M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nielfandir & Reidar - Mission Impossible?
2 posters


Reidar Asheim
Kiskép :
Nielfandir & Reidar - Mission Impossible? 46031b53251e04177a5d25f7f06da8f8a20a19de
Rendeltetésem :
Thor vagyok
play by :
chris hemsworth
Posztok száma :
82
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
77
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
a királyi testőrség vezetője
Előtörténet :
I'm here


Reidar Asheim
Elküldésének ideje — Csüt. Dec. 01, 2022 1:37 pm
Nielfandir && Reidar

Hallgattam mondandóját, s tekintetem sem vettem le róla. Érdekes volt olyanokról, hallani, amiket még nem tudtam. Olyanok történeteit, akiket eddig még nem sodort elém az élet.
Meglehet, kicsit jobban viselem a dolgokat, mint pár héttel ezelőtt. Lehet egy kicsit lejjebb higgadt a bennem tomboló feszültség.
Néha mosolyogtam, néha oldalra billentett fejjel figyeltem, volt mikor újfent mosoly került arcomra. Szerettem az ilyen történeteket. A nőről szóló résznél lehajtottam fejem, s tekintetem a sörömre szegeződött. Hát igen… a nők. Olykor eltűnnek, és akad helyettük másik. Aztán elmosolyodtam. Nekem  nem sok minden adatott meg ezen a téren, hisz sehol sem maradtam meg annyira hosszú ideig, hogy érdemes legyen említeni.
-A boldogság a lényeg. Hogy mosolyt tud csalni az arcodra, és te az övére. - felemeltem üvegem, s finoman áldomásra billentettem. - Rád, és szerető asszonyodra! - aztán kiittam a maradékát, majd felkelve kiballagtam, és hoztam be újabb adagot a számára, és magaméra is. Igaz nem Asgardi, és nem üt meg, de sörnek még is csak sör volt.
-Tudod, talán az éberség edzésére is jó egy ilyen besurranó. - morfondíroztam. - Nem gondolkodtál azon, hogy másfelé kamatoztasd a tudásod?  - emeltem rá tekintetem, miután letelepedtem újfent a helyemre.
-Unalmas mindig ugyan azt az edzéstervet végig vinni. Olykor nem ártana kis újdonság… Éberség teszt teszem azt. - karba fontam karjaim.  - De ha csak néha elugrassz egy sörre, míg próbálod elcsórni a Mjölnirt… - vontam meg a vállam széles mosollyal képemet, s immár egész másként álltam a fickóhoz. Nem ellenséget láttam benne, hanem egy értelmes fazont, akivel el lehet beszélgetni, akit nem az érdekli, milyen edzéseket vezettem le, miképpen tartom edzetten és felkészülten a testőrséget, és hasonló apróságok.
Az unalmas mókuskerék, amiből nincs kilábalás, lévén, hogy a magánéletem viharosabb mint az ég, mikor haragomnak hangot adok.
A névjegykártyát elvettem, megnéztem magamnak, majd  betettem a tálkába a lámpa mellett, oda, ahol a fontosabb névjegyeket tartottam. Sose lehet tudni, mikor lenne szükségem bármire is, vagy éppen a segítségére.
Én nem kezdtem el mesélni magamról, sem a történeteimről. Egy az, nem kérdezte, a második pedig, minek untatnám felesleges dolgokkal?
-Merre jártál a világban, mielőtt idekeveredtél? - kérdeztem. Én magam nem voltam sok helyen, csak arra, amerre a királyi családnak mennie kellett. Az ilyen eseményekre általában én kísértem őket, s mindig készenlétben kellett állnom. A nézelődés mint afféle luxus, ilyenkor mindig kimaradt.

Vissza az elejére Go down
Nathan Nielfandir Gregson
Kiskép :
Nielfandir & Reidar - Mission Impossible? 449891.2
Rendeltetésem :
-
play by :
Orlando Bloom
Posztok száma :
20
User neve :
Budul
Csoport :
Álf
Pontgyűjtő :
14
Lakhely :
Oslo Sentrum
Foglalkozás :
műkincstolvaj


Nathan Nielfandir Gregson
Elküldésének ideje — Vas. Nov. 13, 2022 4:40 pm

Reidar Asheim felhasználónak tetszik ez a poszt.

Erőteljes ellenszenvet vélek felfedni Thorban, Loki iránt. Megcsóválom a fejemet, és cöccintek egyet, ahogy a felfortyanása alább hagy.
- Ne szívd annyira mellre, sokkal rosszabb is lehetett volna. Az emberek mindfélét össze-vissza költenek az isetenek tetteiről. Volt szerencsém egy keveset élnem az emberek között, olykor a sajt kultúrájuk valós mibenlétét sem ismerik vagy hajlandóak megérteni és keverik vlami mással, hogy jobb színben tűnjenek föl. Nettó zagyvaság, amit csinálnak. - mondtam megnyugtatván, hogy ez nem éppen személyes kiléte és mibenléte iránt irányuló támadás, egyszerűen ilyenek az emberek. Mondjuk, valószínű, hogy ő, mint isten jóval többet élt az emberek között, mnt én. De egy msik forrásból jövő tapasztalat, mégha ugyan az is, mint a sajátunk, olykor megerősíthet minket abban, amit most éppen mondtam neki. Thor jó arcnak tűnik, olyas valakinek, aki bár hirtelen természetű, de egyáltalán nem rosszindulatú. A téma tova terjed a sörre, amiről határozottan lelkesebben és láthatóan egy okkal jobb kedvel nyilatkozik.

- Ki nem hagynám, bár Aegir egyetlen serfőzőjét sem ismerem, se névről, sem arcról. - vallottam be őzintén az asgardi sörről való hiányos ismereteimet. Sajnos nem vagyok isten.
- Igazán köszönöm, nekem is jobban tetszik. Sajnos az emberek nem elégszenek meg ennyivel, ahogy azt sem értenék meg, hogy picinyke valóságuk, sokkalta nagyobb léptékű, mint ahogyan azt sejtik. Így kénytelen voltam felvenni egy olyan nevet, ami hangzásra hasonló az enyémhez. Nekik megfelel, szóval, elégedett vagyok én is.
- Reidar Asheim? - ízlelem egy kicsit az ő álnevét, végül kibököm a véleményemet. - Hát, öregem, részvétem. A Thornak meg van a maga ereje és hatása, ezzel az újjal ... mintha kasztráltad volna magadat. - mondom, majd egy pillanattal később, jelezvén, hogy csak vicceltem, elmosolyodom. eszem ágában sincs megbántani ezt a fickót, bár az új neve, amivel Midgardba illeszkedett be, eléggé .. vérszegény.
- Rá se ránts, lehetett volna rosszabb választás is, monjuk Tom Hiddleston.

- Betörés? Ugyan, fátylat a múltra, vegyük úgy, hogy átugrottam egy sörre és a party közben kipróbáltam, hogy sikerül-e megemelni a Mjölnirt. De valahogy sejtettem, hogy rossz pillanatodban elkapva, azok a cikázó villámok, nem csak kellemes bizsergést tudnak előidézni a gerincem mentén. - igyekszem poénnal elütni a dolog élét és végleg elsimítani a kezdeti nehézségeket, amiket Thorral való megismerkedésem elején sikerült okoznom. Úgy érzem, hogy sokkal többre megyek, ha szövetségest lát bennem vagy legalbbis lehetséges szövetségest, semmint bosszantó álfot, akit nem is lenne olyan nehéz neki eltörölni egy életre. Szóval a kérdésemre feltett rövidke válaszát, ami arra irányult, hogy mégi mit keres itt, betudom annak, hogy nem ismer és nem bízik bennem még. Szóval nem feszegetem.
- Szóval, szükséged volt egy kis levegőváltozásra. Emiatt ne törd magad, minden rendben jön. - mondom és felállok a kanapéról a koccintás után, hogy megcélozzam azt az irányt, amely felé elhaladva rálelek a mosdóra és WC csészére.

S bár a mosdó felé menet az volt tervem, hogy körbe hugyozom neki a deszkát, már csak azért is, mert mekkora poén Thor isten budiját levizelni, de végül elejét vettem ennek a csíntevésnek és úgy döntöttem, hogy nem cseszekszem vele. Többre mehetek vele, mint lehetéges szövetséges, ebben az elveszetten nagy világban. Az emberek forgatagos élet, olyan, mint egy kicseszett útvesztő, amit az álfheimi vének építettek. Baromi zavaró.
- Köszönöm! - köszöntem meg neki az újabb sört, miközben visszatelepedtem a kanapéra és kibontottam, majd ittam belőle egy kortyot. A kérdésére felszaladt a szemöldököm. Nemazért mert rossz lenne vagy nem értném, esetleg ellenezném, elvégre ő se verte be a fejemet, mert olyan kérdéseket feszegettem, amelyek megvlaszolására nem volt kész és nem is bízik bennem annyira, hogy megtegye.
- Tolvaj? Nem, nem .. rosszul látod Thor. Ha tolvaj lettem volna, elemelem a brifkódat vagy lenyúlom a karórád. Én azonban semmi máshoz nem nyúltam, csak és kizárólag a Mjölnirhez. Ez egy hosszú történet, ami még odahaza kezdődött Álfheimben. - itt némi történet mesélésbe kezdek, ami a fiatal éveim néhány emlékezetes kalandjt elveníti fel. Például annak a házasság előtt álló álf hölgynek a bájairól, aki végül nem vesztette el erényét, de jelentős tapasztalatot szerzett a férfi-női nem kapcsolatáról. A vizizörny talpának megcsiklandozásáról is szó esik, némileg kiszínesítve, amitől a sör és a társaság keverékével vegyülve, mulatságos, mégis csodálatra méltó történetté válik. Tényleg megcsiklandoztam annak a tengeriszörnynek a talpát, már, ha az tényleg a talpa volt és túléltem. A lényeg körülbelül ennyi, minden más szórakoztató színezés. Aztán mesélek neki, teljesen más tílusban és hangnemben arról az Álf nőről, akiért a szívem úgy égett, hogy Midgardra is eljöttem vele. Arról, hogy eltűnt, hogy leromboltam mindent, amit építettünk közösen, hogyan kezdtem keresni és keresés közben, hogyan keveredtem bele a műkincstolvajlásra szakosodott bandába. Végül zárul hosszúra nyúlt történetem azzal, hogyan jöttem Norvégiába azzal, a nálam 70 évvel fiatalabb ember nővel, akivel most boldogan és békében élek. Függetlenül attól, hogy sejti vagy éppen tudja, hogy nem az emberi fajhoz tazrtozom, csodálatos nő a kedvesem.
- Szóval, a körülmények hozadéka, hogy efféle elfoglaltságra adtam a fejem. De mostanra már inkább szabadidős elfoglatság, némi adrenalin hajszolással vegyítve. - mondom teljesen őszintén.

A ruhám belső zsebébe nyúlok és egy névjegykártyát nyújtok át neki. A nevem szerepel rajta csak, meg az elérhetőségem.
- Volt szerencsém tanulmányozni a műkincseket és különös érdeklőüdést mutatok mostanában az asgardi illetőségű tárgyak iránt. Olykor még egy istennek is szüksége lehet egy ügyes Álfra, aki nem mellesleg, magas hozzáértést mutat, a levegő elem manipulálsával kapcsolatban.
Vissza az elejére Go down
Reidar Asheim
Kiskép :
Nielfandir & Reidar - Mission Impossible? 46031b53251e04177a5d25f7f06da8f8a20a19de
Rendeltetésem :
Thor vagyok
play by :
chris hemsworth
Posztok száma :
82
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
77
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
a királyi testőrség vezetője
Előtörténet :
I'm here


Reidar Asheim
Elküldésének ideje — Kedd Okt. 11, 2022 1:05 pm
Nielfandir && Reidar

Persze leszedtem róla Mjölnirt, s hagytam, hogy kényelembe helyezze magát. Talán valóban kell a társaság, és nem kell kidobnom innen. Elvégre már sörrel is megkínáltam, beszélgettünk… talán erre volt szükségem. Egy kis váratlan eseményre.
-Ugye?! Még is milyen gyökér az a fazon?! Pfff…. - fortyantam fel, aztán összevontam szemöldököm, és némiképp zavartan pillantottam rá, hisz sokan gondolhatják ezt rólam is, hisz általában előbb ütök, és csak utána állok neki kérdezni, és nem egyszer volt ebből már bajom, de… inkább ittam egy kortyot, majd terelődött a téma a sörre, ami jó néhány fokkal sokkal kellemesebb volt.
-Egyszer meg kell kóstolnod! Párja nincs! Ehhez képest az itteni semmi! De ha összetalálkozol Valakivel Aegir sörfőzői közül….zseniális!!! - lelkendeztem, miközben megengedtem magamnak egy mosolyt, ami aztán el is tűnt onnan, hiszen eszembe jutott, hogy talán nem kellene eképpen reagálnom a sör puszta említésére, de mondjuk úgy, az egészet felteszem annak a rovására, hogy hiányzik az otthonom… minden egyszerűbb volt akkor.
Levertem az ellent, óvtam az utazókat, harcoltam, védtem a családom, és a népemet… most meg…  de inkább elhessegettem a komor fellegeket a fejem fölül, és figyeltem „vendégemre”.
- Nielfandir… mennyivel jobban cseng, mint a Nathan… - jegyeztem meg, aztán eszembe jutott a magam neve. Reidar… mondjuk már megszoktam az évek során, és többnyire úgy vélik, illik is hozzám...ám még is valódi nevem, s kilétem említése sokkal jobban szokott esni általában. - Én itt Reidar Asheim vagyok… - mutatkoztam be én is, ha már ő megtette.
A palota kifejezést enyhén túlzónak éreztem, hiszen egy egyszerű kis házacska volt, az udvarán egy régi fával, grillel, amit talán egyszer ha használtam, szomszédokkal, akik azt sem tudják ki vagyok, vagy ha sejtenek is valamit, akkor azt titokban tartják, nehogy megkapják a „neked elment az eszed!” jelzőt.
-Védelemnek, itt vagyok én! Ha rossz napomon törsz be, nyilván, nem lennének ilyen szépek a vonásaid. - jegyeztem meg egy halvány mosollyal arcomon. - Igazad van… - nem mondtam többet, csak hallgattam szavait, majd koccintottam fele, hisz Apámra ittunk áldomást, és nem tehetem meg, hogy nem emelem rá poharam.
A kérdése szinte azonnal szöget ütött a fejemben. Vajon miért vagyok itt? Miért ide jöttem? Miért ezt a helyet választottam magamnak? Vajon megvolt az oka, vagy csak mentem apám után, hogy együtt lehessünk? Mondjuk ez is egy furcsa dolog, hisz egy kezemen meg tudom számolni mennyi időt is töltöttünk el egymás mellett mióta Mitgardon vagyunk. Vajha ezzel csak összezavarni akart, vagy tényleg csak egy ártatlan kérdés volt az Álf szájából? Nem is olyan rég, még bevertem volna érte a fejét, csak a kérdés végett, ám most... Most nem tettem ilyesmit, pusztán ittam egy kortyot a sörömből. -Tetszik ez a hely... És többen vagyunk erre mint azt gondolnád.- elhelyezkedtem kényelmesen a kanapén, majd a rápillantás hanyagolásával feleltem. -A folyosó végén balra az első ajtó. - azért odaemeltem a tekintetem, majd előrehajoltam,kezembe vettem Mjölnirt, egy ideig forgattam kezemben, míg gondolataim forgószél módjára kavarogtak bennem, aztán visszatettem, felkeltem, s inkább kimentem egy újabb üveg sörért, amit aztán a kezébe nyomtam amint visszaért, s visszatelepedtem a kanapémra.
Ha annyira el akart volna menekülni, már megtette volna, szóval maradok a jó vendéglátó szerepnél, és persze megmarad az a tényező is, hogy jól jön a társaság.
-Asgard, és a sör… Asgard zárva… - morogtam az orrom alatt, miközben a címkét piszkáltam az üvegen, majd alsó ajkamba haraptam egy pillanatra. - Egy Álf, aki tolvajlásra adta a fejét… - pillantottam felé. - Felvilágosítasz, vagy titok miért…


Vissza az elejére Go down
Nathan Nielfandir Gregson
Kiskép :
Nielfandir & Reidar - Mission Impossible? 449891.2
Rendeltetésem :
-
play by :
Orlando Bloom
Posztok száma :
20
User neve :
Budul
Csoport :
Álf
Pontgyűjtő :
14
Lakhely :
Oslo Sentrum
Foglalkozás :
műkincstolvaj


Nathan Nielfandir Gregson
Elküldésének ideje — Vas. Aug. 14, 2022 10:33 pm

Reidar Asheim felhasználónak tetszik ez a poszt.

Tudom én, hogy mázlim van, elvégre mint kiderült pár pillanattal később, magához Thorhoz sikerült betörnöm. A Mjölnirt ugyan nem tudtam volna ellopni, elvégre a legenda igznak bizonyult, hogy felemelése csak az arra érdemesnek lehetséges. Ezen nem sértődök meg, nem kezdek duzzogni, elvégre ki tudja, hogy mit tartanak isteneknél érdemesnek. Én már azzal is elégedett vagyok, hogy úgy törtem be egyébként egy Isten lakjába, hogy észre se vette. Az már csak a ráadás, hogy megkínál sörrel, ráadásul nem is rosszal. Tényleg a kedvenc sörömet halászta elő, a hűtőjéből és kínált meg vele, amit keresztbe tett lábbal és ügyeskedve iszok. Kicsit talán nehézkesen, elvégre a Mjölnir rohadt nehéz. Vagy én vagyok még mindig érdemtelen arra, hogy emelgessem.

- Hát, nem különösebben vagyok szakértő a témában, mert ugye nem ismerem a csaldfádat, lemenőktől felmenőkig, de a filmben is látszott, hogy semmi hasonlóság nincs bennetek. - iszok egy újabb kortyot a sörömből s remélem, hogy nem ebben a pózban kell tovább söröznöm, mert elég nehéz. Mármint a Mjölnirre gondolok, mert a sör kellemesen hűvös jellegével könnyedén csúszik le a torkomon.
- Ha teljesen őszinte akarok lenni, akkor úgy mondanám, hogy az elsőnél kezdtem gyanakodni, de .. nem akartam elhinni, hogy ilyesmi lehetséges. Jah, nekem is az fordult meg a fejemben, hogy valamivel rögzítetted. Esetleg olyan fémől készült, ami rohadt nehéz. De érezvén a helyzet súlyát, most már azért elég bizonyosságot szereztem, hogy ez valóban a Mjölnir.

- Nem jártam Asgardban, szóval nem ismerem az ottani söröket. Viszont .. - hatászünet, meg közben kortyolok egyet a sörömből. - igazam van, hogy ilyet nem lehet nálatok kapni. Elvégre jobbat igen, akkor ilyet, nem. - közben kedves vendéglátóm, odalép hozzám és leveszi a mellkasomról a Mjölnirt, amely után hatványozottan jobb színben látom magamat és Thort is. Szavaira felkuncogok.
- Álf? Oh, nem! Az emberek világában Nathan Gregsonnak ismernek, kik már hallottak rólam. - leteszem a sörömet az asztalra, majd színpadiasan, de érezhető tisztelettel meghajlok. - Nielfandir a becses nevem, ahonnét származom, ott eme néven szólítanak és ismernek. Szökni? - pislogok rá értetlenül, majd megrázom a fejem.
- Nincs rá okom, Thor. Most engedtél el, kínáltál sörrel, látsz vendégül házadban, miután én oly goromba módon megsértettem szerényke palotád. Mondjuk megjegyzem a záraid elég ócskák, Huss és Pöcc és már bent is voltam. Sokkal gerincesebbnek tartalak én annál, semmint arra gondoljak, hogy mindezek után most hirtelen hozzám vágod a Mjölnirt. Már megtehetted volna, lássuk be jogosan. Szóval én amondó vagyok ... - a sörömért nyúlok, levágódok mellé a kanapéra és megemelem az italom. - Igyunk rád, Apád házára és a házad népére! - ezután koccintok vele, ha ő is úgy gondolja és fogadja köszöntésemet. A koccintás után mghúzom a maradék sörömet, majd lerakom az asztalra a Mjölnir mellé az üres üveget.

Thorra pillantok és keresztbe felteszem a jobb lábamat a bal combomra.
- Már meg ne haragudj, hogy megjegyzem, de nem igen láttam egyetlen Thor szimpatizáns szentélyt vagy útszéli kisoltárt, amit neked dedikáltak volna, hogy az utazót megóvd a váratlan vihartól. Szóval ... miért kempingel egy olyan, nem elhanyagolható isten, mint te, egy ilyen lepukkant, biztonságosnak csak a jelenlétedben nevezhető kecóban? Az Asgardban főzött sör említésére is ... mintha, nem is tudom ... vihar fellegek gyűltek volna a fejed fölött. Persze, locsogok itt, semmi közöm hozzá, elvégre csak egy Álf vagyok. jut eszembe, a mosdót merre találom?

Ha már nem tudtam elrabolni a Mjölnirt, legalább sörrel lehúzom, meg lepisálom neki a deszkát. Mondjuk van egy olyan sejtésem, hogy azért már tényleg összeverne. Ki érti ezeket az isteneket?
Vissza az elejére Go down
Reidar Asheim
Kiskép :
Nielfandir & Reidar - Mission Impossible? 46031b53251e04177a5d25f7f06da8f8a20a19de
Rendeltetésem :
Thor vagyok
play by :
chris hemsworth
Posztok száma :
82
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
77
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
a királyi testőrség vezetője
Előtörténet :
I'm here


Reidar Asheim
Elküldésének ideje — Csüt. Aug. 04, 2022 4:46 pm
Nielfandir && Reidar

Meglehet, nem így kellett volna kezdenem, és nem kellett volna ráejtenem a kalapácsot, ha egyszer úgy sem tudja elemelni, de azt hiszem ismét elkövettem a hibát, hogy nem gondolkoztam teljesen tiszta fejjel, és előbb cselekedtem, sem mint megtettem volna azt, amit a józan ész diktál. El is engedhetném, de abban mi lenne a móka?!
Ismét csak egy unalmas nap lenne a hátam mögött, ám így, igazán elmondhatom azt is, hogy Nah! Akadt egy kis „izgalom” a szürke hétköznapokban! Már amennyire egy királyi testőr mindennapjait szürkének lehetett nevezni.
Szóval magam sem tudom miért, de felajánlottam neki egy sört, és hozzá a próbálkozás lehetőségét, hogy nyugodtan emelgesse csak a Mjölnirt, ha annyira szereti a nehéz dolgokat, vagy csak ilyen fura fétisei vannak.
Míg őt otthagytam a nappalim padlóján, már hoztam is neki a sört, amire a választ szinte meg sem vártam, de a fél fülem még is csak ott volt, és elégedetten konstatáltam, hogy bizony elfogadja a sört, amit szánok neki.
-Akkor mázlid van! - emeltem meg felé a saját üvegem, majd kortyoltam, és azzal párhuzamban vontam fel a szemöldököm megjegyzésére, s bizony mosolyogtam egyet a bajszom alatt. - Marvel?! Ugyan már! Mennyi baromságot hordtak benne össze! Még hogy Loki a testvérem!!! Pfff....- fintorodtam el, felkapva a fonalat, és persze ezzel le is buktam, hogy bizány már csak azért is megnéztem a filmet, és talán a teremben én voltam az egyetlen aki felvont szemöldökkel nézte végig a filmet. No de mielőtt túlságosan elkalandoznék a helyes út felől, és a betörőmtől, hát inkább el is hessegettem a gondolatnak még csak a szikráját is.
-Hány emelés kellett hozzá, hogy rájöjj, nem fog menni? - szaladt fel a szemöldököm, miközben hangomban őszinte kíváncsiság bujkált. - Mert akár oda is csavarozhattam volna az asztalhoz… vagy egy csicsás vitrinben tartanám, ahogy a műkincseket szokták… nem de? - futtattam tovább a gondolatot, egy újabb korty kíséretében, miközben végignéztem, hogy próbál inni a sörből méltóságteljesen a körülményekhez képeszt.
Aztán felvettem egy kicsit méltóságteljesebb magatartást, miközben kimondta ki is vagyok én, s kezemen végigfutott néhány apró villám, csak hogy láttassam, bizony igaza van, vagy az is lehet, csak menőzni akartam. Aztán nem kis meglepetést okozott, mikor rám emelte üvegét.
-Valóban? - szaladt fel a szemöldököm, majd a sörre emeltem tekintetem. - Ez semmi ahhoz képest amit ott mértek!
Nem mondom, olykor megfordult a fejemben, mennyire szívesen visszamennék Asgardba.
Lelki szemeim előtt láttam Atyám csarnokait, a hatalmas termeket… és gondolataimból, mint valami ostoba filmes klisé, a „vendégem” hangja térített vissza.
Felsóhajtottam, aztán felkeltem, és leszedtem róla a Mjölnirt, és visszatettem az asztal lapjára.
-Ne próbálj megszökni Álf! - jegyeztem meg, visszatelepedve a helyemre.


Vissza az elejére Go down
Nathan Nielfandir Gregson
Kiskép :
Nielfandir & Reidar - Mission Impossible? 449891.2
Rendeltetésem :
-
play by :
Orlando Bloom
Posztok száma :
20
User neve :
Budul
Csoport :
Álf
Pontgyűjtő :
14
Lakhely :
Oslo Sentrum
Foglalkozás :
műkincstolvaj


Nathan Nielfandir Gregson
Elküldésének ideje — Szer. Júl. 27, 2022 10:08 pm

Reidar Asheim felhasználónak tetszik ez a poszt.

A fáradtságos munkának mindig meg van a maga eredménye. Eznem valami süket, ostoba duma, amit anno valakinek a nagymamája vagy nagypapája talált ki. Ez tény. Legalább annyira tény, mint az, hogy most végre sikerült megmozdítanom a kalapácsot. Haha, tudtam én, hogy ez valami kókler utánzat, csak valamiért nagyon jó volt a tömegközéppontja és ezért tűnt úgy, hogy nem mozdul meg. Bumm.

A szempillantás tört része alatt esik rám, ahogy a Mjölnir utánzat úgy szegez a földhöz, hogy majd beleőszülök. Ilyen a világon nincs. Ráaádásul, ami még ennél is kellemetlenebb, a kalapács gazdája is feltűnik. Szerencsére egész jó kedvében van.
- Köszönöm, mindig is hasonló körülményekről álmodtam. - mondom és próbálom mindkét kezemmel, legkevesebb lelökni magamról a Mjölnirt. Nem túl sok sikerrel, mondjuk úgy, hogy inkább sikertelenséggel. De abból elég sokkal.

- Ez nem is rossz ötlet. Elfogadom. - mondom, miközben egy utolsó próbálkozást teszek azért, hogy a gyanúm szerint egyre inkább valódi Mjölnir lekerüljön rólam. De bárhogyan is próblom megmozdítani, ez a vacak nem akar egy tapodtat sem moccanni. Igen kedves vendéglátóm, akinek a személyére, pontosabban a valós kilétére kezdek egyre inkább gyanakodni, tényleg hoz nekem egy sört és leteszi, tőlem nem is olyan távol, elérhető távolságba. Egyre inkább kezdem úgy érezni, hogy feladom én itt az erőlködést, ha ez a fazon tényleg Thor és ez a pöröly tényleg a Mjölnir, akkor én itt nagyon kis hal vagyok. Levegő mágiában szerzett tapasztalatom ide vagy oda. El is engedem a Mjölnirt.
- Köszönöm, igazán kedves. - mondom egy mosollyal megtoldva és miközben balommal megtámasztoma a fejemet, hogy ne fulladjak bele a sörbe, a jobbomban tartva az üveget, iszok egy korty sört.
- Viccelsz?! Ez a kedvenc söröm! Ember? Nem, nem. Az emberek és az Álfok, bár fizikailag nagyon hasonlóak lehetnek, annyi közük van egymáshoz, mint ennek egy olcsó, filmes utánzhathoz. - pillantok a Mjölnirre. Jelezvén, hogy oké, rájöttem ám, időközben, hogy eléggé mellé lőttem, amikor megpróbáltam ellopni Thor pörölyét.

- Az alapkoncepcióm az volt, hogy az istenek nem a Norvég fővárosban fogják elütni az idejük nagy részét és micsoda móka lenne megtréfálni a kedves Thor rajongó, ál Mjölnir imádót, ha egyik napról a másikra eltűne a hőn imádott Marvel másolat. De ebből a közelségből nézve, a Mjölnir fején lévő rúna valódinak tűnik. - leteszem magam mellé a sört, balom tenyerét a fejem alá teszem, bal lábamat felhúzom és a térdemre fektetem a jobb lábfejem, mintha csak napoznék.

- Ez viszont egyetlen egy dolgot jelent, hogy a kedves vendéglátóm, Odin fia, a Menydörgés Ura, a Villámlás Istene, maga Thor! - felé fordítom a fejemet.
- Mégis mit csinál egy Isten Midgardban?! Úgy értem, persze, nyilván oda mennek az istenek ahová akarnak, elvégre ez az elidegeníthetetlen joguk. De tudott, hogy Asgard az istenek lakhelye és többnyire ott élik életük. Erre mit ad Odin? Az egyszerű Álf fia, kibe botlik, na kibe? Költői kérdés. - mondom és megemelem a sörös üeget, hogy igyak még egy kortyot a sörből.
- Egészségedre! Thorra, a Mennydörgés Urára! Istenekre mondom, igazából kezdem érteni, hogy mit csinálsz itt. Ilyet Asgardban sem lehet kapni, mi? - mondom mosolyogva, mintha nem most kaptak volna rajta, hogy megpróbálom ellopni a Mjölnirt, hanem tényleg csak átugrottam volna Thorhoz sörözni.

- Ha már úgyis köztünk marad ez az aprócska tévedés, nem lehetne, hogy leveszed most már rólam?  Amint látom, valódi perzsa szönyeged van, baromira rosszul mutatna rajta egy nagy, kerek folt. Ugye érted? - vigyorgok rá teli pofával. Ha már elkaptak, legalább légy karizmatikus, megnyerő és szórakoztató, még a végén elfelejtik, hogy mit csináltál.
Vissza az elejére Go down
Reidar Asheim
Kiskép :
Nielfandir & Reidar - Mission Impossible? 46031b53251e04177a5d25f7f06da8f8a20a19de
Rendeltetésem :
Thor vagyok
play by :
chris hemsworth
Posztok száma :
82
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
77
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
a királyi testőrség vezetője
Előtörténet :
I'm here


Reidar Asheim
Elküldésének ideje — Szer. Júl. 27, 2022 3:11 pm
Reidar Asheim írta:
Nielfandir && Reidar



Igyekeztem úgy alakítani a mindennapjaim, hogy kellően le legyek foglalva, és ne a baklövéseimen agyaljak végeláthatatlan ideig. Szóval inkább vagy dolgoztam napestig, és kínoztam az ujjoncokat az edzéseken, vagy egyszerüen csak az edzésbe, és az itthoni tevékenységekbe temetkeztem, ahogy azt a mai napon is tettem.
Na már most, épp odalent voltam, és kiléptem a zuhany alól, mikor zajt és hangokat hallottam.
Gyorsan magamra kaptam egy nadrágot, majd a kezem ügyébe kaptam az első fegyvernek látszó tárgyat, hogy használni is tudjam, ha éppen szükségem lenne rá.
Csendesen mozogtam, nem adtam ki semmiféle hangot sem, csak megálltam az ajtótól távolabb, a fickó hátát látva, ki megpróbálta felemelni a kalapácsom.
Felszaladt szemöldökkel tekintettem felé, aztán, inkább letettem a fegyvert, karba fontam karjaim, és vigyorogva figyeltem erőlködését, aztán úgy döntöttem, megkönyörülök rajta, és besegítek neki egy kicsit, s mikor épp hozzáért kezdtem el magamhoz hívni a kalapácsot, hogy mozduljon egyet, s mikor az megtörtént engedtem is el az egészet, hogy az szépen elnehezüljön ismételten, hogy a fickó mozdulni se tudjon miatta.
Ha az egész úgy sült el, ahogyan azt én képzeltem, komoly ábrázattal léptem közelebb hozzá, aztán telepedtem le a kanapéra, karba tett kezekkel, miközben ő talán a kalapács súlya alatt roskadozott, és karba font karokkal pakoltam fel lábam a dohányzóasztalra.
-Szóval… próbálkozz csak tovább bátran! Legyél a vendégem! - villantottam mosolyt irányába, és mutattam a kalapácsra. Persze tuti pislognék hatalmasakat, ha valóban képes lenne megemelni a Mjölnirt. - Köztünk marad! - vigyorodtam el.
-Ha már úgy is ráérsz, és nincs jobb dolgod… kérsz egy sört? - kérdeztem, aztán felkeltem, vettem elő a hűtőből kettő üveggel, és kibontottam őket, aztán az egyiket letettem a tolvaj elé. - Csak nyugodtan! A nagy erőlködésben kifárad az ember! Nem igaz? - kérdeztem némi szarkazmussal hangomban, bár az eléggé mesterkéltre sikeredett, hisz alig bírtam ki, hogy ne röhögjem el magam.
Így aztán inkább beleittam a sörömbe, és ráérősen kényelembe helyeztem magam.
Végig gondoltam az eshetőségeket, vajon mit is kellene tennem ebben a helyzetben, de aztán inkább csak vártam, majd rá, és a Mjölnir-re mutattam.
-Mond csak… mi volt az alap koncepciód?


Vissza az elejére Go down
Nathan Nielfandir Gregson
Kiskép :
Nielfandir & Reidar - Mission Impossible? 449891.2
Rendeltetésem :
-
play by :
Orlando Bloom
Posztok száma :
20
User neve :
Budul
Csoport :
Álf
Pontgyűjtő :
14
Lakhely :
Oslo Sentrum
Foglalkozás :
műkincstolvaj


Nathan Nielfandir Gregson
Elküldésének ideje — Kedd Júl. 26, 2022 8:15 pm

Reidar Asheim felhasználónak tetszik ez a poszt.

Nem szokásom magánemberek tulajdonai iránt különösebb érdeklődést mutatni. Sőt! Mélységeen elítélem, ha valaki azzal akar hírnévre, pénzre és bármi másra szert tenni, hogy érdeklődik és kíváncsiságát fejezi ki más magántulajdona iránt. Az esetek többségében, olyasmire fenem a fogamat, ami az emberek szemében nem több egyszerű kiállítási darabnál, de sokkalta több lakozik benne. Amellett viszont egyáltalán nem mehettem el, hogy valami fazonról azt rebesgették, hogy elég jó Mjölnir utánzat birtokában van. Ha valaki nem tudná, hogy mi az a Mjölnir, annak finoman megsúgom, hogy a legendás isteni fgeyverzet egyik darabja, magának  Odin fiának a fegyvere.

Az ipse szomszédai azt állították, időnként a kertben a Mjölnirhez beszél. Pontosabban a másolathoz. Hát, nem tudom, hogy miféle krapek lehet vagy a szomszédok mennyire mondhattak igazat, lehet csak kiszínezték a történetet, hogy izgalmasabb legyen, de úgy gondoltam, hogy megtréfálom az állítólagos Mjölnir tulajdonosát. Hehe, lesz ám belőle sírás rívás, ha az önjelölt Villámisten mehet a boltba, hogy vegyen magának másikat. Villámistennek sem kell lennie, hogy szikrákat szórjanak a szemei, mikor hűlt helyét találja a játékszerének.

Gyakorlott szemmel és óvatossággal tartottam szemmel a házát és őt magát, hogy mikor kezdhetek végre hozzá az akcióhoz. Még mielőtt elkezdtem volna, volt egy  érzésem, hogy mégis csak magánember, nem ilyesmivel szoktam kielégíteni végtelennek tűnő kíávncsiságomat és érdeklődésemet, de végül meggyőzött az a tény, hogy csiklandoztam én már viziszörnyet is, akkor nem egy emberhez való betörés fog megállítani.

A levegő mágiában szerzett tapasztalatnak köszönhtően, úgy osontam keresztül a házon, mint a macska. Hangtalanul és a zsákmányt kiszimatolva, utóbbi mondjuk képletesen értve, surrantam végig a ház helyiségein, hogy megleljem a Mjölnir mását, azt a szépséges trófeát, amit aztán életem végééig mutogathatok majd a barátaimnak, hogy: na ezt nézd. Olykor-olykor megálltam egy pillanatra, hogy hallgatózzak és igyekezzek felmérni mivel van elfoglalva a ház lakója, de semmi különöset nem hallottam.

Nem kellett sokat ténferegnem a házban, bár kicsit csalódott voltam, hogy nem valami kivilágított, szektás ereklyetartóban leltem rá a pörölyök pörölyére, mert hát, ha tényleg olyan nagyon oda van azért a bunkóért a fazon, akkor minimum az, hogy bársonypárnán pihenteti a durungját. Ehelyett egy dohányzóasztal üveglapjára volt letéve a kalapcs, ami most nálam fog kikötni és utána méltó helyét foglalhassa el,valahol az én házam egy kiemelkedő pontján. Mosolyogva, elégedetten léptem oda és markoltam rá nyelére. Elég finom volt a kidolgozása, meg is lepődtem, hogy a nyél borítása nem valami olcsó műanyag utánzat volt. Ugyanakkor simán kovácsolhattak utánzatot, vannak emberek akik ebben a modern világban is nagyon profi fegyvereket kovácsolnak és ezt videóra is veszik. Szóval megmarkoltam.

Könnyedén akartam ellépni az asztaltól a záskmányban a kezemben, amikor is meglepett az a tény, hogy Mjölnir utánzat nem akar megmozdulni. Neem, ez nem lehet! Ez valami trükk lesz. A kalapács alá néztem, hogy rögzítve van-e valahol valamivel, de semmi. Megpróbáltam még egyszer.
- Höööök! - nyögtem ahogy teljes erőmet beleadtam abban, hogy felemeljem a helyéről a pörölyt. Még a dohányzóasztal talpát is megnéztem, hogy nincs-e rögzítve, nem volt. Hol a trükk?  Mindkét kezemmel megragadtama anyelet és majd most ... mondom most.
- Az anyád úr istenit ...  jössz mert azt mondtam. Höööök! - meg sem mozdult az a vacak. Megvakartam a fejemet és elgondolkodtam azon, hogy vajon mivel tudnám mozgásra bírni. Eszembe jutott. Kisterpeszbe álltam, miközben mindkét kezemmel megaragdtam a nyelét. összeszedtem minden erőmet, majd a levegőmágia segítségével egy felfelé irányuló, örvénylő szívóhatást hoztam létre, hogy a kalapács útját megkönynítsem.
- Höööööök. - reménytelenül semmi. na még egy utolsó próbálkozás és ittse vagyok, mert a végén hülyének fognak nézni. Újfent megragadtam és beleadtam minden erőmet, újfent, hátha majd most! Ez biztos csak az elmém szüleménye, hogy nem tudom megmozdítani, valami illúzió lehet.
Vissza az elejére Go down
Reidar Asheim
Kiskép :
Nielfandir & Reidar - Mission Impossible? 46031b53251e04177a5d25f7f06da8f8a20a19de
Rendeltetésem :
Thor vagyok
play by :
chris hemsworth
Posztok száma :
82
User neve :
Rea
Csoport :
Isten
Pontgyűjtő :
77
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
a királyi testőrség vezetője
Előtörténet :
I'm here


Reidar Asheim
Elküldésének ideje — Kedd Júl. 26, 2022 11:20 am
Nielfandir && Reidar



 Egy viszonylag nyugodt napnak a végén, egy kis rohangálás után, végre otthon voltam egy kicsit. Otthon, ahol ténylegesen a magam ura voltam, és nem az emberek közötti munkámnak kellett élnem.
Kényelembe helyeztem magam, miközben tekintetem a Mjølnir-re  szegeztem, mi ott pihent a dohányzóasztal közepén. Eszembe jutottak a régi idők, mikor még harcoltunk, és győzelmeket arattunk. Mikor nyíltan használhattam erőmet, mikor nem kellett meghúzódnunk.
Igaz az emberekben még lappang egy kis hit létezésünk iránt, de közel sem annyi, mint régen.
Vettem egy nagyobb levegőt, majd belekortyoltam italomba, aztán letettem azt az asztalra, s úgy döntöttem, kicsit átmozgatom magam az alaksorban. Kis kocogás a futópadon, kis súlyemelés.
Karban kell tartanom magam. Nem engedhetem meg magamnak, hogy elpuhuljak. Már csak a testőrség miatt sem lehetséges.
Hangosan szólt a zene, míg a súlyokat emelgettem, de azért a telefonom készenlétben ott pihent mellettem, hátha akadna valami programom, amit persze reméltem nem fog bekövetkezni.
Edzés közben eszembe jutott Sif, Malin, és mindenki akit cserben hagytam. A kisfiam, akit talán soha többé nem láthatok, és hirtelen harag lobbant lelkemben.
No nem rájuk voltam dühös, sokkal inkább saját magamra.
Magamra, amiért voltam olyan „gyáva,” hogy cserben hagyjam őket. Amiért elrontottam mindent.
Mikor kellően leizzasztottam magam, megálltam egy pillanatra a fekve nyomó pad mellett.
-A francba is… - morogtam az orrom alatt, beletúrva hajamba, majd megdörgölve arcomat. Kellene valami amivel elterelhetem a figyelmem, mert ez hosszú távon nem lesz kifizetődő.
Minden esetre megtöröltem arcom, majd elindultam a zuhanyzó irányába, hogy felfrissíthessem magam.
Az ajtóm zárva volt, a kertet nem vette körbe elől semmi. A hátsó udvar is inkább a szomszédok miatt volt elkerítve, hisz nem akartak közösködni, vagy mi a szösz… vagy csak magányt akartak. Nem mintha olyan sok vizet zavarnék, főleg, hogy alig töltök itthon némi időt.
Szóval zuhanyzás…
beléptem a zuhanyfülkébe, megengedtem a vizet, s ott töltöttem el némi időt, míg minden gondolatot kimostam a fejemből, aztán kiléptem a zuhany alól, törölközőm tekertem épp derekam köré, mikor zajt, és nyöszörgést hallottam...



Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Nielfandir & Reidar - Mission Impossible?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Nathan Nielfandir Gregson
» Nielfandir és Katrine - Vezessen a ritmus
» Nielfandir & Adele | wicked game
» Reidar Asheim
» Reidar Asheim

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Isten hozott Oslo városában
sétálgass a fjord partjain
 :: V. Frogner ;; :: Lakások Frognerben ;;
-
Ugrás: