M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Do it or not do it


Asa Landsverk
Kiskép :
Do it or not do it Tumblr_inline_p257g5A20b1urqydq_500
Rendeltetésem :
Verdandi vagyok
play by :
Ástrid Bergès-Frisbey
Posztok száma :
90
User neve :
Vic
Csoport :
Norna
Pontgyűjtő :
58
Lakhely :
Gamle Oslo
Foglalkozás :
gyógyszerész
Előtörténet :
Do it or not do it Af08c90f570c5d5c0e6d2c734c4e871a


Asa Landsverk
Elküldésének ideje — Csüt. Szept. 08, 2022 10:42 am
Asa vs Ylva
No one likes a mad woman
You made her like that
Hallom a sóhaját, de nem tud érdekelni, eljátszhatja itt a döbbenetet. Volt idő, mikor még hűséggel szolgálta a Sorsot, ahogy mi mindannyian, de a kérdéseivel a világ mindenség törvényeibe kontárkodott. Nem kell mindent tudnunk, míg tesszük a dolgunkat. Sosem kérdőjeleztem meg a feladatom, ahogy azt sem miért nincs fonalunk, ellenben Hildr túlságosan kíváncsi volt, melyre kénytelenek voltunk elutasítóan válaszolni. Éles a hangja, mint egy sziréna, mely máskor zavarna, de most elengedem a fülem mellett. Mégis vélek felfedezni benne egy kevés őszinteséget, mely mérhetetlenül elszomorít.
- Látom épp most mondtad ki az egyik problémát. Jelentéktelennek gondolod a Kilenc Világ teremtményeit - világítok rá az egyik legnagyobb problémájára, minek köszönhetően elengedtük a kezét. Egyik élet se jelentéktelen, nálunk nornáknál kívül ezt senki se tudja jobban. Továbbra is fenyegetően szól hozzám, mintha cselekvésre szólítana fel, de nem vagyok olyan ostoba, hogy felfedjem minden kártyánkat, ami pedig Urdot illeti... még szomorúbbá válok belül, amiről nem lehet tudomása a húgomnak. Elnevetem magam a banális kérdésen, melyből egyértelműen látszik, hogy a főnornák létével sincs teljesen tisztában. hildr mindig is nagyra tartotta magát és azt hitte sokra viheti, de csak áskálódni tudott, zavart okozni az egységben.
- Sosem voltunk összekötve, különálló életünk volt mindig is - vonok vállat könnyedén, hiszen sosem voltunk összenőve, mégis törhetetlen az egység közöttünk. A fontos dolgokat mindig megosztottuk egymással, hiszen egyek vagyunk a mindenségben. A jelen jövő lesz, hogy végül a múltban érjen véget. Könnyed körforgás ez, mellyel irányítjuk a világot. A harag keveredik bennem a csalódottsággal és mérhetetlen szomorúsággal, azért, hogy idáig jutottunk mi négyen. Egyikünk se ártatlan, mégis Hildr vétke mindannyiunkénál nagyobb. Szavai hallatán csak megrázom a fejem, hiszen nem az önállóságával volt baj, hanem az általa tudászomjnak titulált hozzáállással, mely a világ dolgaiba akart beleszólni önkényesen. Nem oszthatunk meg minden tudást a húgainkkal és ezt nehezményezte legjobban. Megacéloztam tekintetem, miközben az ő szeméből szikrák pattogtak mindenfelé. Epésen ejti ki a nővér szót, mintha a legundorítóbb dolog lenne a világon, mégsem érdekel ez a kis játéka. Tudom miért jöttem és nem fog elbizonytalanítani bármennyire próbálkozik.
- Tisztelet? Miért tiszteljünk húgom, ha sorra haltak meg a rád bízott lények, mert nem törődtél a fonalukkal? Elismertük volna a munkásságod, ha lett volna mit. Nem mi vagyunk a gonoszok ebben a történetben - bölcsesség sugárzik a szavaimból, melyben nyoma sincs haragnak, csupán egy érett nővér hangja. Senkit se hagyunk magára, a legjelentéktelenebb lelkek is lehetnek nagy sorsra hivatottak. Nem kell messze mennünk, ott van a fagyöngy mely végül Baldur végzete lett, egy csenevész kis növény, mégis milyen naggyá nemesült az időm folyamán. Mély lemondó sóhaj szakad ki belőlem tagadása hallatán. A továbbiakban nincs mit mondanom neki, hiszen felesleges. Meghozta a döntését és nincs visszaút.
- Az idő minket igazol, bármennyire tagadod tetteidet. Most játszottad el az utolsó lehetőséged Hildr -  válaszolok szomorúan, majd mintha mi se történt volna felkelek és az ajtó felé indulok. Ennél sokkalta fontosabb dolgokkal kell foglalkoznom. Urd beteg és valakinek ápolnia kell, még mielőtt késő nem lesz.
mad woman●  :@   ● by barb
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —

Verdandi && Hildr
Does a scorpion sting
when fighting back?
They strike to kill
and you know I will


Hitetlenkedve sóhajtottam fel. Még hogy én akartam, hogy ne törődjenek velem? Elkeserítő és megdöbbentő, hogy a fajtám legerősebbnek kikiáltott tagjai úgy vélik, legalább egy közülük, hogy én vontam ki magamat teljes egészében a szoros kötelékből, amely minden nornát összekötött. Mintha megfeledkezett volna Verdandi arról, milyen mélységes hűséggel követtem évszázadokkal korábban őket, megkérdőjelezhetetlennek tartottam mindhármukat, mígnem a kérdéseimre egyszerű elutasítás nem lett a válasz. Sorban egymás után… Meglepő hát, hogy nem akartam már vakon, fejet hajtva előre lépdelni, a szikla pereme felé, amelyet még csak fel sem voltak hajlandók fedni előlem. Én pedig nem akartam a semmibe menetelni, miattuk, a Sors miatt nem. Egy újabb nagy kortyot ittam a pezsgőmből, amely így csaknem el is fogyott a poharamból.

– Miféle hozzáállásról beszélsz? Csak mert nem rendezgetek jelentéktelen teremtmények fonalait a levegőben éjt-nappallá téve, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy ártani kívánok akár az isteneknek, akár másoknak. Egyszerűen csak nem érdekel a sorsuk – a hangom élesen csengett, mint valami kés, amivel úgy lehet áthatolni ezeken a gyenge, emberi testeken, mint a vajon. Ugyanakkor őszinték a szavaim. Nem érdekelt az átkozott istenek sorsa, nem érdekelt senki sorsa a Kilenc Birodalomban a sajátomon kívül. Felőlem a Világfát rongáló sárkánykígyó összeroppanthatta volna a fa törzsét, hogy elpusztuljon az összes világ, hiszen én kívülálló vagyok mindegyikben. Felőlem az összes sorsfonál elszakadhatott volna. Nem azért hoztam létre az átkot, mert haragosa lennél bármelyik istennek, csupán nem érdekelt, mi lesz bármelyikükkel is. Sokkal fontosabb volt számomra a Thrymmel kötött alku rám eső része, ha az istenek közül mindenki a Felejtés áldozata lett. – Akkor bizonyítsa Urd, hogy látott engem, amikor elkövettem ezt a sötét mágiát! – fenyegetően szólítottam fel újra a testvéremet, hogy mutasson vagy adjon valamit, amivel igazolja a vádjait. – Különben is, hol van? Hol van Urd, hol van Skuld? Azt hittem, a bokátoknál fogva vagytok összekötve – kíváncsiságnak nem adtam jelét, de a kérdéseim határozottan ennek szóltak. Valami nem stimmelt, hogy a három közül csak egy főnorna jelent meg az ajtómban. Talán… talán személyes hasznos is hajthat nekem az átok? Őszintén nem gondoltam bele ebbe, mert nem volt szándékomban megbetegíteni egyik fajtámbelit sem, ugyanakkor szép kis bónusz volna, ha az átkom közvetetten éppen azokban tenne kárt, akiket valóban megvetek a világegyetemben. A gondolattól magamban kárörvendően felnevettem, ám Verdandi számára mindez láthatatlan volt.

– Nem vagyok mártír. Csupán nem vagyok hajlandó vakon járni a világban. És nektek mindig is ez volt a bajotok velem. Az önállóságom, a tudásszomjam. Meg akartam ismerni mindent, ami a nornákra jellemző, tudni akartam minden apró trükköt, de ti kategorikusan kizártatok. Semmi más nem érdekelt, csak hogy gondolkodás nélkül kövessem az általatok megszabott utat, amelyről nem magyaráztatok el semmit sem – ingattam a fejemet, a szemeimben szikrák pattogtak a nő arcátlansága nyomán. – Miért kellett volna hát fejet hajtanom, ha semmiféle tisztelet nem volt bennetek? Fiatal koromban az elismerésetekért küzdöttem, ezt ne felejtsd el, drága nővérem! – ismét olyan epésen ejtem a szavakat, hogy szinte csak a fogaim között szűrődnek át. Igenis cserben hagytak annak idején, és magamra maradtam, ezután ne várják el tőlem, sem ők, sem mások, hogy beállok a sorba. – Nincs mit visszafordítanom. Nincs, mert nem tettem semmit – szemrebbenés nélkül mondtam ki a szavakat. – És mielőtt fenyegetőzni kezdenél, épp ideje lenne, hogy bizonyítsd valamivel a vádjaidat! Csak szavakkal dobálózol, de még egyetlen dolgot sem mutattál, ami titeket igazolna. Lásd be, húgom, hogy nincs semmi, ami valójában téged igazolna! – a hangom szinte lemondó volt, ami annak szól, hogy mennyire reménytelenül kapálózik előttem Verdandi, anélkül, hogy bármivel is az elátkozottakhoz tudna kötni engem. Addig pedig mindez csak üres, rosszindulatú vád, ami mint a homok, elpereg az ujjaik közül.

:3  || coded by eirik
Vissza az elejére Go down
Asa Landsverk
Kiskép :
Do it or not do it Tumblr_inline_p257g5A20b1urqydq_500
Rendeltetésem :
Verdandi vagyok
play by :
Ástrid Bergès-Frisbey
Posztok száma :
90
User neve :
Vic
Csoport :
Norna
Pontgyűjtő :
58
Lakhely :
Gamle Oslo
Foglalkozás :
gyógyszerész
Előtörténet :
Do it or not do it Af08c90f570c5d5c0e6d2c734c4e871a


Asa Landsverk
Elküldésének ideje — Szer. Júl. 27, 2022 3:03 pm
Asa vs Ylva
No one likes a mad woman
You made her like that
A legtöbb norna tisztelt minket és elfogadta a ki nem mondott felsőbbrendűségünket, mert főnornaként mindennel tisztában voltunk. Határtalan bölcsesség volt a jussunk és a legnagyobb átkunk is egyben. Ezt nem érthette mindenki és talán Hildr is azok közé tartozott. A kérései minduntalan abszurdak voltak, látva a múlt, jelen és jövő kusza szálait, de ezt sosem kötöttük az orrára. Talán itt vétettük az első hibát, hiszen nem csak ő feledkezett meg a feladatairól, mi is magára hagytuk. Nem törődőmnek tűntünk, de sokat foglalkoztunk a mieinkkel, akiket húgunkként szerettünk, a létünk kezdete óta.
- Kierőszakolni? Ez azért elég erős túlzás. Miért néztünk volna feléd, hiszen te döntöttél a távozás mellett. Te akartad kedves húgom, hogy ne törődjünk veled - kiérzem belőle a megvetést, de nem törődők ezzel a gúnnyal. Gyerekes reakció a részéről, mintha egy lázadó kamasszal lenne dolgom, aki képtelen felfogni az idősebb szavait. Gúnyos megjegyzésére megrázom a fejem kissé sajnálóan, de azért nem vagyok rest megforgatni a szemeimet.
- Miért? Ezt neked kellene tudnod drága húgom. De ismerve a fonalakhoz és istenekhez való hozzáállásod az egész egyszerűnek tűnik a képlet - vonok vállat könnyedén, miközben ő hátra dől a székében - Urd a Kilenc Birodalom múltját látja. Vádaskodás? Ez annál sokkalta több, inkább bizonyosság a részemről - határozottan cseng a mondandóm. Nem fog tudni összezavarni, sem kibillenteni ebből az állapotból. Elnevetem magam most először szívből, olyan jó ízűen, hogy a könnyem is kifolyik.
- Biztos, hogy pályát tévesztettél a midgardiak között, olyan jól megy a színészkedés, főleg a mártír szerep. Bár azt réges-régen magadra aggattad kérdés nélkül és próbálod elhitetni a többiekkel a mai napig, hogy ez a mi gőgünkből ered. Pedig nálunk jobban senki se tudja hogyan végezted az eredeti munkád - elfintorodom, ahogy eszembe jut a sok ártatlan lélek, akik túl korán távoztak Hildr gondatlansága okán. A hosszas évek során egy-két nornát sikerült megtévesztenie, de a legtöbben nekünk hisznek. A belőlünk áradó ősi bölcsesség vezeti a világmindenséget, de az átok óta mintha minden kibillent volna a helyéről. Urdon látszik a leginkább, ahogy ágynak esett, míg én olyan kaotikus pillanatokat produkálok, melyek eddig Skuldot jellemezték. Kissé fáradtan sóhajtok, ahogy a testvéremet figyelem, akit valahol végtelenül sajnálok. Ennek nem így kellett volna lennie. Vajon mi is éppen olyan hibásak vagyunk mint ő vagy az istenek?
- Most még van lehetőséged jóvá tenni a hibáidat. Fordítsd vissza a kiszórt átkokat vagy beláthatatlan következményekkel kell szembenézned - adom meg az utolsó löketet neki, amolyan békejobbként. Ha az istenek elfelejtik Önmaguk a egyenlő a halálukkal és egy újabb Ragnarökkel. Viszont az eddigiekkel ellentétben nem lesz új ciklus és akik nem enyésznek el rájuk az Üresség, a Semmi fog várni. De a mi pusztulásunkkal együtt az idő is megáll, mintha sose létezett volna.
mad woman●  :@   ● by barb
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —

Verdandi && Hildr
Does a scorpion sting
when fighting back?
They strike to kill
and you know I will


Meg sem próbáltam eltitkolni, hogy nem tiszteltem a velem szemben ülő nőt. Semmi kedvem nem volt vele társalogni, de még csak megjátszani sem, hogy szívesen látnám a környezetemben a Jelent. Miért is tettem volna. Soha, egyszer sem hallgatták meg a kéréseimet, még mielőtt végleg elhanyagoltam volna a kötelező feladataimat, mert Urd, Verdandi és Skuld mindig is el voltak telve önmaguktól, mint főnornák. Egyetlen fajtárssal sem törődtek, csak ha vétettek az általuk kitalált szabályok ellen. És végül belőlem csináltak bűnbakot mindenre, ami nem tetszett a dolgaimmal kapcsolatosan. Ám mindez már nem érdekelt egyáltalán, hosszú-hosszú ideje nem foglalkoztam a főnornákkal, ki nem mondott alku született közöttünk: békén hagyjuk egymást. De tudtam, hogy Verdandi nem ok nélkül könyörögte be magát ide.

- Ó, ugyan! Mióta nem is foglalkoztatok velem?! Évtizedek óta még csak felém sem néztél, drága nővérem, ne most akard kierőszakolni a kötelékeket - szinte köptem a szavakat, mert annyira dühített, ahogyan Asa játszotta az eszét, a felsőbbrendűségét, amit most, hogy újra előhúztak engem, fitogtatni készült. Hierarchia ide vagy oda, semmit sem jelentett nekem. Miért is kellett volna? Ha a főnornák valamelyikén múlt volna az életem, nevetve engedtek volna át az elmúlásnak, ehhez kétségem sem fért. Kortyoltam egyet a pezsgőből, és bár azt hitte, minden csak színjáték, az utálatom és a dühöm nagyon is valós érzelmek voltak a részemről. Fogalma sem volt róla Verdandinak, aki egy törékeny midgardi alakjába bújt, hogy mi fordult meg valaha a fejemben. Éppen ezért nem is tudták volna sehogysem bizonyíthatóan hozzám kötni mindazt, amiért most számon kért. - Milyen kegyes vagy, hogy annyi idő után, tanítani akarsz - szúrtam oda gúnyosan a megjegyzést, nem is törődve, hogy figyelt-e rá a velem szemben ülő vagy sem. - Nyilvánvaló, hogy arra célozgatsz, csak én lehetek olyan vakmerő, hogy ismerve a sors szálainak működését, ártó szándékkal fordulok az istenek felé. Gratulálok a következtetéshez, de meséld már el azt is, mégis milyen indokom volna átokkal sújtani bárkit a Kilenc Birodalom lakói közül? És igazán érdekelne mit láthatott Urd? - a székembe hátradőlve figyeltem a nornát, aki oly nagyképűen jött ide, hogy talán egy pillanatra talán el is hittem volna neki, valóban elkapott. De mit is láthatott a Múlt a képkockákon? Az arcomat talán? Mindez semmi… cserébe viszont elhamarkodottan jött ide Asa, hogy kérdőre vonjon, ezzel pedig elárulta a varázslatom egyetlen gyenge pontját, amire egyébként is készültem.

- Ha olyan biztos, hogy én vagyok minden bűn elkövetője az összes norna közül, mondd meg, Verdandi, mivel bizonyítod mindezt? Mert amíg az nincs, csupán vádaskodsz egy testvéreddel szemben. És mindenki tudja a fajtánkból, hogy miért éppen rám mutogatsz - visszájára fordítottam a kérdések áradatát. Ha tényleg ennyire bizonyos volt mindabban, amit mondott, hát mutassa, mi az, ami elárult, ám ha nincs nála semmi ilyen… nos, még időt és lehetőséget is kaptam tőle, hogy elfedjem azt a kevés nyomot is, amely elárulhatna. Mert a terv, amellyel annak idején Thrym megkeresett, sokkal komplexebbé vált annál, hogy a múlt vagy a jelen bármely pillanatából ki lehetne olvasni azt. A jövő pedig nem lekövethető, hiszen ahogyan Asa is mondta, a nornáknak nincs nyoma a sors fonalainak sűrű hálójában.

:3  || coded by eirik
Vissza az elejére Go down
Asa Landsverk
Kiskép :
Do it or not do it Tumblr_inline_p257g5A20b1urqydq_500
Rendeltetésem :
Verdandi vagyok
play by :
Ástrid Bergès-Frisbey
Posztok száma :
90
User neve :
Vic
Csoport :
Norna
Pontgyűjtő :
58
Lakhely :
Gamle Oslo
Foglalkozás :
gyógyszerész
Előtörténet :
Do it or not do it Af08c90f570c5d5c0e6d2c734c4e871a


Asa Landsverk
Elküldésének ideje — Vas. Jún. 26, 2022 9:57 am
Asa vs Ylva
No one likes a mad woman
You made her like that
A szálak fonása mindig is a mi feladatunk volt örök időktől kezdve, nem létezett előtte és nagyon úgy nézett ki utána sem. Félelem költözött a szívembe minduntalan, ahogy a nővérem állapotára gondoltam, de ezt nem akartam kimutatni a norna előtt. Határozottnak és keménynek kell lennem, ahogy Urd tenné ebben a helyzetben, hiszen ő szerette volna számon kérni. Mégis én ülök itt Hildrel szemben, aki burkoltan adja a tudtomra miszerint nem fog hajbókolni előttem, amire sosem volt szükség. Ugyanakkor a tisztelet morzsáit igazán elpotyogtathatná, de inkább lesöpri mintha ott se kellene lennie. Könnyednek tettetem magam mintha ez egy teadélután lenne két fajtárs között, mielőtt a lényegre térnék. Tudom mennyire nem szivlel, kár tagadnia és ilyen rezzenéstelen arccal nézni miközben a dolgaival babrálok.
- Hát persze, mindig az erősséged volt a precizitás - vágom oda foghegyről, a lehető legnagyobb iróniával. Hiszen mindketten tudjuk mennyire nemtörődöm norna. Legjobb védekezés a támadás alapon mozgok, hiszen semmi kedvem itt időzni egy árulóval. A kérdésemen csak nevet, mint valami szanatóriumból szabadult bolond, majd feláll az asztaltól. Minden rezdülését figyelemmel kísérem, ahogy tölt magának az italból. Elszégyelltem volna magam, ha nem forrna bennem a harag olyan csillapíthatatlanul. Tudom mit láttam minden elátkozott isten múltjában és azaz arc most a képembe nevet. Vádaskodás. Nevetséges. Végül újra helyet foglal velem szemben és még gúnyosabban hív a húgának. Dühös mint, akit végig sértettek. Most rajtam a sor, hogy nevessek, amihez még tapsolok is.
- Brávó! Szép alakítás, de kezdjük az elején. Hogy veszem a bátorságot? Inkább az a kérdés te hogy veszed a bátorságot, hogy így beszélj velem a nővéreddel!? - erősen megnyomom az utolsó szót jelezve felé, hogy mi is a hirearhiánk, ha elfelejtette volna, miközben szavaim mérhetetlenül komolyak - Eleget hallani a "csapásról", ahhoz hogy legyenek információink, de ez részlet kérdés. Hogy képzelem? Komoly dolgokban nem szoktam képzelődni húgom, ezt tudhatnád - megrázom a fejem, a kis szócskát úgy nyomom meg, ahogy ő tette ezelőtt nem sokkal - A szálak foszladoznak. Tudtad, hogy a fő nornák minden létező múltját, jelenét, jövőjét látják? Hát persze, hogy tudod azért nem vagy ennyire ostoba - legyintek egyet mosollyal az arcomon és mielőtt bármit szólhatnak folytatom - kivéve a nornákét... Először az elátkozottak csomóit kellett megnézni kivel vagy mivel kapcsolódik, de nem volt ott semmi... Kezded kapizsgálni? - nyitva hagyom a dolgot, hadd jöhessen rá ő maga. A kis darabkák lassan összeállnak és egyetlen kérdés marad. Honnan tudom, hogy éppen ő az a norna? Ha van elég fifikája akkor leeshet neki, hogy Urd belenézett a múlt filmjeibe. Az arcát nézem várva a reakcióit.
mad woman●  :@   ● by barb
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —

Verdandi && Hildr
Does a scorpion sting
when fighting back?
They strike to kill
and you know I will

Lassan és mélyen szívtam be a levegőt, a mosoly helyett az ajkaim éles vonallá préselődtek. Semmi kedvem nem volt egyetlen fajtámbélimmel sem ugyanabban a helységben, nemhogy a saját irodámban fogadni. Erre Verdandi csak úgy besétált ide… Cseppet sem voltam boldog, és nem is kívántam úgy tenni, mintha örülnék a főnorna jelenlétének, ugyanis mi sosem kedveltük egymást. Hogyan is kedveltem volna a főnornákat, ha semmi mással nem tudtak foglalkozni, mit vétettem szerintük a feladataink ellen. Feladatok… ugyan már! A szálak rendezgetésénél sokkal értékesebben is el lehet tölteni az örökkévalóságot. És tagadhatatlanul irritált a jelenléte bármelyiküknek is: most pedig itt volt Asa és úgy nézett körbe a szobában mintha valamit konkrétan keresett volna.

- Igazán nem kellett volna fáradnod, húgom, csak hogy erre emlékeztess - jegyeztem meg, a rokonsági kapcsolatunkra vonatkozó szót megnyomva, éreztetve vele, én egészen biztosan nem fogok fejet hajtani előtte, ahogyan eddig sem tettem. - Az ügyfeleim a legjobbat kapják tőlem - válaszoltam rezzenéstelen arccal, miközben figyeltem, ahogyan az anyagminták között matatott. Szívem szerint kiraktam volna a nornát ebben a szent pillanatban, de meg akartam tudni miért jött, mert nyilvánvalóan oka volt erre, hiszen nem volt szokásunk teadélutánokat szervezni. Ugyannakkor az ennyire konkrét szembesítésre nem számítottam.

A szemöldökeim feljebb csúsztak, az ajkaim gúnyos, széles mosolyra görbültek. Fogalma sincs a velem szemben ülőnek, mennyire őszinte is ez a reakció, mert beleillik az általam megjátszani készülő felháborodásba is. Nevetés tört fel a torkomból, és a fejemet ingatva álltam fel az asztalomtól, és a kínáló asztalhoz sétáltam, hogy töltsek magamnak a pezsgőből. Még mindig nevettem.

- A felháborító vádaskodásod, olyan nevetséges, hogy nem is tudom igazán komolyan venni - mondtam, mielőtt kortyoltam volna a gyöngyöző italból, hogy aztán az íróasztalhoz visszatérve ismét Verdandival szemben foglaljak helyet. - Mondd csak, kedves húgom, - ismételten gunyoros éllel ejtettem ezt a szót - honnan veszed a bátorságot, hogy engem gyanúsíts? A csapásról, amit átokként emlegetnek, semmit sem lehet tudni, és erre Te idejössz, és úgy vonsz felelősségre, mintha mindent tudnál! Hogy képzeled?! - a hangomból mostanra már kifakult a gúnyos nevetés, csak a düh maradt. Mert kétség sem férhet hozzá, hogy tökéletes alakítást kellett nyújtanom, és milyen szerencse, hogy már hosszú évek óta játszottam a szerepemet a világ előtt.

:3  || coded by eirik
Vissza az elejére Go down
Asa Landsverk
Kiskép :
Do it or not do it Tumblr_inline_p257g5A20b1urqydq_500
Rendeltetésem :
Verdandi vagyok
play by :
Ástrid Bergès-Frisbey
Posztok száma :
90
User neve :
Vic
Csoport :
Norna
Pontgyűjtő :
58
Lakhely :
Gamle Oslo
Foglalkozás :
gyógyszerész
Előtörténet :
Do it or not do it Af08c90f570c5d5c0e6d2c734c4e871a


Asa Landsverk
Elküldésének ideje — Hétf. Jún. 20, 2022 11:57 am
Asa vs Ylva
No one likes a mad woman
You made her like that
Ez a helyzet nem tűrt halasztást és talán már így is elkéstünk. Előbb kellett volna észlelnünk a problémát, akkor talán Urd se lenne most ilyen rossz állapotban és félek, hogy én leszek a következő. Ez egy olyan veszedelem, amitől Fenrir se fog tudni megvédeni bárhogy próbálja. Skuld pedig nem maradhat egyedül, hiszen hármunk együttes ereje tartja fen a világot, ami most megtörni látszik. Ezért is tartottam halaszthatatlannak a találkozót, amit az asszisztenstől kértem. Nem érdekelt, hogy a művésznő be van táblázva, nekem akkor is helyet kell szorítaniuk. Olyannak tűnhettem, mint azok a menyaszörnyek vagy mik, amiket mutogatnak abban a fura sorozatban, amire Skuld szoktatott rá. Say Yes to the Dress vagy mi a címe. Mindegy, a lényegen nem változtat, hogy az ötletet onnan loptam. A lakás ajtóban állva egy midgardi nyitott ajtót, beljebb tessékelt. Ylva az asztalnak támaszkodva várakozott és egyértelműen lohadt le a mosoly az arcáról, ahogy meglátott. Egyértelmű utasítást adott az asszisztensnek, hogy kettesben akar velem beszélni, amiből tudtam, hogy felismert. Nem állt szándékomban tagadni a nyilvánvalót, ahogy azt sem, hogy okkal érkeztem. kemény hangjára kissé oldalra döntöttem a fejem és ártatlanul mosolyogtam.
- Sosem tudhatod melyik istennek mi a sorsa. Mi pedig nem látjuk se a sajátunk, se egymásét drága húgom - válaszolok könnyedén, mégis komolyan, ahogy helyet foglalok vele szemben. Nem vagyok rest körbe pillantani a kis birodalmában. Talán azt a bizonyos tárgyat keresem, de tudom úgysem olyan ostoba, hogy elől hagyjon egy ilyen értékes kis ékszert. A pillantásom megakad az asztalra kihelyezett anyagmintákon.
- Ó, még készültél is? Nem kellett volna - felemelem az egyik rózsás csipkét és azon keresztül pillantok a nornára - Mit tudsz az átokról Hildr vagy inkább azt kérdezzem, hogy mióta mérgezed az isteneket? - hangom egyértelműen vádló, szemeimben a harag szikrái pattognak. Nem fogom kerülgetni a forró kását, könnyebb a lényegre térni. Így egyből az asztalra is dobom a fehér anyagot, hiszen semmi sem olyan fontos, mint a nővérem állapota. Hildr sosem végezte alaposan a munkáját, a rá bízott sorsok rendre hamar véget értek, mert nem gondozta kellően a szálakat. Ezt mindenki tudta, mégsem róttuk meg érte hivatalosan, elnéztük a kisebb botlásait, hiszen minden ment a maga medrében. Viszont a mostani akciója olyan horderejű lavinaként söpört végig, ami felett nem hunyhattunk szemet. Közbe kellett lépnünk, hogy legyen következő ciklus, amit fonhatunk.
mad woman●  :@   ● by barb
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —

Verdandi && Hildr
Does a scorpion sting
when fighting back?
They strike to kill
and you know I will

Szerettem azt az életet, amit kialakítottam magamnak az évek során Midgardban. Kényelmessé tettem, és olyasmivel foglalkozhattam, amit élveztem, nem csak azokkal az ostoba életfonalakkal kellett bíbeblődnöm. Soha nem érdekelt mások sorsának alakulása, sem a rám bízottaké, sem másoké. Éppen ezért nem kedveltek a fajtám tagjai, különösen nem a főnornák. Így hát évszázadokkal könnyű döntés volt belépnem az emberi világba, felvenni egy nevet és a magam által hozott szabályok szerint élni. Az utolsó évtizedekben pedig különösen kényelmessé tettem a világomat, amibe éppenséggel belefért az óriások királyával kötött alkum is. Senkinek nem szúrtam szemet egyszerű, bár felkapott, divattervezőként. És ki mert volna megszólni éppen engem, mióta a királyi család egyik prominens tagja is alkalmazott. Nevetségesen könnyűvé vált beolvadnom az emberek közé, miközben szép lassan egyre több istent és istennőt átkoztam meg a Felejtéssel.

Ám ma mágikus képességeimet nem kívántam használni, csupán tervezői képzeletemet. Délutánra időpontot kértek az asszisztensemtől és Norunn jelezte is a naptárban, hogy nagyon sürgős volt az ügyfélnek a mai találkozó. Előkészítettem mindent a mintaszabászatban, ami egyszerre funkcionált az irodámként, kreatív helységként és szalonként is: anyagmintákat vettem elő, az eddig megtervezett menyasszonyi ruhákat, papírlapokat és ceruzákat, hogy fel tudjak skiccelni bármilyen ötletet. Norunn szokás szerint előkészített frissítőt és kávékapszulákat, hogy az ügyfél majd kedvére válogathasson, pezsgőt és aprósüteményeket. Exkluzív szolgáltatást nyújtottam mindenkinek, amióta a vállalkozásom villoghatott a hercegnő nevével. Az asszisztensem továbbá az aktuális anyagárakat és a szabászat frissített munkavállalási beosztását is összekészítette, minden információ ott volt a tabletemen.

Az időpontra pontosan érkezett az ügyfél, Norunn pedig azonnal ajtót nyitott, ahogyan becsengettek az irodává alakított loftlakásba. Én magam az asztalom mellett vártam. Kissé mindig izgatott voltam, mert a ruhák, a divat a szenvedélyemmé váltak az idők során. Ám amikor megláttam az asszisztensem mellett érkező nőt a mosoly kevésbé őszintévé vált az arcomon. - Norunn, kérlek hagyj magunkra - pillantottam a fiatal kolleginámra, aki bár nem értette a dolgot, szokásosan, ahogyan azt el is vártam tőle, bólintott és távozott. - Foglalj helyet Verdandi! Mi szél hozott erre? Meglepődnék, ha valóban velem terveztetnél menyasszonyi ruhát magadnak… - a hangom keményebbé vált, s míg beszéltem leültem az asztalomhoz, amellyel szemben hellyel kínáltam a nornát. Meg sem próbáltam titkolni, hogy felismertem, nem lett volna semmi értelme.

:3  || coded by eirik
Vissza az elejére Go down
Asa Landsverk
Kiskép :
Do it or not do it Tumblr_inline_p257g5A20b1urqydq_500
Rendeltetésem :
Verdandi vagyok
play by :
Ástrid Bergès-Frisbey
Posztok száma :
90
User neve :
Vic
Csoport :
Norna
Pontgyűjtő :
58
Lakhely :
Gamle Oslo
Foglalkozás :
gyógyszerész
Előtörténet :
Do it or not do it Af08c90f570c5d5c0e6d2c734c4e871a


Asa Landsverk
Elküldésének ideje — Csüt. Május 26, 2022 7:32 pm
Asa vs Ylva
No one likes a mad woman
You made her like that
Mióta megültük a szeánszunkat egyre több kérdés kering a levegőben. Egyre biztosabbak vagyunk benne, hogy Hildr a tettes és miatta foszladoznak a múlt szálai és felejtik el önmagukat az istenek. Vannak, akik demens állapotba kerültek, míg másoknál csak kezdetlegesek a tünetek. Minduntalan aggodalom gyötör Urd állapota miatt, napról-napra fáradtabb és olyan, mint egy halandó, akit ágynak döntött valami ragályos kór, mire nincs ellenszer. Két napja beszéltem vele utoljára, akkor nagyon fáradtnak tűnt, hangja olyan halk volt, mint a szódavíz, melyből ijedten távoznak a buborékok. A boltot pár óra erejéig nyitja ki, mert többet nem tud dolgozni. Tartok tőle, hogy apránként a jelent is megmételyezi ez a kórság és engem is magába szippant, hogy aztán örökre a társam maradjon. Mély levegő, benntart és kifúj. Még háromszor megismételtem ezt, hogy aztán ajkaim közé vegyek egy szálat és meggyújtsam azt. Szükségem van egy cigire, nem számít, hogy az előbb tapostam el az előző csikket. Az órámra nézek és nyugodtan veszem tudomásul, hogy a kishúgom negyed órája késik. Ez nem szokatlan tőle, volt olyan alkalom, amikor fél napot csúszott. Az ő szemében másképp jár a idő, itt is van és nincs. A jövő kusza szövetei között járkál, s néha visszatekint a jelenre, mely felett őrködöm. Még várok pár percet, majd írok egy üzenetet Nannának. Nem jön válasz, biztos megint elveszett az időben és megfeledkezett magáról. Mélyet sóhajtok, majd egy utolsó slukkot követően a földre dobom a csikket, hogy rá lépve folytassam az utam. Pár napja kértem időpontot Ylva asszisztensétől, mondván kizárólag vele akarom csináltatni az esküvői ruhám, ami bármit megér számomra és csak házhoz tudok menni. Természetesen nem a saját nevemen jelentkeztem be, az túlságosan feltűnő lett volna és azt nem akartuk. Bízni akartam benne és abban is, hogy ez egy otromba tévedés, ám a csalhatatlan megérzéseim mást súgtalak. A lépcsőfokokat könnyedén vettem, hogy aztán a megfelelő ajtó előtt csengessek.
mad woman●  :@   ● by barb
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Do it or not do it
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Valhalla csarnokai ;;-
Ugrás: