M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Desalvo & Desalvo
2 posters


Kenisha Desalvo
Kiskép :
Desalvo & Desalvo 81d89e6f8a61ccff3d51da2ee09cb237df4eaa94
Rendeltetésem :
Oslo téged vár
play by :
Hailee Steinfeld
Posztok száma :
13
User neve :
Csinszka
Csoport :
Berserker
Pontgyűjtő :
11
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
rendőrtanonc gyakornok


Kenisha Desalvo
Elküldésének ideje — Pént. Aug. 19, 2022 2:03 pm
Desalvo <<>> Desalvo
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -

Elvált a feleségétől, úgy tűnik rosszat cselekedtek mindketten és nem akarnak visszatalálni a másikhoz. Elhúzott szájjal bólintok, a gyerek kérdést meg fel sem teszem. Nincs jogom, meg hát gondolom vagy nincs, vagy volt, vagy az anyjával él. Ez a három lehetőség van. De nem megyek bele, úgy tűnik a feleség téma olyan dolog, amit lehúzna a WC-ben. Tiszteletben tartom tehát. A Mexikó szép hely, nos igen, ott születtem, vagy legalábbis ott nőttem fel biztonságban. A fickóval is ez a helyzet, de nem ragadok le a témánál, nem tehetem, meg hát nincs rá időm se és a főnök vár odakint. Az ecet és az általa képviselt bűz elrettentheti a farkast a dologtól, de vagy tiszta szőnyeg, vagy koszosan marad. Megjegyzésére elvigyorodom. Kellemesen cseng a fülemnek az ecet szó, volt már dolgom vele és kellemetlenül ért. Bizonyára jó tanács sem szükséges neki, de sosem árt azt megosztani valakivel.  
- Szellőztessen, a mi fajtánk nem sokáig húzza abban a bűzben...saját tapasztalat. - kacsintok rá még utólag, hiszen tudom róla, hogy micsoda, kár lenne tagadnia, ugyanez fordítva is igaz lehet. Idősebb, tapasztaltabb, veszélyesebb. Újabb kérdés, ám ezúttal már az én részemről, felvont szemöldökkel figyelem az öregebbet. Miért akarok zsaru lenni? Felpillantok a plafonra, mintha keresnék ott valamit.  Kissé zavaró a kérdés maga, hiszen miért is valójában? Fogalmam sincs, cűtalán rámerőltették...nem!
- Hát...tulajdonképpen az apám miatt, amolyan családi banzáj. - pillantottam végül vissza a fickó arcára, belenéztem az írisziébe, aztán végig pillantottam rajta, majd az ajtó felé fordultam, rápillantottam a dossziémra.
- Sajnálom a zavarásért, a szőnyegért... a cuccait ha megtaláljuk, majd jelentkezünk. Még nincs veszve semmi. - pillantottam a szőnyegfoltra, majd a sörös üvegekre, végül pedig apró mosollyal Mr Desalvora.  
- Köszönöm a kávét. Legyen szebb napja.  - azzal az ajtót nyitva léptem ki a lakásból, hogy pár perc múlva megindulhassak ki az épületből, hogy a már épület dekkoló apám kocsijába vágódjak be mosolyogva. Onnan tekintettem fel az épületre, közben pedig lassan elhajtottunk és beszélgettünk az esetről. Kell egy kávé, megint. Furcsa volt az egész. Főleg a csávó!

//Köszönöm az első felvonást  L_L  //
Öltözet/Kinézet
Vissza az elejére Go down
Charlie Desalvo
Kiskép :
Desalvo & Desalvo Wink-twd
Rendeltetésem :
-
play by :
Jeffrey Dean Morgan
Posztok száma :
20
User neve :
Rea
Csoport :
berserker
Pontgyűjtő :
18
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
.
Keresem :
Még nem tudom, de egyszer tuti megtalálom!


Charlie Desalvo
Elküldésének ideje — Kedd Aug. 16, 2022 10:11 pm
Desalvo  & Desalvo


Nem kellett a sajnálat, s az igazat megvallva, nem is szorultam rá. Ám nem tudtam, ha beszólnék mit kapnék érte, így aztán inkább a hallgatást választottam, s cseppet talán bólintottam.
- Elcseszett élet. Rossz döntések folyamata, aminek válás lett a vége. - feleltem végül mégis, bár magam sem tudtam miért nyíltam meg ennyire egy vadidegen előtt, aki ráadásképpen még zsaru is volt. Talán el kezdhetném gyűjteni őket, hisz a szomszédban is lakott egy.
Bár így belegondolva az egészet nyugodtan ráfoghatom a külsejére, hogy annyira hasonlít a volt nejemre, akire már ki tudja mióta nem is gondoltam.
Abban azért biztos voltam, hogy mindezek után, a sör rettenetesen kevés lesz!
-Mexikó szép hely... Jó messzire elkerült onnan. Biztos hiányzik...Én amerikai vagyok... Olasz felmenőkkel...- mormogtam végül kissé szórakozottan, hisz annyira irónikus volt az egész. Egy olasz amerikai, akinek még is Amerika a szíve csücske, de a múltam túl bonyodalmas ahhoz, hogy az egészbe belegondoljak teljesen, szóval inkább hagytam az egészet a levegőben lógni.
Mikor tanácsot adott, hogyan szedhetném ki a foltot, felvontam a szemöldököm, aztán megeresztettem egy sóhajt.
-Ecet...büdös művelet lesz... -húztam el a számat, hisz az én érzékeny orrommal, csoda, hogy a higító szagától n futok világgá.
Akár csak az, hogy nem tettem megjegyzést a fiatal berszerkerre, aki zsarunak állt.
-Még van egy kérdésem... Miért akar zsaru lenni? - tettem karba karjaim, miközben figyeltem az arcát a vonásait, a mimikàját, mozgását, hátha felfedezek benne valami olyat, ami talán... De inkább igyekeztem elvonatkoztatni, s inkább alaposan megnéztem magamnak a névjegykártyáját, majd a többi tetejére tettem.
Több kérdést nem akartam feltenni, hisz így is tovább tartózkodott a lakásomon, mint azt bárki is szerette volna, és még a gondolat sem hagyott szabadulni, hogy lefogjam, felrántsam a haját, és megnézzem a tarkóját, hisz úgy is erősebb vagyok nála... Erősebb...
-Kapják el a fickót...a cuccaim meg... Már úgy sem lesznek meg...-mindezt pusztán csak azért jegyeztem meg, hogy a saját gondolataimat tudjam elterelni, egy rettenetesen félreérthető szituációról, és hogy ismét önmagamnak érezhessem magam.


xxx SZÓ // @"Ms Desalvo"
Vissza az elejére Go down
Kenisha Desalvo
Kiskép :
Desalvo & Desalvo 81d89e6f8a61ccff3d51da2ee09cb237df4eaa94
Rendeltetésem :
Oslo téged vár
play by :
Hailee Steinfeld
Posztok száma :
13
User neve :
Csinszka
Csoport :
Berserker
Pontgyűjtő :
11
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
rendőrtanonc gyakornok


Kenisha Desalvo
Elküldésének ideje — Kedd Aug. 16, 2022 8:39 pm

Charlie Desalvo felhasználónak tetszik ez a poszt.

Desalvo <<>> Desalvo
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -

A kérdése érdekfeszítő volt, de hát jól van, biztosan van ismerőse hasonló becenévvel, így a továbbiakban nem érdekel a dolog ezen része. A kávé eltüntetve, visszatéve a tálcára az üres pohár. Ami pedig az alkoholkérdést illeti, csak bólintok, nemrégen kezdte meg az italozást a mai nap végeztével. Nos igen, így én is lerendezném a napom végét. Egy hideg sör, tv és semmit tevés. Sajnos ezt nem tehetem meg. Kiképzésem van apával, így az estéim sosem unalmasak. Az úr furcsaságait nem tudom hova tenni, a kiejtett bögre, a rémült tekintet és a kérdések...holott nekem kellene kérdeznem tőle.  
- Szóval egyedül él. Sajnálom... - húztam el a számat az ex hallatán, végül nagy levegőt vettem, hiszen nem erre a témára akartam kitérni. Valójában de, hiszen ha együtt éltek volna az asszonyával, akkor ő is talán a segítségemre lett volna. Ennyit erről, szép remények, mindenesetre rápillantok a farzsebemből előszedett telefonom órájára, felszisszenek, majd visszacsúsztatom azt a helyére. Az ismerősére hasonlítok, aki meghalt. Így érthető a kérdésözön és a rémület az arcán.  
- Sajnálom. Öhm, biztosan állíthatom, hogy nem ismerjük egymást. Több mint 20 éve Mexikói vagyok...ott születtem, mexikói anyától és portugál apától. Alig egy éve vagyok a városban... - közben a jegyzeteimet is írni kezdtem, figyeltem ahogy elsétál mellettem, hogy eszközt keressen a szőnyeg tisztán tartásához, aztán apró mosoly került az arcomra.
- A hideg víz és ecet nagy segítsége lesz majd ebben. Vagy citromlé...nem fog foltot hagyni. - körmöltem le az utolsó szavakat, amiket tőle hallottam az üggyel kapcsolatban, végül visszatettem a dossziéba a füzetemet, tollamat. Pityegni kezdett a telefonom, lassan elővettem, majd elolvastam az üzenetet. Lejárt az időm. Sóhajtottam, fejet ingattam, miközben szemet forgattam, hiszen az üzenet írója érdekesen fogalmazott ismét ezzel kapcsolatban, így visszahelyeztem a mobilt újfent. Közben pedig egy névjegykártyát is elővettem, hogy átadjam az úrnak. “Kenisha Valdisson; telefonszám..., lakcím....”
- Köszönöm a részleteket, ha volna még valami, akkor telefonon elér. További szép estét kívánok Mr. Desalvo. - szedtem össze magam, hogy a bejárati ajtóhoz lépjek és azt nyitva meglépjek vissza a mentoromhoz, hiszen várakozó üzemmódba kapcsolt 2 perccel ezelőtt...hacsak az úrnak akadna még mondandója, pár percet még elidőzhetek...talán.



Öltözet/Kinézet
Vissza az elejére Go down
Charlie Desalvo
Kiskép :
Desalvo & Desalvo Wink-twd
Rendeltetésem :
-
play by :
Jeffrey Dean Morgan
Posztok száma :
20
User neve :
Rea
Csoport :
berserker
Pontgyűjtő :
18
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
.
Keresem :
Még nem tudom, de egyszer tuti megtalálom!


Charlie Desalvo
Elküldésének ideje — Kedd Aug. 16, 2022 4:33 pm

Kenisha Desalvo felhasználónak tetszik ez a poszt.

Desalvo  & Desalvo


Szavaira bólintottam, majd elkészítettem a kávét, s közben azért magyaráztam, mi is tűnt el, s valóban nem voltam boldog, mert nem olcsó holmiról volt szó, és én magam nem találtam meg az elkövetőt, hisz nem azok a baromarcúak voltak, akik megszoktak fordulni nálam.
Aztán jött a mozdulat, ami teljesen kizökkentett az eddigi magamra erőltetett nyugalomból. Miért? Mi okból? Vajon tényleg a rendőrségtől jött, és nem valaki a múltamból küldte rám, csak azért, hogy valamiért bosszút álljon, amit hajdan elkövettem?
Torok köszörülés, egy kis testsúly áthelyezés, és a gyanút talán még jobban sikerült magam felé terelnem, hála a viselkedésemnek.
-Semmi. Csak érdeklődtem. - feleltem foghegyről, mintha tényleg csak a kíváncsiság vezetett volna, mintha csak egy olyan ember lennék, aki kíváncsi a másik teljes nevére, s nem azért, mert menten elájulna a sokktól, vagy legszívesebben feltépné a haját a másiknak magasra, csak hogy tanúbizonyságot nyerjen róla, van e ott egy apró anyajegy, aminek nagy jelentősége volt hajdanán.
El is gondolkodtam egy kis időre, hogy megtegyem, de aztán inkább elhessegettem az egészet, mielőtt még letartóztatás lenne az egészből.
-Alig 5 perce… megjöttem nyakig olajosan, nehéz meló után, és bontottam egy sört. - feleltem megingatva a fejem, és vágtam mellé egy fintort is, hogy lám, az ember kissé bepánikol, és már is alkoholistának nézik az ember fiát.
Aztán rá kellett jönnöm, hogy tényleg hülyén viselkedtem, de a mozdulat, amit végrehajtott, a haja eltűrése, az arca, hogy hasonlít a volt nejemre, akit már kitudja mióta nem is láttam. A szög a gondolataimban egyre mélyebbre hatolt, és tépte fel a régi sebeket, amiket eddig próbáltam meg nem történtnek venni.
Megvontam a vállam, majd megdörgöltem a tarkóm.
- Az ember nem szokta az exeit hívogatni. - morogtam oda, aztán lepillantottam a lábam előtt heverő kávéfoltra. Nem érdekelt annyira, de az is jobb volt, mint a múlt árnyékát látni. Nem említettem meg neki, hogy volt egy lányom, és a fényképre sem vontam fel a figyelmét, legalábbis tudatosan nem. Ám ha elcsípte a tekintetem, és ő is arrafelé nézett, akkor bizony észrevehette a fényképet amint egy kislányt tartok karjaimban, és mosolygunk egymásra. Az egyetlen fénykép volt amit olykor előveszek, ha beüt az alkohol mennyiség.
-De nem azért jött, hogy a múltamról fecsegjünk nem igaz? - léptem kicsit közelebb, majd elmentem mellette, hogy hozzak azért egy rongyot. - Kicsit hasonlít egy régi ismerősömre… meghalt... mintha szellemet látnék... - torkot köszörültem. - Ez minden… - vallottam meg végül, aztán megálltam, s karba fontam kezeim. Tekintetem ismét a fénykép felé siklott, miközben visszatértem azzal a ronggyal, hisz a kávé képes jó kis foltot hagyni.

xxx SZÓ // @"Ms Desalvo"
Vissza az elejére Go down
Kenisha Desalvo
Kiskép :
Desalvo & Desalvo 81d89e6f8a61ccff3d51da2ee09cb237df4eaa94
Rendeltetésem :
Oslo téged vár
play by :
Hailee Steinfeld
Posztok száma :
13
User neve :
Csinszka
Csoport :
Berserker
Pontgyűjtő :
11
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
rendőrtanonc gyakornok


Kenisha Desalvo
Elküldésének ideje — Hétf. Aug. 15, 2022 11:08 pm

Charlie Desalvo felhasználónak tetszik ez a poszt.

Desalvo <<>> Desalvo
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -

A szomszédjaival megvan a kölcsönös szimpátia, mármint mindenki elfér a másik mellett, így ehhez már nem füzök semmit sem. Ennyi elég a szomszédokról, a vöröske értelmezhető sokféleképp. Ám nem most jöttem le a falvédőről én sem, megértem a jelzéseket. Még akkor is, ha meg sem rezzenek rá érzelmileg. Arra most nincs időm. Apróbb infót csepegtetek el a nyomozással kapcsolatban, amennyit csak mondhatok, ám mikor elterelni próbálja mindkettőnk figyelmét, csak aprón fejet ingatok. Épp dolgozom, segítenie kellene, erre kínálgatni próbál. Feszülten figyelem, ahogy felteszi a kávét, majd rándul egyet a szám sarka.
- Egy kávét elfogadok. Kicsi tej, cukor nélkül...utálom az édességbombát. - valószínűleg a születésem óta elutasítja a szervezetem az édességet, a cukrot és csak a sós dolgok csúsznak le, de hozzá szoktam már, ezzel élek, hozzá edződtem a dolgokhoz. Az ülés témája megint elvetendő, maradok állva végig őt figyelve...még csak az kéne, hogy ellenem forduljon. Nem ismerem, marad a jól betanult távolságtartás. És igen, ebben a betondzsungelben tényleg bárki eltévedne, még velem is megesik olykor a GPS segítségével is. Van mikor rossz helyre irányít, így van mit és kiket szidnom összeségében. Apró mosoly kúszik ajkaimra, van valami ebben az öregemberben a humorán éls a komorságán túl, de nem szívesen vájkálnék az életébe, melyhez semmi közöm. Csak 5 percet töltök itt és már lépek is. Ha akarom, ha nem, sajnos ez a szabály. Nem rendőrségi, hanem édesapám szabályai. A saját nyomorult módján óv engem. Amint elkezdi felsorolni a hiányzó dolgokat a műhelyéből elkezdem feljegyzetelni a füzetembe, kíváncsian figyelve rá. Néha hümmentek egyet, de semmi olyasmi, amihez megjegyzést is fűznék. Elég sok minden, nem kevés összeg lehetett. A kávé lefőtt, kikészítve került a dohányzóasztalra, a sajátja egy bögrébe került. Néhány éve él csak itt, így bólintok lassan. Szóval nem olyan régen lakik itt. Nem errefelé születhetett, ráadásul olyan magányos lakás féle. Egyedül van. Egy apró berögzött nagyon régi mozdulatot teszek, amire a fickó nagyon furcsán reagál, kiejti a kezéből a bögréjét. A tekintete félelmet mutat, amely átülepszik az enyémre, ám én még hátrálok is egyet, ahogy látom szétfolyni a szőnyegen a kávét. Mintha a fickó nem is ebben a világban létezne. Kicsit ijesztő, nyelek egyet, ám készen állok bármilyen más meglepetésre is. Kérdése meglep, kicsit engem is zavarossá teszi a dolgokat, lassan végig nézek rajta... aztán visszatekintek az arcára, a tekintetébe nézek.  
- Keni, Kenisha, Kenneka...van jelentősége? - ingatom meg a fejem kicsit, a feszültség kézzel tapintható, mindkettőnket körülölel, végül kikerülve a kiömlött kávét a nekem kikészítetthez léptem.
Tejszínt öntöttem bele, kevertem rajta egyet, majd egy szuszra lehúztam.  
- Mikor nyúlt utoljára alkoholhoz? - pillantottam rá, miközben visszahelyeztem a csészét a tálcára. A viselkedését megfigyelve az alkohol az amit kitudok tapogatni, mint megrontó, ám bármi más is lehet. Drog. Fű...mondjuk nem érzek semmi ilyesmit a lakásban.
- A családja? Egyedül él?


Öltözet/Kinézet
Vissza az elejére Go down
Charlie Desalvo
Kiskép :
Desalvo & Desalvo Wink-twd
Rendeltetésem :
-
play by :
Jeffrey Dean Morgan
Posztok száma :
20
User neve :
Rea
Csoport :
berserker
Pontgyűjtő :
18
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
.
Keresem :
Még nem tudom, de egyszer tuti megtalálom!


Charlie Desalvo
Elküldésének ideje — Hétf. Aug. 15, 2022 2:48 pm
Desalvo  & Desalvo


Megjegyzését, miszerint ha szívrohamot kapok, nem fog tudni újraéleszteni eleresztettem a fülem mellett, de tekintetem továbbra is ugyan olyan riadt volt, mint eddig. Valahogy nem voltam képes racionálisan gondolkodni. Nem lehet, hogy ő legyen! Lehetetlenség!
-Nem szoktam figyelni a szomszédaimat. Ők nem piszkálnak engem, én sem őket… kivéve a vöröskét a szomszédban… - próbáltam elterelni a gondolataimat, a játék partnerem irányába, míg tekintetem is levettem a lányról, hisz olyan volt akár egy eleven kísértet. Megszólalásig hasonlított a volt nejemre, akivel végül aztán nem bírtuk a megpróbáltatásokat, és elváltunk.
Ismét megköszörültem a torkom.
- Későn érek haza. Ha a lakásommal minden rendben, akkor más nem érdekel. - vallottam meg, hisz eddig ez egy egész jó környék volt. Leszámítva a vöröske hangos kutyáját, aki valamiért nem akar megszívlelni, bár egyszer kíváncsi lennék mit reagálna, ha a közelében lennék.
Gondolataim ezer felé csapongtak, s igyekeztem azért egy cseppet kordában tartani őket, így ismét megdörgöltem hajam a törölközővel, s gondolataim kuszaságából a lány hangja térített vissza.
-Nyilván lopott… - jegyeztem meg ironikusan egy fintor kíséretében, aztán megköszörültem újra a torkom. - Kér egy italt? Vizet, kávét? - kérdeztem, csak hogy kezdhessek magammal valamit, s közben odatettem egy kávét főni, hátha közben úgy dönt, hogy él ezzel a lehetőséggel. - Üljön le bátran!!
A lakásban katonás rend uralkodott mint mindig, csak a kontroller hevert a dohányzóasztalon, várva arra, hogy kezdődjön a játék, s a háttérben a természetfilm hangja törte meg a pillanatnyi csendet.
-Eltévedt a betondzsungelben… - jegyeztem meg szarkasztikusan az ujjonc meg nem érkezésére célozva. Úgy könnyebb volt kommunikálnom, hogy nem néztem rá, így elbíbelődtem még a poharak előkészítésével. - Egy új szerszámosláda, néhány feszítővas, egy vadi új hegesztő… nem emlékszem rá pontosan. - húztam el a számat. - De a bejelentésben mindent elmondtam. - fordultam felé újfent, majd letettem a dohányzó asztalra a tálcát, amire rátettem a kávét, cukrot, tejszínt, és a poharakat, majd megálltam a kanapé mellett.
- Néhány éve. Hosszú utat tettem meg, mire ide jutottam... - feleltem gépiesen, aztán épp válaszolni akartam a kérdésére, mikor megmoccant, és eltűrte a haját az arcából, és a kezemből kihullott a bögrém, s a kávém szépen szétfolyt a szőnyegen, de akkor és ott nem érdekelt a dolog. Meglehetősen gyanús lehetett a viselkedésem, mintha csak én lennék a betörő, hol ott erről szó sem volt, pusztán felrémlett lelki szemeim előtt az az aprócska kislány, kinek szokása volt ez a mozdulat, a bájos mosolya, a csillag a tarkóján… a lófarok.
De… NEM!!! Nem kezdődhet minden elölről!! Lehetetlenség.
Tekintetem a fényképre szegeződött egy pillanatra, ami kissé elrejtve a tekintetek elől állt a sörösüvegek között. Rég nem néztem már rá, hisz csak szívfájdalmat okozott. De ez a lány…
-Keni… - megköszörültem a torkom. - Ez a Kenisha becézése? - kérdeztem mintegy gondolat elterelésnek, vagy hogy cáfolja meg az egészet, és a Keni csak Keni, és semmi okom nincs gyanakodni. Akár csak én magam, a farkasom is feszült volt, de nem akart nekiesni a másiknak. Talán ő már tudta azt, amit én oly' nagyon leplezi akartam, vagy éppen nem venni róla tudomást...

xxx SZÓ // @"Ms Desalvo"
Vissza az elejére Go down
Kenisha Desalvo
Kiskép :
Desalvo & Desalvo 81d89e6f8a61ccff3d51da2ee09cb237df4eaa94
Rendeltetésem :
Oslo téged vár
play by :
Hailee Steinfeld
Posztok száma :
13
User neve :
Csinszka
Csoport :
Berserker
Pontgyűjtő :
11
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
rendőrtanonc gyakornok


Kenisha Desalvo
Elküldésének ideje — Hétf. Aug. 15, 2022 2:18 pm

Charlie Desalvo felhasználónak tetszik ez a poszt.

Desalvo <<>> Desalvo
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -

Beléptem a házba, amint beengedett, nyilván nem az ajtóban állva fogok trécselni vele egy ilyen esetről. A szomszédait is kifogom majd kérdezni, de előbb vele kell diskurálnom. Az, hogy kicsit késve értek ki a zsaruk, abban nem segíthetek, az már nem az én hatásköröm még, így azt el is lapozom. Ami pedig a többit illeti...valóban autószerelő, ahogy azt mondja. Aztán végre rám pillant, végül a reakciója is előkerül. Miért néz ilyen ijedten? Nem ilyen fiatal lányra számított? Vagy nem ennyire fiatalra. A kérdésre is választ kellene adnom, így lassan kiejtem újból.  
- Keni Valdisson... minden rendben Mr Desalvo? Remélem nem kap szívrohamot, képtelen lennék újra éleszteni... - apró mosoly ül rá az arcomra, ahogy figyelem az öreget, majd lassan pillantok rá a lakásának belsejére. Na, nem azért hogy következő ittlétemkor kiraboljam, de jobb elfoglaltság, minthogy az ijedt fejét figyeljem.  
- Nem észlelt semmi furcsaságot? Az utcán? A tömb körül? A szomszédjai? - tettem fel a kérdéseket, miközben újra ráemeltem a pillantásom, kicsit félretéve a rendőri késlekedést. Igen, tudjuk, hogy jelentette, a helyzet az...
- Igen, tudjuk, hogy jelentette, a helyzet ennél bonyolultabb. Egy kamerafelvétel alapján indultak el megkeresni az autótulajdonosát, de zsákutcába kerültek. Aztán egy másik újoncot próbáltak önhöz elküldeni...ezek szerint nem ért ide senki. - aprón bólintottam, közben feljegyzeteltem a kapott információkat is.  
- Mennyi érték tűnt el a műhelyből? Nem volt a helyszínen akkor? Mikor érkezett meg oda, mikor látta a betörést? Mit rongáltak meg? - figyeltem a fickó szemeit, különben ezek nem betanult kérdések, segíteni akarok neki, hogy visszakapja a cuccát, vagy legalábbis kártérítést kapjon, vagy bosszút állhasson. Lesütöm a pillantásom, a fenevad szemei izzottak fel, észlelem a másikból áradni ugyanazt a hasonló erőt...nem eshetek neki...alulmaradnék. Ezerszer erősebb lehet nálam, hiába a rengeteg képzés Valdissonnal... vannak még hiányosságok.  
- Mióta él itt Charlie? - pillantok fel rá újra, ezúttal már visszanyomott ösztönökkel. Aztán eszembe jut még valami, csak apróság, de fontos lehet.
- Dolgozik önnek még más is a műhelyben? Van segítsége? - apró mosoly bújkál a szám szegletében, majd felvont szemöldökkel tekintek fel rá, végül egy hajtincset eltüntetek az arcomból megpödörve, furcsa lehet másnak ez a mozdulat, de van, aki felismerheti, gyermekkorom egy része...


Öltözet/Kinézet
Vissza az elejére Go down
Charlie Desalvo
Kiskép :
Desalvo & Desalvo Wink-twd
Rendeltetésem :
-
play by :
Jeffrey Dean Morgan
Posztok száma :
20
User neve :
Rea
Csoport :
berserker
Pontgyűjtő :
18
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
.
Keresem :
Még nem tudom, de egyszer tuti megtalálom!


Charlie Desalvo
Elküldésének ideje — Hétf. Aug. 15, 2022 12:54 pm

Kenisha Desalvo felhasználónak tetszik ez a poszt.

Desalvo  & Desalvo


A napokban nem volt egyszerű az élet errefelé. Megnőtt a rend éber őreinek a száma, így a szokásos ügyfeleim jó része kereket oldott, olyasfajta dumával, hogy máshol olcsóbbat találtak, ami persze erősen sántított, de persze nem rágtam be érte, csak ha őszintén megmondják, hogy miért, hát talán még én magam is jobban viselem a dolgot.
Olajosan, piszkosan léptem be a lakásba miután a szomszéd ajtaján zörrentettem egyet, csak hogy köszönjek annak a hangos vakarcsnak, ki persze egyből ugatva fogott az ajtónál, szóval úgy hiszem a napokban sem lettem a szíve csücske. De a kutyák már csak ilyenek. Nem igaz?
Szóval bevetődtem a lakásba, s csak lábbal rúgtam be magam mögött azt, majd vettem az irányt a hűtő felé, hogy elővarázsoljak belőle egy üveg sört, aminek a társaságában aztán bevettem magam a fürdőszobába.
Félmeztelenre vetkőztem, végignéztem a lila foltomon, amit annak köszönhettem, hogy magamra ejtettem a szerszámos ládámat, egy óvatlan pillanatban. Béna voltam na! Bárkivel megeshet egyszer, de majd úgy is hamar eltűnik.
Szóval vettem egy kellemes zuhanyt, és mintha éreztem volna, hogy nekem bizony most nem szabad a szokásos köntösömben hesszelni a tévé előtt, míg végignézem az esőerdős dokufilmet. Felöltözve nyúltam el, de ez a pihenés pusztán addig tartott, míg elhelyezkedtem, és bekapcsoltam a tévét, hisz már kopogtattak is az ajtón.
Elhúztam a számat, majd megindultam arrafelé. Valamiért nem igen szíveltem a fajtámat mostanában… de a lényeg, hogy odamentem az ajtóhoz, kilestem a kémlelőn, majd egy sóhajtás keretében kinyitottam az ajtót.
Felvontam szemöldököm, mikor megláttam a képembe nyomott papírt a gyakorlatról.
Eleinte nem is figyeltem a fiatal nőre, csak karba tettem kezeim, majd szavai után bólintottam egyet.
-Attól függ miben… -dörmögtem, aztán elléptem az útból, kitárva az ajtót, hogy beljebb jöhessen ha van hozzá kedve. Ha nem volt, akkor én egy törölközővel tértem vissza, amivel a még vizes hajamon dörgöltem végig.
- Az. - bólintottam. -Igen… időben jöttek… - vágtam egy fintort is mellé, hiszen azóta már biztos eladták a szerszámaim, amiket meglovasítottak, majd gondolkodóba estem, s végül megráztam a fejem.
- Többnyire nyakig az autókban vagyok mit is mondott mi a neve? - emeltem rá első ízben a tekintetem, és talán nem kellett volna. Pislogtam párat, aztán nem mozdultam, hisz a múltam árnyéka úgy rohant az arcomba, és vágott pofán, mint egy kellemetlen látogató. Belém fagyott a mozdulat, és a levegő is. De ez nem lehetséges! Ha csak nem ment férjhez ismét, és… vagy talán a nővére… vagy… de nem… az nem lehetséges!! Ő meghalt!!
Szóval döbbenten álltam ott, miközben meg kellett támaszkodnom egy pillanatra.
- Jelentettem a betörést, de a fülük botját sem mozdították… - jelentettem ki némi torok köszörülés után, s közben próbáltam elpislogni az elém táruló arcot, hátha csak képzelgek, de az arc, bizony ott maradt, én meg kb olyan képet vágtam, mint aki kísértetet lát.

xxx SZÓ // @"Ms Desalvo"
Vissza az elejére Go down
Kenisha Desalvo
Kiskép :
Desalvo & Desalvo 81d89e6f8a61ccff3d51da2ee09cb237df4eaa94
Rendeltetésem :
Oslo téged vár
play by :
Hailee Steinfeld
Posztok száma :
13
User neve :
Csinszka
Csoport :
Berserker
Pontgyűjtő :
11
Lakhely :
Oslo
Foglalkozás :
rendőrtanonc gyakornok


Kenisha Desalvo
Elküldésének ideje — Vas. Aug. 14, 2022 1:40 pm
Desalvo <<>> Desalvo
Wash it all away
Wash the grime off my soul
I'll see another day
With pain I pay the toll
Wash it all away
Just wash it all away

- -

Ha már a gyakorlati részt kell átvennem, mely még nem megy, hiszen a hivatalos forma eléggé elcseszett nálam, így ezt kell gyakorolnom. Nemrégen betörésekről volt híres a város ezen kis szeglete, így feladatot kaptam. Kérdezzek körbe. Mentorom és tanárom, apám elkisért, ő vezette az autót, a papirom a gyakorlatról és az ideiglenes rendőri nyomtatvány nálam volt. Begyakorolt szövegre nem volt szükségem, ösztönből, zsigerből érkeznek általában a szavak. Az utca elején parkol az autó, már három házhoz bekopogtam, ám senki nem észlelt semmi gyanúsat. Persze felfirkáltam a jegyzeteim közé, de ennél többet nem is nagyon tudtam tenni. Körbe szimatolni. Az menne, csak nem halandók között. Egy autószerelő műhelyt is kiraboltak, pár cuccot lovasítottak meg, de fogalmam sincs, hogy kinek a tulajdona. Így minden lehetséges információt összeszedtem a tagról és kikerestem a lakhelyét is. Charlie... nem, nem ismerős a név, így nem is tulajdonítok a családnevének sem sok figyelmet. Hagyom had essenek szerte szét a gondolataim az elmém között, próbálom összeszedni, majd rendbe rakni, de Valdisson a szavaival megráncigált, így egyből készen álltam. Gondolatban elrendeztem a kérdéseimet, majd megindultunk Frognerbe a feltüntetett címhez. Nem találtuk a műhelybe, így egyértelművé vált hogy este 8-kor odahaza lesz az úr. Cipőm koppan a betonon, majd szembe fordulva az épülettel nagy sóhaj ereszkedik ki ajkaim közül. Egy tömbház. Szuper. Kikeresem a számot, majd azzal együtt megindulok befelé, hogy ráleljek. Sóhajtva szedem a lépcsőkön a lábaimat, végül az ajtó felé indulok. Majd hezitálva kicsit megnyomom a csengőt. Klassz helyen lakik a csávó, reméljük a betörő nem fog errefelé merészkedni. Mert akkor több dolgunk lesz. Fülelem a zajokat, lassú léptek közelednek bentről, megérzem az ismerős szagot...berserker. Enyhén érzem ugyan, de nem izgat különösebben. Találkoztam már istennel, óriással, nornával...pont egy magamfajta dögtől nem fogok ide csinálni. Közben előszedem a gyakorlati papiromat, majd felpillantva a nyiló ajtóra az idős tagra vetem pillantásomat. Nyelve egyet felmutatom a papírt. Gyakorlatról van nyomtatvány rajta, rendőrségi pecséttel. Valódi.  
- Üdvözlöm Uram. Keni Valdisson vagyok, gyakornok az osloi rendőrségnél...tudna nekem segíteni egy kicsit? Egy helyi bűnesettel kapcsolatban kérdeznék. - kezdek bele, majd ha megnézte magának a papíromat, összehajtogatva visszateszem a dossziémba, melyet a hónom alatt szorongattam.  
- Autószerelő műhelye van Mr Desalvo? Az ön munkahelyét rabolták ki nagyjából 2 hete? Nem volt mostanában szokatlanság errefelé? - újabb kérdés, a tekintetét figyelve teszem fel mindezt, kissé hivatalosan, de ha ez a munkám, vagyis lesz a jövőben, akkor mindent megteszek ennek érdekében.


Öltözet/Kinézet
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Desalvo & Desalvo
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Desalvo & Desalvo - part 2
» Charlie Desalvo
» Kenisha Desalvo

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Isten hozott Oslo városában
sétálgass a fjord partjain
 :: V. Frogner ;; :: Lakások Frognerben ;;
-
Ugrás: