M E T A N O I A
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Leaf & Catriona - Suprise!


Catriona S. Jarlsberg
Kiskép :
Leaf & Catriona - Suprise!  Tumblr_inline_phd8eqzOdU1vp79yq_100
Rendeltetésem :
Thor lánya vagyok
play by :
Abigail Cowen
Posztok száma :
39
User neve :
Nüx
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
28
Lakhely :
upside down
Foglalkozás :
artista della vita
Előtörténet :
there can be no peace for us,
only misery

Keresem :
Leaf & Catriona - Suprise!  A4162de52114274c7fc5fb4e68b05162baf1952d
Every heart has its own skeletons


Catriona S. Jarlsberg
Elküldésének ideje — Szer. Aug. 17, 2022 12:28 am
L e a f & C a t r i o n a
In another life I know we ended up together. So in this one, I’ll just miss you
Oké, oké persze dühösen jöttem ide, mégis az motivált, hogy ne legyek egyedül és unjam halálra magam. Az pedig még szebbé teszi az egészet, hogy Leaf tényleg törődik velem, jó egy legjobb barátnak ilyennek kell lennie. Most jöhetne az, hogy megint mindent IS túl gondolok, de tudom, hogy valami más is van a háttérben. Túlságosan jó vele bármennyire is nehéz ezt bevallanom még magamnak is, úgy vonzz magához, mint éjszakai pillangókat a fény. A kapcsolatunk egy jó bebaszós bulival kezdődött pár évvel ezelőtt, aztán nézzenek oda hova jutottunk. Két kezem nem elég hozzá, hogy hányszor hoztak minket hírbe a címlapok tekintve, hogy ő híres színházi ember és a sajtó egyből felkapja, ha egy csinos lánnyal mutatkozik. Tényleg KURVA SZÉP pár lehetnénk. Talán. Egy. Másik. Életben.
- Hmm, egy bilincs? Mennyi mindenre lehetne használni azt a bizonyos bilincset - az alsó ajkamba harapok és megjátszom magam. Nem, nem fogom tudomásul venni, hogy megint kihagyott egy ütemet a szívverésem a hasonlata hallatán, amivel kettőnket illetett. Ha ő Tartuffe és én a bilincs, akkor örökre össze leszünk kötve - nem mintha annyira bánnám. Aztán egy ital mellett gyorstalpalót tartok neki arról, ami az elmúlt hetekben történt és talán khmm... TALÁN fontos lehet a számára is.
- HOGY MI?!? - akadok ki újra és nem azon, hogy sejtette inkább amiatt, hogy nem figyelmeztetett és egyből el is távolodok tőle kicsit - Nem tudom melyik részén kellene leginkább megsértődnöm - nézek rá sértődöttséget színlelve, majd megint iszom a maradék italomból egyet, hátha az segít - spoilerveszély; nem fog! - és könnyebben túl teszem magam ezen a helyzeten, de azért úrinő módjára vissza teszem az asztalra a poharat, nehogy teljesen alkoholistának tűnjek. Vállat vonok, ahogy keserűen elmosolyodik az eddigi alkohol fogyasztásom miatt, ami furcsa tekintve, hogy ő se szent. Mindegy ez olyan részlet kérdés, ami további gondolatot se érdemel. Az őrületbe kerget a mosolyával és ha éppen nem lennék ki teljesen, régen lekaptam volna, így csak magamban ábrándozok. Hagyom hadd húzzon az ölébe és zárjon szorosan a karjaiba, amiben olyan otthonosan érzem magam. Kényelembe helyezem magam, hátam a mellkasának döntöm, míg a fejem a vállára helyezem.
- Igen, az remek lenne, de csak akkor ha holnap nem kell korán kelned egy próba miatt - nem vagyok azért végtelenül önző és odafigyelek a legjobb barátom testi épségére. Egy puszit nyom az arcomra, mire elmosolyodom, őszintébben mint eddig.
- Nem is engedném, hogy magamra hagyj, annak túlságosan csúnya következményei lennének - kicsit elfintorodom, majd adok egy cuppanós puszit az arcára felelőtlenül közel az ajkaihoz - Köszönöm Leaf, egy igazi angyal vagy - mosolygok és határtalan nyugalom tölt el, ahogy mellette vagyok, biztonságban. A kérdése meglep, hiszen egyértelmű NEKEM, hogy mi zavar a legjobban, hiszen ott virít az ujjamon, mint valami csili-vili méregdrága billog.
- Leginkább ez - mutatom fel az eljegyzési gyűrűmet, majd egy kisebb sóhajt követően folytatom - meg persze az a tény, hogy gyerekkorunk óta ismerjük egymást és az, ami köztünk van sokkal több mint a szerelem valamilyen értelemben. Mert a világ végére is elmennék érte, ha meg kellene védeni. Viszont ha közelebbről megnézzük a dolgot, akkor egyértelműen látszik, hogy nem vagyunk szerelmesek. Szeretem és mindig szeretni fogom...mint Eldirt - az utolsó két szót csak suttogom, majd egy pillanatra elhallgatok, hátha sikerül összeszednem a gondolataimat - Mikor előkerült nagyon furcsán viselkedett, alig akart hozzám érni és kerülte a tekintetem, mintha valami kórság lenne rajtam. Te is tudod milyen, de eszébe se jutott megdönteni és mindig a telefonján pötyögött. Még hatalmasabb fasz mint azelőtt- oké ez most úgy tűnhet, mintha kizárólag egy féltékeny barátnő hisztije lenne. Lehet a drauggá válása miatt van ez az egész, mégis szokatlan, arról nem is beszélve, hogy a kisöcsém hogyan viselkedett. BORZALMAS mind a kettő.
- Az se zavarna, ha lenne valakije, hiszen mindig is nyílt és őszinte volt a kapcsolatunk, de NEM BESZÉL RÓLA! - fakadok ki egy pillanatra majd a kezemben szorongatott italt legurítom a torkomon, hogy egy kicsit elhúzódva Leaftól az asztalra tudjam helyezni. Nem kell félni, egyből vissza  is dőlök a legjobb barátom ölelő karjaiba.
lock3d●  sziv   ● by barb
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —

Catriona & Leaf
Általában szeretem figyelmen kívül hagyni mások kérdéseit, hangosan kimondott gondolatait. De most komaly, miért érdekeljen önnön sopánkodásuk, amikor az én problémáim saját magam számára sokkal fontosabbak? nevezhet ezek után bárki önzőnek, ha a fenti alapján az vagyok, türelmesen be is vallom ezt bárkinek. Fog ez változtatni bármin is? Erősen kétlem, hogy a saját fennhéjázásommal lenne elfoglalva a világ, holott milyen jól is tennék, ha rettegnének tőlem. Persze ahhoz tudniuk kellene, hogy ki is vagyok, és hogy milyen kemény is a féltve őrzött cipőcském. Komolyan, mintha csakk Kamupipőke üvegmamuszáról beszélnénk. Az a cipő is... Kicsit megbotlik a lépcsőben, tiszta szilánk lesz a lába. Én mondom, a Grimm testvérek aberrált állatok voltak, de legalább összegyűjtötték és archiválták szeretett rémmeséiket a jövő nagyérdeműinek. Lájk innentől kezdve Disney-nek meg a többi flúgosnak, akik eltörölték belőle az igazságot.
Viszont amire ki akartam lyukadni, az nem más, mint hogy bár utálom az emberek beszámolóit és sopánkodásait hallgatni, Cat más tészta. Kezdjük ott, hogy bírja a piát, ami egy #művész társaságában nem hátrány a sztereotípiák szerint legalábbis. Másrészt valamiféle különlegesség összeköt minket. Biztosan a megnyerő kisugárzásom az, meg aztán jól is mutatunk egymás mellett, amikor az utcára lépünk. Kár, hogy ilyenkor félremennek a tippek. Én nem, de Cat annál inkább foglalt.
- Nem lehetnénk inkább olyan, mint Tartuffe és a bilincs? - késleltetve, mégis a megfelelő pillanatban. A tökéletes komédiák egytől-egyig Moliére tollából származnak. Plusz a bilincs gondolata is foglalkoztat már egy ideje, csak még a megfelelő szituációban nem volt alkalmam kipróbálni.
Persze a lényeg sosem a drámákban van. Mindig azt kell figyelni, hogy mi bújik meg a felszínen. Ezek olyan részletek, amiket csak nehezen lehet észrevenni és komolyan venni, mert annyira szem előtt vannak, hogy a sok lélekbúvár és agyturkász gógyija is belebukik a megtalálásba. Mert a legnagyobb kínokat és örömöket nem lehet elrejteni, akárhogy is próbálkozunk. Legfeljebb nem a várt formában törnek elő, kicsit torzul az arcunk, ráng a szemünk. Cat esetében mégsem szoktam ennyire analizálni. Más meg nagyon nem izgat ahhoz, hogy megtegyem. Ellenben figyelek arra, ami elhagyja a száját, és az alapvető testbeszédét is figyelemmel követem. De csak mert kivételesen érdekel.
- Ami azt illeti, sejtettem... - válaszolok a drauggal kapcsolatos kérdésére. Láttam, éreztem, hogy valami nem stimmel egy ideje. De azóta nem találkoztunk, nem tudtam volna teljes bizonyossággal megállapítani, hogy pontosan mi is az aktuális helyzet. Már talán nem is számít. Elmúlt, pont ahogyan egy korty után megfogyatkozik a vodka a poharamban, és tovább hallgatok.
- Akkor viszont lehet, hogy nem a vodka a gyógyír, ha ez eddig sem jött be. - keserűen elmosolyodok, és lehajtom a saját adagomat. Egy pohártól még nem lesz baja, de azért nem a legszerencsésebb egyből a tivornyázás felé fordulni. És igen, ezt én mondom.
- Deal! - rámosolygok, ahogy a poharáért nyúl, és nem állítom meg igazából. - Mi lenne, ha nem is feltétlen örökre, de ma este itt maradnál nálam? Együtt megoldjuk valahogy ezt az egészet. Bármi is zavar téged legjobban ezzel az egésszel. - vigyázok arra, hogy ne öntse magára az italt, és egy öleléssel az ölembe húzom. Nem is fogom elengedni a ma este folyamán, csak ha nagyon nyomós okot kapok rá. Olyan meg úgysem történhet.
- Bármennyire eltűntem mostanában, nem foglak magadra hagyni! - megpuszilom az arcát, és engedek az ölelés erősségén, közben én is kortyolgatom a vodkát. Az alvást meg majd valahogy megoldjuk, hogy kényelmes legyen, és ne kelljen elengednem őt. Kizárólag persze az ő érdekében...
- Mi zavar leginkább Annarral kapcsolatban?
Vissza az elejére Go down
Catriona S. Jarlsberg
Kiskép :
Leaf & Catriona - Suprise!  Tumblr_inline_phd8eqzOdU1vp79yq_100
Rendeltetésem :
Thor lánya vagyok
play by :
Abigail Cowen
Posztok száma :
39
User neve :
Nüx
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
28
Lakhely :
upside down
Foglalkozás :
artista della vita
Előtörténet :
there can be no peace for us,
only misery

Keresem :
Leaf & Catriona - Suprise!  A4162de52114274c7fc5fb4e68b05162baf1952d
Every heart has its own skeletons


Catriona S. Jarlsberg
Elküldésének ideje — Csüt. Júl. 14, 2022 2:23 pm
Leaf & Catriona
In another life I know we ended up together. So in this one, I’ll just miss you
Egyetlen cél vezérelt ma, - azon kívül, hogy egy kis időt töltsek kellemes társaságban persze- hogy jól lecsesszem a legjobb barátom. Az még belefér, hogy Annar itt hagyott és a kis öcsém is, hiszen nem vagyunk összenőve. Persze, jó testvérek vagyunk - fogta egy párszor a hajam mikor hánytam, hát nem édes? -, de megvan a magunk élete. Annar pedig tudjuk milyen, egy önző fasz, akit csak és kizárólag önmaga érdekel - ha nem lennék rá ennyire mérges tuti tudnék szépeket is mondani, de az túlságosan ritka -. Szóval az egyetlen és természetesen LEGJOBB opcióm Leaf volt, aki eltűnt a térképről teljesen. hamar kiderül, hogy miért nem tudtam elérni, biztos némára tette a telefonját, hogy kettő előadás között tudjon pihenni kicsit. Ilyen a művészemberek sorsa sajnos. Se hétvége, se hétköznap. Sőt a pihenésről is lemondhatnak egész évben, kivéve persze a színházi szüneteket. Nem is értem hogy bírja ennyire jól - most ne akadjunk fenn azon, hogy azzal köszöntöttem mennyire szarul néz ki -, én már biztos belehaltam volna ötvenszer. DE! Ha már itt tartunk ő is belehal minden este, hiszen Rómeóként mérget iszik. Kissé elpirulok, ahogy a Júliájának hív és nem, nem gondolok bele, hogy mennyire rosszul ér véget az a történet. Maradjunk csak a jó részeknél. Szükségem van az ölelésére, arra, hogy elbújjak a karjai között egy igen rövid ideig. Ezt a kis kontaktust megszakítom, hogy fontosabb kérdés miatt. Mindketten tisztában vagyunk vele, hogy a bármi egy olyan fogalom, aminek érdekében azokat a bizonyos határokat is képesek vagyunk túl lépni. Még látom a szemem sarkából azt a fajta mosolyát, amire önkéntelen kihagy egy ütemet a szívverésem, majd felgyorsul.
- Lássuk csak, mit is kérjek? - húzom tovább a dolgot, miközben játékossá válik a hangom - Lehetnél mondjuk Macbeth Rómeó helyett, bár az se ér szép véget... hmm akkor inkább V. Henrik? Én meg leszek a te Katalinod - hangosan gondolkodom, míg megszabadulok a felesleges ruháktól. Végül csak elterelődik a figyelmem és alkohol után kuncsorgok, mint valami függő. Kikérem magamnak, nem vagyok az, a feltételezés is sértő.
- Az is jó lesz - válaszolok beletörődve, hogy ma nem fogom kiütni magam drogokkal, maximum mással, ha bevasalom rajta az ígéretét. Közben a kitöltött italokkal a kezében leül mellém a kanapéra. Egy apró köszönömöt hallatok, miközben átveszem a poharat. Megfogja üres kezem és megszorítja, hogy tudjam mellettem áll, mire elmosolyodom kissé szomorkásan. Lehúzom az ital felét, majd az asztalra helyezve azt mélyet sóhajtok és a vállam Leafénak döntöm.
- Annar mostanság elég furcsa volt és tuti nem a meghiúsult esküvő miatt, hiszen azt csak a családjaink akarták. Szóval volt egy nagyobb vitánk, nem nem olyan szokásos... - nézek fel egy pillanatra a legjobb barátomra, aki akaratlanul többször asszisztált ezekhez a vitákhoz. Általában kiabálunk egymással Annarral, elhordjuk egymást mindennek, mással mulatjuk az időt direkt, hogy a másikat felhergelve végül egymás mellett kössünk ki. Ki mondta, hogy a békülős szex nem egészséges?!? ... szóval elküldtem a francba és az életben ELŐSZÖR SZÓT FOGADOTT NEKEM!! Te ezt eltudod hinni? Annar képes ilyesmire egyáltalán? Te tudtad, hogy draugr lett belőle? Ja mert a vitánk hevében ezt elmondta és ezért küldtem a picsába... Pár nappal később Eldir is lelépett, hogy előkerítse Halfdant, csak tudnám mi a francnak - látványosan fintorgok és forgatom a szemeimet, az se tűnik fel, hogy az egészet egy szusszra mondtam el. Half is a barátunknak mondható valamennyire. Oké, Annar legjobb öribarija, akivel ki nem állhatjuk egymást. Nagyon régen egyszer hoppon hagytam vagy ő engem? Franc se emlékszik már, de az biztos, hogy rühellem.
- Ez nagyjából két hete volt... egy kissé homályosak a dolgok, mert belevetettem magam az éjszakába bosszúból - vonok vállat könnyedén, majd kiskutya szemekkel rád pillantok - szóóóóval a bármi az tényleg bármi? Mert akkor azt akarom, hogy te maradj velem örökké - rá csimpaszkodok, akár egy elegáns kismajom, miközben lebiggyesztem az alsó ajkam - de az lehet kevés lenne... ezt még átgondolom, oké? - nézek rá kissé komolyabban, majd amilyen könnyedén rátekeredtem úgy húzódok el tőle az italomért. Most már csak kortyolgatom és úgy teszek, mintha az előbbi kis vallomásom nem lenne elég komoly.
lock3d●  sziv   ● by barb
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —

Catriona & Leaf
Valahol egészen furcsa belegondolni abba, hogy a temérdek sok próba, folyamatos munka és a még annál is több smink csak a nézők kedvéért van. Mert félreértés ne essék, mi is élvezzük ezt az egészet - én a sminket mondjuk speciel kevésbé -, de ez aztán lószart nem érdekel, ha senki nem vesz jegyet az előadásokra. Márpedig venniük kell, hogy a show mehessen tovább, mert mennie is kell. Ha csődbe megyünk, akkor majd másik színházban, de menni fog. A show sorsa, hogy ez legyen az élet sava-borsa.
- Én is sokszor kérdezem ezt magamtól, de a főnökeimé a döntés joga, ó Júliám. - pukedlizek egyet, amikor már belibbent az ajtón, és még nem ugrott a nyakamba, de be kell vallanom, hogy az ölelése most sokkal jobban esik, minthogy incselkedjek vele. Ritka pillanatok egyike, vagy mi. Nem egyébként, az ő hogyléte és érzései kifejezetten érdekelnek, és szoktam is keresni a társaságát, elvégre barátok vagyunk, ahogy Annarral és a tesójával is, csak most... most kimaradtak a dolgok az életemből, ha a kapcsolati tőkét nézzük. Egyszerűen beindult az élet minden munkámban az írást leszámítva, és alig győzöm utolérni magam. Pedig nagyon szeretnék még több időt a barátaimmal tölteni.
A családomra ez speciel nem igaz. Nem is tudnám szerintem követni néha, hogy ki kivel kavar, kinek a gyereke, hol van, mit csinál, mit szeretne tőlem, és még bőven lehetne sorolni, hogy mit is lenne érdemes tudnom a rokonaimról. Valahogy nem vonz a tudat, hogy többen vannak ötvennél is, és mindezt nem ártana fejben tartanom név és titulus szerint. Hagyjanak csak békén a mindennapokban. Majd a nagy családi hepajokból kiveszem a részem. Apa Odin engem úgy segéljen!
- Tudod mit? Tartom, bármit kérhetsz, azt megkapod. - arcomra gyorsan kiül az a fajta mosoly, amit a közelében csak ritkán tudok leplezni. Más kérdés, hogy nem is igazán erőlködök általában. Ezt picit fokozza a karomon tett érintése is. Rohadj meg apa, hogy már ennyitől kanos tudnék lenni! Muszáj türtőztetnem magam, hogy ne szálljon el fejemből a maradék értelem. Mert ha mindez bekövetkezik... maradjunk annyiban, hogy lényegesen kevesebb gyerekem van, mint apámnak, és ezt szerintem mindenki elhiszi az Odin nászai kötet hatmillió oldalának fényében. Ez lesz a következő könyvem, legalább fixen van róla többmillió oldalnyi adat. Lehet könyvsorozatot írok belőle. Megérdemelné az öreg, hogy felfedjem az összes légyottjának történetét. Kár, hogy én is csak egy töredékéről tudok. És nem lenne jó interjúalany...
- Vodkát tudok adni. - bólintok felé, és a tálalószekrény felé veszem az irányt, aminek a tetején mindenféle ital pihen. Leveszek a fölötte lévő polcról két poharat, töltök bele némi italt - többet mint ami a diplomáciai találkák alkalmával illendő, de kevesebbet, mintha vízzel tenném ugyanezt. Ezt követően pedig leülök barátosném mellé, és átnyújtom neki az egyik poharat.
- Hadd halljam, mi történt? - megfogom a kezét, és szorítok rajta, hogy érezze a jelenlétemet. Érezze, hogy én figyelek rá és nem hagyom cserben, ha segítségre van szüksége. Más kérdés, hogy pont most felejtettem el szinte egy hétre.
Vissza az elejére Go down
Catriona S. Jarlsberg
Kiskép :
Leaf & Catriona - Suprise!  Tumblr_inline_phd8eqzOdU1vp79yq_100
Rendeltetésem :
Thor lánya vagyok
play by :
Abigail Cowen
Posztok száma :
39
User neve :
Nüx
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
28
Lakhely :
upside down
Foglalkozás :
artista della vita
Előtörténet :
there can be no peace for us,
only misery

Keresem :
Leaf & Catriona - Suprise!  A4162de52114274c7fc5fb4e68b05162baf1952d
Every heart has its own skeletons


Catriona S. Jarlsberg
Elküldésének ideje — Pént. Május 27, 2022 2:18 pm
Leaf & Catriona
In another life I know we ended up together. So in this one, I’ll just miss you
Sose gondoltam volna hogy egy hónap alatt annyi minden fog történni velem, hogy csak a fejemet kapkodom. Persze, persze egy-egy nagyobb bulit követően is ezt szoktam csinálni, ha eléggé kiütöm magam, de az más és amúgy is a szerektől van, amik felpörgetnek. De most erről szó sincs a legnagyobb bánatomra, ooookééé azért volt már pár bulikám itt Osloban is, de esküszöm jó kislány voltam majdnem mindig. Oké, egyszer, tényleg csak EGYSZER véletlen kinyírtam egy bandát, mert túlságosan sokat tudtak meg a világomról és a családról. De hé nézzük a jó oldalát eltűntettem a nyomokat magam után, mert hát a hamu nem tud beszélni ugyebár... Na szóval ott tartottam, hogy túlságosan sok minden történt, viszont most SEMMI, de komolyan! Mintha a föld kettévált volna és mindenkit elnyelt magába. Én pedig itt maradtam egyedül és megöl az unalom. A bulik sose élvezetesek jó társaság nélkül. Ennél már csak az zavar jobban ha teljesen ignorálnak, ahogy Annar teszi, de ezt még valahol megértem, hiszen Hel otthonába küldtem burkoltan és mérhetetlenül nőiesen - mert én olyat is tudok -, de az, hogy leaf így magamra hagy... HALLATLAN és FELHÁBORÍTÓ! éppen ezért döntöttem úgy, hogy meglátogatom, engem nem lehet csak úgy félre tenni. De arra nem számítottam, hogy nyúzott, kivörösödött szemekkel fogok találkozni, mint aki két hetet töltött a detoxikálóban.
- Ó Rómeó miért vagy te Rómeó? - hangzik sóhajtva az idézet tőlem, hogy aztán beljebb lépjek, amint kinyitja az ajtót. Nem is tudom mit keresek itt igazán, jó persze leakartam cseszni, amiért úgy magamra hagyott, ez tény. De most, hogy itt van előttem és ennyire szarul néz ki, már el is ment tőle a kedvem. A méregnél többet érdemelne... Az ajtó csukódik mögöttünk, én pedig kifejezve az aggodalmam gondolkodás nélkül megölelem, ahogy magához szorít olyan érzés, mintha újra otthon lennék. Beszívom az utánozhatatlan parfümje illatát és megnyugszom. Végül kínok közepette húzódom el tőle, úgy hallgatom szavait. Kissé oldalra döntöm a fejem, úgy nézek rá.
- Bármit? - felhúzom az egyik szemöldököm és csábos arcot vágva végig pillantok rajta - Ez elég felelőtlen ígéret. Nem gondolod? - közben ellépek mellette, direkt végig simítok a karján, miközben beljebb engedem magam. Ez csak játék a részemről, olyasmit, amit nem először teszünk.  Annarral való kapcsolatom - HA LENNE OLYANUNK! - teljesen nyitott és az őszinteségen alapul, így nem zavarja, ha mással flörtölök, főleg nem Leaffal. A kérdést egyelőre figyelmen kívül hagyom, ledobom a szék hátára a kabátom, majd lerúgom magamról a cipőt és elkényelmesedek a kanapéján, mintha otthon lennék.
- Nincs egy kis vodkád vagy valami erősebb? Esetleg egy kis cucc? - nézek rá végtelen angyalian, akár egy kiskutya, aki csak egy kis simogatást szeretne. na jó a piára tett kérdésemből tudhatja, hogy a téma túlságosan komoly ahhoz, hogy józanul bírjam. Voltam valaha józan egyáltalán?!?
lock3d●  sziv   ● by barb
Vissza az elejére Go down
Anonymous


Vendég —

Catriona & Leaf
Egyszerűen össze tudom foglalni lényegében az utóbbi egy hetemet: színház. Minden mennyiségben, és ezt még szó szerint is lehet venni. Párhuzamosan próbálunk kettő színdarabot, természetesen mindkettőt délelőtt, szóval hajnalban kezdünk olyan 3-4 óra felé, mert hát miért is ne? Ez eltart olyan 9 óráig, aztán délután 1 óráig tart a második próba. Na, azt hinné az ember, hogy itt vége a dalnak, de ugyan már. Melegen kell tartani a hangszálakat, hogy a smink és az öltözködés közben a kora délutáni kezdésre is megmaradjon a tökéletes hangzás, és az a fajta nézői élmény, amit mi sem gondoltunk, hogy képesek vagyunk átadni. Huh, már délután 5 óra is eltelt, gyorsan átszaladunk megebédelni, aztán kifekszünk fél órára az öltözőkben, hogy az esti darabra is még életben tudjunk maradni - a szerencsétlenebbek már megtapasztalhatták, hogy mi is jár a fáradt játékért, vagy azért ha éppen elalszik az illető, és csak szedett-vedett módon felesik a színpadra. Volt akinek jó kis agyrázkódása lett emiatt, mert lefejelte a díszletet. Ezzel még mondjuk nincs is semmi baj, mert oké, majd valami elnyomja. Áh! Síri csend volt éppen a színpadon is, akkorát kongott a vasszerkezet, hogy a nézők szinte megtapsolták a váratlan hanghatást.
Na de szóval és tettel! Az esti előadás után mindenki gyorsan haza, gyorsan és lehetőleg nem túl mélyen alvás, aztán kezdődhet az egész előröl.
Hétvégén viszont nincs próba. Hétvégén a próbára való felkészülés ideje van, amikor is az embere eszeveszettül lapátolja magába a szövegét, mert az első hét még mehet szövegkönyvvel a kézben, de a második héten már csak nagyon nehezen és nyomós indokok - figyelem, többes szám - mellett nézik el ezt. De persze a nagy lusták, akiknek több munkájuk is van, mint például én, még annyit se feltétlen pihenhetnek, amennyit a színházban drámaian egészségesnek hívunk. Illőbb volna rá a komikusan kevés is, de az előbbi mégiscsak magasztosabb, igazán az oslói elithez illő. Ahhoz az elithez, akik kitúrják előadás alatt orrukból a fikát, utána megszagolják és megeszik. Elvégre éhesek, elfelejtettek a szünetben perecet venni, vagy az asszony és a gyerekek elettél előle. Nincs is ezzel baj, mindenki egye azt, amit akar, de könyörgöm: a színházteremben tilos bármit is fogyasztani. Igen, ez a saját fikádra is kiterjed.
Kivételesen maradt vasárnapra egy szusszanásnyi szünetem a váltott szereposztások miatt - szerencsére a legtöbb rendező rászokott végre -, ezért végre itthon tudnék egy kicsit haldokolni. Igen, nem véletlen a feltételes mód, elvégre a kopogtatás kizökkent a már megszokottan felületes alvási állapotomból, ami inkább csak arra hasonlít, mint amikor benyugtatóznak egy alapból is retardált, és magát agyhalottra alkoholizáló kísérleti egeret, aki nem bírja a labor stresszét.
Felkászálódok, egy kicsit megdörzsölöm az arcomat, mintha nem néznék ki így is pocsékul. Mostmár legalább vörösek a szemeim, sokkal esztétikusabban hat a fehér bőrömhöz, nem? Na ugye! És így nyitok ajtót az én drága jó barátosnémnak, akiről... akiről piszok mód meg is feletkeztem az utóbbi hetekben. Meg úgy lényegében mindent kerültem, ahol a kötelezőn túl emberekkel kellett találkoznom. Azt hiszem, ezzel ki is érdemeltem a förtelmes barát díjat. De úgy erre az évtizedre ideadhatják a serleget.
- Az utóbbi időben minden második Rómeóként halok meg. Kezdem úgy érezni, hogy igazi méreg van a kelléktárban. - kicsit beletúrok a hajamba, ahogy félreállok az ajtóból, hogy beférjen. Vállalhatatlanul nézhetek ki, elfelejtettem belenézni a tükörbe. Mindnesetre ez úgy tűnik, Catet nem zavarja, mert alig ér be, és csukom be mögötte az ajtót, már szorosan ölel is, én pedig már reflexből is, szintén átkarolom, magamhoz szorítom.
- Bocsánat, hogy minden életjel nélkül eltűntem. Kérj bármit ezek után, megteszem! Mesélj mi történt veletek mostanában? - furcsállom egy kicsit, hogy egyedül jött, de nem feltétlen zavar. Lehet csak így értek rá, vagy nem tudom. Értelmes gondolatok nem szánkáznak most a havas agyamon. Tiszta északi vagyok most az agyfagyásommal. Jég Jankó helyett Jég Rómeó meg egyebek. Bezzeg onnan beszélgetésbe is tudnék idézni...
Vissza az elejére Go down
Catriona S. Jarlsberg
Kiskép :
Leaf & Catriona - Suprise!  Tumblr_inline_phd8eqzOdU1vp79yq_100
Rendeltetésem :
Thor lánya vagyok
play by :
Abigail Cowen
Posztok száma :
39
User neve :
Nüx
Csoport :
Félisten
Pontgyűjtő :
28
Lakhely :
upside down
Foglalkozás :
artista della vita
Előtörténet :
there can be no peace for us,
only misery

Keresem :
Leaf & Catriona - Suprise!  A4162de52114274c7fc5fb4e68b05162baf1952d
Every heart has its own skeletons


Catriona S. Jarlsberg
Elküldésének ideje — Pént. Május 06, 2022 10:16 pm
Leaf & Catriona
IIn another life I know we ended up together. So in this one, I’ll just miss you
Két hét telt el azóta, hogy a vőlegényem megint magamra hagyott. Azt mondta időre van szüksége és elutazik. Talán az én hibám, hogy DRAUGR lett belőle?!? Oké, talán valahol az enyém is, hogy olyan hülyén reagáltam le az egészet. De hát na! Hogy volt képes eddig titokban tartani éppen ELŐTTEM? Persze, hogy kiakadok és elküldöm melegebb éghajlatra. Sose gondoltam volna, hogy éppen most kezd el szót fogadni nekem és tényleg megteszi. Miatta vállaltam a kockázatot - nem, azt szóba se hozzuk, hogy az én hibám, hiszen az nem lehet -, hogy ide szöktem jöttem. Pár nappal később az öcsém is lelépett mondván, hogy valami sürgős dolga van. Végül sikerült annyit kiszednem belőle, hogy egy közös "barátunkat" kell össze szednie - persze mert csak ő hiányzik még a nyakamba... említettem már, hogy mennyire rühellem?- bár eléggé furcsa volt. Ki tudja, talán van köztük valami? Mindig tudtam, hogy az öcsém kettős játékos, de hogy éppen azzal?!? Pfuuuj! Na szóval ott tartottam, hogy mindenki lelépett én meg HALÁLRA UNOM MAGAM egyedül!! Szerencsére azt tudtam, hogy a legjobb barátom végre elő került. Így rá írtam, hogy mi lenne ha össze futnánk. Ennek egy napja és kissé felhúztam magam, hogy még csak válaszolni se hajlandó. Nem véletlen, hogy most itt vagyok a lakása ajtajában és hevesen kopogtatok. Nem lehet engem csak úgy semmibe venni, ezt ő is tudhatná nagyon jól. Ahogy kinyílik az ajtó nagy vigyorral az arcomon kiabálom.
- Meglepetés! - majd a nyakába ugranék, ha nem nézném meg jobban magamnak. Mi lett az én legjobb barátommal? Egyből lehervad a mosoly az arcomról és aggódó pillantást vetek rá.
- Basszus Leaf, kurva szarul nézel ki! - az őszintésegem a legnagyobb erényem és PONT - Bemehetek? - kérdezem aztán, miközben a kezeimmel játszom. Mindent IS tudni akarok, de még sosem láttam ennyire szar állapotban, így fogalmam sincs mi tévő legyek. Aztán pár perc gondolkodás után egyetlen szó nélkül átölelem. A szívem hevesebb ütemre váltott, mégis hatalmas nyugalom járt át tudva, hogy vele lehetek.
lock3d●  sziv   ● by barb
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom —
Vissza az elejére Go down
 
Leaf & Catriona - Suprise!
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Catriona S. Jarlsberg
» true feelings - Rainer & Catriona

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M E T A N O I A :: Valhalla csarnokai ;;-
Ugrás: