anymore
I'm tired of looking for answers
- -
« Zene; Stay»
A sérülés rohadtul érezteti magát, de nem súlyos annyira, hogy aggódjak miatta. A fájdalom persze meglehetősen kellemetlen, és az is, hogy érzéstelenítő, vagy bármi nélkül kell kibírnom azt, ahogy Aviva tisztítja a sebet, és így is fogja kivenni a golyót. Amikor szembesít a nyilvánvalóval, hogy majdnem megöltek miatta, halkan ismétlem meg neki három évvel korábbi szavaimat, mint egy fajta ígéretet: újra és újra megtenném, ha visszatudnám tekerni az időt. A válasza, habár látom minden pillantásában, és a dombon hallott kiáltásaiban, egészen máshogy érint. Amikor kimondunk dolgokat, az sokkal többet jelent, mintha csak gondolunk rájuk, és tudva, hogy ő is épp olyan hévvel akar védelmezni engem, mint én őt, egyfajta melegséggel tölti meg sajgó mellkasomat. Hagyom, hogy ellásson, minden egyes mozdulatért hálás vagyok, és habár a szavak nehezen jönnek ajkaimra a zihálás miatt, tudom, hogy érti. Szóba hozom, hogy nem tudhatjuk, hogy mit tudnak rólunk, mert nem kérdeztük őket, mielőtt meghaltak, és számomra, katonai szemmel az lenne logikus, ha minden mozzanatukról jelentést adtak volna... Hiszen adott egy nő, akit ki tudja mióta üldöznek mindhiába, és most mellé verbuválódott egy tengerészgyalogos is, akiről ma kiderült, hogy nem fél bemocskolni a kezét, ha róla van szó. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ne akarnának ennek annyira pontot tenni a végére, hogy ne változtassanak a megszokotton, és látom, ahogy Aviva elgondolkodik. Aztán egyetért azzal, hogy kivételesen a prioritás nem ő volt, ami egyszerre vesz le, és tesz sújt a lelkemre. Ha megakarnak szabadulni attól, aki túl sokat tud, akkor menekülnöm kell nekem is, hogy az öcsém és az anyám rendben legyen. Amikor azt mondja, hogy őrizni fogja a házat, fájdalmas és halk nevetéssel rázom meg a fejem. Még is minek képzeli magát? Szavaimra halkan sóhajtok, soha nem találkozott a családommal, még is úgy aggódik értük, mintha legalábbis távolról ismerné őket. Ez még erősebb elhatározást ébreszt bennem az iránt, hogy ez a nő megérdemel még egy esélyt az élettől, és ha tehetek valamit azért, hogy ezt a nyugalmat elérje, akkor azt nem leszek rest megtenni.
Persze a sebtisztítás fájdalmai után jön csak az igazi móka, én pedig egy nyikkanást sem hallattva tűröm a fájdalmat. Megkönnyebbülten sóhajtok fel, amikor készen van, és érzem magamon kezét, amivel megtartana, ha kell, de erre végül nem adok okot. Amikor kezét arcomra helyezi, megmelegszik a bőröm simítása nyomán, hálás pillantásom csak akkor csukom le, amikor homlokát az enyémnek dönti. Karjaim körbe fonják, és ahogy ujjai tarkómra simulnak, és simogatni kezdenek, ismét egy kellemes érzés hullámzik végig lelkem partján. Mintha csak belőle áradna, megtalálom a nyugalmat és képes vagyok egy kicsit elfeledni, hogy mi történt, és hogy mit tettem, még a fájdalom is a háttérbe szorul ennek az érzésnek köszönhetően. Amikor rám néz, szemeiben látom mindazt, amit csak egy szóban fejez ki, és amikor arról beszél, mit nem kellett volna, elmondom a magam oldalát.
Megbánására elmondom, hogy amúgy sem volt választása abban, hogy velem jön-e, mire közli a nyilvánvalót: ha akart volna, elmehetett volna.
- Örülök, hogy maradtál. - mondom halkan. Még így is örülök, hogy sérült vagyok, hogy veszélybe kerültem, hogy mindez megtörtént. Amikor mással kezdene foglalkozni, nem hagyom neki. Kezét mellkasomra teszem, amely hevesen dobogó szívem rejti, és zilált haját picit megigazítva kérem, hogy jöjjön velem. Látom rajta hogy meglepődik, de csak halványan elmosolyodom, főleg ahogy felemlegeti, hogy eddig mennyire ellene voltam.
- Mert ostoba vagyok. Szükség lenne a hajón egy első tisztre. - viccelek kicsit, még mindig halovány mosollyal, kicsit félre biccentve a fejem kutatom arcát. Keze felsimul ismét az arcomra, a kellemes érzést úgy fogadom, mint eddig soha. Egy pillanatra lehunyom a szemem, de aztán ismét rá emelem őket, és mélyen a szemébe nézve kutatok valami után. A következő szavait mélyen magamban én is érzem, tudom, hogy nem az utazás céljának végére gondol, hanem valami egészen másra.
- Nem hajózok ki nélküled... - suttogom vissza a szavakat, és nem gondoltam volna, hogy eljön az a perc, amikor ezt mondom valakinek. Avivát nem lennék képes csak úgy hátra hagyni, főleg úgy nem, hogy tudom, egész falkákat küldenek utána. Annyira nem fontos ez az egész isten-teória, hogy magára hagyjam őt a bajban. Komoly pillantással néz rám és amit mond, nem válasz a kérdésre, és az előző se volt az. Csak fürkészem szemeit, és tudom, hogy igaza van, még is olyan nehéz elengednem őt, mintha attól félnék, hogy biztosan nem látom többet. Megint belém költözik az érzés, hogy ajkaira hajoljak, de ahogy legutóbb, most is elnyomom ezt az érzést.
- Rendben. - mondom ki végül kisvártatva, és a kezeim leengedve eresztem ki azok börtönéből. A kádra támaszkodva kelek fel lassan és óvatosan, a fájdalom visszakúszik a fejembe, de már korántsem olyan erősen. Óvatosan sétálok el a nappaliba, valószínűleg Aviva segítségével, ahol a kanapéra ülve nagyot sóhajtok. El kell intéznem néhány telefont, míg a nő kimegy... El kell intéznem néhány dolgot.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

into the same black holes and black mistakes
taking all my will just to run alone

A harag és a gyűlölet lassan emészti a lelkem, míg beérünk a házba, és ez csak fokozódik, ahogy közös erővel megszabadítjuk a pulóverétől is. Eleve magamat okolom a történtekért - ki mást? -, és ez az önvád csak egyre erősebb intenzitással érződik a fájdalom minden egyes apró jele nyomán. Erős és tartja magát, nem is számítottam tőle másra, de a légzése akadozása vagy épp sűrűsödése mindent elárul, nem is beszélve arról, hogy a szemeiből is ki tudom olvasni a fájdalmat... már amikor képes vagyok ránézni. Mire végzünk a pulóver levételével, aggódva figyelem, ujjaim a karjára simulnak, de mintha csak érezné, hogy miatta várok, egy biccentéssel jelzi, hogy nincs baj. Elkezdem összeszedni a szükséges eszközöket, legalább addig is van ideje egy kicsit felkészíteni magát lélekben; ez a gondolat főleg akkor rántja görcsbe a gyomromat, amikor a kezembe akad a szemöldökcsipesz. Elkezdem a seb ellátását, de amikor rájövök, hogy azt próbálja szóvá tenni, hogy velem történt valami majdnem, szinte el sem akarom hinni, amit hallok. Pedig nem kéne csodálkoznom rajta, ezt a szavai is igazolják. Az elsuttogott szavak hallatán az én ajkaimra is egy az övével szinte teljesen azonos mosoly költözik.
– Én is épp erre céloztam – felelem halkan. Engem ugyan már nem köt semmiféle hivatástudat, de azt felesleges lenne tagadnom, hogy ő... kinőtte magát valamivé a szememben, amit nem tudnék megnevezni. Semmi oka nem lett volna rá, hogy mellettem maradjon, hogy segíteni akarjon; ha a legelső reakciója ösztönös volt is, mások abban a pillanatban hátraarcot csináltak volna, hogy rájuk fogtam a fegyveremet. Ő mégsem hátrált meg, még akkor sem, amikor elmondtam neki az igazságot magamról, egyszerűen csak bizalmat szavazott nekem, kockára téve mindent. És most is ő ül itt előttem egy lőtt sebbel, ami akár az életébe is kerülhetett volna, ezzel pedig nagyon nehéz megküzdenem. A bátyám az egyetlen olyan személy az életemben, aki törődött velem, és akinek a sorsával én is törődöm, de most már végképp be kell látnom, hogy ez a létszám eggyel nőtt. Féltem ettől, de már kár rágódni rajta. Most az a fontos, hogy rendbe tudjam hozni a dolgokat, a körülményekhez képest.
Próbálom a seb ellátásával lekötni magam, és annak érdekében, hogy a szükségesnél ne okozzak több fájdalmat, igyekszem nem túlságosan elhúzni a dolgokat. Precízen és alaposan tisztítom meg a sebet és a környékét, már csak az hiányozna, hogy elfertőződjön, de nagyon figyelek rá, hogy csak a szükséges mennyiségű fájdalmat okozzam a művelet közben. A szavai elgondolkoztatnak és egy kicsit el is bizonytalanítanak, de csak azért, amit az imént is mondott; van a gondolataim mélyén egy sejtés, amit nem tudok teljesen megfogni.
– Nem tudom – felelem lassan. – Alapvető szabály, hogy addig nem lépsz kapcsolatba senkivel, amíg nem el nem végezted a feladatodat, mert ha valami félresikerül, nem fognak tudni visszakövetni. De... igazad volt az előbb. Nem az volt a prioritás, hogy megöljön. – Nem tudnám pontosan megfogalmazni a gondolatokat, amik kavarogni kezdenek a fejemben. Semmi értelme nem lenne annak, ha elkapni akarnának és nem megölni, a protokoll egyértelműen azt mondja, hogy meg kell szabadulniuk tőlem. Viszont most már csapatokat is képesek utánam küldeni, ami nem kifejezetten jellemző. Furcsa, de ez egyben azt is jelentheti, hogy a kapcsolatfelvétel is máshogy zajlik, ami esetünkben nem jelentene jót.
A seb tisztítása közben néha felpillantok az arcára, hogy lássam, hogy bírjam, és egy egészen kicsit könnyít a lelkemen, mikor már-már zsibbadtságot látok a szemeiben. Ott ül bennük a fájdalom, de a teste talán nem küldi olyan intenzíven a jeleket... még. A csipesz még hátravan.
– Tudom – nézek a szemébe egy pillanatra. – Viszont én hoztam ezt a fejetekre és minden tőlem telhetőt kész vagyok megtenni azért, hogy elhárítsam – jelentem ki határozottan. Nem is gondoltam, hogy ő ne a védelmemet szem előtt tartva hozott volna ide és tartott volna itt, de a történtek után nem kérheti, hogy csak úgy engedjem el a dolgot. Nem sodorhatom ennél is nagyobb veszélybe, sem őt, sem a családját.
A golyó kivétele a legszörnyűbb művelet mind közül. Gyűlölöm a gondolatot, hogy most még több fájdalmat kell okoznom neki, de a lövedék nem maradhat bent; összeszorítom a fogaimat és akkor sem állok meg, amikor hallom a kád roppanását az ujjai alatt. Hallom, hogy szinte nem is vesz levegőt, másik kezem készenlétben áll, hogy elkapjam, ha megszédülne. A férfiúi becsületének talán nem tenne jót, de inkább ez, mint hogy beessen a kádba, de végül mégis a golyó az egyetlen, ami ott köt ki. Aggódva figyelem az arcát, és amikor kinyitja a szemeit, látom bennük a hálát, de ettől nem érzem jobban magam. Nem kellene hálásnak lennie ilyesmiért, egyáltalán itt sem kellene lennünk. Az egyetlen dolog, ami vigasztal, hogy még mindig itt van velem, hogy a golyót is sikerült kiszednünk a testéből, hogy... hogy megmarad. Ezt mintha csak most lennék képes ténylegesen feldolgozni, az ezzel kapcsolatban érzett valóságos érzelmi kavalkádot pedig egy apró érintésbe próbálom belesűríteni.
Érzem, hogy valami elnehezül a mellkasomban, amikor magához ölel, de nem állok ellen. Kezem továbbsimul a tarkójára, ujjaim finoman simogatják a bőrét, mintha csak ezzel próbálnék bocsánatot kérni tőle mindenért. A szívem valamilyen másik okból kezd el újra hevesebben verni, de elnyomom magamban az érzést... vagy legalábbis próbálom. Még akkor is, ha tudom: ha igazán próbáltam volna, már régen nem lennék itt, és most nem jutottunk volna idáig. A pillantásunk találkozik, szavaimra elmosolyodik, de az, amit mond, az én ajkaimra is egy kis, keserédes mosolyt csal.
– Lett volna lehetőségem megszökni – adok hangot az igazságnak halkan. Talán kezdetben nem hagyott nekem más választást, de amikor hajnalban magamra hagyott arra a néhány órára, eltűnhettem volna az életéből, és ezt mindketten tudjuk. Mégsem tettem... és most itt vagyunk. Inkább el is húzom a kezem az arcáról, készen arra, hogy helyet teremtsek magunknak a távozásra, de nem hagyja, hogy elhúzódjak tőle. A kezemet a mellkasára helyezi vissza, érzem, hogyan ver a szíve a bordái börtönében, és ettől újra átfut az agyamon, milyen kevésen múlt az egész. Megrebbennek a szemeim a törődő, kedves mozdulatra, ahogy a fülem mögé tűri a hajam, és elkövetem azt a hibát, hogy megint hagyom magam elveszni a tekintete világoskék tengerében. A szavai meglepnek, és próbálom nem észrevenni, hogy a kicsit sem racionális oldalam számára mennyire csábító az ötlet.
– Nem is olyan régen még hallani sem akartál erről – emlékeztetem egy apró mosollyal. Van igazság abban, amit mond, de ugyanígy fel tudnék hozni érveket a maradás mellett is. Ezek után már én sem szívesen hagynám magára, ha valaki akár csak el is kezdte megsejteni, hogy köze lehet hozzám, inkább szeretnék ott lenni és a saját kezemmel megölni bárkit, aki megpróbál a közelébe férkőzni. Ugyanakkor pont ez az érzés az, ami miatt nagyon veszélyes ez az egész.
De aztán átfogalmazza a szavait, és ebben a megközelítésben a szívem ismét kész lenne elárulni mindent, amit az eszem tud, pedig egész életemben arra tanítottak, hogyan ne tegyem ezt. Ujjaim a mellkasáról visszatérnek az arcához, végigsimítok a bőrén, szemeim az övéit fürkészik.
– Nem tudom, mi lesz, ha veled megyek – vallom be az igazságot suttogva. Arra érti, amire akarja, de én tudom, hogy ez most már nem csak arról szól, hogy veszélyben forog az élete minden egyes pillanatban, amikor mellette vagyok. Most már azzal is számolnom kell, hogy nem válhat fontossá számomra; nem lehet még ennél is fontosabb, mert már ez is kis híján az életébe került, még ha éppen ez is volt az, ami ráébresztett ezekre a dolgokra. Felesleges lenne viszont tagadnom a rám gyakorolt hatását, és tudom, hogy ez ennél legfeljebb erősebb lehet.
– Meg kell néznem, hogy el tudnak-e vezetni hozzád – nézek a szemeibe komolyan. Ha a legkisebb nyomát is találom annak, hogy hagytak nyomokat maguk mögött, amik könnyedén elvezethetik őket ehhez a házhoz, nem hagyhatom annyiban a dolgot. De ha nem, ha csak őt kell megvédenem tulajdonképpen saját magától, akkor ezt kétszeresen is meg tudom tenni, ha vele tartok. Oda egyébként sem tudnának utánunk jönni csak úgy, ami mindenképpen jó. Csak nekem kell felvérteznem magam Axel ellen.
die for you

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
I don't want to wait anymore
I'm tired of looking for answers
- -
« Zene; Stay»
Miután megnézte a sebet, már tudtam, hogy nem szükséges búcsúzkodni, különben soha nem kért volna meg arra, hogy álljak fel. Csak figyelem a szemeiben ülő keserű érzéseket, a haragot, a félelmet és aggodalmat. Soha nem gondoltam volna, hogy ezt fogom benne látni, és borzalmas érzést kelt bennem. Mintha a golyó mellett egy másik fojtogató érzés is bennem lenne. Igyekszem megnyugtatni azzal, hogy felkelek, és amennyire lehet, a saját lábamon sétálok be a házba. Átkarol, kezem a vállán, de csak akkor használom segítségét, mikor érzem, hogy a szédülés a föld felé rántana. Bent a fürdőben leülök, és kivételesen örülök annak, hogy nem egyedül kell levennem a ruhát, és most semmiféle mocskos dolog nem jár a fejemben. Megkönnyebbülök, amikor megfogja a karom, hogy átvegye tőlem az anyagot. Halkan, a fájdalomtól lihegve engedem le a kezem, és hagyom, hogy kibújtassa a fejemet a ruhából, aztán áthúzza a sérült vállamon. Akadozva veszek még levegőt, aztán kicsit megkönnyebbülök, amikor végre elengedi a ruhát, keze a jobb karomra simul, én pedig halkan szuszogva biccentek neki egyet, amolyan jelzés, hogy minden rendben. Elmondom, mit hol talál, és azt is, hogy jól megszívtam azzal, hogy nem ment keresztül rajtam ez a szar, mert így improvizálni kell majd valamivel a kiszedését. Aviva érti, kicsit úgy érzem, mintha a félszavainkból is megértenénk a másikat. Amíg kutat, a pulóvert a kádba ejtem, és igyekszem nem bele dőlni a lassan múló szédülés miatt. A kád szélére támaszkodom, és figyelem, hogyan most kezet, és készít össze mindent, kutat a megfelelő dolgok után. Látva a szemöldökcsipeszt már készítem magam lelkileg a pokolra, de igyekszem nem az arcomra engedni ezt a fajta gondolatot. Amikor felkészül, letérdel elém, hogy rendesen lássa a sebet, és így lehetőségem nyílik kavargó szemeit figyelni. Elmondom neki, hogy mit láttam. Hogy ahelyett, hogy megölték volna őt, a támadó rám fordította a fegyverét. Szégyenkezve sütöm le a szemeimet, mert ezt az egy feladatot, a biztonságát sem tudom elvégezni egyedül. Amikor állam alá nyúl, keserűen nézek fel rá, szavaira keserédes, halvány mosoly pihen meg ajkaimon.
- Vannak életek, amelyeket többre értékelünk a sajátunknál... - suttogom halkan, mintegy emlékeztetve őt arra, amit régen mondtam a hivatásunkról, és ezzel nem vagyok rest elárulni, hogy számomra akkor is fontosabb az ő élete, ha már tudom, hogy nem riporter, és nem egy egyszerű civil. Nem változott a szememben ebből a szempontból, és az sem, hogy számomra mennyit ér az élete. De aztán kénytelen vagyok azzal is szembesíteni, hogy a támadás iránya azt is jelenti, hogy akkor is veszélyben leszek, ha nincs mellettem, hiszen ismerem őt, talán jobban is, mint a legtöbben, és közelebb kerültem hozzá, mint a legtöbben. Ez utóbbit rettentően érzem magamon, és a reakciója elárulja, hogy talán ő is így érez... A tanácsára, és arra, hogy a sebbel kezd foglalkozni, halkan szusszanok. Az izmok, amelyeket a golyó ért, kőkeményre feszültek, ez a védekezési reflex kikerülhetetlen, de legalább segít abban, hogy a lövedék ne mozogjon tovább. Így amikor fertőtleníti a sebet, és feltörli onnan a vért finom mozdulatokkal, tudom, hogy gyors lesz. A szavaira arcát kutatom, és amikor a testek és az autó eltüntetéséról beszél, halkan elnevetem magam.
- Ha nem voltak kezdők, már az autó út alatt is helyzetjelentést adtak. Vagy azelőtt, hogy betörtek a házba. - suttogom magam elé. A seregben legalább is biztos így lenne, rádió csendet csak akcióban rendelnek el, de van, hogy még akkor sem. Ezekkel a gondolatokkal tudatosítom magamban, hogy Avivának igaza van, és el kéne tűnnöm a radarról egy kis időre. A seb lassan tisztul, a vérzés lassan csillapodik, és habár a tisztogatás is fáj, közel sem érzem annyira, mint magát a mellkasomat ért fájdalmat. Talán tompultak is az érzékeim emiatt egy kicsit, nem tudom. Amikor azt mondja, őrizni fogja a házat, fájdalmasan, halkan kinevetem.
- Nem vagy házőrző. Azért akartam, hogy itt maradj, míg kint vagyok, hogy biztonságban legyél. - tekintek rá jelentőség teljesen. Ezekkel a szavakkal azt is elárulom, hogy nem hiszem, hogy ne tudnának már rólam, és azt se tudhatjuk biztosan, hogy minket követtek tőle, vagy már tudták a címet... és megkérdezni se fogjuk tudni. A szavak megszakadnak, mert a kezébe veszi a szemöldök csipeszt, én pedig ennek a gondolatától is szédülni kezdek majdnem, de férfiasan, kissé sűrűsödő légvétellel, elhatározott pillantással nézek magam elé a csapra. A légzésem megakad, amikor benyúl a sebbe, és a markom alatt ropogni kezd a kád. Visszatartom az ingert, hogy a fájdalomtól hiperventilláljak, mert minél többet mozgok, annál nehezebb lesz neki, és ezáltal neki is. A homlokomon gyöngyözni kezd a hideg verejték, és amikor végre kiveszi a golyót, úgy érzem, hogy betudnék dőlni vele a kádba. Megtartva magam ülő helyzetben, sápadtan görnyedek meg egy kicsit, szinte fellélegezve. Nem szoktam hozzá ahhoz, hogy fájdalomcsillapító nélkül műtenek engem, de egyszer ennek is el kellett jönnie. Érzem magamon Aviva pillantását, felé fordítom szemeim, és hálásan, szavak nélkül köszönöm meg, amit tett. Csillogó szemei engem fürkésznek, míg kezével a sebet szorítja, hogy elálljon a vérzés. Az arcom ugyan nyúzott, de a szemeim élettel teliek. Megmaradok, ez már biztos. Amikor kezét arcomra simítja, a sűrű légzésem megmarad, de most mintha nem a fájdalom okozná. Ahogy homlokát az enyémnek dönti, elfog egy nem ismert érzés, ami ellen kezdem elveszteni a csatát. Átkarolva vékony testét ölelem magamhoz, nem foglalkozva azzal, hogy balommal vérfoltokat festek ruhájára. Szemeim lehunyva pihenek a törődő érintése alatt, hallgatom suttogását, aztán amikor rám pillant, rá emelem szemeimet. Az övében mintha a világot látnám, és amikor azt mondja, nem kellett volna bele kevernie, egy őszinte mosolyt engedek meg felé.
- Úgy hiszem, nem volt választásod, mert én akartam neked segíteni. - azt már megbeszéltük, hogy nem akart lelőni, és pont emiatt a blöff miatt nem volt lehetősége másra, csak engedni akaratomnak. Amikor elveszi a kezét az arcomról, finoman oda nyúlva fogom meg a csuklóját. Ráér ez később is. Kezét visszahelyezem a mellkasomra, elengedve kezét füle mögé igazítom jobb kezemmel egy tincsét.
- Gyere velem. - mondom halkan, szemeit fürkészve, a szavak úgy törnek fel belőlem, mint egy hirtelen gondolat, pedig nem olyan hamari ez, mint amilyennek tűnik.
- Utazzunk el együtt. Sokkal biztonságosabb, mint különválni. - észérvek. Logikus dolgokat próbálok felhozni az ötlet mellett, pedig egy teljesen más dolog a forrása, amelyet nem tudok most már egyszerűen a padló alá söpörni.
- Szeretném, ha velem jönnél. - fürkészem még mindig arcát, és habár tényleg nem gondolom jó ötletnek, hogy ketté váljunk, nem akarom ezt a döntést rá erőltetni. Magamat sem, még ha most már vágyom is arra, hogy mellettem legyen, akkor is, amikor életem legőrültebb dolgát próbálom majd ki a tengeren.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

into the same black holes and black mistakes
taking all my will just to run alone

Nem tudnám megmondani, mikor éreztem utoljára olyan félelmet, mint azokban a pillanatokban, amikor meglátom Axelt az avarban heverni. Ez újra megkongatja a vészharangokat a fejemben, figyelmeztet, hogy túl messzire megyek, túl messzire mentem ezzel az egésszel, de egyelőre nincs idő és lehetőség a felszívódásom részletein gondolkozni. Az agyam most egyetlen dologgal foglalkozik, és az Axel állapota. Ahogy a hátára fordítom, hallat egy fájdalmas nyögést, de ezzel csak azt árulja el, hogy életben van, és most ez a legfontosabb. A szívem szinte ki akar törni a mellkasom börtönéből még így is, muszáj felültetnem, hogy jobban megnézhessem magamnak, pedig tudom, látom és hallom is, hogy fájdalmat okozok neki. A mellkasom elszorul a fájdalom minden egyes kis jelére, az elakadó és felületessé váló lélegzetére, de csak annyit tudok tenni érte, hogy próbálok minél több terhet átvenni tőle a folyamat során. A seb nem vérzik jobban a normálisnál, ami jó jel lehet, de engem még mindig nem nyugtat meg teljesen.
A kérdése megdöbbent; már akkor azt kellett volna latolgatnia, hogyan szabadulhatna meg tőlem, amikor sikerült elvezetnem az üldözőimet a családja házához. Továbbra sem tölt el nyugalommal a gondolat, hogy egyedül tervez a saját életén kísérletezgetni, de miután az előbb kis híján tényleg megölték, be kell látnom, hogy más módon kell hozzájárulnom az életben tartásához. Az érintése az arcomon felér egy tőrdöféssel a szívembe, de kitartok a válaszom mellett, és mintha nem is igazán lepném meg vele. Mégsem száll vitába velem, aminek örülök, mert itt most az ő egészsége a prioritás. Nem szívesen kínzom tovább, de muszáj felállnia és muszáj visszamennünk a házba. Minden egyes apró fintor az arcán, minden alakadó lélegzet, minden másodperc, amit a fájdalom miatt kell pihenéssel töltenie egyre mélyebbre döfi a képzeletbeli tőrt a mellkasomban, az önmagam iránt táplált harag és gyűlölet hullámokban árad, de én csak erőt nyerek belőle, ami erőt az ő felsegítésére és támogatására használok. Jobb kezét a vállamra igazítom, balommal átfogom a derekát, és bár érzem, hogy nem akar nagyon rám nehezedni, nem szólok érte, csak tartom a tempóját, és amikor megszédülne, ott vagyok neki biztos pontnak. Egyébként is hosszabb úton kell mennünk, hiszen így nem fogj tudni átugrani a kerítést.
Megkérdezem, hogy van-e esélye kórházba menni, de nem igazán lep meg a válasza, valami ilyesmire számítottam. Értőn bólintok, iránymutatása alapján a lenti fürdőszobába kísérem és segítek neki leülni a kád szélére. Egy pillanatra bizonytalanul nézek a pulóverére, a legkevésbé fájdalmas megoldás talán az lenne, ha levágnám róla, de aztán látom a tekintetében az elhatározást és a mozdulatot, ahogy jobb karját elkezdi eltávolítani a ruhadarab ujjából. A helyzet egy egészen kicsit ismerős, de csak egy egészen kicsit, és mivel most sokkal jobban lefoglal az iránta érzett aggodalom, mint hogy bármi más is eszembe jusson, nem kérdés, hogy segítek neki. Egy másik helyzetben most biztosan elkalandoznának a gondolataim, de erre most nem megfelelő sem a hely, sem az idő. Megtartom a pulóver anyagát, hogy könnyebben ki tudja belőle húzni a kezét, és igyekszem viszonylag távol tartani a bal oldalától az anyagot, hogy ne feszítse rá nagyon a fájó részekre. Amikor felemelné a kezét, hogy áthúzza a fején az anyagot, ujjaimat a karjára simítom, és hogy minél kevesebbet kelljen mozognia, inkább én húzom át a fején a pulóvert, továbbra is vigyázva a bal oldalára. Hagyok neki néhány másodpercet, és bár a fájdalma még mindig ugyanazokat az érzéseket táplálja bennem tovább, mint eddig is, csak a jobb karjára simuló ujjaim finom szorítása jelzi ezt, semmi más. Valószínűleg a szemeimben dúló vihart is felismerhetné, de előbb fordulok szavai nyomán a szekrény felé, mintsem ezt láthatná. Először alaposan megmosom a kezem, aztán megtalálom az elsősegély felszerelést és a sebbenzint is, de értem a célzását, ezért szemeim átkutatják a szekrény tartalmát, egyéb eszközök után kutatva. Amikor kiszúrok egy manikűr-készletnek tűnő tárgyat, kinyitom, és találok is benne egy szemöldök csipeszt, ami talán megteszi majd, ha elég hosszú. Őszintén remélem. A csipeszt a mosdókagyló szélére helyezem, a többi dolgot viszont a földre készítem, hogy minden a kezem ügyében legyen, aztán jobbára letérdelek elé, a lábai közé helyezkedve, hogy mindent jól lássak és rendesen hozzáférjek. Felbontok egy csomag gézlapot és alaposan meglocsolom a fertőtlenítő folyadékkal, de amikor meghallom a szavait, ránézek. Először nem értem, mire gondol, hiszen nem sok híja volt, hogy a golyó rossz helyre menjen, de aztán folytatja, és rájövök, hogy rólam beszél.
Szabad kezem ujjaival finoman az álla alá nyúlok és felemelem a fejét, hogy a szemeibe nézhessek.
– Majdnem megölt téged – szólalok meg halkan. Ezt persze ő is tudja, de ennél jobban nem tudom kifejezni, hogy mennyire hidegen hagy a saját sorsom, ha az ő élete a tét. Aztán erre ő maga is rávilágít a szavaival, a mellkasomban újult erővel horgad fel a harag és a gyűlölet. A következő szavai pedig minderre csak rátesznek egy lapáttal, el kell fordítanom róla a tekintetem, leengedem a kezem, hogy aztán ökölbe szorítsam a testem mellett, pedig aligha számíthattam másra. Axel sem nem ostoba, se nem naiv, és egyébként is jobb rálátása van az ilyesmire, mint egy átlagos embernek.
– Talán jobb is lesz, ha eltűnsz egy kicsit – szentelem inkább a sérülésének a figyelmemet. Óvatos, de precíz mozdulatokkal kezdem el megtisztítani a seb környékét a vértől, távolról haladva befelé. – Eltüntetem a testeket és megnézem, volt-e náluk bármilyen helyzetmeghatározásra alkalmas eszköz – folytatom halkan, nem függesztve fel a bőre megtisztítását a vértől. Ez az egyetlen dolog, ami miatt szerencse, hogy ismerősök voltak: pontosan ismerem a módszereiket, évekig az ő szabályaik szerint éltem és dolgoztam. Tudom, mit kell tennem és keresnem. – Biztos, hogy autóval követtek minket, ami valahol távolabb áll, de meg fogom találni és eltüntetem velük együtt. – A gézlap lassan elhasználódik a sok vértől, bedobom a fürdőkádba és újabbat locsolok meg fertőtlenítővel, egyébként is elértem a bemeneti sebhez. Megpróbálom minél finomabban felitatni róla a vért és megtisztítani, de ezt nem lehet fájdalommentesen csinálni. Csak az segít a gondolataimon, ahogy elképzelem, hogyan pakolom be az összes holttestet abba az autóba, hogyan hajtok el minél messzebbre velük és gyújtom fel az egészet, úgy, ahogy van.
– Én itt maradok és távolról fogom figyelni a házat, hogy felbukkannak-e újra. Most itt voltál és útban voltál nekik, de nem valószínű, hogy tudnának rólad, akkor nem kellett volna követniük ide minket. Nem azonosítottak be. – A még, és a de nem is fognak szavak csak a levegőben lógnak köztünk, nem mondom ki őket hangosan. Pontosan azért fogok eltűnni az életéből, hogy ez ne is következhessen be.
Miután megtisztítottam a sebet, a szemöldökcsipeszért nyúlok és egy tiszta gézlap segítségével alaposan áttörlöm a sebbenzinnel, hogy lefertőtlenítsem. Egy pillanatra Axelre nézek, az eddigi műveletek sem voltak éppen kellemesek, de valószínűleg most jön a legrosszabb rész, és ezt ő is tudja. Nem húzom az időt, jobb gyorsan túl lenni rajta, de minden egyes porcikám azt kívánja, bárcsak én érezném a fájdalmat helyette. Imádkozom érte, hogy ne teljen sok időbe megtalálni a golyót, hogy ne legyen túl mélyen, és amikor a csipesz végével viszonylag gyorsan meglelem a fémes tárgyat, egy egészen kicsit megkönnyebbülök. Kihúzom a sebből a lövedéket, ami egy fémes koppanással landol a fürdőkádban, de rögtön utánra a sebre szorítok egy újabb fertőtlenítős gézlapot, hogy felfogjam a vérzést. Várok egy kicsit, hogy a vérzés csillapodjon, közben aggódó tekintettel fürkészem az arcát, aztán megnézem, hogy állunk. Szerencsére már nem vérzik erősen, de tudom, hogy még nem zárhatom le a sebet, legalább holnap reggelig várnunk kell vele, hogy megnézzük, hogyan gyógyul. Felitatom a seb környékéről a nedvességet, aztán rásimítok egy steril gézlapot, amit egyelőre ragtapasszal rögzítek a mellkasán, egyelőre úgyis sűrűbben kell majd figyelni az állapotát.
Amikor mindennel kész vagyok, néhány másodpercig hallgatok. A szívverésem talán csak most csillapodik igazán, mintha csak most fognám fel, hogy nem történt tragédia. Tudom, hogy dolgom van odakint, de még képtelen vagyok megmozdulni, mintha ez a majdnem letaglózná az egész testemet. Egyik kezem finoman az arca jobb oldalára simul, homlokomat lehunyt szemekkel döntöm az övének.
– Sajnálom – suttogom alig hallhatóan. Szükségem van néhány pillanatra, míg a szívverésem tényleg lecsillapodni látszik, csak ekkor emelem fel a fejem, mert már úgy érzem, képes vagyok újra ránézni. A világoskék szemekben tükröződő fájdalom újra és újra összetöri a szívem, amiről azt hittem, már rég nincs is a helyén, de ez legalább erőt ad. – Őrültség volt, hogy belekevertelek ebbe. – Hüvelykujjam finoman végigsimítja az arcbőrét, vigyázva a tegnap esti ütés felfrissített nyomára. Nyelek egyet, aztán inkább a körénk pakolt elsősegély holmikért nyúlok, hogy eltoljam őket az útból. Legalább a kanapéig el kell kísérnem, mielőtt munkához látok odakint.
die for you

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
I don't want to wait anymore
I'm tired of looking for answers
- -
« Zene; It Has Begun»
Sokszor néztem már fegyver csövébe, de sosem ilyen közelről. Szinte biztos voltam abban, hogy a következő lövés halálos lesz, még se álltam meg a mozdulataimban, nem merevedtem meg, mint egy őz, amely éppen most bámul a túlvilág fényébe. Ha Aviva nem ugrik rá hátulról a férfire, akkor valószínűleg már holtan feküdnék az avarban, nem pedig sérülten, a fájdalomtól elkínzottan. Hallom kétségbe esett hangját, amitől megpróbálnék felkelni, hogy lássa "semmi baj", de egyedül nem megy. Ettől csak kétségbe esettebb lesz, és én sajnálom, amiért ezt az érzést keltem benne. Borzalmas érzés így hallani a hangját, de legalább átsegít a hátamra. Mikor felnyögök, látok rajta egy kis megkönnyebbülést, de a szemei még mindig tele vannak aggódással, és ezen még a viccelődés sem segít. Aprókat lélegzem a fájdalom miatt, nem tudok nagy, és mély levegőket venni, de igazából tök mindegy, mert felültet, és ezzel ismét úgy érzem, mintha belém döfnének egy tőrt, és jól megforgatnák. Elakad tőle egy kicsit a lélegzetem, még egy nyikkanást sem tudok kiadni, de amikor már ülök, és megtámaszt, jobb pár fokkal. Még mindig érzem zsibbadni, és remegni tagjaimat, még mindig összeszűkülve tartja testem az ereket, és kicsit szédülök is tőle. Feszült szavakkal, Aviva a felső alá tekint, hogy megnézze a vérben úszó sebet, de nem vérzek olyan csúnyán, hogy veszélyes legyen. Nem tűnik úgy.  Felteszem újra a kérdést, hogy még mindig velem akar-e jönni, és valahogy számítok arra, hogy a válasz most nem lesz. Mivel felülve sokkal jobban megtudom nézni, látom a halántékán az ütés sebét, és arcán a vért, amit megpróbálok letörölni, de csak annyit teszek vele, hogy elkenem rajta, meg talán a sajátomat is, nem tudom megkülönböztetni. A válasz hevesebb, mint gondoltam, hangja remeg, és ahogy az értelmes válaszokról beszél, leengedem a kezemet. Furcsa, hogy ezek után pont ő gondolja meg magát, de csak azért, mert nem látta, amit én láttam. Amikor megnoszogat, hogy felkeljek, bólintok párat, és próbálom rávenni a testem arra, hogy vissza engedje a vért a végtagjaimba. Emiatt - és persze a fájdalom miatt - kicsit nehézkes a felkelés, de ahogy állok, már jobb egy kicsit. Megállok még egy helyben, hogy a szédülés csökkenjen, és habár tudom, hogy a mozgásra a vérzés erősödni fog, de ha eddig nem véreztem el, akkor már ettől sem fogok. Igyekszem nem támaszkodni Avivára, csak akkor erősödik meg vállán a fogásom, amikor az enyhe szédülés más irányba vinne, de egyébként tudok haladni. Mivel a kerítést nem fogom tudni átugrani esetünkben, meg kell kerülni a házat és elölről bemenni. Amikor előre érünk, igyekszem a mellkasomhoz felhúzni a bal kezem, hogy ne csöpögtessem szét a véremet, mert nem igazán akarok magyarázkodni senkinek, ha valaki látni fogja. A kérdésre lepillantok a nőre, és picit megrázom a fejemet.
- Lőtt sebnél nem. Az olyan súlyos, hogy automatikusan feljelentést tesz a kórház ismeretlen tettes ellen, és akkor jönnek majd a rendőrök, meg minden. - válaszolom halkan, aztán ahogy bemegyünk, a lenti fürdőbe sétálok vele. Leülök a kád szélére, és jobb kezemmel támaszkodok, a balt még mindig magamnál tartom. A vetkőzés gondolata más helyzetben igen csak lelkessé tenne, de most inkább csak tartok tőle. Végül is nem kérdés, hogy szükséges-e, így jobb kezemmel kibújok a pulóver ujjából, át hajtom fejemen a pulcsit, onnan is kibújva, így a bal karomról nem is kell teljesen levenni, hogy látni lehessen a sebet. A mozdulat miatt fújtatnom kell, ami csak növeli a fájdalmat, ami miatt csak jobban kellene fújtatni. Erővel tartom bent a levegőt pár másodpercig.
- Elsősegély doboz a szekrényben, mellette a nagy barna üvegben sebbenzin. Bár nem erre lett összeállítva az a doboz... - hosszú csipesz például nem lesz benne, amivel a golyót ki lehet húzni a sebből, azt improvizálni kell.
Figyelem Avivát, szemeim inkább az arcát és a szemeit kutatják.
- Bevégezhette volna a munkáját. - szólalok meg kisvártatva.
- Amíg földön voltál... Nem értem volna oda. - szegem le a földre a szemeim, mintha csak ettől a ténytől is bűntudatom lenne, hogy ha az a gyilkos másképp gondolkodik, most én görnyednék Aviva  felett oda kint és szidhatnám magamat, amiért nem voltam elég.
- De helyetted rám célzott. - emelem meg lassan a tekintetem a nőre. Azt hiszem tudja ő is, hogy ez mit jelent. Hogy már számítanak rám, talán azt is tudják, hogy ki vagyok, és teljesen mindegy, hogy ha most lelép, engem akkor is megfognak látogatni.
- Nem hagynak szemtanúkat, igaz? - kérdezem komolyan, sötét szemekkel fürkészve az arcát. Ha valóban annyira ügyesek és befolyásosak, már lehet egyébként is tudják ki vagyok, onnantól kezdve pedig nem kell nagy nyomozást csinálni ahhoz, hogy ismét rá találjanak erre a házra, meg a belvárosira. Ha elkezdi felitatni a vért, és tisztogatni a sebet, összeszorított állkapcsokkal tűröm. Ha netán talál mondjuk egy szemöldökcsipeszt, amit fertőtlenítés után a golyó kihalászására használ, a jobb kezem szorítása alatt fájdalmasan roppan meg a kád széle, és érzem, hogy lever a víz.

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

so, who's gonna save us now
when the ashes hit the ground?

Egyetlen pillanat sem telik el úgy, hogy elveszíteném a koncentrációmat. Nem bizonytalanodom el, nem kérdőjelezek meg semmit, attól a pillanattól kezdve, hogy Axel magára hívja a figyelmüket és én támadásba lendülök, bekapcsol a végrehajtó-mód az agyamban, és átadom magam az ösztöneimnek és annak a tapasztalatnak, amit életem nagy része alatt szereztem. Számomra nem okoz gondot az, hogy elvegyem valakinek az életét, ha az a valaki rászolgált. Régen parancsokat teljesítettem, most már a saját életem védelmében vagyok kész ilyesmire - és, jelen esetben, mások érdekében is. Ha máshol és más körülmények között lennénk, Axel miatt talán megelégednék azzal, hogy csak ártalmatlanítsam őket, de ez most nem az a helyzet; az életben hagyásuk egyben azt is jelentené, hogy eljutnak hozzá és a családjához, ezt pedig nem engedhetem. És ő sem. Ez az, ami visz előre, és semmi nem képes kizökkenteni, azt az egyetlen pillanatot kivéve, amikor a kő eltalálja a halántékomat; és azt a kettőt, amikor tudom, hogy Axel élete veszélyben van. Előbbi viszont sajnos egybe esik utóbbiak egyikével, és hiába ad ez valami furcsa erőt a támadásomnak, az ütés ellenére is, nem vagyok elég gyors. Hiába kapom és mozdítom el, a fegyver elsül, nekem pedig egy pillanatra megáll a szívem a hang hallatán, és ez csak fokozódik, amikor a hangomra az egyetlen reakció az, hogy nem messze tőlem mintha valaki megpróbálná feltornázni magát a földről, hogy aztán vissza is zuhanjon.
A pulzusom egy szempillantás alatt az egekbe szökik, a fejem lüktetve tiltakozik ez ellen, de a torkomat szorongató pánik elnyomja a sajgást. A végtagjaim mintha elzsibbadnának, az a néhány lépés is kilométereknek tűnik, míg odaérek hozzá. Szinte a térdeimre zuhanok mellette.
– Axel?! – szólítom meg újra, a hangomban is tükröződik a pánik, de most a legkevésbé sem érdekel. Az ujjaim már nyúlnak is érte, hogy amennyire csak lehet, óvatosan a hátára fordítsák, és amikor meghallok egy fájdalmas nyögést tőle, mintha egy fél hegyoldal szakadna le a mellkasomról, csak azért, mert egyáltalán kiadott valamilyen hangot. Tekintetem találkozik az övével, a fojtogató félelem csak akkor enyhül valamelyest, amikor látom, hogy a pillantása nem tompa és nem távoli. Látom benne a fájdalmat, aztán a megkönnyebbülést is, ahogy rám néz, de abban nem tudok osztozni. A szívem még mindig olyan tempóval dübörög a mellkasomban, hogy nem tudom, képes lesz-e valaha visszatérni a normális kerékvágásba.
A megjegyzése és a mosolya a saját hozzáállásomra emlékeztet, de engem most csak az érdekel, hogy fel tudjam mérni a helyzet súlyosságát. Egyelőre csak a vérfoltot látom a mellkasa és a válla között, ami még mindig túl sok eshetőséget tartogathat magában. Túl sok olyan eshetőséget, amire egyáltalán nem vagyok felkészülve.
– Hadd nézzelek... – mormolom. A szorongás még mindig ott bujkál a hangomban és egy ideig nem is hiszem, hogy el akarna tűnni onnan. Segítek neki felülni, óvatosan, amennyire csak lehet, és meg is támasztom, amennyire tudom, hogy ne neki kelljen megtartani a súlyát. Nem fogom levetkőztetni itt kint a hidegben, de legalább azt fel tudom mérni, hogy mennyire és pontosan hol vérzik, és hogy találok-e rajta valahol kimeneti sebet. A rossz hír, hogy utóbbit nem látok sehol, a jó viszont, hogy a vérzés nem súlyos és az epicentrumából ítélve nem érhetett létfontosságú szervet. Nem is köhög fel vért, ami szintén erre utal; eszméleténél van és nem zavarodott, így nem valószínű az sem, hogy a golyó eltrafált volna egy artériát odabent.
A nem zavarodott részt viszont újra kell gondolnom, amikor meghallom a kérdését. Rámeredek, mintha a lövés az összes maradék eszét is elszívta volna.
– Megőrültél? – A hangom megremeg egy kicsit, ahogy az arcomhoz ér. A szívem még mindig mintha ki akarna törni a mellkasomból, még csak most kezdem felfogni, hogy nem veszítettem el, és nagy valószínűséggel nem is fogom. – Ezek után az egyetlen bölcs döntés az lehet, ha soha többé nem akarsz látni. – Tulajdonképpen nem is várok választ, az én fejemben ez a kérdés már eldöntetett. El kell tűnnöm az életéből, de még a közeléből is, ennél hatásosabban aligha hívhatták volna fel a figyelmem rá, hogy már így is hallatlan őrültség, amit csinálok. A menekülés előtt viszont még van egy sokkal fontosabb dolog: Axel.
– Gyere, menjünk be. Ezeket majd később elintézem. – Térdelésből guggolásba váltok, hogy fel tudjam segíteni a földről, úgy, ahogy neki a legkényelmesebb a körülményekhez képest, ahogy a legkönnyebben fel tud állni. Hagyom, hogy rám támaszkodjon, jelenleg úgy érzem, az egész világ súlyát elbírnám a vállamon, ha azon múlna, hogy bejussunk a házba és jobban is megnézhessem magamnak a sebet. Amikor sikerült felállnunk, a jobb karja alá bújok a vállammal, és kizárólag olyan tempóban indulok el a ház felé, amit ő is elbír.
– Tudsz kórházba menni magyarázkodás nélkül? – nézek rá út közben. Én is el tudom látni, ha szükséges, magamnak is csináltam már ilyet, de az orvosi kéz talán biztosabb, vagy legalábbis ő annak érezheti. Elvihetem a kórházba, aztán visszajövök rendet tenni, és soha többé nem is kell látnia.
die for you

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
I don't want to wait anymore
I'm tired of looking for answers
- -
« Zene; It Has Begun»
Mindig igyekeztek a pszichológiára hangsúlyt fektetni. Sose legyen személyes ügy egy ravasz meghúzása, egy gomb megnyomása, egy parancs kiadása. Sose kapcsoljuk magunkat az áldozathoz, mert felemészthet minket. És oda kint könnyű ezt kivitelezni, amikor messze vagy tőlük, és tudod, hogy ők is parancsra ölnek. De ez a helyzet más... amikor a saját családod házát látod szemközt, miközben valakiből épp kifojtod a lelket, nem tud nem személyes lenni. Épp ezért mocskosul megüli a gyomromat, amikor a pánikba esett kapálózást látom. Próbálom nem is nézni, inkább csak a házat bámulom, hogy lelki erőt merítsek benne ahhoz, hogy a karjaimban vonaglót meg tudjam ölni. Amikor elcsendesedik, nem engedem el egyből, csak amikor már biztosra tudom, hogy soha többé nem fog megmozdulni. A szívemet hallom a fülemben dobolni, szinte elnyomja a két lövés hangját. Az ölés gondolata kissé gépiessé teszi a mozdulataim, ahogy levágom magamról a hullát, aztán felkelek, és hátra fordulva elindulok felfelé. Ekkor már látom a dulakodást az emelkedő tetején, és premier planban végig nézem, ahogy a mocsok egy kővel fejbe vágja Avivát. Újdonsült erővel indulok a dombnak, szinte utána vetem magam a támadóm elhagyott fegyverének, és ahogy megragadom, felegyenesedek. Ahogy felpillantok,  a fegyvert már rám szegezik, farkas szemet nézek a csővel, de nem merevedek meg, még ha úgy is érzem hirtelen, hogy lelassult az idő. A kezem csak félúton jár, amikor úgy érzem, mintha mellkason vágtak volna, a levegő hirtelen szorul ki belőlem, és az adrenalin ellenére is elér a fejembe a fájdalom. A golyó ereje hátra vet, és én tehetetlenül engedek a gravitációnak, amely először a hátamra ránt, majd a lendülete miatt gyakorlatilag hátra bukfencezve érkezek a hasamra. Felköhögök, amikor végre elér az oxigén a tüdőmbe, utána igyekszem visszafogni a hiperventillálást, mert érzem, hogy szédülni kezdek tőle. A fájdalom eltompítja az érzékeimet pár másodpercre, és nem tudom, hogy csak azért van vak sötét, mert a sokktól a szervezetem igyekszik begyűjteni a vért a létfontosságú szervekhez, vagy mert az arcom az avarban fekszik. Hallom ahogy Aviva szólít, és szeretnék szólni, vagy megmozdulni, de ritka nehéz, mert az egész bal oldalam sajog, mintha kitéptek volna belőle egy darabot. Szinte szó szerint csillagokat látok, ahogy remegő jobb karommal feljebb tolom magam, hogy megpróbáljak felnézni rá. Nem megy túl magasra, mert a bal oldalamra nehezedő súly még intenzívebbé teszi az élményt. Halk, fájdalmas nyögéssel engedem vissza magam, és lehunyva a szemem próbálom összeszedni az erőmet, és kitalálni, hogy hol találhatott el a szemétláda. A fájdalom a vállcsúcsom és a szegycsontom között a legélesebb. A légzés -leszámítva a pokoli fájdalmat, amikor megpróbálom- megy, és nem bugyog fel a számon vér, vagy hörgök, ami azt jelenti, hogy az a szervem ép. Nem tudom, hogy csontot ért-e a lövedék, vagy főeret, és egyedül nem is fogom tudni kitalálni, mert nem látom, a sebet, illetve hogy mennyire vérzik, vagy sem. Ha nagyon vérzek, akkor lehet mindkettő, de az is lehet, hogy a clavicula alatt eltalálta a vénát, rosszabb esetben artériát. Ha ez áll fent, akkor jobb, ha most elkezdek búcsúzkodni a nőtől, mert percek alatt fogja kipumpálni belőlem a vért a szívem. Furcsa, mert így, hogy fogalmam sincs, élek-e majd, vagy halok, akaratlanul is végig gondolom, mit kellett volna máshogy csinálom az életemben. Itt nem arra gondolok, hogy jó ötlet volt-e segíteni Avivának, inkább az egész életmódom, a viselkedésem a családommal, az eddigi életemet meghatározó döntések és dolgok jutnak eszembe, no meg persze a hajótörés. Ha a nő a hátamra segít, fájdalmas nyögéssel adom tudtára, hogy ez a mozdulat most a legkevésbé sem tetszett. Felpillantok a véres arcára, dühös, és aggodalommal teli szemeire. Egy remegő, megnyugvó sóhaj szakad ki belőlem, ahogy látom, hogy ő rendben van. Ezt fájdalmas fintor követi.
- Azt hiszem... nem kedvelnek engem. - viccelem el a helyzetet egy elnyúzott, fájdalmas mosollyal, érezvén a vállamból patakban csurdogáló vért a karomon, és a mellkasomon. Ha Aviva megnézi a sérülést, láthatja, hogy valószínűleg semmi komoly, mert nem vérzik olyan borzasztóan, és a csontot is kikerülte a golyó, viszont kimeneti seb az nincs. Nyelek egyet és mélyet lélegzek, amitől megint fintorba szalad az arcom.
- Még mindig velem akarsz jönni? - nézek rá komolyan, és láthatja, hogy ezek után nem fogok veszekedni vele, jobb, ha egymás hátát védjük. Arcához nyúlva megpróbálom letörölni róla a vért tenyeremmel, de nem sokat érek így el vele.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

so, who's gonna save us now
when the ashes hit the ground?

Axel egy magaslatra vezet fel minket, amivel maximalizálni tudjuk majd az előnyünket minden szempontból. Először nem reagál a szavaimra, de amikor megtaláljuk a megfelelő helyzetet - elhelyezkedés és fedezék szempontjából egyaránt -, rám néz és nem is kell semmit mondania. A tekintetéből tudom, hogy tudja. Elnehezül a mellkasom ettől az egész helyzettől, de csak egy pillanatra hagyom magamnak, hogy megéljem az érzést, aztán kényszerítem magam, hogy koncentráljak az előttünk álló feladatra. Utána is ráérek emészteni magam amiatt, hogy mit hoztam a fejükre.
Amikor jelez, csak bólintok, a helyemen maradva nézem, ahogy előrébb megy még körülbelül 10-15 métert, hogy távolságot állítson be kettőnk közé. A figyelmemet ezután már csak a véremben lüktető adrenalin és a várakozás köti le, szemeim kitartóan kutatják a sötétséget, míg végül meg is pillantják a három alakot felénk közeledni. Hangtalanul hajolok le a tőrömért, egyelőre azt fogom a jobb kezembe, a Berettát pedig visszadugom a nadrágom derekába; ha hárman vannak, legjobb lenne az egyiket azonnal kiiktatni, és akkor a létszámfölényük oda is lenne. Axel felé pillantok, éppen abban a pillanatban, amikor az avar zörgetésével felhívja magára a figyelmet. Nem is gondolkozom, azonnal cselekszem; a három tekintet rögtön a hang irányába fordul, én pedig ezt kihasználva kitörök az árnyékból és szó szerint a hozzám legközelebbi alak hátára vetem magam. Bal karommal elkapom a nyakát, a lábaimat a teste köré fonom, az sem baj, ha elveszíti az egyensúlyát - az egyetlen lényegi pont az a mozdulat, amivel jobbommal a nyakába döföm a tőrt. Illetve döfném, ha nem mozdulna ki, de így sem tévesztek sokat a célból, a penge markolatig merül a nyaka és a válla találkozásánál a húsba. Amikor nem ad ki nagyobb hangot egy elkínzott nyögésnél, már tudom, hogy tényleg nem a múltkori négyeshez hasonlóakhoz van szerencsénk. A szemem sarkából érzékelem, hogy Axel is támadásba lendül, de a figyelmem a leszúrt alaké, mert szándékosan úgy mozdul, hogy a hátára, így jelen esetben jobbára rám zuhanjon, de ez kevés lesz ahhoz, hogy meghasson. Előre megfeszítem magam, az államat lefelé tolom, így nem verem be a fejem, és bár a szusz egy pillanatra kiszorul a tüdőmből a súlya hatására, fájdalmat nem érzek az adrenalin miatt. Egy fürge mozdulattal kirántom a tőrt a húsából, a vére az arcomra fröccsen, ő pedig felnyög a fájdalomtól, amit én kihasználva lelököm magamról. A szúrásból gyors iramban ömlik a vér, de még nincs vége, és nem is most lesz, mert az ösztöneim jelzik a támadást a hátam mögül. Az utolsó pillanatban ugrok oldalra, a lövedék az avarba és onnan a földbe fúródik. Még mindig a földön maradva rúgom ki alóla a lábait, esés közben ragadom meg és csavarom ki a fegyvert a kezéből, kiejtem belőle a tárat, aztán egyszerűen csak minél messzebbre hajítom, hogy egyiküknek se lehessen esélye utánamenni. A következő támadást is érzem, de már nincs esélyem kivédeni, ahogy oldalról rám veti magát. Egyik kezével a tőrt tartó kezemet kapja el, a másik alkarját a nyakamra szorítja, ahogy ledönt a földre. Héberül vakkant a másiknak, aki a nyakát szorítja és nehézkesen, szédelegve jár, de teljesíti a parancsot, az én agyamat pedig elönti a vörös köd, mert pontosan értem, hogy Axelék után küldte. Felemelem a bal kezem, az öklöm minden ezzel kapcsolatban érzett dühömet beleadva csapódik az arcába, az ütés pedig olyan erősre sikeredik, hogy egy pillanatra még én is megdöbbenek. Érzem, hogy csont reccsen a kézfejem alatt, a feje hátra és kissé oldalra bicsaklik, a nyakamon és a jobb kezem csuklója körül érzett szorítás enyhül. Ugyanezekkel az érzésekkel telve emelem fel a lábaimat, teljes erőből belerúgok, a teste pedig szinte lerepül rólam. Egyelőre nem foglalkozom vele, felpattanok és a szédelgő alak után vetem magam, út közben előhúzva a Berettát a nadrágom derekából. Csőre töltöm és a célra emelem, éppen akkor, mikor nehézkesen mozgó kezeivel ő is felemelné a saját fegyverét, valahova maga elé célozva, de mielőtt még ezt megtehetné, kétszer a tarkójába lövök.
Legszívesebben elindulnék Axelék felé, hogy megnézzem, mi a helyzet, mert nem látok rájuk a dombról, de tudom, hogy még fixen ártalmatlanítanom kell a másikat. Erről szép kis emlékeztetőt is kapok, a jól ismert vészcsengők megszólalnak a fejemben, de ahogy megfordulok, már csak a felém ugró alakját látom. Mindketten a földön kötünk ki, ujjaimmal szorosan kapaszkodok a fegyvereimbe, hogy ennek ellenére se ejthessem el őket. A földet éréskor látom meg a kezében tartott sötét valamit, amiről csak akkor tudom megállapítani, hogy egy kő lehet, amikor lesújt vele a halántékomra. Hiába nem hagyja az agyam működésbe lépni a fájdalomérzékelésemet, egy pillanatra teljesen kiesik minden, és ez neki pont elég ahhoz, hogy kicsavarja a kezemből a Berettát és felpattanjon vele. Elkínzott nyögéssel feszítem meg a testem, minden idegszálammal azon küzdve, hogy a szemeim előtt táncoló fekete pontok mihamarabb szűnjenek meg. Sikerül feltápászkodnom négykézlábra, felemelem a fejem, és amikor azt látom, hogy mindkét kezét felemelve célra tartja a fegyvert, újra vörös köd borul az agyamra. Nem tudom, honnan merítem az erőt, hogy szinte felugorjak a földről, a látásom azonnal kitisztul, úgy vetem magam a hátára mint nem is olyan rég a társának. Sikerül elkapnom és kimozdítanom, de a szívem kihagy egy ütemet, mikor meghallom a lövés hangját. Most mégsem nézhetek oda, rá kell koncentrálnom; a földre esünk és gurulunk egy kicsit lefelé, de a súlypontom megfelelő helyezésével elérem, hogy a végén én legyek felül. A hátára ülök, bal kezemmel átfogom a vállát, jobb kezem pedig előrenyúlva megragadja az állát, és hiába is próbálja megfeszíteni magát. Ugyanazt az erőt érzem az ereimben csörgedezni, amit az imént, ezért esélye sincs kivédeni azt a hangos roppanást, amivel természetellenes szögbe fordítom a nyakát. Nem is törődök vele egyetlen másodperccel sem tovább.
Felpattanok a földről, bár az előző ütés hatását még mindig erőteljesen érzem, a másik két alak felé botorkálok.
– Axel?! – A hangom kétségbeesettebb, mint szeretném. Fogalmam sincs, hogy sikerült-e eltalálnia az előbb.
scars

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
I don't want to wait anymore
I'm tired of looking for answers
- -
« Zene; Silver Lining»
A tengerészgyalogos kiképzés, és a fronton töltött évek azonnal bekattannak, ahogy látom a nőn, hogy rá találtak... Illetve most már ránk. Éppen ezért nem is hagyom őt bemenni, mert tudom, hogy sokkal jobb esélyekkel indulunk kint, mintha a csapdába sétálnánk. Szerencsére nem ellenkezik, mindketten átugorjuk a kerítést, és sietve megyünk az erdő felé. Az erdőben először lejtővel találkozunk, de nem állok meg, a legjobb magaslati pontra megyek vele. Megszólal, és tudom, hogy igaza van, de a szavakra nem reagálok most, sokkal jobban lefoglal, hogy katonai szemmel előnyünk legyen ezen a helyen. Amikor megtalálom ezt, megállva értő szemekkel tekintek rá, és habár ez ellentétes a szabályokkal, amikkel élek, tudom, hogy ha biztonságban akarom tudni a családomat, akkor ez a helyes döntés. Azt is tudom, hogy engem ezért elővehetnek, ha megtalálják a testeket, de erre rá érek később aggódni. Néma jelzéssel szólok neki, hogy maradjon ott, ahol, én pedig 10-15 méterre megyek tőle, automatikusan biztonsági távolságot tartok, pedig valószínű, hogy nem fognak robbanó eszközöket használni. Jó ez arra is, hogy megosszuk a figyelmüket, de erre szükség is van. A sötétben látom, ahogy közelednek, többen is, óvatosan. Szemem sarkából látom Avivától a mozgást. Oda pillantva látom, miként vesz elő egy tőrt is, és ha nem lennénk veszélyben, még elismerően bólintanék, de most inkább csak szidom magam, amiért a fegyvert a házban hagytam.
Számomra az a legjobb, ha minél közelebb érnek, ezért feszülten várok, meghúzva magamat fedezékben. Aviva van kettőnk közül előnyben, mert neki van fegyvere... Úgy hogy elhatározom magamat. Lábammal csak kicsit söpröm arrébb a száraz leveleket, bele túrva az avarba. Ha nem amatőrök, nem fognak lőni, de felém fognak figyelni, ez pedig nyílt pontot ad Avivának a támadásra. Ha él vele, akkor valószínűleg egyet el is tud intézni, illetve megfordul a figyelem, és inkább rá fognak összpontosítani, ez pedig nekem fog ablakot nyitni a támadásra a másik oldalról. Oda ugorva ütöm félre a hozzám legközelebb esőnek a fegyverét, hogy ne foghassa rám, másik kezemmel lendületes horgot adok. Ha ez nem elég, megfogom a fegyvert szorongató kezét, és igyekszem azt az ég felé tartani, mielőtt felém fordíthatná azt. A dulakodás egy lejtőn persze nem egyszerű, ő belém kapaszkodva ránt le a dombra, amin legurulva azon küzdünk, hogy ki kerüljön felülre. Érzek néhány követ és ágat kényelmetlenül belém vágódni a gurulás közben, és igyekszem ezt a kellemes érzést neki is átadni, és megszabadítani a fegyvertől. Ez az elsődleges célom. Ha ez sikerül, akkor lépek is tovább a kiiktatása felé. Azt már tudom, hogy gyorsak és képzett harcosok, de ami biztos, hogy izomzatban túl növök ezen a férfin. Ezért nem engedem el, nem hagyom, hogy eltávolodjon tőlem, és gyakorlatilag minden közelharci tudásom bevetem, hogy ne csak fölé, de mögé is kerülhessek. Nem hagyja magát, egy ütésére érzem, ahogy vér gyűlik a számban, és a még be se gyógyult seb az arcomon újra tudatja jelenlétét velem. Az adrenalin dolgozik, és a fájdalmat gyakorlatilag ignorálva, mint valami felbőszült állat vetem rá magamat, és igyekszem a helyzetet uraló testhelyzetbe kerülni. Jól jön ehhez a sok judo és egyéb harcművészeti ág, amit tanultunk. Hátulról a kezem a kezem a nyaka köré fogom, azt magamhoz szorítom, satuba fogva őt. A szívverésemet a fülemben hallom, és a külvilágból csak az marad meg, ahogy a karomat markolja, lábaival rugkapál. Ha másképp szorítanám a nyakán, könnyen elájulhatna, de jelenleg nem az a célom, hogy ekképpen ártalmatlanná tegyem... A légcsővét szorítom olyan erősen, hogy bele fehérednek az ujjaim. A szenvedésére ráül a mellkasomra egyfajta nehéz érzés, de nem engedem el. Összeszorított állkapoccsal várok, szemeim az előttem, pár száz méterre fekvő házon nyugszik, és ez ad akaraterőt ahhoz, folytassam, amit csinálok. Várok, hogy eszméletlenül ernyedjen el: de akkor még nem engedhetem el, mert ez csak az első jele az oxigén hiánynak. Lehunyva a szemem elvesztem az idő érzékemet, már nem számolom a másodperceket. Ha csak hátulról nem ér egyéb támadás, vagy érzem meg a vagy érzem meg magamon Aviva ujjait, egészen addig nem engedem el, amíg bőrömön érzem, hogy még dobog a szíve. Amikor ellazítom a karjaim és kiengedem közülük a férfit, rongybabaként omlik le mellém a földre, én pedig zilálva kelek fel. A fejem zúg, a szívem még mindig zakatol, és ez az érzés is nyomaszt. Nem ez az első, hogy öltem, de ez az első, amikor az ellenség nem egy egyszerű golyóval lett elintézve. Ez sokkal személyesebb gyilkossági módszer. Nem pazarlom egyébként az időt a gondolataim között. Elindulok a dombon felfelé, közben felkapom az elejtett fegyvert, és azt leellenőrizve sietek vissza a dombra Aviva és a másik támadó után. Már, ha szükség van rá, és nem ő ér be engem.

-

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

so, who's gonna save us now
when the ashes hit the ground?

Ha eddig azt hittem, nem csúszott ki a lábam alól a talaj, most végképp alkalma nyílik beérni a gondolatnak. A kezdetleges nyugalom abban a bárban kezdett először oszladozni, amikor először megtaláltak, és aztán mintha minden elindult volna lefelé a lejtőn, lassan, de biztosan. Megjelent Axel, aztán maradt is; pontosabban szólva én maradtam, valami egészen ostoba és megmagyarázhatatlan oknál fogva, és persze még ez sem volt elég fejfájás, ráadásnak a nyakunkba szakadt ez az egész isten-teória is. Most pedig itt állok és szó szerint nem merek ránézni, mert a dolgok elindultak egy olyan irányba, amerre nagyon nem szabadott volna. Nem kellene itt lennem. Nem kellene aggódnom érte. Nem kellene hagynom, hogy bármilyen hatással legyen rám, vagy én rá. A lehető legveszélyesebb dolog, ha bármilyen módon is kötődni kezdek valakihez, törődni kezdek valakivel, és nem csak számomra, de őt már így is több dolog köti hozzám a semminél. Soha nem szabadott volna a fejébe vennie, hogy segíteni akar, és nekem soha nem szabadott volna hagynom neki.
És mégis, mindezen józan gondolatok ellenére elég hagynom egyetlen pillanatot arra, hogy tekintetem találkozzon azokkal a kék íriszekkel és meglásson benne mindent, ami az én fejemben is jár, hogy ne akarjak egy tapodtat sem mozdulni innen, sőt.
Aztán, mintha csak az élet - vagy azok az a sok átkozott isten - akarna kedves kis emlékeztetőt nyújtani a körülményeimről, az bizonyos jól ismert megérzésem olyan erővel vájja magát a gondolataim közé, hogy azonnal megszűnik minden más. A káromkodás kicsúszik a számon, az adrenalin és a gyűlölet szinte azonnal elönti az agyam, és már jóformán félúton vagyok az ajtó felé, miközben Axelre parancsolok, hogy maradjon, ahol van - pedig magam sem hiszem, hogy megtenné. A kezem már a Beretta után kutat, amikor megragadja a karom, zaklatottan kapom vissza rá a tekintetem, minden izmom pattanásig feszül, mégis hagyom, hogy megállítson. Valahol nem is számítottam rá, hogy hagy egyedül érvényesülni, de azt is látom, hogy a szemei a házat fürkészik, és tudom, hogy forgat valamit a fejében. Amikor újra megszólal, követem a tekintetét a ház mögött elhúzódó erdősáv felé, és bár össze kell szorítanom a fogaimat, tudom, hogy igaza van. Ő valószínűleg ismeri a környék minden szegletét, ami előnyhöz juttathat minket, és egyébként is épp elég magasra ér a szar már most is, jó lenne, ha nem a házat zúznánk szét, ha nem muszáj.
Röviden biccentek, követem a lécek felé, aztán két könnyed mozdulattal feltolom és átlendítem magam rajtuk. Követem Axelt, olyan vakon bízom benne, mint soha senkiben a bátyámon kívül, de én vagyok az, aki szemmel tartja a hátunk mögötti területet is, szorosan a nyomában maradva. Az érzékeim éberebbek, mint valaha, érezni és hallani is fogom, ha elindultak utánunk, de erősen kell koncentrálnom, mert közben erőteljes érzések is viaskodnak bennem. Most nem csak az én életem a tét, és ott van a fejemben egy másik gondolat is, amitől szinte rosszul leszek, de ennek csak akkor adok hangot, amikor Axel megáll néhány sűrűn álló fa fedezékében.
– Tudják a címet és amíg odabent vannak, látni fogják az összes fényképet – szólalok meg fojtott hangon. Hátamat az egyik fának vetem, ellenőrzöm a tárat, de nem nézek rá, mert a gondolat még az én gyomromat is felforgatja. Ha ennek vége, egy perccel sem maradhatok tovább Axel közelében. – Nem hagyhatom őket életben – fordítom aztán felé a pillantásomat komoran. Nem kérném tőle, hogy ő tegye meg, de tudom, hogy az sem áll közelebb az életszemléletéhez, ha én teszem meg. Márpedig valamelyikünknek meg kell tennie, ha nem akarjuk, hogy az egész családja veszélybe kerüljön. És én kész vagyok bármit és mindent megtenni ez ellen.
Az ösztöneim abban sajnos nem segítenek, hogy számoljanak helyettem, de Axel tökéletes fedezéket talált ahhoz, hogy nálunk legyen minden lehetséges előny. Azzal egyébként sem volt soha problémám, hogy beolvadjak a sötétbe és az árnyékokba; egész életemben ezt csináltam. Három embert számolok össze, akik lassú, óvatos léptekkel közelednek a fák között, mindhármuk egy-egy pisztolyt tart a kezében, tüzelésre készen előre szegezve, miközben a sötétséget pásztázzák a tekintetükkel. Kétségtelenül profibbnak tűnnek, mint a legutóbbi négyes fogat a bárban, de azt nem tudom megállapítani, hogy a Cég emberei-e. Hangtalanul hajolok le, hogy előhúzzam a bakancsom rejtekéből az egyik tőrömet, szorosan körbefogom a markolatot az ujjaimmal, aztán Axel felé fordítom a fejem.
scars

Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —
Aviva <<>> Axel
I don't want to wait anymore
I'm tired of looking for answers
- -
« Zene; Silver Lining»
Nem tudom, hogy mit kezdjek ezzel az egésszel, amit kettőnk között kialakulóban van. Kár lenne tagadnom, egyszerűbb bevallani és tenni ellene, mint tudomást sem venni róla, és hagyni, hogy még jobban mérgezze az agyamat. Így is ott pihen már az elmém hátsó zugában valami vele kapcsolatban, mert minden normális ember elküldte volna őt valami messzi, meleg éghajlatra, amint kiderült, hogy üldözik, csak hogy védje a saját családját, és önmagát. Ezzel szemben itt vagyok én, aki nem menekül el előle, de szimpátiából, és talán sajnálatból, de kitart mellette. Ezt akarom hinni. Hogy nincs ebben semmi több puszta morális szempontnál... Pedig erre fel lehetne hozni azt, ami a hajón történt, vagy az éjszakát, főleg azt, és a másnap délutánt. Erőszakkal tartom távol kezemet és pillantásom róla, amitől úgy néz ki, mintha két tinédzser igyekezne túl lenni zavarán. Nevetségesen érzem magam, mert alap esetben azonnal kapnék az alkalmon, hogy kihasználjam ezt az érzést, ami kettőnk között lebeg. Csak ez nem alap eset, ugyan is nem szándékozom, és nem szándékoztam itt hagyni. Már eleve ez furcsa az egészben, és okozott kényelmetlen pillanatokat ébredéskor. Erre mind rávilágítok, amikor visszakérdezek, és látom a szemeiben megülni a felismerést, és szinte kiül arcára, hogy mit gondol, valójában mi történne most, ha felmennék vele. Ez a fura csillogás a szemében enyhe bizsergést okoz bennem, és nem könnyű nem arra gondolni, hogy miket tennék ott is vele. A válaszára felpillantok rá, és egy nyúzott mosollyal reagálok. Hát persze. Mérget nem mernék venni arra, hogy tartani tudjuk a távolságot, és ezt ő is tudja.
Aztán hirtelen változik valami a pillantásában, és az arcán. Eltűnik minden kétely és vágy, hogy valami egészen elemi harag és valami megfoghatatlan vegye át. Nem értem, amit mond, de sejtem, hogy káromkodik, és amikor rám parancsol, a meglepetés helyere kiül a felismerés.
- Aviva! - ragadom meg a karját és a szemeim a házra emelem. Ha itt vannak, miénk a hazai terep, ezt pedig ki kellene használni. Mondjuk nem akarom szét zúzni a házat, szóval a legjobb az lenne, ha elcsalnánk őket. A határozott szemeimet ismét a nőre engedem. Nem kell megint egyedül szembe szállnia velük, ezt már megbeszéltük. Most csak remélem, hogy emlékszik rá.
- Ne nyújtsd tálcán magadat. Gyere. - pillantok az alacsony kerítés mögötti erdősávra. Itt nőttem fel, ismerem már, mint a tenyeremet. Ha végül beleegyezik, át lendülök a tán derekamig erő lécek felett, már csak azért is, hogy a házból kinézve több fedezékünk lehessen, ha netán lövöldözni támadna kedvük. A sötét erdőben több esélyünk van, mint bent, ahol már megbújhattak, ki tudja hányan, milyen fegyverekkel. Ha választani lehet csatateret, akkor tegyük meg: ők kénytelenek lesznek követni minket, hiszen ők vadásznak. Tekintve, hogy ki kell jönniük a terepre fel kellene fedniük a számukat, és hogy mennyire vannak elhatározva ezzel kapcsolatban.
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —


Axel & Aviva

so, who's gonna save us now
when the ashes hit the ground?

Ismételten sikerül rávilágítanunk arra az egyszerű - vagy talán nem annyira egyszerű - tényre, miszerint ha megpróbáljuk az álláspontjainkat ütköztetni, és ezek az álláspontok éppen egymás testi épségének kérdése miatt merőben ellentétesek, akkor bizony nem jutunk egyről a kettőre. Kísértetiesen emlékeztet a pillanat arra a jelenetre a sikátorban, attól az aprócska kis ténytől eltekintve, hogy semmi a világon nem tudna rávenni arra, hogy még egyszer fegyvert szegezzek rá - és nem csak azért, mert akkor egyszer sem hatotta meg. Most viszont nincsenek a közelben rendőrök, akik miatt sarkba szorulnék, így a vita parttalan marad, még a felajánlott kompromisszum ellenére is... vagy lehet, hogy pont amiatt.
Az egy dolog, hogy engem is érdekelni kezdett a kerítés mintázata, de ahogy a szemem sarkából felpillantok rá, nem tudom nem észrevenni, hogy ő meg a cipőjét vizsgálgatja elmélyülten. Egy másik helyzetben, egy másik életben most biztosan elnevetném magam azon, hogy úgy állunk itt mint két szerencsétlen, de nagyon is tisztában vagyok vele, hogy miért csináljuk ezt. Azt mondtuk, hogy befejezzük a lezáratlan ügyünket, és meg is tettük, és valami egészen eszméletlen volt, de lassan az egész elkezdett tovább tekeredni, kezdve a nem-annyira-reggeli pillanatokkal és kicsúcsosodva ebben. Eddig volt, ami elterelje a figyelmünket, sőt, igazából most is van, de egyszerűen itt állunk egymástól egy lépésnyire, és pontosan tudom, hogy ha most kinyújtanám a kezem és magamhoz húznám, gyorsan ugyanott kötnénk ki, mint tegnap. És bár egyetlen porcikám sem ellenzi ezt a gondolatot, tudom, milyen veszélyes lenne ebbe még ennél is jobban belebonyolódni. Már így is épp eléggé az. Rég el kellett volna tűnnöm az életéből, mégis itt állok és ilyeneket gondolkozom.
Nem adok egyenes választ a kérdésére, de nincsenek kétségeim afelől, hogy magától is kikövetkezteti, amit szükséges. Azt sem szeretném viszont, ha azt hinné, átment az egész licitálásba, ezért újra felhozom az ajánlatomat, mire a szemében megjelenik valami, amitől nyelnem kell egy nagyot. Szinte ki sem kell mondania, mire gondol, bár a kérdésben, amit végül feltesz, benne van minden. A francba. Amikor eszembe jutott ez az egész, nem innen közelítettem meg a dolgot, de most már nekem is elég végiggondolnom a lehetséges forgatókönyvet, hogy tudjam, a körülmények nem feltétlenül lennének ideálisak. Vagy inkább túl ideálisak lennének, hogy úgy mondjam. Felrémlik előttem a pillanat, amikor hasonló szituációba keveredtünk és annak is csak nagyon nehezen tudtunk megálljt parancsolni, ráadásul most nincs semmi olyasmi, amibe akkor kapaszkodni tudtunk. Már a befejezetlen ügyünkre sem hivatkozhatok, egyszerűen csak úgy áll a helyzet, hogy vonzzuk egymást, mint két mágnes, pedig elvileg felnőtt emberek vagyunk, akiknek már nem szabadna ilyesmin problémáznia.
– Nem hiszem – felelem kényszeredetten. Sok mindent vizionálok a fürdőkád környékén, de egyiknek sincs köze ahhoz, hogy Axel megpróbál vízbe fulladni, ellenben hálás vagyok a kinti hideg levegőért, ami rögtön le tud hűteni egy kicsit.
Kezdem azt érezni, hogy talán mégis hagynom kéne egyedül elmenni. Bele kellene kapaszkodnom a hitbe, ami valamiért ott pihen a gondolataimban és azt mondja, nem lesz baja. Kihasználhatnám a lehetőséget, hogy felszívódjak; még akkor is, ha ezzel újra, ezúttal véglegesen elárulnék mindent, amit itt most megpróbáltunk helyrehozni. Később megbizonyosodhatnék róla, hogy jól van, biztos távolságból, aztán...
Be sem tudom fejezni a gondolatot, mert a semmiből szinte letaglóz egy érzés. Az az érzés. És biztosan tudom, hogy nem Axel szórakozik velem, nem csak azért, mert nem tenné egy ilyen helyzetben, hanem azért is, mert az ösztön elemi erővel csap le és olyan hangosan kongatja a vészharangokat a fejemben, hogy képes lennék beleszédülni.
Nem figyeltem oda. Annyira lekötött a saját nyomorom, ez az egész félisten-história és az Axelért való aggodalom, hogy leengedtem minden védőfalat, amivel addig körbeépítettem magam, amivel azonnal feltűnt volna, hogy valami nem oké... és ezzel sikeresen elvezettem őket ide.
– Ben zona! – mordulok fel, és már fordulok is az ajtó felé. Mérhetetlen gyűlölet horgad fel bennem, egyszerre irántuk és saját magam iránt. Ezt az egyet akartam elkerülni, bassza meg. Ezt az egyetlen egy dolgot. – Maradj itt! – sziszegem, nem mintha akár egy fikarcnyi esélyt is saccolnék arra, hogy hallgat rám.
scars

Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Aviva&Axel - Solving the Myth part 1
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Axel & Aviva - solving the myth part 2
» Aviva & Axel - Solving the Myth part 3
» Axel & Aviva | way down we go
» Axel & Aviva
» Axel & Aviva | recalculating

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Valhalla csarnokai ;;-
Ugrás: